s Morgens en 's Avonds Stadsnieuws. M. dat de bestuurder te Middelburg woont en heel goed moet hebben geweten, dat dezen weg voorloopig nog een zeer gevaarlijke moet worden genoemd. Pseudo politieman. Dezer dagen reed de dienstbode G. te Sas van Gent per fiets onder de gemeente Wastdorpe, toen een manspersoon haar aanriep van baar rijwiel te stappen. Den kende met politie te doen te hebben, vol deed zij aan diens verzoek. De man ver zocht haar het rijwielbelastmgplaatje te toonen. Het meisje had dit niet bij zich, waarop de gewaande politieman haar me dedeelde dan proces-verbaal te moeten op maken. Hij voegde er aan toe, dat'zij wel een rijksdaalder boete zou krijgen, doch dat zij dit door dit geld nu dadelijk te batalen van de zaak af zou zijn. Het meis je gaf daarop dm man het geld. Zij ver trouwde de zaak evenwel niet recht en uit een ingesteld onderzoek bleek alras, dat zij niet met een politieman had te doen gehad, doch met een oplichter. Vrijz. Dem. In de gisteren op de bovenzaal van den heer Ch. Vermeesch te Vlissingen gehouden vergadering van de Federatie Zeeland van den Vrijz. Dem. Bond, werd besloten een amendement in te dienen op het voorstel, dat in de Bondsvergadering aan de orde zal komen, n.l. om bij de Tweede Kamerverkiezing de eerste 8 can- didaten op alle lijsten1 dezelfde te doch zijn. In het amendement wordt voorge steld dit aantal 10 te doen zijn. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de Bondsvergadering, werd vooral de agrarische kwestie bespro ken en wees in het bijzonder de heer Jac. iWelleman op de slechte toestanden, die z.i. op het platteland heerschen. Kamer van Koophandel. In de Vrijdag te Middelburg gehouden vergadaring van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden werd mededeeling gedaan, dat Ged. Staten afwijzend hebben beschikt ep het verzoek van de Kamer te Terneu- zen-, gesteund door die te Middelburg om d« retours op de Provinciale booten het geheele jaar door verkrijgbaar te stellen. In verband met een verzoek van de Handelskamer te Crefeld om mede te werken aan het weer doen rijdien van de mailtreinen van Vlissingen naar Berlijn door het Westfaalsche industriegebied, heeft het bureau om een onderhoud bij de Nederlandsche spoorwegen gevraagd, dat echter telegrafisch afgewezen werd, omdat men zeide volledig op de hoogte te zijn. Het bureau heeft daarop in een uitvoerigen brief van zijn onaangenaam getroffen zijn door zulk een behandeling uiting gegeven en er op gewezen, dat mon deling zooveel meer misverstanden uit den weg kunnen worden geruimd, terwijl het deed uitkomen, dat bij de gewenschte route de treinen wel minder K.M. op Nederlandsch grondgebied zullen rijden, maar het verkeer zeer zeker zal toenemen, wat ook in het belang van de Mij. Zee land is. Na zeer uitvoerige discussie ver- eenigde de Kamer zich met het voorstel van het bureau om aan de Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg Isïj wijze van blijk van belangstelling tot wederopzeggings toe f200 per jaar te •pntribueeren. Bij de b(handeling der begrooting voor 1929 werd wederom uitvoerig gesproken •var de wenschelijkheid om de bijdragen voor het Handelsregister verlaagd te krij gen. Met het oog op de toegezegde wijzi ging in de wet op de Kamers van Koop handel werd besloten deze zaak bij de behandeling van het voor-ontwerp nader (a besprektal. Besloten werd er bij den minister op aan te dringen goed onder de oogen te zien het verzoek van den Nederland- schen Grossiersbond om wettelijke maat regelen in te voeren tot het aangpven van de netto-maat en het netto-gewicht op verpakte artikelen. Een verzoek om steun te verleenen aan verschillende wenschen, door de Kamer te Terneuzen gericht aan Ged. Staten inzake de Provinciale stoombootdiensten, werd in handen van het bureau en de commissie voor het verkeerswezen gesteld om verder af te handelen. Dit zelfde geschiedde ook met de aan gekondigde verlaging van de telefoontarie ven, nadat enkele leden zich tegen het gesprekken tarief hadden verklaard. Bij de rondvraag ward nog besproken de wenschelijkheid te blijven aandringen op beter aansluitende verbindingen per trein van Zeeland naar België en omge keerd; en op meer treinen op de lijn Box tel-Wezel. Ten slotte zal het bureau overwegen staun te verleenen aan de pogingen van de .Kamer te Rotterdam om door tus- schenkomst van de Nederl. Kamer te Brussel en den Consul aldaar de bezwa ren te doen ophouden, die men in België heeft tegen het ontvangen van garnalen die met boorzuur voor bederf worden gevrij waard. DRIEWEGEN. De burgemeester van Driewagen en Ovezand heeft Zaterdag- (Mekkg da op hat graf van Dr, Feloigr geplaatste grafzerk (de gelden hiervoor werden bijeengebracht door de patiënten van den overledene) aan de familie over gedragen. Bij de overdracht waren o.a. de burgemeesters van Borssele, Ellewouts- dijk, en 's Heerenhoek en Oudelande te genwoordig. De oudste zoon van Dr. Folmer dankte namens de familie voor de eer zijn vader bewezen. Bij enkele varkens is hier vlek ziekte geconstateerd. HANSWEERT. Met ingang van 15 November a.s. is benoemd tot sluismees- ter te Wemeldinge, de heer P. Kriekaard, thans hulpsluismeester alhier. HEINKENSZAND. Door do hand- boogschutterij „Soranus" is een prijs- schieterij gehouden waaraan 26 schutters deelnamen. De uitslag is als volgt: le pr. Jan Vermeulen 148 p., 2e pr. A. de Jon ge 110 p., 3e pr. J. Vermeulen 108 p„ 4e pr. L. de Koster 96 p., 5c pr. J. Koop man 84 p. 'sHEER ABTSKERKE. Zondag middag was het 40 jaar geleden dat onze predikant in zijn ambt werd bevestigd. Voor een overvolle kerk hield zijn Eer waarde een gedachtenisrede naar aanlei ding van Rem;, 5 8. Ds. de Voogd van *s Heer Arendskerke sprak de jubilaris toe. Door de Gemeente werd den jubilaris Gez. 96 en door de zangvereeniging een bede toegezongen. De buurtschappen Sinoutskerke en Baarsdorp, nog altijd verstoken van de waterleiding zullen zeer waarschijnlijk dit jaar of begin 1929 aansluiten. HOEDEKENSKERKE. Gistermor gen omstreeks kwart over zes brak door onbekende oorzaak brand uit in de schuur van Chr. den D. alhier, staande aan den Achterweg. In een oogenblik stond de geheele schuur in lichte laaie. Behalve de daar staande kalveren kon niets gered worden. Het vuur deelde zich mede aan de aangrenzende schuur van H. de R., die mede tot den grond toe afbrandde. Ook een daar aangrenzend schuurtje van A. L., werd door den brand ver nield, terwijl de werkplaats van A. O. wa terschade bekwam. Alleen de schuur van H. de R. met in houd was niet verzekerd. zijn de meest geschikte momenten om Puro) :oe te passen; daarom behoort op iedere slaapkamer een doos of tube Purol aan wezig te zijn. MIDDELBURG B. en W. herinneren er den Raad aan, dat de Soc. Anonyme te Vlissingen zich had bereid verklaard, in het vervolg aan Middelburg tegen dezelfde tarieven electrischen stroom [te leveren, als zij aan de P.Z.E,M. had aangeboden [ntusschen hebben de Staten van Zeeland besloten, geen stroom van^ de S. A. te betrekken, en zou een vermindering vaD aankoopkosten van f 20.000 voor Middel burg verloren gaan. Thans deelen B. en W mede, dat de S.A. toch bereid blijft tegen bedoelde tarieven te leveren. Daartegenover vraagt zij echter dat de duur der over eenkomst 15 jaar zal bedragen en in af wijking van thans ook de S.A. het recht krijgt het contract op te zeggen, waarbij voor beide partijen een termijn van 3 jaar voor de Expiratie wordt vastgesteld. Deze bepaling en ook een kleine wijziging in de kolen-clausule komen B. en W. zeer aannemelijk voor en zij stellen voor ,'een gewijzigde overeenkomst met de S.A.,"<in gaande 1 Januari 1929 aan te gaan. Nog stellen B. en W. voor de wacht geldregeling voor het personeel der Meel fabriek. waaraan de gemeente 25 °/0 bij draagt, weder voor drie maanden en znlks tot 1 Januari a s. te verlengen. B. en W. stellen ten slotte voor afwij zend te beschikken op het verzoek van de Zeeuwsche vereeniging voor dialect-onder zoek om subsidie. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Aan de vereeniging „Eigen Erf* te Goes werd een crediet verleend van f2248 ten behoeve van het bouwen van een plaatsje te Oud-Sabbinge voor P. Bliek Hz. aldaar. Besloten werd overeenkomstig het advies van B. en W. geen adhaesie te betuigen aan het adres van den raad van Arne- muiden inzake wijziging art. 104 L O. wet. Aan het gezin van C. van Strien werd een renteloos voorschot verleend voor Emigratie naar Canada. De jaarwedde en pensioensgrondslag van den burgemeester als ambt. v. d. burg. stand werd vast gesteld op f 30. Overeenkomstig het advies van de raads commissie vanonderzoek werd met algemeene stemmen vastgesteld de gemeentebegrooting voor 1929, gew. dienst in ontvang en uitgaaf op f 57.701,64} kap. dienst in ontvang en uitgaaf op f 547.80- De begrooting voor 1929 van het burg. armbestuur werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 9669.2^6, Aan de oide kwam toen benoeming van teen lid van het bnrg. armbestuur noodig wegens pe riodiek aftreden op 1 Jan. 1929 ^an H. van Leerdam. De heer Luikenaar vraagt, na mede deeling van de door B. en W. ingediende aanbeveling, waarop stonden No. 1 H. van Leerdam aftr. No 2 J. W. Geluk of het bekend is of dhr. van Leerdam practiseb met het werk der armenzorg bekend is. Spr. is van meening, dat in het arm bestuur ook iemand zitting heeft, die weet wat het is met een schraal inkomen rond 'e komen. Van de zijde van B. en W. wordt ge antwoord, dat dhr. van Leerdam reeds ge toond heeft [in zijn zesjarige zittingtijd een geschikt lid te zijn, waarom B. en W. hem met vrijmoedigheid hebben durven aanbevelen. De heer Luikenaar zegt dat hij ver. keerd begrepen wordt, want dat spr. geen enkele grief heeft tegen Van Leerdam zelf, doch louter naar voren wenscht te brengen de vraag of het niet gewenscht is iemand in het armbestuur te benoemen, die van nabij en uit ondervinding met de levens behoeften der bedeelden en behoeftigen bekend is. Z i. is een bestuur, dat niet zulk een persoon tot lid heeft, incompleet. Vlet nadruk verklaart spr. geen enkel bezwaar te hebben tegen den persoon van Ihr. Van Leerdam. De heer Noteboom meent dat de heer Van Leerdam reeds lang in de gemeente ■s, en voor zoover spr. bekend komt uit le kringen der ambachtslieden. Als smid, icht hij den voorgedragene voldoende met ■ie toestanden der menschen met wie het armbestuur in aanraking komt, op de hoogte. Weth. Valkier acht de meening van den heer Luikenaar wel wat eigenaardig aangezien dan het beste zou zijn bedeelden in het bestuur te benoemen. De heer Luikenaar erkent dat zulks niet gaat, en stelt het op prijs dat beter gesitueerden zich beschikbaar stellen, doch ertegenwoordiging van de minder ge goeden, acht spr. op zijn plaats. Spr. noemt het oud-lid Huisson, als zulk een voorbeeld van niet-kapitaalkrachtigen. De heer Noteboom gaat met deze ge dachte in zoover mede, doch de raad lacht hierover een paar jaar geleden anders loen hij juist Huisson niet herbenoemde en hiervoor een gegoede in de plaats stelde Na ampele bepreking verklaart de heer Luikenaar geen bezwaar te hebben tegen de voordracht, zijn uiting bedoelde slechts een algemeene opmerking te zijn. De heer Van Strien gaf het denkbeeld aan de hand om het armbestuur »it te breiden, waarbij met de opmerking van dhr. Luikenaar rekening gehouden kon worden. Hiervoor voelde echter niemand. Daarna wordt tot benoeming - overge gaan en den heer van Leerdam met al gemeene stemmen benoemd. Op voorstel van B. en W. wordt mei algemeene stemmen de gemeente voor de verkiezing van leden van den gemeente raad opnieuw in 2 stemdistrieten verdeeld Tot district I (Oostkerke) behoort het oostelijke van de spoorlijn gelegen ge deelte de gemeente, met uitzondering van den Veerweg en Moolweg en tot district II (Oud Sabbinge) het westelijke deel, met den Veerweg en Moolweg. In verband met de langdurige vacature van onderwijzer aan de O. L. school Oostkerke wordt op voorstel van B. en W. besloten, den eisch van een voordracht van 8 personen, waarop de raad steeds gestaan heeft, te laten vervallen, (tegen stemden de heeren Overbeeke, Noteboom en Lindenbergh), doch niet te voldoen aan den wensch van den Minister een wachtgelder te benoemen, die niet in het bezit is van acte voor vak j is. Besloten wordt het perceel tuingrond aan den Moolweg weder voor 7 jaren te verpachten. De voorzitter doet mededeeling van het 4 jaarl. bezoek van den Comm. der Ko ningin in deze provincie op 2 October j.l. waarbij ook o. m. de electrificatie ter sprake kwam. Op de desbetreffende vraag heeft de voorzitter gemeend goed te doen te antwoorden, dat de gemeente en inge zetenen voor het groote deel met verlan gen dit werk tegemoet ziet. Dit blijkt de instemming van den raad te hebben. Ver volgens wordt verslag gedaan van de be proeving der motorbrandspruit in verband met de waterleiding waaruit gebleken is dat de waterleiding op sommige punten geen voldoende druk heeft en in het al gemeen samenwerking van waterleiding en brandspuit geen meerder effect geeft. Bij de rondvraag wijst de heer Over beeke er op dat het vaak voorkomt, dat vreemdelingen, die naar Goes moeten, den Noorddijk oprijden. Besloten wordt, te Oostkerke (hoek Dorpstraat) aan den Mool weg (Zuidzijde) en in den Westerland- polder bij den Lindenbergh richtingaan wijzers (borden) aan te brengen. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Noteboom, wordt besloten tot net nazien en zoo noodig vernieuwen van paaltjes bij de brandkranen der waterlei ding en voorts om deze brandkranen goed zichtbaar uit den grond te brengen, ter wijl B. en W. een onderzoek zullen in stellen naar prijs en merken van snel- bluschapparaten, teneinde zoo mogelijk het brandweermateriaal daarmede uit te breiden. Komt het zoover, dan zal te voren een demonstratie, ook van belang voor de landbouwers e.d. worden gegeven. De voorzitter verzocht zoo mogelijk voortaan met belangrijke punten voor de rondvraag een 2 tal dagen te voren in kennis te mogen worden gesteld, teneinde vlotte beantwoording te bevorderen. WAARDE. Bij de restauratie van de Ned. Herv. kerk alhier vond men. bij 't blootleggen van een gedeelte van het fun dament aan den Noordkant in een (stee- neti) doodkist een menschcngeraamte. Aan het hoofdeinde lag op den steenen bodem het geraamte met hoofd en schou ders op een kruis van steenen. Bedoelde kist is waarschijnlijk met een zwaren steen gedekt geweest. Verschillen de groote en kleinere stukken van dien grafsteen zijn in de onmiddellijke nabij heid gevonden. Hoofdbestuur Z. L. M. Het Hoofdbestuur der Z. L. M. ver gadert Maandag 29 Oct. a.s. te 1 uur n.m., in bet Landbouwhuis alhier. Benoemd. Tot opzichter in de gemeente Middel burg (afd. bestratingen) is benoemd de Keer A. J. de Looff te Wissenkerke, oud- leerling van den cursus voor Waterbouw kundig opzichter alhier. „De medailles van een oude vrouw". De uiterste normen worden in de litera tuur evenals in het leven zelf slechts zel den bereikt. Bijna nooit is een literair werk bij beoordeeling onder te brengen in de rubrieken: „Geweldig geniaal" en „absoluut een mislukking", meestal zwe ven de scheppingen van hen, die zich ge roepen gevoelen hun innerlijke bewogen heid voor ons te vertolken tusschen de uiterste grenzen der appreciatie in. Van daar misschien het veelvuldig gebruik door recensenten van het woordje „maar", dat al menig, tot lauweren' oogsten bereid, kunstenaar aan den rand van de tijdelijke wanhoop heeft gebracht. Zoodra een werk „geweldig geniaal", noch „absoluut een mislukking" is gaat „maar" een woordje meespreken, en zoo ontstaat eigenlijk van zelf de derde classificatie van een kunste naars-prestatie, de „maar"-klasse. Onder deze klasse rekenen we „De medailles van een oude vrouw", het too- neelstuk van James M. Barrie, dat het „Nieuw Rotterdamsch tooneel en Heijer- man's ensemble" (onze tooneelgezelschap- pen blinken niet uit in het vinden van kor te maar krachtige namen!) Vrijdagavond in de „Prins van Oranje" heeft vertolkt. De opzet van deze zeer tragische ge schiedenis is prachtig van menschelijk- heid en het gegeven een ware oorspron kelijke vondst, en daarom koesterden we van het geheel (we kenden dien hoofdin houd van het drama) de hooge verwach tingen, die dit tooneelwerk van den En- gelschen schrijver bleek niet te kunnen inlossen. Over den opzet willen we hier eerst wat zeggen. De oorlog van 14 heeft vel© schrijvers aanleiding gegeven tot hetschrij ven van boeken en tooneelstukken, ©n der mate dikwijls is dit geschied dat we spoe dig na het sluiten van den vrede over een respectable verzameling „oorlogs-littera- tuur" beschikten. James M. Barrie staat dus in deze allesbehalve alleen, hij deed wat velen deden, doch hij deed] het anders dan de anderen en dit bepaalt zijn plaats. Hij keek voor de samenstelling van zijn hoofdfiguur niet, als velen zijner collegia's in de gezinnen waar de oorlog; een dier baar en aangebeden lid wegsleepte, hij dacht niet aan de vrouwen die haar man nen en zaken, aan de meisjes die haar verloofden aan den oorlog ten offer brachten, hij tastte in de ziel van de hun kerende eenzame oude vrouw, die ook haar aandeel in het oorlogs-verdriet op- eisdht en dit langs een leugentje (tegen over de buurvrouwen doet ze alsof ze een zoon aan het front heeft) over de korte vreugde van een denkbeeldig bezit heen tot dat leed-van-den-oorlog komt. Dit gegeven kan men vrijwel rekenen te behooren tot de vondsten die door het genie der menschheid slechts enkele kee- ren in een eeuw worden gedaan. M>em be seft evenwel dat zulk een geniale en fijn- psychologische opzet ook geweldige eischen aan de uitwerking stelt. Over deze uitwerking is de schrijver gestruikeld. Er zit heel veel goeds in, hij heeft prachtige scènes gecomponeerd, hij g^f tooneeltjes die waarlijk van een felle ontroering zijn en die aan menig tooneelschrijver ten voorbeeld gesteld zouden kunnen wor den,... maar.... (en hier komt „maar ze werden door den glans, welke de mees- lijke inzet afstraalde, in de schaduw ge steld. Had Barrie het zichzelf minder moeilijk gemaakt, een niet zoo ontzettend zwaar „geval" opgenomen, dan was hij wellicht de schrijver geworden van een schitterend tooneelstuk. Nu blijkt hij de geestelijke vader van een niet volkomen evenwichtig kind, van een spruit, die wel zeer merkwaardig en interessant, doch niet in flUe uitingen sterk te bewonderen valt. Vooral uit tooneel-technische overwe gingen niet. Het stuk is een bedrijf le lang. er spelen meer personen in dan noodig of zelfs gewenscht is (omdat de schrijver niet over voldoende humor beschikt kon den 3 van de 4 buurvrouwen meestal ge mist worden) en voorts wordt in twee van de drie bedrijven aller-akeligst lang ge-theoretiseerd. (We zouden bijna schrij ven: gezwamd). Barrie heeft z'n gegeven te breed uitgewerkt en om deze uitwerking te bereiken gaf hij z'n verschillende fi guren dikwijls woorden in den mond, die er absoluut „naast waren", en die van de sprekenden van tijd tot tijd marionetten maakten inplaats van menschen van vleesch en bloed. Dwaas b.v. was de oppervlakkige schil dering van het slagveld door den vermeen den zoon, dwaas ook dikwijls de conver satie der schoonmaaksters. (Het laatste komt waarschijnlijk ten deele op rekening van den vertaler. Een Engelscne volks vrouw is n.l. nog steeds een tikje anders dan een Nederlandsche!) Zulk een knap-onevenwichtig tooneel stuk, waarin de realiteit meermalen ge heel zoek is, stelt natuurlijk aan de ver tolkers zware eischen. Hoe kranig zij zich ook van hun taak kwijten.... ze zullen er evenwel nooit in slagen om de tekort komingen van den schrijver geheel te verdoezelen. Dit laatste is dan ook het ge zelschap met den langen naam Vrijdag avond niet gelukt, maar het heeft uit het tragische werk gehaald wat er uit te halen was. J Vooral Willem v. d. Veer bracht een creatie, die ons met groot ontzag voor zijn talent heeft vervuld. Prachtig en nog een£ prachtig. Den ruwen volksjongen-met-het goede-hart heeft 'hij het leven ingeblazen. De schrijver mag v. d. Veer voor zoo'n schepping wel dankbaar zijn. We hebben Vrijdagavond een zeer zeer g(root acteur het beste, dat hij te geven heeft, zien geven. Zijn afscheid van het moedertje, zijn zwaren- lach, die de ontroering moest excuseeren, het schommelen van de hooge gestalte, die maar niet weg, kon, zullen we niet licht vergeten. Met diepe ontroe ring heeft de acteur v. d. Veer ons ver vuld. Mevr. Alida Tartaud-Klein, die even eens een zeer zware taak te vervullen had, heeft ons, en dan denken we aan den roep aan haar talent verbonden, niet ge heel 100 procent gegeven. Let wel: 'twas meestal erg knap al wat ze deed, technisch tot in de puntjes verzorgd, maarhet ondefinieerbare, dat de eene menscli den ander doet ontroeren, het niet aan te dui den accentje dat een kunstenaar van wel duizend andere onderscheidt, het „tikje" dat bepaalt: „Hierdoor wordt een weer gave diep-menschelijk en „bijna om het uit te snikken"dat hebben, we gemist. Vooral tijdens het eerste bedrijf. In III was mevr. Tartaud daarentegen aan de 100 procent genaderd. Van de overigen noemen we Marie van Westerhoven, die in de rol van juffrouw Huggerty weer eens toonde welk een knap pe actrice zij is. Menige tooneelspeelsler van de jongere gjarde, al op het eerste plan gearriveerd, kan nog gerust eens bij haar in de leer gaan. Het publiek heeft in intense stilte deze vertolking van Barrie's tooneelwerk gade geslagen. Aan het einde van ieder bedrijf daarentegen gaf het door middel van een daverend rumoerig applaus uiting aan zijn waardeering. Emiel Hullebroeck. De zanger van Vlaanderen en van den Nederlandsch en stam, Emiel Hullebrouck, zal Maandag 22 Oct. a.s. in de „Prins van Oranje" een liederen-avond geven. Men zie de advertentie hierover in dit nummer. In Qn uit- Ingekomen: Wed. Joh. Heijnsdijk en gezin, zonder beroep, van Yerseke, Heer- nisseweg 24; C. M. Visser, zonder be roep, van Voorburg', Oostsingel 44; M. J. van den Berge en echtgenoot©, elec- tricien, van 's H. Arendskerke, Westsin gel 25; M. Huige, dienstbode, van Co- lijnsplaat, Oude Vischmarkt 12; C. P. Helders geb. van Zoom en gezin, van Rot terdam, Lange Vorststraat 18a; E. Ar- noijs, dienstbode, van Middelburg, Nieuw straat 6; M. Gunst geb. de Graag, zon der beroep, van 's H. Abtskerke, Hin- ckelingestraat 10; W. van Strien, slagers knecht, van N. en St. Joosland, Klok- straat 15; J. Phernambucq, bakkers knecht, van Serooskerke, Nieuwstraat 47; C. Huizinga, meubelmakersknecht, van Groningen, Kleine Kade 21; J. Gorsse, fitter, van Terneuzen, Oude Singel 32; D. Tissing, tuinman, van Zeist, Terwel- straat 10; A. A. de Maat, dienstbode, van St. Jansteen, Groote Markt 22; J. van de Kreeke, dienstbode, van Mid delburg, M. Sm. buurt 29; J. Meijers en echtgenoote, kantoorbediende, van 's H. Arendskerke, v. Beijerenstraat 6. Vertrokken; D. F. C. Schouwenaar geb. Bruel, zonder beroep, naar Oude- lande; J. van Sabben, dienstbode, naar Den Haag, van Slingelandstraat 166; J. Bliek, bakkersknecht, naar Wolphaarts- dijk, C 85; P. L. Neeskens, rijksklerk, naar Heerlen, Dr. Sohaepmanstraat 57; M, P. Zweede, zonder beroep, naar

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2