Regenjassen - Winterjassen GEBR. STEUTEL - KLOKSTRHAT - GOES. Wij hebben hierin een prachtsorteering Vraagt zichtzending. Gemengd NieuWs en zigeuners gekomen. In dit gevecht werden drie zigeunervrouwen en een kind van zes jaar doodgeslagen. Zeven andere zigeuners werden ernstig gewond. Twee zigeuners, die op diefstal waren betrapt, hadden gedreigd het dorp in brand te steken. Toen er nu werkelijk in twee schuren brand uitbrak, overvielen de boeren de kolonie der zigeuners. Rotterdam is in September onder de havens van het vasteland weer op de eerste plaats gekomen. In September heeft de scheepvaartbeweging van Rotterdam die van A ntwerpen en Hamburg met o s. 7 4,000 en 64,000 netto tons overtroffen, en voor het geheele verkeer van den Waterweg i: het voordeelige verschil nog ruim 844.000 tons grooter. Uit Bergen op Zoom wordt gemeld, dat door bemiddeling van den Comm. der Koningin inzake de autobuskwestie-Lief broer, beide partijen het over een regeling eens geworden zijn. De installatie-vergadering van den nieuwen burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever TFortuyn, zal 15 dezer plaats hebben. Ten gevolge van den slechten moesson, wordt in Britsch-Indië een ont zaglijk gebied met hongersnood bedreigd. In de geteisterde streken leven 80 pet van de bevolking van den landbouw. Men vreest ernstige moeilijkheden. Naar de „Pest Naplo» meldt, Prins Nicolaus, de jongere broeder van den ex kroonprins Carol, ingezelschap van een dame uit aristocratische kringen uit Boekarest gevlucht. Prins Nicolaus en de dame zonden te Parijs bij Prins Carol zijn. De Koningin-Moeder heeft tet erge ets getracht den Prins te bewegen, naar Roemenië terug te keeren. De Amsterd. wethouder van fin heefi een weinig gunstig oordeel geveld over het bij de Tweede Kamer in gediende wetsontwerp tot wijziging van de finan- eieele betrekking, tusschen het rijk en de gemeenten. Volgens den wethouder zal de herziening geen regeling van de be trekkingen zijn. Een goede vangst. Op het vermoeden, dat opium in de Vereenigde Staten werd binnengebracht door schepen die havens in het verre Oosten haddeu aangedaan, gingen de douane-auto riteiten over tot een nauwgezet onderzoek aan boord van de Amerikaansche paket- boot „President Harrison", die te New- York van een tocht om de wereld terug kwam Het onderzoek bleef vruchteloos en de douane-aublenaren verlieten het schip reeds, toen de chef der douane wiens be roepsflair, ontwaakt door den geur van narcotica, een scho; van de ankerketting- kast deed doorzagen waarin hij meer dan dertig metalen etuis ontdekte, die voor meer dan 3.600.000 gulden opium bevat ten. Clemenceau's verjaardag. De verjaardag van Clemenceau die zooals men wellicht weet, de vorige week 87 jaar is geworden, is geworden, is op eigenaar dige wijze gevierd. De directeur eener Amerikaansche filmonderneming trok met eenige personeel naarSt. Vineent-sur Jard in de Vendée, waar de Tiger in stille af zondering leeft, om er voor den grijsaard en een aantal dorpsbewoners de film „Ben Hur" af te draaien. Naar aanleiding van den verjaardag van Clemenceau zijn er wederom allerlei anec dotes van den ouden politicus opgehaald Zoo wordt in herinneridg gebracht dat Clemenceau jaren geleden, toen hij minis ter van binnenlandsche zaken was, eens een inspectie in zijn departement onder nam. Tezamen met den directeur van het departement liep hij op een fraaien len tenamiddag door de verschillende zalen, om deze echter vrijwel geheel leeg aan te treffen Bijna alle ambtenaien waren bij het mooie weer ten wandelingetje gaan maken Eindelijk, heel boven in het ge bouw, trof hij een ambtenaartje aan, dat behagelijk in een hoekje lag te slapen. De directeur wilde den man wekken, waarop Clemenceau zei„Maakt u hem vooral niet wakser, anders gaat hij ook maar uit".,.. De roman van een bandiet De man zit sinds enkele dagen in een cel der gevangenis in Pressburg. Hij is groot, heeft litteekens in bet gezicht, heeft twee scherpe spiedende oogen. Hij is dub bel geboeid, aan handen en voeten en sleept, opdat ontvluchten uitgesloten zij, bovendien een ijzeren kogel van tien kilo aan zijn linkervoet mede. Hij noemt zich Karl Haffner, maar men weet op 't oogen blik, al zit hij al maanden, nog niet pre eies hoe zijn echte naam is. Wel weet men, dat men te doen heeft met den ge vaarlijksten, stoutmoedigsten bandiet, die ooit in 'n gevangenis zat. De lijst van zijn romantische misdaden begint in 1921 in Roemenië als Haffner in de woning van den rijken koopman Korschner verschijnt en met de revolver in de vuist dezen dwingt hem zijn heele haar vermogen, zeven millioen 1-i, welke Korschner in een brandkast had liggen om een financ'eele transactie in baar af te doen, over te geven. De Roemeensche politie arresteerde den misdadiger eerst 'n half jaar later. Hij wordt veroordeeld, naar het tuchthuis van Arad gebracht en ontsnapt al twee maanden later. Vijf jaar verloopen. Haffner is nergens te vinden Dan verschijnen vijf bandieten, tot de tanden gewapend, op klaarlichten dag, in de eenige bank van het plaatsje Bitsche in Slowakije, binden den kassier en plun deren, na een beambte, d e om hulp had geroepen, met een mes het lijf te hebben opengereten, de bank leeg. Circa twee honderdduizend kronen bedraagt hun buit Ze vluchten in de bosschen van Noord- Slowakije In deze bosschen spelen zich vier dagen lang drijfjachten op de steeds meer vermoeide, in den dood gejaagd- bandieten af. De roovers worden oms n geld, vuren uit de bosohjes van een hoogte als dollemannen op de aanrukkende gen darmen en als men er eindelijk 'n vlak op z'n huid zit, schiet hij zich een kogel door den kop. Drie echter worden ge vangen genomen. Alle drie zijn gewond ook Haffner. Als men de drie zware mis dadigers Haffner, Markt en Balog naar Pressburg zal transporteeren, weigert het escorte gendarmen dit per trein te doen Zóó groot is de vrees der ervaren lui voor een poging tot vluchten, voor de mede plichtigen die het drietal buiten de ge vangenissen bijstaan en die men niet kent. In een gesloten militaire auto worden ze dus naar Pressburg gebracht, waar de ge zworenen vonnis over hen zullen wijzen en in de gevangenis bewaakt door een speciale wacht. W ie is Haffner, de aanvoerder van deze moordenaarsbende? In elk geval een ont wikkeld man en een gewezen officier Haffner moet ouder den naam Szebonya officier in het leger van Bela Kun zijn geweest en commandant van een detache ment van de terreurtroepen, welke de beruchte volkscommissaris Tibor Szamully commandeerde. Sindsdien heeft hij het tot bankroover en moordenaar gebracht, Een X-stralen-oog? De Spaansche oogarts, dr. Pedro Niel heeft onlangs in wetenschappelijken kring te Parijs zijn ervaringen medegedeeld met een wonderkind, dat hij sinds anderhal1 jaar in observatie heeft. Het betreft niet een wonderkind in den gewonen zin van het woord, dat een vroegrijp talent, maar de supernormale physiologische begaafd heid van een thans zeven-jarigen knaap De jongen, zoo verklaarde dr. Pedro Niel bezit het vermogen om dingen die voor het normale gezichtsvermogen verborgen blijven, duidelijk te zien. Het is alsof hij Riintgenoogen bezit, waarvan de stralen door ondoorzichtige materie heendringen, De Spaansche oogarts verklaarde, dat hij langen tijd aan een onbegrijpelijk zins bedrog had geloofdde tallooze proeven echter, welke hij met het kind had ge nomen, overtuigden hem ten slotte, dat hij tegenover een natuurwonder stond. Toch had hij geaarzeld, om ruchtbaarheid aan het vreemde geval te geven, omdat hem de waargenomen feiten zelf zoo won derbaarlijk en zoo in strijd met de erva ring schenen, dat hij beducht was, er zijn wetenschappelijken naam door in de waag schaal te stellen. Eerst toen er in Madrid reeds allerlei geruchten over het wonder kind in omloop waren, besloot hij de feiten bekend te maken. Het wonderkind heet Benito Paz. Het is de zoon van een dorpsonderwijzer, die bij den jongen tot zijn vijfde jaar niets bijzonders bemerkte, het kind was precies als andere kinderen op dien leeftijd. De eerste maal werd de vader verrast, toen de kleine Benito, dien hij sedert kort be gonnen was, thuis lezen en schrijven te leeren, plotseling het vermogen openbaar de, om in zijn gesloten leesboek de let ters te zien en te spellen. Hij legde het boekje, dat van een dikke kaft was voor zien, gesloten vóór zich en las op zijn onbeholpen, hakkelende manier de eene bladzijde na de andere, alsof het boekje open vóór hem had gelegen Zijn vaderjdacht eerst, dat de jongen dat alles van buiten had geleerd, en was verbaasd over die buitengewone leergierigheid. Maar de zaak verscheen hem in een ander licht, op een keer dat hij vruchteloos zocht naar een knoop van zijn vest, dien hij had verloren De kleins Benito begon te lachen en verklaarde, dat zijn vader den knoop immers in de sigarettendoos had gedaan, die hij in zijn vestzak droeg. De onderwijzer opende de sigarettendoos, en werkelijk zat de knoop er in. Eerst nü herinnerde hij zich, dat hij den vorigen dag den knoop daar had geborgen Maar hoe kon Benito dat weten Streng on dervraagd, verklaarde de jongen onthutst, dat hij den knoop toch heel duidelijk in de sigarettendoos had gezien 1 Er zaten ook vier sigaretten in Nu beseffend, dat hij met een bijzonder verschijnsel bij zijn kind te doen had, besloot de onderwijzer den jongen op de proef te stellen. Hij stak drie sigaretten in het doosje, sloot het en vroeg nu Benito te zeggen, hoe veel sigaretten er in zaten. Zonder een oogenblik te aarzelen, telde het kind éón, twee, drie. Verdere proeven van dien aard slaagden eveneens volkomen. De vader begaf zich een maand later met den jongen naar Madrid en zocht daar dr. Pedro Niel op, die algemeen bekend is als een uitstekend oogarts. Deze onderzocht het kind zorgvuldig, zonder iets abnormaals te ontdekken, Het geval interesseerde hem daardoor des te meer, ei hij verkreeg gereedelijk toestemming van .den onderwijzer, om het kind een tijdlang bij zich te houden, teneinde het geregeld te kunnen observeeren, Later toen de van nature schuchtere knaap wat meer op zijn gemak was gekomen, begon hij proeven met Benito te nemen. Hij constateerde, dat de jongen voorwerpen die in een metalen casette zijn gesloten, heel duidelijk zien en beschrijven kan. Dat de voorwerpen voor het normaal stoffelijk oog niet zichtbaar zijn, levert voor hem niet het minste bezwaar op hij ziet ze even duidelijk alsof ze open en bloot voor hem lagen. Met groot gemak leest hij ook brieven, die in drie of vier dikke couverts zijn gesloten. Evenzoo geefi hij een nauwkeurige opsomming van alles wac iemand in zijn verschillende zakken heeft. Hij vermag zelfs de kleuren van voorwerpen te noemen Zijn bijzondere gezichtsvermogen sielt hem in staat, door metaal, papier en andere materie heen te zien Dat men hier niet te doen heeft met telepathie, doch met werkelijk stoffelijk zien, blijkt hieruit, dat Benito, die bij voorbeeld een brief tusschen twee metalen platen duidelijk kan lezen, daartoe niet in staat is, als men in plaats vau metalen platen, twee stukken hout neemt. Door hout ziet hij niet. Toen hij zelf tot deze ontdekking kwam, was hij in het eerst hevig ontsteld, maar spoedig was hij er over heen. Er zullen eerlang proeven met het wonderkind worden genomen door een uit artsen en psychologen samengesteld comité. Jeugdige inbrekers. De Duitsche politie was op het spoor gekomen van een troep jeugdige misdadigers uit Worms, die in het bezette gebied vagebondeerden. Reeds is komen vast te staan, dat zij twintig inbraken op hun kerfstok hebben Na hun arrestatie wilde de politie hen eerst naar hun ouders brengen, omdat de meesten van hen veer tien tot zestien jaar oud zijn Althans zoo beweerden zij. Bij onderzoek bleek echter, dat zij viel ouder waren. Tegen hun ar restatie werd door de Fransche bezettings autoriteiten bezwaar gemaakt omdat een der jeugdige inbrekers ook bij een Fransch officier had ingebroken. Zij werden daarop aan de militaire politie uitgeleverd die hen naar de gevangenis bracht. Een W. B.-bericht uit Darmstadt meldt thans, dat de arrestatie van deze jongelui aanleiding is geweest tot een bespreking tusschen den Rijkscommissaris en de Fransche Bezettinsautoriteiten in Coblenz Een advocaat is aan de gearresteerden toegevoegd, die pogingen in het werk stelt om hen in vrijheid te krijgen. Uit den dood herrezen. Elf jaar geleden verliet Harry Peachy die in den oorlog bij het tankcorps een leelijke hoofdwond had gekregen, de echte lijke woning te Gloucester en verdween Alle moeite om hem te vinden was ver- geefsch. Veertien dagen later werd een lijk uit het kanaal van Bristol opgehaald waarin men Peachy meende te herkennen Alleen de politie twijfelde omdat zekere tatoueersels ontbraken. De vrouw bleef met haar drie kinderen onverzorgd achter en moest hard werken om aan de kost te komen. Toen zij dus na verloop van tijd een goed tweede huwelijk met Jones een aannemer, kon doen, besloot zij daartoe. Nu is haar eerste man teruggekomen. Het bleek dat hij tien jaar, zonder te kunnen zeggen wie hij was, in een A me rikaansche inrichting voor shell-shock- patiënten verpleegd was geweest. Toen zijn geheugen terugkwam, werd hij daaruit ont slagen en naar Engeland teruggestuurd. Bij zijn thuiskomst vond hij den vreem den in zijn huis en hoorde hij van het tweede huwelijk van zijn vrouw. Hij heeft gezegd dat hij haar met rust zal laten en van haar kant heeft juffrouw Jones gezegd dat zij van haar tweeden man geen af stand wil doen Deze is, vei zekert zij ook een goed vader voor de kinderen uit het eerste huwelijk. Men doet nu moeite, om Peachy een oorlogspensioen te verschaffen. 448ste STAATSLOTERIJ. 5e klasse 11e lij'st. Trekking 1 Oct. f 1000 5206 f 400 11280 f 200 245 6302 7108 11209 12758 16536 18-306 f( 100: 1987 2031 3123 5747 8463 9067 16551 17524 19825 19900 5e klasse 12e lij'st. Trekking 1 Oct. f 1000 1018 2621 9060 19212 f 400 2599 6072 6796 8984 f 200 4-26 4434 6770 8799 11472 15509 16741 O O 2136 2959 3417 635» 6753 7115 12266 20988 MARKTBERICHT. Middelburg, 4 October. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering) Boter f 1.15. Eieren f 8.50. Poelje-eieren f 4.50. Eendeieren f 8. Aangevoerd door handelaren Boter f 1.10 Eieren f 7.50. Poelje-eieren f 4.50. De prijzen van marktmeester en markt- zetter zijn gelijk. Particuliere prijs boter f 1.25, kip eieren f 9.50, Poelje-eieren f 5 50, eend- eieren f 9. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 4 Oct. 1928. PERENDoyenne du Cornice f 32 a f 59, Bonne Louisse d'Avranehes f 24 a f 45, Duchesse d'Angoulême f 15 a f 18, Williams Duchesse f 11 a f 18, Soldat Laboureur f 12 a f 18, Triumphe de Vienne f26, Comtesse de Paris f20 a f 27, Comte de Flandres f7 a f 12, Beurré Hardy f 27 a f 37, Beurré Clair- geau f 12 a f25, Beurré Bachelier f9 a f 14, Beurré Durandeau f 18 a f27, Beurré Diel f 11 a f 14, Beurré d'Arem- berg f 10 a f 18, Groene Chaumontel f 10 a f 15, Bruine Chaumontel fll a f 14, Lange Perzikperen f 14, Bezy van Schonauwen f8 a f 12, Nouveau Poiteau f9 a f 17, Zwijndrechtsche Wijnperen f 13 a f 14, Maagdeperen f 12 a f 17, Fransche M aagdeperen f 10 B f 12, Roem van Vlaanderen f8 a f 17, Dorothea Royal f 9, Jodenperen f 8 a f 12, I Jzerpe- ren fll a f 12, St. Remey f 12 a f 14, Rietperen f8 a f 12, Suikerijen fllj Foppeperen f 10, Winterlouwtjes f7 a f 12, Winter Suikerijen f 10, Brederode f 8 a f 18, Pondsperen f 10 a f 13, Gie- ser Wildeman f 9 a f 18, Kleiperen f 10 a f 18, Afval- en Kroetperen f2 a f8, alles per 100 K.G. APPELS: IStcrappels f20 a f37, Groninger Kroon f 20 a f 34, Cox Oranje Pipping f26 a f56, Goudreinettcn f22 a f 44, Lemoenappels f20, Lanes Prins Albert f 20, Notarisappels f 16 a f 24, Adams Permain f 12 a f 18, Transp. de Croncels f 19 a f 25, Present van Lunteren f 24 a f 29, Zure Bellefleur f 18 a f32, Fransche Bellefleur fll a f 17, Zoete Bellefleur f 16 a f 20, Zoete Campagner f 14 a f 23, Zoete Armgaarda f 26, Herfstblomzoet f 10 a f 19, Gel- dersche Holaart f 22, Kandijzoet 122 a f26, Pomme d'Oranje f 19 a f 24, Afval- en Kroetappels f3 a f 10, alles per 100 K.G. Q DIVERSEN: Smjboonen f8 a f29, Perfectboonen f22, Groene boonen f 13 a f 15 Blauwe druiven f55 a f69, 1 o- maten'fl a f8, Spinazie f 15, Spruiten f 11 a f 14, Stekuien f2 a f3, Aardappe- len (poters) 2,40, Aardappelen (knel) f 0,90 alles per 100 K.G., Noten f 0.90, Meloenen f 15 a f30, Pompoenen f9, Bloemkool fll a f 17, Roode kool f6, Witte kool f5 a f6, Savoye kool f4 a f6, alles per 100 stuks, Rapen f5, Kro ten f5, Wortelen f2,80, Selderij f2,30, alles per 100 bos. Hazen f 1,61 a f 1,71 per stuk. I VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 3 Oct. 1928. Kroet f 5,80 per 100 K.G. Kleine veiling. Transperante de Croncels f 25 a f 58, Mank's Codlin f30 a f51, Bramley's Seedling f20 a f31, Oranje Reinetten f 22 a f 31Lanes Prins Albert f 20 a f28, Goudreinetten f20 a f31, Honds muilen f 20 a f 25, Jacques Lebel f 18 a f 26. Groninger Kroon f20 a f28. Court Pendu f 18 a f 22, Zure Bellefleur f 16 a f25. Gold Permain f 12 a f 18, Pomme de Oranje f 16 a f 22, Zoete Cam pagner f 18 a f22. Dominee appels f 10 a f20, Diverse appels f 10 a f20, Do yenne de Cornice f 40 a f 60, Bonne Louisse f 45, Beurré Hardy f 35 a f 40, Nouveau Poiteau f 14 a f 18, Jodenperen f 12 a f 16, Beurré Clairgeau f 18 a f27, Marguerithe Marillat f 20 a f30, Tri umphe de Vienne f20 a f35, Gieser Wil deman f 14 a, f 22, Kleiperen f 14 a f 18, le Curé f 12 a f 16, Spaansche Wijn peren f 14 a f22, Noten f25 a f28, Mispels f 12, Blauwe druiven f 70 a f 75, Diverse boonen f 16 a f 22, alles per 100 K.G.. Savoye kool f3 a f 8_, Bloemkool f2 a f9, Prei f8, Andijvie f3 a f4, Kip eieren f 7,60, alles per 100 stuks. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid d« Red.) Schoolkinderen op den Dam. Hooggeachte redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stukje door „een ooggetuige" betreffende het gevaar voor de schoolkinderen op den Dam alhier, zij het mij vergund op te merken dat ook mij en vele van mijn be zoekers ld at gevaar opgevallen is. Eein meer eenvoudige en betere oplossing dan het posteeren van een agent, lijkt mij echter de in- en uitgang der school te verplaatsen naar de Spiegelstraat, waar de kinderen een groot en vrij speelter rein hebben. Ik twijfel niet of ook deze oplossing zal wel eenige bezwaren heb ben, maar misschien zijn deze, met een beetje goeden wil van de zijde der school wel te overkomen. U, mijnheer de redacteur, beleefddian- kend voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik Hoogachtend, J. BONNET. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. October: 10 Krabbendijke, koemelkers-inspan, de Kok. 10 Ellewoutsdijk, weiland en zijkant weg, Beth. 12 's Gravenpolder, bouwland en zij kantweg, Oele. 12 Wemeldinge, woonhuis met tuin en erf, pakhuis met tuin en erf, Kram. 17, Stad aan 't Haringvliet, hof stede met boomgaard, bouw- en weilanden, L. v. d. Sluys. 25 Wolphaartsdijk, woonhuizen en hoveniering, Pilaar. 31 Goes, verpachting bouw- en wei landen, Pilaar. 31 Nisse, verpachting bouw- en wei landen, Pilaar. 31 Poortvliet, hofstede met bouw- en weiland, v. d. Velde. 31 Wemeldinge, bouwland, Kram. Heinkenszand, hofsteedje met bouw- en weiland, Verbist. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October: 5 6, 7 en 8, Bioscoop Slot Ostende, „De dolle Lola". 5, 6, 7, 8 en 9, Landbouw-Bioscoop, „Raspoetin". 7 Prins van Oranje, Willy Veltman, „Paljas". 9, 10 en 11 Bioscoop Slot Ostende, „Het Kruis overwint". 10 Bioscoop Slot Ostende, „De kleine Moek". 12 Prins van Oranje, Nieuw Rotterd. Tooneel, „De medailles van een oude vrouw". 22 Prins van Oranje, Emile Hullebroek.

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 3