Hot Melk Beleid „PRULLETJE" per Kilo U spaart minstens Een Gulden met het geld, door „Bona" gespaard Gemengd NieuWs MARGARINE vijftig stuks Hoornvee. tien Werkpaarden Door een ijsbeer aangeval 1 e n. Uit Madrid wordt aan de bladen ge meld, dat in den dierentuin van Toledo een oppasser,, die de kooi van een ijsbeer wilde schoonmaken, door een ijsbeer aan gevallen werd. Op het hulpgeroep van den oppasser schoten zijn collega's te hulp en slaagden er in om hem, hoewel ernstig gewond, builen het bereik van den beer te bren gen. In de verwarring werd echter vergeten de deur van het hok te sluiten, zoodat de ijsbeer na eenigen tijd naar buiten kwam Er bleef niets anders over dan het dier af te maken. Door 30 revolverschoten gewond bezweek het dier tenslotte. De verwondingen van den oppasser zijn zoo ernstig, dat men aan zijn levensbe houd twijfelt. Een noodlottige proefneming Dezer dagen heeft men op de badkamer bij de faimile Herbst te Graz in een koffer het lijk van den zoon gevonden, een gym nasiast. Men dacht aanvankelijk, dat hij door zijn huisonderwijzer was vermoord, Het onderzoek van de politie heeft, echter uitgemaakt, dat de vader van den knaap amateur-fotograaf was, en dat de jongen, die zelfookwildegaanfotografeeren zijn vader had voorgesteld, een kist als donkere kamer te gebruiken. Men vermoedt nu dat de knaap, toen zijn ouders in de bioscoop waren, in de badkamer gepro beerd heeft of de koffer een goede donkere kamer zou zijn. Daarbij zou dan het deksel zijn dicht gevallen, dat de knaap niel meer kon oplichten. Mussolini als romanschrij- ver. Twintig jaar geleden heeft Benito Mus solini voorde destijds te Trente verschijnende socialistische krant II Popoio een histo risch-socialen roman geschreven, die Clau dia Particelli heette, in de 17e eeuw speelde en sterk anti-clericaal was. Deze roman wordt thans aan de vergetelheid ontrukt. Hij is (voor de Amerikaausche markt) in het Engelsch vertaald. Arnold Bennett heeft de drukproef ge lezen. Zijn oordeel over het boek luidt ffeen historische roman, niet goed en niet slecht slechter dan honderd andere, maar ook beter dan honderd andere" Meneer H o u p 1 i n's parapluie De Parijsche correspondent van de „Haagsche Ct." schrijft: Dit is een werkelijk gebeurde geschie denis, hoe wonderlijk ze ook schijnt. Meneer Houplin is een brave, rustige Eransche staatsburger. Hij is nooit met de politie in aanraking gekomen, heeft nim mer een verkeerde opgave voor de belas tingen gedaankoitom, meneer Houplin is een model. Op een goeden dag kwam meneer Houplin door de Rue Drouot en hij zag, dat de deuren van het venduhuis wagen wijd open stonden. Meneer Houplin, die zich nog nooit in het venduhuis had ge waagd, besloot eens een kijkje binnen te gaan nemen. Hij zag een stampvolle zaal vol schreeuwende menschen, die opboden op hetgeen de vendumeester ten verkoop aanbood. En nu verkoopen we een parapluie, zoo bulderde de vendumeester. Meneer Houplin had juist een nieuwe spuit noodig en waar het getoonde voor werp er nog vrij nieuw uitzag besloot hij een kansje te wagen en tot een zeker bedrag op te bieden. Men begon met tien francs. Meneer Houplin zei dapper „elf", vreezend dat het hem zou ontglippen, toen er iemand opbood, zei hij /twaalf" en tot groote hilariteit bood hij zelf op tot zestien tot iemand medelijden met hem kreeg en waarschuwde, dat er geen andere gegadigden waren, zoodat hij niet verder hoefde te gaan. Een hamerslag eD meneer Houplin, voor zestien francs, werd eigenaar. Hij betaalde kreeg een bonnetje en ging naar het magazijn om zijn aan ADVERTENTIËN. Ondertrouwd: LIES VAN DISSEL en A. J. VAN HEEL. Goes, 22 September 1Q28. HET BESTUUR van den GOES- SCHEN POLDER zal trachten aan te besteden: het schoonmaken der weg- slooten in den polder. Inlichtingen te bekomen en inschrij vingsbiljetten in te leveren vóór of op 5 October 1928 bij den Dijkgraaf, den heer J. ZANDEE Az. te Goes. koop te halen. En ziet, daar kreeg me neer Houplin 92 parapluies in onvangst te nemen Had hij verkeerd verstaan of had de vendumeester onduidelijk aange kondigd in alle gevallen hij moest zijn 92 regenschermen meenemen. Meneer Houplin verheugd over het goede zaakje, dat I-ij ongetwijfeld had gedaan, nam een taxi en liet zich naar huis rijden met zijn vrachtje, waar hij natuurlijk minder vrien delijk werd ontvangen. Denk eens wat een rommel in huis. Maar men eindigde in een lach, meneer Houplin koos de mooiste voor zich uit, gaf vijf parapluies aan zijn vrouw, zes aan zijn neefjes en nichtjes, aan vrienden, maar er bleven toen noch zestig stuks over. W at moest hij er mee doen Madame Houplin begon te mop peren en de vader besloot om de overge bleven vijf dozijn te gaan verkoopen. Hij nam een handkarretje en stelde zich op in de Rue de Medicis, prikte op zijn wagentje een kartonparapluies te koop ad 1 franc, 2 en 3 francs. De menschen stonden stil, keken, lachten en liepen door.want dat kon geen zuiver z/spul" zijn, dat moest van diefstal af komstig zijn. Zoo dachten ook twee politie agenten er over, die langs slenterden en die meneer Houplin verzochten om een vijs, dat hij het recht had op straat te verkoopen. Dat had bij natuurlijk niet en meueer Houplin met zijn heele vrachtje werd opgebracht naar het bureau. Maar die koopwaar behoort mij toe, en ik heb het recht er mee te doen wat ik wil, schreeuwde de ongelukkige Houplin. Doorloopen, zei de agent. Explicatie voor den commissaris van het arrondissement Odéon. De commissaris meende dat Houplin eigenlijk een dubbele bekeuring verdiende Want ten eerste dreef hij handel zonder vergunning en ten tweede is een verorde. ning van recenten datum, welke verkoop van parapluies op straat verbiedt. Maar waar hij goede inlichtingen omtrent den gevangene had, zou hij ditmaal in vrijheid worden gesteld, zonder bekeuring. Maar weg met je rommeltje, hè Houpliu ging met zijn vrachtje. Als hij ze dan niet verkoopen kon, als hij er nier eens zijn taxi-kosten uit kon halen, dan zou hij zich wel op een andere manier van zijn parapluies ontdoen, want zijn eega had ten strengste verboden, om den rommel weer mee naar huis te brengen En hij smeet al zijn parapluies neer bij een boom, op de Place Saint Sulpice. Maar nog had hij geen tien passen ge daan, of een agent had hem opgepakt Vooruit, je rommel oprapen en mee naar het bureau. Ben je daar waarachtig weer riep de commissaris uit. Ditmaal dreigde hei mis te loopen en een bekeuring wachtte hem. Maar wat moet ik er dan in vredes naam mee doen? Ik kan ze toch niet bij gevonden goederen brengen, want ik heb ze niet gevonden en ik kan er toch niet om liegen De commissaris wist een oplossing. Meneer Houplin, u brengt alles naar een opslagplaats voor meubels en geef ze daar in bewaring Maar u betaalt eenvoudig niet. Na een jaar gaan ze dan vanzelf terug naar 't venduhuis. Meneer Houplin heeft dezen wijzen raad opgevolgd Arrestatie-maniak. Te Neudamm kreeg een bakker, Pszak, op de bruiloft van zijn broer onaangenaamheden met andere gasten, die hem allerlei dingen verweten. De bakker trok zich deze verwijten zoo hevig aan, dat hij van het feest weg liep en zich verdronk. Na lang zoeken werd zijn lijk gevonden. Deze gebeurtenis werd door de be woners van Neudamm natuurlijk druk besproken en allerlei beschuldigingen werden aan het adres van de familie van den gestorvenen geuit. Deze be schuldigingen gingen zoover, dat ten slotte de justitie er zich mee ging be moeien. De plaatsvervangende rechter dr. Stahlberg leidde een onderzoek in met het volgende resultaat: Hij liet acht familieleden van den doode, onder verdenking van moord arres teeren en opsluiten. Daarop kwam de beurt aan den gevangenbewaarder, die het toezicht op de arresteeren had, vervolgens liet hij zijn eigen secreta resse in voorloopige hechtenis nemen en nog een aantal andere personen die in verband met den moord werden genoemd. Dr. Stahlberg ging tot een en ander over, omdat hij de overtui ging had, dat de door hem gevangen gezette personen den ondergang van den bakker hadden gewild en hem op de bruiloft een bedwelmend mid del hadden ingegeven en vervolgens in het water hadden gegooid. De burgemeester van Neudamm, uit vrees dat in korten tijd alle bewoners van het plaatsje zich in arrest zouden bevinden, besloot daarvoor een stokje te steken door den president van het Landgericht in Landsberg te hulp te hulp te roepen. Voor hij échter zoo ver was, had dr. Stahlberg tegen hem, en even later ook tegen den commis saris van politie een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd. Dit be vel werd door zijn ondergeschikten echter niet opgevolgd. Dit bracht den rechter zoo van streek, dat hij zijn bureau uitliep, de straat op, roepen de: „Men wil mij niet meer gehoor zamen, men vervolgt mijl" De pre sident van het Landgericht in Lands berg, ondertusschen gewaarschuwd, kwam met een ambtenaar van het O. M. in allerijl naar Neudamm en liet na een kort onderzoek alle ge vangenen weer in vrijheid. Dr. Stahl berg werd in een sanatorium opge nomen en heeft voor onbepaalden tijd wegens storing van geestvermogens verlof gekregen. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 22 Sept. 1928. Exportveiling Tomaten: A f3,40, B f 1,10, C f3 en CC f0,10 per 100 K.G. PERENBeurré Hardy f 20 a i 32, Beurré Lebrun f 18, Beurré Alexander Lucas f 18 a 127, Beurt'van der Ham f 13 a f 17, Beurué Willhetlmina f 10 a f 16, Beurré Durandeau f7 a f 15, Beurré Clairgeau f 10 a f 1 8, Beurré Baclhelier f7 a f 14, Bonne Louisse d'Avrancties f20 a f38, Doyenne de Cornice f23 a f35, Duchess's d'Angoulême fll a f 16, President Roosevelt f 12 a f 14, Williams Duchess's f 10 a f 17, Des deux Soeuris! f 10 a f 17, Maagdeperen f 12 a f 16, Sol dat Laboureur f 10 a f 17, Leghiponts f 15 a f 18, Nouveau Poileau fll a f 14, Souvenir de Congres f 12 a f 14, Calle- basse Carafon f8 a f 12, Herzogin Elsa f 16 a f20, Tertility f 12 a f 17, Bazy van Schonauwen f 9 a f 12, Blanke Jutte- peren f8 a fll, Groene Chaumon'el f9 fll, Bruins CHiaum.oin.tfeL f5 a "f9, Duifjesperen f9 a f 12, Zwijndrechtsche Wijnperen f8 a f 12, Kruidperen f9 a f 13, Persn zonder zaadlhuis f9 a f12, Jodenpsren f9 a fll, Groentjes peren f8 a f 10, Schellebeiien f8 a f 10, Fop- peperen f 10, Brederode f 12 a f 15, Win ter Bergemotten f9 a fll, Kleiperen, f7 a f 9, Afval- en Kroetperen f 1 a f 8, allesp er 100 K.G. APPELS: Transparante de Cr-oncels f 19 a f28, Goudreinetten f 18 a f31, Baumans Re-netten f 14 a f 18, Canada Reinetten f 13 a f 18, Annanas Reine tien f 10 a f 13, Notarisappels f 14 a f20, Lanes Prins Albert f 19 a f22, Jacques Lebel f 12 a f 18, Hondsmuilen f 16 a f 18, Gamzerodes fll a f 17, Bramley Seodling f 18 a f24, Gron'nger Kroon f 13 a f 18, Slerappels f20 a f27, Bis marck f 12 a f 18, Adams Pe rmain f 10 a f 14, Court Pendu f 12, Rembour Mor tier f 10 a f 12, Pomme d'Oranje f 12 a f 15, Zoete Campagner f 12, Zoete Belle fleur f8 a fll, Kattekoppen f 10 a f 15, Afval- en Kroetappels f2 a f 12, alles per 100 K.G. DIVERSENBlauwe druiven f 55 a f57, Tomaten fl a f4, Spruiten f13, Snijboonen f 10 a f 16, PeWfectbocmen f 14 a f 18, Wagenaarsbooncia f3, Groene boonen f3 a fll, Koolrapen f 0.80, alles per 100 K.G., Meloenen f 15 a f 25, Komkommers 'f2, Augurken f0,12 a f 0,20, Bloemkool f 1 a f 13, Roode kool f 2 a f 4, Savoye kool f2 a f5, Andijvie f 1,90 a f3,40, alles per 100 stuks. Bloe men f 0,10 a f 0,13 par bos, Patrijzen f 0,55 a f 0,58, Kippen f 0,40, beiden per stuk. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 21 Sept. 1928. Groote veiling. Kroet f4,50 per 100 Kg. Kleine veiling. Triumphe de Vienne f 20 a f 30, Beurré Hardy f 20 a f 25, Beurré Clair geau f10 a f18, Beurré Wilhelmina f 12 a f 15, Beurré de Merode f 16 a f22, Beurré Superfïn f 12 a f20, Beur ré Durandeau f12 a f22, Williams Du- chesse f10 a f23, Jodenperen f10 a f 15, Maagdeperen f 13 a fló, Marse- sepijnperen f8 a f 12, Pondsperen f10 a f 13, Kroet en val fl a f7, Transp. de Croncels f20 a f40, Manks Codlin f 15 a f35, Signe Tillish f 15 a f25, Codlin Keswick flO a f20, Hondsmui len f 14 a f 18, Ganzebout f 12 a f 20, Schijfjes f 12 a f 18, Notarïsappels f 15 a f20, Lanes Prins Albert f 15 a f22, Sferappels f 23 a f 28, Pomme d' Oran je f 14 a fló, D.Blomzoet f17, Moer beziën f 50, Blauwe druiven f 65 a f 77, Princesse boonen f10 a f14, Perfect- boonen f 13 a f 18, alles per 100 Kg., Witte kool f2 a f5, Savoije kool f3 a fó, Spruitkool f5 a fó, Augurken f 0,12 a f 0,25, Meloenen f30 a f39, Snijboonen f10 a f25, alles per 100 stuks. U spaart minstens een gulden per Kilo door het gebruik van Jurgens' Bona (met Melk bereid) inplaats van dure natuurboter Bona voldoet even goed in de keuken bij het bakken en braden, als aan het ontbijt en de koffietafel. Laat Bona (met Melk bereid) thans de plaats innemen van natuurboter, en allen zullen zich verwonderen over uw ruimere beurs, evenals over de verrassingen, die U nu en dan voor het huisgezin koopt JURGENS' sum i hnchi— Schouwburg „Schuttershof, GOES, „DE VEREENIGDE SCHOUWSPELERS" (Directie: Pieere J. Mols) Zaterdag 29 September 874 uur HET CHARMANTE, GEES TIGE SUCCES-STUK 'n Blijspel in drie bedrijven door J. A. H. ABELEVEN. Corysande d'Avesnes (Prulletje) ENNY DE LEEUWE. Graaf de Trevilles (Oompje) PIERRE MOLS. Verder de dames: Marie Harms-Haspels, Miuny van Ollefen, Jobauna Opdam en de heerenHans Briining, John Timrott, Daan van Ollefen Jr„ Geratd Robbers, Ch Overste, e a. Unaniem prachtige beoordeelingen in: //De telegraaf", „Het Alg. han delsblad", „De Nieuwe Rotterd. Crt.", „De Tijd», „De Maasbode", „Dames kroniek" en de geheele overige Pers Prijzen der plaatsen: le rang f 1,75, balcon f 1,50, 2e rang f 1,(alle rechten inbegrepen). Plaatsbespreking vanaf Donderdag 27 September. De Notaris A. TH. VERBIST te Goes, is voornemens op WOENSDAG 3 OCTOBER 1928, des voormiddags 10 uur (N.T.), aan den Achterweg te 's Heerenhoek, ten verzoeke van de Heeren Gebr. GEUS en M. NAGELKERKE, in het openbaar te verkoopen: waaronder 15 Melk- en Kalfkoeien, Kalfvaarzen en jong Vee, benevens en eenige jonge Paarden en Loop varkens. De verkoopers verleenen aan be kende soliede koopers crediet tot 1 Maart 1929.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4