Als de bladeren vallenx Ons schaakhoekje Gemengd NieuWs. Speciaal adres voor Philips-producten K. BAREMAN, Boes, Magdalenastraat 8 air PHILIPS RADIO-COMBINATIE Bovenstaande artikelen en onöeröeelen verkrijgbaar bij J. M. Polderman, Goes. Ontvangsten der spoorwegen. De definitieve ontvangsten der Neder- landsche spoorwegen gedurende de maand Mei '28 bedragen in totaal f 1.842.854.69 meer dan in de maand Mei van 1927. Hiervoor komt \oor reizigers vervoer al leen een meerdere ontvangst van f 1.181.948.65. Van 1 Januari tot en met de .maand Mei waren de ontvangsten f6.167.157.26 meer dan :n 1927. In het eerste halfjaar van 1928 waren de ontvangsten dus f6.584.170.13 meer dan in dezelfde periode van 1927. Ongetwijfeld 'n verblijdend er schijnsel. Tegen den burgemeester. Een aantal vooraanstaande 'ngezete neri van de gemeente Dispemveei heeft aan de Koningin een adres gerichtwaar in wordt verzocht den burgemeester, den heer M. Kuipers, bij het e'ndigen van zijn ambtstermijn, niet weer te benoemen, om dat men grieven heeft tegen zijn beleid. Brandsticht! n g. Woensdagmiddag tijdens net stui uur der winkels hebben omwonenden brand ontdekt in de vleeschhouwerij van G. v. M. in de Begijnestraat te Beverwijk. Daar de beheerder van de zaak afwezig was. moest de politie zich door haft forceer en van een deur toegang, tot den w'nkel verschaffen. Het bleek, dat een pak vet op een ijskast lag te branden, welke merk waardige omstandigheid onmiddellijk de achterdocht der politie opwek'e. Meten kele emmers water werd het overigens onbelangrijk brandje gebluscht. Het ver der onderzoek wees echter uit, dat het vuur onder verdachte omstandigheden ontstaan moest zijn. In de kamer werd o.a. op tafel een hoeveelheid verbrand pa pier gevonden, terwijl voorts de vloer en de trap overdekt waren met couranten De filiaalhouder werd gearresteerd, ter wijl inmiddels die justitie door den bur gemeester gewaarschuwd werd. Des na middags arriveerde het parket uit Haar lem tot het instellen van een onderzoek. Op last van de justitie is de slager als verdacht van brandstichting in verzekerde bewaring M oor da an s Lag. Gisternacht ongeveer 4 uur werd de politie te Eindhoven telefonisch mede gedeeld, dat er in de nabijheid1 van de steenbakkerij De Meijerij iemand met een revolver had geschoten-. Onmiddellijk begaf een hoofdagent zich ter plaatse met e^nige agenten. Daar troffen zij op den Meerveidhovenschen weg onder de ge meente Eindhoven een persoon aan, ge naamd J. A. C. v. d. Hout, wonende te Tilburg, die verklaarde, dat hij dien nacht te Eindhoven was gekomen vergezeld van zekeren C. D. met de bedoeling om een minderjarigen broer van D,, die bij zijn vader te Tilburg was weggeloopen en thans bij zijn moeder verblijft, te gaan balen. De moeder woont te Zeelst bij Eindhoven. Toen beiden aan de woning van D.'s moeder waren gekomen, werd na herhaald geklop openfgedaan en trad D. de woning binnen, doch zijn jongleren broer vond hij niet. Buiten gekomen, za gen zij den anderen broer van D., die eveneens aldaar woont, aankomen en hoor den zij tegelijkertijd een schot, waarna C. D. begon te gillen. L. D. riep daarop legen Van den Hout: Als je niet weggaat, schiet ik je kapot. Van den Hout koos toen het hazenpad en ging: de politie waar schuwen. Na dit verhaal begaf de politie zich naar de woning van de moeder van D. Zij trof daar C. D., die te bed lag en. twee schotwonden in zijn linkerbeen had, terwijl in het vertrek kruitdamp hing. Hij verklaarde, dat hij door zijn broer L. D. opzettelijk in zijn been was geschoten. Onmiddellijk begaven de agenten zich naar de woning van L. D. en verzochten hem de deur te openen, waaraan na lalng wachten werd voldaan. Ofschoon er me degedeeld werd, dat het politie was, deed hij de deur open terwijl hij een geopend mes in zijn rechterhand had. De agenten arresteerden daarop L. D. en stelden hem ter beschikking van den burgemeester te Veldhoven, daar het feit in die gemeen'e gepleegd is. Het giewieer, waarmede het schot werd afgevuurd, is in beslag, geno- Inval in een vrij mots e laars- loge. De politie te Madrid heeft in het ge bouw van de vrijmetselaarsloge te Madrid een huiszoeking gedaan en den grootmees ter dei' loge, Anguiano, en andere perso nen gearresteerd. Opk in de bureaux van de vrijmetselaars-liga vonden huiszoekin gen plaats, waarbij de politie op een groot aantal documenten beslag gelegd heeft. De gearresteerden werden naar de gevange nis Modelo te Madrid gebracht, waar zij streng bewaakt worden en geen onderling verkeer mogen hebben. De kasten en deu ren van de vrijmetselaarsloge zijn verze geld en verscheidene beambten houden dag en nacht voor 'het huis de wacht om iedereen te arresteeren, die daar een bezoek mocht brengen. Voor z ijn vriend gestorven. De Engelsche bladen makein melding van een prachtig geval van opoffering. In Melbourne is aangekomen mr. C. Dal ton, die toezicht moest houden op een afge.egen deel van een eiland van een der Zuidzee-eilandengroepenHij was verge zeld van een jonge opzichter Augus Mc. Phail. Zij waren er reeds vier maanden, toen de stoombootdiensten met de bewoonde wereld stopgezet moest worden0 en zij van voedselaanvoer verstoken waren. Dal ton kreeg hevige koortsen, maar Mc. Phail, ofschoon zelf ook koortslijder, ging op weg naar Bushman's Bay, aan de an dere zijde van het eiland, alwaar genees middelen le vinden mie sten zijn Hij nam een paar zwarten mee. Toen zij eenige uren hadden geloopen, er dacht Mc. Phail de zwarten ervan, dat zij hem verkeerd frank ontvangen. Deze bed erode, die het volle vertrouwen van zijn chefs genoot, is spoorloos verdwenen. De diefstal zou gepleegd zijn met de nedeplichtigheid van een vrouwelijke be- iiende, die reeds gearresteerd1 is. De gevluchte kassier is van Argentijn- sche nationaliteit. Men vermoedt, dat hij zich voorloopig m Frankrijk schuil houdt, van waaruit 'hij zijn land zou trachten te bereiken. Prins George's pantalon. Prins George, de vijfde zoon van den koning van Engeland, maakt thans een reis d oor Amerika. De reiservaringen des prinsen 'hebben echter niet steeds de on voorwaardelijke instemm'ng van zijn ko ninklijke ouders, die het zelfs noodig oor deelden den prins telegrafisch te verbieden met een aardig filmactrice tje per vlieg tuig in Hollywood te landen. De prins heeft echter evenwel nog meer tegenspoed gehad. Want toen luitenant Druk en jong getrouwd! Er is vastgesteld, dat er in Engeland in het jaar 1927 druk is getrouwd. Precies 308.370 paren werden in het huwelijk vereenigd, niet meer of minder dan 28500 méér dan het voorafgaande jaar. Het was opmerkelijk, dat de trouwlustigen zoo jeugdig waren, haast angstwekkend jong. Immers, 58000 paartjes waren onder de 21 jaar, 34 bruidjes niet ouder dan vijf tien en twaalf bruidegoms... zestien jaar oud. Tegenover hen staan echter 1295 mannen en 363 vrouwen, die ouder dan 70 jaar waren, en het huwelijk nog aan durfden. Het geboortecijfer was zeer ge ring: 654.712; sedert 1855 was het zoo laag niet geweest. De z o miert ij d in België. De ,,Moniteurhet Belgische Staats blad publiceert een bericht over den zo mertijd, van de volgende strekking: Een Kon. besluit van 15 September 1928 be paalt dat, onder wijziging van 't besluit v en de duisternis iederen avond vroeger invalt, dan weten wij, dat de winter voor de deur staat en wij afscheid moeten nemen \V van den zomer en zijn genoegens. Indien U thans overgaat tot aanschaffing van een behoeft U niet tegen den winter op te 2ien. Dan kunt U genieten van een volkomen natuurgetrouwe weergave- van concerten, opera's, lezingen enz. en zullen Uw winters avonden in plaats van lang en eentonig, gezellig zijn. lieten loopen. Hij ontwapende hen, zei dat hij 'hen terstond zou neerschieten als zij hem niet goed leidden, en liep toen achter de inlanders aan, op wie hij voort durend zijn geweer gericht hield. Dóe dagen verduurde hij de spanning, van nie te slapen en steeds op zijn leven bedacht te moeten zijn. Had hij een minuut aan vermoeidheid toegegeven, dan was het met hem gedaan geweest! Met vreeselijke koorts arriveerde hij eindelijk aan Bush man's Bay en vandaar vertrok hij, zoodra hij de medicijnen had, onverwijld weer naar zijn vriend. Wat op dien tocht ge beurd is, ligt nog in het duister. Hij werd eenige dagen later bewusteloos nabij de nederzetting gevonden, in koortsen, die noodlottig moesten worden. Weldra bl.es hij, zonder het bewustzijn te hebben her kregen, den laatsten adem uit. Mr. Dalton is echter hersteld en hij is naar de beschaafde wereld teruggekeerd met het relaas van de opofferende daad van zijn vriend. Millioenendiefstal. De hoofdkassier van een- An'.werpsche firma voor graanhandel had van een bank een chèquie van meer dan zeven millioen Windsor" zooals zijn schuilnaam luidt, tijdens een danspartijtje ten huize van Mary Pickford en Douglas Fairbanks zich vermaakte, bleef hij ergens aan haken en scheurde zijn broek op dusdanige wijze, dat hij onder het escorte 2ijner kameraden, die hem tegen spottende blikken beveilig den, naar een zijkamer werd geloodst, waar het euvel werd hersteld, 't Is niet het eerste incident met dit kleaiingstuk, dat den prins overkomt. Een van de eerste keeren dat hij in het openbaar een functie moest.verrichten het was in Harwich kwam zijn trein aan, doch- de pirrnis trad niet naar buiten. Verbazing bij de ter begroeting, aanwezige autoriteiten. Een hof dienaar trad naar buiten, vroeg naar den Mayor. De Mayor was in dit geval een dame; toen hij haar zag, verdween de die naar haastig. Het bleek dat men den pantalon van de marine-uniform dat de prins zou aantrekken, vergeten had in te pakken. Toen hij zich in den trein wilde verkleeden, had men het bemerkt. Geluk kig had een jong marineofficier nog een ter beschikking. Binnen een kwartier stond de prins onberispelijk gekleed op het perron, en bogen de autoriteiten hoffelijk. van 22 Februari 1926, de zomertijd jaar lijks zal ingaan in den nacht van den, 2en of 3cn Zaterdag op Zondag van de maand April om 2 uur en eindigen zal in den nacht van den len Zaterdag op den len Zondag van de maand October, om 3 uur. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 19 Sept. 1928. PEREN: Maagdeperen f 10 a f 14, Herzogin Elsa f 12, Soldat Laboureur f 13 a f23, Triumphe de Vienna f 18 a f 30, Bonne Louisse d'Avranches f 21 a f40, Duch. d'Angoulême f 17, le Curé f9, Marsepijnperen f9, Nouveau Poiteau f 11 a f 13, Pondspersn f8 a f 10, Beurré Hardy f21 af 25, Beurré de Merode f 13, Beurré Wilhelmina f 12, Beurré Clairgeau f 15 a f 17, Beurré van der Ham f 12, Afval- en Kroetperen fl a f6, alles per 100 K.G. APPELS: Koolappel f 12, Ganzebout f 14, Bramley Seedling f 13, Zure Belle fleur f 15, Goudreine'.ten f 17, Uitschot appels f2 a f 8, alles per 100 K.G. DIVERSEN: Snijboonen f8 a f 17, Uitschot idem f3 a f6, Perfectboonen f 13 a f 18, Prinoesseboonen fll a f22, Greens boenen f 1 'a f 12, Koolrapen f 1,90, Aardappelen f2,10 a f2,90, Aard appelen (kriel) f 0,80, alles per 100 K.G., Bloemkool f 4 a f 10, Uitschot idem fl a f3, Roods kool f5 a fö, Savoye kool f4 a f 5, Andijvie f 2,70, Kropsla f 0,70 a f 0.80, Snijboonen f 0,18, Meloe nen f 14 a f 15, Komkommers fl a f4, Augurken f0,15 a f0,30, alles per 100 stuks, Kroten f 7, Wortelen f 8, beiden per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 19 Sept. 1928. Rhemische Spekboonen f 14, Dubbele Princsssen f 15,50, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Beurré Hardy f 20 a f35, Triumphe de Vienme f 20 a f37, Bonne Louissé f 25 a f39. Duchesse Williams f 14 a f23, Beurré ds Merode f 12 a f20, Beur ré Durandeau f 14 a f 27, Beurré Lebrun 'f 131 a f 18, 'le Curé f112 a f 15, Beurré Wilhelmina f 12 a f 18, Maria Louisse f 17 a f 21, Beurré Clairgeau f 15 a f25, Maagdepieren f 14 a f 16, D. Bergemotten f10 a f 14, Callabas Caraf on f 16 a f 27, Trajisperainte de C ran cel s f20 a f39, Signe Tillish f 18 a f37, Hondsmuilen f 14 a f 18, Ganzebout f 12 a f 16, Gul- derüngen f 16 a f 24, Goudreinetten f 16 a f23, Sterappsls f23 a f28, Notaris- appels f 16 a f25, MeloenappeLs f 17 a f28, Mank's Codlin f24 a f36, Evaap pels f 18, Po mme de Oranje f 12 a f 18, Udoappels f 18 a f23, Codlin Keswick' 5 a f 16, Jacques Lebel f 16 a f 22, To maten f2 a f6. Blauwe druiven f 69 a f74, alles per 100 K.G., Augurken f0,15 a f 0,31, Komkommers f 1 a f 2, Diverse kool f2 a f6, Bloemkool f6 a f 9, Kip eieren f6,40, Poeleicren f5,40 Eenden eieren f6,70, alles per 100 stuks. MARKTBERICHT. Middelburg, 20 Sept. 1928. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer ruim. Tarwe f 10,50 a f 11,50; Maanzaad f40,a f41,kroonerw- ten f22,— a f23,— witte boonen f41 a f43,50; ronde bruine boonen f44,— a f46,—; lange bruine boonen f36,— a f38,—. Aangevoerd door Walchersche boe rinnen (officieele prijsnoteering). Boter f 1,171/2- Eieren f7,25. Poelje-eieren f5, Eendeieren f7, Aangevoerd door handelaren: Boter f 1,071/2. Eieren fó,75. Poelje-eieren f4,50. De noteering van den marktzetter en marktmeester zijn gelijk. Particuliere prijs boter f 1,25; eieren f8,—. LICHT OP. Vrijdag 21 September 7.30 uur Zaterdag 22 September 7.27 uur Zondag 23 September 7.25 uur VRAAGSTUK van J. Scheel. Zwart: 5, Zit: 5. De diagramstand behoort te zijn: Wit K cl. D fl, T f7, L b8 en eenl pion op e4. Zwart K e3, P bl en| drie pionnen op bó, c3 en g4. Wit speelt en geeft mat in drie zetten. Oplossing probleem van F. Hilbig. De diagramstand was: Wit K cl, D g2, L e5, L hl. Zwart K e3, P b2, P h2 en L gl. Wit speelt hier L e5—f6, waarna op elk antwoord van zwart onmiddellijk mat volgt. Oplossing probleem van A. Andersen. De diagramstand in cijfers was Wit K h8, L d8 en L e8, voorts twee pionnen op f3 en h2. Zwart K hó en twee pionnen op h7 en h3. Wit speelt als sleutelzet L e8—h5. Zwart K h6g5 of h5. Dan wit K g7 en ver volgens als derden zet K f6, waarna het mat niet meer te vermijden is.

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 3