Bij Scheren Stadsnieuws Binnenland plaats tusschen de tram en een vracht auto. De bestuurder van de auto had een verkeerde berekening gemaakt en raakte met zijn wagen bekneld tus schen de tram en een paal van de electrische geleiding. Deze paal werd ernstig beschadigd en ook de auto kwam er niet ongeschonden af. Het onderzoek der politie wees uit, dat de bestuurder nog geen 18 jaar was en onbevoegd tot het besturen van een auto, zoodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. 's HEER ARENDSKERKE. In den nacht van Zondag op Maandag is door onbekende oorzaak brand ont staan in een klamp stroo, toebehoo- rende aan W. de Jonge op de Gras zode. Aangezien geen gevaar bestond voor uitbreiding, is de hulp van de brandweer niet ingeroepen. OVEZAND. Ter gelegenheid van de kermis werd door de Burgerwacht alhier een onderlingen schietwedstrijd om prijzen gehouden. De uitslag is als vogt; A. Bakker 88 p.; C. Pover 88 p.; A. van Zunderen 87 p.; M. Rijk 87 p.; C. Boeij 87 p.; P. Rijk Wz. 86 p.; C. Raas 85 p.; A. de Jonga 84 p.; M. Korstanje 83 p.; P. de Meij 83 p.; C. Rentmeester 82 p.; A. Ganseman 82 p.M. Sommeijer 82 p. J. Westdorp 82 p.; J. Maat 76 p.; A. van de Velde 76 p.; M. Boeij 73 p.; E. Koens 72 p.; P. Daalman 70 p.; J. Korstanje 60 p. Ook de Vrijw. Landstorm hield een dergelijken wedstrijd. A. v. Steen bergen 97 p.; J. Dobbelaar 96 p.; P. van Driel 94 p.; P. Korstanje 94 p.; J. Vermeule 93 p.; A. Boonman 89p.; A. Murk 88 p.; G. J. Schuerman 87p.; J. de Jonge Lz. 87 p.; P. Schuerman 85 p.; P. Rijk Az. 84 p.; L. Zuidhof 84 p.; W. de Jonge Pz. 84 p.; F. de Meij 83 p.; J. de Jonge Fz. 81 p.; P. Martens 79 p.; P. van Gessel 78 p.; J. Moerman 78 p.; C. de Winter 77 p.; J. Oostdijk 76 p.; W. Rijk Az. 74 p.; W. de Jonge Lz. 74 p.; J. Drijdijk 71 p.; J. A. Schreurs 68 p.; J. Koens 68 p.; J. van Zunderen 64 p.; P. Spe- lier 61 p.; J. Gel jon 56 p.; C. Koens 56 p.P. Oostdijk 26 p. Zaterdagmorgen kreeg een kind van den wagenbewoner R. een slag van het paard tegen het gezicht, zoo dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Dokter Folmer van Driewegen achtte het overbrengen naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk, daar het kaakbeen vermoedelijk ge broken was. Door een persoon uit Ellewouts- dijk is bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel dat hij gedurende de kermis onbeheerd voor een herberg had geplaatst, verdwenen was toen hij des nachts naar huis wilde rijden. RILLAND-BATH. Vrijdag vergader de de raad voltallig. Medegedeeld wordt dat de aan Ged. Staten ge vraagde machtiging tot onderhande ling over een gemeenschappelijke re geling voor de gasvoorziening der ge meenten Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde is verleend. Verder wordt meegedeeld, dat door B. en W. als volontair ter secretarie is toegelaten de heer J. J. van Gorsel. Op een adres van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer wordt afwijzend beschikt. Met algemeene stemmen worden ten behoeve van een te houden bazaar ten bate der bewaarschool enkele lo kalen der openbare lagere school te Rilland afgestaan. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het voorste leegstaande lokaal dier school te ont trekken aan den openbaren dienst. Aan den Boerenleenbank te Krabben dijke wordt daarop het lokaal inhuur gegeven voor het houden eener we- kelijksche zitdag door den kassier voor een bedrag van f 26,per jaar. Door B. en W. wordt voorgesteld den verkoopprijs van den laatstelijk aan gevochten bouwgrond aan den Adri- aan Butijnweg te stellen op fl,per M2., in welken prijs dan een beperkt gedeelte der kosten van rioleering is opgenomen. Teneinde een behoorlijk evenwicht te bewaren tusschen dezen prijs en de prijzen van het oude bouw terrein stellen B. en W. voori, die prijzen te verhoogen van respectie velijk f 0,85, fl,10 en fl,30 op f 1, f 1,25 en fl,50. Rekening dient daarbij te worden gehouden met de omstan digheid dat de verhoogde kosten van straataanleg en rioleering tot heden in deze prijzen niet waren opgeno men. De heer Blok vraagt, of deze verhoogïng billijk is tegenover hen, die tevoren voor lageren prijs kochten. De heer van de Sande koestert het zelfde bezwaar. Hij zou met de prijs bepaling voor het nieuwe bouwter rein kunnen meegaan, doch zou de prijzen voor het oude terrein, dat niet zoo groot meer is, willen handhaven. Hij meent, dat dit verschil niet zal weerhouden om toch liever aan het nieuwe terrein te bouwen. De voor zitter bestrijdt dit laatste. Bovendien is hij van oordeel dat het in het be lang eener doelmatige gronduitgifte gewenscht is om de prijzen met el kaar verband te doen houden. Doet men dit niet reeds nu, dan zal de verhooging straks veel grooter zijn, daar de te betalen prijs voor dert nog te onteigenen grond wel duurder zal wezen. De heer Weststrate onder steunt dit betoog. Met algemeene stem men wordt daarop het voorstel van B. en W. aangenomen. Een verzoek van J. Nieuwenhuijse om koop van een perceel grond aan het nieuwe bouwterrein wordt ingewilligd. De be- grootïng voor 1928 wordt gewijzigd. B. en W. stellen den raad voor het bestuur van den Reigersbergschen pol der in rechten aan te spreken tot betaling van een bedrag groot f745,13 met de renten wegens niet uitgekeerde subsidie voor het onderhoud der we gen over 1922'23 en 1923'24, welke subsidie bij besluit der ingelanden vergadering van 12 Juni 1908 voor een tijdperk van 20 jaar was toege kend. Aan de enkele voorwaarde van formeelen aard, bij de subsidie-verlee ning, gesteld, werd steeds voldaan. Een toezicht op de wijze van onder houd der wegen, die intusschen gun stig afstak bij het onderhoud door den polder zelf, kent deze voorwaarde niet. Waar B. en W. van oordeel zijn dat hier door de aanvrage om sub sidie vanwege het gemeentebestuur en door de jaarlijksche in onfvangstname door den gemeente-ontvanger een ver binding tot stand kwam, mist de in gelandenvergadering het recht zich aan aeze verbintenis eenzijdig te onttrek ken. Bij het advies van B. en W. is overgelegd een advies van Mr. Dr. Vos. De heer Weststrate vraagt, of deze zaak de gemeente niet veel geld kan kosten, met groote heeren is het kwaad kersen eten. De heer Blok is het daarmee eens. De polder zal zeker niet op zijn houding terugkomen en dan krijgen we een procedure, die wel licht twee, drie jaar duurt. De polder zal ook zijn raadsman wel hebben, die weer van een andere meenïng is. Het onderhoud had ook wel beter kunnen zijn, in de „Kampioen" werd over den toestand van den weg ge schreven. De voorzitter zegf, dat dit laatste beroep niet opgaat, daar het artikel in de „Kampioen" den gehee- len hoofdweg in ÖoSt-Zuid-Beveland en Brabant tot aan den Moerdijk on der de loupe nam bm te betoogen dat deze weg hij het huidig verkeer niet langer in handen der gemeenten kon blijven maar rijksweg moest worden. Trouwens, de opmerking dienaangaan de is van feitelijken aard. Juist in de bewuste jaren legde de gemeente aan den weg veel meer ten koste dan in andere jaren. De heer Blok heeft echter niet aangetoond, dat de polder in deze recht van controle heeft en daarvan de uitkeering der subsidie kan laten afhangen en daarom draait het juist. En wat de groote heeren betreft, de voorzitter kan geen grootheid ontdekken in het zich ont trekken aan op zich genomen ver plichtingen. De heer David zegt: Kun nen we niet meer verspelen dan we zouden winnen? Weth. van Boven stelt de vraag, waarvoor de raad hier eigen lijk zit. Gaan we verbintenissen aan om maar toe te laten dat een ander zich er aan onttrekt? Men zou be zwaar maken met dergelijke menschen in de toekomst te onderhandelen. De gemeente dient haar recht te doen gelden. De heer Weststrate acht het optreden der ingelandenvergadering ook schandelijk. Het voorstel van B. en W. om het bestuur van den Rei gersbergschen polder in rechten aan te spreken, wordt daarop aangeno men met 4 tegen 3 stemmen (vóór de heeren van 't Leven, Deurloo, van Bo ven en Weststrate, tegen de heeren van de Sande, Blok en David). Daar op gaat de raad in comité. Aan J. Hoogesteger wordt op zijn verzoek ontheffing verleend van zijn aanslag in het schoolgeld, aan W. van der Meer over een tijdperk van negen maanden. Zondag werd in de voormiddag godsdienstoefening Ds. A. A. Wild schut, Ned. Herv. predikant van Hoo- gersmilde in zijn ambt bevestigd door Ds. J. S. Hartjes van Vlissingen. Deze had tot tekst gekozen Joh. 21 einden der verzen 15, 16 en 17. Hierbij was ook de consulent Ds. Nelemans van Krabbendijke tegen woordig. De bevestigde leeraar werd door de gemeente staande toegezon gen Gez. 215 vers 4. Des namiddags deed Ds. Wildschut zijn intrede, na eenige toespraken als tot bevestiger, kerkeraad, colleges van kerkvoogden en notabelen enz., ving hij aan met een predikatie over Rom. 1 vers 16, deze woorden: „Het evangelie van Christus is een kracht Gods tot za ligheid". Ds. Wildschut werd daarna toege sproken door den Consulent Ds. Ne- géén Pijn en naschrijnen of s.ukgaan der huid, indien men vóór hel inzee- pen de baardoppervlak e inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL lemans van Krabbendijke en op diens verzoek werd staande toegezongen Ge zang 50 vers 4. De nieuwe ruime kerk was bij beide diensten tot in alle hoeken gevuld. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur waren eenige Belgische heeren uit Es- schen bezig in de schorren bij de Woensdrechtsche haven met visschen. Een hunner, zekere heer R., oud 57 jaar, viel plotseling neer en bleek te zijn overleden. VLISSINGEN. Gisteravond ontstond op den Boulevard te Vlissingen een vechtpartij tusschen eenige Vlissing- sche en eenige Middelburgsche jon gens, waarbij van het mes gebruik werd gemaakt. Een der jongens werd dermate in den buik gestoken, dat hij naar het Gasthuis moest worden over gebracht. Zijn toestand was heden morgen nog zeer ernstig en hij kon niet worden verhoord. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdag werd te Vlissingen het 50.000ste bad genomen. De betrokken bader ontving een aandenken. Gisteren werd te Vlissingen een werkwillige, die zijn kinderen naar de Zondagsschool bracht en dan naar de kerk wilde gaan, dermate door sta kers gevolgd, dat hij zijn kerkgang moest opgeven. Drie der volgers wer den door de marechaussee's gearres teerd en kregen een verbaal wegens hinderlijk volgen. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag zijn de leerlingen der lagere scholen door den nieuwen burgemeester onthaald. Het is een heel feest geworden, dat mede dank zij het goede weer en dank zij de medewerking van „Euterpe" uit Heinkenszand veel succes had. Des middags te 1 uur werd de burgemees ter op het plein van de school te Oostkerke door de schooljeugd toe gezongen. Aan mevrouw bood een meisje bloemen. Na de tractatie wer den kinderspelen georganiseerd. Behalve de schooljeugd zijn de ar men in de gemeente door den burge meester bedacht. De dag eindigde met een concert van „Euterpe". Daarbij herdacht de heer Kloosterman, voorzitter van het huldigings-comité allen die hadden medegewerkt om de ontvangst van den burgemeester en den dag van Vrijdag te doen slagen. YERSEKE. 20 September a.s. zal op de bovenzaal van hotel „Oester- beurs" een brood- en beschuit-wed strijd worden gehouden, waaraan kan worden deelgenomen door alle eige naren, eigenaressen of directeuren van brood- en beschuitbakkerijen. Deze wedstrijd is uitgeschreven door den heer lz. P. L. Manneke, fabrikant van beschuitgelei en wittebroodscrême „Ideaal", gevestigd te yerseke, met medewerking van de vereeniging „yer- seke Vooruit", die zich ten doel stelt het bevorderen van den bloei en de welvaart der genoemde gemeente door o.a. het organiseeren van feestelijk heden, wedstrijden, tentoonstellingen, bevordering van het vreemdelingen verkeer enz. Blijkens het groot aantal deelne mers schijnt in bakkerskringen groote belangstelling in dezen wedstrijd te bestaan. Behalve vele mooie geldprijzen, me dailles en diploma's zijn nog voor de zen wedstrijd beschikbaar gesteld o.a. door de firma Fl. Gevers, ovenbou wers te Antwerpen een zeer groote fraaie geciseleerde fruitschaal met in scriptie, een prachtstuk, dat als prijs zal worden uitgeloofd door den heer Manneke aan dengene, die hef hoog ste aantal punten verwerft met wa terbrood, gebakken in een oven van bovenvermelde firma: Een zilveren medaille van destoom- meelfabriek „Holland" te Amsterdam voor de meest behaalde punten met waterbrood, gebakken van haar bloem. Een zilveren medaille van de firma L. Janse en Zoon te Goes, vertegen woordigers van bovenvermelde bloem- fabriek. Een zilveren medaille van de Bak- kersvereeniging „Eendracht maakt macht" te yerseke. Een vulpenhouder door de firma van der Peijl te yerseke. Door „yerseke Vooruit" wordt den inzenders van dezen wedstrijd een rit aangeboden met versierde auto's door yerseke en omgeving, terwijl voorts eenige feestelijkheden aan den wed strijd verbonden worden. O.a. zullen een 300-tal reclame-ba lons door schoolkinderen worden op gelaten, waaraan prjjzen verbondenen zal er een lichtstoet met muziek voor kinderen gehouden worden. Na 4 uur, als de wedstrijd geëin digd is, zullen de inzendingen voor belangstellenden te bezichtigen zijn. Jubilea. Zaterdag was bet 25 jaren gieledeai dat mej. F. Bae'.ems en de he?,r G. W. Pen- nings in dienst van het onderwijs te Goes '.raden. Deze herdenkingsdag, is voor de beide jubilarissen mie: onopgemerkt voor bij gegiaain. Zaterdagmorgen toen mej. Baetens en de heer Penn ngs de school aan de Beestenmarkt binnen traden, zon gen de leerlingjein een welkomstlied; het schoollokaal hadden ze voorts kwistig met bloemen versierd. Terwijl de kinderen onthaald werden v:ng de eigenlijke huldi ging; aan. Hierbij waren tegenwoordig ïiet college van B. en W., de hear Abele ven, inspecteur van het onderwijs, eanige leden der ouder-commissie, de voorzitter en de secretaris der afdeeling Goes van het volksonderwijs en eenige oud-collega's Burgemeester Hajenius complimenteerde namens het gemeentebestuur en hij over handigde mej. Baetens een armband-hor loge en den heer Penining,s een lamp. Ver der voerden nog het woord de heer Abe leven, de heer Van Ginkel namens de ouder-commissie (namens deze commissie werd aan beide jubilarissen een boekwerk aangeboden) de heer Ruijsaard namens het personeel der school (ook van deze zijde volgden geschenken.) Beiden dankten de sprekers en de kin deren voor de goede wensehea. Nieuwe s raat. Het woonhuis bewoond geweest door de familie Verburg en een Êjedeel'.e schuur staande aan den hoek Voorstad-Voge- lezangswegeling, wordt thans afgebroken. Hier zal een straat worden gelegd, d^e uitkomt op den Oostsingel. Politiebond. In de Vrijdag alhier gehouden alge meene vergadering, van de afdeeling Zee land van den Algemeenen Nelerlandschen Politiebond, nam de heer J. W. Perrels uit Veore, die gedurende 20 jaar voorzit ter der afdeeling is gjeweest, doch zich niet meer herkiesbaar bad gesteld, als zoo danig afscheid van de afdeeling. Bij mon de vanden vice-voorzitter, den heer R. A. Avink uit Middelburg, werd den schei dende hartelijk dank gebracht voor alles wat hij gedurende dien langen tijd voor de afdeeling heeft gedaan. Men bood dien heer Perrels een blijvend aandenken aan. De heer Avink werd als bestuurslid her kozen. Te water en gered. Vrijdagavond viel bij het spelen aan de ijzeren leuningen aan de haven, helt Oostenrijksche pleegkind van den heer Van Melle te water. Niemand van de verschillende omstan ders durfde zich te water begeven, waar om men trachtte van de daar liggende schepen een roeiboot te leanen. De Belg D'Haen, die de drukte zag, spoedde zich er heen, en sprong bet kind, dat al bijna in het midden van die haven dreef, gekleed na en bracht het zwemmend naar den kant waar genoeg; hulpizame handen waren om het van hem over te nemen. „De medailles van een oud© vrouw"- Het Nieuw Rotterdamsch tooneel, waarin is opgenomen het Heijermans' en semble, zal Vrijdag 12 October a.s. in de „Prins van Oranje" een opvoering gpven van het tooneelstuk „De medailles van een oude vrouw". Over dit werk waren de recensenten der groote bladen eenstemmig in lof. We komen voor de opvoering mo)g nader op dit mooie stuk terug. Onbestelbare post. Brieven binnenland.; S. Kersten, Waar de; onleesbaar adres, Rotterdam. Briefkaarten binnenland: twee zonder adres. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Blinde reiziger per vliegtuig. Dezer dagen heeft de K.L.M. een rei ziger vervoerd, wiens reis wel een duide lijk blijk geeft van toenemend vertrouwen in en waardeering van het luchtverkeer. Op Waalhaven arriveerde n.l. met e:n der gewone verkeersvliegtuigen van de K. L. M. uit Londen een passagier, die het gezichtsvermogen miste. Hij werd op het vliegveld opgewacht door zijn ouders, die natuurlijk hun kind met vreugde in de armen sloten. De reis is in twee uur volbracht. Terwijl anders spooweis in En geland en daarna bootreis tusschen Har wich en Hoek-van-Holland, gevolgd door een treinreis van den Hoek naar Rot terdam noodig zou zijn geweest, arriveer de nu na korten tijd op deze eenvoudige wijze deze blinde passagier te Rot erdam. Hij had de reis alleen afgelegd en was opgetogen over de snelheid, waarmede hij aan zijn familie werd teruggegeven. Een griezelige vondst. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur was de 63-jarige metselaar M. v. d. B. in pand 45 aan de Lange Fran kens 1 raat te Rot terdam bezig, met de voorbereidende werkzaamheden voor den afbraak van dit pand. Hij kwam daarbij op den zolder, op welken zolder een bedstee is. lm deze hedi- sfcee zag hij iets liggen en toem hij ging kij ken, vond hij op de stroomatras een ge raamte van een meinsch liggjen. Terstond is de politie gewaarschuwd, die een uitge breid onderzoek heeft ingesteld. Daaruit is het volgende gebleken: Het geraamte, dat vermoedelijk van een man is, imoet daar ongeveer 7 jaar hebben gelegen. Het stoffelijk overschot van de zen man is door ratten geheel afgjekmaagd. Het pand staat al jaren leeg. De laat ste bewoner, zekere Sheeft, toen hij de huur niet meer kon betalen, er gerui- men tijd gratis gewoond, omdat het pand toch voor afbraak was bestemd. Deze S. is naar evenwel is gebleken, ongjeveer 3 jaar geleden, in het ziekenhuis gestorven. Men vermoedt, dat, nadat S. het pand dat onbeheerd stond, had verlaten, zwer vers er wel eens hebb:n overnacht en dat een van deze zwervers daar is overleden. Ongeveer 5 jaar gjeleden hebben de bewoners van de buurt herhaaldelijk ge klaagd over stank, welke vermoedelijk uit pand 45 kwam. De opzichter, die toen is gaan kijken, zag, zoo dra hij de deur open deed, de ratten aan alle kanten weg- Loopen. Hij heeft toen niet verder geke ken, maar als zijn oordeel uitgesproken, dat de ratten dezen stank wel zouden hebben veroorzaakt. Nadien is niemand meer in het pand geweest, totdat dan Vrijdag de metselaar kwam, die op den zolder zulk een griezelig,© vondst deed. Het overschot, dat niet geïdentifkeerd is, is naar de algemeene begraafplaats Crooswijk overgebracht. Onze onbewaakte overwegen. Het Tweede Kamerlid mevrouw Bak ker- Nort heeft aan den minister van wa terstaat de volgende vragien gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het feit, dat opnieuw bij een oribewaak- ten spoorweg, n.l. bij Heiligjeiidee, op den zeer drukken weg Van Winschoten naar Veendam, eenige slachtoffers vallen te betreuren? En acht de minister thans den tijd niet gekomen om opnieuw bewak.ng in te stel len op overgangen van dergelijke drukke verkeerswegen, opdat nog niet meer slacht offers vallen van de te ver gevoerde be zuiniging op de bewaking der spoorwe gen? Op den onbewaaklen overweg tusschen Oosthuizen en Warder is Zaterdag door den sneltrein, die te 9 uur le Hoorn arri veerde, de vischventer Albert Koning, uit Volendam overreden en gedood. De man was nog gewaarschuwd den overweg niet over te s leken. Het uitzicht is daar goed. Het lijk is vreeselijk verminkt. De vierde uitbreker. Zaterdagmiddag, tegen zes uur is de laatste van het viertal uit de Bijzondere Strafgevangjenis te Scheveningen onlangs ontsnapte uitbrekers, de 23-jarige F. F. v. d. M„ aangehouden. Een rechercheur van de Haagsche politie zag hem op het Zieke te 's Gra- venhage loopen en hield hem onmiddellijk staande. Het leek hem aanvankelijk wei- licht wel wat vreemd, dat v. d. M. daar zoo- maar, nog op klaarlichten dag, in de residentie wandelde, doch er was voor den rechercheur, die hem zéér wel kende, geen twijfel mogelijk: 'tWas v. d. M.l De politieman nam hem daarop mee naar het hoofdbureau, waarbij v. d. M. geenierlei pogjng aan den dag legde om zich te verzetten, en na een kort verhoor is v. d. M. vervolgens naar de Scheve- ningsche gevangenis teruggebracht, waar hij thans goed is ingjesloten. Ongeluk bij de manoeuv res. Tijdens de manoeuvres in Limburg beeft ten Noorden van Munstergeleen e?n emstiig ongeluk plaats gehad met een zwaar geladen vrachtauto, dfie in volle vaart van een hoogte kwam afrijden en een luitenant en een motorrijder tegen een motorvoertuig aansling(erde, zoodat de laatstgenoemde ernstig, gewond werd. Waarschijnlijk heeft hij een bekken- en een bJaasfractuur. De man is naar het zie kenhuis te Heerlen vervoerd. De officier, luitenant Knight, is ei" met een voetkneuzing afgekomen. Liebermann gearresteerd. De bekende oplichter Salomon Lieber mann, wiens opsporing door de Holland- sche justitie is verzocht, is Zatlerdag te Helsingfors gearresteerd. i

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2