Gemengd NieuWs. Voor de Jeugd. Geen erfenis noodig. In December van Ihiet vorige jaar, had een dame, die te Mon te carlo gestorven was, bij testament haar geheele vermogen, behoudens eenige legja/jem, aan' Mussol mi vermaakt. De formalitei.en, noodig voor de overdracht van de erfenis, werden dezer dagen vervuld. Maar de duce he if de erfenis, een bedrag van ongjeve2r zes millioen francs, formeel geweigerd. Als hoofd van de Italiaansche regeer'ng, maakt hij slechts aanspraak op 700.000 lire, de door de overledene aan verschillende La liaansche instellingen, o.a. aan de oor logsverminkten en aan het kankerinstituut waren vermaakt. In een ravijn gestort. Mej. Isabella Lisier, d e ondanks haar 70 jaren telken jare nog bergt och .en on dernam in het hooggebergte, is dicht bij Gavamie van een groote hoogte in een ravijn gestort. De gidsen hebben haar lijk naar Gavarnie kunnen overbrengen. De ongelukkige was een nicht van lord Lisier. Vechtende inboorl ihgen. Zeventien inboorlingen zijn bij een ge vecht met kolonisten in het N.W. district van Zuid-Australië, na een moord op een goudzoeker, gpdood. De inboori n gen zijn in den laats ten tij d erg roerig geweest. Zij vielen kolonisten aan en doodden hun vee. Knoeien aan de roulette. Den 24sten Juli, 's ochtends om vier uur, ontdekten een politie-agent en een nachtwaker te San Remo, dat er af en toe licht scheen op de bovenverdieping van het casino, welke zaal op dat oogen- blik gesloten moest zijn. Zij gingen be hoedzaam naar binnen en verrasten in deze zaal een man, die bij het licht vatn een electrische zaklantaarn stond te knoeien aan een van de roulettes. De man, Giovanni F., heeft onlangs te San Remo terechtgestaan. Hij is veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en 875 lire boete, zijn broer, zijn zwager en twee croupiers, die medeplichtig waren aan het voornemen om het casino door een knoerierij aan één der roulettes op te lichten, werden veroordeeld tot magen maanden gevangenisstraf en 375 lire bcele elk, terwijl bovendien de vijf veroordeel den gezamenlijk veroordeeld werden tot herstel van de schade, die aan het appa raat was toegebracht. Een spookgeschiedenis. Een correspondent van de Londensche Star vertelt een prach.ige spookgesch.e- denis. Bij het herstel van de uit de 14e eeuw dagteekenende pastorie te SouJh Mimons zijn mensohelijke overblijfselen gevonden vlak onder den vloer van ean slaapkamer, waar het vele jaren gespookt had Ds. Allen Hay, de predikant, ver telde dat hij, dadelijk nidiat hij dertig jaar geleden zijn intrek in de pas tome had genomen, gemerkt had, dat er af en toe om drie uur 's nachts een geest in zijn slaapkamer op bezoek kwam. Een tante van den dominee zag op zekeren dag, toen zij de slaapkamer voor bijkwam, een l ange dame in ouderwetsche kleederdracht uit die kamer komen en de trap afloopen. ,,Wie is die logé?" vroeg de tante en zij beschreef wat zij gezien had. De vrouw van den dominee antwoordde: „Wij hebben geen logjé gehad. U moet het spook gezien hebben." Een andere maal toen de dominee niet thuis had geslapen, had de tante die daar niet van wist, geklaagd dat de dominee 's nachts om drie uur bij het naar boven gaan zoon leven had gemaakt, dat zij er wakker van geworden was. De vrouw van den dominee was alweer overtu gd, dat het spook haar parten gespeeld had. Een anderen keer zag een gemeenten aar het spook in de kerk. Helt knielde, eerst bij het altaar en liep toen kalm naar de sacristie. Of het nu gedaan is met de spokerij, zegt de Star jammer genoeg niet. Dief gesnapt. In de gevangenis te Parijs zit een Belg gevangen die getracht heeft een Ame rikaan bij wien hij in dienst was, te be- rooveni De Amerikaan, Andrew Graves, was tot de ontdekking gekomen, dat hij sinds eenigen tijd bankbiljetten van 100 fr. miste. Zijn verdenking viel op zijn bediende. Gedurende ean week schrefed hij de nummers der biljetten op, die hij in den zak van zijn jas opborg, 's Morgens kwam de bediende deze jas, na haar ge borsteld te hebben, terugbrengen en dan ontbrak er steeds een biljet. Op een morgen toen de bediende weer binnenkwam het was nog vrij donker sprong de Amerikaan uit zijn bed, greep naai* een pijp', die hij als een revol ver op den bediende richtte, en beval hem zijn handen op te steken. In doode- lijke angst bekende de bediende onmid dellijk, niet alleen dien dag, maar gedu rende tal van maan dien bankbiljetten uit het pak van den Amerikaan gestolen ile hebben. J De politie stelde een onderzoek in de kamer van den bediende in en vond daar twintig bankbiljetten welker nummers alle overeenstemden met die welke de Ame rikaan genoteerd had. Een nieuw type van inbreker Hampsiead wordt veron'rust door een nieuw type van inbreker. Mevr„u.v Moses, een weduwe, ve.'eit dat zij hem 's nachts door haar slaapkamerraam zag binnen - konien. Hij maakle geen leven (later vond men een paar vilbpan,toffels de hij aam had gehad) en geen licht. Het eerste wal hij deed was alle deuren in het Ke;!e hu's open te zetten, tot de straa|!eur tj.e, om gauw te kunnen wegsnappen Toen kwam üij in de kamer van de verschrik'e vrouw, die zich slapende hield, terug en haalde al haar kostbaarheden en een Kandtasch met geld weg. Vervolgens plunderde hij de slaapkamer van haar neef Rex. Daain. begaf hij zich naar die van haar zus er mevrouw Cohen, die ook wakekr werd en denkende dat haar neef Rex slaap wandelde, uit bed kwam. De inbreken sloop snel weg, en de voordeur uit. Toen mevrouw Cohen haar neef in een gezom den slaap op bed zag liggen, begreep zij dat er onraad was, maar het was te laat. De man had in het geheel voor een waarde van 500 tot 600 pd. st. alleen van mevrouw Moses meegenomen. Haar meel Rex mist zijn gouden sigarettenkoker, zijn met diamanten bezette plat na man chetknoopen en nog een paar dingen, de de inbreker alles op den tast buitmaakte. Hypnotiseeren voo r examen Dr. Buchanan heeft in de vergadering n de British Association tie Glasgow een nieuwe bijdrage tot het dikwijls ver- ssend succes van geestelijke geneeswij zen geleverd, toen hij vertelde dat stu denten te Cambridge zich voor hun exa mens in hypnose hadden la'.en brengen Wij hebben, zeide hij, jongelui vóór een examen zoo diep mogelijk g|ehypnotiseerd en hun gezegd dat zij alles wat zij wil den gemakkelijker, mauwkeurigjer en snel ler dan ooit zouden kunnen doen. Zij zijn met vlag en wimpel door hun exa mens gekomen. Men kan iemand die gehypnotiseerd is, tegenwoordig ertoe nopen> 's ochtends om drie uur aan iemand een briefkaart te schrijven en te verzen den, maar dadelijk daarna is hij vergelen dat hij het gedaan heeft. Dr. Buchanan had sommige menschen vele vreemde d in gen laten doen, maar zij zullen geen din gen teg|en hun betere natuur in doen, zoo- als een ander met een mes doodsteken. (Een gevaarlijke proef, naar ons voor komt!) t Verder stond hij stil bij vele, met suc ces b ehandelde gevallen van sol da len di e door „shell shock" (granaaisehok op het slagveld) blind of doof waren gjeworden Er is een chirurg le Calcutta dje al zijn operaties onder hypnose verricht. SP1 De groote premie. Bij de Woensdag gehouden trekking van de Pruisische staatsloterij is de pre mie van een half miilKoen uit de bus ge komen. In hoofdzaak eenvoudige men schen zijn ditmaal door het lot begunstigd. Tot de winnaars behooren een winkelier uit Hamburg, een politieagpm', een tim merman, een koopman uit Breslau en een paar fabrieksarbeiders uit Heilbronn. Geestdriftige o n tvangst van Nobile. Dezer dagen heeft No'oile een bezoek ebracht aan de familie van Uge Jjago den journalist van de Popoio d'Italia, dit met het hulsel van de Italia is afgedreven eu sindsdien vermist wordt De familii woont te Nolo op Sic.lië. Hoewel Nobilt incognito reisde, werd hij door de meniglt leSiracuse herkend en hartelijk toegejuicht vn een kort verblijf in een hotel aldaai oegaf hij zich naar Noto, waar hij zich langer dan een uur met den vader, dt moeder en de zuster van den vermiste onderhield. Nobile sprak den menschen moed in en zeide hoop te koesteren, dat bij, hun broeder nog levend weer zou zien Zoowel de familie Lago alsobile waren door het onderhoud ten zeerste geroerd Voor het huis der Lago's had zich een dichte menigte verzameld, die Nobilp, toen nij in zijn auto stapte, zoo gees driftig toejuichte, dat de luchtvaarder zich genoopt zag op te staan en de menigte te verzoeken niet hem, maar den vermiste toe te juichen Te Siracuse, waar Nobile overnachtte is de menigte in een op'ocht van duizenden naar zijn hotel getrokken om hem een iiar'elijke ovatie te brengen. MARKTBERICHT. Willemstad, 12 Sept. 1928. Op de Woensdag alhier gehouden najaarspaardenmarkt werden bij rui men aanvoer en druk bezoek de vol gende prijzen besteed: Veulens f75 a f100; ll/2-jarigen f250 a f300; 2l/2-jarigen f325 a f375; Voljarige werkpaarden f450 a f550; 7—10-jarige werkpaarden f250 a f350; Slachtpaarden f175 a f200. MARKTBERICHT. Middelburg, 13 Sept. 1928. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f 10,50 a f 11,50, Witte boonen f40,a f43,Kroonerwten f23,a f24,50; Lange bruine boonen f36,— a f38,— Maanzaad f41,— a f43, Ronde bruine boonen f48, a f 50, Aangevoerd door Walchersche boe rinnen (officieele prijsnoteerïng). Boter f 1,121/2- Eieren f 6,80. Poelje-eieren f 4, Eendeieren f 7, Aangevoerd door handelaren: Boter fl,05. Eieren f6,50. Poelje-eieren f4,—. De noteering van den marktzetter en marktmeester zijn gelijk. Particuliere prijs boter fl,22!/2. Kipeieren per 100 stuks f7,80; per stuk 8 cent. LICHT OP. Vrijdag 14 September 7.47 uur Zaterdag 15 September 7.44 uur Zondag 16 September 7.42 uur BURGERLIJKE STAND over de maand Augustus 1928. •s HEER ABTSKEUKE. Gehuwd: 29, Jacob Hans Tamminga 24 j. jm. te Goes en Jannetje Johanna Boste laar 27 j. jd.; 31, Dirk van de Velde 21 j. jm. te Oudelande en Wilhelmina Geertruida de Jonge 20 j. jd. HEINKENSZAND. Geboren]: 15, Albrecht Job z.v. Adriaan Vermue en Magdalena de Winter; 17, Adriana dv. Jan Vermeulen en Margaretha Suzan- na van 't Westende. Gehuwd: 9, Willem de Vriend 40 j. en Anna Allewijn 40 j.; 30, Jacob van de Velde 24 j. en Klazina IJzerman 21 j. Overleden: 4, Anna Elisabeth Ver- meule 70 j. weduwe van Petrus Men- heere; 25, Johannes de Schipper 40 j., ongehuwd. KRABBENDIJKE. Geboren: 6, Se- ferina Forra Margaretha d.v. Pieter Cok en Maatje Kole; 29, Pieter Jan z.v. Gerard Kesselaar en Maria Krina Verplakke. Gehuwd: 2, Jan Kaan 20 j. en Adri ana Johanna van Koeveringe 20 j.; 23, Cornelis Antonie Gerardus Sneep 29 j. te Dinteloord en Pieternella Maria Vogelaar 25 j. te Krabbendijke 23, Gerard Spijk 27 j. en Neeltje Be- nou 27 j.; 30, Martinus Cornelis Leu- nis 36 j. te Sas van Gent en Wilhel mina Jacoba Nieuwdorp 26 j. te Krabbendijke. Overleden: 17, Jeroon Koeman 46 j. echtgen. van Geertruida van Houte. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 6, Dirk Marien z.v. Jacob de Fouw en Thé Jacoba van der Linde; 13, Jo hanna d.v. Iman Johannis Koeman en Maatje Tanneke Buijze; 26, Adri ana Willemina d.v. Jacob van de Lin de en Jacoba Ritmeester; 29, Prientje Dina d.v. Abraham Marinus Timmer man en Pieternella Hoogstrate; 29, Gerrit Marinus z.v. Frangois Francke en Jozina Pieternella van den Berge. Overleden: 8, Danker van de Linde 60 j., ongehuwd; 16, Jan Houtekamer 66 j., echtgenoot van Catharina Val kier; 22, Pieter Nagelkerke 80 j., we duwnaar van Jannetje de Smit. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amsterdamsclie tijd. (Oude tijd). Dagen 14 8ept 15 16 17 r 18 19 20 Hoogwater Vrm. Nam I zaag water Vrm. Nam 3.28 4.02 4 87 5 09 5.39 6.07, 8.40 4.17 4.49 5.20 5.48 6 17 8 59 9.30 9 59 10.31 11.03 11.35 9 18 9 49 10 19 10.51 11.21 11.52 0 10 VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 12 Sept. 1928. Snijboonen f 10 a f21, Ui'.schot idem f2 a f 7, Perfectboonen f8 f21, Wa- genaarsboonen f6 a f9, Ren'e evers f 15 a f 17, Dubbele Princessen f 14 a f 15, Princesseboonen f9 a f25, Groene boo nen f7 a f 12, Tomatan f3 a f6, Zoete Bramen f 30, alles per 100 K.G., Snij boonen f 0,20 a f 0,29, Bloemkool f 3 a f 22, Roods kool f5 a f 6, Savoye kool f2 a f4, Wilts kool f4, Kropsla f5,80, Andijvie f 4, Meloenen f 32 a f 43, Kom kommers f 0,46 a f 7, Augurken f0,10 a f 0,42, alles per 100 stuks. De Italiaansche renner Materassi, die tijdens de groote rennen op de auto renbaan te Monza twintig menschen doodde, doordat hij met zijn auto met een vaart van 180 K.M. op het publiek inreed. Ook de coureur zelf kwam om het leven. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 12 Sept. 1928. Groote veiling. Uien f 3, Zure kroet f 6,30, Prin- cesse boonen f 17,20, Rijnsche Spek- boonen f 14, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Tomaten f4 a flO, Moerbeziën f35 a f55, Blauwe druiven f70 a f85, Tri- umphe de Vienne f20 a f35, Beurré Hardy f 18 a f30, Beurré de Merode f 12 a f20, Beurré Diel f10 a f18, Beurré Clairgeau f 12 a f20, Beurré d' Angoulême f 12 a f18, Maagdepe ren f14 a f18, Spaansche wijnprui men f 18 a f25, Pondsperen f8 a f12, Groene Juffers f14, Duifjesperen f 10 a f14, Cons, a la Cour f12 a f18, Nouveau Poiteau f 12 a f 15, Beurré Durandeau f10 a f17, Beurré Lebrun f 12 a f 18, Curé flO a f16, Manks Codlin f 15 a f30, Transp. de Cron- cels f 15 a f25, Codlin Keswick f9 a f12, Jacques Lebel f12 a f20, Hondsmuilen f 12 a f18, Ganzebout f 12 a f17, Gulderlingen flO a f 15, Fransche schijfjes f 14, Paaskoppen f14, Dubbele Aagt f14, Zoete Ribbe- ling f 12 a f 18, Sterappels f 18 a f 25, Nelsons Glorie f12 a f18, Signe Til- lïsh f 15 a f20, Perfectboonen f 16 a f23, Princesse boonen f7 a f 15, alles per 100 Kg-, Perziken f8 a f16, Vij gen f2, Augurken f0,16 a f0,30, Snij boonen f0,20 a f0,32, Witte kool f2 a f 4, Roode kool f 1 a f3, Komkom mers fl a f4, Kipeieren f 6,6, Poel eieren f5, Eendeneieren f6, alles per 100 stuks. OPLOSSINGEN DER RAADSELS uit ons vorig „Hoekje". Voor grooteren: 1. Gans, gier, roek, slak. a n s i - 1 e a r 0 e k 2. Ilooge boomen vangen veel wind 3. Belgrado. Dora, dreg, baard, geld dag, Babel. 4. Zambezi. Voor kleineren: 1. Aar April, pas rook iris lui 2. Hans wil graag komen spelen, (fvilg). Voor straf moet je je ei koud eten. (eik). Zag Bob er kans toe? (berk). Zijn de nieuwe buren aardige men schen? (den). 3. Nacht, eg, aal; nachtegaal. 4. Til, burg; Tilburg. NIEUWE RAADSELS Voor grooteren: 1. boot va em lei room na ter gie mer iiood inkt stoom slag bis deur der pot gel dén i. Schrijf onder elkaar en gebruik daarbij bovenstaande lettergrepen. le een familielid van je. 2e een stad in Zuid-Holland. 3e een voorwerp, dat zoowel op Ischool, als op 't kantoor en in de huiskamer gebruikt wordt, i 4e een vaartuig. 5e iets, dat bij sommige taarten en puddingen voorkomt. 6e een vogel, dien men aan den Nijl aantreft.; 7e een deel van je vinger. 8e een voorwerp, dat bij het gieten van planten gebruikt wordt. 9e een voorwerp, dat in de keuken thuis hoort. 10e een deur, die in geval van nood gebruikt wordt. De beginletters vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam eener stad in Zeeland. i 2. Met aa ben ik een voorwerp, dat veel gebruikt wordt, met a een vischje, met oo een stutbalk en met o een ander woord voor heesch. 3. Kruisraadsel. Schrijf op de beide kruisjeslijnen den naam van een gegraven vaart in Overijsel en Gelderland. X X X X XXXXXXXXX X X X X le rij een medeklinker. 2e rij een uitroep. 3e rij een visch. 4e rij iets wat dagelijks aangesto ken wordt. 5e rij 't gevraagde woord. 6e rij een provincie in ons land. 7e rij een roofvogel. 8e rij een rivier in ons land. 9e rij een medeklinker. 4.Begraven rivieren in het buitenland. Je kunt gaan, maar in 't vervolg moet je eerder komen. Moeder voelt zich vandaag geluk kig veel beter) Gaan Rita en Do nog naar Lunfe- ren fietsen? Wat een domme broer heb jij. Liep de bode rechts van den weg of links? Voor kleineren: 1. Maak een meisjesnaam van: bet hei zal 2. Ik ben een klein viervoetig diertje en mijn naam wordt met 4 letters geschreven. Verandert men mijn laatste letter in een 1, dan wordt ik een lichaamsdeel van een groot dier. Wie raadt dit? 3. Vul de stippels in met letters zoodat je bekende spreekwoorden krijgt. H.o.e b..m.n v.n.en v..l w.n, N. r.g.n ko.t z.n.es.h.n Hogekmvr dn v1. .e z.a.u. m..k. n.g g.,n z,mer 4. Voeg een zesde vinger, een half ei, een half ui en een vierde tram samen, maar doe het zóó, dat je een viervoetig dier krijgt, dat men dikwijls in de wei of op een klein grasveld ziet. GEDACHTEN VOOR IEDEREN DAG. Niets is er, dat zulk een warmen gloed spreidt over 't menschelijk le ven als het koesteren van een ideaal. Hoe meer oordeel iemand heeft, hoe trager hij zal zijn tot oordeelen, hoe vlugger met vergeten. Zet alles wat ge onderneemt breed op, behalve uw huishouding. Slechts door te streven naar het ge luk van onze naasten, bereiken wij voor ons zelf ook het grootste geluk. Het aangename eener weldaad be staat in de gezindheid des gevers. Men ■geve zóó als men verlangt te ont vangen. Wie met moed, geduld en ijver zijne taak zoekt te volbrengen, in 't vaste Vertrouwen dat hij, zoo den wil doet van den hoogsten Opvoeder, wordt moeilijk vervangen en lang gemist. Die niet weet wat hij wil, krijgt veel wat hij niet wil.

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 4