J2te «5; oozf SESTE.VAER Het Medaillon van Lord Stair £bü?gehar'9akak N° HO. Vrijdag II September 1928 115° Jaargang. Bij dit nummer be hoort een bijvoegsel. Rechtszaken. Binnenland Sport. Lrand en Tuinbouw PpoVincienieuWs A- C van der Rest, weel by ondewi'ndinó welk een moei teopoffering training en doop zettinösvepmooen het kodt.de hoogste ppes- tatie televen Hy waardeert daarom temeer het record in kwaliteitsaanbod zoo schitterend ^eslat}en doop de verrukkelijke ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes f 2,— buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE B COURANT UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant en Kleeuwens Ross Drukkers- eu Uitgeversbedrijf Dfl:lTvTccrni non M_ oaa Postcheque- en Girorekening No. 55571 Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 ADVERTENT1EN van 15 regels fl,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Dienstaanbiedingen en aanvragen 15 cent per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voormiddag. ZIJ, die zich nu abonneeren, ont vangen de Goesche Courant tot l Oc tober a.s. kosteloos. Abonnementen worden ten allen tijde aangenomen aan onze bureaux en door onze agentschappen. Dierenmishandeling. Voor den Haagschen politierechter heeft terecht gestaan iemand uit Zoe- termeer, wiens hond op 8 Aug. door een auto was overreden tengevolge waarvan het dier beide voorpooten brak. Bekl. heeft den hond, die niet meer loopen kon, daarna onder een heg gesleept en hem er laten liggen. Den volgenden avond heeft de onbe zoldigd rijksveldwachter v. d. Graaf, bij wien toen aangifte werd gedaan, dat hef dier nog altijd onder de heg lag, het afgemaakt. Volgens verklaring van een 14-jari- gen jongen heeft bekl. den hond ge durende 24 uren niet geholpen en geen eten gegeven. Medelijdende buurtbewoners hebben het dier af en toe water gebracht. Verd. verklaarde zelf, dat hij het dier op zij van den weg heeft gesleept om te voorkomen, dat hij door andere auto's opnieuw zou worden overreden en dat hij naar huis is gegaan omdat het al laat in den avond was en hij den hond niet op de fiets mee kon nemen. Den volgenden morgen is hij er met een stuk brood heen gegaan, maar hij had toen ook geen gelegenheid hem mee te nemen en toen hij den daarop volgenden morgen zijn knecht stuur de met een wagen, was hij doodge schoten. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde ver dachte tot f50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Ernstige autobotsing. Woensdagmiddag vijf uur is bij den viersprong nabij Garderen een auto ongeluk gebeurd. Twee auto's, de eene uit de richting Garderen, de andere uit die van Voorthuizen, zijn tegen elkaar gebotst. Alle zeven inzittenden zijn zwaar gewond, van wie drie bui tengewoon ernstig. De gewonden zijn vervoerd naar het ziekenhuis in Apel doorn. De eene wagen bleek uit Gro ningen, de andere uit Gelderland te zijn. Deze laatste werd bestuurd door een dame, die zelf zwaar gewond, zich buitengewoon kranig heeft gehouden. 32 FEUILLETON Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. Het maakt weinig uit of ik leef of sterf.: Maar ik zou u heel erg missen, riep Ethel. Als liefde en zorg u in het leven kunnen houden, dan zult uniet sterven. Kijk eens die handen van u. ze zijn doorschijnend. U heeft teveel gewerkt dezen zomer. U moet rust nomen. Mijn werk vermoeit me niet. Wat is het dan? Vertrouw me en vertel het me. Dit is meer dan ik kan dragen, dacht Marguerite, maar ze zweeg. Het is altijd jammer zich af te wen den van een vriend, vindt u ook niet? Ja, antwoordde de vrouw, die zich inderdaad had afgewend van iederen vriend en alle.hoop op aarde had op gegeven. Waarom wendt u zich dan van mij af? Dat doe ik' niet, was het ant woord. Laat mij u dan helpen om sterk1 Mevrouw Ridder Huyssen van Kat- tendijke is vrij ernstig gewond aan het hoofd en vervoerd naar het St. Jozefgesticht te Deventer. Haar toe stand is niet levensgevaarlijk. De burgemeester van Barneveld heeft den zijweg voorloopig doen af sluiten. Nader wordt gemeld: Het ongeluk is 's avonds om 7 uur gebeurd, bij Voorthuizen. Daar werd de auto van mevr. Huyssen van Kattendijke aan gereden door een auto uit Groningen, die uit een zijweg kwam. Deze auto sloeg totaal over de kop en de vier inzittenden, o.w. één dame, zijn zwaar gewond. Ze moesten uit het voertuig worden gezaagd. De chauffeur, die naast mevr. Huys sen van Kattendijke zat en haar doch tertje kwamen er goed af. Een aantal medici uit den omtrek en een ziekenauto uit Apeldoorn ver leenden hulp. Motor-ongeluk. Woensdagmiddag omstreeks vier uur is de auto van de Koningin, toen H.M. Alfen passeerde, aan een ongeluk ont snapt. Voor de Koninklijke autoreed een wagen geladen met stroo, waar van een baal stroo afviel even voor dat de auto passeerde. Het pak kwam terecht vlak voor een motorrijder, die op dat oogenblik den auto passeerde. Het gevolg was dat de motor over den kop sloeg. De berijder, de heer Meischke uit Driebergen, brak zijn onderbeen, bekwam enkele ontvellin gen in het gelaat en bleef bewusteloos liggen. Nadat dr. Runting voorloopige hulp had verleend en de vader van den heer Meischke uit Driebergen was gehaald, werd het slachtoffer per auto naar het Diaconessenhuis te Drieber gen vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Woensdagavond heeft H.M. telegrafisch den burgemeester naar den toestand van den heer M. gevraagd, waarop deze telegrafisch antwoordde, dat de toestand zich niet ernstig liet aanzien. In den modder weggezakt. De Amsterdamsche brandweer heeft Woensdagmiddag op het opgespoten terrein bij den Admiraal de Ruyter- weg, drie jongens van acht en negen jaar, het leven gered. Zij hadden zich op een vlotje in een aangrenzende sloot gewaagd. Het vlotje zonk onder hen weg. De jongens sprongen toen op het opgespoten terrein, waar zij spoedig in den drassigen grond zak ten. De knapen schreeuwden om hulp waarna voorbijgangers de brandweer waarschuwden. Deze legden planken en ladders over den gevaarlijken grond en aldus gelukte het de jon gens, die reeds tot het middel waren weggezakt, te redden. Internationale inbreker. Een onderzoek naar inbraken, ge pleegd bij een zilversmid en een schoenmaker te Arnhem, heeft tot de ontdekking geleid, dat de dader de zelfde persoon was, die zich te Gro en gezond te worden, om uw groot leed te helpen dragen en u gelukkig te maken. Marguerite hief de dunne bleeke handen op in een beweging van wan hoop. U kunt mij niet helpen, mijn leven is zoo geheel anders dan dat van andere menschen, en er is geen hoop voor mij. Ik zal het toch probeeren, zei Ethel. Waarom zou er voor u geen hoop zijn? De hoop is dood in mij, zei de mat te stem. Dan zal ik haar weer tot leven wek ken, zei Ethel. U heeft stellig te hard gewerkt, de hitte heeft u afgemat. U is ziek en neerslachtig en ik zal dat veranderen. Ik kan de gedachte niet verdragen dat u hier wegkwijnt, ter wijl de wereld zoo mooi is en het le ven zoo heerlijk. Marguerite huiverde alsof ze koorts had. Ziet u wel; u is ziek. U bent te veel alleen, zei de hertogin. En na een poosje vervolgde ze: U kunt misschien niet zoo goed overweg met de menschen hier uit uw buurt; maar kunnen we er niets anders op vinden? Zoo een eenzaam leven als u leidt, zou iedereen ziek maken. Ik kom morgen weer terug en we zullen zien of we niet iets kunnen bedenken om u weer beter te maken. ningen aan inbraken heeft schuldig gemaakt. Deze conclusie werd getrok ken door vergelijking van vingeraf drukken. Het onderzoek is voortge zet in de centrale te Kopenhagen, waar de vingerafdrukken van inter nationale misdadigers zijn bijeenge bracht. Het bleek, dat de dader was een Spanjaard uit Bilbao, die den bij naam van Pastor Manuel draagt. Het is dezer dagen gelukt om hem te Antwerpen aan te houden. Hij heeft zich ook te Utrecht aan inbraken schuldig gemaakt. Zijn uitlevering is aangevraagd. Een kostbare viool gered. Uit de puinhoopen van de Zondag avond j.l. twee afgebrande groote landhuizen te Laren, is een kostbare Villaume-viool, eigendom van den heer Chr. Freyer, ongeschonden te voor schijn gehaald. Het kostbare instru ment was gepakt in <>en z.g. Ameri- kaansche dubbele vioolkist, waarvan de binnenste vorm van aluminium is. VOETBAL. Zuidelijke le klasse N. V. B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld P. S. V.-N. A. C. M. V. V.Wilhelmina. Willem IIEindhoven. L.O.N.G.A.—Roermond. Zuidelijke 2e klasse N. V. B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld: Zeelandia—R. B. C. Dongen—Middelburg. VlissingenD.O.S.K.O. Bredania—G.U.D.O.K. Zuidelijke 3e klasse N. V. B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld Hulst— Goes. T erneuzenZierikzee. S.I.N.O.T.O.-Vlissingen II. Middelburg II—Zeelandia II. Het mond- en klauwzeer. Woensdag is, nadat Dinsdag in het bijzijn van den commissaris der Ko ningin in Noord-Holland de land- en tuinbouwtentoonstelling te Medemblik is geopend, aldaar de algemeene ver gadering van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw gehouden on der presidium van dr. J. H. Lovink. De voorzitter behandelde het vraag stuk van het mond- en klauwzeer. Vele moeilijkheden en groote finan- cieele schade wordt daardoor steeds ondervonden. Hij constateerde, dat HOOFDSTUK XXXVI. Dan heb ik geen bezwaar, zei de hertog; als het je genoegen kan doen, doe het dan. Gisteren, toen Jennie was gaan vragen hoe het met de patiënt ging, had deze juffrouw Grey heel ziek gevonden. Nu was bij Ethel het plan gerijpt om juffrouw Grey fe vragen eenigen tijd op het kasteel te ko men. Als ze zich dan weer sterk ge noeg voelde zou ze een paar uur per dag voor haar kunnen werken; dan zou zij niet zoo het gevoel hebben dat ze afhankelijk was. Nu had ze haar plan aan den hertog meegedeeld. Wees voorzichtig, liefste, zei deze eerst. Het is heel gemakkelijk om aan een impuls toe te geven, zonder vooruit te berekenen wat de gevol gen kunnen zijn. Er bestaat kans, dat, wanneer je haar eenmaal hier haalt, ze hier lang zal blijven. Dan ken je haar niet, Fulke! Daar voor heeft ze veel te veel fijn gevoel. De moeilijkheid zal juist zijn om haar over te halen hier te komen. Den volgenden dag reed de hertogin naar „De Linden" om juffrouw Grey te vragen een paar weken op het kasteel te willen komen. Het bleeke gezicht van de zieke werd nog bleeker en enkele minu ten was ze niet in staat om te ant woorden. Frankrijk, Duitschland en Engeland ons hierin vooruit zijn en oordeelt, dat wij de laatste 20 jaar nog weinig zijn vooruitgegaan op dit gebied. Met Verheffing van stem zei hij, dat in deze met onze belangen wordt ge speeld. (Daverend applaus). Zoolang het hem gegeven zal zijn, zal hij al zijn aandacht hieraan blijven schenken. Korte campagne. Men meldt uit Sas van Gent, dat de campagne dit jaar aan verschil lende suikerfabrieken slechts 6 we ken zal duren. Dit in verband met het contracteeren der bieten door Fransche industriën. Gemeenteraad van Middelburg. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd het nieuwe raadslid, de heer mr. W. F. E. baron v. d. Feltz, als zoo danig geïnstalleerd. Hij werd gekozen tot lid van de commissie! voor de strafverordeningen en in die van on derzoek der bezwaarschriften, straat belasting en vergunningsrecht. Tot lid van het bestuur van het Middel- burgsch muziekkorps werd uit den raad aangewezen, mevrouw de Graaf. Bij de behandeling van het voorstel om het tapverbod, dat geldt voor de andere jaren in Augustus te houden kermis, ook te doen gelden bij de a.s, verlate kermis van 24 tot 29 Septem ber. werd ook behandeld het verzoek van de afdeeling Middelburg van den Nederlandschen Bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters, om niet zooals de laatste jaren op den laatsten kermisdag te half één, doch te 2 uur te moeten sluiten. Dit voorstel en dit verzoek lokten een langdurige dis cussie uit. De burgemeester verzette zich als hoofd der politie krachtig tegen het voorstel van een der leden om hem te verzoeken de sluiting der café's enz. op 1 uur te bepalen, wat niet belette dat het voorstel werd aan genomen met 8 tegen 7 stemmen. De burgemeester zeide nog ernstig te moeten overwegen of hij wel aan het verzoek zal voldoen. In verband met een en ander werd besloten hef tap verbod tot 1 uur te doen gelden. Besloten werd in afwijking met de desbetreffende verordening, ook nu weer een cursus voor vervolg-onder- wijs voor 1928—1929 goed te keuren. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van den commandant van de Burgerwacht om de verordening op de brandweer zoo te wijzigen, dat hij en de secretaris van de burgerwacht vrij worden gesteld van dienst bij de brandweer. Het voornaamste punt der agenda was, dat, om in afwachting de beslissing over de verbeteringen aan de duinwaterleiding en de vraag of daarbij al of niet zal worden reke ning gehouden met een mogelijke le vering van water aan de plattelands Toen zei ze met een onderdrukten snik: Ik ben bang. De hertogin lachte vroolijk. Bang voor wat?, maar haar lach verstierf toen ze de trek van pijn op het bleeke gezicht zag. Gaat u nu zelf maar eens na hoe zenuwachtig en van streek u moet zijn. Waarvoor bent U bang? Juffrouw Grey keek haar aan met een afwezigen blik. Heb ik gezegd dat ik bang was? Hoe goed en vriendelijk van u om me uit te noodigen. Hoe kan ik u ooit al uw goedheid vergelden? Door weer sterk en gelukkig te wor den, zei de hertogin eni haar s|tem klonk zoo onweerstaanbaar, dat juf frouw Grey tegen beter weten in, toe stemde om te komen. Ze had een voorgevoel van naderend gevaar en toch, het vooruitzicht bij haar kind te zijn, gaf haar een gevoel, alsof de poorten van den hemel voor haar open gingen. Ik kan het me nauwelijks voorstel len, zei ze. Het is meer dan lief van u, louter de gedachte er aan, geeft me nieuw leven. De hertogin lachte zonnig. U doet mij ook een groot genoegen. Twee dagen later kwam de auto voor en werd juffrouw Grey geïnstal leerd op het kasteel. Een chaos van gevoelens, van geluk' en pijn beide, Geneesmiddelen, Verbandstoffen, Bandages, enz. Ass. Apotheker Goes. Telefoon 168. gemeenten van Walcheren, reeds nu te hesluiten een bouwput te maken bij de prise d'eau der waterleiding, voor het maken van nieuwe filters, die in beide gevallen dringend noodig zul len zijn. Meerdere leden vreesden, dat men door het aannemen van het voorstel zich bindt om verdere voor stellen ter zake aan te nemen, en meenden dat men te weinig tijd heeft gehad om deze zaak te besfudeeren. De voorzitter en de beide wethouders zetten uitvoerig uiteen, dat er geen sprake van is, dat men zich ergens aan bindt voor de toekomst, het gaat nu alleen om f14.000 voor den bouw put, die dan in werkverschaffing kan worden gemaakt, als vervolg op het werk tot verlenging der kanalen van de prise d'eau en dan ook waarschijn lijk met rijkssfeun. Zeer gewenscht is, dat beide werken aansluitend wor den uitgevoerd. Na uifgebeide discus sies werd het voorstel ten slotte met algemeene stemmen aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. om f2000 renteloos voorschot te verstrekken aan de Algemeene wonïngbouwver- eeniging voor dekking van het exploi tatietekort van een deel harer wonin gen, meende de heer Mes (r.k.) dat het wenschelijk zou zijn, dat eens eene commissie van deskundigen een bestormde haar. Maar toch kwam ze spoedig tot kalmte en, zooals de hertogin voorspeld had, ze werd be ter en sterker. Ze voelde zich thuis en werkte regelmatig aan het herstel van oude kant, doch de hertogin drong er op aan dat ze uit zou gaan. Ik hoop, dat u zich hier gelukkig voelt, juffrouw Grey, zei ze op een morgen en het antwoord was: Ja, het is alsof ik! in het paradijs ben. De bedienden behandelden haar met de grootste onderscheiding en zelfs de hertog ging zoo nu en dan eens met haar praten als zij zat te werken. Zoo ging het leven regelmatig zijn gang Het was op een warmen avond in Augustus; de lucht was zwaar van de geur van de witte lelies en Jennie wachtte ongeduldig op Charlie Nesbitt even buiten het parkhek. De hertog en de hertogin gingen dien avond di- neeren op Haversham Hall, een buiten op ongeveer vijf mijlen afstand. Charlie Nesbitt was den laatsten tijd ongeduldig geworden in zijn lief desbetuigingen. Ik heb ook nooit eens kans een avond bij je zijn. Gaan de hertog en hertogin nooit eens uit? Jennie was blij geweest, dat ze een heele avond vrij zou hebben en had er in toegestemd dat hij komen zou. (Wordtvervolgd).

Goessche Courant | 1928 | | pagina 1