to- en VIA WATERSTOKËRIJ Zamsclnol ToonM loedekenskerke. Heeren-, Jongeheeren- en Kindercostuums, Geneest 'envetftaaB de -fuiid een Hofsteedje School en kerk. Gemengd Nieuws BEKENDMAKING. nette Dienstbode, Abonnementen Goesche Courant Ter overname All f*tl die iets te vorderen heb- ben van verschuldigd zijn aan of borgtochten onder zich hebben, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den heer JOHANNES WESTDORP, koop man en winkelier, gewoond hebbende te Goes, St. Jacobstraat 18 en aldaar overleden 17 Augustus 1928, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes, vóór of op 15 Sep tember 1928. Café met Vergunning OP CREDIET OP CREDIET Manufacturen, Geen bloote beenen. Onlangs heeft het hoofd van eender openbare scholen te Voorburg enkele leerlingen geweigerd op grond, dat zij zonder kousen de lessen wilden bij ,wonen. Een der leerlingen was het zoontje van het raadslid, den heer Van Borrendam, die over de houding van het betrokken schoolhoofd een aantal vragen aan B. en W. stelde. Deze vragen werden beantwoord, doch allerminst tot bevrediging van den in- terpellant. Immers uit de beantwoor ding bleek, dat B. en W. het besluit van het hoofd der school hadden goedgekeurd en ook de meerderheid van den raad zich daarmede vereenigde Te verwachten is dus, dat in het ver volg dezelfde gedragslijn zal worden gevolgd. Thans heeft de heer Van Borrendam zich tot het Rijksschooltoezicht ge wend met een uitvoerigen brief, waar in hij tracht aan te toonen, dat de Voorburgsche onderwijsverordening niet toelaat, dat kinderen, die zonder kousen op school verschijnen, worden geweerd. Het hoofd der school heeft alleen het recht leerlingen wegens wangedrag of onzindelijkheid te we ren en was daarom niet competent de kinderen zonder kousen den toe gang tot de school te ontzeggen. Hij verzoekt den inspecteur te voorko men, dat in het vervolg de verorde ning op bovenomschreven wijze wordt toegepast. De N.V, GOESCHE COURANT levert in één dag tegen concurreerenden prijs. Een bezoek aan zijn ,,eigen graf". Een Elzasser, Sclhley geheeten, ver trok in 1894 uit Straatsburg om in Ame rika zijn geluk te beproeven. Toen hij dezer dagen te Straatsburg, terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat hij offi cieel dood was verklaard. Toen hij 34 jaar geleden vertrok, deelde hij niemand mede, waarheen hij zich zou begeven] Korten tijd na zijn vermissing vond men ïn het "bosch een lijk, dat men voor het stoffelijk overschot van Schley hield. On der zijn naam is het toen begraven. Eeri van de eerste dingen, die Schley na zijtri terugkeer deed, was vergezeld van eenige vrienden een bezoek te brengen aan...A zijn graf. De politie staat thans voor de nioeilijlce taak uit te zoeken van wieri het lijk is, dat 34 jaar geleden op naam van Schley werd begraven. Ernstig spoorwegongeluk. Het Tsjechoslowaaksche persbureau meldt uit Brünn: In het station Saetz, bij Lundenburg, is Maandagmiddag om twee uur een sneltrjeiiii in vollie vaart op een goederentrein geloopen. De belde loco motieven zijn ernstig bietsdhadigid. Drie passagierswagens vain dien smjeitrein zijn vernield; aindeïjei kwamen dwars op het spoor te staan. Zeventien m(einsc!hen werden gedood, 25 zwaar en 20 Lichter gewond. Htet on geluk is waarschijnlijk het gevolg van den onjuis'ten stand van hei slein. Uit Lundenburg is direct medische hulp naar de plaats des onheiLs Meetrokken. Ook uit Brünn is een hulptrein vertrokkejn. Sommige zwaargtewondien mcietsten met bijlen en zagen uit nun meïielige positpe bevrijd worden. De lijkte^ werden in het stookhuis ondergebracht. Na de botsing heerschte in hjeit station een verschrik kelijke paniek. Vrouwiein zochten er hun mannen en kindeïtep. Onbeschrijfelijke tafereielein speelden zich af. Liefdesdrama. Een ernstig drama hqeft zich Zondag in het Saksische stadje Piepig bij Chem nitz afgespeeld. Zekere Ebersbacjh, een 69-jarige renten.'er, <sdhoot zijn 67-jarige nicht en haar 33-jarige dochter, een ge scheiden vrouw, dood en pleegde vervol gens zelfmoord. Ebersbach, die met zijn vrouw in Naunhof bij Leipzig woonde] was kort geleden verliefd geraakt op de dochter, die zijn lief die schijnt te heb ben beantwoord. Ze heeft in elk geval herhaaldelijk belangrijke geldsommen van hem aangenomen. Ebersbach, die ja- loersch was, had onlangs gemerkt, dat zijn' minnares ei- betrekkingen met een ande ren man op na hield. Zondag ging hij naar Penig om haar hierover tei onder houden. Tijdens de woordenwisseling werd Ebersbach zoo woedend, diat hij zoowel zijn gelief dei als haar moeder neer schoot en zich vervolgens een kogel door het hoofd joeg. Toen mein de woning, bin nendrong, waren de driei menschen reeds dood. E e n s t e r gevallen. Een dezer dagen reed Poia Negri met haar man, den Georgischen prins Mdivadi, te paard in het Bois de Boulogne. Een auto reed voorbij; de paarden schriklien, dat van Pola Negri zette het op ceirt loopen en wierp zijn berijdster er af. Pola Negri bleef bewusteloos liggen. In aLleriji werd zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij eerst 24 uur later bij kwam. Haar verwondingen zijin niet ernstig, zoo- da t hers bei zooi goed als zeker is. Meisjes in fabrieken. In een zomercursus te Oxford van de National Union of Societies for Equal Citizenship zijn sombere woorden gespro ken over het meisje in de industrie. Voor ai de fabrieksmeisjes hebben een moei lijk leven, want zij komen in do fabriek tussc'hen de 14 en 23 jaar, dus juist in den ontwikkelingsleeftijd. Wanneer men cie meisjes uit de fabriek ziet komen, aan schouwt men jeugdige figuurtjes, goed gekleed in goedkoope kleeren, leveeii ge poeierd en bijgewerkt echter. Den gehele- len dag zijn ze in lichte, geenszins on)- gezonde lokalen met monotonen, doch geen onaangenamen arbeid bezig geweest, welke geen hersenmspann'ng, geen initia tief of geschooldheid vereischt, en welke aan haar is opgedragen omdat geen man hem zou willen doen. Het eenige gevolg evenwel is dat het meisje geestelijk wordt gedood. Aan het einde van den dag keert zij terug naar de groote belangstelt^ baars levens: kleeren en jongens. Met jongens worden geen mannen bedoeld, maar opgeschoten knap-n, die rond slen teren, nooit ergens te vinden zijn, wanneer men ze noodig heeft en meer om motor fietsen dan meisjes geven. De jongens leiden een veel afwisselender levien dan de meisjes en hebben dus meer voedsel voor hun brein. Wanneer dan ook een jongen er de voorkeur aan geeft naar een voetbalmatch te gaan boven het uitgaan met een meisje, is het meisje gebroken van verdriet. De werkgevers zcggei dat ze slaat kunnen maken op de meisjes, omdat het telkens gebeurt dat als een jongen naar een andere fabriek gaat, het meisje mee trekt. De eenige oplossing wordt gezien in het beter betalen der meisjes, maar vooral in het interessanter maken van het werk opdat het meisje er meer belangstelling voor krijgt. De dood van Loewenste in. Uit een onderzoek door de doctoren Paul en Kohn van het lijk en de ingewand- den van Loewenstein kan worden opge maakt, dat hij in gewonen toestand uit het vliegtuig, in zee is gevallen. Het hart en de nieren waren niet normaal; daar uit kan worden afgeleid, dat hij aan dui zelingen en misschien ook aan geestes stoornissen leed, waarbij hij tegen de buitendeur van het vliegtuig kan zijn ge bonsd. Deze onderstelling wordt ver sterkt door het feit, dat er een kneuzing aan den rechterschouder is geconstateerd. Het is mogelijk, dat hij in bewusteloo- zen toestand is geraakt tijdens den val van 1300 M. Tweede en derde klas. Bij de Duitsche rijksspoorwegen zal 7 Oct. a.s. het t wee - klas sensitel'sel wor den ingevoerd. Voortaan zullen er nog slechts tweede en derde klassen zijn. Diet eerste klasse zal nog alleen in de voor naamste sneltreinen en in de slaapwagens worden gehandhaafd. Diearmeburen. Te Gothe woont een. zekere heer Edu- ard Kemp, wiens hoogste aspiratie erop gericht is, te worden toegelaten tot den wedstrijd om het kampioenschap piano, spelen die binnenkort in Amerika zal plaats hebben. Reeds eenige maanden is hij zich voor dien wedstrijd aan, het trai nen en hij heeft het reeds zoover ge bracht, dat hij 82 uur onafgebroken ge speeld heeft. Hij is dus een gevaarlijke mededinger voor zijn Amerikaansche col lega's. VEILINGSVEREENIG1NG K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van 10 Sept. 1928. Kroet f 5 per 100 K.G. Kleine veiling. Transparante de Croncels f 16 a f25, Mank's Codiin f 15 a f22, Codl n Kes wick f7 a f 12, Jacques Lebei f 12 a f 16, Hondsmuilen f 10 a f 15, Gulder- lingen f8 a f 12, Ganzebouit f 10 a f 15, Schijfjes f 10 a f 15, Bonne Louisse f 20 a f30, Beurré Hardy f 10 a f 18, Beurré Lebrun f 12 a f 20, Beurré Durandeau f8 a f 14, Duchesse Williams f 10 a f 18, Bon Chretien Williams f 12 a f 18, Beurré de Merodle, f 10 a f 15, Duifjes peren f 6 a f 10, Bergte'mot'.en, f 8 a f 14, Calleboutsperen f6 a f 12, Bietirré Clair- geau f 8 a f '16, Jodenpeajain, f 8, Prince Pruimen f22, Tomaten f4 a. f 10, Moer beziën f 32 a f 38, Blauwe Druiven f 70 a f81, Snijboonen f20 a f22, Princesse boonen f6 a f 12, Perfeotboonlen f 14 a f25, alles per 100 K.G., Melotemen f 35 a f 40, Snijboonen f 0,20 a f 0,32, Augurken f0,20 a f0,32, Savoye .kool f4 a f6, alles per 100 stuks. MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Markt-overzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158 Amsterdam. De handel bleielf de geheele week erg flauw, behalve Vrijdag, toen er meer vraag kwam naar Eigenheimers uit Zee- Land, met verhoogden prijs, wteike ook Zaterdag bleef. Z|e(eu,wsche bonten.' en blauwen blijven gevraagd. Bevelanders uit Haarlemmiermteg en IJpolder weln.g vraag. Maandag 10 September w|e|,den (J0 volgende prijzen gpmaakt. ZEELAND: per HL. Bonten f8,50 f8,70 Blauwe fS,25 f8,50 Blauwe Eigenheimers f Sf 0, Eigenheimers f2,75 f8, MARKTBERICHT. GOES, 11 Sept. 1928. Aanvoer klein. Handel gewoon. Nieuwe tarwe f 10,50 a f 11, Chevaliergerst f 11,50 a f 11,75 Haver f 10,50 a f 11, Kookerwten f 21,50 a f 22,50 Nroonerwten f 22,a f 24, Schokkers f22,— a f24, Bruine boonen f 35,a f Koolzaad f a f Maanzaad f 40,a f 48, Karwijzaad f30,a f Mosterdzaad f a f tanvoer boter pond. Aanvoer roomboter pond a f 1,15 Eieren per 100 stuks f6,50 Boter per kilo f2,10 a f0, Vliddeuprijs eieren per 25 stuks f l,62f Middenprijs boter per J kilo f 1,05 a f 0, Boter aan particulieren f 1,15 a f0, Eieren aan particulieren verkocht 8 cent. Kleine eieren f 0,04. Ganseieren groote cent. Kleine cent. Eendeneieren f 6,50 per 100 stuks. Poeleieren f 0,per 100 stuks. Middenprijs afwijkende boter f 0,per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 17050 stuks. Prijs f 6,80 a f 0,per 100 stuks. ROTTERDAM, 11 Sept. 1928. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 160 paarden, 25 veulens, 3 ezels, 1455 magere runderen, 697 vette runderen, 204 vette kalveren, 470 graskalveren, 512 nuchtere kalveren, 554 schapen of lam meren, varkens, 140 biggen, 8 bokken of geiten, 16 overloopers. Prijzen per f kilokoeien van 88 tot 37 tot 45 tot 47-J tot 50 tot 53 ct„ ossen van 41 tot 45 tot 47 tot 50 tot tot etstieren van 36 tot 40 tot 41 tot 48 tot 44 et., kalveren van 55 tot 60 tot 70 tot 72J tot 80 tot 82J ct„ schapen tot cent, lammeren f tot f per stuk, varkens tot tot ct. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 215 tot f 480 tot f kalf- koeien f 210 tot f 420, stieren f 120 tot f540, pinken f100 tot f160, vaarzen f160 tot f225, paarden f200 tot f 300 slaehtpaarden f 100 tot f 175, hitten f150 tot f200, veulens f80 tot f120, biggen f 12 tot f 17, biggen per week f 1.7 5 tot f 2,25, overloopers f 20 tot f 83, gras kalveren f 35 tot f 80, fok nuchterekal- veen f 20 tot f 25, slacht nuchtere kal veren f 12 tot f 18, lammeren f tot f LICHT OP. Woensdag 12 September 7.52 uur Donderdag 13 September 7.49 uur Doos 30-60 90ct, Tube80ct. MARKTBERICHT. De BURGEMEESTEP der gemeente SCHORE maakt bekend, dat ter vol doening aan art. 7 der Onteigenings wet de stukken bedoeld in art. 6 dier wet, betreffende onteigening ten behoeve van aanleg van het gedeelte SchorebrugKrabbendijke van den aan te leggen hoofdfveg Kapelle— Noord-Brabantsche grens ter secreta rie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van 15 September tot en met 5 October IQ28. Belanghebbenden kunnen gedu rende dien termijn, alsmede geduren de acht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen ont eigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bij den Minister van Waterstaat. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zullen inde gelegenheid worden gesteld hunne be ekwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. Schore, 12 September 1Q28. De Burgemeester voornoemd, J. G. VAN NIEUWENHUIJZEN. GEVRAAGD voor Noord-Brabant v.g..g.v. Loon nader overeen te ko men, liefst boven 20 jaar. JAC. VAN TILBURG, Graanhandel, Café „Vo gelenzang", te Halsteren bij Bergen op Zoom. OP DE worden ten allen tijde aangenomen door ONZE AGENTEN en alle KAN TOORHOUDERS der Posterijen. te Rotterdam. Veel verkoop kruide nierswaren. Wegens ziekte. Voor koo- pers alle factuurs ter inzage. Rijk bestaan voor flink gezin. Adres: DONS, Ketenstraat 9, Rotterdam. AANGIFTE van NIEUWE LEER LINGEN Zaterdag 15 September om half twee, bij den directeur den heer OTTO LIES, in de Prins van Oranje. Nieuwe leden voor de Zangvereeniging Ikunnen zich opgeven bij Mevrouw PILAAR—Kakebeeke, secretaresse. TE KOOP in het centrum der stad Vlissingen, tegen billijken prijs. Br. No. 10452, Boekh. DE VEV MESTDAGH, V1U- singen. De Notaris M. OELE Jz. te 's Gra venpolder, is voornemens in het openbaar te vetkoopen: OP DONDERDAG 20 SEPT. 1928, ten verzoeke van de Erven Dr. H. R. FOLMER, A. des namiddags 2 uur (Wettelijke Tijd) ïn het Café van den heer J. van de Guchte te Driewegen: met bijbehoorenden boomgaard in den Lange Maire Polder te Drie wegen, ter grootte van 5.00.65H.A. in verschillende perceelen en com binaties, als breeder is omschre ven in gedrukte notities dezer verköoping, met verdere inlich tingen verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. B. des namiddags 4 uur (Wettelijke Tijd) in den boomgaard van de Erven Dr. H. R. FOLMER, in den Lange Maire Polder te Drie wegen, a contant: 1. verschillende land- en tuin- bouwgereedschappen en materia len, als: ladders, sproeier, vaten, manden en kisten; 3000 frambo- zenstokken, snoeibeitels. 2. diverse huishoudelijke goede ren als: schrijftafel, mahoniehou ten canapé, diverse tafels, stoelen, lampen, kachels, spiegels, glas-en aardewerk, linnengoederen en het geen verder te voorschijn zal wor den gebracht. Bezichtiging van de te verkoopen roerende goederen in den morgen van den verkoopdag. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door den heer M. VAN DEN DUBPEL. DE WILDE 6 HEYBOER, Deurw. zal verkoopen voorde firma J GERR1TZEN een groote partij Regenjassen, Winterjassen, Jekkers, Pantalons, Hoeden en Petten, Manufacturen, enz. enz. Alle goederen worden verkocht tegen getaxeerde prijzen. Bijv. Costume, Regenjas of Winterjas: van f20,—, f30,—, f40.—, f50,—, voor f 10,f 15,f20,f25, van f60,f70,—, f80,f90, voor f80,f40,f45,f47,50. zooalsgeel en wit Katoen, Schor- tenbont, Flanel, Mousseline, Tafel- kleeden, Hand- en Theedoeken. Prachtige stoffen voor DAMES MANTELS en JAPONNEN. Prachtige Bedstellen bestaande uit Matras, Peluw en 2 Kussens van f50,— f60,— f80,— flOO,— voor f25,— f80,— f40,— f 50,— Verkoop heeft plaats in de Prins van Oranje, Nieuwstraat Goes, Woensdag 12 September, Donderdag 13 September, Vrijdag 14 September, Zaterdag 15 Sep tember van 10 tot 9 uur. Betaaldag 15 December 1928. Contante koopers geen opgeld Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regal lachte 16 cent j

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4