W eteDScbappen. Sport. Rechtszaken. Gemengd NieuWs Lfaatste Berichten. schilder P. R., die in de dakgoot bezig was met het schilderen, is van een hoogte in ongeveer 7 meter gevallen. Hij kwam neer op den juist passeerenden B. en sloeg daarna op de straat. Met een dub bele schedelbreuk werd hij in een der pas voltooide perceelen binnengedragen, waar dr. Kousemaker en Erkelens hem (le eerste hulp verleenden Daarna is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis ver voerd. De voorbijganger B, die door het val lende lichaam was getroffen, klaagde over pijn in den nek, doch kwam overigens met den schrik vrij Nader wordt gemeld, dat de 20-jarige schilder P. R in het ziekenhuis te Vlaar- "ingen is overleden. Het weer in Augustus. Aan het voorloopig overzicht van het weer, in Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bilt, is het volgende ontleend Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 0,6° C. te laag. In de le eu 2e dekade was de temperatuur resp. 1,8° en 0,6° beneden, in de 8e 0,5° boven normaal. De grootste afwijkingen wamen voor op den 12en en den en, resp. 3boven en 8 '/20 beneden ormaal. De gemiddelde maximum-tem- eratuur was normaal de gemiddelde mi- imum-tempeiatuur '/a° boven normaal 'e neerslag was onregelmatig verdeeld In riesland, Z.-Holland en Zeeland viel 10 5 °/0 gemiddeld minder dan normale oeveelheid in N.-Holland en Utrecht 00 °/0 te veelin Drente, Overijsel n in den Achterhoek 560 te veel eerslag. Te De Bilt weiden 192 uren nneschijn geconstateerd tegen 175 uren ormaal. Beide beenen afgereden. Vrijdag is op de Gedempte Slaak te tterdam een auto plotseling met vrij oote vaart legen een naast elkaar staand ling- en fruitkar aangereden en toen angs een boom geschuurd. De chauffeur, ie de macht over het stuur kwijt moet ijn geweest is daarna met zijn wagen op et trottoir gekomen. De 34-jarige mej C. L. kon niet snel genoeg op zij springen en raakte onder den auto met het ontzettend gevolg, dat haar eene been bij de knie, het andere bij den enkel werd afgereden. Zij is in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis overgebracht Een man doodgestoken. Tijdens de Koninginnefeesten te Zwaag westeinde ontstond Vrijdagavond 10 uur wist tusschen de neven Popke de Bruin Lammert C. de Bruin. De laatste trok n mes en stak zijn tegenstander in het venbeen. Een slagader werd getroffen ndanks spoedige hulp trad de dood spoedig in. De verdach'e is ter beschik king van de justitie te Leeuwarden gesteld. Overleden tijdens een feest. Te Wijk bij Duurstede bij de riDgrij- derij op Koninginnedag werd een 28 jarige dochter van den heer J v. Rooyen onwel Daar zij den ring niet liet vallen, bemerkte de heer D dat er iets niet in orde was an bracht ijlings het paard tot stilstand Men greep het meisje dat anders van de i!bury zou zijn gevallen, daar zij bewuste oos was geworden en bracht haar naar e woning van den heer V. onder het remeentehuis. Daar was spoedig een dok er aauwezig. die den raad gaf direct een geestelijke te ontbieden. Zonder tot be- vustzijn te zijn gekomen, is het ongeluk lige meisje overleden, vermoedelijk aan ïartverlamming. Een forensenkwestie. In de gemeente Wadenoyen doet zich en forensequaestie voor, waarin de be- lissing van den Raad van State spoedig egemoet gezien kan worden. De heer J A. D. te Tiel, directeur van en Pomologischen Tuin een particuliere richting, onder Wadenoyen gelegen, werd oor laatstgenoemde gemeente als forens angeslagen in de gemeentelijke inkomsten elastiug. De heer D verzette zich, hoe - el erkennende, dat hij meer dan 90 da- n per jaar in den tuin werkzaam was ij Ged. Staten tegen dezen aanslag, op rond, dat die betrekking niet bezol- igd werd, en dat de waarneming van eze functie hem als rijks tuinbouwleeraar anwege den minister van landbouw niet as opgedragen ,zoodat niet kon worden ngenomen, dat zijn salaris als rijks inbouwleeraar gedeeltelijk uit de be kking van directeur van den Pomolo- sc'nen Tuin voortvloeide. Ged. Staten vereenigden zich met deze waren en vernietigden zijn aanslag als ns. Het gemeentebestuur is van deze be- ssing bij de Kroon in beroep gegaan. De sprekende film. Te Berlijn zal binnenkort een maat. happij worden opgericht, die alle Duit- e procédé's op het gebied van sprekende ms zal omvatten, en wel in dier voege, t de Tri-Ergon Musik A, G. te Berlijn met 11 tot 12 millioen rk zal verhoogen. Vele millioenen der uwe aandeelen zullen worden verstrekt voor alle andere procédé's, en het restee rende bedrag nieuwe aandeelen zal door een groep onder leiding der Commerzbank worden overgenomen. Ook Nederland is bij de onderneming betrokken. Doodelijk motorongeval. Uit Nijmegen wordt gemeldt Uit Woerden kwam Vrijdagmorgen het zeer droevig bericht van het plotseling overlijden van heer P. J. Smink, langer dan twintig jaren aan de redactie van de Prov. Geld. en Nijm. Courant verbonden Op de terugreis van Scheveningen, waar hij de vacantie met zijn gezin had door gebracht, kwam de heer Smink, die met zijn zoontje gebruik maakte van zijn motorrijwiel, te Woerden in botsing met een auto. Hij werd op slag gedood, zijn zoontje kwam er zonder letsel af. Gehavend paleis. De eigenaar van het .Paleis de Dance1 op het Amsterdamsche Lunapark bij de Kalfjeslaan moet wel zeer verbaasd zijn geweest, toen hij na een ochtend weg te zijn geweest, bij het betreden van zijn „paleis" bemerkte, dat er iets gebeurd was dat in een welgeordend paleis niet pleegt voor te komen Alle ruiten waren uit de ramen en de ramen en deuren van het gebouwtje verdwenen. Spoedig bleek dat 'n tweetal onbekenden van de afwezigheid van den eigenaar hadden geprofiteerd, om alle ruiten weg te nemen. Zij hadden de mjnschen op het Lunapark wijs gemaakt dat de ruiten, die niet sterk genoeg zou den zijn, door andere vervangen moesten worden. Die andere ruiten zijn echter nog steeds niet gebracht en de eigenaar van het „Paleis de Dance" heeft 'd raadzaam gevonden de politie te waarschuwen, die een onderzoek instelt. Een boek van Sjef van Dongen. Sjef van Dongen is op het oogenblik bezig aan de samenstelling van een boek werk, waarin hij, behalve natuurlijk zijn laatste avonturen op de exp ditie ter red» ding van generaal Nobile's gezellen, ook zijn ervaringen in het hooge Noorden ge durende zijn 5-jarig verblijf op Spitsber gen, uitvoerig zal beschrijven. Sjef van Dongen heeft talrijke foto's gedurende dien tijd gemaakt, welke met vele andere in het boek zullen worden opgenomen, dat in den loop van dit najaar bij de be kende uitgevers Schelten's Giitay te Am sterdam zal verschijnen. De ziektegevallen op de „I n s u 1 i n d e". Het „Bataviasch Nieuwsblad" had een onderhoud met het hoofd van den dienst van de volksgezondheid, dr. Van Lonk huyzen, die naar aanleiding van het rap port der drie hoogleeraren over de ziekte, gevallen aan boord van de „Insulinde van den Rotterdamscben Lloyd de vol gende mededeelingen deed Dr. Van Lonkhuyzen verklaarde dat prof. De Langen verschillende patiënten die aan boord van de .Insulinde" op de uitreis van dat schip te Batavia waren aangekomen, onderzocht heeft, en positief de mogelijkheid van roodvonk uitgesloten achtte. Prof. De Langen had naderhand een onderhond met den arts van het zie kenhuis te Singapore, waar op de uitreis een patiënt was achtergelaten, omtrent welken patiënt uit Singapore de diagnose „roodvonk" de .Insulinde" nageseind werd, welke diagnose volgens het rapport wederom door den scheepsarts ter kennis was gebracht van de autoriteiten te Bata via. In zon onderhoud met prof. De Lan gen verklaarde de arts uit Singapore, dat hij zich vergist had in de diagnose be treffende het sterfgeval van den te Singa pore opgenomen passagier van de „Insu- 1 nde*. De verschijnselen, aJdas deze arts, geleken oppervlakkig beschouwd op rood vonk. Voorts is, naar dr. Van Lonkhuyzen mededeelde, nóch door den havenarts, nóch door eenige andere gouvernements- of medische autoriteit van den scheeps arts een telegram ontvangen over het roodvonkgeval te Singapore, waaromtrent men eerst na het vertrek van de .Insu linde* van ter zijde vernam. Yerder is nóch door den scheepsarts nóch door den anderen arts van den Rotterdamschen Lloyd aan officieele zijde mededeeling ge daan van de gevallen aan boord van de uitreizende „Insulinde", zoodat bij de aankomst van het schip de havenarts niet aan boord is geweest. Dr. Van Lonkhuyzen verklaart voorts zich niet te kunnen voorstellen, dat het voor in Nederland vertoevende medici mogelijk zou zijn een juister oordeel uit te spieken over daar geconstateerde ziek tegevallen dan de medici te Batavia, die de patiënten behoorlijk onderzocht hebben Oneerlijke kantoorbediende De 29-jaiige kantoorbediende mej. J R. de M. in dienst bij de fa. J. van K. aan den Schiedamschedijk te Rotterdam, was met het uitbetalen der loonen belast. Zij vulde daartoe wekelijks ioonstaten in, en het totaalbedrag daarvan werd haar ter hand gesteld. Thans is echter gebleken, dat zij reeds een jaar lang op deze staten een tweetal gefingeerde namen plaatste en zoodoende wekelijks tien gulden ten eigen bate opstreek. Bij haar arrestatie ontkende zij aan vankelijk alles en beweerde dat haar pa troon haar nimmer dat geld had gegeven doch de bewijzen waren zoo overtuigend, dat zij tenslotte door de mand viel. Waar weid oprechter trouw Neen, dezen keer wordt de oprechtste trouw nu eens niet tusschen man en vrouw, althans niet tusschen een paar menschen- kinderen gevonden. Het voorbeeld van onwankelbare trouw, dat wij hier gaan verhalen, slaat wel op een echtpaar, maar op een echtpaar uit het dierenrijk. Het is een verhaaltje van trouw tusschen twee honden, een hij en een zij. De hij en de zij behooreu aan één baas een caféhouder uit de St. Laureusstraat te Rotterdam, die met recht trotsch is op het bezit van zulk een paar prachtige honden. En juist omdat bij er zoo trotsch op is, vond hij het niet goed, dat zijn zoontje, een nog maar heel jonge bengel, met een van de dieren een wandeling ging maken en dat nog wel op zulk een drukken Koninginnedag. Maar zoons zijn niet altijd gehoorzaam en omdat hij het toch zoo erg graag wou eu omdat vader het zoo druk had in zijn zaak, zoodat hij het waarschijnlijk niet eens zou merken, girg de zoon toch met een van de honden het was de hij op stap. Bij het Steiger bedacht hij, dat de hond het wel prettig zou vinden, eens te zwem men, en zoo werd laten we hem Fidel noemen, een naam, welke dit dier zou sieren Fidel te water gelaten. Toen kwam er een booze man, die zei, dat die hond van hem was en die Fidel meenam. Tenminste, dit verhaal deed de zoon, toen hij Fidelloos thuis kwam. Dadelijk stuurde de vertoornde vader een knecht naar het politiebureau om aan gifte van de verwisseling van Fidel te doen. Of bij een juist signalement van Fidel kon opgeven werd den knecht ge vraagd. Neen, dat kou hij niet, maar hij wist er wel iets anders op. De knecht ging weg en kwam even later terug met de gemalin van Fidel. Dit wijfje lijkt nl sprekend op haar man. En zoo werd haar signalement opgenomen ter opsporing van den verdwenen echtgenoot. De politie be loofde haar best te zullen doen en de knecht ging met de zij haars weegs. Nog geen half uur later kwam de in specteur, die het signalement had opge nomen, in de wachtkamer van het bureau en kijk, daar zat een hond, die geheel aan het signalement beantwoordde. Eerst dacht men, dat de knecht zijn hond had achtergelaten, maar het bleek Fidel te zijnFidel, die rondschöoierend in de ouurt gestuit was op het spoor van zijn wijfje, welk spoor hij tot in het bureau was gevolgd En in de wachtkamer is hij gaan liggen, precies op de plaats, waar een half uur le voren zijn wijfje had ge Het echtpaar is nu weer vereenigd. Snippers. Gedeputeerden van Noord-Brabant hebben medegedeeld, dat zij hangende het geschil met_ de Kroon, den autobusdienst van Lief broer te Bergen-op Zoom niet langer zullen beletten VOETBAL. Gistermiddag werd alhier op het terrein van „Goes" aan den Polder- schen weg een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen Goes I en M.E.V.O. I uit Bergen op Zoom. Na ongeveer 5 minuten te hebben ge speeld wist M.E.V.O. al te doelpunten. Voor de rust wist Goes de stand op 3—2 te brengen. Tegen het einde wist Goes nog een vierde doelpunt er aan te voegen, zoodat Goes met 42 won. KORFBAL. Het bestuur van den Z. K. B. heeft voor de maand September serie-wed strijden uitgeschreven en wel voor Walcheren te Middelburg, voor Zuid- Beveland te Goes en voor Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen. Zaterdag 1 September was de eer ste dag en wel te Terneuzen. Onder de uitstekende leiding van den heer van Tiel, voorzitter en van den heer A. Everaart, penningmeester van den Z. K. B., werden daar in 3 uur tijds 6 wedstrijden gespeeld, tusschen Ra- pïde I en II uit Axel, S.E.O.L.T.O. en T. S. C. uit Terneuzen. De uitslagen luiden als volgt: T. S. C.-S.E.O.L.T.O. 0-2. Rapide IRapide II 8—0. T. S. C.Rapide I 0-4. S.E.O.L.T.O.Rapide II 1-0. Rapide II-T. S. C. 2-0. S.E.O.L.T.O.-Rapide I 0—1. De stand is dus: Rapide I 3 3 0 0 6 13-0 S.E.O.L.T.O. 3 2 0 1 4 3-1 Rapide II 3 1 0 2 2 2-9 T. S. C. 3 0 0 3 0 0-8 Rapide I is dus winnaar van Z. Vlaanderen en komt uit tegen de win naars van Zuid-Beveland en Walcheren. Zaterdag 8 September is de eerste dag voor Zuid-Beveland, waar de ver- eenigingen Zeelandia I en II, V.D.B., E.L.T.O. en V.V.C. elkaar zullen be kampen. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter alhier heeft M. K te Borsselen wegens het niet aangeven van richting verandering en niet de rech terzijde van den weg honden met een motorrijluig veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Wegens het zonder noodzaak de linker ;ijde van den weg houden werd C. L. te Goes veroordeeld tot f 5 boete subs 5 gen hechtenis. Wegens het rijden met een motorrijtuig waarvan nummer met letter niet voldoende verlicht zijn, werd P. W. M. te's Heeren- lioek veroordeeld tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Ten slotte werd A. T. te Heinkenszand wegens het eieren vau wild zoeken ver oordeeld tot f 3 boete subs, 1 week tucht school. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden werden de vol gende vonnissen uitgesproken. Smaadschrift (in de Axelsche Courant) C. H 31 jaar, winkelier te Axel f25 boete of 25 dagen hechtenis. Ontucht-: J. W., 67 jaar, metselaar te Goes, een maand gevangenisstraf. stige verwondingen welke hij door ijzer- splinters had opgeloopen. Een andöiei werkman bekwam een ernstige hersen schudding. Verder moesten nog 4 (per sonen naar het ziekenhuis te UtrecMl worden overgebracht. De duim van den chauffeur C. v. R. uit Hilversum werd versplinterd. Vermoedelijk is snelheid de oorzaak vain het ongeval. Vliegers terecht. NEW YORK, 2 Sept. De Zweed- sche vliegers Hassel en Cramer, die mid den Augustus startten voor een vlucht Amerika-Zweden, zijn naar uit Mount Evains op Groenland gemelid wordt, ge red. i - Amundsen. Het visscbersvaartuig Bredd heeft een drijver opgepikt, die waarschijnlijk heeft deel uitgemaakt van het vliegtuig Latham, waarmee Amundsen e s. vertrokken waren. De officieren van het hulpschip Michael Sars en van het Fransche olie schip Dnrande, evenals verscheidene foto grafen verklaarden, dat de door een vis- schersboot in de Noorsche kustwateren bij Fugloe gevonden vliegtuigdrijver wer kelijk een onderdeel van de Latham is. Ken moordenares. Te Union, in de staat Missouri, staat een vrouw terecht, op de beschuldiging ten minste negen menschsn te hebben ver moord, voor enkele gevallen heeft de vrouw een boerin reeds bekend. Haar methode was, zieke menschen in haar wo uing te lokken met de belofte dat zij hen zon verplegen. Daar werden die on— gelukkigen met vergif omgebracht. Devrouw zegt, dat zij dat gedaan had om hen van hun pijnen te verlossen. De terugkeer van het Bel gische koningspaar. Bij zijn terugkeer in bet vaderland is aan het Belgische koningspaar een zeer hartelijke ontvangst bereid. Zoowel te Antwerpen als te Brussel was een enorme menschenmenigteop de been, die de vorsten geestdriftig toejuichte. Geheel Brussel was prachtig versierd en overal wapperden vlaggen. De koning en koningin werden begioet door burgemeester Max en andere autoriteiten, waarna meisjes bloemen aan boden Terwijl de „Brabangonne" werd gespeeld kwamen galakoetsen waarin de Ironing en koningin plaats namen. Prins Leopold, prinses Astrid, prinses Marie José en Prins Karei, die bun ouders lot Ant werpen waren tegemoet gereisd, stapten in een tweede koets. Met voorop een eeie- wacht kwam de koninklijke stoet in be weging, die onder groot enthousiasme langs het centrum, de Beurs, de Goedelekerk naar het paleis reed, onderweg dikwijls op gehouden door delegaties met bloemen De geheele route was afgezet door ver- eenigingen met vaandels. Na aankomst op het Paleisplein kon de politie de menigte niet tegenhouden; het plein werd over rompeld. Het koninklijk gezin verscheen nog enkele oogenblikken op het balcon om de menigte te groeten, waarmee de plechtigheid was afgeloopen. Eenigentijd nadien verlieten de koning en de koningin weer het paleis om bloemen te leggen bij bet gedenkteeken van Leopold tl, den stichter van de Kongo-kolonie. Ongeluk met een vrachtauto. Men meldt ons uit Lexmond Hedenmorgen ongeveer kwart voor zes heeft een ernstig ongeluk plaats gehad op dein straatweg tussdhen Lexmood en Vta nen. Een vrachtauto1 uit Hilversum was op- weg van Laren met eau 24-tal arbeiders Plotseling geraakte de auto in een krom ming van den weg aan het slingeren, sloeg tegen een boom en botste daarna tegen, den ijzeren leuning van een brug. Een der werklieden, de 54-jarige J. S., werd op slag gedood. Hij laat een weduwe en een kind na. De 22-jarige J. v. V. stierf eent- oogenblikken later aan de zeer erti- VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. September 5 's Heerenhoek, boereninspan, Ver bist. 19 Borssele, inspan, Verbist. 19 yerseke, boeren-inpan, de Kok. 28 's Heer Abtskerke, bouw- en wei landen, van Dissel. 28 's Heer Arendskerke, bouw- en weilanden, van Dissel. 28 Ellewoutsdijk, weiland, van Dissel 28 Kloetinge, bouw- en weiland, van Dissel. 's Heerenhoek, verpachting bouw land, Verbist Wolphaartsdijk, woonhuizen en boomgaard, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. September 4 Landbouw-Bioscoop, „Het goud der woestijn". 4 Bioscoop Slot Ostende, „De zi geunerbaron" en „De geweldenaar" 7 8, 9, 10, 11, 12 en 13, Schutters hof-Bioscoop, „De negerhut van Oom Tom". 29 Schuttershof, De Ver. Schouwspe lers van Amsterdam, „Prulletje", blijspel in 3 bedrijven van J. A. H. Abeleven. LICHT OP. Maandag 3 September Dinsdag 4 September 8.13 uur 8.10 uur VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 8 September 1928. Snijboonen f 22 a f £5, uitschot snij— boonen f 5 Rentegevers f 26, Groene boo- nen f 8, Tomaten f 4, uitschot Tomaten f 0,18, alles per 100 K.G. Meloenen f 11 a f 26, Komkommers f 3 a f 5, Augurken f0.22 a f0,38, Bloemkool f2 a f 17, Savoyekool f4- a f6, alles per 100 stuks. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 dezer O. tot Z.O. wind, meest licht tot half bewolkt, waarschijnlijk nog droog weer, behoudens kans op onweer in het Z., iets warmer. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren 3, Elisabeth Pieternella, d.v. Pieter Tilroe en van Anna Krina de MunckAdriaan z.v. Jacobus Bruel en van Adriana Traas. Overleden Cornelia Wabeke 5 jaren te Wemeldinge d v. Jacobas Wabeke en van Adriana van de Sehraaf. MARKTBERICHT. ROTTERi aM. 3 Sept. 1928. Vlasaanvoer 500 Blauw f 1,15 a f 1,25 4000 Groningen f 1,10 a f 1 25, Wit f0,— a f 0,—, 5000 Geel f 1,20 a f 1,40, Dauwroot f 0,a f0, Handel kalm. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 8,16 a f 3,75; Bonten f 8,15 a f 3,75. Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 16,75 a fHaver Canada f 11,50 a 1 Mais Laplata f 206. Binnenlandsche: Tarwe f 10,75 a f 11,50 Rogge n 10,75 a 11, Gerst Chevalier n 11,50 a 12, Haver n 11,a 11.25 Erwten r 20,a 22,50 -'chokkers 20,a 23,60 Maanzaad 34,a K 36, Karwijzaad 88,a 85, Koolzaad 21,a 28, Lijnzaad (voer) 15,a n 16, Lijnzaad (zaai) 17,a 17,60 Boekweit en Ajuin geen aanvoer. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 892, eerste kwaliteit f 0,77 a f0,79|; tweede f 0,72 a f 0,75, derde f 0,66 a f 0,7 0 zouters f0,a t'0,export f 0,7S a f0,75. Handel redelijk.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3