Sawfen Hui&Eeep GLEYS Ellewontsdijk. LIKDOORNS Uw DRUKWERK Goesche Courant LIIJEI 1 VERDRIJFT DE POLIS VOOR DAMES Bewaar Uw kalmte Gemengd Nieuws Alle pijn in 3 seconden gets-it bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts P.K. KAUWGOM Bijkantoor HAVBANK - GOES Markt 16. Waarom werd de Russische Czarenfamilie vermoord? In een Russisch tijdschrift de „Projec- tor", zijn interessante en belangrijke docu menten opgenomen over de executie van den Czaar en zijn familie, die duidelijk het cynisme en de bloeddorstigheid van de bolsjewistische leiders in het licht stellen. De documenten zijn afkomstig van Vorobyeff, den commandant van het huis waar men den Czaar te Jekatrinenburg heeft gevangen gehouden. De commandant ver telt, dat hij van verschillende arbeiders het verzoek kreeg om den Czaar terecht te stellen. Hij gaat verder. //Te Moskou begon men bang te wor den voor de veiligheid van den Czaar. Men vreesde dat hij door de menigte zou worden gelyncht of door een of andere bende indringers zou worden gedood. Te Moskou ging zelfs het gerucht, dat hij gedood was. De districts-Sovjet van Jekatrinenburg besloot daarom handelend op te treden. Men versterkte den wacht van den Czaar. Elke verbinding van de gevangenen met de buitenwereld werd afgebroken. Zelfs maakte men een eind aan de wandelingen in den kleinen tuin. Verschillende perso nen in de stad werden gearresteerd. Tenslotte werd de toestand van den Czaar zeer gevaarlijk. Men kon hem niet langer te Jekatrinenburg houden. Men wist echter niet, waar mem hem moest heenbrengen. Daarom besloot de districts Sovjet alle Romanoff' s dood te schieten voor het Hof nog beslist had. In den nacht van 17 Juli 1928 werden alle gevangenen gewekt en hen werd be voleu zich te kleeden. Men bracht hen in een klein kamertje, dat beneden den beganen grond lag. Daar stelde men hen op de hoogte van het besluit van den districts-Sovjet en voordat ze een woord konden zeggen, maakten de kogels van de Roode Garde een eind aan het leven van den gekroonden bandiet en zijn fa milie.» De districts-Sovjet zat intusschen ver legen met de publicatie van het gebeurde, omdat men niet wist, welk standpunt men te Moskou tegenover de executie zou in nemen. Op 18 Juli deed men mededeeling van de terechtstelling aan Sverdloif („Bloe dige Jacob") het hoofd van de Tsjeka. Voortgaande zegt Vorobyeff: „Sverdloff antwoordde, dat hij nog den zelfden dag zich in verbinding zou stellen met de Centrale Executieve en dat hij niet bang was, dat het besluit niet zou worden goedgekeurd. Wij wachten met de pu blicatie van de terechtstelling totdat het uit Moskou werd bekend gemaakt. Denzelfden dag was te Moskou een bijeen komst van het centraal bestuur, die Lenin zelf presideerde. Sverdloff kwam de zaal binnen, terwijl de commissaris van gezond heid Samarhko een rapport voorlas en ging zitten op zijn gewone plaats juist achter Lenin. Toen Semarhko met zijn rapport klaar was, fluisterde Sverdloff Lenin iets in het oor en deelde op kalme wijze aan zijn kameraden mee, dat hij uit Jekatrinen burg had vernomen, dat Czaar Nicolaas doodgeschoten was volgens een besluit van den districts-Sovjet. Het bestuur keurde de executie goed Even was er een korte stilte, toen zei Lenin„Laten we met het volgende punt van de agenda beginnen." Tegen straatlawaai. Jn verschillende steden van de wereld zijn bijzondere maatregelen genomen om het lawaai op de straat, veroorzaakt door de verschillende vervoermiddelen, zoo ge ring mogelijk te maken, zooals het hier te lande b.v. verboden is met open knal- pot te rijden. In New-York is het verboden met zware vrachtwagens te rijden in de onmiddellijke omgeving van ziekenhuizen, scholen, ge rechtsgebouwen, e d. Het gebruik van scherp klinkende signaalhoorns is verboden, terwijl bepaalde verordeningen er voor waken, dat de rust, de gezondheid en de veiligheid niet door straatlawaai worden bedreigd. Elk advise, dat de politie krijgt over een of anderen maatregel tegen al te groote luidruchtigheid, wordt dankbaar aanvaard en overwogen en, zoo het advies practisch blijkt, ten uitvoer gelegd. In Londen verheugt men zich er in, dat er geen electrische trams zijn, die tot het lawaai op straat het hunne kunnen bijdragen. Het was ook daar evenals bij ons nog de gewoonte, dat auto mobilisten hun signaalhoorns gebruikten om hun vrienden en kennissen mededee ling ervan te doen, dat ze voor hun huis aangekomen zijn. Dat is in Londen nu verboden, omdat men de signaalhoorn alleen gebruiken mag als een teeken om te waarschuwen. Misbruik ervan is straf baar. Om dezelfde reden is het aan por tiers van hotels verboden auto's en taxi's door middel van een fluitje te roepen. Daar de pneumatische machines, die bij het opbreken van straten worden gebruikt, voor de omgeving zeer hinderlijk zijn, is niet alleen bepaald, dat zulke machines niet mogen worden gebruikt op de drukke verkeersuien, maar heeft men den ook in ander opzicht verstandigen maatregel ge nomen, dat, wanneer om een of andere reden de straat opgebroken moet worden, alle dienstafdeelingen, die onder de straat te maken hebben, daarvan mededeeling krijgen, opdat zij, zoo noodig, ook aan het werk kunnen gaan. Moet er aan de gasbuizen wat worden hersteld, dan krijgt het electriciteitsbedrijf en de afdeeling rioleering daarvan kennis, met het gevolg, dat de kabels en buizen worden nagezien en vernieuwd, wanneer dat noodig is of vermoedelijk spoedig noodig zou zijn. Ook in Berlijn is de strijd tegen het lawaai op straat aangebonden. Laar z g. geruischlooze straten niet voldoende het geratel en gerammel van vrachtauto's verhinderen, is bepaald, dat na verloop van zekeren tijd, deze wagens niet meer van massieve banden mogen voorzien zijn. Het noodeloos gebruiken van signaalhoorn is moeilijk te bestrijden, zoolang op grond van de wettelijke bepalingen de vraag of iemand bij een aanrijding schuld heeft, afhankelijk wordt gesteld van de vraag, of hij wel een signaal heeft gegeven, in plaats dat men vraagt, of wel met de noodige voorzichtigheid is gereden Tegen het hinderlijk gekrijsch van de wielen der tramwagens in scherpe bochten weet de Polizeipresident in Berlijn geen ander middel, dan dat de coustructie der wagens dermate moet worden gewijzigd, dat aan dat lawaai een einde komt. Zijn collega uit Praag schreef aan het „Berl. Tagebl.", dat een enquête in ver schillende steden instelde, dat het eenige afdoend middel tegen het lawaai der electr. trams, haar in de binnenstad al thans te vervangen door autobussen op luchtbanden. Dan was men in eens van het hinderlijke gehel af. De commissaris van politie te Oslo is het volkomen met den vertegenwoord'ger van het Engelsche verkeersministerie eens, dat alle maatregelen en veranderingen niets baten, wanneer het publiek niet medewerkt. Eerst wanneer dat inziet, dat het zijn eigen belang is, alle noodeloos geroep, getoeter, gebel en gefluit na te lalen, heeft de strijd tegen het lawaai op straat kans op eenig succes. Nobile gaat meezoeken Na een onderhoud met Mussolini ver klaarde generaal Nobibe aan journalisten dat hij voornemens was ih het Poolge bied terug te keeren om aan de naspo ringen naar het verblijf der ballongroep deel te nemm. Hij uitte den wensch dat het den ijsbreker „Krassin" met behulp der vliegtuigen mocht gelukken sporen der schipbreukelingen te ontdekken. De combinatie van deze mededeeling van Nobile en het onderhoud met Mus solini doet wel even eigenaardig aan. Het wekt onwillekeurig den schijn, dat het onderhoud met den Ilaliaanschen dictator voor Nobile het motief tot zijn voorne men werd, en dat Mussolini hem min of meer aan het verstand bracht, dat hij ook zelf maar eens mee moest gaan zoeken. De moord op Obregon. Onder verdenking van medeplichtig- beid aan den moord op Obregon waren o a. een 14-tal kloosterzusters gearres teerd. Deze zijn thans vrijgelaten, nadit zij zoo verzekert het bericht althans schriftelijk hadden verklaard zich aan de godsdienstwetten te zullen onderwer pen. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 10 Aug. 1928. Groote veiling. Roode bessen f 17,10 a f 19,20, Prin- cesse boonen f 19,20, Rijnsehe Spek- boonen f 14,50, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Tomaten f20 a f30, Prince pruimen f26 a f30, Marbelanen f 18 a f24, Okkelanen f26 a f30, Eng. krozen f25 a f32, Boere Witte f76, Washïng- tonpruimen f 77, Abrikoospruimen f 40 a f50, Roode Suikerij f9 a fll, Pre- cose de Trevoux f12 a f22, N.-H. Sui kerij f 10 a f12, Clapp's Favorite f22 a f28, Bruine Heereperen f10 a f18, Blanke Suikerij f10 a f 12, Bergamot ten f6 a f8, Honingbekers f10, Dirk jesperen f6 a f12, Stoofperen f8 a f12, Oomskinderenperen f 15 a f26, Madeleinen f 25 a f 36, Codlin Kes wick f15 a f21, Tarwe-appels f 15 a f22, St. Jan Appels f10 a f16, Roode Perzikappels f16 a f23, Parley Vic toria f15 a f22, Kandyzoet f18, Zo- meraagt f18, Princesse boonen f 13 a f 20, Perfectboonen f 15 a f 18, Groene boonen f5 a f 10, Aardappels f 3 a f 5, alles per 100 Kg., Komkommers f 1 a f7, Augurken f 0,30 a f 0,40, Snijboonen f0,30 a f0,38, Roode kool f7 a f13, Witte kool f6 a flO, Sa- voije kool f5 a f8, alles per lOOstuks. LICHT OP. Maandag 13 Augustus 8.58 uur Dinsdag 14 Augustus 8.56 uur WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amstertlamsche tijd. (Oude tijd). Dagen. 13 Aug. 14 15 16 17 18 19 Hoogwater Vrm. Nam Laagwater Vrm. Nam. 0 44 1.49 2.44 8.35 4.23 5.00 5.36 1.18 2.18 3 11 3.57 4.37 5.17 6.51 6.33 7 85 8.27 9.15 9 54 10 31 11.09 7.04 8.02 8.52 9.36 10.15 10.55 11.30 ADVERTENTIÊN. ADVERTENTIEN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door den heer A. TH. OOSTHOEK. ,,GETS-IT" is een wetenschappelijk be reide vloeistof, die door duizenden ge bruiktwordt: danse ressen, sportsmen, dokters, menschen die veel moeten loo- pen. Het maakt een einde aan likdoorns. Eén druppel verdrijft in 3 korte seconden de pijn. Dan gaat de likdoorn los zitten en valtaf - weg - vergeten. U voelt Uw schoenen niet meer. Er bestaat namaak, dus pas op. Zie, dat U de echte „GETS-IT" krijgt. Iedere drogist verkoopt het voor slechts f0.90. Imp. N.V. v/h HENRI SANDERS Keizersgracht 52 Amsterdam wordt door de drukkerij van de vlug en net uitgevoerd en is billijk in prijs Met modellenboek en offerte staan wij gaarne ten dienste. DRUKWERKEN VOOR Gemeente-, Kerk- en Polderbesturen steeds uit voorraad leverbaar en daar door zeer concurreerend. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regal slechts 16 cent. vooral op den naam Sanapirin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak enVervalsching. Prijs 40 en 75 ct. Proefbui si e 25 ct. Bif Apoth. en Drogfatob De Notaris L. A. BETH te Ovezan, de, zal op VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1928, ie Borsselen, in de gemieentewotting, voor den tijd van 7 jaar, i in het openbaar verpachten: A. des voormiddags ten 10 uur (N. T.), ten verzoeke van de gemeente Bors selen, I f. een Oester- en Mossel perceel, groot 8.20.90 H.A. 2. de Dijken, Schorren en Wegen en de Visscherij in de Westeindsche Weel, het Modder gat, de Kreeke van Weele en de Sluis- kreke. B. des namiddags ten 2 uur (N T.), teil verzoeke van de Nederl. Herv. Gem. te Borsselen, 38 perceelen Bouw- en Wei land, Dijken, Schor en Slik. Rijkskweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen te Middelburg. (AFDEELING B) AANMELDING van nieuwe leerlingen voor 1 September. Begin der lessen Vrijdag 7 September. Be beroemde D.D.D. zeep heeft een ver zachtende werking in alle gevallen van huidziekten. Deze zeep, tegelijk gebruikt met de D.D.D. oplossing, geeft verlichting aan lijders van exzeem, ringworm, zeero plekken, jeukende uitslag of eenige andere vorm van huidziekte. D.D.D. zeep Per stuk Hf. 1.. D.D.D oplossing in fl. van f. 0.76 en f. g 60 bij alle apoth, en drog. ■KiSprs onder alle omstandigheden. Het drukke verkeer houdt Uw zenu wen steeds gespannen. Met WRIGLEY'S P.K. bewaart ge Uw tegenwoordigheid van geest. OokopUw pleziertochtjes is WRIGLEY'S Kauwgom Uw beste vriend. Immers, het kauwen op een P.K.-tje verdrijft den dorst en houdt U frisch en monter. hi-io is eene Kapitaal-Verzekering met o.a. de volgende bijzondere bepalingen le. Staking van premiebetaling bij algeheele invaliditeit. 2e. Gedeeltelijke staking van premiebetaling bij gedeeltelijke invaliditeit. 3e. Bij huwelijk kunnen desgèwenscht alle betaalde premiën worden terugbetaald. LAGE PREMIËN. Op aanvrage wordt gaarne premieopgave verstrekt. Deze verzekering leent zich bij uitstek voor Leeraressen, Onderwijzeressen, Verpleegsters, Vrouwelijk Kantoorpersoneel, enz, enz enz. Dames Agentessen vinden loonenden werkkring. I Directeur W. L. B. J. DEKKER.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4