bestemm BIGGELAAR'S „BESTEVAER" JUIST UITGEKOMEN! is een rooktabak van bijzondere kwaliteit en matigen prijs. - Zij is aan de hand van een meer dan 100-jarige ervaring saamge- steld uit prima volrijpe overzeesehe tabak ken, waardoor een product is verkregen dat inderdaad behoort tot de beste en edel ste wat tot dusver voor gelijken prijs in den handel werd gebracht. Vraagt overal „BIGGELAAR'S BESTEVAER", omdat ge de volle zekerheid krijgt het beste voor den prijs te ontvangen A. v. d. BIGGELAAR GoRoosendaal. I BIGGELAAR'S Verkrijgbaar in halve ponden onsen en half-onsen 60 ct, p. half pond 24 ons 12 half-ons Allerlei. ,,Zij is gelijkmatig van brand als geen andere, zacht op de tong en door haar geur een waar genot voor den rooker", diet mij het struikgewas invoerde, vroeg ik hem, of hij wel goed wist, wat hij van plan was. Denk aam je moeder, zei ik hem. O, antwoordde de jongen, ik, 'ik ben een bandiet. Toen heb ik den naam van de Maagd Maria genoemd. En ik voelde, dat die meehielp om indruk op hem te maken. 'Het merkwaardige is, dat ik niet bang _voor hem was, maar eigenlijk meelij met em voelde. Dat gevoel heb ik gehouden. Want toen de gendarmes hem later gepakt hadden en hiij in den kelder van ons bo- tel opgesloten zat, zou ik gaarne met hem hebben willen spreken en. hem sigaretten hebben willen brengen. Toen wij in 'het struikgewas waren, be merkte ik plotseling, dat er een tweede bandiet achter me liep. Dat was een ech te bandiet. Zoo'n afschuwelijk type, van wien men niets goeds te verwachten heeft. En toch zei deze schurk tegen dien jongen man: Ne fais pas cia, doe dat niet. Waarom? Ik weet het niet. Maar de jon ge kerel greep, mij a.am. Ik heb me verzet, I maar niet hevig. Alle verbaden, dat ik gevochten zou hebben, zijn overdreven. Ik voelde, dat ik tegen hem niets kon be ginnen. Ik smeekte hem, maj liever te doo.- den. Ik had mij met dien dood verzoen|d. IMaar plotseling voelde ik, dat zijn kracht ging verminderen. Hij liet me los en zei, dat hij me vrij liet. Ik kon het niet geloovan. Waarom liet de man mij vrij? Ik kende zijn signalement, zou zeker naar de gendarmes loop en. Hij liet me gaan. De twteede bandiet Iwas een poosje weg geweesit. D,e kwam wteer terug. Toen ik, mij aan de boomen vastklampend, mij tegen die heffing optrok, [verwachtte ik elk oogenblik een schot in den rug te zullen, krijgen. Ik stond op het punt flauw te vallen. Maar ik hield mij goed. Ik kwlam op den weg aan ein j hoopte daar spoedig den auto te zullen (vinden. Maar hoe ver ik ook liep-, ik zag J den wagen niet. I Later hoorde ik, dat de chauffeur als een razende doorgereden was naar Ghi- soni, dat adhttien K.M. van de plek ligt, 'waar wij overvallen waren. Ontzettende brand. Uit Neurenberg wordt gemeldt Een vreeselijke brand heeft Donderdag middag 't dorpje Luhel, dat ongeveer 6 kilometer ligt van Weiden, geteisterd itond één uur brak de brand uit in een der woningen van het dorp, waarschijnlijk ten gevolge van kortsluiting. Spoedig loegen de vlammen over naar de andere huizen. Daar de wind telkens van rich ting veranderde, verspreidde de brand zich ïaar alle zijden. De brandweer die in 'rooten getale was opgekomen, moest na ■orten tijd reeds het werk opgeven en er ;ich toe bepalen de buitenwijken van het lorp te beschermen. Hoeveel menschen er in de vlammen ;ijn omgekomen, kon nog niet worden vastgesteld. De schade is uit den aard der zaak zeer groot. Wollf seint nog, dat er reeds 17 hui zen zijn afgebrand ook de kerk en he gebouw der maréchaussee zijn in vlammen opgegaan Om acht uur 's avonds was de brand nog steeds niet gebluscht. Gebrek aan water maakt het werk der brandweer zeer moeilijk. De moord op Obregon. Een bericht uit New York aan de /firnes» meldt, dat te Mexico 37 per sonen zijn gearresteerd in verhand met den moord op Obregon, waaronder twee katholieke priesters. Men vermoedt, dat de inlichtingen, die tot deze arrestaties hebben geleid, afkomstig zijn van Carlos Castro, een vriend van Toral, die zich onlangs bij de politie heeft aangemeld en aan een gestreng verhoor werd onder worpen. Broedermoo rd. In de buurt van een dorpje bij Gre noble heeft een veld-arbeider zijn zwak innigen broer met een stuk hout dood geslagen, omdat deze bij het werk op den akker niet vlijtig genoeg was. Terwijl de joDgen op het veJd lag te sterven, is de oudste broer een wagen gaan halen om het slachtoffer nair de boerderij te brengen waar hij met de bedoeliög de levensgeesten op te wekken, hel een groote dosis bran dewijn ingoot. Het mocht niet baten Ondervraagd, heeft de moordenaar niet den geringsten spijt over zijn wandaad getoond. BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1928. OUDELANDE. Geboren: 11, Corne lls z.v. Izaak Remijnse en Jacomina van der Hiele. Gehuwd: 12, Eliza van Sluijs 30 j. jm. te 's Heerenhoek en Maria Baart 22 j. jd. te Oudelande. RILLAND-BATH. Geboren: 5, Jo- sephus Cornelis z.v. Marinus Cornelis Engelaar en Johanna van Zunderd; 13, Maria Clotildus d.v. Augustus Da vid en Emelie Johanna de Deckere; 14, Nicolaas David z.v. Josephus de Goffau en Martina Moerman; 20, Ma- chiel Christiaan z.v. Joannes Baptista Aerts en Jacoba Adriana Rommers. Gehuwd: 10, Jacob Adrianus Maris 24 j. te Groede en Maria Wilhelmina van der Werff 25 j. te Rilland-Bath. Overleden: 11, Johanna van den En- de 64 j. gehuwd met Kornelis Moelker. SCHORE. Geboren: 10, Aaltje d.v. Joizas Schoonakker en Suzanna Donse. WAARDE. Geboren: 20, Pieter Pau- lus z.v. Paulus van der Maas en Ja coba Schrier; 23, Francois Marinus Hendrik z.v. Christiaan Hendrik Lou- wiesse en Francina" Maria de Jager. WISSENKERKE. Geboren: 9, Jan Jacob z.v. Pieter C. Bouterse en Joppa Platschorre; Tannetje Adriana dv. Ma-" rinus van de Kreeke en Neeltje de Lange; Gerard Thomas z.v. Gerard M. Israël en Pieternella L. Verburg; Johanna Adriana d.v. Hendrik Anth. Kramer en Laurina C. Verburg; 16, Janna d.v. Johannes C. Douw en Bar bara Steketee; 17, Maatje Clazinad.v. Andries de Kam en Maria Aartje Verhulst; 23, Jacoba Geertje d.v. D. C. Dijkman en Lena Adriana Fondse. Gehuwd: Dirk Pieter Heijboer en Anna Jacorba de Looff; Johannes Ja cobus van Melle en Neeltje Lamain. Overleden: Marinus van der Weele 77 j. weduwnaar van Magdalena Leu- nis; Adriana Jozina van der Heulen ongehuwd. Levenloos aangegeven een kind van 't vrouwelijk geslacht van Jan Willem Vermeulen en Bastiana van der Weele. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 22, Maria Elizabeth d.v. Jan van der Weij de en Jakoba Johanna Quist; 3, Cor nelis z.v. Pieter Meulpolder en Adri ana Oreel; 3, Huibert Abraham z.v. Frans den Engelsman en Jerina Lena Geelhoed; 13, Jacobus z.v. Cornelis van de Kreeke en Stoffelina van Strien. Gehuwd: 18, Anthonie Gerardusvan Dijke 22 j. jm. te Goes en Sara Maria Jacomina de Jager 21 j. jd. te Wol phaartsdijk; 21, Jacobus Goeman 25 j. jm. te 's Gravenhage en Cornelia Wilhelmina Goetheer 24 j. jd. te Wol- phaartsdijk; 5, Abraham Jan Tavenier 28 j. jm. en Adriana Eggebeen 29 j. jd.; 12, David Kloosterman 23 j. jm. en Dina den Engelsman 21 j. jd.; 26, Anthonie Willem Bliek 23 jm. en Pieternella Houtekamer 26 j. jd. Overleden: 9, Jacob Luikenaar 90 j. weduwnaar van Neeltje Lokerse; 22, Adriana Koole 57 j. weduwe van Hui bregt Geelhoed. YERSEKE. Geboren: Maria Jannetje d.v. Marinus Abraham de Bel en Jo hanna Jasperse; Klazina d.v. Jozias de Koeijer en Maria Douw; Johannes Eliza z.v. Jan Aarnout Harthoorn en Janna van de KrekeGerard z.v. Hen drik Paauwe en Klazina Moeliker; Cornelia Maria d.v. Jacobus Verlare en Johanna Antona Servaas; Jacobus Jan z.v. Nicolaas Pieter Oele en Leun- tje Kole; Adriaan Pieter z.v. JanLam- per en Pieternella Griep; Jan Corne lis z.v. Jan van Dalsen en Digna Cor nelia Bom. Huw.-afk.: Arie van 't Hof 26 j. jm. te Rotterdam en Corstina Wilhelmina Sakko 26 j. jd. te Poortugaal, on langs te Yerseke. Ondertrouwd: Jacobus Magielsen 26 j. jm. en Margaretha Reitsma 23 j. jd. Gehuwd: Willem Leendert Pieter Bom 25 j. jm. te Rotterdam en Jo hanna Hendrika Wilhelmina Loggers 24 j. jd. Overleden: Neeltje Kole 69 j. echt- genoote van Jacobus Everse; Jan Kra mer 61 j. echtgenoot van Jannetje van der Endt; Helena Kosten 51 j. echt- genoote van Jacob Pikaar. WETENSWAARDIGHEDEN. In Britsch-Indië wordt het voetbal spel door de inlandsche bevolking ge speeld op bloote voeten. De eerste ijzeren brug ter wereld is in 1778 gebouwd over de rivier de Sé- vern in Engeland. Het beste plaatkoper voor het ver vaardigen van instrumenten komt uit Frankrijk. Reeds vier eeuwen geleden zijn de tulpen door de Hollanders in Enge land ingevoerd. Een appelboom, uit zaad gewonnen, draagt de eerste vier of vijf jaar geen vruchten. Lijders aan chronische hoofdpijn doen verstandig, hun gebit en hun oogen te laten onderzoeken. Reeds in het begin van de achtste eeuw kwamen Friesche kooplieden naar Londen, om er handel te drijven. BURGERLijis.r, STAND VAN GOES. Gehuwd: Jan Cornelis Baarends 25 j. en Stoffelina Maria Liplijn 21 j. Overleden: Maatje Kerpel 65 j., echtgenoote van Nicolaas Zandee. WEERBERICHT. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Augustus: 13 Kloetinge, oppervruchten, van DiS' sel. 15 Wemeldinge, oppervruchten, Kram 17 Borssele, verpachting oester- en mosselperceel, dijken, schorren en wegen en de visscherij, bouw- en weiland, Beth. 19 Yerseke, boeren-inpan, de Kok. 21 Goes, dekkleeden, De Wilde Heijboer. 22 Heinkenszand, huis en erf, van Cleef. 's Heerenhoek, verpachting bouw land, Verbist. September: 's Heer Arendskerke, bouw- en weilanden, boomgaarden, Blaupot ten Cate en van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus: 10 11, 12, 13 en 14, Bioscoop Slot Ostende, „Michael Strogoff". September 7 Landbouw-Bioscoop, „De neger hut van Oom Tom". AANBESTEDINGEN. Augustus 13 Goes, vergrooten Zusterhuis en aanbouwen serre, F. G. C. Rot huizen. 23 Middelburg, aanbesteding bijbou wen Oude Mannen- en Vrouwen huis. Hoogste barometerstand 767.1 te Maastricht en Parijs. Laagste baro meterstand 746.4 te Haparanda. De verwachting tot den avond van 11 dezer luidt: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, licht tot zwaar bewolkt, later waarschijnlijk regen, mogelijk onweer, weinig verandering in temperatuur. LICHT OP. Vrijdag 10 Augustus 9.04 uur Zaterdag 11 Augustus 9.02 uur Zondag 12 Augustus 9.00 uur 448ste STAATSLOTERIJ. 2e klasse 3e lijst. Trekking i Augustus. f1500: 17928 f1000: 1960 4702 f 400: 7515 16815 f 200: 18777 f 100: 6946 11959 14520 14574 2e klasse 4e lijst Trekking 9 Augustus. f400: 692 f 100: 8314 13733 WITTE STAD Op 6, 7, 8 en 9 Augustus zijn uitge komen: 3270, 3275, 3277, 2083, 2099, 12679, 18407, 18406, 18416, 18421, 18426, 18432, 18432, 18437, 18439, 19597, 12687. ADVERTENTIEN. Hartelijk dank aan allen die blijken van belangstelling gaven op 5 dezer. M. DE VRIEZE. Kloetinge, Augustus 1928. MOT ORDIENST Goes Dordrecht Rotterdam, v, v. OSSEWAARDE DEKKER. Vertrekt uit Rotterdam Woensdagmid dag 12 uur, Telefoon 2708, uit Dor drecht Donderdagmorgen, Telefoon 236, uit Goes Maandagmorgen vroeg, Telefoon 189. MOTORDIENST Zierikzee-Betgen op Zoom op Goes v.v. L. J. DE PREE. Vertrek van Goes Woensdagmorgen, van Zierikzee Donderdagmorgen, van Bergen op Zoom Zaterdagmorgen. Ligplaats Kade over dhr. de Krui/ter.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3