irirt- 12 H.A. Veldvruchten Blauw- en Witdrukken GOESCHE COURANT. ENVELOPPEN VOOR OEN MANDEL Straalbrekers en afsluitingen tabletten bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts Binnenland Gemengd Nieuws eeri Huis met Schuur, Waarschuwing worden zeer concurreerenö geleverd door de DRUKKERO VAN DIT BLAD 1.75.80 H.A. (4 G. 144 R.) BOUWLAND, levert in den kortst mogelijken tijd en tegen concurreeren den prijs de M een eenvoudig MEISJE, INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid de» Red.) Het a.s. zwem-bassirt van het Goesche Sas. Mijnheer de Redacteur, mag ik voor onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Met groote belangstelling,' las ik de vorige week in de rubriek „Uit den West hoek" over het bouwen van een muur voor een zwembassin aan het Goesche Sas, n.l. een bijdragen te sitorten aan het adres van de „Goesche Courant". Wat mij ten zeerste bevreemdde was n.l. dat er niet in die stukken vermeld werd, wanneer het bassin gereed zou zijn, dat ©en ieder van dit bassin zal mogen profi- teeren, lid of geen lid van de Goesche zwemclub ,,'t Sas". Want mocht het geval zijn dat niet-leden uit het bassin geweerd zullen worden, dan zullen ook de bijdra gen niet zoo talrijk vloeien als dat een ieder vrijen toegang tot het bassin zal hebben, wat velen mij wel zullen toege ven. Doch wanneer nu zich een ieder wij kan begeven in het bassin, lid of geen lid, zou het dan geen aanbeveling verdienen dat het bestuur van de Goesche Zwem club een collecte langs de huizen organi seerde, opdat dan een ieder zijn pennings ke zal offeren, naar gelang zijn bezit dit toelaat, daar er nu ongetwijfeld ve len zijn, die wel een kwartje of een halven gulden voor dit doel over hebben (maar dan natuurlijk op voorwaarde dat een ieder toegang heeft tot het bassin) maar zij niet de moeite willen getroosten dit bedrag aan de „Goesche Courant" te bezorgen. Dan zal m.i. meer bereikt wor den dan tot nu toe aan bijdragen ge schiedde. Maar dan vlug de handen aan den ploeg geslagen, opdat straks het zwem-seizoen weer tot het verleden zal behooren, en niet meer aan dit doel ge dacht wordt. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de aan mij verleende plaats ruimte. Een voorstander. Mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, f Vrijdagmiddag is in den ouderdom van bijna zeventig jaren overleden de Com missaris der Koningin in Noord-Brabant, mr, A. E J. baron van Voorst lot Voorst Geboren den 13en December 1853 te El den, gemeente Eist, promoveerde hij in 1884- te Leiden in de rechtswetenschapp 3n en werd in 1886 candidaat-notaris. Daarna is hij burgemeester van Huissen bij Am hem geweest, lid van de Prov. Staten en ook van Ged. Staten van Gelderland. Den len September 1894 werd hij geroepen tot de hoogste functie, welke hij bij zijn overlijden nog bekleedde en welke dus bijna 34 jaren door liem is vervuld. Onder zijn bestuur is de provincie be langrijk vooruii gegaan op verschillend ge bied. De ont waterings- en afwaterings werken werden krachtig Ier hand genomen de nieuwe Maasmond, het Wilhelminaka naai Den Bosch-Drongelen kwamen tot stand. Ter beteugeling van de Maas wordt ihans de linker Maasdijk verbreed en ver hoogd Het wegennet werd belangrijk uit gebreid en verbeterd van verscheidene tramwegen werd de aanleg, door den commissaris bevorderd, ambachts vak - en handelsonderwijs, landbouw en veeteelt heb ben veel aan hem te danken. Belangrijke ontginningen zijn vooral door zijn steun tot stand gekomen. Onder zijn bestuur kwam de electrificatie der provincie tot stand. De nu overledene was o. m curator van de Rijksuniversiteit te Utrecht groot officier in de Orde van Oranje Nasau en ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Pontje omgeslagen. Poordat Vrijdagmiddag te Beverwijk een motorboot tegen een gespannen staaldraad >pvoer in het vaarwater van het zijkanaal is het pontje, dat gebruikt wordt om be zoekers van de zweminrichting over te zetten, gekanteld. Op het vaartuigje be vonden zich 13 jongens en allen geraakten te water. De meesten wisten zich zelve te redden, anderen werden vlug op het droge geholpen. De badmeester kon door herhaaldelijk duiken een reeds bewuste- oozen drenkeling op 't droge krijgen Terwijl hij bezig was dezen te behandelen, vernam hij van de ontstelde knapen dat nog een jongen vermist werd. Hij wist bij de eene knaap de levensgeesten weder op te wekken, waarna alle pogingen in het werk werden gesteld om den vermiste te vinden. Dit gelukte echter eerst na een uur aan de politie, met behulp van een dreg. PogiDgen, om door middel van een zuurstofapparaat de levensgeesten weder op te wekken, faalden. Het lijk van den jongen, die de eenige zoon van den heer B te Velsen-Driehuis is, werd naar het ouderlijk huis overgebracht. De andere jóngen werd naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd en moest daar worder. oogenomen. Het politie- onderzoek heeft uitgewezen, dat het reddingmateriaal van de zwem inrichting veel te wenschen overliet. Zoo was er bijv. geen dreg en geen zuurstof apparaat, terwijl het pontje in het geheel niet geschikt is om een groot aantal per sonen te vervoeren. De schipper van de motorboot had aan het ongeval geen schuld Verkiezings-voorbereiding Volgens een bericht uit New York aan de „Times" zijn in Panama vier aanhan liers van Porras gearresteerd, omdat zij in woord en geschrift zouden hebben propaganda gemaakt voor de interventie van de Vereenigde Staten bij de verkie zingen van een nieuwen president van Panama, hetgeen zij volkomen toelaatbaar achten en in overeenstemming met de grondwet. Zij beroepen zich op de vorige presidentsverkiezingen, toen, zoowel in 1908, 1912 en 1916 als in 1924 de Vereenigde Staten op aandrang uit Paua- ma zelt zich met de verkiezingen be moeiden. Niet alleen gingen degenen die om het toezicht der Vereenigde Staten vroegen vrij uit, maar een van hen is lelfs thans minister. Van andere zijde wordt verklaard, dat de gearresteerden met revolutie zouden gedreigd hebben, wanneer de Vereenigde Staten uiet zouden worden uitgenoodigd toezicht op de verkiezingen te houden Tot de gearresteerden behoort de zoon van den vroegeren president Porras, die tot de oppositie der liberalen behoort. Brand in een krankzinni gengesticht Bij een biand in een inrichting voor geestesziekten te Nashville tTennessee) ontvluchten ongeveer 300 patiënten, o w. een aantal geesteszieke misdadigers Het grootste deel der vluchtelingen kon weer worden gevat Een geleerde als graf- scherder Een eigenaardig geval van ziekelijke verzamelwoede heeft zijn naspel gehad voor een der Parijsche rechtbanken De Luikenaar dr. André Lequeux een archaeo loog van erkende bekwaamheden, verrich ter van belangrijke vondsten op zijn ge bied en met een dienststaat van belang in Marokko, waar hij vanwege de Belgi sche regeering vertoefde, achter den rug, is tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens kerkhofdiefstal. Onlangs werd dr. Lequeux gearresteerd onder beschuldiging, gepoogd te hebben op een Parijsch kerkhof een statuette te s elen hij werd toen vrijgesproken. Thans is hij schuldig bevonden aan diefstal van een aantal voorwerpen op Pêre-Lachaise Hij moet vele bezoeken aan dit kerkhof hebben gebracht, liet zijn auto aan den ingang staan en keerde onveranderlijk daarna terug met crucifixen en siervazeD van de graven. Hij heeft blijkbaar nooit getracht, die dingen te verkoopen, maar hij maakte er een particuliere collectie van. Geld had hij niet noodigdoch een vreemde, naar het schijnt onverstaanbare drang noopte hem tot het stelen en het vol verzame- aarsgeestdrift .bewaren van sierselen en relieken van vaak geheel moderne graven Hel testament van Loe wenstein Vrijdagmorgen werd het testament van Loewenstein geopend. De familie bewaart over den inhoud diep stilzwijgen Execu- teur-testementair werd de zwager van Loewenstein. Afschuwelijke wraak. Een ontzettende traged e heeft zich eenigen tijd geleden te St. Chiloba in de nabijheid van de stad Cariobe in Brazilië afgespeeld. Nabij de grens van het oerwoud bevindt zich de plantage van Maurice Preatzonza, wiens dochter eenige maanden geleden met een Span jaard, Mendisto, trouwde. Terwijl Men- disto vóór zijn trouwen een tijdlang de gast was van zijn toekomstigen schoon vader, bewoonde hij diens landhuis, dat zich een eind verder op een heuvelkam bevindt. Dat landhuis wordt beheerd dooi een mulattenfamilie, die reeds zeer lang in Preatzonza's dienst staat. Mendisto schroomde destijds niet, een liefdesver houding met de dochter u t deze familie Hanna, te beginnen Eenige weken geleden nu verscheen de Spanjaard, ditmaal met zijn jonge vrouw, weer in het landhuis. Zij werden door het mulatten-echtpaar zeer eerbie dig ontvangen, doch Hanna liep wreve lig in het huis rond en deed haar werk blijkbaar tegen haar zin Op een avond, toon Mendisto met zijn vrouw een wagentje besteeg, verborg Hanna een mand, waarvan het deksel geopend was, onder de zitplaatsen. In die mand had het meisje drie ratelslangen gedaan tijdens het rijden kropen de monsters ui de mand en beten Mendisto en zijn vrouw in de hand Ofschoon de Spanjaard wan hopig de zweep over de paarden legde, duurde het haast een nur eer het jonge paar weer op de plantage arriveerde Het gif had inmiddels zijn w;rk reeds gedaan beiden stierven onder de handen van den vader Het was niet moeilijk vast te s.ellen, welk een vreeselijke mis daad bier was gepleegd Toen men in het landhuis kwam. was Hanna verdwenen zij had echter in een brief medegedeeld, dat zij buiten medeweten harer ouders wraak had genomen. De vertoornde be ambten en arbeiders namen desondanks wraak op de bejaarde mulatten, die dood geranseld werden. De dochter werd eenige dagen later in een ravijn dood gevonden ook zij was moedwillig al dan niet, de prooi van een vergiftige slang geworden. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELANg TE GOES. Veiling van 27 Juli 1928. Groote veiling. Roode bessen f20,80 a f21,30 per 100 Kg. Kleine veiling. Roode bessen f 15 a f 23, Zwarte bessen f18 a f25, Witte bessen f16 a a f 18, Kruisbessen f6 a f 16, Fram bozen f 41 a f 45, Aardbeien (export) f35 a f36, Tomaten f12 a f13, Uit schot Tomaten fl, Peren: Oomskin deren f 27 a f 39, Zomerlouwtjes f 6 a f 9, Groninger Bergamotten f 6, Afval idem f3 a f4, Appels: Mr. Gladstone f 12, Madeleinen f21 a f28, idem af val f6 a f8, Kersen: Suikerkrieken f 44 a f 54, Eierkrïeken f 40 a f 42, Zwarte vleeschkersen f 40 a f 45, Zwar te Blance f39, Zure Morellen f35 a f 40, uitschot kersen f 10 a f 14, Prui men: Vroege oranje pruimen f33 a f36, Okkelanen f32 a f38, Engelsche krozen f 25 a f 29, Prince pruimen f 25 a f29, Afval pruimen f8 a f27, Per- fectboonen f40 a f45, Wagenaarsboo- ncn f 14 a f 18, Groene boonen f 17 a f28, Gele boonen f 13 a f 14, Snij- boonen f 30, Aardappelen f 4, idem poters f 3, alles per 100 stuks, Me loenen f26 a f36, Komkommers f3 a f 12, Augurken f 0,40 a f 0,42, Bloem kool f 1 a f9, Roode kool f 7, Savoije kool f 3, alles per 100 stuks, Uien f 5. Selderij f 4, beide per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 27 Juli 1928. Groote veiling. Roode bessen f20,70 a f21,20, Aard beien f30 a f35, beide per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien f34 a f35, Zwarte bessen f35, Klerken f43 a f52, Zure Mo rellen f 56, D. Eierkrieken f 38 a f 45, Eierkrieken f32 a f36, Ronde Krie ken f 32 a f 36, Vleeschkersen f 40 a f 45, Zwarte Blance f 38 a f 44, Uit schot kersen f8 a f 16, Oranje prui men f 30 a f 40, Prince pruimen f 20 a f 32, Okkelanen f 32 a f 37, Eng. krozen f 30 a f 36, Madeleinen f 25 a f43, Spuiperen f 12 a f18, Oomskin deren f35 a f40, Jan Baasjesperen f 14 a f 20, Kruisbessen f 11 a f 15, Toma ten f 15 a f24, Laganbessen f18 a f24, Sjalotten f4, Aardappels f4 a f5, Wagenaarsboonen f22 a f27, Per- fectboonen f 20 a f 25, Groene boo nen f12 a f16, alles per 100 Kg., Perziken f8 a f 12, Augurken f 0,25 a f0,35, Roode kool f19, Witte kool f 12, Komkommers f4 a f8, alles per 100 stuks, Wortelen f8 per 100 bos. Kleine veiling van 28 Juli 1928. Roode bessen f 19 a f 20, Klerken f42 a f51, Eierkrieken f34 a f38, D. Eierkrieken f31 a f35, Krieken f30, Zwarie Blance f40 a f45, Oranje prui men f31 a f37, Okkelanen f34 a f37, Krozen f 32 a f 35, Cilroen pruimen f35, Aardbeien f34, D. Pr.ncesseboo- nen f20 a f25, Perfect boon n f23, al les per 100 K.G., Spru'itko'O'lp'anten f 6 per 1000 stuks, Gladioles f 12 a f14, Dalia's f 11 per 100 bos. LICHT OP. Maandag 30 Juli 9.24 uur Dinsdag 31 Juli 9.22 uur ADVERTENT1ËN. Bij ons vertrek uit Goes, naar Ver borg (Geld.) wenschen wij onze vrien den en bekenden een hartelijk vaar wel toe. J. C. DE BESCE. C. A. DE BESZE-de Lange. Goes, Juli 1Q28. De Notaris M. OELE Jz. te 's Gra venpolder, is voornemens in het openbaar te verkoopen .- krachtens art. 1223 van het Burgerlijk Wetboek, in het Stationskoffiehuis te Biezelinge, 'op MAANDAG 6 AUGUSTUS 1928, des namiddags 1 uur N.T. OPEN GROND EN ERF, in Maal stede, gemerkt B 23, te Kapelle, ka daster slectie C nummer 452, groot 5 A. 30 c.A. Het huis is in eigen gebruik en bij de betaling te aanvaarden, doch niet voor 1 September 1928; de schuur is verhuurd voor f 2, per week. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. A.S. DINSDAG zal op de Markt te Goes een DEMONSTRATIE ge houden worden met VOOR WATERKRANEN. Wilt U dus profiteeren van deze practische uitvinding, komt dan zien en overtuigt U. Groote besparing aan water en kranen. Aanbevelend, S1EBURG. De Notaris M. OELE Jz. te 's Gra venpolder, is voornemens ni het openbaar te verkoopen.- in het café van den heer J. Hooge- steger te 's Gravenpolder, op WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1928, des voormiddags 111/2 uur N.T. in Middel Zwake, aan den Baarland- schen weg te 's Gravenpolder, kadas ter Sectie D nummer 151. Verpacht aan den heer J. v. d. Weele te 's Heer Abtskerke tot rooven oogst 1932. Be taling koopsom uiterlijk 31 Decem ber 1928. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Notaris VERBIST te Goes, is voor nemens ten verzoeke van den heer B. VAN EIJKEREN te 'sHeerenhoek op VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1928, des namiddags 2 uur (N.T.) in het koffiehuis bewoond door de familie van den Bulck te 's Heerenhoek, in het openbaar te verkoopen: als: Tarwe, Gerst, Haver, Erwten, Aardappelen, Suikerbieten, Mangels en Roode Klaver. De verkooper verleent crediet tot 1 Januari 1929. Breeder bij biljetten en notitiën, verkrijgbaar ten kantore van den No taris. Mevrouw v. d. HAVE „Kievitsdel" Heelsum bij Arnhem, vraagt met Sep tember of eerder goed kunnende koken en netjes wer ken. 2e meisje aanwezig. TE KOOP GEVRAAGD I gunstig gelegen aan spoor of vaar water. Het moet meest koemest zijn. Brieven franco te zenden aan JAN KOOIJMAN, Tuinder, Voorweg, Rijsoord (Zuid-Holland).

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4