Zomerhitte Gemengd NieuWs. Laatste Berichten UNIE-LOTEN. Openbare Verkooping. BOUWLAND, BOUWLAND, De Iesulinde is gistermorgen 9 uur tiaar Tanger vertrokken. Het sdiip kan a.s. Zondag bier aankomen. Aan boord bevinden zicb nog de lijken van een clame en van een jong meisje, die aan de keelziekte zijn overleden. Het aantal dooden bedraagt in totaal 8. Rotterdam's burgemeester. Naar Vaz Diaz verneemt is de heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum, die na het aftreden van den heer Zim merman als burgemeester van Rotterdam, door de Regeering reeds was aangi&zocht, thans opnieuw gepolst voor bet burge meesterschap van de tweede stad des lands. De heer De Bordes is naar Den Haag ontboden. De candadaat behoort tot de Anti-Rev. Partij. Mr. S. J. L. van A a 11en In den ouderdom van 66 jaar is te Rotterdam overleden mr, S. J. L. van Aalten, lid van den gemeenteraad en oud wethouder van financiën van Rotterdam. Hij behoorde tot de vrijz.-democra tische partij. Begrafen'is slachtoffers m ij n r a m p. Gistermorgen heeft te Heerlen de be grafenis plaats gehad van degpnon, die bij het ongeluk in de mijn Hendrik" om het leven zijn gekomen. Omstreeks 8 uur hadden duizenden zich opgesteld' in de buurt van de mijn „Hendrik". Omstreeks 9 uur begon de stoet zijn droeven tocht naar de kerk. In den stoet waren o.a. mr. Frowijn, directeur der Staatsmijnen; bur gemeester van Brunssum; ar. Blankevoort van het Staatstoezicht op de mijnen. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door mr. dr. Frowijn. Om half 10 had eveneens een begra fenis plaats van 2 protestantsche slacht offers op het kerkhof te TVcebeek. Daar voerde het woord ingenieur-directeur Buu- ger. Te Nieuwenhagenheide was even eens groote belangstelling toen de begrafe nis plaats had van de zoo jammerlijk om het leven gekomen Roulers. De fanfare uit Sdhinveld speelde een treurmarsch. Het woord werd gevoerd door ar. Op den Kamp. Op het zelfde oogenblik had te Nieu- wenhagen de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van Huijsman. H;er werd het woord gevoerd door cbn heer van Iterson, directeur der Staatsmijnen. Ook te Heerlerhe'de bestond gistermor gen groote belangstelling bij de begrafenis van de alhier woonachtige mijnwerkers. Hier werd het woord gevoerd door een Joego-Slovaak en ir. Groothof. De onbewaakte overwegen. Maandagavond is de passagiers- en goederentrein, welke om 10.05 uur van Joure naar Lemmer was vertrokken op den onbewaakten overweg „De hooi- dammen" onder St. Nicolaasga in bot sing gekomen met een melkwagen van de zuivelfabriek „Hollandia". De chauffeur Wietze, koopman van Doniaga, liep ern stige verwondingen aan hoofd en handen op. In de tram bevonden zich slechts de conducteur en de hulpconducteur. Bei den wisten zich intijds in veiligheid te brengen. Het rijtuig werd totaal verbrij zeld, terwijl de mach'ne ondersteboven in een sloot terecht kwam. De machinist wist zich uit de machine te werken. De materieele schade is aanzienlijk. Een kind verbrand. In de woning van J. D. Pervoost in de Amcrikabuurt te Hiïegom, is Maandag brand ontstaan. Buren waarschuwden de brandweer, 'die spoedig tea- plaatse ver scheen. Het vuur was snel gebluscht. Een der kinderen was zoiek, doch' toiem ge zegd werd, dat het bij een vriendje was gaan spelen, staakte men het zoeken. Toen de brandweer de schade ging opnemen, vond men op den zolder onder een ledi kant het lijkje van het zesjarig jongetje. Vermoedelijk heeft hij met lucifers ge speeld, is bang geworden voor het vuur en den rook en is onder het bed gekro pen. Daar heeft het den verstikkingsdood gevonden. M oordaan s lag. Gisteravond kregen een man en zijn Vrouw hoogloopende ruzie in hun woning aan de Frans Halsstraat te Den Haag. De vrouw wond zich' bij dezen twist zóó op, dat zij haar echtgenoot met schermes en een bijl bewerkte. De kreeg verschillende verwondingen, ij werd naar het ziekenhuis gebracht, a verbonden te zijn, kon hij echter wear -~r zijn woning terugkeeren. De politie eeft de vrouw gearresteerd. H. Co lijn. Het bestuur van den Nederlandschen ournalistenkring zal op Donderdag 26 uli a.s. in hotel Paulez te 'sGraven- -ge een noenmaal aanbieden aan den ~r DL Colijn, oud-minister-president, oorzitter der Economische Conferentie m den Volkenbond, die dezer dagen van "jn groote reis in het Vaderland is terug- De heer Colijn zal aan dezen' maaltijd een rede houden over het onderwerp: „De economische werkzaamheden van den Volkenbond in het licht van de inter nationale politiek". Vertegenwoordigers van allerlei bladen zullen mede aanzitten. Door een stier gedood. Op de Forstedheidehoeve bij Kerk- rade werd een knecht, die op het land aan het werk was, 'door een Losgebroken stier aangevallen en zoodanig verwond, dat hij aan de bekomen verwondingen overleed Uit 'wanhoop. Gistermorgen heeft de hear H., die Vrijdagavond zijn compagncn op den Adm de Ruijberweg te Amsterdam met een mes toetakelde, zich aldaar voor een trein geworpen aan den spoorwegoverweg Czaar Peterstraat. Hij was onmiddellijk dood. Nederland en Orange. Volgens de „Figaro" is aan den ge meenteraad van Orange een portret van koningin Wilhelmina aangeboden'. Dit ge schiedde aan een banket, waarbij de ta fel was versierd in de kleuren van Oranje en Nassau en dat werd gepresideerd door den heer Desplans, oud-burgemeester thans vice-consul Van Nederland. Het menu bevatte o.aM^en „mousse glacèe princesse Juliana", etn een strijkje van Liefhebbers luisterde het samenzijn op. Aan den gevel van het gebouw, waar het maal werd aangericht, wapperde naast de Fransche vlag de Nederlandsche met oranje wimpel. In een klooster binn en ge drongen. Een der paters Redemptoristen wan delde Maandagavond in dien kloostertuin aan den Goudsche rijweg, toen hij door het geopende raam van zijn kamer daar een onbekende op verdachte wijze bezig zag; Onmiddellijk ging de geestelijke het klooster binnen en nadat hij de andere mwonenden gewaarschuwid had, wist men den indringer binnen de kamer te houden tot de politie kwam. De politie heeft den jongen man aangehouden, en- toen bleek het dat men met iemand te doen had, die zich reeds verscheidene malen aan dief stallen in kerken schuldig had gemaakt. Goede vangst. Eenige weken geleden ia te Delft op heeterdaad een inbreker gearresteerd, die ook in 'sGravenhage en Leiden bleek te hebben ingebroken. De man, die sedert in het Huis van Bewaring te 's Gravenhage vertoeft, gaf op te zijn Julius, en woon achtig te zijn te Bremen. De Leidsche recherche heeft zich ech ter in verbinding gestéld mot de centrale recherche be Berlijn en daarheen vinger afdrukken verzonden. Uit Berlijn is nu be richt gekomen, dat men hier met een be rucht inbreker te doen heeft, B. genaamd, die in de gevangenis te Essen was opge sloten, waaruit hij echter heeft weten te ontsnappen. Zijn uitlevering zal door de Duitsche regeering worden verzocht. De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben in Juni op gebracht 38.447.181 gulden tegjenover 42.868.530 gulden in Juni 1927. Sedert 1 Jan. werd ontvangen 251.670.656 gulden tegenover 258.477.564 gulden in het eer ste halfjaar van 1927. De inkomsten van het leeningsfonds 1927 hebben over Juni opgebracht f 5.593.845, tegenover f 8.646.856 in Juni 1927. In het eerste halfjaar 1928 werd ontvangen een bedrag van f42.943.194 tegenover een bedrag van f55.403.165 an het eerste halfjaar van 1927. De trekkingslijsten der Staats lo terij. Er is sprake van geweest, dat op ad vies van het reclamebureau van de regee ring advertenties zouden worden opge nomen op de trekkmgslijsben der Staats loterij en dat het' aluëeiirechi van publica tie aan een Rotterdams che firma zou worden verkocht. In verband daarmede heeft de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers deri minister van financiën gewezen op de vertraging, die daardoor vermoedelijk in de publicatie in de bla den ontslaan zou en op de moeite, die het overtelefoneeren der lijsten zou ver oorzaken. Zij achtte het toekennen van een uitsluitend recht op publicatie aan een bepaald persoon ook in strijd jmet de Wet, die bepaalt, dat de trekkingen der Staatsloterij in het openbaar moeten geschieden. De minister heeft nu meegedeeld, dat aan het aanvankelijk voornemen om wij ziging te brengen in de publicatie van de uitkomsten der trekkingen der Nederland sche Staatsloterij geen gevolg, zal worden gegeven. Perzische tap ij ten. 't Geval speelde zich, dezer dagen te Krnhem af. Ie Bedrijf Bij een particulier wordt gebeld. Twee mannen met een paar zakken bij zich vragen mevrouw te spreken Zij komen van Japan en hadden opdracht aan eene mevrouw aan den Velperweg een porseleinen theeservies mee te brengen en eenige Smyrna-tapijten. Die mevrouw is veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntablet- tien doen deze spoedig bedaren In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. intusschen gestorven en de mannen zitten nu met de tapijten in hun maag Nu bieden zij de tapijten (echt hand werk te koop aan2 X Meter groot voor den spotprijs van f 110. 't Is te geef! Meviouw, die heusch.... eene verstan dige vrouw is, belt haar man op, die op djn beurt graag eens wil weten wat van iet verhaal waar is. Den mannen wordt verzocht om half een terug te komen dan is mijnheer thuis, die misschien wel wat voor het koopje voelt. 2e Bedrijf Prompt halfeen komen de mannen met hun waar Mijnheer, die toe vallig kennis heeft van tapijten, ziet deze na en bemerkt, dat de z.g. handgeknoopte Smyrna's. minderwaardige soorten zijn met jutte rug en hoogstens eene verkoop waarde hebben van f45 of f 50. Hoor eens, aldus voegt meneer de man nen toe ik laat je de keus je rommeltje onmiddellijk bijeen te pakken en te ver dwijn'n En pas op, dat ik niet verneem, dat je hij anderen je leugens uitspeelt, want ik stel onmiddellijk de politie van het geval op de hoogte en je draait den bak in! iVaar mijnheer, hoe weet u nou, dat dit geen echte Smyrna's zijnje ver koopt zeker zelf dat rommeltje ook. Al'een met dit verschil, dat ik de menschen dergelijke rommel afraadu maar jullie raadt het aan als... echte Smyrna! Nou, mijnheer, 't is gemeen van meviouw om ons zoo erin te laten loopen, maar enfin, u weet toch ook wel, dat wat er aan de deur verkocht wordt.... allemaal -ommel is P TableauJ De wereld wil bedrogen zijn, ergo De „Italia". Mussolini Ihe-eft het volgende telegram gezonden aaoi kapitein Toirnherg, den com mandant van ide Zweedsdhe hulpexpedi tie: „Ik heb u dag voor dag gevolgd bij de gevaren, die gij ondier het oog' hebt gezien om uw stout, en edelmoedig werk te volbrengen. Ik dank u, kapitein en ik dank uw vliegers en allen, die met u meegewerkt hebben." Aan den Finschen kapitein Sarko zond Mussolini het vol gende telegram: „Ik dank u voor uw hartelijke medewerking en voor uw stout moedige vlucht voor het afhalen van de patroelje Sora". Postduiven omgekomen. Een transportvliegtuig, op weig; van Antwerpen naar Bordeaux, daalde Zater dag op het vliegveld van Bourgpt bij Pa rijs, met een lading postduiven. Toen de vlieger de duiven te drinken wilde geven, stelde hij vast dat de meeste dood' waren. De diertjes, in korven geborgen en aan de zon blootgesteld, konden de warmte niet verdragen. Er waren duiven bij welke meer dan duizend frank kostten. De scha de beloopt meer dan 200.000 francs. De duiven zouden ter gelegenheid van den Nationalen Feestdag te Bordeaux worden opgelaten om naar Antwerpen terug te vliegen. De hitte. Te Weenen bedroeg Maandag de tem peratuur 37 gr. C. in de schaduw. De Weensche geneeskundige dienst moest Maandag 80 gevallen van zonnesteek be handelen. De brandweer is 32 maal uit gerukt voor branden die tengevolge van de hitte waren ontstaan. Om een vrouw te behagen Henri M Hoyt was procureur generaal onder president Taft. Hij is getrouwd geweest met de dochter van senator Bank head, die thans te Londen aan het tooneel is Hoyt jr. keerde irt Europa terug naar de Ver. Staten. Op die thuisreis maakte hij kennis met een meisje, dat hem eens, in volle zee, plaagde en tot hem zeide ,u durft hier niet overboord springen Hoyt sprong inderdaad overboord. Het scheelde geen haar of hij was verdionken wèl werd hij zwaar ziek De jonge dame die met haar geplaag Hoyt tot zijn dwaze daad had geprikkeld, zeide naderhand, „dat zij erg verbaasd was geweest, toen zij hem overboord had zien springen'. Heetgebakerde Italianen. De beide directeuren van de ultra-fas cistische Impero hebben den directeur van de Parijsche Matin per aangeteekenden brief uitgedaagd tot een tweegevecht, wegens de berichtgeving van dat bJad over de expeditie-Nobile. Jn den brief schrijven de uitdagers, dat men hier niet te doen zou hebben met een gewoon duel tusschen twee journalisten, maar met een tweege vecht, waaraan zes of twaalf Italianen en een even groot aantal Fransche journa listen zou moeten deelnemen. De brief staat vol verwenschingen aan het adres van den uitgedaagde en eindigt met de woorden ^Terwijl wij zweren, u een oor veeg te zullen toedienen, zoodra het ons mogelijk is, teekenen wij In hemdsmouwen op kan toor. Te Berlijn is een wel zeer actueel pro ces gevoerd, n.l over liet al of niet cor recte van het zitten op kantoor in hemds mouwen. De secretaresse op een handelskantoor was van oordeel, dat deze gewoonte onbe hoorlijk is Toen zij dau ook korten tijd geleden bij haar chef werd geroepen voor het in ontvangst Demen van eenige in structies en zij hij het binnenkomen van zijn bureau zag, dat hij in hemdsmouwen zat, maakte zij zonder iets te zeggen, rechtsomkeert, zette haar hoed op en ging naar huis. Haar daarop volgende eisch tot uitbe taling van haar loon tot den dag van haar plotseling vertrek weigerde haar patroon in te willigen op grond van con iractbreuk. In haar eisch voor den rechter betoogde zij, dat de hemdsmouwen van haar patroon een beleed ging waren geweest voor haar vrouwelijk eergevoel. Maar het meisje heeft pech gehad, want haar zaak werd behandeld juist op een dag, dat de musschen van de hitte dood van het dak vielen en de meest respectabele Berlijners niet alleen op hui- kantoor werkten in hemdsmouwen, maar veler, zelfs over straat liepeu met jas en vest over den arm Het geval van eischeresse voor decorum werd dan ook wat al te overdreven ge oordeeld, zoodat zij zich haar eisch niet toegewezen zag. Generaal Obregon vermoord. G>eineraal Obregon, d e on'angs weird gje kozen tot president van Mexico, is ver moord, aain een banket in een re Aaurain"; nabij Mexico City, even na 2 uur. De da der werd gearresteerd. Vijf schoten trof fen Obregon. De moord heeft groote opwinding ver oorzaakt en groote bezorgdhe'd voor de politieke gevolgen. PresiJe.it Calles is op het bericht dadelijk naar San Angel ge gaan, waar het restaurant ligt, waarin de moord bedreven werd. Over den per soon van den dader as tot nu toe niets bekend, daar men slechts zijn voornaam, Cuan, weet. BURGERIJ. F -HAM) VAN GOES. Geboren: 17, Jacoba d.v. Cornells Bruggeman en Elizabeth van Boven. Waanzinnig. Men meldt ons uit Den Haag: In de afgeloopen nacht heeft een 74-jarige bewoonster uit de Rotter- montstraat te 's Gravenhage, in een vlaag van waanzin, zich met benzine overgoten en daarna in brand ge stoken. Zij is ernstig verwond in het ziekenhuis opgenomen. Benoeming. Men meldt ons uit Den Haag: De Koningin heeft benoemd tot di recteur van het Koninklijk Huisarchief Dr. N. Japikse, directeur van het bureau van Rijks Geschiedkundige Publicatiën. Het Dotus Rij kersfonds. Men meldt ons uit Den Haag: Henri ter Hall heeft wegens een conflict met de overige bestuursleden, bedankt als voorzitter van het Dorus Rijkersfonds. Het zalm-tractaat. Men meldt ons uit Den Haag: Heden is te 's Gravenhage in een der zalen van het Dep. van Water staat bijeengekomen een aantal sta ten, die met Nederland het zalm- tractaat hebben gesloten. De vergaderingen zijn niet openbaar. Minister Kan hield in het Duitsch een welkomstrede, welke eveneens in het Duitsch beantwoord werd. De Nederlandsche gevolmachtigde Dr. Lovink, die o.a. wees op het ver heugende feit, dat dit jaar alleen voor Nederlandsche rekening ruim 8.000.000 jonge zalmpjes konden worden uit gezet, een nog nimmer bereikt aantal. Hij noemde het ook verblijdend, dat omtrent de toe te passen bescher mingsmaatregelen overeenstemming is bereikt. Zeilschip gezonken. Men meldt ons uit Hansweort: Hedenmorgen heeft een EngeLsch stoom schop, komende van Antwerpen, bij Lillo het zeilschip Dageraad van schapper Faasse, overvaren. Het zeilschip zonk onmiddellijk. De drie opvarenden wisten zich slechts met moeite in de boot te red den. Ze zijn later door de douane-boot aan den wal gezet. Het stoomschip is naar Antwerpen teruggekeerd. De moord op Obregon. NEW YORK, 18 Juli. Volgens nog niet bevestigde berichten is de minister van arbeid van Mexico, de heer Moroiies, door een aanhanger van generaal Obre gon vermoord, daar men hem ervan ver dacht direct of indirect aan het dooden van Obregon te hebben mede geholpen. MEXICO-CITY, 18 Juli. De poli tieke moord op Obregon is gepleegd door Juan Escapulario, een jong caricaturen- teekranaar. De moordenaar wist Obregon te naderen door voor te geven dat hij van den n'euwen president 'm schets moest maken. Toen hij op korten afstand ge naderd was joeg hij den president vijf schoten door den rug. De vrienden van Obregon wilden den moordenaar doo den, doch zij werden h.erin door ande ren belet. In Mexico-City is groote on rust. De „Italia". MOSKOU. 18 Juli. Volgens hier ont vangen berichten zit de ijsbreker „Mali- din" op het oogenblik in het ijs, dat bet schip met een snelheid van 1 Ve zeemijl naar het Noorden drijft. De pog.ngen van de „Malidin" om het ijs te breken, zijn tot nu toe niet gelukt. De Russische hulp commissie voor de bemanning van de „Italia" heeft den commandant van de „Malidin" verzocht nadat het schip weer zal zijn losgekomen, nog eens te trachten Amundsen op te sporen en eerst dan naar Archangel terug te koeren. Verder moet het schip op het Koning- Karel-eiland een levensmiddeleodepot voor Amundsen in richten opdat deze, wanneer hij het eiland bereikt, voorzien zal zijn van het noodige. Ook de „Kras- sin" zet het zoeken voort. Spoorweg-staking? BERLIJN, 18 Juli. Uit Boekarest wordt geseind, dat de spoorwegarbeiders Dinsdag op het station te Boekarest wei gerden den dienst aan te vaingein. 4000 ar beiders trokken naar de directie en legden deze een aantal eischen voor. De toezeg gingen der directie worden evenwel on voldoende geacht en men vreest voor een staking. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 19 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 19 Krabbendijke, woonhuis met tuin, van Dijke. 24 Goes, woonhuis en erf, Pilaar. 25 Schore, hofstede met boomgaard, Pilaar, Augustus 1 Verseke, bouwland, Pilaar. 10 Kloetinge, woonhuis, tuin en erf, Kram. 10 Kapelle, hoefje, bouw- en wei land, Kram. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juli: 19 Prins van Oranje, Zangschool Toonkunst. September 7 Landbouw-Bioscoop, „De neger hut van Oom Tom". AANBESTEDINGEN. Juli: 24 Wilhelminadorp, schoonmaak-, onderhouds- en schilderswerken scholen, C. van Maris. 28 Baarland, bouwen woonhuis met bijk. werken, J. A. Hoogvliet. ADVERTENTIEN. De trekking begint Maandag a.s. Ver krijgbaar bij M. ZWARTEPOORTE, Ruijterlaan 60, Goes. OP WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1928, des namiddags te 2 uur (N.T.) te Yerseke, in het koffiehuis van Nolet, voor den heer J. M. POLLY, ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van: in Yerseke, aan den Postweg, groot 2 H.A. 24 A. 40 c.A. in Yerseke, aan den Nieuwen weg, genaamd van de Lange Weide, groot 1 H.A. 16 A. 20 c.A. Te veilen in perceelen en in massa. Alles op gebruik na rooven oogst dezes jaara.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3