GHOBOTRA Ieen heerlijke chocoladepastei I i op brood of beschuit i Stadsnieuws Binnenland Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Sport. Z Ia Prijs per flacoh f.1.~ van Kruiningen; Sara Maria Oele, on derwijzeres van Apeldoorn. Vertrokken: Dina Hendrika Kete laar, dienstbode, naar Amsterdam; Pieternella van Dijke, dienstbode, naar Amsterdam; Wilhelmina Pieternella Huiszoon, dienstbode, naar Goes; P. J. van der Moere, landbouwersknecht, naar NoordwelleWillem van der Maas landarbeider, naar Brasschaet (Bel gië); Hendrika P. de Looff, zonder beroep, naar Bergen op Zoom; Jaspe- rina Maria de Vos, onderwijzeres, naar OoltgensplaatPieter Quïst, bak ker, naar Heïnkenszand. Vrijwillige Verkeers-Inspectie, 'Haier ter stede is ondier voorzitter schap van den heer Joh. Pilaar ©ene algemeene vergadering gehouden van de Vrijwillige Verkeers-Inspectie voor Wa - cheren, Zuid- en Noord-Bieve land, Tho- len en Schouwen en Duiveland. Na afdoening van de gewone agenda, deelde de voorzitter mede, dat de heer H. Hondelink, arts te Krabbendijke, Zee land gaat verlaten en als secretaris af treedt. Naar aanleiding daarvan memoreerde spr. al hetgeen de heer Hondelink, die een der oprichters was, voor de Verkeers Inspectie gedaan heeft. Hij zei hem daar voor en voor de aangename samenwer king hartelijk dank en sprak de hoop uit, dat het hem en zijne familie in de nieuwe woonplaats an alle opzichten naar wensch zal gaan. De heer Mr. Wilbrennink, ambtenaal bij het Openbaar Ministerie bij de Kan tongerechten Middelburg en Goes bracht hulde aan de Verkeers-Inspectie voor het geen door haar bereikt is. De chaos in het verkeer op dein weg is veel vermin derd en het werk der Rechterlijke Auto riieiten is vergemakkelijkt geworden, daar de rapporten der Rijkspolitie veel junsler en duidelijker de over bedingen weerge ven, nu zij deze niet uitsluitend vanaf den weg doch ook van uit de auto's kunnen constateeren. Ook hij bracht hulde aan den heer Hondelink voor het belangrijke aandeel, dat hij in het werk der Verkeers- Inspectie gehad heeft. De heer Van Meerendoink, districts commandant der rijksveldwachit s-luit zich gsfreel bij de hulde aan, door den healr Mr. Wilb'rennink aan de Verkeers-In spectie in het algemeen en aan den heer Hondelimk in het bijzonder gebracht. Spr. zegt steeds met het grootste genoe gen met het bestuur van de Verkeers- Inspectie te hebben samengewerkt. Ook hij constateert, dat uiit de rapporten van de rijkspolitie blijkt, dat deze door de Ver keers-Inspectie en door den door haar gehouden motorcursus, zich veel gemak kelijker in de moeilijkheden van het ver keer indenken. De voorzitter richtte daarna waardee- rende woorden tot den majoor dier rijks- véld wach-t Bakker, die in verband met zijn bevordering naar Brielle, vertjrekt De leden der Verkeers-Inspectie uitZuid- Beveland zien hem met leedwezen ver trekken. De heer Bakker is iemand, die alle kwaliteiten van een goed politieman in zich vereenigt. Nadat .de heeren Hondel'nk en Bak ker voor de tot hen gerichte woorden van hulde en waardeering bedankt hadden, werd de vergadering gesloten. Eindexamen R. H. B. S. Voor het eindexamen slaagden J. van Baren, E. J.a. Eïjke, A. de Graag, A. van Heerewaarden, D. Heïnsdijk, M. Houtman, R. F. Kranenburg, C. A. de Looze, W.a. J. P. v. d. Wart, C. A. Welleman en M. P. Zweede. Geslaagd. Aan de Vrije Uimwersitjeit te Amster dam slaagde voor het propaedeutisch exa men in de theologie de heer J. M. Mul der alhier. Motorclub „Zeeland". De jaarlijksche be trouwbaarheid sr it van de motorclub „Zeeland" wordt Vrijdag 6 Juli gehouden. De rijders starten des morgens 7 uur op de Groote Markt al hier en worden des avonds circa 6 uur na een rit door Zeeland en West-Bra bant aan de finish bij 't Schuttershof terug verwacht. Concert. Vrijdag a.s. zal „Euphonia" te half negen op de Markt het navolgende programma uitvoeren: 1. Stars and stripes for ever, march, Sousa; 2. Ouverture Lugdunum, G. Allier3. Wedding of the Winds, waltz, Hall; 4. Suite de danses, J. Muldermans; Pauze. 5. De Zeeuwsche Bondsmarsch, J. Horst; 6. Ouverture Fête Printa- nière, Jos. Kessels; 7. Souvenir d' Aix la Chapelle, A. Govaert; 8. Groo te Fantasie uit Faust, M. J. H. Kes sels 9. Finale. In en uit. Gedurende de 2e helft van Juni ves tigden zich hier ter stede: E. K. Arentz, fotograaf bediende, van Rotterdam, Papegaai» traat 15; J. van Harpen, handslsre.ziger, van Hilversum, L. P. v. d. Spiegelstraat 29; A. E. Pol derman, naaister van 's Gnaveinitiage, St. Jacob straat 44; J. J. H. v. d. Endej, kleermaker, van Heel en Panheel, Roze marijnstraat 18; A. J. van Cleemput.e, buffetjuffrouw, van Tcrmeuzen, Groote Markt 4; L. de Jager, zonder beroep, van Wolphaartsdijk, Wilhe'min a s t raa1 11; Wed. F. Priester, zonder beroep, van 'sH. Arendskerke, Wests ngel 85; C. Lokerse, dienstbode, van Hoedekensker- ke Lange Kerkstraat 44. M. de Bruijne, meubelmaker, Heer wisse weg 56, van WagcrinQsa; J. Crom- bouw, zonder beroep, Kleine Kade 45, van Venlo; B. Meijers, ambtenaar Z. L. M., L. P. v. d. Spiegelstraat 33, van Serooskerke (W.); M. J. Lmdenberg, dienstbode, Groote Markt 40, van Schore A. Kar else, bakkersknecht, Opril Groote Markt 4; C. Karelse, molenaarsknecht, Turfkade 3, van Kloetinge; J. J. Bast- rneijer, onderwijzer, Ganzepoortstraat 10a, van Amsterdam; J. de Jonge, di-nstbode, Lange Vorststraat 49, van Md delburg; M. Houtekamer, dienstbode. J. A. v. d. Goes kade 71, van Wemeldiinge; J. D. C. de Moor, leerling modiste, Turfkade 13, van Woensdrecht. VertrokkenI. Wissel, schipper, naar St. Jans Molenbeek, Paalstraat 19; C. J. de Munck, koetsier naar Kloetinge, Bergpad B 24; C. Kosten, buitengewoon opzichter Rijkswaterstaat, naar Wonse- radeel, Sluis-eiland; J. H. Kraker, chauf feur, naar Zaltbommel, Nonnen straat 289; C. Bruel, dienstbode, naar 's Graverihage, Carpentierstraat 113; H. Kiters, winkel- chef, naar Middelburg, Lange Gortstraat K 31; C. Minnaar, veldarbeider, naar Kioetinge, Wilhelminastraat A 61. J. A. van Dijke, landbou wer, naar Nieuwer kerk, A 262; A. C. W. Breure, dienstbode, naar RilLand- Balh; Gezin J. J. Witkam, naar Kloetin ge. B 127; L. M. Erb, dienstbode, naar Kioetinge, B 127; B. Vlaming, koopman, naar Yerseke, Grindweg 243; C. Ringel- berg, dienstbod'? n&ar Yeirseke, Grind weg 243; J. van Oosten, bakkersknecht, naar Dri^wege^, Do^sstraatA. Meij- aard, dienstbode, naar'Oudelamde A 85; M. en J. Quakkelaar, d ens tb oden, naar Kr uiringen Q 291; C. H. Kraker, mon teur, naar Ml.d^elbui;^, Gravenstraat; D. J. Lansing, arb,rife, N. S., naar Ambt Delden, WLene Wachtpost 28; G. E. Vroegop, zonder beax»ep, naar Rijswijk, Cromvlietkade 16; J. Brouw#, los werk man, naar Leiden, Gaststraat 36. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 2 nuchtere kalveren en 63 biggen. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Twee meisjes verdronken. Toen schipper Van der Starre van het schip „Arisje", dat in de Wijnhaven te Rotterdam ligt, Maandagavond thuis kwam miste hij zijn twee dochters vaft 13 en 5 jaar. Naast het schip lag ea(n roeiboot waarin zich eerig waschgoed bevond. De schippers van vaartuigen, die in de nabijheid lagen, die door den vader te hulp geroepen zijn, hebben de twee meisjes uit het water opgehaald. De red dingsbrigade heeft tevergeefs getracht door toepassing van kunstmatige adem haling de levensgeesten op te wekken. Vermoedelijk heeft het achttienjarige meis je het kleine kind van vijf jaar mee in de roeiboot genomen. Waarschijnlijk is later toen zij zich aan boord wilden begeven de boot onder hen weggedreven, zoodat zij in het water gevallen zijn. De juiste toedracht van het ongeval is evenwel nog niet bekend, daar het door niemand waar genomen is. Noodlanding. Maandagochtend circa tien uur moest het militair Fokker toestel no. 525 uit het vliegkamp te Soesterberg, in verband met de in deze streek gehouden militaire oefe ningen boven Grave vliegende, wegens motordefect op een weiland in den polder Mars bij Grave een noodlanding doen. Nadat de motor weer in orde gemaakt was steeg de tweedekker, bestuurd door den 28-jarigen gehuwden sergpant-vlieger Van Lieshout en met als waarnemer den 26-jar,gen tweede-luitenant Bia, om kwart over vier opnieuw op. De vliegmachine steeg regelmatig op tot een hoogte van ongeveer 100 M., cirkelde een paar maal rond, waarna de motor weer ri.et in orde werd bevonden. Men wilde daar om weer dalen. Van een hoogte van (on geveer 50 M. viel het vliegtuig, echter met den kop naar beneden, binnendijks te gein den Maasbandijk aan Be'de inzitten den werden uit het zee" gehavende vlieg tuig genomen. De heer Vaa Lieshout had zooveel fracturen en* verwondingen dat hij werd voorzien van de laatste sac ramenten der stervenden Om 6 uur i,s lliij overleden. Luitenant Bia had zijn reeh- lerbovenarm en rechterbovenbeen gebro ken. De doctoren Van Trotscnburg en Kan ter s uit Grave verleenden de eerste hulp. H. Co lijn. In de vacature Scheur.r hee't de voor zitter van het Cenlr. Stembureau den heer H. Colijn benoemd verklaard tot lid van de Twee 2e Kamer. Naar men weet is de hee; Colijn lid van de Eerste Kamer, zoodat hij nu uit beide lakken der volksvertegenwoordiging een keuze zal moeten doen. Een oneerlijk telegrafist. Zaterdagmiddag is gearresteerd H. L. C., rijkstelegrafist aan het telegraafkan toor te Zwolle, wagens ovcr'.redng van art. 359 W. v. S., bet onttrekken van gelden aan de op inbare kas. C. heeft be kend, bij de aanb eding van telegrammen aan de aanbieders bet gewone tarief in rekening te hebb-n gebracht Bij de door seining maakte hij echter, waar het moge lijk was, van twee woorden één en 3 tak het bespaarde bedrag un eigen zak. C. is in zijn betrekking geschorst, Moord. Op een feestpartij ter gelegenhe'd van een aanstaanden boerenbruiloft op het erf „Sanderink op Aust" te De Lutte bij OLdenzaal, werd de 28-jarige onge huwde J. Haarman, na een korte woor denwisseling, door een de: gasten met een mes in het hart gestoken. Hij over leed na een;ge oogenblikken. De dader, de 21-jarige bakkersknecht H. K. uit De Lutte, werd gearresteerd en bekende dadelijk de misdaad te hebben gepleegd. De veenbranden in Drente. Bij het deskundig onderzoek naar de door de veenbranden :n Drente in Mei aangerichte schade is gebleken, dat in totaal verbrandden 2000 dagwerk (a 10000 stuks) fabrieksturf en 40000 stobbe bag- gerturf, bij de tegenwoordig^ turfprijzen voor een waarde van ongeveer f220.000. De verbrande gebouwen, met inbegrip van de Algem. Ch. School te Emmer-Erf- scheidenveen, hadden een waarde van on geveer f30.000. Het totaal bedrag van f 250.000 is, met uitzondering van een enkelen post, door verzekering gedekt. Het weer in Juni. Aan het voorloopig overzicht van het weer in de maand Juni, medegedeeld |door het Kon. Met. Instituut te De Biidt, is het volgende ontleend: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtend temperatuur 1.6 graad Celsius te laag. In de 3 dekaden waren de af wijkingen resp. B/b, 2V2 1 graad (be neden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 14en en 16en resp. 1° boven en 5° beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was li/2°. De gemiddelde minimum tempe ratuur was 1.4° beneden normaal. De eerste dagen der maand kwam nog vrij algemeen nachtvorst voor. De neerslag was in Z.-Holland 25 °/o beneden nor maal. In het overigs gedeelte van ons land was de neerslag normaal tot onge veer 10 °/o er boven of beneden. Fries land, Utrecht en Gelderland hadden een geringe overmaat van regen. De andere provinciën over het algemeen iets te wei nig regen. Te De Bildt werden 219 uren zonneschijn waargenomen tegen 192 normaal. Vliegtoestel over den kop. Een militair vliegtoestel uit Soesiter- berg, bemand met den sergeant-vkeigpr H. Koper en den leerling-vlieger H. J. Vierdag, de laatste uit Amersfoort, kreeg gisterochtend op een hoogte van 400 M. boven de stad Amersfoort een defect aan den motor. De vlieger besloot een glijvlucht te maken op het R.K. sport terrein aan de Barchman Wuytlerslaan, waar op dat oogenblik vele schoolkinderen speelden. Op het laatste oogenblik be^ merkte de bestuurder het groote gevaar, dat dreigde. Nog juist wist hij zijn toestel te wenden, waardoor bij :n het aangren zende bosch kwam. Het toestel vloog over den kop, doch de inzittenden ble ven ongedeerd. Het toestel werd zwaar beschadigd. Naaktlooper in de kerk. Midden op den dag kwam een poedel naakte man de Brink te Laren (N.-H.) oprennen, zwaaiend met een rozenkrans boven het hoofd. Zóó wilde hij de kerk binnengaan. Een agent probeerde hem te grijpen, maar kon op het van zweet druipende lichaam eerst geen vat krijgen. Na 'een worsteling werd de naaktlooper evenwel overmand. Hem werd een jasje omgehangen en zoo werd hij naar het politiebureau gebracht. De ruim 40-jarige man is nog dienzelfden avond, ais lijdend aan godsdienstwaanzin naar Amsterdam vervoerd. Wilhelm spreekt. De correspondent van de „Daily Mail te Berlijn meldt, dat ex-keizer Wilhelm de volgende boodschap heeft gezonden aan de vereeniging van mannen, die vroe ger hebben gediend in het Beiersche regi ment, waarvan hij commandant was: „Ik denk met trotscb en dankbaar heid aan de wapenfeiten van mijn ko ninklijk Beiersch zesde infanterie-regi ment. Ik ben er van overtuigd, dat de strijdlust en de bereidheid tot zelfop offering, welke het regiment tijdens den wereldoorlog inspireerden, nog steeds worden aangemoedigd en tot uiting zul len komen, wanneer het bevrijde en her stelde Du-tsche vaderland onder zijn keizer en zijn kroonprins komt, wien is toegestaan naar Du-itsdhlaind terug (be keeren op voorwaarde, dat hij riet het m.ddenpunt is van de politiek, doch energ.eke propaganda voert voor de kei zerlijke familie in de republiek." Kind verbrand. Tijdens afwezigheid van de ouders in een woning aan de Haindelstraat te Arnhem hebben kinderen met lucifers ge speeld, met het gevolg, dat een wieig, waar.n een kind van twee-en-een-ha 1\ e maand lag, in brand geraakte. Hoewel dadelijk ai.es werd gedaan om de vlam men te dooven bekwam de kleine zoo danige brandwonden dat het na korten tijd in het ziekenhuis, waar het was op genomen, is overleden. Haar m an ve r gif t ig d Het hof van Westgate in Gloucester is begonnen met de behandeling van het proces tegen de weduwe van den schaapherder Pace, die beschuldigd wordt haar man met arsenicum te hebben ver giftigd. De man moet, volgens de verkla ringen van zijn vrouw, een beul geweest zijn, die herhaaldelijk dreigde haar en haar vijf kinderen tie vermoorden. Het publiek staat met zijn sympathie geheel aan de zijde der vrouw, die volhoudt, (dat de man tijdens zijn laatste, ziekte zelf moord heeft gepleegd. Daarentegen beweert de jury, dal Pace werd vergiftigd met arsenicum, die werd verkregen uit een middel om scha pen te wasschen en hem door zijn vrouw werd toegediend, met de bedoeling hem te vermoorden. De belangstelling voor het proces is enorm. In de kleine gerechtszaal was toen de behandeling begon, geen plaatsje on bezet. Honderden, die geen toegang had den kunnen krijgen, stonden op de stra ten en bereden politie moest hen in toom houden. Vreeselijk ongeluk. Men meldt ons uit Weert: In den afgeloopen nacht is de bliksem geslagen in de graancilo van de meelfa briek van de gebroeders Van der Venne. De schuur van de cilo, waarin 200.000 K.G. graan was opgesiag|en, stortte in en viel op het kantoor en het woonhuis van den bedrijfsleider der fabriek, J. genaamd De heer J., diens vrouw en zijn kind van 5 maanden werden onder het puin en het graan bedolven en vonden den verstikkingsdood. Het lijkje van het kind was vreeselijk verminkt, terwijl de lijken van den heer en mevr. nagenoeg pieti gekwetst waren. De „Italia". ROME(, 4 Juli. De „Cita de Milano" meldt dat de Russische ijsbreker „Kras- sin" de Viglieri-groep tot op 55 mijl ge naderd is. VOETBAL. Serie-wedstrijden. Door de M. V. en A. V. „Middel burg" worden gedurende de maand Juli seriewedstrijden gehouden. De vereenigin- gen „VLissingen", „Goes" en „Walche ren" nemen met de organóseerende veree niging daaraan deel. Door de „Turmac - sigaret tenfabriek is voor deze wedstrijden een zilveren beker beschikbaar gesteld. Verder zijn als prijzen beschikbaar ge steld: 11 draagmedaiUes, een zilveren lau werkrans een zilveren tauwertak. De eerste wedstrijd zal Zondag plaats vinden tusschen Vlissingen en Goes op het terrein achter de Meelfabriek. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 766.8 te Brest Laagste barometerstand 749.1 te Vardoe. De verwachting tot den avond van 5 dezer luidt: matige W. tot Z. wind, aan vankelijk opklarend, later weer toenemen de bewolking, weinig of gieen regen, iets warmer. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling van 4 Juli 1928. Roode bessen f22,10 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 11,50, Zwarte bessen f41, Aardbeien (expo-rO f28,10 a f29,20. Aardbe.en f 14 a f 27, Roode bessen f 18, Kersen: Hollanders f38 a f43, Bru ne Blance f24 a f29, Porseleinker sen f 15 a f 19, Roode kersen f 18 a f25, Tomaten f36, Postele'n f6 a f8, Doperwten f 13 a f 15, Peulen f 16, Pr ncesseboonen f 50, Aard appelen (groo te) f7 a f8, alles per 100 K.G. Kom kommers f 6 a f 14, Bloemkool f 1 a f 7, Savoyekool fl a f6. Kropsla f0,20 a f 0,30, alles per 100 stuks. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 6 Wolphaartsdijk, bouwland, Hioo- len. 9 Wemeldinge, zwarte en roode bes sen, pruimen, Kram. 18 Nieuwdorp, kapitalen boerenïn- span, de Wilde en Heijboer. 20 Yerseke, erfpachtsrechf oesterput, van Dissel. 24 Goes, woonhuis en erf, Pilaar. 25 Schore, hofstede met boomgaard, Pilaar, VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. September: 7 Landbouw-Bioscoop, „De neger hut van Oom Tom". ADVERTENTIËN. Heden overleed te Heeren veen onze lieve Vader, Behuwd- ein Grootvader, de heer SIEGER MELLO KOOPMANS, in den ouderdom van 72 jaar. Goes, 4 Juli 1928. P. ZURING-Koopmans. H. ZURING. JAN. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP: in één perceel, a contant DE ROODE BESSEN aan pjp 1800 struiken, in den boom gaard aan den Eliwerveweg te Ka- pelle, eigendom van de DIACONIE DER NED. HERV. GEMEENTE te Wemeldinge. Biljetten in te leveren vóór of op 9 Juli 1928 (nam. tot 4 uur) ten kan tore van Notaris J. C. KRAM te Ka- pelle, alwaar, evenals in den boom gaard, bij M. DE SCHIPPER, in lichtingen te bekomen zijn. Notaris J. C. KRAM te Kapelle is voornemens op MAANDAG 9 JULI 1928, des avonds 6 uur (O.T.) in de her berg van den heer M. Korstanje te Wemeldinge, publiek te verkoopen.- DE ZWARTE EN ROODE BESSEN EN PRUIMEN, wassende in diverse boomgaarden, on der Wemeldinge, voor de heeren L. Dominicus, J. de Zeeuw, A. Burger, Mej. de Wed. J. Burger—van Oosten, het Burg. Armbestuur, de Ned. Herv. Kerk e. a. Breeder bij biljetten. TE KOOP B.J INSCHRIJVING: a contant van den heer P. KARELSE te Krui ningen: 1. DE ZWARTE BESSEN aan 850 struiken 2. DE DUITSCHE ZURE BESSEN aan 1150 struiken, wassende achter de gasfabriek te Kruiningen. Biljetten in te leveren tot en met Zaterdag 7 Juli a.s. n.m. 3 uur (N.T.) bij Notaris VAN DISSEL te Goes. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: a contant van den heer Ir. A. M. PEMAN KAKEBEEKE: DE PRUIMEN, wassende in den boomgaard te Kioe tinge aan den Nieuwen weg. Biljetten in te leveren tot en met Vrijdag 6 Juli a.s. n.m. 5 uur (N.T.) bij Notaris VAN DISSEL te Goes.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3