Groote Opruiming LINTVELT's BAZAR Honderden Koopjes Stel niet uit Profiteert nu!! Uw Haar Gemengd NieuWs. Rechtszaken. Laatste Berichten. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tüsschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten gen geven. Op eein onverwacht oogemblik gaf G. echter den motor zóóveel gas. dat de wagen met groote kracht den 14- jarigen jóngen aanreed en hem tegen den muur drukte. Met ingedrukte borstkas en 'n schedel breuk werd de jongen, badende in zijn bloed, bewusteloos opgenomen en door den Eerste hulpdienst naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst den geest gaf. De politie heeft beslag op het lijk van Joh. v. d. S. gelegd voor sectie-onder zoek en G. voorloopig rin bewaring ge nomen. Nederland en België. Maandag heeft de middenstandsveiree- niging „Handelsbelang" uit Middelburg met een 100-lial leden een bezoek ge bracht per boot aan Antwerpen en werd daar kort na aankomst ben stadhuolz© in de prachtige Leijszaal ontvangen door het gemeentebestuur. Nadat de voorzitter der Vereeniging. de heer G. van Nederveen, had gewezen op den bloei van Antwerpen door allie eeuwen heen, op de nijverheid, de prach tige wetenschappelijke inrichtingen, de mooie monumenten en producten van kunstuitingen enz., en op de bewonde ren swaardi gen ondernemingsgeest om in 1930 een tentoonstelling te organiseeren, heeft hij de verzekering gegeten, dat men gekomen is als rechtschapen Nederland- sche handelglieden met vriendschap in het hart. Ten slotte uitte spr. de beste wen- schen voor den gesbadigan bloei, en groei van de stad onder het huidige bestuur. Deze toespraak is beantwoord door bur gameester vain Cauwelaiert, die zeide, dat het goede initiatief om ook buiben de eigen grenzen te gaan, de gelegenheid geeft kennis te maken mat wat door anderen is verwezenlijkt. Dit is een der goede eigenschappen, die spr. in de Ne derlanders waardeert, en die de niet hebben. Het is goed zich op hoogte te stellen van hetgeen de wereld brengt. Dat is de sleutel van de Neder- landsche welvaart. De sympathieke be langstelling is bekend en stemt tot vreug de en dankbaarheid. Spr. meent, dat Ant werpen ,in cle streek der gasten goed staat aangeschreven. Maar ook elders in Nederland zal met genoegen vernomen worden van deze hartelijke wijze van ontvangst. Spr. weet, dat ook met belamg- stel'ing is gevolgd, wat Antwerpen direct na den oorlog heeft gedaan voor haar herstel en dit met vertrouwen in de toe komst. Spr. wil juist op die toekomst den nadruk leggen en dan wijzen op de groots wenschelijkheid, dat de goede be ^rekking tusschen Noord en Zud steeds levendiger on effectever wordt. Beide landen. Nederland en België, hebben ei kaars steun en bijstand moodig en zij zijn op elkaar aangewezen. Daarom is spre kers innige hoop, dat de politieke moei lijkheden, die tusschen Noord en Zuid mogen bestaan zullen worden weggeno men. Mvt behoud van veders politieke zelfstandigheid, móet men zich verhef fen boven tijdelijke en plaatselijke belan gen, die moe,ten wijken voor het algemeen landsbelang. De beide nates moeten elkaar zoeken en spr. meent, dat eein bezoek ais dit daartoe zal kunnen bijdragen. Spr. hoopt, ook, dat de deelname van Nederland' en koloniën op de tentoonstelling groot zal zijn. i Spr. zegt dat de Nederiandsche ko lonie een eerst- plaats inneemt, en in Antwerpen en omgeving ruim 10.000 Ne derlanders wonen. Men moet al meer en meer het we der keerig belang begrijpen. Belde zijn kleine volken en moeten zich verheugen in elkanders groei en bloei en samen aan de groot- landen toonen, waartoe kleine landen iin staat zijn. Men moet geen moeilijkheden zoeken, maar de zoo hoog noodige samenwerking. Spr. brengt ten slotte nog grootten dank voor de goede zorgen, die Zeeland be toond heeft aan de tienduizenden vluch telingen uit Antwerpen waarvan spr. zelf in 1914 giet ui ge was en dat men nimmer vergeet. Beide toespraken werden met hoera's bezegeld. Op bezoek bij Wilhelm, De Duitsche Oceaanvliegers, die eerst kort geleden in hun vaderland zijn terug gekeerd, zullen binnenkort gevolg geven aan een uitnood ging van ex keizer Wil helm oiA hem te Doorn een bezoek te brengen Haar kind ontvoerd. Te Zoeterwoude heeft de moeder van het l -2-jarig meisje A V die te's Gra veuhage woonachtig is en uit de ouder lijke macht ontzet, het kind, dat bij een gezin te Zoeterwoude is ondergebracht bij het uitgaan vau de vroegmis aan de kerk opgewacht en met zich meegenomen ,Ae politie heeft het meisje teruggehaald. Tegen de moeder is procesverbaal opge maakt. Ongelukken op onbewaakte overwegen. De heer De Muralt, het lid dei Eerste kamer, heeft den minister van waterstaat dezer dagen enkele vragen gesteld ovei ongelukken, die op onbewaakte overwegen ziju gebeurd. Minister Van der Vegte heeft daarop geantwoord, dat een ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat al deze ongevallen te wijten zijn aan verregaande onoplettendheid van de betrokkenen. In een der gevallen verkeerde, volgens de politie, het slachtoffer kort vóórdat het ongèval plaats had, onder den invloed van sterken drank Overtreding der loterijwet? Men heeft de aandacht der politie ge vestigd op de h'ollandsche Crediet- en Obligatiebank, gevestigd P. C. Hooftstraat 165 te Amsterdam, in verband met *een door die instelling uitgeschreven leening. De politie heeft mede in verband met een in een weekblad verschenen adver tentie, waarin die leening werd geannon ceerd, een obligatie doen koopen, ten einde eventueel te kunnen constateeren of hier sprake zou kuunen zijn van overtreding van de Loterijwet. Van verschillende feiten is proces-verbaal opgemaakt. Er zal rapport woiden uitgebracht aan de justitie. Het onderzoek is nog gaande. Jeugdige avonturiers. Zondagmorgendeeldeeen 16-jarig meisje te Arnhem aan haar moeder mede, dat ze voornemens was een dagje met haar vriendin naar Nijmegen te gaan, hetgeen werd goedgevonden. Er werd afgesproken dat de terugreis op Maandagmiddag zou worden aanvaard. Toen de tijd verstreken was wachtte moeder te vergeefs, de jonge dcchter verscheen niet op het tapijt en bij informatie bleek dat de vriendin van uiets wist eu ook niet naar Nijmegen was geweest. Thans bleek bij nader onderzoek, dat de jonge dame moeders spaarpot en haar eigen spaarpot had geledigd en met een welvoorziene beurs en een pak klee dingstukken wis gedeserteerd, vermoede lijk in gezelschap van een 19-jarig jong mensen, dat evenmin te vinden was en waarmede het jonge meisje veel omging Door de politie wordt thans een onder zoek naar deze twee jeugdige avonturiers iugesteld. Ernstig auto-ongeluk. Omstreeks half elf is gisteravond op den straatweg tusschen Rijpwetering en Nieuwewetering een auto die van Leiden kwam, bij het passeeren van een der vele bruggetjes over den kop geslagen, en daarna tegen een boom terecht gekomen Van de vijf inzittenden zijn er vier vrij ernstig en is de vijfde ernstig gewond Deze laatste is, na door dr. van Dooren uit Rijpwetering voorloopig te zijn ver bonden, naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht; de anderen zijn naar Am sterdam vervoerd. De oorzaak van het ongeluk moet ge zocht worden in de eigenaardigen scherpen bouw van de bruggetjes, waardoor de auto's bij het passeeren geheel in de hoogte wippen. Op heeterdaad betrapt. Het centrum van Den Haag is gister middag in rep en roer gebracht door een wilde jacht op een dertigjarigen persoon, die in het kantoor van een kruideniers^ winkel, gevestigd in perceel Vlamingstaat 13, een geldkistje had gestolen. Naast dien winkel is een smalle gang, vanwaar een loket uitkomt in hel kantoor. Door dit loket wordt steeds afgerekend met de schippers enz., die van de gros siers de goederen brengen en het geld kistje werd nogal eens gezet op een plankje vóór het loket. De dief scheen van deze omstandigheid op de hoogte te zijn Een kantoorjuffrouw, die juist voor een lessenaar zat, zag, dat een man het loket opende en er met het geldkistje, waarin een goede honderd gul den zat, van door ging. Door den winkel rende zij den dief na, die haar echter te vlug af was en, met het kistje onder zijn jas verborgen, de Vlamingstraat doorrende Daar had de agent in burger, Jansen, die met verlof was en liep te wandelen, den dief ontdekt en direct heikend als een goede bekende van de politie. Hij trachtte van dien en genen een fiets te leenen om een achtervolging te beginnen, doch dat lukte niet De agent, vergezeld door een tweetal winkeljuffrouwen, zette het toen op een loopen. De betrapte gooide toen, zich in 't nauw gebracht ziende, het geldkistje weg, rende dwars door een garage op den hoek van de groote Marktstraat, de Achter Raamstraat in, achtervolgd door een groote menigte Daar was het gauw met zijn vrijheid gedaan. Eenige agenten die intusschen in het bezit van een fiets waren gekomen, hebben den dief aan het eind van de Achter Raamstraat gepakt en geboeid naar het bureau Prinsestraat gebracht. A a n r ij d i n g. Gisternacht omstreeks half-eón is op de Prinsegracht in Den Haag een 59- jarige juffrouw, B. geheeten en wonende aan den Zuid-Oost Buitensingel aldaar, door een motorfiets aangereden. De dame liep aan de linkerzijde van den weg en plotseling werd zij tegen den grond ge worpen door een motorrijder, die met groote snelheid en met gedoofde lichten kwam aanrijden. De dame werd eenigen tijd later door voorbijgangers gevonden met ernstige kwetsuren aan beenen en armen. Haar toestand was vanochtend in het ziekenhuis Dog van dieu aard dat zij niet door de politie gehoord kon worden. De motorrijder reed door en men is er nog niet in geslaagd, hem op te spo ren. Men beschikt echter over een aan wijzing op de plaats van het ongeluk vond de politie een gebroken spiegel, die aan de motorfiets gezeten heeft. Bij de aanrijding is deze spiegel afgebroken. Gisterochtend zijn alle garages in Den Haag afgezocht naar een motor met afge broken spiegel, maar zonder resultaat. Inbrekers. De Larensche politie arresteerde den iS-jarigen Larenschen groentenhandelaar II. K., als verdacht van medeplichtigheid aan den in de maand April ten huize van den heer Sidernis te Soesterberg gepleegde inbraak met diefstal Hij werd ingesloten in het huis van bewaring te Utrecht Thans wordt gezocht naar diens beide mededaders, J. K., een berucht inbreker en in de tweede plaats een zekeren Van W. Met dit trio meent da politie de da ders op het spoor te zijn der voornaamste inbraken welke gedurende den laatsten tijd in het Gooi zijn gepleegd. De „Italia". Het Noorsche Telegraafbureau te Oslo meldt, dat de overgeblevenen der groep Nobile en luitenant Lundborg eerst over drie 1 ot vier weken zullen kunnen worden gered. Deze groep heeft voor een maand voedsel en zal zoo noodig nog weer van levensmiddelen worden voorzien. De hoop om Mariano en zijn beide ge* zeilen, die zich van Nobiles groep hadden afgescheiden om te trachten Noord - Oostland te bereiken, nog levend terug te vinden is nu vrijwel opgegeven. Een vliegtuig heeft gisteren boven al de aangelegde de pots van levensmiddelen gevlogen en ge meld, dat zij alle nog onaangeroerd waren tangezien Mariano slechts levensmiddelen bad meegenomen tot uiterlijk 21 h 22 Juni is het bijna onmogelijk dat zij nog tot de levenden zouden behooren. Uit Nieuw-Aalesund wordt gemeld, dat een van de Zweedsche mecaniciens zich be reid heeft verklaard, met behulp van een parachute te dalen in het kamp van Nobile, ten einde luitenant Lundborg te helpen bij het repareeren van zijn vlieg, tuig. De hiervoor benoodigde reserve onderdeelen zal hij meenemen Op het oogenblik is het zeer mistig, doch zoodra het weer beter wordt zullen de Zweedsche vliegers vertrekken om nieuwe reddingspogingen te ondernemen Bovend'en bestaat het plan met het groote Zweedsche watervliegtuig te gaan zoeken naar het omhulsel van de „Italia» Aan deze expeditie zullen ook de groote Italiaansche watervliegtuigen deelnemen Een zesling. Central News meld' uit Kaïro dat een Egyptische moeder te Ismaria een zesling Ier wereld gebracht heeftvier meisjes en twee jongens. Allen maken het goed Tot dusver was de vijling wien een vrouw op Sardinië het leven schonk, niet overtroffen Rechtbank te Middelburg. Geen baat. J. M. P29 jr., koopman te Goes, was door den Kantonrechter te Goes ver oordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hech tenis, wegens over reding der motor- en rij wiel wet op 24 Februari 1928 De ver oordeelde was in hooger beroep gekomen Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Vrijspraak. J. T.f 52 jr., keurmees'er te Goes, was door den Kantonrechter te Goes veroor deeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis ter zake van overtreding van de motor en rij wiel wet. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch vonnis van den kantonrechter, vernietiging en vrijspraak Politierechter te Middelburg. Smeedkolen. A. J. L., 25 jr., hoefsmid te 's Heer Arendskerke, werd ten laste gelegd dat bij op 15 en 20 Mei j 1. telkens 25 K G. steenkolen, toebehoorende aan M. Mol, heeft weggenomen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis Uitspraak f 20 b. of 20 dagen hechtenis Le ijzeren klap ad f25. H. H M, 19 jr, arbeider te Krui ningen, werd verdacht dat bij op 15 Mei j 1. te Kruiningen Paul us fcnnke heeft geslagen met een stuk ijzer. Eisch f 40 boete of 40 dagen hechtenis Uitspraak f 25 b. of 25 dagen hechtenis. Verkeers zondaars. Door den Kantonrechter te Middel burg werden o.a. veroordeeld wegens in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden A. J. J, V. te Goes tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenismet een rijwiel een weg in verboden richting be rijden N. M K. te Goes f3 boete subs. 3 dagen hechtenis een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel D. P te Ierseke fS boete subs. 3 dagon hechtenis; met een rijwiel rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht J P. v. D. te Kloetinge f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De „Italia LOME, 27 Juni (Officieel). Thans zijn de bijzonderheden bekend geworden welke Nobile heeft verstrekt over het vergaan van de „Italia*. Uit de mededeelingen blijkt dat eerst de motorgondel tegen het ijs is geslagen en vernield werd. Daarin bevond zich de mecanicien Vincenzo Po mei la, die ernstig gewond werd en bijna onmiddellijk dood was. Zijn lijk werd vonden op een plaats, niet ver van de plek waar de commandantsgondel stuk geslagen werd Pomella is door de leden van de Nobile-groep begraven. Nadat deze gondel was stuk geslagen dreef het luchtschip stuurloos af in de richting van den llOen graad Op ongeveer 10 K.M afstand bemerkten de leden der Nobile groep een groote rookkolom, welke naar Nobile meent vermoedelijk afkomstig was van het in brand geraakte 'nenzine-reser voir, dat uit het luchtschip moet zijn ge vallen. Nobile heeft geadviseerd het onder, zoek naar de overige leden der beman ning van de „Italia* uit te strekken over een' gebied 10 graden links en 10 graden rechts van de plek waar Nobile en zijn groep zijn neergekomen. Nobile meent dat de overige leden der bemanning niet verder dan 50 K.M. van deze plek moeten zijn neer gekomen. Van het onderzoek naar dat gedeelte der bemanning liggen 2 Jtaliaanscbe watervliegtuigen en een Zweedscb vliegtuig gereed Zij zullen, zoo dra het weer zulks toestaat, vertrekken. Van de groep Mariano is nog geen enkel bericht ontvangen. Uit de mede deelingen van Nobile blijkt dat deze groep met levensmiddelen voor circa 40 dagen is vertrokken Zij beschikt over kaarten en instrumenten tot vaststelling van baar positie, doch ze beeft geen tenten en wapens. Men was de meening toegedaan dagelijks 10 K.M. te kunnen afleggen. Het lag in de bedoeling in de richting van het Foyn-eiland te gaan. Volgens Nobile zullen ze echter nooit meer dan 5 K M. per dag kunnen afleggen. Toen de Mariano-groep van Nobile vertrok was het radiotoestel uitsluitend in staat berichten te ontvangen. Er kon nog niet worden uitgezonden. De Mariano- groep wist dus in welke richting de hulptroepen werden gezonden. ROME, 27 Juni. De gezondheidstoe stand van Nobile is zeer bedenkelijk. Bij heeft hooge koorts. OSLO, 27 Juni Naar de Zweedsche vliegers mededeelen hebben ze op 16 K.M afstand van het kamp van Nobile een hondenslee expeditie gezien, die zich in de richting van het kamp voortbewoog. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren26, Cornelia Johanna, d.v. Josephus Abraham Rottier en van Dina Maria van Leerdam; 27, Jan zv. Johan nes Anthonie de Witte en van Adriana Verdonk. Huw aangifte 27, Cornelis Engel Kole, 21 jr. jm. en Maria Kouwenberg, 20 jr. jd. Overleden: 26, Wilhelmina Adriana van Dalsen, 42 jr. te Kapelle, echtge noot? van Pieter Slabbekoorn 26, Jan Oreel, 92 jr., weduwnaar van Anna de Ridder. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 770.7 te La- corina. Laagste barometerstand 746,7 te n. Verwacht ing tot den avond van 28 dezer Matige Westelijke wind, aanvankelijk nog tijdelijke storm en zwaar bewolkt met enkele regenbuienlater afnemende be wolking en waarschijnlijk droog weer, ge leidelijk warmer. VEILINGS VEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groote veiling van 26 Juni 1928. Kruisbessen fll a f 11,40 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 11,40 a fll ,50, Zwar te bessen f48 a f,52, Aardbeien export f32,10 a f32,90, Roode bessen f56 Rijpe kruisbessen f25, Kersen: Meiker sen f 32 a f 68, Hollanders f 59 a f 80, Bruine Blanoe f 24, Postelein f 15 a f 28, Luikenaars f 20 a f 26, Uitschot f 1 a f 12, Aardbeien f 17 a f36, Aardbeien uitschot f6 a f 10, Princesseboonen f 72 a f81, Doperwten f 20 a f 24, Peulen f 26 a f 31. Tuinboonen fll a f 15, Oude Aardappelen f 1 a f 2,20, Nieuwe Aard appelen (groote) f 5 a f 9, Nieuwe Aard appelen (poters) f3 a f5. alles per 100 K.G. Snijboonen f0,97, Kropsla f0,40 a f 0,80, Komkommers f 8 a f 15, Bloem kool f2 a f 19, Savoyekool f4 a f5, alles per 100 stuks, Wortelen f 6 a f 13, Kroten f3, Rhabarber f4. alles per 100 bos. Groote veiling van 27 Juni 1928. Kruisbessen f 11,20 a f 11,50. Kleine veiling. Kruisbessen f 11,50 a f 11,60, zwarte Betsen f56,Aardbeien (export) f 81,20 a f32, Aardbeien f24,a f 35,Ker sen (Ho landers) f48.a f56, Kersen (Luikedaars) f 19, a f27, Peulen f 17, a f31,nieuwe Aardappelen (groote) f6,— a f9,(poters) f4,— a f5,--, oude Aardappelen f 1,60. Alles per 100 K.G. Bloemkool f 1,a fll,Savoye kool f4.Kropsla f 0,70, Komkommers f10, a f 13,Alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING „E. M. M." TE KRABBENDIJKE Veiling van 25 Juni 1928. Kruisbessen f 10,90 a fll en f 11,20 a f 11,50 alles par 100 K.G.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3