MANTELS JAPONNEN. P. A. DE LIfiNY Vloerkleeden en Karpetten zoo ook van Heeren-Kleeding Heeren en Jongens=Costuums P. A. DE LIGNY GOES. Rechtszaken. Kamer - Overzicht. Sport Lraatste Berichten. Opruiming restende en GOES HET HUIS VANAF 23 JUNI 1928 Opruiming' van alle Goederen met minstens 10 pCt rabat a contant. Borssele. Woensdag werd in deze ge meente het jaarlijksche zangconcours ge houden van den Zeeuwschen Zangersboud „Zang VeredeltVan de 23 aangesloten vereenigingen namen 19 aan den wedstrijd deel, terwijl de kinderkoren van Wisse kerke en van Borssele elk een drietal nummertjes deden hooren Er werd ge zongen in 5 afdeelingen, n. 1 3e afd. gem koren, 3e afd. mannenkoren 2e afd gem. koren le afd en afd. Uitmuntend heid, beide afd. gem koren Dat sedert de oprichting van den bond en vooral, nu reeds een aantal jaren con coursen worden gehouden, de zang in Zeeland op veel hooger peil is gekomen, dan voor dien tijd, is ongetwijfeld door wat door de verschillende vereenigingen werd gepresteerd, weder gebleken. De be kende musici de Heeren Henri van Nieu- wenhoven uit Breda en P. Kallenbach uit 's Hertogenbosch waren de juryleden Loor de verschillende vereenigingen werden de volgende prijzen behaald in de derde af deeling gem. koren „Zang en Vriend schap", Wissenkerke, 3e pr. met 144 p.; „Zanglust", Wilhelminadorp, Se pr. met 142 p.„Zang Veredelt", Schore, 2e pr. met-149 p.; „Tot Oefening en Uitspan ning", Borssele, 2e pr. met 158 p.; „Nu met Hope", Burgh, 2e pr. met 145 p.; „Door Oefening Vereenigd', Vlissingen, le pr. met 192 p. 3e afd. Mannenkoren „Wissenkerkens Mannenkoor", Wissenkerke, 2e pr. met 146 p. 2e afd gem. koren: „Excelsior", 'sQra venpolder 8e pr. met 187 p., „Polyhy- minia", Sluiskil, 2e pr. met 151 p., „Zanglust" 's Heer-Arendskerke, 3e pr met 131 p, „Tot Nut en Uitsp." Nieuw en St. Joosland, 8e pr. met 139 p, „Cloetings Gemengd Koor", Kloetinge, 3e pr met 148 p.. „Gemengd Koor", 's Heer Abtskerke, 3e pr. met 127 p., „Ons Genoegen", Kats, 3e pr. met 124 p le afd. gem koren: „Oefening baart Kunst", Goes, 2e pr. met 175 p, „Ore lio", Axel, le pr. met 188 p. „Crescen do", te Hoek, 3e pr met 120 p, „Cres cendo», Kruiningen, 3e pr. met 128 p, en ten laatste „Uitspanning door Inspan ning te O. en W. Souburg in de afd. Uit muntendheid gem. koren, 3e pr. met 138 p. Juist bij den aanvang van het concours ontlastte zich een flinke regenbui, terwijl de donkere lucht nog veel meer minder aangenaams voorspelde, doch spoedig kwam er verbetering in het weder en het bleef den geheelen dag verder goed Vijf medailles, respectievelijk geschonken door den burgemeester van Borssele, eere- voor zitter van het feest, door het eere- comité, door den heer F. W. J. Immink, door de Ver. van Vreemdelingenverkeer in Zuid- en N.-Beveland en door het be stuur van den Zangersbond werden uit gereikt aan die vereenigingen die het hoogst aantal punten hadden behaald. Ze vielen ten deel aan de vereenigingen van Vlissingen, Axel, Goes, Borssele en Sluis kil Tot zeer laat heerschle een groote drukte en een prettige feestvreugde Kruiningen Na een inleiding van den heer Overhoff uit Goes, werd Woensdag avond alhier opgericht een afdeeliug van de t'ereeniging voor Ziekenverpleging in Zuid-en Noord-Beveland V'oorloopig omvat deze afdeeling reeds 180 verzekerden. Kapelle. Ook hier is een vergadering gehouden teneinde te komen tot de op richting van een ziekenhuisvereenigiug Burgemeester Mes uit Heinkenszand leidde de besprekingen en staande de ver gadering gaven zich reeds 70 leden op. Op den hoek nabij het hotel „de Zwaan" kwam de motorrijder de K. van Biezelinge in botsing met de auto van dhr de K. eveneens van Biezelinge Dhr. de R. bekwam verwondingen en moest onder geneeskundige behandeling gesteld worden van Dr Pfeiffer. De twee voertuigen werden ernstig be schadigd. Schore. Woensdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Afwezig dhr. de Vrieze met kennisgeving. De notulen der vori ge vergadering worden onveranderd vast gesteld Ingekomen is een verslag van de ver- eeniging „Eigen Erf» te Goes over 1927. De rekening van den Keuringsdienst voor Vee en Vleesch te Kruiningen over 1927 (ontvang f5909.44, uitgaaf f5746.41, goed slot f 163.03. Een schrijven van Ged. Staten betreflende schoolartsen. Op voorstel van B. en W. zal aan Gedep. Staten worden medegedeeld, dat een schoolarts voor Schore niet noodig wordt geacht daar ouders en onderwijzers een voldoende overzicht hebben en in deze gemeente reeds een vereeniging voor uit zending van kinderen naar buiten be staat, en dat de kosten ad f 0,25 per inwoner te hoog zijn, gezien den finan- cieelen toestand der gemeente. Tegen wijziging der kermis te Bier vliet bestaat geen bezwaar. Op een ver zoek van de R K. Politieschool te 's Her togenbosch om een subsidie voor 1929 e v.v. wordt afwijzend beschikt. Mede gedeeld wordt, dat de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger zijn opgenomen en in orde bevonden (in kas f5154.36) Op voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten om aan mej. E. Meijaard, kweekeling met akte aan de O. L school alhier over een tijd vak 10 Nov. 1927 tot 1 Jan. 1928 een gratificatie te geven van 1 25,De gemeentebegrootingen over 1927 en 1928 worden gewijzigd. Vastgesteld wordt een verordening ter voorkoming van corrup tie door ambtenaren en personen in dienst van *de gemeente. De bebouwde kom der gemeente wordt bepaald en wel de zand weg tot aan de woning van dhr. J. v. d. Maas, de Schoorsche zandweg tot aan de woning van mej. dewed Boudt, de steen weg tot aan de, woning van dhr. P. Kole, de Schoorsche zandweg lot aan de woning van dhr. Johs. Glerum en den achterweg Daar de bestaande motor- en rijwielver ordening ten deele is vervallen en niet meer aan normale eisohen voldoet, wordt op voorstel van B. en W, een nieuwe verordening vastgesteld en de oude ver vallen verklaard. Van de Gezondheids commissie te Kruiningen is ter goedkeu ring ontvangen de rekening over 1927 B. en W. wijzen er op, dat, niettegen staande bij Kon. besl. van 26 Juli 1927, no. 17 is beslist, dat de leden der Ge zondheidscommissies geen presentiegelden mogen genieten, toch een bedrag ad f 80,- voor dit doel is uitgegeven tot Augustus 1927. Zij stellen dan ook voor om goed keuring aan deze rekening te onthouden, overeenkomstig welk voorstel zonder hoof delijke stemming wordt besloten. Bij de rondvraag dringt dhr. Nieuwenhuijze aan op een spoedige verharding van den nieuwen weg om de te graven spuikom bij den dijk, daar thans hierover niet met een geladen wagen kan worden gereden. De voorzitter zegt, dat hij bij het Pol derbestuur op een spoedige verharding zal aandringen Dhr. Pierens wijst op het gevaar voor het verkeer door den Achterweg, iu de richting Steenweg-Drie hoek Reeds herhaaldelijk botsten daar au'o's tegen elkaar. Hij stelt dan ook voor om den Achterweg in deze richting voor het verkeer met alle motorrijtuigen te sluiten. Alle leden gaan hiermede accoord, zoodat hiertoe wordt besloten. Hierna sluiting. Vlissingen. Alhier heeft de politie in een hotel aangehouden twee jongens uit Amsterdam, resp. 15 en 16 jaar oud, die gevlucht waren met f 600 van hun pa troon, Zij hadden eerst Zaandam, Rotter dam en Hoek van Holland bezocht en zich in nieuwe kleeren gestoken Zij wil den nu naar België, doch zijn naar Am sterdam teruggebracht. Rechtbank te Middelburg. In de Zitting van heden werden ver oordeeld wegens: Overtreding jachtwet. J. B, 51 jaar, visscher te Goes, ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter te Goes f 5 of 3 d. hechtenis Overtreding spoorwegreglement. M. Z., 60 jaar, arbeider te Goes, be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, f 10 of 5 dagen hechtenis. In de zaak tegen W. A. B, 26 jaar zonder beroep te Middelburg, gedetineerd, verdacht van vergiftiging van haar echt genoot, werd de zaak verwezen naar den Rechter-Commissaris tot een onderzoek naar de geestvermogens van de verdachte. Opgeheven wegens gebrek aan baten, het faillissement van L M. Vermeulen, winkelier te Goes. Curator Mr, J. W Goedbloed te Goes. Een Weineldingsch erfenis jager. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gisteren terecht de 46-jarige slager J. H. uit Wemeldinge, gedeti neerd, wien ten laste was gelegd, dat hij in Mei 1927 uit een safe bij de firma R. Mees en Zoonen heeft weg genomen f 10.000 aan bankpapier en vier obligation 2 van de Deutsche Rentenbank en 2 van de Stad Bremen, elk groot 1000 dollar toebehoorende aan de erfgenamen van F. Hendriks. Verdachte zeide in kennis gekomen te zijn met F. Hendriks en van dezen het verzoek te hebben gekregen bij R. Mees en Zoonen een safe te huren, in welke safe Hendriks zijn effecten en geld.zou bewaren. De sleutel van de safe zou Hendriks bewaren. Aldus is geschied. Verdachte is mee geweest om het vermogen van Hendriks op te ber gen in de safe. Hendriks nam den sleutel mee, doch verdachte stond bij R. Mees en Zoonen als de huurder in geschreven. In Mei 1927 is Hendriks overleden. Dadelijk na de begrafenis, waarbij ver dachte tegenwoordig is geweest, is hij naar Rotterdam gereisd en heeft hij zich ten kantore der firma R. Mees en Zoonen vervoegd. Verdachte had geen sleutel van de safe en daarom is op zijn verzoek het safeslot verbroken. Ook het slot van den zich daarin be vindenden trommel heeft verdachte laten openmaken. Verdachte heeft ver volgens een ander safeloket gehuurd. Een pakje bankbiljetten en eenige effecten heeft verdachte uit den trom mel genomen. De rest deed hij in het andere door hem gehuurde safeloket. Het pakje bankbiljetten maakte een bediag uit van f 10.000. Dit geld depo neerde verdachte op de Rotterdamsche Standaard Bank en de effecten heeft hij door bemiddeling van deze bank laten verkoopen. Ook de opbrengst van deze effecten, ongeveer f 10.000, heeft hij op de Standaard Bank gedeponeerd. Verdachte was niet van plan geweest, het geld, dat hij zich aldus had toe geëigend, te behouden, maar hij zat in moeilijkheden en heeft het tegoed dat hij bij de Standaard Bank had, ge bruikt om daaruit te geraken. Men heeft de betalingen, die ver dachte gedaan heeft, gecontroleerd, en komt dan tot een bedrag van onge veer f 5000. Het resteerende van het bedrag is niet verantwoord. Het ver moeden rijst, dat dit geld ergens ver borgen is. Verdachte houdt vol niets meer van het geld te hebben. Het O.M.In Wemeldinge gaat het gerucht dat het geld bij een dame te Rotterdam in veiligheid gebracht is. Het O.M. meent dan ook een zware straf te moeten eischen. Eisch I jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Gefingeerde berooving. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaau in de zaak betreffende de gefingeerde berooving in de Schrijnwerkers- steeg, waarbij de loopjongen van de fa. van Rees, Burckeren en Bosma zou zijn beroofd van f13.262. In deze zaak werden de beide hand langers van den aanstichter van het be- rooviugsplan(den 86-jarigen Janus Koren), met den jongen, die zich heeft laten be- rooven, overeenkomstig den eisch tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Janus Koren werd Da een eisch van vier jaar gevangenisstraf, tot een ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaar en zes maanden veroordeeld. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft Woensdag in de eerste plaats aangenomen het initiatief-voorstel van den heer Zijl stra tot wijziging van de leerlingen- schaal. Eveneens zijn aangenomen ontwerpen tot wijziging van de Land en Tuinbouw-ongevallenwet en een ontwerp tot wijziging van art. 88 der Arbeidswet. KORFBAL, lste klas Z.K.B. Voor bovengenoemde klasse speelt a.s. Zaterdag te Middelburg: D.O.S. E. L. T. O. I. 2e klas Z.K.B. Voor deze klasse wordt gespeeld te Kapelle: Olympia—Zeelandia II. Koninklijke onderscheiding. Men meldt ons uit Den Haag: De Koninign heeft heden begiftigd met de eere-medaïlle in goud van de huisorde van Oranje, den oudsten pach ter van het Kroondomein, J. Burm te Hontenisse, die heden 100 jaar ge worden is. De film-boycot opgeheven. Men meldt ons uit Amsterdam: Daartoe door darden aangezocht, en Ier gemoetkoming aan de wenschen van den minister 'van binnenlandsche zaken, hebben het hoofdbestuur van den Ned. Bioscoop bond en de vertegenwoordiger van de Italiaanschie filmindustrie ,,Luce nader overleg gepleegd over de tussehein den Ned Bioscoopbond en het Ned. Olympisch Comité gerezen moeilijkbeden met beirek king tot het filmen van de Olympische Spelen. In de bespreking is volledige over eenstemming bereikt. De Ned. Bioscoop bond zal de filmboycot opheffen, en de Italiaansche filmindustrie zal aian de Ned. filmindustrie het uitsluitend opname- en ver-huurrecht voor Nederland en Koloniën afstaan. Ernstig spoorweg-ongeluk. STOCKHOLM, 22 Juni. Gisteravond kwam de van hier naar Norrland ver trokken D.-trein in botsing met een hulp-locomotief. De drie eerste wa gens van den trein werden verwoest terwijl een in brand vloog. Twintig personen werden gedood, 25 ernstig gewond. Men vreest dat zich onder de puinhoopen nog meer slachtoffers bevinden. De „Italia". KONINGSBAAI, 22 Juni. Majoor Maddalena is gisterenmiddag opnieuw opgestegen om te cirkelen boven de plaats waar Nobile eu de zijnen zich bevinden. Hij heeft rookbommen voor Nobile meegenomen opdat deze een geschikte landingsplaats op het ijs zal kunnen aangeven. Maddalena is voor- uemens op het ijs te landen, Nobile en drie zijner metgezellen aan boord te nemen en hen naar Koningsbaai te brengen. De overigen zullen later wor den gehaald. Daar het ijs steeds meer begint te smelten vreest men dat de Zweedsche metereoloog en de beide Italianen (die zich 17 dagen geleden van Nobile af zonderden teneinde te trachten Spits bergen te bereiken) niet meer te redden zijn. Het wordt n.l. uitgesloten geacht dat drie personen uit een vliegtuig op het ijs worden opgemerkt. Ook van Amundsen was gisteravond laat nog geen enkel bericht ontvangen. De moord in het Zuid-Slavische parlement. BELGRADO, 22 Juni. Gisteravond is het hier tot een ernstige botsing ge komen tusschen de politie en demon stranten, bestaande uit studenten eu communisten. Hierbij werden 4 per sonen gedood en 12 gewond. Te mid dernacht was de politie de situatie meester. Totaal zijn 70 demonstranten gearresteerd. De kroatische boerenpartij verga derde gisteren met de zelfstandige de mocraten. In deze vergadering is het aftreden der Yougo-Slavische regeering geëischt. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw. Aangifte. 21, Frans Schipper,23 j. en Elisabeth Jannetje vau Liere Cornells Kramer, 38 jaren en Leuntje Tazelaar, 27 jaren Gehuwd: 21, Jan Nieuwdorp, 19 jaren, te Kapelle en Teuntje Openneer, 22 jaren; Karei Bertus de Dreu, 26 jaren en Fran- eina Toorenaar, 23 jaren Overleden; 21, Jan Barentsen, 3jaren z. v. Gerard Marinus Barentsen en van Sophia Pieteruella Kroon. Margaretha van Antwerpen, 94 jaren, te 's Heer Arendskerke weduwe van Jan Zweed ijk. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 21 Juni 1928. Kersen f 28 a f 29, Aardbeien f 30 a f53, Aardappelen f9, Poters f6, alles per 100 Kg. ADVERTENTIËN. Ondertrouwd: J. A. MARIS Cand.-Notarls MARIE VAN DER WERFF Groede (Z.) Rilland-Baih 19 Thuis Maandag 25 Juni van 3—5 uur. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juin: 23 Goes, buis en erf; inboedel, v. Dijke 27 Biezelinge, bouwland. Verbist. 27 Heinkenszand, bouwland, Verbist. 28 Ovezande, bouw- en weiland, Verbist 28 Nisse, boefje met bouwland, Pilaar Ovezande, inspan, de Kok. Juli 3 Goes, buis met schuurtje en tu:n, Van Dissel. 4 Nieuwdorp, veldvruchten, De Wilde en Hedjboer.' 6 Wolphaartsdijk, bouwland, 1 hooien, 18 Nieuwdorp, kapitalen boereninspan. De Wilde en Heijboer. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. 22, 23, 24 en 26 Landbouw-bioscoop, In veilige basen en de terugkeer van den gebieimzinnigen ruiter. 23, 24, 25 en 26 Scbutttershof-bioscoop, De ontbladerde roos. Juli: 4 Schuttershof, Algem. verg. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek „Zeeland' September. 7 Landbouw-Bioscoop, „De negerhut van Oom Tom AANBESTEDINGEN. ~Juni: 30 Wemeldinge, bouwen woonhuis, r. J. de Bourgraaf. Heden overleed in den ouder dom van 76 jaar, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader Mr. WILLEM HERMAN JONKERS, Advocaat-Procureur, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Kortezwaag, 20 Juni 1928. J. W. JONKERS. Ziel, F. JONKERS. T. JONKERS-Hofkamp. Goes H. JONKERS. D. JONKERS- Fransen van de Putte. Kortezwaag S. J. J. JONKERS. Gorredijk: H. W. R. JONKERS. H. JONKERS-de Glee. W. H. JONKERS en Kleinkinderen. De teraardebstelling zal plaats hebben op Zaterdag 23 Juni a.s. n.m. 2 uur te Kortezwaag. De Heer en Mevrouw L. DE JA GER—Boogerd betuigen hunnen har- telijken dank voor de zeer vele be wijzen van belangstelling, bij hun 25-jarige Echtervereeniging onder vonden. Goes, Juni 1928. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op DINSDAG 3 JULI 1928, des avonds om 8 uur in „De Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van den heer I. F. DRONKERS aldaar publiek verkoopen: MET SCHUURTJE EN TUIN te Kloetinge, aan den Heernisseweg B no. 12, groot 1 A. 55 c.A. Op gebruik bij de betaling. Dagelijks te bezichtigen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. ook van

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3