Groot Festival 2'" Pinksterdag, Goes j~22| Muziekgezelschappen Half eenOptocht öoor binnenstad Half twee tot half zesConcerten op Groote Markt, Beestenmarkt en in Schuttershof (vrij toe- gangelijk voor een ieder) Zeven tot elf uur: Avondconcerten op Groote Markt en Beestenmarkt Rondvluchten boven Goes en Omgeving Muzikale promenades langs de Singels en in de buitenwijken. Laatste Berichten. Huishoudster. Huishoudster, IS* Het Comité verzoekt de ingezetenen van Goes belezfd om 2en Pinksterdag de vlag uit te steken. Zie officieele feestgids a f 0,15. op te sporen. De vlet was gehuurd' bij een verhuurinrichting op de Mauritska.de. De mannen hadden echter, teen zij de vlet terugbrachten niet genoeg geld bij zich om dien huurprijs te betalen. Een van hen heeft toein als onderpand zijn bewijs van Nederlanderschap afgegeven. Her- door was de politie in staat een der bei de mannen, dóe een vroegere wachtsman van de K.N.S.M. bleek te zijn, op te sporen. Ook zijn medeplichtige werd daar na spoedg aangehouden en bij de Za terdag gehouden huiszoekingen werd het grootste gedeelte der gestolen voor wierpen teruggevonden. Een ihbreker neergeschoten. Zondagavond omstreeks kwart voor 10 zag een rechercheur valn de centrale re cherche op de Gedempte Karnemelksha- ven te Rotterdam een berucht inbreker, dje zich daar op verdachte wijze ophield. De rechercheur stelde zich in een urinoir op en zag kort daarna een anderen man, welke hem later eveneens een bekend in breker bleek te zijn, uit eein pand komen. De tw.ee mannen liepen naar het Stroo- veer. Daar hield de rechercheur beidein aan en hij gelastte hen, met hem mee te gaan. Eeln van de mannen zei, dat zij dat nog wel eans zouden zien. Belden namen een dreigende houding tegen den rechercheur aan, wiaarbij de man. de uil het pand was gekomen, een pakje, dat hij ondier den arm had gehad, liet vallen. De rechercheur haalde zijn revolver voor den dag en loste ter schrik aamjaging een schot in de lucht, waarop bei.de mannen er van door gingen. De rechercheur riep hen toe, te blijven staan, maar zij renden door. Hij heeft diaanop in hun richting gevuurd. De kogel trof den main, due uit het pand was gekomen. Deze viel, maar stond oogenblikkelijk wieer op om zijn vlucht voort te zetten. Opnieuw schoot de rechercheur op hem en wederom werd de man getroffen. Ook nu vjel hij op den grond en ditmaal bleef hij liggen. De an dere main wist te ontkomen. De getroffene, die twee schotwonden in den rug, even onder den rechter schou der bleek te hebben, is naar dein politie post aan de Galerij en vandaar naar het ziekenhuis a,ain den Coolsingel overge bracht. Het is de 42-jarige bootwerker O. F. M. Het pakje, dat hij had weggeworpen, bleek een ijzeren geldkistje te zijn. Dii kistje, dat f50,bevatte, was gesto len uit het pand aain die Karnemelkshaven, tea nadeele van den handelsreiziger N. F. W. Het k'stje is in beslag genomen. Inmiddels was de aanhouding van den anderen, inbreker verzocht en kort daarna is het de politie gelukt dezen, vluchteling op den Schiedamschen dijk aan te hou den. Dit is de 42-jarige bootwerker P. P. B. Op hem, zoowel als op zijn kaïrjc, aad', zijn valsche sleutels aangetrof fen. Hij is opgesloten. De torenbrand te Farmsum. Men is er in geslaagd, den brand in den toren van Farmsum meester te .wor den en de mooie kerk daardoor Hre be houden. De Appingedamsche brandweer is Maandag te half twee vertrokken. Van den toren zijn twee ramein e.n de spits verloren gegaan, slechts het deel, waarin de klok was aangebracht, bleef gespaard. Alles is verzekerd. Die brand is ontstaan doordat bij den laatsten"slag;van èen vrij hevig cnweder 'de bliksem insloeg. Eerst veel Later werd de brand ontdekt. De Zondagsdienst op .de spoorwegen. Het „H'bld." schrijft: N,aar aanleiding van het bericht, dat dezer dagen in de pers de ronde deed; volgens hetwelk de minister vain Water staat, de heer Van der Vegle, gewei gerd zou hebben mede te werken aan een uitbreiding vain den Zondagsdienst op de Nedesdandsche spoorwegen gedurende de Olympische Spelen, hebben wij ons tot dien minister om inlichtingen gewend. De minister vertelde ons, dat de voor genomen uitbreiding van den Zondags dienst niet alleen de tijdperken van de Olympische Spelen betrof, maar den ge beden gewonen zomerdienst. Het ging om het inleggen van ongeveer honderd nieuwe treinen over het geheel© Land in dien zomerdienst. „Ik heb onder de ge geven omstandigheden geineend niet tot dieze uitbreiding te moeten medewerken", aldus minister Van der Vegte, „omdat zij zou beteekenen een algemeenie opwekking tot reizen op Zondag. Maar het spreekt vanzelf, dat de dienst der Staatsspoor wegen vrijheid beeft --- voor het geval gedurende ,de Olympische Spelen of door andere gebeurtenissen zich ergens méér reizigers aanmelden, dan in dien gewonen treinenloop kunnen wonden verwerkt extra-treinen in te leggen. De menschen kunnen niet op het station blijven staan. De Staatsspoorwegen zullen Hun pl ebt in dit opzicht natuurlijk ook nakomen. Maar dat is dam toch nog heel wat an ders, dan dat er ;in het spoorboekje staat, dat er om zoolaat-en-zoolaat nieuwe, in gelegde treinen, speciaal voor de Zon- dagsreizigers, zullen loópen. Waar de be hoefte blijkt, zullen de menschen ver voerd worden, maar de behoefte zal n et nog eens extra geprikkeld worden door een voor opgestelde uitbreiding van den dienst". De moord te Maartensdijk. In deze moordzaak komt dank zij liet volhardend werk van burgemeester van der Voort van Zijp, meer klaarheid. De gearresteerde de b. is de rol van onnoo- zele gaan spelen. Dat hij echter tot kort voor bet volvoeren van ziju gruweldaad wel over zijn volle verstand beschikte, is gebleken uit de voorbereidingen, welke hij getroffen heeft. Ter herinnering diene, dat de B. de boezemvriend was van den landbouwer Floor. Des avonds ging hij met zijn kame raad, bij wien hij tot iaat in den nacht bleef, onder het genot van een glaa een kaartje spelen. Floor, die zijn vriend in alle opzichten scheen te vertrouwen moet de B. toen hebben verteld, dat hij een aanzienlijk kapitaal bezat. Deze uit atingen zijn Floor noodlottig geworden' Van genoemden tijd af moet in de B.,s brein het voornemen post gevat hebben, zich van dat geldmeester te maken. De vraag was nu slecht s, op [welke manier. Ben poging tot steleé durfde hij vermoedelijk niet te wagen, ómdat niet vast stond, dat Floor zijn kapitaal dat op f 70.000 h f 80.0U0 geschat werd, in huis had, dan wel dat hij het in papieren belegd had. Ook Floor's spierkracht schijnt een remmende wer king op de plannen van de B, te hebben gehad. Br bestond echter een middel, dat als het slaagde, de B. in het bezit van het door deze zoo vurig begeerde geld zou brengén. Dit middel bestond hierin dat Floor een testament afgeperst werd, en dat -hij daarna uit den weg geruimd werd. Voor een dergelijk plan schijnt de B aanvankelijk te zijn teruggedeinsd. Hij zon dus op een andere manier. Op zekeren dag in de maand Maart verscheen hij ten kantore van notaris T. O. M. 'Jbaron van Wijnbergen te Utrecht, waar bij zich voorstelde als Floor Hij kwam spreken over het ma ken van een testament. Terwijl den a.s cliënt een stoel wordt aangeboden, waar op de zwaargebouwde boer neerzinkt, be gon hij te vertellen van zijn lichamelijk lijden. Hij was onder behandeling van een arts, die hem gezegd had, dat hij lijdende was aan kanker in het hart, een diagnose, die achteraf beschouwd nog zoo heel ver niet van de waarheid was. Sprekend over zijn verdere plannen gaf de B. aan de hem te woord staande heeren, een zekeren van Maurik te Jut faas als referentie op. Deze man was den notaris bekend. Om geen achterdocht te wekken kwam Flobr alias de B. nog Jeenige malen op het kantoor. Ten slotte werd toen ten name van Floor hel testament verleden. Later is volgens in lichtingen. van den notaris zelf ontvan gen, de B. weer teruggekomen, ten einde eenige verbeteringen in het document (aan te brengen. Toen nu dezer dagen het signale ment van den vermoorden Floor en den vermoedelijken dader bekend -verden, moet het den notaris wel een ontnuchtering zijn geweest, te ervaren, dat het slacht offer hun cliënt niet was. Spoedig kwam aan het licht, dat het testament vervalscht en dus waardeloos was. Maandagmiddag moest de Bdie geen moment aan het strenge verhoor van den burgemeester ontsnapt was zich in het bijzijn van notaris van Wijnbergen en eenige candidaat-notarissen en employés nader verklaren. Eerst trachtte hij zich van den domme te houden, doch de heeren herkenden hem onmiddellijk als den man, die zich aan hen als Floor had bekend gemaak t Toch blijft de B. halsstarrig en hardnekkig ontkennen. Eerst zeide hij, den moord niet te hebben gepleegd, daarna antwoordde hij op elke vraagIk zwijg". De burgemeester wist hem nog één be kentenis af te dwingen, n.l. deze, dat de B. inderdaad het jachtgeweer had gekocht Met spanning wordt thans het moment afgewacht, waarop de B. zal toegeven de brandstichting en roofmoord te hebben ge pleegd. Voor den rechter zal hij dan be halve wegens deze feiten ook wegens valseh heid in geschrifte terechtstaan. In hoeverre de gearresteerde van Maurik en een vrouw de hand in dat drama hebben, zal het- verdere onderzoek moeten uit wijzen. Aan den burgemeester in de eerste plaats, vervolgens aan Klaassen, gemeente veldwachterte Maartensdijk, en van Kooten rechercheur te Utrecht, zal dan de eer te beurt vallen, de misdaad te hebben ont sluierd. Doodelijk ongeluk. Gisterochtend half 12 is een met volle bussen melk beladen vrachtauto, bestuurd door den chauffeur Nat, even buiten de gimeente Punnerend door een luxe auto aangereden. De melkauto kwam in 't Noordholiandsch kanaal terecht en zonk onmitjdellijk Pas na een halt uur slaagde men er in het lijk van den chauffeur uit de stuurkast op te halen. Invoerrechten op klompen In de Mem. v. Antwoord op het Voorl. Verslag over het voorstel van wet van de heeren Fleskens en Smeenk, tot tijdelijk' heffing van een invoerrecht voor klompen, betoogen de voorstellers dat zij in deze geen partij willen kiezen in den strijd tusschen vrijhandel en protectie in het algemeen Het gaat er hier slechts om, de gevolgen eener abnormale concurrentie, die uit haar aard slechts tijdelijk kan zijn, eenigszins te neutraliseeren. En daar van de Begeering geen voorstel tot verbetering is te wachten, is het onvermijdelijk, van het grondwettelijk recht van initiatief ge bruik te maken. De voorstellers deelen niet het inzicht van sommige leden, dat de Regeering bij aanneming van het voor stel niet zou kunnen medewerken aan de uitvoering daarvan. In een uitvoerige berekening bestrijden zij de cijfers van de Kamer v. Koophandel te.Amsterdam; ze concludeerden dat bij een minder verbruik van bijna 5 pet er een toeneming is van den invoer van ongeveer 30 pet. De voorstellers zien in de concurrentie van den Belgischen klomp met den Nederlandschen een sociale dumpiog van de meest onsympathieke soort. Zonder afwijzend te staan tegenover mogelijke andere plannen, die in de toe komst nog zouden kunnen rijpen, achten de voorstellers het onmiddellijk belang der klompenindustrie het best gediend door aanneming van hun voorstel. Zou daarnaast eventueel door de Regeer.ng steun voor een op te richten Verkoop bureau kunnen worden verleend, dan zou de verwezenlijking van dit sympathieke denkbeeld zeker door ondergeteekenden worden toegejuicht. Kerk ingestort. Maandagavond laat stortte met donderend geraas het middenschip van de sinds jaren ongebruikte Protestantsche kerk te Dongen in. Steenen en balken kwamen overal in de omgeving terecht; ook op den weg, maar daar het al laat was, bevond zich daar niemand. Eenige jaren geleden werden door het Rijk voor de restauratie gelden beschikbaar gesteld, maar Jater werd het desbetreffende besluit ingetrokken. De bezoeker. Zondagmiddag meldde zich bij de familie R. te Nieuwer-Amstel een heer aan, die voorgaf zijn familie te komen bezoeken. Het dienstmeisje, dat open deed, vertelde dat de familie uit was. De heer vond dit hoogst onaangenaam, daar hij heelemaal uit Limburg was gekomen om de familie na jaren nog eens op te zoeken. Het meisje hierdoor getroffen, vroeg of mijnheer wellicht wilde wachten. Dank baar aanvaardde de bezoeker dit voorstel en vleide zich gemakkelijk neer in een cra- paud in den salon. Hij liet zich een aan geboden kop thee zeer wel smaken. Na een drie kwatier ongeveer gewacht te hebben, gaf hij het meisje te kennen, dat hij onmogelijk langer kon wachten, doch vroeg haar de familie te willen ver tellen dat oom. K. uit Limburg was ge weest en dat hij op zijn terugreis van Rotterdam vermoedelijk Maandag, terug kwam. Bij de thuiskomst der familie deed de dienstbode het verhaal, doch noch de heer noch de vrouw des hviizes. kende een oom K. uit Limburg. Dit bezoek niet vertrou wende ging men den salon inspekteeren en kwam tot de ontdekking, dat eenigzil verwerk, ter waarde van ongeveer f 40 was verdwenen. Het meisje kreeg onmid dellijk ontslag. Opsonin** derde Schutsluis te WsmelÜnge. De Minister van Waterstaat, de heer Van de Vegte, heeft hedein de dei |d'3 schutsluis geopend1. Uitvoerig verslag volgt Vrijdag. Het bezoek van de builen'andsche journalisten. Door de vale regen kom belaas het feest niet te Wemelidiinige plaats vundein, waarom besloten werd op het ierrem bij het Veiliogsgebouw, ;)n dit gebouw en iin de de goederenloods bet te doeln pliaa's vjnidein. Gelukkig was het hedbn ina den middag di'oog weeir en wauetn vele menschen uit Zuid1- en Noord-Beveiaind In nationale klederdracht opgekomen om het feest mede te maliën. Vrijdag zuilen we een uitvoerig ver slag plaatsen. Haagsch Gerechtshof. Men meldt ons uit Den Haag: Het Gerechtshof heeft hiedeo arrest gewezen in de volgende zaken. C. L. H., varensgezel zoinder vaste woonplaats, d e bij vennis van de Recht bank tie Middelburg djd'. 1 Mei 1925, vrij gesproken valn 3 hem ten laste gelegde feiten van diefstal. Op 24 Juni 1925 heeft het Hof dit vonnis vernietigd en ver dachte bij verstek veroordieeid tot 18 maanden gevangenisstraf. Thans heeft het Hof dit verstek-arrest bekrachtigd. H. A. v. D., notaris te Hulst, die door de Rechtbank te Middelburg wegens het als notaris een door hem opgemaakte acte niet doen inhouden van de voorna men Main ieder der verschijnende partijen was veroordeeld tot f 3 boete s. 3 dagen hechtenis. De Hooge Raad casseerde dut vonnis en verwees de zaak naar hipt Hof, welk college thans verdachte heeft vrijpsproken C. P. H., koopman te Vlissingen, die door de Rechtbank te Middelburg wegens verduistering veroordeeld was tot 2 maan den gevangenisstraf. Het Hof veranderde deze straf in f 25 boete s, .25 d. hechtenis. BURGERLIJKE STAND over de maand April 1928. OUDELANDE. Huw.-aang.: 19, Jo- hainines Harthoorn 22 j. jm. en Sara Jo hanna Remijnse 22 j. jd. Levenloos aangegeven: 5, een mannelijk kind van Laurus Looij en Jacoba van Oosten. Overleden: 14, Jan van Zunderen' 21 maanden, z.v. Jacobus van Zunderen en Apolonia Oosidijk. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Van kiespijn en kunsttanden Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tarnden vroegtijdig te verliezen'. Wie zijn tarnden regelmatig laat onder zoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft verschoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kau wen veel meer waard dan kunsttanden. GEZONDHEIDSRAAD. LlCHT OP. Donderdag 24 Mei Vrijdag 25 Mei 9.30 uitf 9.31 uur 448ste STAATSLOTERIJ. 5e klasse 5e lijst Trekking 21 Mei. f10000: 19499 f 1500: 15176 f 1000: 6381 9422 f 400: 1375 17828 f 200 4040 5266 5846 6891 15893 f 100: 1576 2360 6183 8076 10801 11717 12537 15420 18127 18419 20722 5e klasse 6e lijst Trekking 22 Mei. PlOOO: 6211 6802 8202 8220 10335 10406 VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling vain 22 Mei 1922. Aardbeien f 93 a f 139, Pomme d' Oranje f 14 a f 16, Zure Bellefleurs f26, Reisnette d' Or f21, Postelein f28, Spi nazie f 15 a f23, Aardappelen (groote) f7,10 a f8, Aardappelen (poters) f5,60 a f7,90, Boontjes f31, alles per 100 Kg., Komkommers f23 a f25, Bloemkool f21 a f40, Kropsla f2,50 a f6,10, Kropsla (uitschot) f 1,40 a f2, alles per 100 stuks, Radijs f 1,40, Rhabarber f 6,60 a f7,20, Bloemen f7, alles per 100 bos. WEERBERICHT. f 400 f 200 f 100 1794 6746 14621 19762 8972 11299 13305 16543 3015 4088 5621 6476 7552 9418 11553 14327 19319 Hoogste barometerstand 769.9 te Isaf- jord ein Seijdesfjord. Laagste barometer- tstamd. 753.3 te Yarmouth. De verwachting tot den avond van 24 dezer luidt: matige tot zwakke Z.O. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk opklarend', later weer kans op regenbuien, iets zachter. BURGERLIJKE STAND VAN GOES- Overleden: Clazina de Dreu 50 j., weduwe van J. de Jonge. MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158 Amsterdam. Marktoverzicht der vorige week. Na de flauwe stemming aain onze mark ten kwam er deze week meer vraag voor alle soorten aardappelen met eenigszins oploopiemde prijzen. Indus [mie kwamen van f4,50 op 15,50, Zand Industrie, die men Ide vorige week niet verkoopen kon, gingen nu vlug weg voor f 3,75 a f 4,Blauwen en Bonten m:ts goodie kwaliteit blijven gevraagd. Andijker Blauwen gevraagd, ook verschillende soorten poters. Nieuwe Mal ta. verkoop vlug. Winter Malta-aardappe len f 13,a 115,Noieuwe Spring Malta-aardappelen f21,50 a f24,Dezp week geen aanvoer van niéuwe aardappe len. Ik kan een ieder aanraden, die nog aardappelen heeft, deze ter verkoop te sturen naar Jac. Knoop, daar mijn ver wachting is een vluggere markt en betere prijs. Winter Malta f 13.f 16,— Nieuwe Spring Malta f 21,50 f 24,— Prijzen waren heden 14 Mei 19281 ZEELAND: p. H.L.of 70 K.G. Laagst Hoogst Bonten f 8,50 f .9,25 Bonten poters f 4,75 f 5, Blauwen f 8,50 f 9,— blauwe poters f 4,75 f 5,— Klei Industrie f 5,25 f 5,75 Zand Industrie f 4.25 f 4,75 FRIESLAND: Roodster f 7,50 f 8,— ADVERTENTIËN. RUSTEND LANDBOUWER, klein gezin, vraagt een leeftijd 20 tot 30 jaar, liefst boerendoch ter, goede behandeling, dicht bij groote stad. Brieven onder No. 635, aan het bureau dier Goesche Courant.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3