Stadsnieuws Rechtszaken. Kamer - Overzicht. Binnenland Toen we ons gistermorgen te hall elf per trein van Goes naar Vlissingen bega ven merkten we verschillende leden van provinciale staten op, die zich in feeste lijke stemming naar de Scheldestad bega ven. Het jubileum vormde in de coupé's het onderwerp van het gesprek, dat een humoristisch tintje aannam zoodra men zich herinnerde diat de veel besproken en becntiseerde veerboot aan het eeuwfeest van den bootdienst op de Westerschelde was dienstbaar gemaakt. In Vlissimgien begaven de genood! gelen zich na aankomst van den trein onmiddel lijk aan boord' van die Koningin Wil- belmtira", die aan het station onder stoom lag. Onder de gasten van Ged. Stateflj bevonden zich vele autoriteiten, van wie wij het eerst wilen noemen den vertegen woordiger Van den Minister van Water staat, den heer Mr. H. J. Silver gieter Hoogstad, administrateur van het Depar tement; den regeeritngscoiflmissarisden heer A. de Vulder van Noordenden oud griffier der Staten van Zeeland, den'heer H. J. G. Hartman, den secretaris der bootcommissie, den heer A. J. van Luijk, hoofdcommies der 4de afdeeting ter Pro vinciale'' griffie" van Zeeland, die reeds ongeveer 30 jaar in verschillende functies met het toezicht op het financieel beheer der sfcooniboofcdiemsten is belast; dien hoofd'-ingenieur van den Provincialen Wa terstaat, den heer Ir. J. J. van Leeuwen; den ingenieur van den dienst te Terïieu- zen, den heer Ir. P. L. Israël; den in ge itiiëur der Domeinen, den heer Ir. A. G. Verhoeven; de chefs der andere af deelin gen van db griffie, de heeren J. F. Ma gendans, G. C. Dalman cn Mr. L. J. A. van der Harst; den directeur van den dienst op de Westerschelde, den heer G. J db Jonge en die.n van den dienst op de Oosterschelide, den heer P. de Bruijme, den inspecteur en den adjunct-inspecteur dier P. T. T., da heeren J. den Heijer en T. van Houwelingen. Verder noemen wij het overgroote deel van de tegenwoordige leden van de Pro vinciale Staten van Zeeland en vele oud- leden van dat college; de colleges van B. en W. der gemeenten Vlissimgen, Breskens en Terneuzen. Verder vertegen woordigers van het bureau- Cornel i s sen te Amsterdam en van J. en K. Smits' Scheepswerven; van den A.N.W.B.; van db K.N.A.C.; van dein Bond van Auto bushouders en van dien van Bedrijfs autohouders en ten slotte de leden van het personeel, voor zoover de dienst het' toeliet en bijna alle nog in leven zijnde gepensioinneerdien. Verschillende persver tegenwoordigers maakten den tocht imede. Van Vlissingen werd liet eerst naar Breskens gievarai. De regen druilde ge stadig neer, hetgeen natuurlijk aan de be koring van den tocht veel afbreuk deed. De muziek die aan boord was, deed evenwel 'haar best om de opvarenden de zonnige vreugde te vergoeden. Nadat in Breskens een bezoek was ge bracht aan het nieuwe gebouw van den bootdienst, verzamelden allen zich in de groote benedenkajuit waar de officiee'e herdenking van het eeuwfeest plaats vond. De commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Quarles van Ufford' was de eerste spreker. Hij zei dat kroonjaren in Zeeland herdacht plegen te worden, en dat het groote kroonjaar van den stoombootd-enst hierop geen uitzondering mag maken. Spr. vergeleek het eerste schip dat den veer dienst op de Westerschelde onderhield miet de prachtige vloot die thans in ge bruik is. Voor 100 jaar voer men miet een tobbe, zei spr., thans met een zee kasteel. De afgevaardigde van den minis ter van Waterstaat werd hartelijk wel kom geheeten en hem werd verzocht Zijne Excellentie den dank der provincie over te brengen voor hetgeen het Rijk voor den bootdienst deed. Toen Zeeuwsen Vlaande ren te kennen gaf dat hare economische ontwikkeling in het Noorden lag, begreep de regeeriing dat deze ontwikkeling nooit zou kunnen plaats vinden zonder een goe den veerdienst. Op voorstel van Jhr. Quar les van Ufford werd aan H. M. de Ko ningin teen telegram verzonden, waarin uiting wend1 gegeven vain de dankbaarheid van het Zieeuwsche volk voor de interesse vam.de Koningin in den bootdienst. Na voorlezing hiervan heette spr. den heer Dijckmeester, den oud-Commissaris jdeir Koningin in Zeeland welkom. Gij hebt 15 jaren Uw beste krachten aan de provincie gegeven, zei spr., en in het hart der Zeeuwen hebt Ge een groote plaats verworven. We hopen dat U nog vele jaren van den Zeeuwschen vooruit gang getuige zult mogen zijn. Hierna werd er de aandacht op. geves tigd, dat die Zieeuwsche provinciale boot- drenst een unicum in den lande is. Dank zij het wijs beleid' van Provinciale Sta ten is hij geklommen tot de hoogste van heden. Spr. bracht de Staten hiervoor dank. Inzonderheid ging evenwel mijn er kentelijkheid uit maar de ibootcommissue uit Ged. Staten (die veel critiek ondier vond, doch due weet idiat de beste stuur lui aan den wal sfcaam) en dan in de eer ste plaats naar den heer Rompu, den vlootvoogd dier provincie. Hij is een man van de daad, zei spa*. We zijn, hem veel dank verschuldigd. Tot slot sprak de Commissaris het personeel van den bootdienst toe. Aan het hoofd hiervan staat de heer De Jonge, diie in korten tijd blijk gaf, uitstekend voor zijn taak berekend te zijn. Trouw en eerbied voor de overheid zijn de sierad.n d!ie het personeel van den bootdienst tooien-. Als leietn klein blijk van waarides- ritng besloot het Dag. besteur der pro vincie aam het personeel e:m extra uih- keering te doen toekomen naar gelang van dein rang die de memschen innemen. H. M. verleemde voorts aan een viertal leden van het personeel de Koninklijke onderscheiding. Spr. besloot zijn vaak geestige en toegejuichte reide met dein wettisch dat de bootdienst spoedig aan alle menschen tegemoet zal kunnen komen. Mr. H. J. Silvergie'jer Hoogstad sprak hierop namens den minister van Water staat ids beste wenschein voor den dienst ui' Mr. Dijckmeester, end-Commissaris der Koningin in onze provincie, dankte voor de uitmoodiging om van het eeuwfeest ge- tu.ge te zijn. Iin de rede van mijn op volger zei spr., heeft me vooral getroffen de blijde Loon, waaruit hoop voor de toe komst voor Zeeland spreekt. Aan de hand van enkele voorbeelden legde -de heer Dijckmeester uit, dat Zee'and er in alle opzichten goed voorstaat. De heer De J o nge, d ree leur van den bootdienst bood namens het personeel een tiegeltabeau aan, hetgeen dioor den Com missaris der Koningin dankbaar werd aan vaard. In hef nieuwe lokaal te Vlissingen zal het een plaats vinden. Nadat de heer Hartman, oud-griffier der Staten een schets had gegeven van de ontwikkeling van den bootdienst hul digde de heer v. d. Wart den heer Hart man namens Prov. Staten. Hij zei, dat men het werk van den heer Hartman maar ook zijn persoon steeds ten zeerste ge waardeerd heeft. Namens de Staten bood spr. een schilderij van Vlissingen door den kunstschilder Jacobs aan. De laatste spreker was de burgemeester van Vlis singen, den heer Van Wcelderen, die naar voren bracht wat de veerdienst op de Westerschelde voor Vlissingen beteekende. Vervolgens begaven de genoodigden zich naar de boven kajuiten, waar een koffie maaltijd werd aangeboden. Te Terneuzen werd' wederom aangelegd en een bezoek gebracht aan de rijks-electrische-centrale. Daarop ging de tocht naar Hansweer waar verschillende personen de boot ver- Ine ten, teneinde zich per trein in verschiiti leinide richtingen te verspreiden. Ander: n bezochten nog Walsoorden en keerden per i bcot naar Vlissingen terug. Ondanks het weinig iïiooie weer zal de herdenking van het eeuwfeest van den bootdienst bij allen eten prettige heriinne.nng vormen. Om de Schelde. Naar de ,,Z. K." verneemt is het jacht ..Mercator", dat vorige week Woensdag aan enkele vlegels gelegenheid1 bood, om de Nederlaodsche gastvrijhe-id te misbrui- kien, Zondagvoormiddag tusschen. 10 en 12 uur wederom te Sas van Gent door het kanaal GentTerneuzen gepasseerd1. De leider van het gezelschap, dat dit maal van fatsoenlijker gehalte bleek te zijn, verklaarde, de handelswijze der vo rige club excursionisten ten sterkste af te keuren. Het gezelschap, dat klaarblij kelijk onder den indruk was en aan van kelijk nog had' geaarzeld om den tocht miet het gesignaleerde jacht op Neder- landsch gebied te wagen, werd te Sas van Gent door 2 maréchaussée's opge wacht, die zich aan boord begaven en tot Sluiskil (gemeente Terneuzen) het jacht begeleidden. Aldaar kwamen ma réchaussée's uit Terneuzen hun plaats innemen, die aan boord bleven tot laatst genoemde gemeente was gepasseerd. Uit een en ander moge blijken, dat onze autoriteiten op hun qui vive zijn en zich gereed' houden eventueel krach tig in te grijpen. 's Heer Abfskerke. Voor het nationaal huldeblijk is f21,30 ontvangen en zijn 96 banidteekenimgem geplaatst. Hansweert. Het Frans cbe sleepschip „Circe", schipper De Jong, is gister nacht onder een in de haven staande duk d' alve blijven zitten, en met het opkomen van het water volgeloopen en ge zonken. De bemanning wist zich juist bij tijds te redden. Het schip is geladen met kali, van Straatsburg naar Antwerpen. De klerk W. A. Buiteijn te Heon- kienszamid, ós met ingang van 1 Juni a.s. geplaatst aan de Inspectie der Directe Belastingen enz. te Hansweert. Heinkenszand. Gisteren kwam een zoon van den kleermaker G. alhier, zoodanig in aanraking met een auto, dat hij legen de straat werd geslingerd. Met een paar verwondingen aan het been en een ge kneusde schouder werd hij opgenomen. Dr. Griep verleende heelkundige hulp. Waar G. dwars de straat over zou ste ken vanuit zijn woning, kon de chauffeur het ongeluk niet vermijden. Kloetinge. Voor het huldeblijk aan te bieden aan de Koningin-Moeder werd te Kloetinge f 107,30 gecollecteerd. Op de lijst werden 338 bamdteekeningen ge plaatst. Kapelte. Voor het examen Tu'nbouw- onjdierwijzier (groenteteelt) slaagde onze vroegere dorpsgenoot de heer J. van Wil Legen Gz., thans te Niieuw-Borgvliet. Krabbendij e. Maandagavond \ergader- de de veJingvereemiging „E.M.M." al hier, onder voorzitterschap van den heer Jac. Wellemam. Tot bestuursl d werd ge kozen de heer C. Tuaas, in plaats van wijlen dan lieer J. M. Panny. In 1927 werden geveild: 214.600 Kg. kruisbessen gem. prijs f 13,29; 47.243 Kg. zwarte bessen gem. prijs f33,21; 14.413 Kg roede bessen giem. prijs f22,70; 37.063 Kg. aardbeien gem. prijs f23,Het totale omzetcijfer bedroeg f 58.544,30. De balans, verlies- en winstrekening werd daarna zonder hoofdelijke stenuTrng vastgesteld. Ofschoon de vereen'ging nog een moei lijke tijd doormaakt, wijzen de leekeinen er op, dat deze bezwaren te boven zul len worden gekomen, dank zij de uitbrei ding van de t uinbouw m deze streek. Door de zeer gunstige ligging van dit ge bouw, is het jammer, dat nog steeds sotm móge kweekers hun eigen vereenig'ng in die steek Laten en elders gaan velen. Be sloten werd op Woensdag 30 Juni a.s. weer te gaan veilen. De administrateur gaf daarna een s'.a- stiek over de afgeloopen tien jaar. Aan kweekers we d uitbetaald: 1916 (4de kwartaalf 351.571,871/2; in 1917 f917.210,77; te 1918 f 420.412,88; in 1919 f 340.803,73; te 1920 f84.623,90; •te 1922 f88.126.77; in 1922 f51.422,06; te 1923 f44.410,25; te 1924 f41.444,21; te 1925 f32.128,01; in 1926 f50.595,50. Totaal f 2.422.749,95. Vlissingen. Alhier is gearresteerd' ver dacht van verduistering van gelden en ter beschikking der justitie gesteld W. L., houder van het reisbureau „Zeelandia Ex press", diie Maandag failliet werd ver klaard. Yerseke. Maandagavond met het hevige onweder is de bliksem in den toren ge- slagen. Het gewicht van de klok viel met denderend geweld naar beneden. De ra- diodradeia van „Eben Haëzer" naar de kerk smolten weg. Schade aan den toren is anders niet te bespeuren. Maandagmorgen heeft ee gezelschap van de Huishoudschool van Amsterdam een bezoek gebracht aan de oesterputten van den heer Van Harmeien en van het Cientr. Oesterbureau. Nadat eein en andietr uitvoerig bekeken was, bood C.O.K.S.O. een koude lunch aan, waarna de reis per sneltrein van 1.58 werd voortgezet. Gistermiddag zijn per auto via Rotterdam 700 K.G. Nooirweegsche kreeft gearriveerd. Deze worden van hier uit door ons geheeile Land gedistribueerd en drukken de prijs van de buitemlandsche. In de vergadering van het hoofd bestuur van dein Zeeuwschen Mosselbomd te Goes gehouden, werd besloten den Boinid tot Augustus a.s. „slapend" te houden en dan weder verder te zien. Zierikzee. Vrijdagmiddag waren twee d'reumessen te Zierikzee wat ver van huis geloopen; op den Grachtweg geraakte de 3-jarige L. Q., door onbekende oorzaak in de gracht. Het knaapje zou zeker ver dronken zijn, indien niet Dr. Pilaar, die daar juist met zijn auto passeerde, had gestopt, en zich onvervaard in de vuile gracht had begeven, teneinde het kind van een wissen dood te redden. Spoedig had Dr. Pilaar hei kind op den wal en mocht er miet behulp van zijn vrouw, in slagen door toepassing van kunstmatige ademhalteg, de levensgeesten van het b~- wustelooze ventje weer op te wekken. Gemeenteraadl Vergoeding. Betreffende de vaststelling der vergoe ding, als bedeeld in art. 101, eerste en negende lid der Lager Onderwijswet 1920, t.w. de z.g.ti.1 texploitatie-kosten en ver goeding voor vakonderwijs over het jaar 1926 ideelen B. en W. mede, dat grond slag voor die berekening der exploitatie kosten vormt het bedrag, hetwelk in ge noemd1 jaar ten behoeve van de openbare scholen in deze gemeente is uitgegeven. Volgens gemaakte becijfering bedragen deze kosten administratiekosten inbe grepen voor de scholen voor gewoon lager onderwijs f 12,25 per leerling en voor d)e school voor uitgebreid lager on derwijs f23,71 per leerling. Het bedrag der aan de schoolbesturen toe le kennen vergoeding zal alzoo per leerling hunner overeenkomstige scholen op de bovenge melde bedragen zijn vast te stellen. Voor wat betreft het vakonderwijs kan worden medegedeeld, dat aan de open bare school voor U.L.O. gedurende het geheele jaar 1925 (jaar, dat voor deze vergoeding als maatstaf dient) gedurende 2 uur per week onderwijs is gegeven in het vak k (nuttige handwerken voor mieisjes), zoodat de bijzondere scholen voor U.L.O. over 1926 tot een maximufm van 2 uur per week deze vergoeding kunnen genieten. Ten opzichte van de scholen voor gewoon Lager onderwijs zij opgemerkt, dat aan de openbare lagere school A vorengenoemd onderwijs in vak k is gegeven over het geheels jaar 1925 em wel gedurende 2.40 uur pét week. De bijzondere lagere scholen, daarvoor in aanmerking komende, kunn.n over '26 aanspraak makein op toekemnteg van een vergoeding tot een maximum van 2.40 uur per week, terwijl de kosten per wekelijksch lesuur bedragen voor wat betreft het lager onderwijs f 60,en voer wat betreft het U.L.O. f69,30. In de sloot. Maandagmorgen gebeurde op den 's Heer Hendrikskiriderendijk e:n onge luk, dat evenwel geen ernstige' gevolgen had. Bij het vervoeren van een locomobiel geraakte de disselboom los, waardoor het zware gevaarte den stellen kant!van den dijk afreed. Gelukkig liep de bestuurder juist aan den anderen kant, zoodat hij geen letsel bekwam. De locomobiel viel on derstboven en duikelde verscheidene matin o ver den ko om in de sloot te. echt te komen. Circus de Jonghe. Hedenmorgen is met een extra-trein al hier gearriveerd1 het circus De Jcmgbe om op de Groote Markt alhier gedurende een drietal dagen voorstellingen te geven. Over de verschillende gunstige beoor- dbeltegem in de Pers, laten wij er hier een volgen: Dit is nu ©en geen circus met brullende leeuwen of grimmige tijgers Het is hier uitsluitend paardendresnuurr en hoogstaan de acrobatiek, die die bezoeker t)e zien krijgt, een echt paardenspel dus. Van de paardemdiriessuur noemen we op de eerste plaats het optreden van den heer A. de Jonghe met zijne zes in vrij-1 hieiid gedresseerde penny's, een zeer mooi nummer dat een langdurig applaus ontlokte Mr. J. Depessemier op zijn volbloed Em- gelschiein draver „Mistral" gaf een knap staaltje van Hoogeschcoi rijkunst te zien. De gebroeders A. en J. Rose, jongleurs te piaand', deden ons weer eens terugdenken aan het vroegere circus. De equilibristische toeren die deze artisten op het ongezadeld paard te zien geven, grenst aan het onge looflijke. Het zestal paarden hierna in vrijleid ge- Leid voorgeleid door den directeur den heer J. de Jonghe is eveneens een staaltje van fijinie beschaafde paatrdendiressaur. Nog een groot aantal nummers op het gebied' van paa.rdeindressuur Inrijgt men te zien. In totaal komen 70 paarden in de arena. Vermelden wij nog Zizini Frediaui de Jockey van Epsom zooals het programma hem noemt, een interes san', nummer en goed uitgevoerd. Het hoofdnummer „Het paardenspel onder het Romeiinsche tijdvak' is iets wat wie tot dusver in geen circus gezien heb ben. Het is deze attractie die 'n den afge loopen winter in bet Cirque d'Hiver te Pa rijs duizenden toeschouwers in verrukking bracht. Een vijftiental sierlijk uitgedoschte paarden, voorgeleid door een even groot aantal Romeinsche soldaten, worden aan gevoerd door een Romeimsch Veldheer diie in volle wapenrusting op een. paard gezeten zijn staaltjes van dressuur te zien geeft. Van de acrobatiek mogen wij vooral Beth en Charley met hun cefen'ngen aan den vork niet vergeten. Elvira Krema, de vrouw op het slappe koord die vol gratie op haar staaldraad den „Sautpérilleux" uitvoert. De 4 Powels le klas acrobaten, zoo wij ze nog nooit beten* zagen. „De Lomdeijs" het evenwicht op hoo- gen stand en dan „Les deux Hensen", het toppunt van ongekemdem durf :n den nok van het circus. Ook de clowns zijn goed vertegenwoor digd en ze zijn goed ook. Alles bijieen een goed verzorgd, vlot af gewerkt programma in een ruime tent met allemaal zitplaatsen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. Kantongerecht. Door den kantonrechter zijn ver oordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: P. B. le Goes f 5 s. 5d. StraatschenderijJ. H. te Kapetie, een berisping, W. v. O. aldaar 1 mnd. tucht school voorwaardelijk, M. D. en P. H. aldaar een maand tuchtschool. Overtreding tramreglementP. W. te Goes, vrijgesproken. Met autobus niet behoorlijk uitwijken: H. M. te Goes, vrijgesproken. Zonder vergunning loopen over een an ders grond met verboden toegang: N.K. te Goes f5 s. 5 d. Trekdier zonder toezicht laten staan: M. B. te Ovezande f5 s. 5 d. Paard laten verblijven op buitendijk van een zeewering: P. R. em F. v. B. zonder bekende woonplaats, f 10 s. 10 d. Te lerseke fietsen over een trottoir C. P. v. d. P* te lerseke f 3 s. 3 d. Als schipper met zijn schip varen zorn^- der voorzien te zijn van die vereischte reglementen; I. T. te Zeele 2 maal f 2 s. 2 maal 2 d'. Visschen in de Schelde zonder ver gunning C. P. te lerseke f 10 s. 1 maand tuchtsch., A. P. aldaar een beihsping. Overtreding Loterij wet A. C. O. te lerseke f3 s. 3d'. Met een auto over een spoorwegover weg harder rijden dan 10 K.M. A. J. A. H. te Bergen op Zoom, A. M. v. L. te St. Annaland f 5 s. 5 d. Met motorrijwiel rijden met open. knal- pot en met geen goede werkende reimmiem I. v. d. K. te Goes f3 s. 3 maai 10 d. Met auto geen richting aangeven L. G. H. H. te Tilburg f5 s. 5 d. Met motorrijtuig rijden in eene verbo den richting in een straat, en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen A. G. M. M. te Wissenikerke f5 e.a f 15 s. 5 d. en 15 d. Met een auto de rechterzijde an e?n bocht stiet houd:n C. J. G.- te Goes f 15 S. 15 d. In wei-king zijnde auto zonder toezicht «aten staan op den openbaren weg C. H. te M iddelburg f 10 s. 10 d. Met een rijwiel zonder noodzaak de «Linkerzijde van den weg houden J. B, [e Baarland f3 s. 3d. s Avonds fietsen zonder licht J. G. A. be Borssele, A. K. te 's Heer Arends- kerke, P.d. J. te 's Heerenhoc'k f 5 s. 5d. Dronkenschap P. I. v. L. te Goes f2 s. 2 d., C. B. te Oude Tcnge f 15 s. 15 d. Door M. Z. te Goes >s hopger beroep aange'eeker.d tegen het vennis van dit kantongerecht waarbij hij is veroordeeld wegens het zich bevinden op een over weg van de spoorwegen war.neer een tre'n nadert, tot f 15 s. 15 d. Veemarkt. Te»* markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 48 biggen. Politierechter 'je Middelburg. P. G., 24 jaar, arbeider te Colijns- plaat, werd verdacht van het niet vol doen.- aan een bevel van een belasting ambtenaar om af te stappen, tene'nde na te gaan of verdachte's rijwiel was voor zien van een belastlngmerk, gepleegd op 28 Maart 1928 te Colijnsplaat. Eisch: f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uit spraak idem. D. W., 22 jaar, werkman, te Wemel- dinge, werd verdacht dat hij in Novem ber 1927 te Wemeldinge een rijwielbelas- timgmerk, toebehoonende aan H. W. van Eekeren heeft weggenomen. Eisch: verzet vonnis bekrachtigen f 40 boete of 40 da gen hechtenis. Uitspraak idem. J. P., 20 jaar, koopman, te Nieuw- en St. Jo osland, werd ten las Ie gelegd dat hij op 17 Maart 1928 te 's Heer Amends- kerke wederspaniningheid heeft gepleegd legen den rijksveldwachter Eversdijk, toen deze verdachte betrapte op een overtre ding vain de motor- en rijwielwet. Deze zaak werd aangehouden tot 5 Juni a.s. om den verbalisant te hoornen. Door P. M. J., 29 jaar, landbouwer, te s Heer Arendskerke is hooger beroep aangeteekend tegen 'het vonnis van den politierechter te Middelburg van 13 Maart 1928, waarbij hij ter zake van overtre ding van de Wegenbelasting is veroordeeld tot eene geldboete van f25 of 10 dagen hechtenis. EERSTE KAMER. Die Eerste Kamer heeft heden zonder stemnting aangenomen het wetsontwerp be treffende de gemeentelijke indeeling in het Zuiderzeegebied en met 274 stemmen, na discussie, bet wetsontwerp voor ver vroegde invoering van den 7-jarigen leer plicht. Alleen de heer Van der Hoeven (c.h.) had, namens zijn naaste geestverwanten, om principieele en financieel© redenen, het ontwerp bestreden. Die Kamer werd1 verdaagd tot 12 Juni. Brutale diefstal. Op Hemelvaartsdag heeft in de Am- sterdamsche haven een brutale d'efstal plaats gehad. Met een vlet hebben twee personen zich begeven naar het stoom schip „Irene" van de Koninklijke Ne- derlandsche Stoombootmaatschappij, dat aan de kade van deze maatschappij ge meerd lag. Een van hen is op het schip geklommen en is toen binnengedrongen in de hut van den tweeden stuurman. Daar heeft hij diens uniform aangetrokken en in dit tenue heeft hij nagenoeg alle hut ten van den kapitein en de officieren van het schip bezocht. Allerlei voorwerpen, ook uniformpetten e.d. waren van zijn ga ding. Een vrij belangrijke buit werd in de vlet geladen en weggevoeid. De in breker is zoo brutaal te werk gegaan, dat hij in zijn uniform als tweed© stuur man zelfs gesproken heeft met den wachls- man op de kade, dien hij vertelde, dat hij aan boord' de wacht had. Toen Vrijdag de inbraak ontdekt werd, is de politie op onderzoek uitgetogen en zij is er in geslaagd1 eerst de vlet en daar na de beide personen, die haar bemanden,

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2