versche ASPERGES. Gemengd NieuWs den kapitalen Bóeren-Inspan, een bekwaam Schildersknecht Binnenland ei Imatste Berichten. Voorloopig Bericht. plm. 75 gemeten ^VRUCHTEN TE VELDE Complete IJ S K A R DAGELIJKS het vorig jaar), waarvan f21,4 milüoen voor het onderhoud en de verbetering van bestaande en den aanleg van nieuwe we gen. Bij deze begrooting was tevens aan de orde de motie-Van der Waerden, waar in de regeering wordt uitgenood'gd een Wegen raad' in te stellen. In het algemeen bleek, dat de Kamer liever een sneller empo van aanleg voor de nieuwe wegen zag. In het bijzonder die heer Kortenhorit wees er op, dat de verbetering van bestaande wegen wel eens onaioodiig kon blijken, wanneer later mocht worden besloten een nieuwen weg in de buurt aan te leggen, ter vervanging van de bestaande. Gelukkig dat eindelijk in de Kamer eens stemmen zajn opgegaan voor snel lere verbetering cn:er alierhejri-s'e weg n DE VEENBRANDEN IN DRENTHE. Uit Emmen werd1 gisteren gemeld: De toestand in de venen baar! op bet oogein- blik nergens meer zorg. De weersgesteld heid is vóór het blusschiingswerk momen teel gunstig. Te Valiheroiond kan hel vuur als geheel bedwongen beschouwd worden. Te Emmer Erf scheiderveen zal tot morgenochtend nog een spuit blijven Het overige materiaal wondt te Klazieea- veen geconcentreerd, waar gisterenavond het vuur nog krachtig woedde. De Am- sterdiamsche brandweer zal morgen op eigen kracht terugkeeren. Een der Am- sterdamsohe spuiten keert reeds heden- m.ddag pes- trein terug. Te Kl-azieniaveen blijven dan nog aanwezig de motorspuit van Emmen, die van het veengebied Em- men-Erfscheiderveen, de motorspuit uit Den Haag, twee stoomspuiten uit Am stejdam, de motorspuit uit Groningen en eenige particuliere spuiten. De heer Schaper, lid- van de Tweede Kamer heeft aan de ministers van ju stitie, van arbeid', handel en nijverheid en van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de ministers kennis geno men vatn de ernstige vermoedens, dat de branden in de Drentsche venen, waardoor vele goederen en een menschenleven zijn vet-loren gegaan, opzettelijk zijn gesticht, en op gezette tijden worden gesticht, door personen, die zich daarmede onmiddellijk geldelijk voor-deel trachten te bezorgen? 2. Is de minister van justitie be reid, ®en ernstig onderzoek te gelasten naar de gegrondheid dezer vermoedens en zoo nood.g tot vervolging der schuldi gen over te gaan? 3. Willen de ministers in onderling overleg overwegen of maatregelen, zoo wel van socialen als van juridischtn aard, kunnen worden getroffen om de drijf- veeren tot zulke handelingen zoo-veel moge- gelijk weg te riemen of te verzwakken? Een gestoorde bruiloft. Terwijl te Bathman Zaterdagavond, ter gelegenheid van een huwelijk, ten huize van de ouders van de jonge echtgenoote bruiloft werd- gevierd, ontstond door on bekende oorzaak brand in de bovenver- veidi.eping van deze arbeiderswoning. Toen de .bruiloftsgasten luisterden naar een vroolijke voordracht werden ze vlam men boven, hun hoofd gewaar en stond het rieten dak reeds geheel in brand. Aan bhisschen viel niet te denken door de snelheid, waarmee door de de droogte het huis ten offer aan het vuur viel. Ook de dorpsbrandspuit bleek niet geheel in O,'de terwijl de slangen juist enke-le te kort waren. Belendende perceelen kon den echter nog- beschermd worden. Het gaheele huis brandde af, terwijl een hond mede in de vlammen omkwam. Het vee werd gered. Het huis en de inboedel van de ouders van de bruid waren verzekerd, doch de in boedel van het bruidspaar waaronder vele huwelijksgeschenken niet. Zeer onfortuinlijk zag het jonge paar dus op zijn eerste huwelijksdag zijn spaar duitjes in de vlammen verteren. Anna Maria, Maandagochtend is de 50.000ste inwo ner van Hilversum ingeschreven. Het is Anna Maria, dochter van Anthoroie Dek ker en Heodrika Assendina Fokking. De gelukkige vader is tweede bode op het gemeentehuis. De vlag wapperde Maandag van het raadhuis. De burgemeester, mr. P, J. Reymer, begaf zich Maandagochtend naar het huis van den jonggeborene om namens het gemeentebestuur gelukwen- schen en een spaarbankboekje van f 100 aan te bieden. Het secretariepersonee] heeft den vader een geschenk aangeboden, terwijl voorts nog verschillende particu lieren verrassingen hebben voorbereid'. Bijna gestikt. Maandagnacht moest de politie te Spek- holzerheide assistentie verleeinen in een woning an de Steenbergstraat, waar een dronken man zich toegang had verschaft door het stuk trappen van- een deur en dis bewoners bedreigde. Toen- de politie arriveerde, pakte de dronken man een stoel £0 ging daarmede de politieagenten te lijf. Deze trokken daarop hun gummistok. In de hitte van het gevecht geraakte de dron ken man plotseling bewusteloos. Het bleek, dat hij een pruim tabak in de lucht pijp had- gekregen. Nadat deze verwij derd was, kwam hij weer bij. Toen- wend hij na-ar het arrestan'.einlokaal -overge bracht. Ze hadden nieuwe kleeren n o o d i g In d-e Izaak Huberts-treat te Rotter dam, zijn aangehouden de 27-jarige F. B., de 20-jar.ge S. K., beiden los werk man en de 30-jarige chauffeur I. T. A. N„ de gesignaleerd waren in een hee- uenmodemagazijin. Bij nadering van een tweetal agenten namen de mannen -de vlucht. Zij konden echter achterhaald worden. Op één hunner werd een bedrag van f 100 gevonden, eenige loopers e.r e.n nieuwen gordelriem. Eenige uren later werd bij de politie aangifte gedaan van den eigenaar van een modemagazijn, dat er 's nachts was ingebroken, vermoedelijk met een val- valscheii sleutel. In het magazijn waren verscheidene pakken' goederen klaargezet om medegenomen te worden. Onregelmatigheden. In verband met de beweerde corrupt e m de bedrijven der gemeente Onstwedde heeft de just,tie te Winschoten Maandag morgen de ambtenaren der gemeente aan een verhoor onderworpen. Het gemeente huis werd- door de rijkspolitie bewaakt zo-odat het publiek het gemeentehuis niet kon betreden. De gemeente-ambtenaren mochten des middags het gebouw niet ver- Laten. De boeken van de firma Wed. J. Lainzel, die een houthandel drijft, zijn in beslag genomen, denkelijk in verband met het feit; dat de heer C. Linzel raadslid en drens broeder gemeente-architect is. Het onderzoek, dat reeds vóór den mid dag aanving, was om 7 uur nog niet af- geloopen. Verdwenen. Uit Honse'aiarsdijk wordt gemeld dat sedert Zondag -de stationschef van de Westlandsche Stoomtram daar ter plaatse spoorloos is verdwenen. Er is een kas tekort ontdekt van ongeveer f5000. Pijl staarten. Uit Bergen op Zoom wordt aan d-e 's H. Crt. gemeld', dat bij de visscherijen in d'e Schelde aldaar -de laatste dagien. door meerdere visschers pijlstaarten zijn i_ vangen. De visscher A. Wakkee ving Vrij dag eeh exemplaar- van ruim 60 K.G. met een lever van ongeveer 15 K.G. Uit den lever dezer vissthen 'wordt de zoo kostbare pijlstaart-olie getrokken. Fraude aan een bank. Onder het opschriftde deftige dame, hebben wij al een paar maal melding ge maakt van een geraffineerde oplichting, van welke een groote bankinstelling alhier de dupe was geworden, schrijft de „K.R.C Zooals men weet, had de deftige dame verteld, te komen in het belang van het fonas tot steun van dames uit den gegoeden stand, die buiten haar schuld iu fiuancieele moeilijkheden waren geraakt. Zij had telkens bij haar bezoeken naar een bepaalden chef gevraagd en dezen een carte-de-correspondence getoond op welke kaart de echtgenoote van een bekend in gezetene alhier aan de bank machtiging verleende, een bedrag van f 12,500 op liaar rekening af te schrijven ten behoeve van de deftige dame. die voor dit geld later effecten zou koopen, ter vorming van het fonds, dat in zijn geheel voor- loopig f 50.1)00 zou bedragen. Voorts is bericht dat de politie te Rot terdam had aangehouden een bankbediende die ervan werd verdacht, gelden te hebben verduisterd ten nadeele van een bankin stelling. Naar wij thans vernamen, bestaat tus- schen beide berichten een hecht verband en hoewel het onderzoek in deze zeer ingewikkelde zaak nog niet geheel is af geloopen, kunnen wij reeds het volgende berichten Het merkwaardige geval heeft zich voorgedaan, dat de chef, die aan de def tige dame het bedrag van f 12,500 heeft doen uitbetalen, nog denzelfden dag en kele belangrijke financieele manupuiaties heeft verricht. Dit heeft achterdocht ge wekt, en na een uitgebreid onderzoek is de politie er toe over gegaan, dezen chef aan te houden omdat het lang niet uit gesloten wordt geacht, dat men hier te doen heeft met een uiterst geraffineerd complot. Indien deze veronderstelling juist blijkt, zou deze chef geheel op de hoogte zijn geweest van de beraamde oplichting, en dan is het optreden van de deftige dame, slechts een middel geweest, hem aan een groot bedrag in geld te helpen. Vast staat, dat de betrokkene gedu rende vele jaren heeft gespeculeerd en dat hij daarbij groote sommen heeft ver loren. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij tot nu toe de tekorten, ontstaan in zijn privé-rekening aangezuiverd heeft met gel den, welke bij ten nadeele van de Bank, bij welke hij wetkzaam was, heeft ver duisterd. Het .totaal bedrag van deze verduisteringen is nog niet bekend, maar het wordt voorloopig op ten minste f20.000 a f25 000 geraamd. Bij dit on rechtmatig verkregen geld dient dan nog het bedrag van f 12.500, althans een be langrijk deel daarvan, te worden opge teld. Dat de aangehouden chef gedurende zulk een langen tijd fraudes'heeft kunnen plegen moet zijn oorzaak vinden in de omstandigheid, dat hij een zeer liooge positie bekleedde, waarin hij het volle vertrouwen genoot. Dit vertrouwen was zoo groot, dat de directie van het kantoor aan de Boompjes van de Rotterdamsche Bankvereeniging bij welke instelling deze fraudes zijn gepleegd al geruimen tijd geleden dezen afdeelingschef tot haar secretaris heeft benoemd Op het oogenblik is deze secretaris, J. G v. d. E. Br. geheeten, die behalve deze functie o a nog den post van pre sident commissaris van een scheepvaar maatschappij bekleedt op het politie bureau aan de Groote Paauwensteeg op gesloten. Binnenkort zal hij worden over gebracht naar het huis van bewaring, waar hij ter beschikking van de justitie zal worden gesteld. De Yankee op het dak. Een Amerikaansch zeeman heeft Maan dagavond in een huis op deu Schiedam- schedijk te Rotterdam ruzie gekregen met een vrouw, l'e man werd zóó woedend, dat hij niet alleen de vrouw mishaudelde, maar tevens ruiten en huisraad kapot sloeg. De vrouw wist te ontkomen. Zij haalde politie-assistentie. Toen de agenten verschenen, was de Yankee gevlogen. Hij bleek op het dak gevlucht te zijn. Na een tocht over daken was hij door een zolderraam in een kamer gekomen, waar een 71-jarige man lag te slapen Toen deze aan zijn gast vroeg wie hij was, kreeg hij als eenig antwoord een s'ag met een stoel. De Yankee maakte ook hier aanstalten ruiten en huisraad aan stukken te slaande bewoner trachtte hem dit te beletten, maar de Amerikaan sloeg hem een gat in het hoofd. Op het lawaai kwam de caféhouder, die beneden de kamer van den 71-jarigen zijn zaak houdt, met een bezoeker naar boven om den razende tot rede te brengen. Zij wisten den Amerikaan te overmannen, maar op de zoldertrap gekomen, ruk.e hij los en weer vluchtte hij de daken over. Bij dezen tocht is hij waarschijnlijk gestruikeld, want plotseling hing hij met zijn handen aan de dakgoot In zijn angst, op straat te zullen vallen, heeft hij nog eenige ruiten ingetrapt. Hij kon zich niet houden en hij viel 18 M. lager in de Baan. Daar vonden de achtervolgers hem lig gen. Per auto van den G. G. D. is hij loen met inwendige kneuzingen naar hel ziekenhuis gebracht, waar hij ter verple ging werd opgenomen. Nederlandsch fruit naar Engeland. Naar Reuter uit Londen meldt zijn daar de laatste dagen vier ton aardbeien met vliegtuigen uit Nederland aangevoerd. f12.000 effecten vermist. Te Amsterdam heeft iemand aangifte gedaan, dat bij na een bezoek aan eenige eafé's een actetasch vermist inhoudende 12 effecten elk groot f 1000. De ga s-k westie in Utrecht. Het »U. D.' weet mede ce deelen, dat de justitie te Utrecht na een zeer lang durig onderzoek, dat zich over verschei dene maanden heeft uitgestrekt, geen ter men heeft kunnen vinden, tegen den vroegeren gas-directeur te Utrecht een vervolging in te stellen. In verband daar mede is hem in zijn tegenwoordige woon plaats te 's Gravenhage vanwege den offi cier van Justitie te Utrecht beteekening gedaan, dat van een strafrechterlijke ver volging tegen hem wordt afgezien, en de •zaak wordt beschouwd als te zijn afge- loopen. Doodgeslagen. Tijdens het spel te Vaalserquartier sloeg de 15-jarige H. Ch., den 13-jari- gen B. Horbach met een vuist tegen het hoofd. De knaap viel bewusteloos neer en overleed even later. De marechaussee uit Vaals heeft den 15-jarigen jongen voorloopig in arrest gesteld. Hun plicht verzaakt? De Haagsche burgemeester heeft drie inspecteurs van politie Ie klasse, de hee reu Spetter, de Bont en Bosma in de gelegenheid gesteld den dienst eervol te verlaten. Zij zijn, aldus gaat het gerucht, te kort geschoten in het vervullen van hun plicht. De inspecteurs waren belast met de controle over brigadiers en agen ten zij verzuimden echter meermalen hnn dienst. Bij de reorganisatie van de recherche waren de drie inspecteurs uit dezen tak van dienst in de controle overgeplaatst. Het controlewerk trok hen blijkbaar niet Het aantal huwbare man. Onlangs werd er in de Duitsche blade: twijfel over geopperd of dé-onderstelling juist is, dat tengevolge van den in den wereldoorlog geleden verliezen aan men- schenlevens en de daardoor ontstane ver mindering vaD het aantal huwbare mannen de huwelijkskansen voor de Duitsche vrouwen ongunstig zijn geworden. De kort daarna openbaar gemaakte uitkomsten van de laatsie volkstelling in Duitschland hebben bewezen, dat de huwelijksvooruit- ziehten der vrouwen er inderdaad volstrekt niet gunstig zijn. In het Duitsche rijk, het Saargebied niet meegerekend, zijn, volgens de volkstelling 62.674 872 be woners, van wie 30.169,975 mannen en 32.304.899 vrouwen Er zijn dus ruim 2 millioen vrouwen meer dan mannen. Met deze cijfers wordt evenwel de kern van het vraagstuk van het te veel aan vrouwen niet geraakt. Veeleer zijn van principieele beteekenis de getallen van mannen en vrouwen, die den huwbaren leeftijd bezitten. Dan blijkt dat het nor male teveel aan jongens tusschen de 15 en 25 jaar verdwijnt. Rekent men tusschen de 25 en 30 jaar, dan komt overal een sterk teveel aan vrouwen te voorschijn, dat bijzonder hoog is in de jaargang ven 30 tot 35 en van 35 tot 40. Beschouwt men de huwelijkskanseu der verschillende jaargangen, dan zijn de huwelijksvooruit zichten der jongste vrouwen (van 18 tot 23 jaar) het gunstigst, zij het niet zoo goed als voor den oorlog. Ongunstig zijn zij bij de vrounen van 23 tot 87 jaar Daarbij krijgt iedere derde tot vierde vrouw geen man Dezelfde achteruitgang geldt voor de jaargangen van 37 tot 46, waarvoor de huwelijkskansen op zichzelf al geringer worden. Dezelfde verhouding in het teveel aan vrouwen als in Duitschland vindt men ook in de overige landen van Europa Vreeselijke vondst. Te heulen haalde Zondag een schippei een dichtgenaaide zak uit het water, waarin zich de romp van een 30 A 40 jarige vrouw betond, waarvan de armen, de bee- nen en het hoofd waren afgesneden In den zak bevonden zich voorts een zwart zijden japon en een zwarte bontmantel Aanwijzing voor de identiteit van de dooJe zijn niet gevonden. den. Later bleek, dat in een der ver trekken in het grootendeels verwoeste huisje een opengebroken geldkistje aan wezig was. Waarschijnlijk is Floor in den voornacht vermoord en hebben de daders teneinde ieder spoor te verwijderen, het huisje in brand gestoken In de omge ving was bekend, dat F geld in huis had. Het parket uit Utrecht heeft zich naar de plaats vau het misdrijf begeven. DE VEENBRANDEN. M<em meldt ons uit Emmen: De veenbranden te Emmen zijn door dien storm weder in 'hevigheid toegenomen, Te Emmen-Erf scheider veen staat een groote hoeveelheid bagger turf in brand, Als de wind aanhoudt wordt het erg ste gevreesd. Doodelijke mijn-oinijevallen. Men meldt ons uit Heerlen: Gisteravond hebben twee doodelijke mijn-ongevallen plaats gehad. Op de mijn Willem-Sophie te Kerkrade is de 27-jarige P. Otfcen uit Speckholzerheidie tusschen een kolenwagen en een balk bekneld ge raakt en dood gedrukt. Haj laat een vrouw en 5 kinderen achter. Op de staatsmijn Hendrik te Bmmssum is de 27-jarige M. Vink uit Sittard door een stuk val lende steenkool getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en 4 kindieren achter. P. P. C. Collette f Men meldt ons uit Den Haag: Alhier is op 69-jarigen leeftijd over leden luit.-generaal P. P. C. Collette, lid van 'het Hoog Militair Gerechtshof. De ontslapene was de oudste in dienst zijnde officier van het Ned. leger. Nog een. Men meldt ons uit Den Haag: De chr. dem. unie heeft, aangezien hel verzoek aan de betrekkelijke omroep organisaties om te Huizen en- of te Hil versum te spreken, niet het gewen schte resultaat had', thans aan den minister van Waterstaat verzocht de beschikking te krijgen over een maximum-aantal zendi- uren per jaar om door middel van de radio hare beginselen te kunnen verbreiden. Moord en brandstichting» Men meldt ons uit Utrecht Hedennacht omstreeks half vier is brand ontstaan in het houten huisje van W. Eloor te Maartensdijk. De brandweer kon niets uitrichten. De bewoner kwam in de vlammen om. Men vond hem ach ter het huis, terwijl op het terrein van den brand een geweer is aangetroffen VI en vermoedt dat er misdrijf in hel spel is. Nader woidt gemeld de man is met verbrijzelden schedel in den tuin gevon INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) De wijl Met hartelijkein dank ontving ik voor de Wijkverplegngtwee giften van f 15, één van f 7,50, twee yan f 5,twee van f2,50, ééin van f 1,en voor de zieken f 25, Zr. VISSER. WEERBERICHT. Hoogste barometers land1 766.1 te Ma- yenhead. Laagste barometerstand 739.1 le Boedapest. De verwacht ing tot den avond van 10 dezer luidt: matige tot krachtige N. tot N.W. wind, afwisselende bewolking, met regen- of hagelbuien, weinig verandering in temperatuur. BURv.LRa.1JKL S f and VAN GOES. Geboren: Janus Jan, z.v. Jacob de Kubber en Neeitje Margrietha Rijn. Overleden: Adriaan van Leeuwen, 3^2 maand, te Kruiningen, z.v. Adriaan van Leeuwen en Elisa Maria van der Heyden. LICHT OP. Dondlerdag 10 Mei Vrijdlag 11 Mei 8,09 uur 8.11 uur VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei 15 Zierikzee, hotel „Du Commerce", slagerij en veestallen, Korteweg. 23 Hansweert, huis en erf, van Dissel. Ovezande, inspan, de Kok. Juli: 's Heer Arendskerke, (N.-Kraaijert) veldvruchten, de Wulde Heijboer. Augustus 's Heer Arendskerke, kapitalen boe- ren-inspan, de Wilde Heijboer. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: 10 Schuttershof, vergadering oprichting vereen!ging Ziekenhuisverpleging. 15 Prins van Oranje, volksconcert Toon kunst. 16 Prins van Oranje, concert Toonkunst. Landbouw-Bioscoop, Raspoetin „De Heilige Duivel". September. 7 Landbouw-Bio scoop, „De negerhut van Oom Tom". ADVERTENTIËN. IN DE EERSTE HELFT VAN JULI A.S. zullen ten verzoeke van den hieer JOH. SANDEE te 's Heer Arendskerke (hofstede Zemphoek) bij station NOORD-KRAAIJERT, worden verkocht EN EIND JULI OF BEGIN AUG. Een 'én- ander nader te annonceeren. DE WILDE HEIJBOER, Deurw. TE KOOP. Inl. J. VAK BEERS, Souburg. TERSTOND GEVRAAGD hij J. DE GRAAFF, Voorstad 91. Goes C. J. ADRIAAN5E, GOES. Telefoon 252.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3