Slaloos»» SANATOGEN WRIGLEYS De groote strijd Bewaar Uw kalmte Gemengd NieuWs. WD<2 radio -4^® mooi ruim BOVENHUIS, Ik wil Sanatogen gebruiken totdat mijn Zenuwen beter zijn P.K. KAUWGOM Diefstal van driemillioen Een zekere Adolphe Israelowitz, een man van 26 jaar, had vijf jaar geleden te Parijs een apartement gehuurd, waarin hij een handel in juweelen en edelgesteenten begon De zaak ging goed en na verloop van tijd had de eigenaar vier bedienden in dienst. Op 30 April j.l. overhandigde een zekere Cariciel een pak juweelen aan Israelowitz, die hem er een cheque van 1 10,000 frank voor in de plaats gaf Toen de heer Cariciel de cheque ter be taling aanbood, vernam hij van de bank, dat het tegoed van Israelowitz slechts 600 frank bedroeg. Een nader onderzoek wees, volgens Het Volk, uit dat Israelowitz gevlucht was met een waarde bij zich van 800.000 frank aan juweelen en edel gesteenten. Bij elkaar heeft hij voor drie millioen ontvreemd. Een zwendelproces in Breslau Te Breslau is het proces begonnen te gen vier zwendelaars, die binnen een paar jaar tijds een 700 menschen ruim 100,000 Mark hebben afgezet. De hoofdbeklaagden zijn de koopman Einnemann en de bouw technicus Appelt, de twee anderen waren hun werktuigen. Einnemann en Appelt hadden den Reich baubund gesticht, die in prachtige pros pectussen landhuisjes te koop aanbood. De bond berustte zoogenaamd op coöpera tieven grondslag en om recht op een landhuisje te krijgen moest men een som geld storten. Jn het prospectus waren aardige villatjes afgebeeld en ook bouw terreinen, die de bond in eigendom zou hebben. In werkelijkheid bezat hij geen duimbreed grond en heeft maar ééns een //landhuisje" gebouwd, dat als lokvogel diende. De gelden die goedgeloovige ge gadigden stortten, verdwenen in de zakken van Rinnemann en Appelt, die beiden recidivist zijn. Appelt is vroeger gemeenteraadslid te Fritzlar bij Cassel geweest en beweerde voor de rechtbank zeer bevriend te zijn met den Pruisischen minister van binnen landsche zaken, Grzesinski. Zijn verdedi ger verklaarde den minister als getuige te zullen dagvaarden Het proces zal wel een paar maanden duren. Recht op een bad. Duitsche dienstboden-houdende mevrou wen hebben, gelijk haar lotgenooten eldtrs, gelijk trouwens de dienstboden zelf, haar beproevingen. Dit bleek duidelijk uit een proces voor de Berlijusche arbeidsrecht bank, waarin een „Miidchen-fiir-Alles* haar vermeend recht deed gelden om van tijd tot tijd gebruik te maken van de badkamer in den huize harer werkgevers. De dienstbode deelde den rechter mede, dat mijnheer en mevrouw eenmaal per week baadden, maar haar hetzelfde voor recht ontzegden. *Als men den geheelen dag kookt en wacht en schrobt', zei ze. irhjeft men één keer per week een bad noodig. En daar ik dit in de woning niet kon krijgen, vroeg ik geld om buitenshui te baden. Mevrouw weigerde dat, maar daar ik beslist wilde baden verzocht ik één uur per week vrij om buitenshuis op mijn eigen kosten een bad te nemen Mevrouw vond dit absoluut onnoodig en toen ging ik zonder verlof naar de bad inrichting. Toen ik terugkwam werd ik op staanden voet ontslagen". Het meisje eischte nu een schadever goeding van een maand loon, daar de opzegging onwettig was geweest. Mevrouw, eveneens gehoord, verzekerde nadrukkelijk dat zij niet hield van meisjes met een air en met luxe-neigingen die haar niet passen. Zij was zeer gepikeerd toen de rechter haar kapittelde over zindelijkheid en hygiëne en was zelfs hoogelijk ver ontwaardigd toen hij haar veroordeelde tot uitbetaling van de geëischte maand loon. Scheepsramp in het Kanaal Het Britsche approviandeeringsvaartui^ //Bacchus,f is in het Kanaal 30 zeemijlen ten Zuiden van St. Albanshead in aanvaring geweest met het Grieksche stoomschip „Jo annis Tafalios", waardoor laatstgenoemd chip zonk. De Bacchus" heeft 22 leden van de bemanning van de „Tafalios* op gepikt. Later kwam bericht dat de Bacchus" in nood verkeerde en dat het voorschip water maakte. De bemanning en de opge pikte schipbreukelingen waren verplicht 't schip te verlaten en de booten uit te zetten. De kruiser //Tiger' en twee sleep- booten zijn ter assistentie vertrokken. Ken nader bericht meldt, dat men niet weet wat er verder met de Bacchus' ge beurd is. Men gelooft dat het schip naar Portland gesleept wordt met zijn beman ning en de overlevenden van het Grieksche stoomschip, De slagkruiser Tiger'twee destroyers en sleepbooten zijn naar Port land teruggekeerd zonder de „Bacchus" gezien te hebben. Er hangt een dichte mist in het Kanaal. Fen bericht van Zaterdagochtend uit Londen zegtTien man van het Grieksche stoomschip zijn verdronken, terwijl twee leden der bemanning na hun redding zijn overleden, De „Bacchus' is in Portland aangekomen. De witte vrouw. irHeb je de witte vrouw gezien?' Met deze vraag hebben de geheele afgeloopen week de bewoners van het Henegouwsche dorpje Cerfontaine elkaar begroet. In nachten dat er niet veel maan was, zwierf de witte vrouw langs de buiten wegen Zoodra mannen vrouwen of kinderen na het vallen van het duister de ge heimzinnige vrouw in het wit ergens gewaar werden, vluchtten zij door paniek bevangen naar hun huizen terug Maar wat beteekende die mysterieuze verschij ning Sommigen beschouwden ze als een slecht voorteeken, anderen zagen er een bode van goede dingen in Ten slotte besloten de gendarmes, ter wille van de orde in het dorp een onderzoek in te stellen Onlangs legden zij zich op een avond in de hinderlaag langs een weg, waarlangs de witte vrouw s'eeds kwam. Toen zij plo'seling, op het geluid van slappen, te voorschijn sprongen, barstten de gendarmes in lachen uit. Pe witte vrouw stond stil keek hen verbaasd aan, maar lach'e niet. Zij liet zich zoeljesaan naar het open veld terugbrengen, en de boer aan wien de witte koe toebehoort, heeft beloofd het gat in de heg te her stellen, zoodat het spookbeeld niet langer het nachtelijke dorp zal kunnen veront rusten. Prettige klanten. In een confectiemagazijn in het Oosten van Berlijn, vervoegden zich drie jonge mannen, die verklaarden, pakken te willen koopen. Zij werden door den eigenaar zelf bediend, die hun overjassen en costumes aanpas'e Toen alle drie keurig in nieuwe kleeren waren gestoken, haalden zij plot seling boksbeugels en gummistokken te voorschijn, sloegen den winkelier tegen den grond en namen de vlucht. Politie-beamten die de drie mannen zich uit de voeten zagen maken, stelden een achtervolging in. Er ontspon zich een wilde jacht door ver schillende straten, in het verloop waarvan een der kerels werd gegrepen. ,Reaumur of Celsius". In een Duitsch provinciestadje niet ver van Frankfort a. M., werden onlangs een jongeman en zijn verloofde in het zelfde proces als getuigen opgeroepen. De verloofde, die 30 jaar oud was, had voor heen den bruidegom wijs gemaakt, dat zij 24< lentes telde. Toen de voorzitter haar nu, gelijk ge bruikelijk is, naar haar leeftijd had ge vraagd, geiiakte zij in een afschuwelijk gewetensconflict. Ten slotte antwoordde zij, om voor haar verloofde niet als leu genaarster te staan, met den moei der manhoop //Vierentwintig jaar!" Waarop de voorzitter met fijn lachje: Juffrouw Mayer Reaumur of Celsius BURGERLIJKE STAND over de maand April 1928. BORSSELE. Geboren: 5, Naeltje d.v. Jan W.tte en Diina Waffioui; 15, Maria P-e'erneILa d.v. Johaniiris Witte en Cor- neloa de Smidt; 19, Adrian-is z.v. LLn- dit'ik Mariiuis Guiljatm ein Cathar na Rïjs- teinb.l; 25, Andries WiLeim z.v. Izaak Bruunooge en Janna Amthonia de Ragt. Gehuwd: 26, Jan Vermue 26 j. jm. te He'nkenszand en Johanna de Baar 25 j. jd. te Borssele. Overleden: 12, Jan Walhout 11 mnd. z.v. Job Walhout en Martina Noels; 23, Martha Fianke 77 j., ongehuwd; 27, Maria Pie'.einella 12 d., d.v. JohamL Witte en Cornelia die Smit. HEINKENBZAND. Geboren 4, Willem z.v. Cornels Huizen en Catha- rirna Simonse; 5, Marinus z.v. Johannis van Baaien en Cornelia Nee!t;e Kriste lijn; 5, Cornells z.v. Johannis van Baaien en Cornelia Neeltje Kriste'ijin; 5, Her men Jan z.v. Herman Lamlmers en Cor nelia Molhoek; 24, Adriana d.v. Nioo- Iiaas van Stee en Cornelia Boonman; 24, Jan z.v. Marinus die Wilde en Neeltje de Vos. Gehuwd: 5, Cornells Grim 30 j. te 's Heer Arendskerke en Johanna Ver meulen 30 j. te Heinkenszar.d. KLOETINGE. Geboren: 18, D'nge- mis Salomon z.v. Adiiaan de Visser en Jacomijna Sonke30, Adriaan Cornells Jan z.v. Jozias van Loo en Johanna Maria Hoogesteger; 28, Suzanna Tainineke Maria d.v. Izaak Frans Dronkers en Ma ria van der Harst; 30, Marietje Adiri d.v. Adriana Cornelia Apollonia van den Berg. Overleden: 18, Huibrccbt Mieras 77 j., weduwnaar van Jannetje Feijtei; 19, 19, Pieterwella Cornelia Krijgsman 61 j. echtgenoote van Gerandus Hairlnck; 27, Johanna van de Linde 70 j. echtgenoote van Jan Blomaard. KRUININGEN. Geboren: Simon CorneLis z.v. Gilles Johannes Hamelink Maria Branderhorst; Maatje Johanna d.v. Albertus Maas en. Marina Geluk Cornells Arie z.v. Andries van Velzen en Ditnia Melis; Josef Heinrich z.v. Hein- rich Theodor Thijssen en Margaretha Giefer. Ondertrouwd: Marinus Cornells Lob- bezoo 26 j, en Adriana Goeree 23 j.', Lambertus Nieuw kamer 25 j. te Baarde Nassau en Maria Rosalia Everbard 24 j.; Johannes Cornells Schipper 25 j. te We- meldinge en Sara Helena Schippers 26 j. te Kruiningen; Matthijs van Houten 23 j. en Neeltje Roelands 21 j. Gehuwd: Adiam Cornells van Dijk 41 j. en Janna de Bak 31 j.; Jacob Hart- boom 25 j. en Christina van der Plasse 22 j.; Izaak Marinus Ventdeville 26 j. en Anthonetta Cornelia Polderman 23 j.; Marinus Cornel is Lobbezoo 26 j. en Adriana Goeree 22 j.; Johannes Cornells Sch.pper 26 j. en Sara Helena Schip pers 26 j. OverledenPie'jeir.ella Lol.erse 89 j., wed. van Adriaan Karelse; Wilem Ka- relse 51 j.; Jacobus Krijgeir 85 j. we duwnaar van Maria Traas. SCHORE. Geboren: 6, Willeminiad.v. Andr.es van Kceveringe en Tcna Bliek; 22, Janoeke d.v. Jacob Rottier en Janna Mar.a Balkenende. Gehuwd: 19, Steven van Koevteringe 26 j. jm. en Adriana Mieras 27 j. jd. WAARDE. Geboren: 7, Mar.nus Augustijn z.v. Augustijn Marinus Allewjjin en Tannetje Heroilna Mol; 12, Adriaan z.v. Hubrecbt Waterman en Adriana Korstanje; 25, André Adolphe Jan z.v. Jan Cornells van Burg en Adrlenne Ge- rardine Marie Peirsijn. Overleden: 4, Jan Weststraie 66 j. echtgenoot vain Janna Moerdijk; 27, Kla- zina de Goffau 59 j., echtgenoote vain Jakob Braam. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 8 Mei 5.11 5.31 10.48 11.04 9 r 5.41 6,02 11.19 11.38 10 n 6.17 6.38 11.53 11 jr 6 59 7.19 0.17 0.34 12 7.46 8.11 1.00 1.25 13 8 49 9.21 1.57 2 35 14 u 10 07 10.37 8,14 4.05 LICHT OP. Dlmdag 8 Mei Woeinsdlag 9 Mei 8.06 uui 8.07 uur De Curator in het faillissement van MARINUS KARELSE Czn., timmer man en aannemer, wonende te Krui ningen, maakt bekend, dat bij beschik king van den Heer Rechter-Commissaris in genoemd faillissement d.d. 3 Mei 1928 is bepaald 1. dat de schuldvorderingen bij den Cu rator moeten worden ingediend uiter lijk den 26 Mei 1928, en 2. dat de verificatie-vergadering zal wor den gehouden op Zaterdag den 16 Juni 1928, des voormiddags te 10V2 uur in een dei* zalen van het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg. Middelburg, 5 Mei 1928. De Curator voornoemd: Mr. J. F. VAN DEINSE, Advocaat en Procureur te Middelburg. zegt over QUAUTEIT EN QUANTITEIT JO STVK.S PEP ONS 40 CENT UNION -HAARLEM - HOLLAND TE HUUR TERSTOND EEN VRIJ bevattende kamers en suite, kleine voor kamer, slaapkamer, keuken en balcon, groote zolder met 2 nette slaapkamers, aam den Westsingel 133. Te bevragen bij DE BESTE, Westsingel 137, Goes. TARSAVON (wettig gedeponeerd) haarwaschmiddel VCUKLD03 TCERZEEPPREPARAAT VERKRIJGBAAR mfLESSCHEN VAM VERSCHILLENDEGROOrra. tam mui naam. TARSAVDN COMPANY-HAARLEM Verkrijgbaar bij: A. C. VAN DER REST GOES. Als het werk meer inspanning kost dan vroe ger, als ge spoediger vermoeid zijt en kleine tegenslagen U prikkelbaar makenneem dan het vaste besluit Uw lichaams- en zenuw- krachten- te sterken met Sanatogen. Sanatogen voert juist die stoffen toe phos phor eri albumine die noodig zijn om de cellen van bloed en zenuwen te voeden, waardoor ge Uw vroegere weerstandsver mogen in korten tijd terugkrijgt. De bekende Berlijnsche Prof. Dr. Eulenburg Jchreef dan ook „Ik schrijf Sanatogen meer en meer voor, om dat het zonder uitzondering op den langen duur goed verdragen wordt en snel en deug delijk tot de toeneming der krachten en algemeene beterschap bijdraagt". Koop nog heden een bus Sanatogen en ge zult U weldra sterker en gezonder voelen. Het Zenuwsterkend Voedsel Verkrijgbaar in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf I per bus. onder alle omstandigheden. Het drukke verkeer houdt Uw zenu wen steeds gespannen. Met WRIGLEY'S P.K. bewaart ge Uw tegenwoordigheid van geest. Ook op Uw pleziertochtj es is WRIGLEY'S Kauwgom Uw beste vriend. Immers, het kauwen op een P.K.-tje verdrijft den dorst en houdt U frisch en monter. hi-io De groot» strijd om het bestaan wordt doos- ieder gestreden; en er vallen dagelijks slachtoffers. Wanneer uw weerstandsvermogen geledein heeft, wan neer gij uw werk niet meer met lust kunt doen; wanneer gij ongedurig zijt of zenuwachtig; prikkelbaar en slecht gehumeurd, dan zijt gij goed opweg een slachtoffer te worden,. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge sts-aks niet meer! Daarom versterk uw krachten nu het nog tijd is. De SANGUINOSE is het kostelijke middel dat u snel en zeker de verloren zenuwkracht wedergeeft. Zij verhoogt uw weerstandsvermogen; maakt uw slaap diep en verkwik kend en geeft u dat opgewekte gevoel van kracht en blijdschap dat bij een volmaakte gezondheid behoort. Neemt er de proef van SANGUINOSE kost: per fl. f2.-, de 6 fl. f 11,12 fl. f21,—. Den Haag. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drc WACHT U VOOR NAMAAK. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. VAN DAM Co.. De Riemerstraat 2c-4.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4