een bekwaam Schildersknecht BOUWTERREIN KLQETINTE Binnenland Gemengd NieuWs Laatste Berichten. Een paar Terreinen Diefstal van cheques. Door de politie te Den Haag is Vrij dag te Rotterdam aangehouden de 20- jarige T. J. v d. H., een stucadoor uit Bennebroek, die verdacht werd zich schul dig te maken aan het innen van post cheques, welke door zijn broer, den 19- jarigen J. J. v. d. Hdie als sorteerder werkte op het bureau van den Post cheque- en Girodienst, werden gestolen uit brieven, die hij in behandeling kreeg De aangehoudene werd vrijwel op hee- terdaad betrapt, békende zonder omwegen en verklaarde de volledige toedracht der oplichtingen. Als zijn broer, de sorteerder, een brief in handen kreeg, waarin tegen de regelen van den dienst met het advies voor een slotting, ook de cheque ten name van den geadresseerde was ingesloten, nam hij er het waardepapier uit, stelde dit den stukadoor ter hand, die dan voor de inning zorg droeg. Deze reisde daarvoor naar de plaatsen, waar de storting kon hebben. Zij schijnen op déze wijze minstens drie cheques machtig geworden te zijn, die ook verzilverd werden. In totaal werd een bedrag van onge veer f950 door beide mannen buit ge maakt. Nadat T. J. v. d. H was aangehou den, werd ook de kantoorbediende gear resteerd. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Voordeelig veren. «Kapitaal anderhalve ton, winst in één jaar- anderhalve ton, dit gaat in de Gemeentekas, zoodat er niet wordt afge schreven en volgend jaarzelfs nog hoogere rente betaald wordt. Ra ra hoe kan dat i' vraagt het weekblad .Bedrijfs auto". In een artikel, eenige weken ge leden, werd door dit weekblad alreeds voorgerekend, dat men in Nederland een milboen per jaar alleen aan veergelden betaalt. Thans komt de schrijver hiervan, Jacq. Harms Tiepen, op tegen de tactiek van Dordrecht, dat zoo graag het groote verkeer door deze gemeente ziet gaan, maar niet minder dan anderhalve ton winst op de veten stort in de gemeentekas. Tegenover de Provinciale Staten van Zuid-Holland doet Dordrecht voorkomen dat het veergeld niet lager kan, omdat bet zoo allerakeligst gaat. Het zou billijk en te verwachten zijn, ^wanneer Dordrecht, dat op een eiland ligt, - uit interesse voor het groote door gaand verkeer, tienduizend gulden per- jaar uit de gemeentekas bijdroeg aan bet veerbedrijf, de prijs van het Zwijndrechtsche veer zou dan zeker tot op de helft terug gebracht kunnen worden, besluit Jacq. Barms Tiepen. De gevolgen van een buurpraatje. In een perceel in de Groote Witten burgerstraat te Amsterdam is door het spelen met lucifers van twee kleine kinderen, een wieg. waarin een kind van negen maanden lag, in brand geraakt Het kind heelt brandwonden gekregen aan hoofd en handen en is per auto naar het Binnengasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. De brandweer be hoefde geen assistentie te verleet.en. De kinderen waten zonder toezichtde moeder stond op straat te praten. De Scheldekwestie. De secretaris generaal van den Volken bond is naar Brussel gereisd, r Volgens een beTicht uit Genève aan Berlijnscbe bladen zou de reis in verband staan met een bemiddelingsactie van den Volkenbond tussohen Nederland en België betreffende de Scheldekwestie. Het bezoek dat de EngelSehe minister Chamberlain qnkele weken geleden aan ons land bracht, zóujivolgenk te Brussel loopende geruchten, ook niet vreemd aan pogingen tot een odtedaWge betoiddeliffg zijn. Poer een stier aangevallen. Bij de stierenkeuring te Baexum (L.) 'heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Toen de zoon van den landbouwer B. een stier uit een veewagen wilde halen, raakte het dier los en gaf onverwacht zijn begeleider een Btoot met de horens tegen de schouders, waardoor hij in een hoek van den wagen terecht kwam. Hier be werkte de stier zijn slachtoffer met de horens en tenslotte nam bij den ongeluk kige op en wierp hem uit den wagen. Hevig bloedend, werd B. met gebroken sleutelbeen drie ingedrukte ribben en een ernstige wond aan het onderlijf opgenomen In zorgwekkenden toestand is hij per auto naar huis vervoerd. Brand te Berkel. Zondagnacht heeft in Berkel een zware brand gewoed, waarbij een groot meel- magazijn in vlammen is opgegaan Om ongeveer kwart over twaalf was de kruidenier A. v. d. Lugt nog in zijn schuur geweest om zijn konijnen te voeren. Hij had toen tevens nog gekeken naar de in deze schuur staande broedmachine, waarin petroleumlampen branden, alles was evenwel in orde Nauwelijks enkele minuten later sloegen de vlammen reeds uit de schuur en bedreigden de woning van dén kruidenier, die een gedeelti daarvan verhuurd heeft aan de familie üravestein. Onmiddellijk werd de Berkelsche brand weer gewaarschuwd. Mogelijk waren de in hun slaap opgeschrikte brandweerlieden in den aanvang wat zenuwachtig, doch feit is het, dat de motorspuit niet rijden wilde en zoo zag men zich genoodzaakt, de spuit maar naar de plaats van den brard te duwen, doch toen weigerde het ding water te geven. Eindelijk gelukte dit Maar toen was men er nog niet, want de eene slang na de andere sprong.Zoo duurde het een klein halfuur voor de motorspuii haar stralen op de vlammen zee, die infusschen geweldig was uitge breid, kon rjchten Behalve de schuur, die in lichtelaaie stond, brandde ook reeds een gedeelte van de. woning van Gravestein, met een daarachter gelegen loods, terwijl het niet lang duurde of het groote graanmagazijn van de meelfabriek „De Hoop" van de firma A. Treurniet, gelegen aan de Zuid Brandschouwerij naast de schuur van v d. Lust, werd door het vuur aangetast. De toestand begon er nu kritiek uit te zien. De groote maalderij, waarin zich behalve een groote meelvoorraad ook een gashouder bevond, werd zeer ernstig be dreigd. Wanneer ook dit gebouw iu de vlammen zou opgaan, en de gashouder zon ont ploffen, was de ramp niet te overzien. Te 12.20 werd dan ook besloten de hulp van de Rotterdamsche en Delftsche brand weer in te roepen. Men slaagde er ten slotte in de vlam men meester te worden. De schade bedraagt meer dan een halve ton. V er'dronken. Vrijdag was de 21-jarige mej. Sch., geboortig uit Almelo en werkzaam op de kunstzijdefabriek te Fde, die van een ziekte herstellend wa», in, de bosschen ga»n wandelen. Daar zij niét terugkeerde, werd de politie gewaarschuwd. Deze vond haar gisterochtend voorover liggen in de zeer ondiepe Renkensche beek. Daar zij kousen en schoenen uit had, wordt verondersteld, dat zij bij het baden door een duizeling bevangen is geworden en zoo is verdronken. ehv weithfoitder die niet 8h f w-'e g' ?w i 1. In Ae Vrijdag te Apeldoorn gehoudi raadszitting was, ingekomen een brief van de afdeeling der S. D. A. P. behelzende dat de heer K. van Trigt opgehouden heeft lid te zijn dezer partij en tengevolge daarvan, geen deel meer uitmaakt van de s.-d. raadsfractie. De heer Van Trigt begreep niet, waarom het noodig was, dat de 8 D. A. P. iets wat iedereen te Apeldoorn weet, nog ter kennis van den raad moet brengen. Hij beeft niet bedankt als lid dier partij, doch is er uitgedrongen. In het eerste geval zou hij zijn wethouderszetel ter beschik king van de partij hebben gesteld. Onze wegen. In het Fransche dagblad „l'Auto" komt het volgende bericht voor «Amsterdam 12 April. Vele Fransche en vreemde automobilisten zijn van plan naar Nederland te komen per automo biel om de Olympische spelen bij te wonen, welke dit jaar te Amsterdam «uilen worden gehouden. Deze automo bilisten zullen er verstandig aan doen van dit plan af te zien en per trein te gaanop deze wijze zullen zij hun wachtende onaangename ondervindingen vermijden. Nederland is lang geen paradijs voor de automobilisten Het verkeer wordt er zeer bemoeilijkt omdat de meeste wegen zeer smal zijn en de toegestane snelheden zijn belachelijk (15 K.M. in de dorpen, 80 K.M. te Amsterdam, 12 K.M. te 's Gravenhage). Daarbij komt nog, dat de wielrijders, die talrijk in Nederland zijn, de toestanden nog ver ergeren. Daarbij moet men nog rekenen op vele kosten (veren, wegbelasting, par. keergelden enz.)" Als man en vrouw geschei den leven. Te Amsterdam is een 37-jarige man aangehouden, die getracht heeft zijn 30 jarige vrouw te vermoorden. De man richtte namelijk een geladen revolver op de vrouw. De oorzaak van dezen aanslag moet gezocht worden in de omstandigheid, dat man en vrouw gescheiden leven. Bij herhaling had de vrouw geweigerd met de kinderen den man te bezoeken. Ingerekend. In den zomer van 1925 h«d de rijks— veldwacht te Amsterdam op last van de justitie een zekeren De Vos aangehouden een koopman, die in gijzeling zou worden gesteld. De veldwachter liep met hem naar het Huis van Bewaring, doch vlak bij de poort nam de aangehoudene de vlucht en sprong in een open auto, welke door den zoon ter plaatse was voorgereden. De vluchteling rukte het portier open, waarop de zoon, Johan de Vos, met groote snelheid wegreed. De veldwachter zet'e hel op een loopen en slaagde erin op de treeplank te springen. Hij weid er ech'er met geweld afgeworpen. Het werd eene heele jacht door Amsterdam, waaraan politie te paard en op de fiets deelnam Men slaagde er evenwel niet in den auto aan te houden. Het tweetal bleef spoor loos verdwenen. Later werd bekend, dat de vader zich te Antwerpen ophield en wijselijk niet naar Holland kwam. Van den zoon Johan bleek.dat hij zich wel eens hier te lande ophield Op een keer hield men hem aau, doch hij ver klaarde met gtoote stelligheid dat er een vergissing in het spel was. Hij zeide namelijk Willem de Vos, een broeder van lohan, te zijn en toonde vele papieren die ten name van Willem de Vos waren Zelfs had hij een rijbewijs in den k. dat ten name van Willem gesteld was. Zaterdag echter legde de poli'ie hem een strik en arresteerde hem te Rotterdam. Opnieuw hield hij vol Willem te zijn. Ook zijn vrouw met wie hij woonde ver klaarde zulks. Op de vraag wie zij was, zeide zij de vrouw van "Johan te zijn, doch bij Willem in huis te wonen De politie wist echter heel goed, dat zij Johans wettige vrouw was en dat de aangehou dene Johan en niet Willem was, aange zien Willem op dat oogenblik te Amster dam was De arrestant, die nog zijn zes maanden moet uitzitten ter zake het be hulpzaam zijn bij een ontvluchting van iemand, die krachtens een rechterlijk vonnis van zijn vrijheid was beroofd is naar het bureau Warmoesstraat overge. bracht hel toezicht houdt op de gemeentelijke veerponten, bericht, dat een jongedame, een vriendin der familie, Shepherd aan boord van de pont had gezien. De Com missioner erkende daarop voor den eersten keer dat het waarschijnlijk was, dat het verhaal dat de drie man overboord waren geslagen, juist was. Wat de oorzaak van het ongeluk was, is echter nogsteeds niet precies opgehelderd, daar een civiel ingenieur, die zich in de kajuit bevond toen het water over het chip sloeg, Donderdag verklaarde dat er toen zeer weinig personen op den boeg stonden, veel te weinig om den boeg sterk naar voren te doen hellen. De inwoners van Stateneiland hebben thans een vergadering uitgeschreven om te trachten het mysterie te ontrafelen en de verantwoordelijkheid voor het gebeurde vast te stellen. Een heel gezin vergiftig te Brugge. Te Brugge moest een heel gezin, be staande uit vader, moeder, twee zoons en drie dochters, ten gevolge van het gebruik van water uit een put, die sedert het uit breken van den oorlog niet meer was ge bruikt, naar het ziekenhuis worden over gebracht, waar twee der dochters, 18 en 22 jaar oud, en een 14-jarig zoontj weldra overleden zijn. De ouders zijn thans buiten gevaar, maar voor het leven der twee overblijvende kinderen wordt nog steeds gevreesd. Drie menschen spoorloo verdwenen. Een der vreemdste mysteriën, die ooii New-York hebben beziggehouden, is ont staan tengevolge van een gebeurtenii Woensdagmiddag in de Bovenhaven. Een gemeentelijke veerpont vertrok dien mid dag met 2200 passagiers van het bene dendeel der stad naar St. George, op Stateneiland. Toen de pont nog ongeveer een halve mijl van haar bestemming al was, gebeurde er iets, doch wat er precies gebeurde schijnt niemand te kunnen zeg gen. Of een buitengewoon groote golt kwam over den boeg van het schip, ol een man viel overboord en een opeen- hooping van menschen deed het schip zoodanig met den boeg naar voren hellen, dat het water maakte. In ieder geval werd de kreet gehoord: „Man over boord 1", waarop de gezagvoerder gelastti achteruit te stoomen en noodseinen uit zond. Een aantal sleepbooten verscheen op het tooneel, en één dezer vischte een man uit het water op. Na korten tijd zette de veerpont haar tocht voort en bracht haar passagiers adn land Na het gebeurde beweerden enkele passagiers hardnekkig, dat zij niet een doch vier mannen in het water hadden gezien, en vrienden van drie op Staten eiland wonende personen, deelden mede dat dezen Woensdag niet waren thuis gekomen. Doch de gezagvoerder van de veerpont ontkende in een officieel verslag, dat méér dan één persoon nQyer boord wa? gevallen. De golf, die .over boord was ge.- komen, was, zoo verklaarde hij, het gevolg geweest van het feit dat de machines plotseling achteruit waren gaan werken Nadat de gezagvoerder zijn relaas van het gebeurde had gegeven, werd het bericht dat drie man over boord waren geslagen voor een verzinsel der verbeelding ge houden Ongelukkigerwijze bleven de drie be woners van Stateneiland, een Engelsch- man, genaamd Montague Shepherd, en twee Italiaansche arbeiders, zoek. He: was bijna zeker dat Shepherd zich op de veerpont bevond, omdat hij zijn vrouw telefonisch had medegedeeld, dat hij ermede zou komen en haar had gevraagd hem met bun auto te komen afhalen Ook de twee andere mannen werden door hun families met dezelfde veerpont ver wacht. Donderdag, den volgenden dag, ont dekte de politie op het bureau de ge vonden voorwerpen te St. George een overjas, die door een zakenvriend van Shepherd positief werd herkend als aan laatstgenoemde toebehoorend. Bovendien zond mevrouw Shepherd aan den «Com missioner of Plants and Structures", die Moeders, zorgt dat de maaltijden van Liederen dag de noodige voedingsstoffen bevat-ten. Zo-oals gij weet, zijn de be- sbamddeelen onzer voeding: water, eiwit tan, koolhydraten (meel en suiker), vet ten, zouten en stoffen die men vitami nen noemt. Het eiwit wordt in hoofdzaak sierend' door melk, vleesch, visch ein eieren, de koolhydraten door meel, brood en aardappelen, de vetten door boter en vet, de zouten en, viiLammen door groen ten en fru-iit. Zorgt dus dat elk bestand deel op het dage lijk oeli menu hn behoor lijke hoeveelhe'd ver tegen Woord i gj is. GEZONDHEIDSRAAD. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Levenloos aangegeven een kind van Petrus Boonman en van Maatje Koens. Overleden: Marinus Hogerheijde 88 jr. BURGERLIJKE STAND over de maand April 1928. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 30, Marinus Cornells z.v. Jan Bastiaan Blok en Elizabeth de Dreu. KATTENDIJKE. Geboren: 20, Cor nells z.v. Jacob Jan van Koeveringe en Levina van Havenen: 22, Jan z.v. Leen deirt Ruissen en Neeltje van der Schraaf 23, Engel z.v. Cornells Reinhoud't en Francina Saaman. Overleden: levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Jan van Oosten en Rika Jansen. KRABBENDIJKE. Geboren:l.WÜ- helmina d'.v. Cornells Pieter Henneky en Elizabeth Huissen; 4, Krijn z.v. Jan van de Vreede en Mart na Bauer; 11, Pieter- riiella Adriana d.v. Marinus Schouten en Leintje Benou; 13, Cornells Dirk z.v. Adriaan Wabeke en Adriana Klos; 14, Eliza z.v. Johannes van Velzen en Eli zabeth van Luljk; 18, Elizabeth d.v. Jo- hannis Marinus van Luijk en Geertruida van Velzen; 30, Johanna Maria d'.v. Jan Leendert van den Berge en Janna Ma- thijsse. Getrouwd: 12, Corneljis Jobse 24 j. te Goes en Pieternella Clement 23 j.; 26, Paulus Wilhelm Wiskerke 28 j. en Bar bara Drankers 26 j. te Rilland-Bath. Overleden: 23, Wilhelmina 2 weken, d.v. Cornells Pieter Henneky en Elizabeth Huissen. NISSE.IG'eboren: 23, Pieternella Jo hanna d.v. Cornells Pieter Schaalje en Poulina Anna de Jonge. Gehuwd: 12, Leendert Nieuwenhuijse 42 j. jm. te Nisse en Cornelia Ooud'kerk 35 j. jd'. te Heinkenszaed. Overleden: 2, Willem Lodewijk Hir- d'es 77 j. weduwnaar van Pouwelina Wa genaar; 23, Janna van Weele 90 j., wie- d'uwe van Engel Hoogesteger. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. DE VEENBRANDEN IN DRENTHE. Men meldt ons uit Emmen: Een felle N. O.-wind' beeft de veen branden heden opnieuw aangewakkerd. De brand' heeft het kanaal B. te Emmen-Erf- scheiderdeel bereikt en de toestand is daar weer vrij emstiig geworden. Hier staat namelijk nog veel turf onder den wind' en deze dreigt in vlammen op te gaan. Uit Zwartameer worden nieuwe veenbranden gemeld, waarvan de omvang nog niet kan worden vastgesteld. Overal grijpt de brandweer actief in. Bedrijfs-oiqfeval. Men meld't ons uit Oldebroek: Terwijl heden 2 werklieden bezig wa ren bij een landbouwer in de buurt van het Eekt werkzaamheden te verrichten in een in aanbouw zijnde gierkelder, stortten plotseling de muren in. Beide menschen werden onder het puin bedolven. Den 21-jarigen opperman G. v. Hul te Olde broek werd' de borstkas ingedrukt en hij overleed spoedig. De 29-jarige metselaar G. werd' aan hoofd en knieën gewond en hem werd' de linkerhand af gekneld. Hij is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 764.8 te Vest manoer. Laagste barometerstand 746.2 te De verwachting tot den avond van 8 dezer luidt: matige N.O. tot N W. wind, toenemende bewolking, we-mig of geen re gen, koeler overdag. Mei 9 Wemeldinge, woonhuis, schuur en tuin, Kram. 9 Wemeldinge, meubilaire en andere goederen. Kram. 9 's Heenenhoek (Nieuwe Kraaijert), afbraak, De Wilde en Heijboer. 9 Goes, vendutie, de Kok. 15 Zierikzee, 'hotel ,,Du Commerce", slagerij en veestallen, Korteweg. 23 Hansweert, huis en- erf, van Dissel. Ovezande, inspan, de Kok. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: 8 Landbouw-Bi-oscoop, ,,De Merel" en „De geheimzinnige ruiter". 10 Schuttershof, vergader.ng oprichting vereaniging Ziekenhuisverplegiog. 8 Schuttershof, muziek- en tooneel- avond', „Symphonetta 14 Prins van Oranje, volksconcert Toon kunst. 15 Prins van Oranje, concert Toonkunst. Lan-dbouw-Biosooop, Raspoetin ,,De Heilige Duivel". September. 7 Landbouw-Bioscoop, „De negerhut van Oom Tom". AANBESTEDINGEN. Mei: 9 Wilhelminaddrp, verbetieren en on derhouden waterkeerende werken en gebouwen, Cal. Oost-Bevelandpoider, MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 7 Mei 1928. Vlasaanvoer5470 Blauw f 1,4,5 a f 1,65, 5000 Groningen f 1,25 a f 1,45, 100 Wit f 1,25 a f 1,45, 1800 Geel f 1,40 a f 1,50, 1550 Dauwroot f 0,95 a f 1,15. AardappelenZeeuwsche eigenheimers f 0,a f 0,blauwe f 7,50 a t 7,25, oonten f 7,60 a f 7,25. Ajuinaanvoer nihil. Groote Egytische f a f Kleine ajuin f 0,a f 0, Granen buitenlandsche, prijshoudend. Meel f 20,a f Haver Canada f 15,40 a fMais Lapiata f287. Binnenlandsohe: Doordat eenzelfde advertentie dne maal geplaatst twee maal wordt -berekend, is de p r ij s per rBgel slechts 16 cent. Tarwe f 12,— a f 14,75 Gerst Chevalier n 14,25 a r 16,- Haver u 14,25 a /r 15,— Erwten K r"~ j""~ a n Schokkers H j a Bruineboonen a g. -r*-— Maanzaad 82,— a H 34*r— Karwijzaad 85,— a 37, Koolzaad a Mosterdzaad (geel) «- 23,— a 25^ Kanariezaad a f i Lijnzaad (voer) v 16,- a 18,- Lijnzaad (zaai) v a i Boekweit 15,— a 1 VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1190, eerste kwaliteit f 0,60 a f 0,62 tweede f 0,66 a f0,58 derde f 0,52 a f 0,55 zouters f 0,a f0,export f0,52 a f 0,56. Handel redelijk. ADVERTENTIËN. TERSTOND GEVRAAGD bij J. DE GRAAFF, Voorstad' 91, Goes AAN DEN NIEUWEN WEG. hoog gelegen TE KOOP. Lage belas ting. Adres: C. M. RIJK, Goes, Nieuw- straat 44.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3