EN TOCH is HET adres voor Geneesmiddelen, Verbandstoffen en Bandages, A. C# VAN DER REST, ASS. APOTHEKER, D. A. Gonstandse, Inst M. A. v. d. Heli, Brillendragers. Jubileum „Onderling Kunstgenot' Adr. VERMA1RE, J. F. van Anrooij, ■en Kleediipagazijn Gebr.STEUTEL Heeren-costuums, Jongens- en Kinderpakjes. Lintvelt's Bazar. Uw Adres voor Rijwiel-reparatie is Jacob Snoodijk, So-Easy Pince-Nez. G. BROUWER Faberij de Jonge Steeds een groote sorteering in f 77,50 met Torpedonaaf en Kettingkast. aanbevelend Bijvoegsel behoorende bij de Goesche Courant van Maandag 30 April 1928. VAN DER l\LO 1) ASS. LANGE KERKSTRAAT, GOES, SMULZAAL. Lange Vorststr. 41, Goes. of Firma Wed. B. Kamphof Tin, Glaswerk de Bazel, Plateel in „Zuid-Holland", Gero Zilver, Gero Alpacca, 24 Lange Kerkstraat 26 Voor Kousen, Sokken, Tricotages van Klokstraat - GOES Kast- en Vazenstellen, Kastkommen, Klokstellen, etc. Voor schoonmaak artikelen koopt U nergens goedkooper Speciale aanbieding Keukenspiegeltjes Hoek Koningstr.—Magöalenastr., Goes. keizerstraat 7. Hoofdvertegenw. der wel bekende BURGERS E. N, R. TELEFOON 168. DESKUNDIGE BEDIENING. Makelaar in vaste goederen en Hypotheken. Groots Kads 28 GOES Groote Kade 28 Telefoon 289. Postrekening 74818. Telegram- adres ConstandseGoes. Verleent zijn bemiddeling bij aan- en verkoop van vastgoed en bezorging en plaatsing van geld onder hypothecair verband. UW ADRES voor fijn GEBAK en BONBONS is de Wij hebben een keuze voor ieder in het fijnste. Proef ons nieuwe specialiteit (Goesche Gansjes) in Gebak en Chocolade. Aanbevelend, J. G. WATTEZ. Tel.! Brood-, Koek- en Banketbakkerij Specialiteit in Kattentongen. Boter- janhagel, Zoete en Zoute Palmiérs St. Adriaanstraat 15 Goes. Voor U hebben wij ook een bril Alle Kecepten van H. H. Doctoren worden aan scherp concurreerende prijzen be werkt met vakkundige be diening. Alle voorkomende Eeparatiën binnen een dag. Ruime keuze in Amerikaansch, Duitsch en Fransch Optiek. Pracht doublé bril met bolle glazen zonder of inet recept voor f 4, LET OP HET JUIST ADRES, het is Uw voordeel en gemak. Machinale Brillenslijperij J. GEENSE, Opticiën, Lange Vorststraat 49 GOES. Het Schuttershof hier ter s'ecte is Vrij dag door „Onderling Kunstgenot" dienst baar gemaakt aan de viering van het 25- jarig jubileum der Goesche tooneelver- eemigimg. Onder de vaardige handen van den heer Bielen, had het interieur een ali-friaaidligsle en fleurige metamorphose ondergaan. De entrée was met bloemen, tapijten en mooie doeken versierd, voorts was er een tochtwerende enlrée aange bracht, zoodat het geheel esn waardigen toegang vormde tot de zalen waar de feestenden den avond van Vrijdag zouden passeeren. De eigenlijke schouwburgzaal deed foyer legenhei'A dienst, terwijl de koffiekamer en de aan sluitende vertrekken tot tooneelzaal waren ingericht. Dit :n verband1 met de vele be zoekers van het jubileum-feest, die nooit allen een plaats in de schouwburgzaal zou den hebben gekregen. In het midden Jer nood-tooneelzaal was een podium opge richt en de opstelling van fauteuils en stoelen was dermate dat vrijwel iedereen contact kon onderhouden met degenen die op den avond het podium zouden betre den. Voor de inrichting der zaal en voor de aanMeeding kan men niets dan lof hebben. De heer Meijer heeft in samen werking met het bestuur van „O. K.' een en ander keurig verzorgd. Te goed' 8 uur was het Schuttershof met feastvrienden gevuld. Daar waren het eere-comité met dames, de jury, vertegenwoordigers van de vereeni- cenigiinigen die aan den to onecl- wed strijd deelnamen, de werkende leden van „On derling Kunstgenot", de oud-leden en zeer vele kunst-lievende Leden. Goes, zoo mag men wel zeggen, liet zich niet onbetuigd. De eerste, d:e 'het podium betrad, ten einde de aanwezigen toe te spreken, was de heer D. A. Constandse, voorzitter der jubileereinde vereeniging. Hij heette allen welkom, inzonderheid burgemeester Ha jenius, de leden van het eere-comité en van de jury, de leden van „Onderling Kunstgenot" en de dames en heeren der zuster-vereenigingen van elders naar hier gekomen teneinde van de viering van het feest getuige te zijn. Gezien de beieekeois van „O. K." voor Goes, zei spr., mag veilig worden geconstateerd, dat het he den een feest is voor onze goede stad. Spr. releveerde een en ander uit de ge schiedenis van het vereenigingsleven, waar uit deze beteekenis van „O. K." nog be ter naar voren kwam. Twintig jaren ge leden betaalden slechts 60 Goesenaren lidmaatschap- of donatie-gelden, en thans bedraagt het aantal betalemden 250. led* uitvoering van „O. K." wordt door circa 1000 personen bezocht. Dit wat de inte resse voor .Onderling Kunstgenot" betreft, zei de heer Constandse. Over de vele tooneelstukken die in de voorbije 25 jaren werden gegeven, zal ik niet uitwijden. De eiene was eens beter dan de andere, doch over 'het algemeen mag men wei zeggen, dat er steeds ernstig naar het goede is gestaieefd. Spr. herinnerde zich vooral nog de uitstekende opvoering van „Kleine men- schen", nu ongeveer 20 jaar geleden. Deze opvoering was het die hem en zijn vrouw deden besluiten tot de vereeniging toe te treden. Spr. spoorde de jongeren onder de aanwezigen, die sympathie voor het dilet tanten-to oneel koesteren en die aanleg heb ben, aan, om tot „O. K." toe te tred&n. Vervolgens ging de heer Constandse de voorbereidingen van de viering van het jubileum na. Dit doende wilde hij gnooten dank brengen aan het eere-comité, dat terstond bereid bleek ziöh voor dit feest te interesseeren. Zeer zeker, aldus spr., is de tot stand koming van het comité, in niet geringe mate te danken aan den burgemeester, die de vereeniging een goed hart toedraagt. Namens „O. K." bood spir., burgemeester Hajenius het eere voorzitterschap aan (applaus). Aan Mevr. Hajenius en aan drie dames van het eere- comité werden bloemen geschonken. Spr. bracht vervolgens dank aan de schenkers der medailles en aan de jury. Deze 'laatste heeft ernstig gewerkt. Voor al den heer Abeieven, voorzitter der jury bracht spr. hulde. De heer Abeieven toch is vanaf zijn vestiging in Goes steeds be reid' geweest „O. K." met raad en daad ter zijde te staan. Aan Mevr. Abeleven werd een bouquet aangeboden. Na de afgevaardigden der vereenigin- gen van elders te hebben toegesproken, volgde de intieme huldiging van de wer kende leden van „Onderling Kunstgenot". Voor allen had1 de heer Constandse waar- deerende woorden. De dames-leden kre gen behalve vriendelijke woorden mooie bloemen, de dames der 'heeren-leden even eens. We zullen den heer Constandse hier in zijn lof-uitingen niet volgen, omdat het te veel plaats zou vergen. Een uitzonde ring maken we voor de woorden gericht tot den heer Molhoek. Zeer bewogen ge tuigde de voorzitter van de werkkracht van den heer Molhoek als regisseur en als speler. Zonder Molhoek, zei spr., zou „O. K." niet kunnen bestaan. Onder da verend applaus dea* zaal bood de heer Constandse den regisseur een krans aan, aan de moeder van den £ieer Molhoek en aan Mevr. Molhoek werden bloemen ge schonken. De heer Pennings, de trouwe souffleur werd verrast met een vulpen houder. Toen de heer Constandse zijn uitvoe rige rede besloten had., verkreeg de heer Molhoek het woord. Deze spreker hul digde op spontane wijze den heer Con standse als voorzitter. „Gij hebt gezegd, Daan, dat de vereeniging het niet zondei mij zou kunnen stellen, doch ik durf zeg gen dat „O. K." zonder zijn huldigen voor zitter niet bestaanbaar zou zijn". Inkort© trekken schetste spr. wiat de voorzitter ge durende 20 jaren voör de vereeniging deed. Spr .bood hem namens de leden een fraaie bloemenbak aan. De heer Molhoek richtte zich vervolgens tot Mevr. Constandse, die blijkbaar door haar man was ver gelen bij de huldiging dei* leden. Spr. sprak over het talent van Mevr. Constandse en over haar blijvende inte resse. Een luid applaus van het publiek onderstreepte de waandeenende woorden van den heer Molhoek. De ^olgenide spr. was burgemeester Hajenius, voorzitter van het eere-comité, die wees op de beteekenis van „O. K." voor de stad Goes. Spr. uitte zich, waaar- deerend over den afgeloopen tooneelwed- strijd' en over de bijwoning van de laat ste uitvoering van de vereeniging door den Commissaris der Koningin in Zeeland. Dan werd een en ander verbeid van 'de bereidwilligheid waarmede de vrienden en vriendinnen van „O. K." bijdragen ver leenden voor een jubileumgeschenk. Spr, bood de vereeniging een mooie boekenkast met zilveren inscriptie aan, verder een tweeetal geschenken onder couvert. Het eene- voorzit ter schap zegde de burgemees ter gaarne te willen aanvaarden. De heer Constandse dankte den heer Hajenius voor zijn warme sympathie en voor het fraaie geschenk aan „O. K.". Vervolgens voerden nog het woord de heer Boshof als mede-oprichter der ver eeniging en de voorzitter der Sociëteit Thalia" te Bergen op Zoom, welike laatste dank bracht voor de kunst-avonden die „O. K." geregeld in Bergen op Zoom bracht. Louis Davids kwam hierna de toe spraken onderbreken. Op de hem verdien stelijke wijze zong hij' een drietal liedjes, die veel succes oogstten. Het besluit van het officieels gedeelte van den avond vormde een poging van den secretaris dier jury om belangstelling voor het verslag der jury te vinden (men zie dit verslag in dit nummer) en de uitreiking der prijzen door den heer Abe leven, voorzitten* der jury. De heer Abeleven deed de prijswinnaars één voor één op het podium komen en sprak tot hen over hetgeen ze presteer den. Spr. verzocht de groeten van Goes aan de afwezige prijswinnaars over te bren gen. Met de beste wenschen voor het lief hebberij-tooneel eindigde de voorzitter der jury. Na de pauze volgde het minder offi- cieelo gedeelte van den avond. Louis Da vids vermaakte de aanwezigen met zijn vToolijke liedjes en ontroerde met zijn gevoelige chansons. Men mag hem nu Pisuissie niet meer tot de levenden behoort als den eersten chansonnier in ons land1 beschouwen. Behalve Davids trad een zeer vingervaardig goochelaar op. Het slot van het jubileum was het zelLige bal in de schouwburgzaal. Tot een zeer vroeg uur bleven daar vellen bijeen. Het gloren van den nieuwen ochtend kwam als een verrassing „O. K." kan met voldoening op de vie ring van zijn zilveren feest terug zien. Hulde aan het bestuur van „O. K. en aan de leden die dit alles organiseerden. VERSLAG VAN DE JURY Ingevolge artikel IX der wedstrijd- voorwaarden, werd' onze uitspraak binnen 14 dagen na db laatste weidstrijd-uitvoe- ring, en wel op 25 Februari 1928, ter kennis van de Regel ings-commissie ge bracht, die op haar beurt deze uitspraak mededeelde aan het Eere-Comité en aan de besturen der veresnigingen, welke aan den wedstrijd hebben deelgenomen. Thans rest ons, volgens hetzelfde arti- k|el, als taak, onze uitspraak, waartegen, gelijk U bekend is, geen beroep kan wor den aangeteekend1, eenigszins uitvoerig toe te lichten en wij vleien ons ermede, dat, waar toch eene zeer groote verantwoor delijkheid ons op de schouders werd ge legd, db verwachtingen, waarmede het be stuur van de Kon. Erkende Tooneelver- eeniging „Onderling Kunstgenot" te Goes deze jury als scheidsrechter in dezen Na- tLonalen wedstrijd heeft aangewezen, door ons niet zijn beschaamd geworden. Het is tooh een bijna onvermijdelijk iets, dat de uitspraak der jury wel eens belangrijk afwijkt van het oordeel door het publiek gevormd. En zulks is zeer begrijpelijk, daar db jury d© stukken kennende en deze gelezen en herlezen hebbende, goed voorbereid tegenover de spelende gezelschappen komt te staan, en zich reed® een denkbeeld heeft gevormd over nol-opvatting, karak ter en uitbeelding, terwijl het publiek, ineens voor het feit gesteld, meer oordeelt naar den indruk van het oogenblik. Wanneer nu onze toelichting van dien aard is, diat de mededingende vereenigin- altijd eene groote keuze in alles aan fabrieksprijzen. UW ADRES Lange Vorststraat 29-31, Goes GOED EN GOEDKOOP zijn de gesneden Geldersche Vleesch- waren en Worstsoorten bij A. B. VAN LUIJK. Deze week extra lage prijzen voor Hammetjes en stukjes gerookt Vleesch A. B VAN LUIJK, KADE, GOES. ST. ADRIAANSTRAAT 8. Telefoon 309 GOES. Opgericht 1850. Voor KLEEDING naar MAAT hebben wij de nieuwste STOFFEN voorradig. Beleefd aanbevelend. Wij hebben een schitterende sorteering:

Goessche Courant | 1928 | | pagina 5