GRATIS L GESCHENKEN! O li» Persil Grinnlk-Pilletjes liet Binnenland ProvincienieuWs Tramconducteur (tot werkman): „Het is verboden in den wagen te rookein". Werkman: „Ik rook niet". Conducteur: „En je hebt je pijp den mond". Werkman: „Al heb ik mijn voeten iin mijn schoenen, dan loop ik nog niet!' Gast: „Waarom kwispie1 staart die hond van jullie zoo grappig? Hij zwaait zijn npliaats lueei staart op en neer weer". Flatbewoner: „Dat hebb n we hem ge leerd omdat hij anders altijd ruimte te kort komt en tegen de meubelen aanslaat De afslager op de veiling kondigt met stentorslem aam „Een heer meldt zoo juist, dat hij zijn portefeuille met driehonderd gulden heeft verloren en geeft den vinder vijftig gul den belooning!" Onmiddellijk klinkt een stem uit hel publiek: „Ik bied vijf-en-zeventig! „Wat heb jij een haast! „Ja, dien man z'n hoed is afgewaad!" „Daar behoef jij je toch niet om te bekommeren?" „Jawiel, want ik heb 'm op!" „Ik geloof vriend", zei de redenaar, zijn speech onderbrekende, om met een beschuldigen den vinger op een kiemen man te wijzen in een der voorste rijen die hevig gaapte, „dat je niet aandachtig luistert". „Ik ben geen vriend van U", zei de man grimmig, „en ik ben niet hier olm te luisteren. Ik moet straks de lichten uitdoen en de deur sluiten". Ze stonden op den achtersteven van een boot in het Kanaal em snuggere Kre- lis zei: „Ik begrijp niet hoe de kapitein den weg weet over het Kanaal. Als hij den anderen kant uitging, dan kan hij dien streep schuim maai' volgen, maar vóór de boot is er geen enkel teeken, wat den weg aangeeft". „Ik heb slecht nieuws voor je, Hen drik", sprak zij. „Hoezoo, lieveling?" va*oeg hij angstig. „Ik ben bij de kaartlegster geweest en die heeft mij voorspeld 'dat ik met een knappen man zou trouwen", antwoordde zij. Een buitenmannetje komt in Amster dam en neemt in een der groote hotels zijn intrek. Hij gaat uit, maar vraagt eerst eens aan den portier, hoe laat er in het hotel gegeten wordt. „Ontbijt van zeven tot elf, lunch van elf tot drie, diner van drie tot acht, souper van negen tot twaalf", luidt het antwoord. Verbaasd kijkt de ander hem aan. „Maar dan heb ik in het geheel geen tijd om de stad te zien", roept hij eindelijk uit. dat een initiatief in deze richting zou moeten uitgaan van Poincaré. Hij heeft zich ook in zijn bekende rede in Carca- sonne bereid getoond om zich met deze kwestie nader bezig te houden. In Berlijn gelooft men reden te hebben, om aan te nemen, dat bevoegde Amerikaan sche krin gen de verbinding van die oorlogs schulden der geallieerden met de Duitsche repa ratie-schuld over het algemeen van de hand wijzen. Het Duitsche standpunt wordt alleen in een publicatie van de „Deutsche di plomatische Korrespondenz" weergegeven. De officieus© agentuur stelt, in verband met de geruchten over den inhoud der besprekingen van dein minister van finan ciën in Rome, vast dat het hier vol strekt niet gaat om een eenvoudig probleem, dat in afzonderlijke besprekingen met goed gevolg zou kunnen worden behandeld'. Het is een buitengewoon moeilijk en ingewik keld financieel vraagstuk. Voor zoover hierbij sprake is geweest van een mobili satie der Duitsche spoorwegobligaties, moet er op worden gewezen, dat het on mogelijk is, zulk een mobilisatie ineens door te zetten. In dit probleem en andere binnen de gebeele reparatie-taak wordt het Duitsche standpunt bepaald door de noodzakelijkheid, die definitieve oplossin gen te vermijden, welke op den duur het Duitsche prestatie-vermogen zouden kun nen ondermijnen. Evenzoto zou het voor Duitschland onmogelijk zijn, afstand te doen van de politieke en transfer-bescher ming zonder volle zekerhend' in 'dit opzicht. Elke beslissing zou voorloopig eien enorme verawtwooirdelijkheaid insluiten en men kan van Duitschland niet verwachten, dat het zich zal mengen in een discussie, die door de een of andere buitenlandsche zijde, natuurlijk eerst in eigen belang, wordt aangesneden. Sommen, zooals ze in ver band met een totale regeling der interna tionale schulden worden genoemd, zijn met het standpunt van Duitschland mflef te vereenigen en daarom miat discutabel. Amerika, dat voor de verwezenlijking van alia plannen, dia met de Dawes-over- eenkomst verband houden, van beslissende beteekenis is, komt het goed, dat Duitsch land gereserveerd is tegenover alle omloo- pqnde combinaties en geruchten. Men zal zich in Duitschland dus niet PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte coupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding: Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïllustreerden gratis catalogus van ge* schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen. tegenwoordig de fijns te en mildste Egyptische sigaret 10 stuks met één heele coupon LV 20 stuks met twee heele coupons BON {te posten in open enveloppe, porto 1 J cent) Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES, Postbus 716, AMSTERDAM Naams Adres: Stad: Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF VRIJE COUPONS. M 1)7 Van éénzelfde adres zal slechts één van deze bons geaccepteerd worden. laten afdringen van de tol nu toe gevolgde richting. De gereserveerdheid van Duitschland ook tegenover de bekende bemoeiingen van dein reparatie-agent wondt een natuur lijk gevolg der omstandigheden genoemd. Er bestaat geen twijfel omtrent de doel einden, die Parker Gilbert nastreeft. Iin zijn laatste jaarverslag over het Dawes- plan heeft hij zich hierover ondubbelzin nig uitgelaten. Op 1 September 1928<toèedrt Duitstihliaind hst vijfde Dawieis-jaar in en moet de volle jaar-prestatie van 275 mil liard Mark opbrengen. Tegelijkertijd moet met de amortisatie van de spoorweg- obligaties begonnen wiordein. Hoe Duitsch land dit moet klaar spellen woendt aan hem overgelaten. Maiar Parker Gilbert west heel goed, dat het tramsfereeren van deze prestatie in buitenlandsche valuta buiten gewone moeilijkheden moet veroorzaken en dat het tot een eindsom moet koimein voor de Duitsche schadevergcedings-ver plichting, die practisch mogelijk is. Voor ds betaling van deze eindsom heeft Par ker Gilbert, zooals hij in zijn jaarverslag aanduidt, reeds eiem plan op het oog. Bij de uitvoering hiervan speelt het zeker een rol, dat die Duitsche spoorweg- en Indus trie-obligaties worden liquide gemaakt. Par kier Gilbert streeft er naar, tegelijk mei de vaststelling der Dui'sohe eindsom, ook een zekere basis te vinden voor deze d©k- kings-methode. In goed ingelichte Duitsche kringen wordt hierbij nu verklaard', dal men voorloopig mi et beter kan doen-, dan het resultaat van de bemoeiingen van Par ker Gilbert af te wachten.. Er kiatn dus geen sprake van zijn, dat Duitschland op het oogsnblik in cleze kwestie op den voor- 'ond zal treien. Het M o e r d i j k s c h e veer. Met ingang van 1 Mei zullen de tarie ven van het Moerdijksche veer eenige ver laging ondergaan, in dier voege, dat voor rijwiel met begeleider verschuldigd zal zijn f 0,25, terwijl de tarieven van f2 en f3 voor automobielen teruggebracht wor den tot f 1,50 en f2,50. Extra vaarten zullen dan f 30 minimaal kosbein. De malversaties te Meppel. De heer Schaper heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd of deze bereid is een beknopt overzicht te geven van de malversaties en ongeoorloof de handelingen en nalatigheden, gepleegd door het dagelijksch bestuur der gemeente Meppel, zooals deze de laatste maanden zijn geconstateerd of wellicht nog te coin- sta teeren vallen, en of de minister hierbij wil mededeelen, in hoeverre in het bijzon der de burgemeester van al deze handelin gen de verantwoordelijkheid' of de mede verantwoordelijkheid draagt en of over wogen wordt of artikel 60 der Gemeente wet op hem van toepassing is. Engelsche concurrentie- vrees Naar Reuter uit Londen seint is in het Lagerhuis het plan voor een vliegdienst Am ster dam-Batavia ter sprake gebracht door Ken worthy, die zeidie, dat, tienzij mien zich in Engeland haastte, de Hol landers naar Oost-Indië zouden vliegen eer de Engielschen naar Iinidië vliegen. Hoare zeide, dat hij niets gehoord had vain een. bepaald voorstel betreffende de inrichting van een luchtlijn van Amster dam naar Nederlandsch Oost-Indië via Britsch-Indië en dat hij daarom dienaan gaande geen verklaring kon afleggen. Hij zal trachten de Engelsche lijn zoo spoedig mogelijk in werking te stellen. Broer dreigde. Maandagavond is op zijn buitengoed Doorn te Haerst, bij Zwolle, door de marechaussee gearresteerd en naar het huis van bewaring te Zwolle overgebracht C. A. baron v. H. t. d. D., wegens het schrijven van een dreigbrief aan zijn broer. Twee vrienden. Eem Veiuwsch boertje had zijn boerderij voor een buitengewoon hoogen prijs ver kocht aan een hem onbekend persoon, die als voorwaarde had gesteld, dat de hofstede op een bepaalden dlatum ont ruimd moest cijn, waarna dan weldra betaling zou volgen. Spoedig daarna bracht een ander persoon een. bezoek aan den zelf den boer, om hem aan te raden de plaats niet te ontruimen vóór de betaling was geschied. De boer volgde dezen raad' op, wat ten gevolge had, dat de kooper tegen den land bouwer een ei sch tot schadevergoeding van f 1000 indiende, welk bedlrag de recht bank hem toewees. Later bleek, dat beide personen vrien den zijn, die dus genoemde som wel samen zullen hebben gedeeld. Geen aanmerking gewenscht. Woensdagmorgen waren, zooals ge woonlijk 2 autobussen van Deventer ver trokken met 30 werkloozem, wien te Die- ponheim werk is verschaft op het buiten goed van baron De Vos van Steenwijk. De bussen keerden evenwel in den loop van den morgen terug met hun passagiers, die een aanmerking hadden gekregen, dat zij te laat op het werk kwamen en daarop den arbeid hadden gestaakt. Een 25-jarig jubileum. De Bond van Rijwiel- en Motorhande- laren (B.R.H.N.) viert dit jaar zijn 25- jarig bestaan. De feestelijkheden zullen plaats hebben op 4 tot en met 7 Sep tember a.s. in ,,Het Y-paviljoen" le Am sterdam. Bij die gelegenheid wordt te vens, in hetzelfde gebouw, de vijfde jaar beurs voor den rijwielhandel en aanver wante vakken gehouden. Deze jaarbeurs is gratis, doch uitsluitend voor erkende rijwielhandelaren toegankelijk. Dorus K ij kers. f Te Helder is gistermorgen in den ouder dom van 81 jaar Theodorus Kijkers over leden, de gewezen schipper van de Hel- Jersche reddingsboot der Noord en Zuid- Üollandache Reddingsinaatschappij. Na een korten schooltijd en een korten leertijd bij verschillende bazen een timmerman, een kruidenier, een aannemer aan den wal, kwain de jonge Rijkers als een rechtgeaard Heldersman op het water. Het was in den tijd, dat er nog schepen van de groote vaart te Nieuwe- diep binnenvielen en dat een heele vloot van vletten te Helder gestationneerd was, die dadelijk bij binnenkomst der schepen er verbinding mee zochten. Ook op de haringvangst heeft Rijkers gevaren, doch in 187werd hij reeds schipper van de reddingsboot, in welke hoedanigheid hij 42 schepen in nood heeft bijgestaan en met zijn makkers in den loop van een halve eeuw bij eikaar 511 menschen- levens heeft gered. Toen de tijd voor Rijkers gekomen was om het commando van de reddingboot neer te leggen verkeerde hij, gelijk vele oud-leden zijner bemanning en andere oud-zeelieden in tamelijk benepen om standigheden. Dit heeft aanleiding ge geven tot de stichting van het Dorus Rijkersfonds, dat thans reeds vrij aardige uitkeeringen doet. Voor Rijkers eigen ouden dag is toen ook gezorgd. Mag het den ouden schipper aan finan- cieele waardeering wel eens een enkele keer ontbroken hebben, waardeering voor zijn vele reddingen is hem in zijn lange loopbaan ruimschoots ten deel gevallen. De overledene was reeds door koning W illem III benoemd tot broeder van den Nederlandschen Leeuw en begiftigd met een zilveren medalje. Medaljes had hij vele, ook van H. M. de Koningin Moeder en van Koningin Wilhelmina. Voorts was hij o.a. begiftig! met de gouden medalje van de N. en Z. Hollandsche Reddingmij., de zilveren medalje van de Mij. tot Nut van het Algemeen, het Burgerkruis 11e klasse van België, zilveren medaljes van den koning van Engeland en van Italië, ten gouden horloge van keizer Wilhelm I en een dasspeld van keizer Wilhelm II van Duitschland enz. Verleden jaar is Rijkers, ter gelegen heid van zijn 80en verjaardag in Helder en Den Haag gehuldigd. De nieuwe motorreddingboot die thans te Helder ge stationneerd is, draagt den naam Dorus Rijkers. De verwarming der treinen. Hoewel de verwarming der treinen op 15 April pleegt te eindigen, heeft de directie der Ned. Spoorwegen, met het oog op het voordurend koude weer, be sloten, deze verwarming tot nader order te doen voortduren. Dit geldt speciaal voor de ochtend- en avondtreinen. Is de temperatuur echter ook op den dag laag, dan worden de middagtreinen eveneens verwarmd. Bets, houd dan toch op met dat wcijven en hoenen! Het vele wrijven van het wasch' goed is niet raadzaam en onverstan» dig; niets schaadt meer dan die krachtige bewerking met waschbord en boender! Zoowel de meest voor» aanstaande vakgeleerden, als Uw eigen verstand zeggen U De elsch des tijds is Zelfwerkend Wsschmlddel. Zonder omst.chtigenh.n<iarbcid,een* voudig door koken wordt het w.sch< goed sneeuwwit, geurig en frisch I Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch'1 b/d. Eenige Oster- mann A Co. Amsterdam- Fabrikant*: Henkcl G, Cie., A. G-. Düsseldorf. Een onzuivere sneeuwbal Op last van de Rotterdamsche recherche is gisteren te 's.Gravenhage aangehouden de directeur van de Haagsche Horloge Import Maatschappij, L. J. S., verdacht van oplichting. Bij deze maatschappij kon men voor de som van f 5 een bon koopen welke recht gaf op een gouden horloge, indien de houder van den bon een be paald aantal mensehen eveneens zoo'n bon bad verkocht. Op deze wijze ver kreeg men dus een soort sneeuwbal systeem. Een koopman uit Rotterdam, die het vereischte aantal bons bad geplaatst en dus recht bad op een gouden horloge, ontving dezer dagen een pakketje, waarin zich in plaats van een gouden horloge, een ledig doosje bevond. Uit het verdere onderzoek der politie is gebleken, dat de Rotterdamsche directeur aan sommige zijner cliënten ook wel koperen horloges in plaats van gouden leverde. De man is naar het Rotterdamsche hoofdbureau overgebracht en aldaar in bewaring gesteld. Een schip vergaan? De schipper van het instructievaartuig Prins Hendrik van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, de heer Salomons, welk schip te Lemmer van Harlingen is binnengekomen, rapporteert dat hij bij het passeeren van het Vrouwenzand heeft op gemerkt, dat aldaar een schip aan den grond zit, waarvan alleen nog de mast boven water uitstak. Van de opvarenden was niets te ontdekken. Een lastige huisknecht. De huisknecht R. M., van het Paviljoen Larenberg te Laren, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, drong met een groot slagersmes gewapend, de huis kamer der familie D. binnen en eisehte geld, dat hij meende tegoed te hebben. Bij niet-inwilligiug van zijn eischen dreigde hij D. aan het mes te zullen steken. Mevrouw D. wist den man te bewegen van dit voornemen af te zien en naar zijn kamer terug te keeren. Onmiddellijk werd telefonisch de hulp der politie in geroepen, die zich, vergezeld van twee rijksveldwachters, naar Larenberg begaf en daar de huisknecht, nog steeds met een groot mes gewapend, achter de strui ken aantrof. Hij is in arrest gesteld. Minister de Geer contra de Telegraaf, Naar het Volk verneemt, heeft de mi nister van Financiën aan de directeuren der directe belastingen, enz, en der regis tratie en domeinen de volgende circulaire gezonden. Het is mij gebleken, dat het dagblad De Telegraaf onder meer aan deurwaarders der directe belastingen een korting verleent van twintig procent der kosten van ad vertenties, welke door deze ambtenaren uit hoofde van hun werkzaamheden moeten worden geplaatst. Hierbij wordt het uitdrukkelijk voor behoud gemaakt, dat die korting niet ge heel of gedeeltelijk aan anderen wordt af gestaan. Jn verband hiermede, bepaal ik, dat door ambtenaren geen advertenties, van welken aard ook, meer aan boven genoemd dagblad ter plaatsing mogen worden aangeboden. Ik verzoek u het vorenstaande ter kennis te brengen van de hoofden van bureaux en kantoren in uwe directie, waartoe een voldoend aantal afdrukken dezer hierbij Een lezing en een afscheid. De afdeeling Middelburg van den Vrijz. Dem. Bond hield gisteravond in het Schuttershof een niet over druk bezochte openbare vergadering, waariD als spreker optrad de heer mr. H. P. Marchant, lid der Tweede Kamer en leider der partij. Na de lezing namen de geestverwanten afscheid van het eere-lid der afdeeling, den heer Herman Snijders en mevrouw -nijders, die Middelburg en Zeeland met terwoon verlaten gaan. De heer» de Graaf schetste uitvoerig wat de heer Snijders voor de V. D. be ginselen heeft gedaan, zoowel bij de op richting der partij, tijdens zijn voorzitter schap van den Bond van 1910 tot 1924, bij den strijd voor het alg. kiesrecht en bij de concentratie. In Zeeland en ook te Middelburg was de scheidende de pionier en niemand behalve mevrouw Snijders bijna en de heer Snijders zelf weten wat dit voor werk heeft gekost. Bij Snijders is bewaarheid, dat kennis wel veel is, maar karakter nog meer. Namens de afdeeling biedt spr. een door den heer A. J. Barto vervaardigde oorkonde aan. Mevrouw Weijl bracht daarop dank namens de raadsfractie voor den steun steeds ondervonden, de heer arts D. N. van Gelderen sprak als voorzitter der Federatie Zeeland, de heer Jac. Welleman bood als voorzitter der Statenfractie met wel gekozen woorden een souvenir aan, waarna ook de heer C. Ouwehand, voor zitter van de afdeeling Vlissingen, en de heer M. G. Boasson, uit Den Haag, als mede oprichter der afdeeling Middelburg het harde werken van den heer Snijders en zijn behulpzaamheid schetsten. De heer Snijders nam ten slotte zelf het woord voor de welverdiende hulde aan zijn echtgenoote gebracht, doch zeide

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 2