Stadsnieuws ProVincieöieuWs Trips naar Holland. Het vorige seizoen is een aanvang ge maakt met de twee-daagsche goedkoops traps van touristen uit Holland naar Zee land. Zooals men ziek herinnert ging aan deze tochten vanuit Holland een bezoek van journalisten vooraf, die in hun- bladen van de schoonheid onzer provincie ver telden. In aansluiting op deze tochten naar Zee land zullen thans dit jaar trips van Zee land naar Rotterdam, Den Haag ein Sche- veningen worden samengesteld. Zeeuwen kunnen dain tegen een nog nader bekend te maken bedrag een couponboekje koopen dat recht geeft op een reis per boot naar Rotterdam (daar bezichtiging van de mij verheid stentooinstelling enz.), een treinreis naar den Haag, een rondrit door de resi dentie en Scheveningen, alsmede op diners, lunches en logies in eerste klas hotels. Dit plan., waarop we binnenkort nog wel nader terug komen, verdient aller toe juiching. Over het algemeen weet men in Zeeland nog te weinig van de Holland - sche groote steden; de trips zullen het contact tusschem Zeeland ein het Noor den bevestigen. Algemeene vergadering „Eigen Erf". In de Zaterdag gehouden algemeens vergadering der vereeniging „Eigen Erf", werd het jaarverslag en de rekening en verantwoording, onder dankzegging aan den secretaris-penningmeester M. de Loo- ze te Kapelle, goedgekeurd en vastgesteld1. Aan het jaarverslag wordt ontleend: Op 31 December van het verslagjaar telde de vereeniging 56 aandeelhouders en 280 contribueerende lieden. In het verslagjaar zijn bij het bestuur ingekomen: 5 aanvragen ex. art. 13; 8 aanvragen ex. art. 24. Door oprichting van een afdeeling te Wolphaartsdijk was wijziging der statuten noodig op welke wijziging de koninklijke goedkeuring is verkregen bij besluit van 9 November 1927 no. 19. Hernieuwde toelating is gewaagd, maar nog niet verkregen. In verband met verschillende omstan digheden zijn de werkzaamheden) der ver eeniging voor het verslagjaar van zeer beperkten omvang geweest. Teneinde aan de vele aanvragen uit dfe afdeeling Kwadendiamme te kunnen vol doen, is een voorstel tot onteigening aan hangig gemaakt, daar het onmogelijk was grond bij minnelijke schikking te koopen. Bij de mondelinge behandeling in een vergadering van Ged. Staten van Zeeland op 10 Juni en 14 October 1927, werd door den voorzitter onzer vereeniging im het licht gesteld de moeilijkheid die het bestuur ondervindt bij het koop en van voor het doel geschikte perceel en. Door de vereeniging zijn gesticht 32 plaatsjes, terwijl aan losland in gebruik is 10.86.26 H.A., verdeeld over 45 pachters. In het verslagjaar zijn gehouden 3 be- stuurs- en 2 algemeene vergaderingen. De ontvangsten bedroegen totaal f 16.276,52. De uitgaven totaal f 15.848,08. Tot bestuursleden werden herkozen da heeren D. W. Lindenbergh te 's Heer ArendskerkeJ. de Boe te Kattendijke; M. Jansen te Nisse en M. de Looze te Kapelle. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Koopman, de heer Joh. Steenbakker te Kwadendamme. Goedgekeurd werd den aankoop van grond te Borssele en Wolphaartsdijk; ter wijl ook goedkeuring werd gehecht aan den verkoop van grond te Baarland ein Heinkenszand ten behoeve van aldaar te stichten plaatsjes. Bij de rondvraag werd er door den voorzitter, den heer Const. Stevens te Goes, opgewezen, dat m de Laodarbeider- wet eenige wijzigingen zijn aangebracht, waarmede in het vervolg rekening zal zijn te houden. De heer Stevens lichtte deze wijzigingen nog even toe. Algemeen© vee-assurantie. Ter viering van het 40-jarig bestaan is gisteren te Goes een drukbezochte ver gadering gehouden van leden der Alge meen© Vee-assurantie voor Zuid-Beveland, welke in 1888 op initiatief van haar direc teur, den heer J. van den Dries te Heim- kenszand, werd opgericht en de eerste landbouw-orgamasatie van dien aard is, wel ke in Zeeland tot stand kwam. De president-commissaris de heer J_dle Baare wenschte namens de vergadering den directeur geluk met zijn 40-jarig ambtsjubileum. Hij. herinnerde aan de vele en getrouwe diensten., door hem al die -jaren achtereen aan de organisatie bewezen. Hij bracht den directeur daar voor openlijk hulde en den dank van het bestuur en de leden en uitte tenslotte de hoop, 'dat de organisatie nog zoo lang mogelijk van zijn leiding zal kunnen pro fiteered!. Als blijk van waardeering werden den jubilaris geschenken aangeboden. Rijkslandbouw-wmterschool. Aan de navolgende leerlingen der rijks- lanidbouw-winter school is heden het di ploma uitgereikt aan: A. C. J. van Ai- tena, Goes; E. P. Bonte, Rilland; J. Butijn, Rilland; M. H. Comstamdse, Goes M. J. Doeleman, Wissemkerke; R. E. Gillissen, Vlissimgen; H. van Gorsel, Oud- Vos semeer; A. J. Luijk, Kamperland!; J. Mesu, Krabbend!jkeJ. F. Meulenberg, Wolphaartsdijk; P. Minderhoud, Borssele; J. J. Mol, Biezeiinge; J. A. Nieuwen- hui jse, KrabbendijkeJ. L. van Nieu- wenhuijzen, N. en St. Jooslamd; R. J. Scheels, Biezeiinge; C. Schippers, Kam perland; C. H. A. Stouitjesdijk, Tholein; C. C. Zandee, Goes. Van de eerste naar de tweede klasse wierden bevorderd'. W. J. in 't Anker, Schors; A. Bruinooge, Borssele; D. J. Dees, Waarde; J. van Dijke, St. Lau rens; F. de Feijter, Goes; K. Janse, Wolphaartsdijk; P. J. Kiompe, Wol phaartsdijk; P. J. van Liere, Borssele; F. J. Meulenberg, Wolphaartsdijk (her examen); A. Molhoek, Goes; B. M. van Nieuwenhuijze, Goes; J. M. van Nieu- wenhuijzen, Goes; J. C. Onder dijk, Go- lijnsplaat; P. Pots, MiddelburgJ. van der Stolpe, Ouwerkerk; G. M. van Weele, Wolphaartsdijk. Afgewezen wei-den vijf leerlingen. Op de uitreiking der diploma's, die hedenmiddag plaats vond, komen wie in ons nummer van Vrijdag nader terug. Muziek. Ter gelegenheid van den vei jaardag van prins Hendrik zal „Euphomia" mor genavond een muzikale wandeling door een deel der stad maken. Afmarsch te 8 uur van het Beursgebouw. „Hosanna" zal morgenavond te 8 uur op de markt het volgende programma uit voeren: Oud Wilhelmus; 1. A. Bon Port, marche, A. Meeus; 2. Théoludo, ouver ture, L. Langlois3. Chr. Liederenfan- taisie, gearrangeerd door C. G. Govaarts; 4. La Dame de Trèfle, ouverture, L. Langlois. Pauze. 5. Ludomatychello, ouverture de concours, L. Langlois; 6. Lenz und Liebe, wajzer, Fr. von Blon; 7. Paaschhymne, E. Mayer; 8. Suite- Ballet, in 5 deeien, Fr. Popy (1. Entree- Mazurka; 2. Pizzicati; 3. Valse iente; 4. Largo; 5. Final Galop); 9. Bona For- tuna, marche, E. Walnier. Vrijheidsbond. Morgenavond te 8 uur wordt blijkens een advertentie in dit nummer in de „Pr.ms van Oranje" alhier een openbare pro paganda vergadering gehouden door de af deeling Goes van den Vrijheidsbond. De heer H-. Groemiowoul uit Santpoort zal spreken over „Handelspolitiek, landbouw en nijverheid". Voorts zal de heer Luciën de bekende Haagsche humorist, optieden. Aanrijding. De majoor van de rijksveldwacht reed met zijn rijwiel op den hoek Papegaai straat- Lange Kerkstraat de oude Mej. B. aan. De aangereden© kwam te vallen en werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding Eieren van waterwild zoeken: J. 1 te Krabbeindijke f 3 s. 1 week tuchtschool. Zonder vergunning loopen over spoor baan: J. T. te Krabbendijke f2 s. 1 week tuchtschool. Zonder daartoe bevoegd te zijn ge neesmiddelen verkoopem: P. A. S. te Krabbendijke f 300 s. 100 d. Zonder vergunning kippen laten loopen over eens anders grond: P. v. B. te Drie wegen f 3 s. 3 d. Overtreding Arbeidswet: T. M. IeKats f 0,50 en f 3 s. 1 en 3 d. Naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: T. L. te Haekf5s. 5 d. Niet aain bevel van sluisknecht gehoor zamen: H. W. te Zwaluwe 2 X f25 s. 2 X 25 d. Zich bevinden zonder vergunning op een anders perceel in Schelde: A. v. d'. P. te Yerseke f5 s. 5 d. Graven in een dijk zonder vergunning: 5. D. te 's Heer Hendrikskinderen, vrij gesproken. Geen veiligheidssl'nger aan zijn kracht- motor hebben: J. v. d. M. te 's Heer Arendskerke f25 s. 25 d. Met auto 's avonds rijden met slechts één licht: C. Z. te Nieuwdorp f 5 s. 5 id. Met auto rijden in een verboiden rich ting van een straat: C. L. R. te Steen bergen f3 s. 3 d„ J. d. K. te Yerseke f2 s. 2 d. Met een auto zonder noodzaak de lin ker zijde van den weg houden: J. L. v. N. ba Nieuw en St. Jooslamd f 15 s. 15 d„ J. A. d. W. te Goes f25 s. 25 d. Met een auto zonder noodzaak over een rijwielpad rijden: B. M. te Middel burg f 10 s. 10 d., P. S. K. te Goes f 10 s. 10 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. J. S. te Goes f 7,50 s. 1 week tuchtschool, J. A. L. te Kapelle f5 s. 1 week tucht school, J. F. W. te Goes f5 s. 5 d. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: F. I. F. te Goes f3 s. 3 d. 's Avonds fietsen zonder licht: H. A. V. te 's Heerenhoek, K. W. te Kalis f5 9. 5 d. Met auto rijdende geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: A. R. te Serooskerke, vrijge sproken. In nood verkee rend schip niet helpen J. Z. be Yerseke 1 maand hechtenis. Hooger beroep is aangeteekend door I. Z. te Yerseke, tegen het vonnis waar bij bij is veroordeeld wegens het ni et helpen aan een in nood verkeerend schip- tot een maand hechtenis; door A. v. F. te Goes, veroordeeld wegens het als voetganger geen ruimte overlaten voor een fietser, veroordeeld tot f5 s. 5 dl.; door J. A. A. te Goes, veroordeeld wegens het geen signaal geven als de veiligheid van hel verkeer zulks vordert, veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 2 kalveren, 3 nuchtere kal veren en 24 biggen. Borssele. Maandag vergaderde alhier de Dijkraad der waterkeerimg van den Calamiteuzen polder Borssete". Het ko hier dijkgescbot 1928'29 werd vastge steld op f 56.886, 57 V2. De begrooting 1928-29 stelde men vast op f 67.717,50V2. terwijl men besloot f 10.000,te beleg gen op het grootboek. In deze gemeente is we:r ©en ge val van typhus geconstateerd. Driewegen. In de op 16 April j.l. ge houden raadsvergadering ward het ge meenteverslag'' over 1927 aan den raad aangeboden, en de rooilijn voor den Kcrte- weg op 7 meter uit liet midden der sloot bepaald. Heinkenszand. De heer R. alhier, die op een advertentie uit „de Boerderij" had gesolliciteerd naar een betrekking, is de dupe geworden van een oplichter. R. werd opgeroepen op Zaterdag 14 dezer aan het adres te Amsterdam, waar lvij zijn sollicitatie had ingezonden. Daar ge komen, werd hij naar het politiebureau verwezen. Daar werd hem medegedeeld, dat hij in handen was gevallen van een oplichter, die er zijn bedrijf van maakte jongelui uit te roodigetn zich na de solli citatie bij hem persoonlijk te vervoegen. Hij vroeg dan een kleine waarborgsom die in de meeste gevallen werd gestort of anders per post werd nagezonden. Waar R. zich aanmeldde toen „mijnheer" reeds was ingerekend, is hij van storting verschoond gebleven en is de schade tot de reis naar Amsterdam beperkt gebleven. Twee vrienden van R. die eveneens had den gesolliciteerd hadden nog geen op roeping ontvangen, zoodat zij geen schade ondervonden. Ds. Netelenbos heeft het beroep naar Roermond aangenomen. 's Heer Arendskerke. In de Maandag middag gehouden raadsvergadering, diie door 10 leden en den secretaris werd bij gewoond, en door den voorzitter met ge bed werd geopend, kwam als eerste punt van de agenda aan die orde het onderzoek van den geloofsbrief van den heer J. Vermeule Mz., gekozen tot lid van den raad in de vacature Oudkerk. Nadat de voorzitter den geloofsbrief ter fine van onderzoek had gesteld in handen van eene commissie, bestaande uit de heeren de Vlieger, v. d. Weele en Samdee, wordt de vergadering eenige oogenblikken geschorst. Na opheffing der schorsing deelt de com missie bij monde van den heer Sandee mede, den geloofsbrief en de daarbij be- hoorende stukken te hebben nagezien en in orde bevonden, waarna met algemeene stemmen tot toelating van den 'heer J. Vermeule Mz. wordt besloten. Daarna wordt aan de orde gesteld het uitbreidingsplan in den West-Kraaijert- polder, waarvan een ontwerp gedurende vier weken op de secretarie ter inzage van belanghebbenden heeft gelegein en waartegen geen© bezwaren zijn ingebracht. Zonder eenige beraadslaging wordt het uitbreidingsplan met algemeene stem men vastgesteld. Vastgesteld wordt het kohier van de belasting op de honden in deze gemeente over 1928 tot een bedrag van f647, Verder wordt besloten db opcenten de hoofdsom der rijksinkomsbenbelasting te verhoogen van 80 op 100. Eene af- en overschrijving in de be- grooting van het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke voor 1927 wordt na toelichting met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot lid van het Groot Arm bestuur van 's Heer Hendrikskinderen wordt ter voorziening in de vacature ont staan wegens vertrek van den heer P. Oudkerk naar Goes, met 7 stemmen be noemd de heer A. G. Verburg. Op den heer M. Steketee, no. 2 van de aanbeve ling werden 3 stemmen uitgebracht. Tot afgevaardigde naar de in 1928 te houden vergaderingen van aandeelhou ders van de N.V. Waterleiding-Maat schappij „Zuid-Bevelamd" (vacature-Oud kerk) werd benoemd de 'heer H. van Gorsel. Op een verzoek van den heer M. West- strate om vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet, wordt afwijzend beschikt, om dat het kind, waarvoor de vergoeding wordt gevraagd, den leerplichtigen leef tijd nog met heeft bereikt. Een verzoek van voornoemden Weststrate, om aan de vergoeding hem ingaande 1 Februari 1928 toegekend voor een zijner kinderen, terug werkende kracht te verleenen tot 1 April 1927, wordt eveneens van de hand ge wezen. Thans komen in behandeling verzoeken om voorschot op de gemeentelijke vergoe ding, overeenkomstig art. 101 dier L. O.- yvet ben behoeve van de bijz. lagere scho len te 's Heer Hendrikskinderen ein te Nieuwdorp, en van de r.-k. bijz. lagere schóól te Noord-Kraaijert. Met alge meen© stemmen wordt besloten al deze verzoeken in te willigen en aam ieder dezer scholen een voorschot toe te ken nen van resp. groot f 425,f 800,— en f 765,-. Verder komt ter tafel het in de vo rige raadsvergadering aangehouden ver zoek van den heer Joh. Vermeule, café houder te 's Heer Arendskerke, cm hem aan den Nieuwen Kraaijbertschen dijk voor het bouwen van een café een rooi lijn aan te wijzen van 7 M. uit de as van den dijk, daar bouwen op 12 M. niet mogelijk is. Na eenige bespreking wftrdt besloten, nu bericht is ingekomen, dat de Ned. Spoor wegen de door hun te bouwen wachters- woning zal bouwen, in overeenstemming met een vroeger genomen en door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit, op 12 M. u i t de as van den dijk, het verzoek van Johs. Vermeule voornoemd, voor ken nisgeving aan te nemen. Alsnu wordt aan de orde gesteld een verzoek van den heer P. v. d. Dries, waar bij deze den raad voorstelt om het raads besluit, waarbij de rooilijn voor 'het bou wen van woningen aan den Nieuwen Kraaijiertschen dijk is vastgesteld, op 12 M. uit de as van den dijk, ia te trekken en deze opnieuw te bepalen op 7 M. implants van 12 M., teneinde de moge lijkheid worde geopend daar ter plaatse te kunnen bouwen. Na eenige bespreking wordt het ver zoek van den heer v. d. Dries, doordat de stemmen staken, geacht niet te zijn aangenomen. Tenslotte wordt besLobcn de bergplaats van de brandspuit en het arrestamibemlokaal be Nieulwdoi'p af te breken en de afbraak te bezigen voor daarvoor geschikte doel einden. 's Heer Abfskerke. Door den burge meester is een dames-comité samengesteld voor inzameling van gelden voor het hul deblijk der Koningin-Moeder. Het cóimitc. bestaat uit de dames: van Lierevan Iwaarden; v. d. PlasscheBronsveld; Goossende Smit; Tolhoekv. d. Meu- len; v. 't Westeinde—v.d. Dries; Blok v. d. Boomgaard. Kapelle. Het bestuur van de Chr. school te Kapelle-Biezelioge plaatste op de voordracht uit de 14 sollicitanten voor tijdelijke onderwijzeres: Mej. G. M. Ber- man te Biezeiinge; Mej. Cath. Chr. Schuurman te Amsterdam en Mej. J. M. de Vos te Wolphaartsdijk. Middelburg. Door het bestuur van het Middelburgsche Ziekenfonds was Dins dagavond eene vergadering belegd ter be spreking van de wenschelijkheid en moge lijkheid van de oprichting van een Ver eeniging tot verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van ziekenhui sverpleging voor Middelburg en omstreken. Na uiteenzetting van het doel van zulk een vereeniging en de werking in andere plaatsen, en na ampele besprekingen werd een comité samengesteld, waarin perso nen zitting namen van de bestaande zie kenfondsen op Walcheren en van verschil lende andere vereemi gingen, alsmede een tweetal medici en enkel© andere belang stellenden, welk comité verder berekenin gen en plannen zal ontwerpen en ook zal brachten vertegenwoordigers van de platte landsgemeenten aan het comité toe te voegen. Ter sprake kwam o.a. samenwer king met de vereeniging, die met hetzelfde doel op Zuid-Beveland is opgericht, op dat de streek van werkzaamheid der ver eeniging zoo groot mogelijk zal zijn. Door den hoofd-ingeuieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg is hedenmorgen aanbesteed: Het verbe teren van een gedeelte van den Rijksweg MiddelburgGoesKapelle, in dé ge meente 's Heer Arendskerke. Raming f 33.750,Inschrijvers waren: N.V. Maatschappij tot aannemen van werken te Middelburg f33.525,L. Timme te Willemsdorp f33.100,— J. H. v. d. Ven te Koudekerke f32.800,L. G. J. v. d. Ven te Koudekerke f32.687,W. v. d. Linde te Kattendijke f32.670, Mij. tot uitvoering van burger- en water bouwkundige werken te Willemstad f32.442,M. Wandel te Schoondijke f 32.336,P. Dekker te Veere f32.048,M. W. Knuist te Goes f31.185,A. Heibeek en M. ten Louw te Zwijndrecht f30.988,F. Duinhou wer Sr. te Goes f30.975,en A. A. de Wilde te Middelburg f29.660, Tot lid van de afdeeling groot bedrijf van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden te Middel burg is gisteren in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. J. Witkam, gekozen bij enkele candidaat- stelling de heer L. J. Mes te Middelburg. Wemeldinge. In de op Maandag gehou den raadsvergadering waren 6 leden te genwoordig; afwezig met kennisgeving de heer Smits. De notulen worden gewijzigd vastgesteld. Goedgekeurd wordt een be sluit van het burgerlijk armbestuur tot wijziging van de begrooting 1927. Mede gedeeld wordt, dat B. en W. het plan, hetwelk in een der vorige raadsvergade ringen aan de hand werd gedaan, om de aschbak op de Loo op te ruimen en hel terrein van de Voormalige Kramme Vate voor vuilnis-bergplaats te bestemmen, heb ben overwogen. Dit college kon met dit idee accoord gaan. Met den pachter van dit perceel is provisioneel een overeen komst getroffen, wanneer de raad hier toe wil besluiten. B. en W. 9teilen voor overeenkomstig dit plan te handelen. Al dus wordt besloten. Het reglement van orde voor de ver gaderingen vain den raad wordt gewij zigd naar aanleiding van de door Qed. Staten gemaakte opmerkingen. Tot B. en W. as het verzoek gericht of de ge meente zal willen overgaan tot verkoop van het perceeltje grond, gedeelte van den vroegeren Bonzijweg aan de overzijde van het kanaal, hetwelk reeds eerder aan den openbaren dienst werd' onttrokken. Na bespreking wordt besloten om hiertoe over te gaan, nadat gegadigden in de ge legenheid zullen zijn gesteld hiernaar medé te dingen. Door Dr. Gnirrep wordt verzocht in de door hem bewoonde ambtswering een elec- Iriscbe geleiding voer medische doelein den aan te brengen alles op zijn kosten. B. en W. stellen voor de gevraagde ver gunning te verlemen. De heer A. Domi- nicus geeft in overweging hieraan de voor waarde te verbinden, dat de geleiding aan het gebouw bevestigd blijft. De voorzit ter meent, dat dit in strijd is met het Burgerlijk Wetboek. De heer Dominicus handhaaft zijn meening en dient een daar toe strekkend voorstel in, dat evenwel door geen ander wordt ondersteund. De heer J. A. Dominicus stelt voor de toe stemming te verleenen, onder voorwaarde, dat bij verwijdering van de geleiding alles wieer in den oorspronkelijken toestrn 1 wordt opgeleverd, tenzij anders wordt overeen gekomen. Dit voorstel onderste and door den heer Karelse, wordt met algemeen© stemmen aangenomen. Medegedeeld wordt, dat Mej. van Klank weder is aangewezen als tijdelijk help ster aan de gemeente-handwerkschool. Aangeboden worden het gemeente-verslag en het verslag, betreffende de volkshuis vesting over 1927. Op een verzoekschrift van het bestuur der vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs om beschikbaarstelling van de gelden ad f 190,70 voor het aanschaf fen van een nieuwe rekenmethode op haar* school, wordt met algemeene stemmen gunstig beschikt. Aan den Keer H. J. Danker wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school, wegens zijn benoeming tot hoofd der O. L. school te Rekken, gemeente Eibergen, zulks on der dankbetuiging voor de aan de ge meente bewezen diensten. Tevens wordt op voorstel van B. en W. besloten tot aanstelling van een nieuwe leerkracht aan de O. L. school. Getracht zal worden hiervoor de rijksbijdrage bedoeld bij art. 56 der L. O.-wet 1920 te verkrijgen. Indien hierin niet geslaagd wordt, zal een tijdelijke leerkracht op kosten der gemeente worden aangesteld. In behande ling komt een verzoek van de buurtver- eeniging „de Oranjeboom" om van ge meentewege waarschuwingsborden voor automobilisten enz. te plaatsen aan de einden van de Oranjeboomstraat en de Damiëistraat. B. en W. zien de noodzake lijkheid hiervan niet in en stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Na ampele bespreking wordt op voorstel van den heer J. A. Dominicus besloten één waarschuwingsbord te plaatsen in de Oranjeboom straat nabij het perceel van den heer C. J. Koopman. Tegen stemden de heeren Lindenbergh en Hoogesteger. In behandeling komt een voorstel tot wij ziging dea* gemeente-begrooting 1928. Een crediet van 500,wordt toegestaan tot het aanbrengen van de aansluiting van twee straten uit een nieuw bouwplan aan dien Westelijken kanaalweg. Ter be kostiging van de ontvangst der buitenland- sche journalisten wordt een bedrag van f 30,gevoteerd, terwijl in de begroo* ting wordt gebracht een bedrag van f 381,-, voor werkverschaffing geduren de den afgeloopsn wdnter. In verband met door de gemeente verschuldigde in koopsommen voor pensioen wordt ook de begrooting 1927 gewijzigd. Ten slotte wordt het vermenigvuldigimgscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelaslimg 1928 1929 voorgesteld op 1.2. De voorzitter licht dit voorstel toe. Spr. zegt hiervoor het advies van de Rijksbelasting-admini stratie te hebben ingewonnen. Voorts is hierbij rekening gehouden met de vermoe delijke uitkomsten der rekening 1927, die

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2