Onze damrubriek. Eventjes denken. Ons schaakhoekje r Voor de Jeugd. T Gemengd NieuWs. MEVROUW DE BOER VAN RIJK HEEFT MET DE PAASCHDAGEN EENIGE VOORSTELLINGEN GEGEVEN IN BRUSSEL. H'.erbo ven het vertrek van het gezelschap, dat met zooveel succes In Brussel optrad. Aarde n burg. Binnenkort zal voor de rechtbank te Middelburg weer een zaak worden be handeld welke tot oorzaak heeft de scherpe verhoudingen te Aardenburg tussehen roomschkatholieken en andersdenkenden. In December 1926 werd procet-verbaal opgemaakt tegen den heer W. J. van Voortui, den toen nieuw-benoemden r.k, regent van het Burgergasthuis, die naar de meening van de regenten op onwettige wijze was benoemd en daarom niet be voegd zou zijn, de vergadering van het college van regenten bij te wonen. Toen de heer V. gedagvaard werd, heeft hij buiten vervolging verzocht, doch de recht bank te Middelburg heeft in raadkamer dat verzoek afgewezen. Het gerechtshof deed hetzelfde, en in cassatie heeft nu de Hooge Kaad deze beslissing bevestigd, zoodat de zaak voortgang moet hebben Het hoogste rechtscollege heeft o.a over wogen, dat het hof, vaststellende, dat er geen voldoende gronden waren om nu reeds te beslissen, dat verdachte niet wederrechtelijk in de vergaderzaal ver- '-toefde, daarmee besliste, dat een onvol doende aanwijzing van schuld niet aan wezig was, en dus de eenige grond ontbrak, waarop de buiten-vervolgingsstelling had kunnen geschieden. De rechter had niet uit te maken, dat en waarom er voldoende aanwijzing van schuld aanwezig zou zijn. aan automobielen om hun snelheid in de betrokken straat tot 8 K.M. per uur te verminderen. De verordening is afgekondigd na overleg met de bouwpolitie, aangezien verscheidene huizenblokken verschijnselen van bouwvalligheid vertoonden en het snelle autoverkeer daarlangs bepaald ge vaarlijk begon te worden Oplossing probleem No. 3 van Geo van Dam. (voorlaatste nummer). De diagramstand in cijfers was: Zwart 7 schijven op 1, 2, 6, 8, 9, 37 en een dam op 25. Wit 13 sc'hijven op 11, 17- 19, 21—23, 30, 31, 33, 34, 42 en 43. Wit wint hier op prachtige wijze met behulp van den ,,mee»*sla,g-rege.l", nl. 34 -29. 22 x 33, 17-12 en 23 x 25. VRAAGSTUK No. 3 van W. Stroo, Baarn. Zwart9. Het drama in een woon wagenkamp. De 24-jarige koopman P Hdie op 9 Januari in een jaloersche bui in een woonwagen van het woonwagenkamp Ie Breda zijn medeminnaar W. H. zoodanig met een mes stak, dat deze bijna onmid dellijk daarop stierf gisteren door de rechtbank te Breda veroordeeld tot4jaai gevangenisstraf. Geëischt was 6 jaar. Wit: 9. NIEUWE OPGAVEN. VRAAGSTUK No. 1. Een Dineer-probleem. Zeven studeniten, dóe niet veel geld' had dien., kwamen met eieini hotelhouder overeen, dat zij hem elk f 120,zouden betalen, zoodira ze alle mogelijke- plaatsen aan tafel ten opzichte van elkander hadidien ingenomen; als tegenprestatie moest de hotelhouder hen dageliijksch een diner be zorgen van f 1,50 per persoon. Hoeveel won of verloor de hotelhouder bij deze transactie? VRAAGSTUK No. 2 Een Magische toer. Men neemt een kwartje ón iedere hand en strekt vervolgens de armen. Hoe kan men nu de beide muntstukken in één hand krijgen, zonder dat de armen elkaair naderen? OPLOSSINGEN DER PUZZLES uit ons voorlaatste nummer. No. 1. De Vos, die Gans en het Koren. 1. Hij brengt eerst de gans naar den overkant en laat haar daar achter. 2. Hij keert terug en haalt de vos, laat haar aan de overzijde en neemt die gans mee terug. 3. Hij laat de gans nu 'hier weer ach ter en. vaart het koren naar den andie ren oever. 4. Hij laat de kolen bij de vos en keert dan nog terug om de gans te ha len, of 1Hij vaart de gans naar den overkant. 2. Hij keert terug en baak het koren. 3. Dan neemt hij de gans weer mee, laat haar achter om de vos naar de over zijde te brengen. 4. De vos laat hij daar nu met het koren en haalt ten slotte de gans nog weer op. No. 2. Meetkunde". Een driehoek waarvan de zijden 40, 20 en 20 c.M. zijn is natuurlijk een rechte lijn. Het is een trucvraag, waarvan menigeen door oppervlakkig of te snel antwoorden reeds de dupe is geworden. GEDACHTEN VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Menig jong meisje gaat het met 't hu welijk, als een gastronoom met de spijs kaart, waarop de een of andere spijs met een klinkenden naam voorkomt. Men waant dat ze buitengewoon heerlijk smaken zal, en bederft er op stuk van zaken de maag mede. MAANDAG. Beleefdheden zijn vaak meer een kwes tie van opvoeding, dan van werkelijke oplettendheid. DINSDAG. De wijze is met weinig tevreden en zoekt dat weinige nog buiten zichzelf, wel wetend, dat, hoe meer de mensch zich met_ zichzelf bezighoudt, hij te min der raden heeft tot tevredenheid. WOENSDAG. Gelukkig de mensch, die op zijn le vensavond niet treurt over de ondergaande zon, maar zich verheugt over de aan zijn hemel verschijnende sterren. DONDERDAG. Voor de dappere zijn geluk en onge luk gelijk rechter- en linkerhand, hij ge bruikt zij beide. VRIJDAG. Wij worden veel wijzer door mislukte, dan dooir welgeslaagdé pogingen. DikwijlB komen» we er eerst achter hoe iets zal gelukken, nadat het ons gebleken is hoe het niet gedaan moet worden; wie zich nooit vergist, zal waarschijnlijk ook nooit een ontdekking doen. ZATERDAG. Doe niemand onrecht en bewijs ande ren de diensten, die zij recht hebben van u te vorderen. NIEUWE RAADSELS. Voor grooteren. 1. Mijn geheel is een bekend spreek woord dat mat 5 woctvJam, of 25 let'ers ge schreven wordt. 3, 12, 9, 21, 24, 17, 20, 9 is een dorp in Noord-Brabant. 15, 1, 16, 14 is een jongensnaam. 7, 4, 8, 5 is een kleur. Een 13, 23, 2, 25 is een oneerlijk mensch. 10, 11, 12, 9 is «en verkorte jongens naam. Een 19, 11, 6, 21 is een bewoner van een koninkrijk in Europa. Een 22, 4, 5, 18, 15 is een bepaald soort riviermond. 2. Ik kan gebakken worden. Keer mij om en ik kan weer gebakken worden. Beide woorden bestaan uit 4 letters. He! ééne is een soort klei, hot andeie dient ter berijding van sommige spijzen. 3. Welke stad in Italië kun je ma ken van: CELOFREN. 4. Verborgen wapens. Doe toch niet zoo Jol, Koosje. Je moet dien gesp eerst netjes op poetsen. Met dat soort zaken loop je vaak risico. Hot wisselvallige weer is een ken merk van ons klimaat. Is Jaap Vere vol verwachting omtrent zijn verjaardag? Voor kleineren. 1. Met m vindt men mij aan schepen, met b aan boomee, met 1 ben ik zwtfcr, met k ben ik een bergruimte en met g iemand, die op bezoek is. 2. Verborgen lichaamsdeekn. Schenk elk kind een glas limonade in. Wat is Piet ongeduldig en- gauw boos. Als je thuiskomt, moet je eerst naar Marie gaan. Maak niet zoon lawaai,- Reinier, Kwam Grootvader u gisteren tegen? 3. Welk hemellichaam wordt omge keerd iets, wat iedereen draagt? 4. Op de kruisjeslijn komt de naam van een dorp in Noord-Holland. X Ie rij timmermamsgereed- X schap; 2e rij een zwemvogel; X 3a rij het tegenovergestelde X van vroeg; 4e rij een rivier X in Noord-Holland; 5e rij X een deel van een tafel of X kast; 6e rij iemand, die veel geld heeft; 7e rij iets, wat meestal ter versiering dient. OPLOSSINGEN DER RAADSELS uit ons voorlaatste „Hoekje". S A |P|A R u|s| 1) N I 2. Kakkerlak, Kerk, Lek, kraal, kelk. 3. Luik, luim, luid, luit. 4. Azijn Argentinië. Arno zege knie wand Otto iris Anna bril drie 1. Ga je nu al naar huis? Ja maar ik kom terug. (jam). Ik heb roode en witte pioenrozen voor onzen tuin besteld, (brood en bes). Foei Hans, laat je zusje toch met rast. (sla). Is het voor uw klein gezin wel de moei te waard, appelen op te doen? (ei, aard appelen en appelen). Wanneer krijgen we weer ijs, Tante Annie? (rijst). 2. Olifant. 3. Vink, vin, in. 4. September, Beer, pet, mest, beest, pet. MARKTBERICHT. Middelburg, 12 April 1928. Op de graanmarkt was de aanvoer ge ring. Tarwe F 11—f 13,50. Maanzaad f26—f33. Boter fl,05, part. prijs f 1.15. Kipeieren f4,75, pari. prijs f 5,75. Eendeieren f5,—, pari. prijs f6,—. Ganseieren f 16, LICHT OP. Zaterdag 14 April 7.25 uur Zondag 15 April 7.27 uur Maandag 16 April 7.28 uur VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Kleine veifog van 11 April 1928. Zure Bellefleurs f 19, Zure Bellefleurs 2e soort f 11Witlof f20, Koolrapen f 4, Diverse aardappelen f2 a f5, alles par 100 Kg., Kropsla f4 a f6, Kipeieren f4,90, bride per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND over de maand Maart 1928. BORSSELE. Geboren: 30, Adrians Johanna Krina d.v. Gilles Jacobus Jacob van de Linie en Maria Jainna de Regt. Gehuwd: Johannes Ce-melis Doorns 22 j. jm. te Terneuzen en Pietemella Caro lina de Kun der 18 j. jd. te Borssele. Overleden: Johannes Gerard den Boer z.v. Jacob den Boer en Jannetje Meer man. Levenloos aangegeven: 24, een kind van het mannelijk geslacht van Hendrik Schipper en Neeltje van Westen. 's HEER ABTSKERKE. Geboren: 19, Pauwlhna d.v. Adriaan Hirdes en Ma- na de Witte; 21, All).echt z.v. Hubertus van 't Westeinde en Jozina van den Dries. Overleden: 26, Cornells Verhage 68 j. ongehuwd; 28. Jacoba Meulenberg 95 j. weduwe van Jacob Flipse. HEINKENSZAND. Geboren: 7, Adriaan Adrianus z.v. Adriaan Koster en Catharina Simonse; 14, Marinus z.v. Cornells IJzerman en Antje Suzanna Wests tra te. Gehuwd; 8, Jacobus de Bruijn 30 j. en Anna Johanna Nijsse 28 j. Overleden: 9, Catharina Vermeule 43 j., echtgenoote van Pieter Simonse; 12, Klazina Vermeule 52 j. echtgenoote van Lambregt van den Dorpel; 26, Maria Pietemella Minderhoud 74 j. echtgenoote van Jacob Minderhoud. KAPELLE. Geboren: 4, Jacobus Cor nells z.v. Jozias Kramer en Pieternella Schijf; 22, Levinus Johannes z.v. Jan Beenhakker en Jacoba Pietemella Schrij ver; 28, Catharina Jacoba cl.v. Cornells Paauwe en Jannetje Mie'-'as29, Dignus Jan z.v. Gerard Kosten en Geertruida Pieternella Heijstek; 29, Jacobus Jan z.v. Jan Wisse en Jacoba Adriaantje Gebuijs. Ondertrouwd22, Pieier Jacobus Schrij ver 24 j. en Geertruida Maria de Jager 22 j. Gehuwd: 2, Jacobus Adriaan Snoep 25 j. en Cornelia van Oosten 25 j.; 16, Jan Willemstein 23 j. en Jacoba Walrave 24 j.16, Abraham Luteijn 26 j. en Pietemella Sinke 23 j. KRABBENDIJKE. Geboren: 11, Ja coba Wilhelmina d.v. I. v. d. Berge en J. de Vrieze; 15, Johannes Hendrik Frede- rik, z.v. P. A. Schwartz en C. Vogelaar; 25, Fon-a Maria d.v. A. Harthoorn en L. Houtekamer; 30, Francina Piertemella, d.v. M. Butijn en J. P. van iwaarden. Ondertrouwd3, A. Luteijn, 26 jaar, en P. Sinke, 23 jaar, te Schotre; 31, C. Jobse, 24 j. te Goes en P. Clement 23 j.; 31, C. Hoffius 23 j. en S. J. v. d. Berge 23 j. te Hoedekenskerke. (Gehuwd: 1, O. Koster 30 j. en J. Spijk 28 j. WISSENKERKE. Geboren: Jan z.v, Abr. Balkenende en Maatje Steketee; Hendrika Cornelia d.v. Leendert J. de Bruine en Suzanna M. Zwemer; AÜda Klazina d.v. Pieter Reinhoudt en Pieter nella de Bruine; Willem Adriaan z.v. Leendert J. Versluis err LenaKoole; Pie ternella d.v. Gerard Verburg en Klazina Priester; Cornelia d.v. Hubrecht Vermeu len en Cathaiina Korshuize; Abraham z.v. Abraham te Gussinklo en Maria S. Swari. Gehuwd: Pieter A. Flipse 22 j. jm. te Kortgene en Johanna Geuze 18 j. jd.; Leendert P. Wolse 20 j. jm. te Kortgene en Adriana C. Geuze 19 j. jd. Overleden: Johanna Catharina 2 j. d.v. J. F. J. Damman te Middelburg; leven loos aangegeven een kind van het manne lijk geslacht van Catharina E. van Gouds waard. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 5, Cornelia Wilhelmina d.v. Iman Cornells van Damme en Maria Dina Huisoon i 7. Jacoba d.v. Adriaan Walhout en Jozina Maria Tramper; 17, Pieternella Adriana Johanna d.v. Siimon Abrahamse en Cor nelia Wilhelmina Fuchs; 20, Dingenis Pieter z.v. Laurus Jan Schipper en Janna Barendina Versluis; 27, Jannetje Corne lia d.v. Anthonie den Engelsman en Doortje Jannetje van der Maas. Gehuwd: 16, Jacob Stevense 24 j. en Pieternella Jannetje van Maldegem 25 j. Overleden: 26, Jacob van Zweden 71 j., echtgenoot van Adriana van Strien: 31, Helena Nieuwenhuize 85 j„ weduwe van Jacob Schippe». Inbraak bij sir Henry. In de villa van sir Henry Deterding nabij Ascot (Engeland) is een inbraak gepleegd, De dieven drongen de slaap, kamer van lady Deterding door het ven» ster binnen door middel van een lad Ier, die zij tegen den muur hadden geplaatst. Blijkbaar waren zij ervan op de hoogte, dat mevrouw Deterding haar vertrek naar Parijs voorbereidde en veronderstelden zij daarom, dat zij haar juweelen naar haar slaapkamer had gebracht. Haar Pransche kamenier had echter een paar uur voordat de inbraak plaats vond, verdachte geluiden gehoord, en daarom vrijwel alle sieraden van lady Deterding in de safe in de kleedkamer weggeborgen. Dientengevolge vonden de inbrekers slechts drie btoches ter waarde van 200 pond sterling (f 2400, Toen de heer Deterding eenigen tijd later de deur gesloten vond, riep hij zijn butler, die bij onderzoek het raam der slaapkamer open en de ladder nog tegen den muur vond staan. Sir Henry, zijn butler en verschillende andere leden van het personeel organiseerden direkt een uitgebreide jacht, doch de inbrekers waren niet meer te vinden. Een witte rat. In een kolenmijn in het Westen van Wales is gisteren een spierwitte rat ge vangen, die tot de punt van zijn staart 88'/, c.M. lang was. Wegens de groote zeldzaamheid, zoowel van kleur als af meting, i» het dier niet gedood, maar zal het naar de Zoo in Londen opgezonden worden. 8 K, K. per uur. De hoofdcommissaris van'politie te Berlijn heeft in verschillende deelen van de oude stad borden laten plaatsen met het bevel li De diagramstand in cijfers was: Zwart 9 schijven op 10, 12, 1518, 23, 24 en 29. Wit 9 schijven OP 20. 21, 27, 33, 34, 37, 38, 40 en 43. Wit speelt en wint. VRAAGSTUK No. 4 van Dl*. K. Bayer, 1888. Zwart: 6. Wit: 6. De diagramstand behoort te zijn: Wit K b7, D f2, L h4 en dirie pionnen op a3, c4 en d3. Zwart K c5, P a2, P d4, L d2 en twee pionnen op b6 en d6. Wit speelt en forceert ma,t in drie zetten. Oplossing probleem No. 4 van F. Janiet. De diagramstamd was: Wit K a8, T a7, T e7, P c8, P e4, L a4, L f6 en twee pionnen op b6 en d3. Zwart K d5, P d8 en twee pionnen op b7 en f7. Wit speelt als sleutelzet T e7e8, waar na op ieder antwoord van zwart onmid dellijk mat volgt. Dit probleem is een geestig z.g. „Horseblock" met matver- andprng.

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 3