Stadsnieuws ProVincienieuWs Gemeenteraad. (Zitting van gistermiddag). Voorzitter: De heer G. A. Hajenius. Aanwezig: Alle leden: Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de na volgende ingekomen stukken Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het Raadsbesluit van 22 Maart 1928 houdende wijziging van het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het Raadsbesluit van 22 Maart 1928 tot wijziging der voorwaarden van ver koop van eigendommen aan den heer J. F. Jansen. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het Raadsbesluit van 22 Maart 1928 tot beschikbaarstelling van een school lokaal ten behoeve van een cursus in het bakkersvak. Verslag van de stichting „Commissie voor die Restauratie van de Hervormde Groot© of Sint Maria Magdailenakerk te Goes" over 1927. Verslag van de Vereenigiwg tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer in Zuid- en Noond-Beveiamd over 1927. Dankbetuiging van de vereeniging van gasfabrikantsn in Nederland voor het coin- tinueeren van het subsidie. Dankbetuiging van de Goesche wijkver pleging voor de toegezegde bijdrage in het jaarlijksch tekort der tuberculose bestrijding. In behandeling komt het voorstel tot aankoop van grond nabij den Oosthaven- dijk voor de somma van f 245,10. De heer Buijs vindt dat het motief, dat tot den aankoop leidde (d.i. een uit weg) niet juist is. De tegenwoordige eige naar kon dezen uitweg toch niet beletten? Mr. Goedbloed zegt, dat die uit weg door de gemeente toch gekocht zou moeten worden. Door verjaring kan geen uitweg worden verkregen, tenzij de weg voor 1838 bestond. D» beer Koning vindt hier den aan koop voornamer dan het feit of uitweg al dan niet moet worden verleend'. Het voorstel wordt aangenomen. Verzoek van het R.-K. Kerkbestuur der parochie van de H. Maria Magdlalema om beschikbaarstelling van f 113,90, ten be hoeve van de aanschaffing van een nieuwe teekenmethode en een globe voor de R.-K. Jongensschool. Toegestaan. I Verzoek van de besturen der bijzondere lagere scholen om voorschot op de ge meentelijke vergoeding, bedoeldi bij art. 101 der Lager Onderwijs-wet 1920 over het jaar 1928. Toegestaan. Voorstel tot vaststelling een er veror dening tot regeling eener gedwongen win kelsluiting. Het voorstel bedoelt sluiting tusschen 11 uur n.m. en 5 uur v.m. op werkdagen en algeheel© sluiting op Zondagen, behou dens enkele beperkingen. Ir. van Poelgeest is tegen de verordening. Er zitten twee beginselen in, o.a. biet voorkomen van te langen werktijd van winkelbedienden. De meeste winkels in Goes worden bediend' door huisgenoo- ten van den eigenaar, dus te dezen op zichte is de verordening niet zoo nood zakelijk. In den middenstand is men het over het nut van sluiting niet eens. De gemeenteraad is hier de groote broer die voor boeman moet spelen. Spr. vindt slui ting niet noodig, Het is een groot gemak als men 's avonds nog wat koopen kan. De verordening wil de winkeliers, die niets voor sluiting voelen, dwingen, tevens de koopers. De heer Eckhardt vindt sluiting noodig. Er zijn avonden dat men de win kel open moet houden en toch niets ver koopt. De raad zal 'hier moeten ingrij pen omdat de middenstanders niet eens gezind zijn. De heer Simons ziet het nut van sluiting in. De heer Hoüestelile vereenigt zich met de meening der twee laatste sprekers. Mr. Goedbloed zegt den heer van Poelgeest weer niet te kunnen waar dee - ren. Vrijheid is een fictie, de overheid dient van tijd tot tijd' beperking op te leggen. Ir. van Poelgeest ontkent dat de meerderheid moet beperken. Vervolgens vangt de artikelgewi jze be handeling van de verordening aan. De heer C r u c q zou op Zondag de gelegenheid willen geven tot den verkoop van. sigaren'. Hierover wordt door eienige leden van gedachten gewisseld. De heer Koning voorziet verkoop van sigaren, en sigaretten op Zondagen in café s. Dit zou men bij verordening kun nen verbieden. Het voor stel-Crue q wordt verworpsm met 10 tegen 3 stemmen. De heer Simon® zou op tweeden Paaschdag en tweeden Pinksterdag de winkels open willen laten. Bovendien wenscht hij verlenging van den termijn van openstelling der winkels rond St. Ni- colaas. Dit wordt dus van den voorlaatr sten Dinsdag in November tot na St. Nicolaas. Aldus wordt besloten. De verordening wordt aangenomen. De heer van Poelgeest zegt tegen de veror dening te zijn. Voorstel betreffende diienstbeëiindiging van den sedert 21 Januari 1926 zieken stoker bij het gasbedrijf A. Goeree. Aangenomen. Voorstel tot benoeming van een Hoofd der Openbare Bewaarschool. Aanbevolen zijn Mej. A. A. A. Scheeu- we, hoofd der neutrale bewaarschool te 's Gravenzande en Mej. M. H. C. Wam- sinck, hoofd der prot. bewaarschool te Roermond. De voorzitter deelt mede, dat de raad in besloten zitting over deze kwest'e nog wil beraadslagen. Vervolgens zegt spr. over de werkver schaffing, dat momenteel nog 10 werk- Loozem te werk zijn gesteld. Over een paar weken zal de werkverschaffing worden beëindigd. De heer C r u c q maakt aanmerking op de behandeling dér te werk gesteldein Deze was niet netjes. De werkloozem hebben b.v. een half uur langer moeten werken, zonder dat ze er voor betaald kregen. Spr. klaagt er verder over dat de commissie voor de werkverschaffing door B. en W. genegeerd is geworden. Overleg acht hij voortaan zeer gewenscht. De heer Simons is het met deze laatste opmerking eens. De voorzitter: „Mijnheer Crucq, U klaagt over langer werk zonder loon, maar is U ook bekend dat enkele werk- loozen wei eens geluierd hebben?" De heer Crucq „Er as me zooveel bekend. En daarom pleitte ik hier voor meer overleg met de commissie voor werk verschaffing". De voorzitter schorst hierop de open bare vergadering. Na heropening benoemd de raad Mej. A. A. A. Scheeuwe tot hoofd der open bare bewaarschool. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente is beroepen Ds. J. D. Barth te Bodegraven. „De spaak in 'twiel". De tweede uitvoering van „Onderling Kunstgenot" in het seizoen 19271928, gisteravond in de „Prins van Oranje" ge houden, droeg in verband met het 25-jarig bestaan der vereeniging een feestelijk ka rakter, hetgeen zich reeds voor het halen van het doek uitte in de toespraak van den lueer D. A. Constandse, voornamelijk be doeld als welkom tot dén commissaris dei* Koningin in Zeeland en mevr. Quar ks van Ufford, die dé opvoering van „De ^paak in 'twiel" bijwoonden. De heer Con standse zegde dé hooge gasten dank voor dit blijk van belangstelling, dat door de leden van „O. K." hoogelijk gewaardeerd wordt. Deze dank werd1 onderstreept door een bloemenhulde aan mevr. Quaries vain Ufford, gebracht door het dochtertje van O. K.'s praeses. Na deze korte en alleraardigste huldi ging, welke was voorgegaan door eenige huiselijke wenken betreffende de houding dea* zaal bij komst en vertrek van den ver tegenwoordiger der Koningin i|n onze pro vincie, spleet het doek voor het eerste be drijf van Jo van Ammers' tooneelspel óm 3 bedrijven, welks titel we hierboven schre ven. Alvorens we onze indrukken, van de ver tolking weergeven moet ons de instemming met de keuze van het stuk van het hart. Het bestuur van „O. K." (beter wellicht nog gezegd: de regisseur) heeft ten volle de konsekwenties van den prachtig geslaag den tooneelwedstrijd onder oogen gezien en begrepen dat de vereeniging, na het voor beeld der zuster-instellingen, welke hier te gast waren, haar leden geen tooneel werk kon voortzetten, dat succes waar borgde ten koste der artistieke waarde. „O. K." wist dat het publiek ten opzichte van de keuze van het stuk thans zwaardere eischen zou stellen dan voorheen; men zag deze eischen niet met eenige goedmoedige lafheid voorbij, men aanvaardde ze, zocht een voor dilettanten uiterst moeilijke Ne- derlandsche comedie en.... men toog aan den arbeid. Deze durf deed reeds prettig aan, voor dat de resultaten van de beslissing te be- oordeelen vielen. We noemden „De spaak in 'twiel" een uiterst moeilijke comedie en bedoelden daarmede een comedie, door dilettanten uiterst moeilijk naar behooren te' vertol ken. Het is gespeend van grove spel-ef fecten, het is als ieder modern intellec tueel tooneelwerk vol teere gedachten die te pletter slaan op grovere uitingswijze, de woorden stellen dikwijls dé handelingen in de schaduw, er wordt veel in „gepraat het tweede bedrijf is niet erg sterk, het einde is geen dramatisch-idèale oplossing, een der hoofdrollen vraagt den bedenke- lijken speel-leeftijdenz. Al deze en nog enkele andere moeilijk-, heden haddén de regisseur en de leden van „Onderling Kunstgenot" te overwin nen alvorens van eeuiig succes gesproken zou mogen worden. Gisterenavond hebben we „O. K." op de technische moeilijkheden dé overwin ning zien behalen, en „De Spaak in 't wiel" zien weergeven op een wijze die bewondering afdwingt. Het is dé vereeni ging gelukt het schrijnende en tragische tooneelstuk van de intelligente roman cière (meer romancière dan toiomeelschrijf- ster) alleszins aannemelijk voor liet voet licht te brengen en de vertolking te hou den in de sfeer die als een' voorwaarde van de publieke waardeering beschouwd kan worden. Allereerst een woord van huilde aan den regisseur, die in „De Spaak in 't wiel" een voortreffelijke revanche heeft geno men na onze bemerkingen destijds naar aanleiding van de voorlaatste opvoering. Zoowel samenspel, aankleeding van too- neel, typeering als individueel spel bleken ten volle z'n aandacht te hebben gehad, en de stemming die het geheel eischte, werd zorgvuldig aangegeven en behouden. Thans de spelers, die door individueele vertolking en door samenwerking (voor zoover we tenminste kunnen nagaan, want op onze ongunstige plaats op het zijbankje lukte het niet iedereen steeds te volgen) het inzicht van den regisseur kroonden. Men zou de rollen in twee drietallen kun nen verdeelein in verband met de betee- kenis ten opzichte van het geheel. Het voornaamste drietal, Marie Louisse, Lu cas Valck en Willem Valck onder de lou pe genomen geeft weinig aanleiding tot bemerkingen. Mevr. ConstandseNiël gaf een prachtige vertolking van het idealisti sche jonge vrouwtje, dat meer van het leven verlangt dan een' goede stal en be hoorlijk voer, en dat de spreuk: „Geeft alles en neemt alles" als devies voert. Van haar spel ging steeds charme en vooral in het derde bedrijf, ontroering uit. De heer Molh-oek bracht als Lucas Valck, als goedig, maar aan de opper vlakte levend stoere werker, die zich al tijd aan iemand warmen moet, teneinde zich behagelijk te gevoelen, een zeer gave creatie. Zo-owel aan Valck den waaghals (hij trotseert kogels, nevens ook de ge varen, verbonden aan zijn herfst-liefde), als aan Valck den goedmoedige, die door elke schaduw in huis verontrust wordt, giaf de heer Molhoek de volle maat. Hel lukte hem volkomen die tragische, maai" ook de ietwat lachwekkendfe zijde van dezen kind-reus naar voren te brengen. De heer Schneider stond in d'it stuk door zijn leeftijd ongetwijfeld1 voor een angstwekkend zware taak. Het is voor iemand die naar schatting de 5 kruisjes gepasseerd is (de betrokkene is gelukkig van bet geslacht dat niet met leeftijden pleegt te goochelen) onbeschrijfelijk moei- ijk een 18-jarigen jongen te spelen, die bovendien nog een allesbehalve normale jongen is. De heer Schneider kon deze taak nooit geheel zonder vlekjes verwerken, maar de vlekjes die te zien waren, tee kenden zich slechts onduidelijk af. Hij heeft onze verwachtingen overtroffen, zoo wel door opvatting van zijn rol als door uitbeelding. We hebban geen moment ge dacht: „Hij as te oud voor Willem Valck, de rol gaat z'n krachten te boven", mis schien had hij in het derde bedrijf z'n „bewustwording als meneer Pim" iets minder duidelijk mogen accentueeren (hij gedroeg zich o.i. soms wat te superieur tegenover z'n vader) maar in ieder ge val hinderlijk was het niet. Het tweede driemanschap, dé dames Valck en Daniël die de vroolijke noot in het spel verzorgden, vormden eveneens een sluitend ensemble. Daniël Valck was een raak type door den 'heer Constandse in het leven geroepen, evenals Lei en Lau dat waren dooi* Mevr. AdémaGabiriëlse en Mevr. PenningsStokman. De beide dames behaalden in het derde bedrijf zeer verdiend een open doekje. Wat zij in III presteerden was moeilijk te verbete- geweest. Prachtig werk. De heer Con standse vormde op voortreffelijke wijze de derde zijde van dezen- spel-driehoek. Tot slot een woord van lof voor de twee kleinere rollen, gespeeld door Mej. J. Kloosterman (een zeer kittig jong meisje bracht ze; goed was het levendig spel Alleen moet ze zoo- nu en dan nog letten op een juiste opstelling, waardoor een ietwat geforceerde zwenking naar den tegenspeler voorkomen kan worden) en door Mevr. WiebengaZijlstra. De laat ste bleek te beantwoorden aan alle eischen die men aan een dienstmeisje in dé Valcken-familie zou kunnen stellen. We hebben alle reden om over de prestatie van „Onderling Kunstgenot" meer dan tevreden te zijn, en we hopen dat de vereeniging, wat repertoire en ernstig trach ten betreft op den ingeslagen weg zal voortgaan. Aan het slot der opvoering werden aan de dames door burgemeester Hajenius na mens het eere-comité bloemen geschonken. De minister in Goes. De minister van Waterstaat die giste ren, zooals men onder „Provincienie-uws" lezen kan, een bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen bracht, heeft ook nog korten tijd in Goes getoefd. In hotel „Centraal" gebruikte Z.Exc. met den commissaris der Koningin in Zeeland dé thee. Burge meester G. A. Hajenius maakte zijn op wachting bij den minister. Pea* auto werd vervolgens naar de trein gereden, waar mede de minister van Waterstaat zich naar Den Haag begaf. Excursie. Men schrijft ons Onder leiding van dé leeraren maakten de cursisten der examengroepen van dén Cursus voor Waterbouwkundig Opzichter alhier gisteren een excursie naar Rotter dam. Eerst werd met een door de ge meente Rotterdam welwillend ter beschik king gestelde boot een rondvaart gemaakt door de havens, waarbij de heeren Dam mers en Van Berkel vanwege de ontvan gende gemeente als technische geleiders fungeerden. Deze rondvaart duurde onge veer 4 uren. Bijzondere aandacht trok hel dubbelschroef-turbine-maÜschip de Nieuw Zeeland", dat pas zijn proefvaart had ge houden. Ook in de afbouw zijnde Staten dam maakte een machtigen indruk. Ge- ruimen tijd werd vertoefd aan de Hey- sche haven, die v.n.l. werkhaven is. Hier kunnen worden gebouwd dé caissons, waai" op vele kademuren zijn gefundeerd1. Een drietal, elk 40 M. lang, lagen in reserve gereed. De bovenbouw der kademuren wordt ook in deze haven gereed gemaakt in blokken van 25.000 K.G., zo-odal in korten tijd een groote lengte kade muur kan verrijzen. Een mooi voorbeeld hiervan werd gezien in de uitgestrekte Waalhaven, waar het drukke laad- en losbedrijf een beeld gaf van Rotterdams welvaartsbron. Het bagger werk, benevens de opspuiting van terreinen trok de aan dacht. Zeer interessant waren ook de werkzaamheden voor de overbrugging van de Koningshaven. De in gebruik gestelde befbrug moet aan de tegengestelde belan gen van spoorwegen en scheepvaart vol doen, terwijl de nieuw te maken Konin- ginnebrug, waarvan de fundeering begrij pelijke belangstelling trok, dit zal moeben doen voor scheepvaart en overig land- verkeer. Nia afloop van dezen tocht werden eemi- ge ververschingen gebruikt en werd in den namiddag bezichtigd het grootbedrijf der Heinekens' bierbrouwerij. Het was niet mogelijk in den beschikbaren tijd van 21/2 uur het geheel© gebouwen-complex door be komen. Het aanvoeren van de gerst, de zuivering, de kieming voor de mout- bereiding, het drogen op dé eesten, de soortbereiding, het gis tien, diiit alles werd achtereenvolgens, onder leiding van dén heer Dr. Emmems, scheikundige der brou werij, en van den adj-directeur den heer De Roode, in oogenschouw genomen. Bij zondere aandacht werd gewijd aan wie constructie der groote gebouwen. Van het platte dak van het hoofdgebouw op 30 M. loogte, werd een prachtig panorama van Rotterdam genoten. In de ziederij, de „brouwzaal", een prachtig stuk architec tuur, ontwerp van den architect Kromhout, staan de geweldige koperen ketels, die een capaciteit hebben van 400.000 L. bier per dag. Voorts is in dit sterk gemechani seerde bedrijf nog van belang de opslag en verzending van het product, benevens de ijs- en gistbereiidimg. Voor uitbreiding verrijst op het terrein der brouwerij een imposant gebouw. Met een gemeenschappelijk diner, waar bij mede aanzaten de in dit verslag ge noemde heeren, werd de excursie besloten en daarna de terugreis naar Zeeland aan vaard. Het was een leerzame en ge noeglijke dag. Nieuwe zaak. De Magdalenastraat is een nieuwe win kel rijker geworden, n.l. „Het Stoffen- huis", dat een sieraad voor dé omgeving blijkt. In de pui is het mooi donker ge tint hout-materiaal verwerkt, dat in die groote steden reeds zooveel stands ver fraaiing bewerkstelligde. Ter weerszijden van den ingang zijn groote vitrines ge bouwd, die alle gelegenheid' tot een'kunst zinnige uitstalling der waren bieden. Ook het overige van het interieur der zaak voldoet aan de hoogste eischen. In dén winkel is ruimte, licht enbewijs van goeden smaak. De dames moeten het pret tig vinden in zoon behaaglijke omgeving een keuze te doen uit den rijken voorraad van damesstoffen en nouveauté's. Voegen we hier aan toe dat ter zijde van den winkel een aardige paskamer is gebouwd, dan mag worden besloten dat Goes wederom een prachtige verkoop - inrichting er bij heeft gekregen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd in de maand Maart op spaarbankboekjes ingelegd f 17.160,94 en terugbetaald f22.882,45, derhalve minder ingelegd' dan terugbetaald f5721,51. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 25. Door tusschen komst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1500,-—, en af geschreven f400,derhalve meer an- dan afgeschreven f 1100,-. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 1. In en uit. In Maart vestigden zich hier ter stede: F. Schipper, koopman, van Wolphaarts- d'ijk, Couwervestraat 19; L. A. de Kok, schilder, van Utrecht, Kleine Kade 17; H. Th. Nieuwenhuijsen, Leraar M. O., Stationsweg 9, van Utrecht; W. J. Braam- se, bakkersknecht, Korte Kerkstraat 11, van Dreischor; J. van Zweeden, keurmees ter bij den Warenkeuringsdienst, Voorstad 56, van Koudekerk©W. Hermes, spoor wegarbeider, de Ruijterlaan 13, van Ouden bosch; C. Louisse, agent van politie, Poel- weg V 8a, van Schore; A. van Dijke, Sta tionsweg 8, van 's Gravenpolder; P. Rijn, landarbeider, Jullanastraat 33, van Win kel; E. Magielse, gezelschapsjuffrouw, St. Jacobstraat 28, van Ginneken c.a.; A. Kooman, brievenbesteller, Zwake straat 3, van Breskens; J. J. v. d. Stel, beambte spoorwegen, Violenstraat 22, van Wemeldinge; W. Fraanje, wagenmaker, Lange Vorststraat 78, van Borssele; L. S. Abrahams©, bakkersknecht, 's Heer Hendrikskinderenstraat 56, van Wissen- kerke; J. van Oosten, bakkersknecht, Opril Groote Markt 4, van KruiningenM. Giom rners, poetser Ned. spoorwegen. Violen straat 15, van O. en W. Souburg; A. J. J. Glas, leeraar talen, Groote Markt 13, van Terheijclen; P. Oud kerk, landbouwer, s Heer Hendrikskinderendijk 4, van 's H. ArendskerkeM. H. J. Drogmans, ver pleegster, Oostwal 31, van Axel; C. Kra mer, landarbeider, Westwal 32, van Wis- senkerke; M. Hoogesfceger, chauffeur, St. Jacobstraat 50, van Nisse; K. P. Diele- mian, carosseriebouwer, Lange Vorststraat 68, van Axel; J. G. Telgenkamp, kantoor bediende, Opril Groote Markt 10, van Ol- denzaal; L. Mimnaard, chauffeur, Jullana straat 15, van Kloetinge; C. F. van Geet, landbouwer, Ganzepoortstraat 21, van Scherpenisse. Vertrokken: J. Dekker, opzichter, naar Schore, Zeedijkkade 77; E. K. Arentz, fo tograaf, naar Rotterdam, Nieuwe Bin nenweg 246; H. Bierhof, wegwerker Ned. Spoorwegen, naar Aalten, C. 687; D. J. Crucq, onderwijzeres, naar Pretoria; S. en J. Duvekot, landbouwers, naar Pretoria; J. C. Windhorst, winkelierster, naar Rot terdam, Schiedamscheweg 101; M. J. Murre, slagersknecht, naar Woiphaarts- dijk, B 33; J. C. ter Brugge, arbeider Nied Spoorwegeai, Ambt Deldien, E 71; W. J. Ran, leerl. verpleegster, naar Leiden, Aca demisch ziekenhuis; L. B. M. Polfiïet, landarbeider, naar Sheboygan (Noioind- yAmerika); A. J. Reilingh, leerares M. O. naar Nijmegen, Ubberergscbeweldweg 15; A. Verbrugge, bakkersknecht, naar Yer- Yseke, Vierstraat A 93; L. F. van Frae- ijenhove, slagersknecht, naar Middelburg, T 234; W. P. Kalkman, bankwerker, naar Rotterdam, Kralingen, Oude dijk 201b; Ph. Th. van Hove, depothouder, naai* Mid delburg, Nieuwstraat 132; J. C. Slruijker Boudier, bureelambtenaar Rijkswaterstaat, naar Kloetinge A 49c; P.M.Versé, ver pleegster, naar 's Gravenhage, Regentesse- laan 18; H. G. Leupen, kellmer, naar Epe; F. M. Oosterbroek, arbeider Ned. Spoor wegen, naar Losser, Enschedeschestraat Z.B. 113; E. J. F. ZonnevijUe, autobus- onderneemster, naar Wemeldinge, Hotel Smit; J. Langeveld, boekhouder, naar Hoogezand, Noordestraat 77; Th. Duve kot ,naar Brussel, 72 Avenue Houba. Bioscopen. In de Schuttershof-Bioscoop wordt van hedenavond af tot en met Donderdag het beroemde succes-werk „Ben Hur" vertoond In de Landbouw-Bioscoop rolt de film „Vrouwen zijn raadsels". Ministerieel bezoek. De minister van waterstaat, vergezeld van ar. P. H. A. Rosenwahi, hoofd vajn de afdeeling technische dienst, hoofd ingenieur-directeur ir. H. van Ooïdt te Middelburg en den Commissaris der Ko ningin jhr. Quaries van Ufford, met de leden van Ged. Staten en dén griffier dr. Teilegen, heeft gisteren een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen gebracht. De reas ging van Vlissingen naar Breskens van waar per auto gereden werd naar Sas van Gent en vandaar naar Terneuzen, waar de minister audiëntie verleende aan het gemeentebestuur, de Kamer van Koop handel en Fabrieken, het bestuur van het comité tot bevordering van den aanleg van een kanaal AxelHulst en een commis sie uit ingezetenen van Hulst in zake post zaken. Per stoomschip Schouwen werd de reis voortgezet naar Walsoorden, waar het aanleg-steiger aan den Schelde-oever werd besproken. Vreemdelingen-verkeer. Men schrijft ons uit Middelburg: Al hier zijn op enkele wegwijzers van den A.N.W.B. oranje-bordjes aangebracht, waarop den weg naai* het Olympisch Sta dion wordt aangegeven. Een bewijs dus, dat alles gedaan wordt om het Vreem- deliogemibezoek te vergemakkelijken. Gedurende deze Paaschvacantie is weer onomwonden gebleken, van hoe groote be- teekemis het vreemdelingenverkeer is. Er zijn dooi* meerdere winkeliers goede zaken gemaakt. Enkele Engelsche bezoekers lieten zich zeer waardeerend uit over de mogelijkheid

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2