Groene Kruis - Heinkenszand VERGADERING Rechtszaken. Binnenland Gemengd NieuWs Laatste Berichten. ff smederij heeft overgedaan de Smederij heb overgenomen oprichting vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. mond- en klauwzeerbestrijding. De vergadering concludeerde, dat de mond- en klauwzeerbestrijding een zaak van algemeen belang is en dus door het R\jk bekostigd zal moeten worden. Het Bijk moet de kosten van proefnemingen, alsmede die voor inspuitingen met sera voor zijn rekening nemen. De betaling dezer kosten door middel van een hef fing van boomgeld is niet gewenscht. De politiematige bestrijding van het mond en klauwzeer is niet mogelijk en meer moet verwacht worden van vrijwillige bestriding met steun van den staat. Waar reeds in het buitenland instituten voor mond- en klauwzeer worden opgericht is het voor het kleine Nederland onnoodig zulks eveneens te doen. Tenslotte had nog een bespreking plaats over het Rijkswegenreglement en de Motor en Rijwielwet, in verband met beschou - -wingen gehouden in de betrokken com missie van het K.N.L.C. Speciaal werd er op gewezen dat de maximaal toelaatbare hoogte van het voer van 3.80 M. op 4 M. moet worden gebracht. De laadbreedte, door het Rijk op 3 M. gesteld moet voor hooi, strooi en veldvruchten 8.50 M. zijn, zooals ook in het reglement van de provincie Zeeland is vastgelegd; Voor andere ladingen kan de breedte 8 M. blijven. Wat de koppeling van wagens en werktuigen betreft, die verboden is, werd aangedrongen op toelating van koppeling van twee voertuigen. Voorts werd er nog op gewezen, dat bij het gesloten verklaren van wegen gebruik zal gemaakt moecen worden van borden, die aaDgeven over welke plaatsen moet worden omgeredendat inzake de breedte van het planten met boomen be roep bij de provincie mogelijk moet zijn en dat voor het wegruimen van het langs den weg opgestapelde vuil der bermslooten, een zekeren termijn vastgesteld moet worden. Landbouw-Bioscoop. Het hoofdnummer, dat dbze week op het programma prijkt: „Hotel Imperial", heeft meer dan gewone kwaliteiten, het geen voordat men er kennis van nam al af geleid kan worden van het feit, diit Pola Negri de voornaamste rol vertolkt. Haar spel immers is altijd nog groot en pakkend genoeg om aan ieder filmwerk een buiten gewone bekoring te verkenen. Hei scenario is wij eenvoudig. Een Oos tenrijksch officier vlucht tijdens den oorlog voor Russische achtervolgers en wordt door het kamermeisje van hotel Imperial verborgen. Als kei'nor weet hij gedurende geruimen tijd de aandacht der Russische officieren (in hotel Imperial ingekwar tierd) niet slechts te ontgaan, doch het ge lukt hem zelfs gegevens meester te wor den, welke voor het Oostenrrijksche leger van veel belang zijn. Behalve aan de mili taire toestanden wijdt die luitenant-kellmer zich met succes aan het kamermeisje, dat natuurlijk haar hart aan den kranigen land genoot verpandt. We zeiden: het gegeven is zeer eenvou dig, de bewerking dier oorlogs- en Iiefdes- geschiedeinis is dat allesbehalve. Het is be wonderen s waard wat door zorgvuldige regie, door vertolking der hoofdrollen, door artistieke fotografie en door nauw gezette ensoensering in deze film bereikt wordt. Alle -goede krachten d'ie een studio maar kan bevatten zijn hier aan het werk geweest om een aangrijpend, spannend en verbluffend geheel tot stand te brengen. Eminent is de wijze waarop Pola Negri het verleidelijke meisje aannemelijk maakt, prachtig is het spel van de manne lijke hoofdrol, overwogen dat van den Russischen generaal en ontroerend de opvatting van den grijzen hotel-por tier, welken artist we ons herinneren uit een film met Jackie Coogan. „Hotel Imperial" is een van de (helaas nog weinige) films, waarover men enthou siast kan zijn. Ook het bijprogramma voldoet deze week. Volks-on derwijs. Zaterdagmiddag vergaderde in „Cen traal" alhier de Kring „Goes" voor de afdeelingen in Zuid- en Noord-Beveland van „Volksonderwijs" onder leiding van den voorzitter, de heer Jac. Welleman van Krabbendijke. Alle afdeelingen wa ren vertegenwoordigd. Notulen werden ge lezen, verrekeningen gedaan, verscheidene besprekingen gevoerd en besluiten geno men. Tot de laatste behoorde het plan om op 24 April a.s. te Goes een alge- meenen propagandia-avond te houdlen met sprekers, declamatie en muziek, en waar schijnlijk op 29 Juni e.k. te Yerseke een Landdag in denzelfden trant. F aillissementen. Failliet verklaard: Marinus Karelse Cz. timmerman en aannemer te Kruiningen. Rechter-Commissaris Mr. A. van der Hoop. Curator Mr. J. F. van Deinse te Middelburg. Incidentin de rechtszaal. Voor de i-ecbtbauik te Zutphin hebben terecht gestaan de gasdirecteur van Win terswijk en die van Zutphan, beiden we gens corruptie. Tegen den directeur te Winterswijk eischte het O. M. f400 boete subs. 1 maand hechtenis, tegen de Zutphensche directeur f200 boete subs. 1 maand hech tenis. Even voor de behandeling dier zaken zaken is een incident voorgevallen. O.a. was aanwezig de in deze zaken bekende heer Van der Stel. Hij kreeg oneenigheid met den wethouder van Pu blieke Werken te Zutphen, mr. G. J. H. Hieromtrent deelde mr. Neuthom aan den berichtgever van het „Hbld." het volgende mede Mr. Wagenaar merkte op dat hij de toestanden bij de gasfabrieken niet zoo erg vond, omdat bijna alle gasdirecteuren er zich aan schuldig hebben gemaakt. Te vens uitte hij eenige beleedigemde woor den ten aanzien van dien heer Van der Stel. Nadat deze zich bij ons had' ge voegd, hebben wij mr. Wagener verzocht zijn woorden te herhalen, hetgeen deze deed. De heer Van der Stel gaf hem daar- een klap in het gezicht. De directeur van de gasfabriek te Zutphen schold toen den heer Van der Stel eveneens uit. Eenige rijksveldwachters verwijderden den heer Van der Stel om hem gelegenheid te ge ven tot kalmte te komen. De heer Van der Stel zal zoowel te gen Mr. Wagener als tegen den directeur van de gasfabriek een klacht bij de ju stitie indienen ter zake van bele-ediging. De berooviug te Rotterdam, In verband met de gefingeerde beroo- ving van den kantoorbediende de J., welke 14 dagen geleden in de Schrijn- werkerssteeg te Rotterdam plaats vond en waarbij een buit van 25.000 gulden werd gemaakt, is behalve de reeds de vorige week aangehouden K., thans aan gehouden een 20-jarige electricien, F. K. genaamd. Hij had met den dader K. kennis gemaakt op het Noordplein, waar de laatste geregeld kwam om jon gelui te zoeken, die hem behulpzaam zoudeu kunnen zijn bij eventueel te plegen misdrijven. In de berooving heeft de electricien F. K. in zooverre aandeel dat hij staande in een urinoir op de Groote Markt de portefeuille met geld van den kantoorbediende de J. heeft aan genomen en er een leege portefeuille voor in de plaats beeft gegeven. Daarna heeft hij het geld aan K. gegeven. Inkomstenbelasting. Nu met 1 Mei a.s. de rijksinkomsten belasting in hoofdsom zal worden verlaagd met één vierde, heeft men zich wel eens afgevraagJ, of de provinciën niet zouden overgaan tot een verhooging van het aam tal opcenten, dat zij op de hoofsom der rijksinkomstenbelasting heffen. Ten aanzien van het grootste aantal der provinciën is zekerheid verkregen, dat het aantal opcenten te heffen voor het belastingjaar 1928'29 niet hooger zal zijn dan dat geheven voor het be lastingjaar 19271928. Respectievelijk zu'len de aantallen, volgens het „Hbld.'' zijn: Zeeland 20, Friesland 16, Limburg 13, Overijssel 12, Groningen 10, Noord Brabant 6, Noord-Holland 5, Utrecht 3. Broedermoord. In het begin der vorige week werd eenige meters 07er de grens het lijk ge vonden van iemand uit Gendringen. Meende men aanvankelijk dat men hier te doen had met een geval van misbruik van sterken drank met doodelijken afloop, een nader onderzoek heeft thans uitge maakt dat het 67-jarig slachtoffer na een vechtpartij is vermoord door zijn 43-jarigen broer. Deze is thans door de justitie ge arresteerd. Het staat vast dat de beide broers, toen zij het laatste bij elkaar waren, hooggaande ruzie hadden. Beiden stonden ongunstig en als dronkaards bekend. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde bij den ge huwden dader in, deze laatste heeft een vrouw met zeven kinderen. De moord bij de Duitsche grens. Tn verband met het gebeurde te Gen- dringen, waarbij het lijk van den 67-jarigen H. aldaar werd gevonden en diens 43- jarige broer B. werd gearresteerd, onder verdenking den moord op zijn broer te hebben bedreven, kan nog worden mede gedeeld, dat de justitie na voortgezet onderzoek B. in vrijheid heeft gesteld. De Justitie heeft verlof gegeven het stoffelijk overschot van het slachtoffer te begraven. Dood geschoten. Zaterdagavond werd aan de grens, gaande in de richting Tilburg, door kom miezen een bekende smokkelaars-auto gesignaleerd. Een der kommiezen volgde den auto en zag hem later te Tilburg in de Vogelstraat staan. Men was toen bezig sterkendrank uit den auto te iaden. Toen de kommies zich bij den auto voegde, kwam een der smokkelaars op hem af en pakte hem hij de keel. De kommies trok zijn revolver en schoot op den man, die in de borst werd getroffen. Hij is in het ziekenhuis te Tilburg aan de bekomen verwonding overleden Het slachtoffer, S. P. Verhagen, is 34 jaar oud en gehuwd. Hij stond ongunstig en als smokkelaar bekend. Geheimzinnige brand. In het huis van den bakker J. G. te Bijssen brak Vrijdagmiddag op geheim zinnige wijze een binnenbrand uit. Het vuur werd door de bewoners gedoofd. Even geheimzinnig ontstond direct daarop weer brand, achtereenvolgens op den zolder, in de bakkerij, de bergplaats, de bedden en een kleerkast. Het telkens op een andere plaats ontdekken van nieuw vuur maakte de aanwezigheid der bewoners op verschillende punten tegelijk noodzakelijk, zoodat de buren te hulp werden geroepen, waardoor een groote brand kon worden voorkomen. De brand is geslicht met lucifers. Aanvankelijk werd van deze klaarblij kelijk geheimzinnige brandstichting een knecht verdacht, die wegens wangedrag dienzelfden morgen was ontslagen. Later in den avond heeft de politie de 19 jarige dienstbode gearresteerd, die inmiddels heeft bekend den brand te hebben ge sticht. Zij verklaarde met den knecht in onmin te leven en meende in deze ge heimzinnige brandstichting het middel te hebben gevonden, tegen den knecht een ernstige verdenking op te wekken. Het meisje is ter beschikking van den officier van Justitie te Almelo gesteld. Uit de gevangenis ontsnapt. Zaterdagavond omstreeks acht uur zijn twee beruchte Amsterdamsche inbrekers, de 24-jarige C. Croenenveld en de 83-jarige J. H. Gerber, beiden uit Amsterdam af komstig, uit de Bijzondere Strafgevangenis ontsnapt. Eerstgenoemde was wegensdiverse inbraken tot 2'/2 jaar gevangenisstraf veroordeald en had nog negen maanden uit te zittende ander had wegens dief stal met braak en heling drie jaar ge vangenisstraf gekregen en hiervan nog circa een jaar te goed. Gerber werkte op de kleermakersaf- deeling en heeft op nog niet opgehelderde wijze kans gezien een steekbeitel te be machtigen, die voor 't uithakken van knoopsgaten gebruikt wordt. Hiermede is het hem gelukt de sloten uit de kozijnen van een der deuren te hakken en zoo naar de binnenplaats te komen. De politie heeft nog geen spoor van de vluchtelingen ontdekt. Ontploffing. Toen Vrijdagavond in een woning aan den Lombokweg te Enschede de bewoner gaslucht waarnam, ging hij met een bran dende petroleumlamp naar boven. Toen hij de deur van de slaapkamer opendeed volgde een hevige ontploffing. Alle ruiten in het huis sprongen De pannen werden vernield en het dak een eind opgelicht Alle voorwerpen in de woning vlogen aan gruiB. De bewoner zelf kwam er vrij goed of. Hij bekwam alleen eenige brandwonden Buziau gevallen. Vrijdagavond heeft bij de opvoering van Henri ter Hall's revue n 1928", te Amsterdam, kort voor het slot der voor stelling een ongeluk plaats gehad, waarbij de bekende komiek Buziau vrij ernstig is gewond. Buziau moet in de laatste acte met Kohier een standbeeld voorstellen, waartoe zij ieder aan weerskanten van een tafel op een tamelijk hoog voetstuk staan. Aan het einde van dit tafereel slapt Buziau van het voetstuk op de tafel. Toen hij nu Zaterdag eveneens deze beweging wilde maken, deed hij een mjsstap, waardoor hij kwam te vallen en met zijn zijde op den rand der tafel terecht kwam. Hij bleek zich erg bezeerd te hebben en inwendige kneuzingen te hebben opgeloopeno.a. was een der ribben gebroken. Hij is door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. V r ij h e i d s h o n d. Te Utrecht is Zaterdag de algemeene vergadering van den Vrijheidsbond ge houden. De voorzitter, de ex-Gouverneur-Gene raai van Ned. Oost.Indië. Mr. D. Fock, hield een openingsrede over den politie, ken toestand en over hetgeen, naar zijne meening, den liberalen voor oogen moet staan. In de vergadering zijD voorts prae- adviezen over de bestrijding der werk loosheid uitgebracht. de zwager van den ex-keizer, zich te Aken ophield, is Zoebkoff op het hoofd bureau van politie ontboden, waar hem het bevel van den regeeringspresident van Keulen, dat hij over de grens moet wor den gezet, overhandigd werd. Tot nu toe had men dit aan Zoebkoff niet kunnen overhandigen, daar men niet wist, waar hij zich ophield. Zoebkoff is aangezegd, dat hij het Duit sche rijksgebied binnen 24 uur moet ver laten. Hij is naar België terrugekeerd. Men acht het niet onmogelijk, dat, indien ook België hem niet wenscht toe te laten, hij zich naar Nederland zal trachten te Een bespotting. Telkens wordt er in de Vlaamsche bladen op gewezen in welk een slecht Vlaamsen opschriften in openbare gebouwen dikwijls zijn gesteld. De „Standaard' komt nu weer met een voorbeeld. In het militaire hospitaal te Brussel hangen in de zieken zalen de volgende mededeelingen „Bericht. Voor geen dieften te ver mijden, ik verzoek de zieken van hun d af t= leggen aan de beveelheer van het hospitaal." //Bericht voor de ziekendienaart. Ik schrijf voor, aan de ziekendienaart bij dienst in de zalen de dagen van bezoek de ouders dezer te vragen het Hospitaal te verlaten bij het wekkeren van 15 uren. Zij zelf zullen persoonlijk verantwoordelijk zijn van de niet vervolging, van die voorschrift het wil streng moet nagevolgd worden. Le major-gestionnaire." Is dal niet erg Groote brand. Men meldt ons uil uit Wormerveer: Alhier heeft hedenmorgen aan den Haanweg een felle braDd gewoed, waarbij drie perceelen van den heer D. Gorter Jr. zoo goed als verloren zijn gegaan, Deze had geen tijd om iets in veiligheid te brengen. Zelfs de brandkast kon hij niet meer sluiten. In een oogenblik stond het kantoor in lichte laaie. Men ver moedt dat kortsluiting de oorzaak van den brand is geweest. Spoedig werden de perceelen ter linker en rechterzijde door het vuur aangetast. Het perceel van den heer W. Luiting, die een kapperszaak drijft, ging verloren. Ook het electro technisch bureau van den heer P. Schol man werd grootendeels vernield. De druk kerij van den heer Gortex en de werk plaatsen van den heer Schélman konden worden behouden. De schade wordt geschat op f 30.000 a f40.000. BURGERLIJKE STAND VAN GOES- Geboren Pieternella Margaretha, d.v, Jakob Rijn en Maiia MeeuwseMaria Hubrechtjeu, d v. Jacob Geene en Adriana van den BergeTannetje Elisabeth, d.v, Marinus Ventevogel en Johanna Dina GelukGerrit Johannis, z,v. Jan van Dijl en Anna Sijgje Nijland. Overleden Dingenis Melse, 85 jaar, echtgenoot van Jacoha Slahbekoorn. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Zoebkoff. Nadat de politie te Aken inlichtingen had ontvangen, .dat Alexander Zoebkoff, April 3 Goes, hoerenhuis, erf en tuin, Pilaar 4 Kattendijke, inboedel, van Dissel. 5 Kloetinge, woonhuis met slagerij, erf en tuin, van Dissel. 10 Goes, villa „Eigen Haard", van Dissel. 11 Goes, inboedel, de Kok. 11 Kruiningen, woonhuis met landbouw- schuur, erf, bouwland en boomgaard Ittmann en van Dijke. 12 Yerseke, bouwland, Pilaar en van Dijke. 13 Wemeldinge, woon- en winkelhuis, Kram. 13 Wemeldinge, winkelinventaris en meu belen, Kram. 18 Kapelle, huis met wagenmakerij, erf tuin en. boomgaard, Kram. Baarland, boereninspan, Pilaar. AANBESTEDINGEN. April 3 Goes, verhoogen en gedeeltelijk ver zwaren van den zeedijk, Schenge- polder. 4 Rilland, herstel-, vernieuwing en on derhoud van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiïng- en andere werken, Ca- lamiteuze Zimmemianpolder. 4 Rilland, uitvoeren werken verzwaring en verhooging van den zeedijk en maken steenglooiïngswerken, Cala- teuze Zimmermanpolder. 4 Middelburg, verbeteren veerdam te Kamperland en plaatsen dukdalf te Kortgene, Ged. Staten. 11 Goes, aanbesteding delfwerk, „Bree- de Watering bewesten Yerseke". MARKTBERICHT, ROTTERDAM, 2 April 1928. Vlasaanvoer13710 Blauw f 1,25 a f 1,75, 3000 Groningen f 1,20 a f 1,70, 3250 Wit f 1,20 a f 1,70, 6700 Geel f 1,20 a f 1,70, 1575 Dauwroot f 1,15 a f 1,80. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimers f6,50 a f7,blauwe f6,50 a 16,75, bonten f 6,50 a f 6,75. Ajuinaanvoer gering. Groote Egytische f 10,25 a f Kleine ajuin f 0,a f 0, Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 18,50 a fHaver Canada f 14,a fMais Laplata f245. Binnenlandsche: Tarwe f 11,50 Gerst Chevalier 13,63 Haver 13, Erwten Schokkers Bruineboonen Maanzaad Karwijzaad Koolzaad Mosterdzaad (geel) Kanariezaad Lijnzaad (voer) Lijnzaad (zaai) Boekweit VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1155, eerste kwaliteit f 0,61-J- a f 0,63 tweede f 0,56 af 0,59 a derde f 0,58 a f 0,55 zouters f 0,a f 0,export f 0,52 a f0,56. Handel redelijk. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April: 2 en 3, Landbouw-Bioscoop, „Hotel Imperial". 6 Landbouw-Bioscoop, „Veder m»t Emiel Jannings. 10 12 en 13, Prins van Oranje, Onder ling Kunstgenot, „n Spaak in t wiel 13 Landbouw-Bioscoop, „Ben I lur 27 Prins van Oranje, feestavond her denking 25-jarig bestaan „Onderling Kunstgenot". Landbouw-Bioscoop, Raspoetin „Ue Heilige Duivel". Landbouw-Bioscoop, „De negerhut van Oom Tom". f 14,40 14,— 20,a a n 29,- 88,a M 34)- 3 o,— a tt 37,- 22,a If 28,- 23,a 25,— 12,— a n 13,- 16,a tt 18,- 14*50 a tt H LICHT OP. Dinsdag 3 April Woensdag 4 April 7.06 uur 7.08 uur WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 765.6 te La- corina. Laagste barometerstand 741.0 te Vestmanoer. De verwachting tot den avond van 3 dezer luidt: matige tot zwakke N. tot W. wind, nevelig tot half of licht bewolkt, weinig of geen neerslag, later iets zachter. ADVERTENTIËN. Ondergeteekende maakt het geachte pu bliek van 's HEERENHOEK en OM STREKEN bekend, dat hij zijn aan zijn trouwe knecht A. HAZEN te gen 1 Mei a.s. en dankt het publiek voor het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvolger in de gunst van het publiek aan. F. KOOPMAN, Mr. Smid, 's Heei-enhoek. In aansluiting op bovenstaand bericht maak ik het geachte publiek van 's HEERENHOEK en OMSTRE KEN bekend, dat ik van den heer F. KOOPMAN en hoop het vertrouwen van het geachte publiek waardig te maken door vlugge en nette bediening. Beleefd aanbevelend, A. HAZEN, Rijks Gediplomeerd Hoefsmid "s H eerenlioek. Woensdagavond 4 April, half8 BESPREKING HET BESTUUR,

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3