Hoest, Keelpijn Binnenland Gemengd NieuWs. bepaling tot heden geen moeilijkheden gaf, maar waarom haar dan riet geschrapt, De heeren David, Weststraite, van 't Le ven en van Boven betreuren dit verloop maar achten de voorwaarde wiet aanne melijk. Er wordt op gewezen, dat de raad zijn fkiancieelen steun, besloot toe te Wa nen ter bevordering dezer zaak. Met a'. meene 9temmen wordt besloten, op dezen voet geen contract aan. tie gaan. In 5 vaca tures voor de commissie tot wering van schoolverzuim worden herkozen de hee ren J. Dansen, W. Griep, A. A. Mol J. Nieuwerihuijs© en R. Rijk. De begroo tingen voor 1927 en 1928 worden gewij zigd. Het kohier der bedrijfsbelasting wordt vastgesteld met 7 aanslagen op f4152,het kohier der hondenbelasting met 80 aanslagen op f 370, Op de door B. en W. 22 Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst dienst 1928- 1929 komen 1060 namen voor: n.l. 1060 namen vo-or de Tweede Kamer; 1045 namen voor de Pnov. Staten en 1025 na men voor den Gemeenteraad. Vlissingen. De motorveeirboot „Konin gin Wilheknina" is wederom in het dok te Vlissingen opgenomen tot het onder gaan van eenige voorzieningen. iWissenkerke. In tegenwoordigheid van den rijksiandbouw-leeraar, die commissie van toezicht, het dagelij ksch bestuur der gemeente, eenige afgevaardigden van den bond van oud-leerlingen en enkele belang stellenden, had hier de ©Indies plaats van den landbouwcursus. Na afloop spraken de heeren Mesut, S. J. de Regt en Ver horst den leerlingen toe. De heer J. J. van der Maas noodigde ze uit als iid toe te treden van den Bond van Oud leerlingen, waaraan allen gevolg gaven. Het lid Leendertse dankte onder overrei king van een huldeblijk het hoofd van dien cursus den heer A. ten Gussinklo voor het gegeven onderwijs. De volgende lie den verwierven een diploma: M. J. Ver burg, J. A. Koster, I. J. Reinhoudlt, M. L. de Vos, J. A. Luijk, P. J. Bom, J. C. Hage, C. de Regt, M. G. Hoveijn, A. J. Dieleman, M. C. Maris, C. G. Flikweert, R. D. Steur en J. L. Leen dertse. Eerste kievitsei. Maandag is aan Prinses Juliana liet eerste kievitsei aangeboden door J. van Hane te Katwijk a. d. Rijn. Dor den schrik gestorven. Te Heer-Hugowaard is iemand, Ver ver genaamd, die, tegen die voorschriften in, uit een stilstaande autobus door den achteruitgang uitstapte, aangereden door een passeeremde bus uit Winkel. Vermoe delijk is hij door dan schrik bewusteloos geraakt. Zeer spoedig trad de dood in. Familie-drama Ten huize van de familie Van E., wo nende in de De Lairessestraat te Amster dam heeft zich een verschrikkelijk drama afgespeeld. Er was een twist gerezen tus- schen den heer E. en diens 28-jarige echt genoot». Zonder iets vooraf gemerkt te heb ben, hoorde het personeel eenige schoten snel achtereen. Boven gekomen vond het de dame zwaar gewond op den grond lig gen. Zij was door een kogel in het hoofd getroffen. De heer des huizes werd dood aangetroffen, een kogel door het hoofd had een einde aan zijn leven gemaakt. De dokter, die hulp verleende, liet de politie waarschuwen; een voorloppig on derzoek wend ingesteld door 'den commis saris van het bureau Overtoom, den heer D. Dijkstra. In emstigen toestand is de dame naar het Burgerziekenhuis vervoerd. Daar de revolver vlak bij den heer v. E. lag kan met groote zekerheid vastge steld worden, dat de echtgenoot na zijn vrouw te hebben neergeschoten, het wa pen tegen zich zelf gebraikt heeft. In een stuk vleesch gestikt. De 54-jarige ongehuwde arbeider H. de Wit, wonende in de Gestelschestraat te Eindhoven is, terwijl hij bij een kennis (zen stuk vleesch opat, daarin gestikt. Terstond na het doorslikken kreeg hij het erg be nauwd en viel hij van zijn stoel op den grond, waarna hij eenige minuten latei- den geest gaf. De inmiddels Ontboden dokter kon slechts den dood vaststeken. DBelgische koning en de K. L. M. Ue koning en de koningin van België zouden per vliegtuig der K. L. M. naar Kopenhagen reizen. Thans deelt de ko ninklijke luchtvaartmaatschappij mede, dat de intendance van het Belgisch koninklijk huis bij de K. L. M de kosten en de regeling van deze luchtreis had aange rraagd. De K. L. M. wilde het koninklijk gezelschap hiervoor een tweemotorig F VlII-vliegtuig ter beschikking stellen, dat met slechts één tussehenlanding, n.l. in Amsterdam, de reis Brussel-Kopenha gen op denzelfden dag zou hebben uitge voerd, om daarop, langs denzelfden weg, drie dagen later terug te keeren. De besprekingen moesten echter worden af gebroken, daar de regeling van ontvangst te Kopenhagen moeilijkheden medebracht, welke den koning deden besluiten, de reis per trein te doen. De intendance liet echter de K. L. M weten, dat het den koning zeer speet, ditmaal geen gebruik te kunnen maken van de diensten der K.L M. waarin de vorst het volste vertrouwen had. Pe ko ning hoopt er echter later nog gebruik van te kunnen maken. Bezuiniging, Voor de zevende maal sinds haar be staan heeft de bezuigingscommissie ver slag uitgebracht over haar bevindingen Terwijl de commissie blijft aandringen op een deskundig onderzoek naar de moge lijkheid eener wettelijke regeling van het bezuinigingsapparaat, wil de regeering hiervan niet weten. Een betere grondslag zoo meent de regeering, aldus hel verslag zou voor de commissie eerst van beteekenis worden indien een opvol gende regeering de bezuinigiugscommissie zou willen opheffen, waarvoor voorshands weinig gevaar bestaaten wat de taak betreft die niet anders dan adviseerend zou kunnen zijn, blijft de regeering van meening, dat een wettelijke regeling daar van weinig rendement zou hebbeD, afge zien nog van het bezwaar, dat, naast bestaande op de wet berustende hooge colleges, voor deze nieuwe bij de wet in te stellen instantie bezwaarlijk plaats zou zijn. Het is de commissie niet duidelijk, waaruit de tegenzin der regeering, om in een wettelijke regeling toe te stemmen voortspruit, nu zij bepaalde ontwerpen tol instelling van een Hoogen raad van arbeid en een postraad bij ,de volksverte genwoordiging heeft ingediend, waarbij zij de wenschelijkbeid van het bij de wet tellen van regels omtrent samenstelling werkwijze en bevoegdheid van die licha men op den voorgrond stelt. Voor het bezuinigingsapparaat gelden dezelfde overwegingen en daarom heeft de commissie haar denkbeelden belichaamd in een ontwerp van wet- In dit ontwerp staat het adviseerende karakter van het apparaat op den voor grond het raadt steeds ten aanzien van de financieele zijde der verschillende onderwerpen, welke aan zijn zorgen zijn toevertrouwdde regeering beslist. Mond- en klauwzeer. Volgens een mededeeling in het officieel orgaan van de Hollandsehe maatschappij van landbouw is het aantal gevallen van mond- en klauwzeer zoo groot, dat het plan, dat oorspronkelijk in de bedoeling heeft gelegen, namelijk gelegenheid te <even tot gratis inspuiten, is opgegeven. Wel worden nog meermalen de aangetaste veestapels ingespoten, doch de naburige veestapels niet. In het algemeen dienen de ambtenaren van den veeartsenijkundi- 'gen dienst het serum alleen daar aan te wenden, waar het reden van bestaan heeft Doet een veehouder bijv, pas aangifte als de halve veestapel reeds is aangetast en de andere helft dus zeer waarschijnlijk ook reeds besmet is, dan kon het serum beter elders worden gebruikt. De heer Huisman, secretaris der maat schappij, betwijfelt zeer of de ziekte ge zien de sterke verbreiding, nog te keeren zal zijn. Gelukkig is het verloop nogal licht Een Amerikaansch duel. De politie te Boedapest houdt zich be zig met het lugubere naspel van een zoo- jenaamd Amerikaansch duel, dat twintig jaar geleden een beursagent en een leeraar met elkaar aangingen. Dengene, die het zwarte balletje trok, zon verplicht zijn na twintig jaar een einde aan zijn leven, te maken. Het lot wees daarvoor den beurs agent aan. Gedurende vijftien jaar ont ving deze op den dag, waarop het duel had plaats gehad, een genummerde aan maning, inhoudende, dat zijn leven neer een jaar korter was geworden, en dat hij nog maar zooveel jaar te leven had. Vijl jaar geleden ontmoetten de twee elkaar. Dit maakte op den leeraar zoo'n indruk, dat hij den vlucht nam, en een paar dagen later maakte hij een einde aan zijn leven. Met de brieven was het echter niet ge daan. Even stipt als te voren ontving de beursagent ze geschreven door den overledene. Op den duur waren zijn ze nuwen daar niet tegen bestand. Hij sprak een vriend over het geval, blijkbaar om rich lucht te verschaffen. Doch de angst werd hem tenslotte de baas; hij maakte een eind aan zijn leven, door zich voor een trein te werpen. De onderzoekingen heeft de politie nog niet veel verder gebracht: zij vermoedt dat de afzender van de brieven der laatste vijf jaren een gemeenschappelijke kennis van beide duellanten is, wien de leeraar voor zijn dood met de verzending van de toen reeds vooruit geschreven brieven be lastte. Zeventig vissehers ver dronken. In de Witte Zee zijn door den storm 10 Noorsehe visscbersvaartnigen vergaan De bemanning van vier vaartuigen kon gered worden. Die der overige schepen is verdronken. Er moeten 70 menschen om gekomen zijn. Een brutale inbraak. Een brulale inbraak, gevolgd door een spannende jacht op de dieven, is Zater dagnacht gepleegd in e?n filiaal van de Dresdnerbank, gelegen vlak over de Kaiser Wilhelm Gedachtniskirche op het drukste puut van BerlijnschdWéSfên. De bende, die reeds sedert eenige nachten de voorbereidin gen had getroffen,was er in geslaagd door de kelders van het. huis, waarin de bank ge vestigd is, in de safe-inrichting door te dringen. Kier poogden zij de brandkasten open te breken met behulp van een mee gebracht zuurstofapparaat. Door een on handige beweging met het toestel geraakte echter een kist met chequeboekjes in brand Op dit oogenblik kwam een in bet gebouw wonend advocaat, 'n lid vsn den Pruisisehen Landdag, thuis. Hij bemerkte, dat er iets niet in den haak was en waarschuwd den portier van de bank De zoon van een in het huis wonend koopman had intusschen, vermoedend dat er brand in de kelders was uitgebroken, zich terstond naar beneden begeven Tot zijn verbazing stond de toegangsdeur tot de kelders open eD door de deur zag hij de schaduw van mannen De zoon haastte zich weder naar boven en waarschuwde de politie Toen de agenten kwamen waren de in brekers verdwenen en was de kelderdeur weer dicht. Wel konden de agenten con stateeren dat de dieven eerst met valsche sleutels waren binnengedrongen in een wijnkelder en daar een gat in den muur hadden g;maakt, waardoor zij zich toe gang tot de bank hadden kunnen ver schaffen. De inbrekers hadden enkele nachten het geboorde gat weder op han dige wijze gecamoufleerd. Ze hadden hun werktuigen klaarblijkelijk geleidelijk mede gebracht en met de mogelijkheid van brand bij de behandeling van het zuur- itofapparaat gerekend, want men vond ter plaatse een door de mannen meege bracht minimax-bluschapparaat. Ze hadden echter niet vermoed, dat de rook die door den brand van de chequeboekjes was ontstaan, ook in bet hnis doordrong. Na hun ontdekking gingen de inbrekers er snel van door, zonder een van de in safe slaande aan de bank toevertrouwde koffers met kostbaarheden, mede te nemen. Daar ze het gebouw onmogelijk had den kunnen verlaten, doorzocht de politie nu het heele huizenblok, dat bovendien omsingeld werd. Spoedig bemerkten de genten, dat twee mannen van de zolders van het gebouw op het dak kwamen Met de revolvers in de hand begonnen zij de vervolging, 't geen ondanks het nachtelijk uur in de levendige Tauent- zienstrasse bemerkt werd, zoodat weldra een groote menigte met spanning de jacht volgde. De agenten konden van hun re volvers geen gebruik maken, doordat de inbrekers zich achter schoorsteenen ver borgen hielden zij besloten daarom te wachten tot het aanbreken van den dag voor zij tot den aanvai overgingen, 's Och tends waren de inbrekers echter spoorloos verdwenen. Uit het onderzoek is nog gebleken dat de inbrekers zeer voorzichtig te werk zijn gegaan. Nergens werden vingerafdrukken gevondenover hun schoenen hadden ze dikke sokken aangetrokken, die in den kelder lagen. Oe bruidschatop afbetaling Caroline Rittenberg, de dochter van den millionair uitgever van geïllustreerde tijd schriften voor de jeugd, reikte Erank Preston de hand voor het leven. Volgens den wensch van wijlen haar vader werd zijn testament eerst na het huwelijk bekend gemaakt. Rittenberg had op zijn dochter een bruidschat van 300.000 dollars vastge zet, welke echter in termijnen betaalbaar is, zoodat niet dadelijk over het geheele kapitaal kon beschikt worden. Kraohtens de testamentaire beschikkingen kreeg mevr. Preston na het huwelijk 10.000 dollars uitbetaaldbij het begin van haar 26e levensjaar krijgt ze er weer 600 en de derde termijn ad 10.000 dollar, vervalt, op haar 30en verjaardag. Op haar 85e jaar krijgt ze nog 16.000 dollar als vier den teimijn. Maar de rest van het kapi taal is eerst op haar 40e jaar tot haar beschikking. In geval van vroeger over lijden valt de erfenis aan haar kinderen en als de echt zonder nakomelingschap blijft aan den Dierentuin in Nieuw York. Als reden voor deze vreemde bepalingen geeft de erflater op zijn nauwkeurige psy chologische kennis der diverse fasen in het leven der Amerikaansohe vrouwen. Volgens zijn overtuiging mag men een jonggehuwde niet te veel geld in handen geven, daar ze alles in tooi zal beleggen om haar man maar te behagen. Enkele jaren later is het huwelijk meestal geconsolideerd en streeft de man er naar de wenschen zijner vrouw te vervullen. In deze levensperiode de vrouw zal dan meestal om en bij 25 zijn heeft ze niet noodig om over geld te kunnen disponeeren. Heel anders is echter de situatie na weer vijf jaar in den echtelijken staat. Nu heeft de vrouw een eigen fonds wèl noodig om den echt- Mijnhardt's HoesltablettEi». Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. genoot te behagen. Bij toenemenden leef tijd hangt de mannenwereld meer aan den mammon dan in de jeugd. Dit geval wordt speciaal actueel, zoodra de vrouw haar 40ste levensjaar bereikt. De Amerikaansche jurislenwereld prijst dit testament als bijzonderhandigopgesteld, vooral doordat er nu bij slechte vermogens- omstaudigheden in de diverse levensfasen steeds een appeltje voor den dorst is VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. April 3 Goes, kearenhuis, erf en luin. Pilaar 4 Kattendijke, inboedel, van Dissel. 5 Kloetinge, woonhuis m.t slagerij,erf en tuin, van Dissel. 10 Goes, villa „Eigen Haard", van Dissel. 11 Goes, inboedel, de Kok. 12 Yerseke, bouwland. Pilaar en van Dijke. 13 Wemeldinge, wo-on- en winkelhuis, Kram. 13 Wemeldinge, win'jelin.enta, is en meu belen, Kram. 18 Kapelle, buis met wa„enmakerij, erf, tuin en boomgaard, Kram. Baarland, boerenenspan. Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maart 30 Prins van Oranje, Ingelanden-verga dering „Breede Watering bewesten Yerseke". Landbouw-Bioscoop, Raspoetin „De Heilige Duivel". April; 6 Landbouw-Bioscoop, „Vader", met Emiel Jannings. 10 12 en 13, Prins van Oranje. Onder ling Kunstgenot, ,,'n Spaak in 't wiel". 13 Landbouw-Bioscoop, „Ben Hur". 27 Prins van Oranje, feestavond her denking 25-jarig bestaan „Onderling Kunstgenot". Landbouw-Bioscoop, „De negerhut van Oom Tom". AANBESTEDINGEN. Maart: 30 Goes, schoonmaakwerken openbare gebouwen en scholen, Directeur van Gemeentewerken April: 3 Goes, verhoogen en gedeeltelijk ver zwaren van den zeedijk, Schenge- polder. 4 Rilland, herstel-, vernieuwing en on derhoud van die aarde-, kram-, rijs-, steenglooiïng- en andere werken, Ca- lamileuze Zimmertnanpolder. 4 Rilland, uitvoeren werken verzwaring en verhooging van den zeedijk en maken steenglooiïngswerken, Cala- teuze Zimmermanpolder. 4 Middelburg, verbeteren vee,-dam te Kamperland en plaatsen dukdalf te Kortgene, Ged. Staten. 11 Goes, aanbesteding delfwerk, „Bree de Watering bewesten Yerseke". WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor ïerseke Wien ongevetr 5 minuten later en voor Hanaweert ram --en half uw vroeger). Amaterdamscbe tijd. Dagen. 29 Mrt. 80 Apr. r 31 1 2 8 4 Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 8.49 9.33 2.07 2.48 10.17 11.09 8.26 4.20 11.50 5.08 5 52 0.32 1.08 6 23 7.01 1.31 2.01 7.21 7.47 2.19 2.46 8.04 8.25 2.59 8.21 8.41 9.00 VEILIN GSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES- Veiling van Dinsdag 27 Maart. APPELS: Goudreinetten f18 a f42, Zure Bellefleurs f 10 a f25, Zoete Belle fleurs f 10 a f 17, Westlandsche Belle fleurs f 10 a f 17, Court Pendu f 10 a f20, Eijsdenei- Klumpke f 13, Adams Permaim f 16. Rembour Mortier f 6 a f 14, Pomme d' Oranje f 10 a f23, Rei- netbe d' Or f 10 a f 13, Roode Paradijs f 10. Bramley Seedling f 14, TJziken f 10, Baldwin f 13, Meipipping 111 a f 12, Zoete Campagne f 10 a f 19. Zoete Rib- beling f 17, Zoete Arragaard f 10 a f21, Zoete Joop f9 a f 14, Zoete Ruster f 16, Huismauszoet 110 a f 19, alles per 100 Kg., PERENGieser Wildeman f 13 a f26, St. Remey f 19 a f26, Klaiperen f22 a f27, Stoofperen f24, Brederode f27, alles per 100 Kg.. DIVERSEN: Aardappelen f 2,70 a f 5.40, Koolrapen f3, Sjalotten f7 a f 13, Spinazie f24 a f 30, Uien f9 a f 17, Wortelen f 4,70, alles per 100 Kg„ Rhabarber f8 a f 11, Radijs f 4,20 a f 6, Narcissen f 4 a f 4,50, alles per 100 bos. Eieren f 5,30, Krop sla f7 a f 14, Roode kool f 14, a les per 100 Kg. MARKTBERICHT. GOES, 27 Maart 1928. Nieuwe tarwe f 11,59 a f 13,76 Nieuwe rogge f 12,25 a f Goudgerst f a f Haver f a f— Kookerwten f27,— a f27,50" Kroonerwten f 25,a f 27, Schokkers f20,— a f32, Bruine boonen f34, a f35, Maanzaad faf—, Karwijzaad fa f tanvoer boter pond. Aanvoer roomboter pond a f 1,15 Eiereu per 100 stuks f4,80 Soter per kilo f 1,80 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,20 Middenprijs boter per J kilo f 0,90 a f 0, Boter aan particulieren f 1,a f 0, Eieren aan particulieren verkocht 6 cent. Ganseieren groote 13 cent. Kleine 10 cent. Eendeneieren f 4,80 per 100 stuks. Poeleieren 4 cent Middenprijs afwijkende boter f 0,per p Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Peveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 37700 stuks. Prijs f5,10 a f 0,per 100 stuks. ROTTERDAM, 27 Maart 1928. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 204 paarden, 0 veulens, 0 ezels, 1424 magere runderen, 852 vette runderen, 189 vette kalveren, 140 graskalveren, 255 nuchtere kalveren, 105 schapen of lam meren, varkens, 129 biggen, 8 bokken of geiten, 21 overloopera. Prijzen per i kilokoeien van 30 tot 32J tot 41 tot 44 tot 48 tot 50 ct., ossen van 89 tot 41 tot 4 4 tot 48 tot 60 tot ct., stieren van 85 tot 39 tot 48 tot 45 tot ct., kalveren van 68 tot 62J tot 72J tot 77J tot 90 tot 95 et., schapen tot f 0,per pond, lammeren f 0,tot f 0, per stuk, varkens tot tot et. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 190 tot f 390 tot f kalf- koeien f 200 tot f400, stieren f120 tot f 490, pinken f 90 tot f 180, vaarzen f175 tot f225, paarden f200 tot f850, slachtpaarden f 100 tot f 200, hitten f 150 tot f200, veulens ftot f biggen f 7 tot f 13, biggen per week f 1,25 tot f0,overloopers f 15 tot f30, gras kalveren f tot f fok nuchtere kal veren f 18 tot f28, slacht nuchtere kal veren f8 tot f 11. MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar in Aardappelen, Groenten en Fruit, Nasaaukade 158 Amsterdam. Marktoverzicbt dar vorige week. Zeeuwsche Blauwen gaan vlugger dan de Bonten, dit komt door het prijsver schil van 50 a 75 cent per H.L. Van Bevelanders klagen de koopers over blauw onder de schil, Spnische en Flakkeesche Eigenheimers geen aanvoer, hier naar is ook geen vraag meer. Blauwe en Bonten poters gevraagd. Friesland geen aanvoer 'Vlaamsche klei Industrie gevraagd. Vlaam sche zand Industrie geen aanvoer. De eerste Winter Malta's zijn te Amsterdam aangekomen, en waren zeer kleingrove poters met een enkele grootere er door, hiervoor betaalde men 16, a 17 gulden per 100 K.G. IJpolder en Haarlemmer meer geen aanvoer. Prijzen waren heden 27 Maart 1928 ZEELAND: p. H.L. of 70 K.G. Laagst Hoogst Bonten f 6,75 f 7,26 Bonten poters f 8,60 f 8,75 Blauwen f 6,-f 6,50 Blauwe poters f 8,60 f 8,76 Blauwe Eigenheimers f 5,60 f 5,75 Bevelanders f 6,50 f 6,76 Bonte star f 0,f 0, Roodster f 5,60 f 5,75 Bravo f 0,f 0, Industrie f O,f 0, Eigenheimer» f 0,f 0, Uien per 60 K.G. f 9,f 10, Vlaamsche fiigenh. f 8,50 f 4,— Industrie f 0,f ,0— klei Industrie f 4,40 f 4,50 Zand Industrie f O,f 0, Zand Eigenheimers f O,4 0,—

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 2