Moeders Sport Stadsnieuws het vóór en tegen werd met de stemmen van de heeren Simonse en Raas tegen, besjqten om een eventueel toekomstige straat de benaming te geven van Burge meester van Cittersstraat. Een bouwver- bod werd vastgesteld voor verschillende plaatsen in de kom. Na breedvoerige be spreking werd een verordening tot stand gebracht betreffende het gebruik van hel groote lokaal der O. L. school door vör- eenigingen en voor vergaderingen. Op een verzoek van den heer de Munck te Bors selen, wien geen concessie meer wordt Verleend voor den autodienst Borsselen Goes, om medewerking van den raad tol behoud van dezen dienst, wordt gunstig beschikt. Bij de rondvraag vestigt de bee Steketee de aandacht van B. en W. op het ziekenhuis aan den Slaakweg. Hij vraagt of dit niet kan worden verkocht, B. en W. zeggen toe, de volgende ver gadering met een voorstel dienaangaande te willen komen. Zaterdag werd alhier een verga dering gehouden van aandeelhouders der weegbrug ,,de Verwachting", die thans wordt geliquideerd wegens opheffing. De eimdirekening bedraagt in ontvangst f 992,59 de uitgaven f 863,39, met een goed slot van f 129,20. Met goedvipdenf, der ver gadering wordt besloten hiervan f 120, uit te keeren aan de aandeelhouders en de rest ad f9,20 in te houden voor nog eventueel te maken onkosten. Mochten deze niet meer worden gemaakt, dan zal dit laatste bedrag gestort worden in de kas van het algemeen burgerlijk armbe stuur. De voorzitter memoreert de op richting der brug in 1896, en dankt den secretaris-penningmeester voor zijn lang durig beheer. Hij hoopt dat de nieuwe bruggen, dezelfde resultaten zullen mogen opleveren dan de nu geliquideerde. De oudste dier aanwezige aandeelhouders dankt den voorzitter voor de langdurige leiding in dezen, waarna de vergadering wordt gesloten. Kattendijke. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering waren alle leden aanwe zig. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter deelt den heer Hundersmarck mede, dat hij op het kadaster heeft ge ïnformeerd over de betaling van de grond lasten en dat de gemeente als grootste be zitter het biljet krijgt. Hoe er met de eigenaar van het vroegere fabriekje ge rekend wordt, is geheel een zaak van de gemeente en den eigenaar. De heer van der Kemp bespreekt het vervolgonderwijs en deelt den voorzitter mede, dat B. en W. in een volgende vergadering mei een voorstel zullen komen, ook wat mini mum-aantal leerlingen betreft. De rekening 1926 is door Ged. Sta ten definitief vastgesteld. Mededeeling aanneming benoeming lid Armbestuur door den heer D. van 't Hof en proces-verbaal van kasopneming bij den ontvanger. Reglement burgerlijk armbestuur wordl aangevuld met een artikel over uitbeste ding armen in gezinnen. De begrooting 1927 wordt gewijzigd, die over 1928 is goedgekeurd op een enkele wijziging na, wat thans wordt vast gesteld. Het kohier hondenbelasting 1928 wordt vastgesteld. Aan M. van der Vliet wordt geen sub sidie verleend tot het gaan naar Canada. De grafdelver G. Goedhart wordt tot wederopzeggings toe benoemd op f 70,- en f5,voor zegelplakken. Wordt medegedeeld wat de afrastering op het do/p kost en is Hundersmarck er tegen, dat ook bij B. Smits afrastering gemaakt wordt. Hij en van der Kemp vonden het onnoodig dat met de omlig- Üggende bewoners eerst onderhandeld was. Met 4 stemmen is besloten, tegen van der Kemp en Hundersmarck, buiten stemtming C. Molhoek, dat ook bij B. Smits de af rastering geplaatst wordt. Ook besloot de raad met de stem van Hundersmarck tegen, dat de straal bij van Koeveringe ter weerszijden ge maakt wordt. De toren eischt verbetering, wat goed wordt gevonden. Na nog enkele vragen van onderge schikt belang zijn beantwoord, sluit de voorzitter de vergadering. Kapel Ie. Ons wordt meegedeeld, dat door het bestuur van de veilingsvereeni- ging K. B. en O. alhier, het verzoek van de Tuinbouwvereeniging Kapelle en Om geving is ingewilligd. Verzocht werd om in de morgenuren inplaats van des namiddags te beginnen met veilen van aardbeien, zacht fruit en jonge groenten, omdat dan nog op den- zelfden dag de plaats van bestemming kan bereikt worden. Zeker zal deze getroffen maatregel door teler en kooper toegejuicht worden. Krabbendijke. De heer J. Deij, be noemd hoofd van de Mamixschool te Souburg, heeft tegen 1 Juni a.s. eervol ontslag aangevraagd als hoofd der Herv. School alhier. Door Dr. Hondelink zal een cur sus gegeven worden in „Eerste Hulp bij Ongelukken". Het aantal deelnemers bedraagt 12. i Kortgene. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Kortgene de heer J. C. Schuilwerve, secretaris dier ge meente. Middelburg. De Provinciale Commissie in Zeeland van het Nederlandsch Jonge- lings-Verbond, besloot de Provinciale Bondsvergadering te Middelburg te hou den op Maandag 9 April, Tweeden Paaschdag, in het Schuttershof. In de morgen vergadering zullen zaken van huishoud©lij ken aard aan de orde ge steld worden, in de middagvergadering zal een bondsbestuurder spreken over het a.s. jubileum van het Verbond. De M. T. V. Wilhelmina en de C. J. M. Padvinders troep zullen dien middag hun medewer king verleenein. De avondvergadering zal worden ge houden in de Koorkerk, waar verschillen de sprekers het woord zullen voeren. Deze Bondsvergadering zal in verband met het 75-jarig bestaan zeer belangrijk zijn. De Prov. Commissie ontving nu reeds toezegging van 450 leden uit Zeeland, dat zij 16 Mei naar Amsterdam liopen te gaan, waar het jubileum zal worden her- da.cht. Het totaal aantal leden dat naar Amsterdam hoopt te gaan is reeds, de 5000 gepasseerd. Ovezand. Donderdagavond vergader den alhier de leden van de kolen vereeni ging „Eendracht Maakt Macht" in het café van J. van Gessel. Er waren 39 leden aanwezig. Uit de verantwoording bleek, dat er in het afgeloopen jaar zijn aangekocht 2502V2 H.L. kolen. De to tale ontvangsten bedroegen f 4575,63 en de uitgaven f3885,96. Er is dus een sal do van f689,67, het tegoed der leden was f 107,10, het bedrag der reservekas was f582,57. De beide aftredende be- tuursleden C. de Jonge en J. van Ges sel werden herkozen, terwijl in de va cante plaats werd gekozen A. v. d. Vel de. Verder werd besloten om de kolen, die nog in het pakhuis zijn opgeslagen, tegen den kostenden prijs aan de leden te verkoopen en aan huis te bezorgen. Daar het bestaande pakhuis der vereeni ging ontruimd moet worden en de eige naar het niet meer wil verhuren, volgde een bespreking over een nieuw pakhuis. Er was een voorstel van het bestuur om een reeds bestaand schuurtje aan te koo- pen, dat na een kleine verandering ge schikt is voor kolenpakhuis. Dit voorstel werd niet aanvaard. Het bestuur zal uit zien naar een andere opslagplaats, waar over dan begin April een buitengewone ledenvergadering zal plaats vinden. Alhier is opgericht een varkens- vereeniging onder den naam „Steun El kander". 17 personen zijn als lid toe- jetreden. Tot voorzitter is gekozen de ïeer A. v. d. Velde. Vrijdagavond hield de Chr. Jon ge lings vereeni ging „Obadja" in een der schoollokalen haar jaarfeest. Door den Eere-voorzitter Ds. Kalshove werd het inleidingswoord gesproken, waarna den avond verder met zang en voordrachten werd doorgebracht. Het lokaal was ge heel gevuld. Wolphaartsdijk. Vrijdag j.l. werd al hier ten overstaan van Notaris van Dissel te Goes, verkocht een woonhuis en schuur met tuin, groot 3 A. 4 c.A. Kooper werd de heer J. Verschuure voor de som van f2390,plus 81/2 0/0 onkosten. Wissenkerke. Te Utrecht slaagde voor het examen Ned. Handelscorrespondentie de heer C. J. Wisse alhier. Yerseke. Vrijdagavond vergaderde de raad geheel voltallig. De voorzitter wenschte de leden een gelukkig jaar. On der de ingekomen stukken bevond zich het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Hoofd van school I vraagt verlaging van huishuur van zijn ambtswoning. Het voorstel van B. en W. tot het rooien van 9 olmenboomen, staande langs de begraafplaats aan de Damstraat, werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij het voorstel tot wijziging en aan vulling der politie-verordening (tot doel hebbende de vermakelijkheden (muziek en dans) op de Zondagen en diChr. feest dagen te verbieden) voerden verschillend© sprekers het woord. Het voorstel wordt aangenomen met 7 voor en 4 tegen. A.s. Kerstdag en Nieuwjaarsdag zal er geen muziek voor den dans in de her bergen te Yerseke zijn. Benoemd werden tot leden der com missie tot wering van het schoolverzuim de heeren P. Bustraan en E. van Es, inplaats van de heeren Willemse en Bom die voor hunne benoeming bedankten. In verband met de uitvoering der mo tor- en rijwielwet werd besloten, de gren zen der bebouwde kom der gemeente Yerseke vast te stellen vanaf de sluis op den Dam, tot en met de woning van den heer Buteijn aan de Grintweg, dit van hoofdwegen. Voorts wordt van den raad verwacht een uitspraak over de uit voering van werken aan de gemeentescho len, dit volgens een opgemaakt bestek van ongeveer f8800,De heer Bom ver klaart zich' hiertegen omdat zijn inziens de kosten te hoog zijn. De heer Willemse vindt het jammer, dat hij niet tegenwoordig geweest is bij de commissie die hier kwam om inspectie le houden van Ged. Staten. De heer Wil lemse sluit zich aan bij den heer Bom, De heer Ossewaarde is verwonderd dat B. en W. in deze niet met een voor stel komen. Den financioelen toestand van Yerseke beziende, acht spr. deze bedra gen niet te hoog. Hij geeft den, raad in overweging het plan zooals het is, aan te nemen. De heer Scheele doet het voorstel, om ten behoeve van deze zaak een lee- mng te sluiten, groot f 9000, De heer de Koeijer zegt, dat hij zich hiermee kan vereenigen. Het voorstel van den heer Scheele wordt verworpen. De heer Bom doet het voorstel, om indien B. en W. een bedrag hebben, dil alsdan te besteden aan het doel. Dit voorstel wordt aangenomen. Besloten wordt nog aan Ged. Staten te vragen, de bijdrage voor de werkw schaffing voor 1928 toe te staan, en deze uit te betalen voor die begrooting klaar is. Voetbal. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: MiddelburgVlissingen 2- 3 T. A. C.Zeelandia 13 BredaniaBreda 1 0 Alliance-D.O.S.K.O. 0-1 Zuidelijke 3e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: GoesMiddelburg II 0—4 WalcherenSinoto 1—0 Vlissingen IIZierikzee 11 HulstZeelandia II 140 De stand van de Zuidelijke 3e klasse is tot op heden: Zierikzee Walcheren Hulst Goes Middelburg II Temeuzen Vlissingen II Sinoto Zeelandia II 12 11 ïi ïi 10 10 9 11 11 0 1 10 18 31-21 15 30-20 14 35 —17 14 30-21 13 32-16 12 28- 18 5 11-21 4 15-37 1 16 -59 GOES—MIDDELBURG II. Gisterenmiddag had alhier aan den Pol- derschen weg op het terrein van Goes, begunstigd door echt voorjaarsweer, de ontmoeting plaats tusschen Goes en Mid delburg li. Als om half drie scheidsrech ter Maurer liet beginsignaal geeft, stellen beide elftallen zich op. Direct is het een vinnige strijd en Middelburg stormt, ge steund door den wind en de zon in den rug, op het doel van Goes af, maar geen schijn van kans wordt gegeven. Dan neemt Goes het offensief over. maar toch blijven doelpunten uit. Toch wordt voor de rust bet meest op de helft van Mid delburg gedomineerd, maar als er een doorbraak van M'burg volgt, wordt hel doel bereikt; er wordt geschoten en.... 10 voor M'burg. Tot de rust blijft het zoo. Als na de rust Goes zon en wind in den rug mee krijt, wordt direct op het doel van Middelburg afgestormd, maar door het goede back-stel en veel geluk van den keeper, kan Goes het net niet vinden. Als M'burg weer eens door breekt springt de back van Goes boven op een speler van M'burg, waardoor een strafschop wordt toegekend en in een doelpunt wordt omgezet (02). Niet ontmoedigd speelt Goes verder, maar door veel pech ziet zij haar werken niet be kroond. Telkens worden angstige momen ten voor het M'burg-doel beleefd, maar het wil niet lukken dat Goes een puml kan scoren. Dan valt Goes in een ver slapping en binnen enkele minuten wor den nog 2 doelpunten door M burg ge scoord, zoodat het einde met 40 in hel voordeel van Middelburg II eindigt. Automobielen. 333 K.M. per uur. Captain Campbell is er gisteren in geslaagd, met een Napier-wagen het we reld-snelheidsrecord voor automobielen te te verbeteren en te brengen op een uur gemiddelde van 206.956 mijl, dit is 333 K.M. Op 4 Februari 1927, dus ruim een jaar geleden, slaagde Campbell er in, met zijn Blue Bird-wagen het wereldsnelheids record te brengen op 174 mijl per uur of 280 K.M. Luchtvaart. Spelen met den dood. Zoebkof, de echtgenoot van prinses Victoria van Hohenzollern, heeft in een gesprek met een vertegenwoordiger van de „Lokal-Anzeiger" medegedeeld, dat het echtpaar zich sedert maanden bezig houdt met het plan van een oceaanvlucht DuitschlandAmerika. Het is reeds in de kleinste bijzonderheden uitgewerkt. Het Wrijft ©en weinig PUROL tusschen de handen en strijkt het door de haren Uweï kinderen; hoofdhuid en haar blijven-dan s-ein en, gezond e i de groeikracht der haren wordl er door bevorderd, 't Voldoet iedereen. vliegtuigtype en de bestuurder, een Rus, zijn reeds gekozen. Zoebkof zal met zijn landgenoot het vliegtuig besturen, hoewel hij geen piloot is. De zuster van den ex- keizer zal eventueel als eenige passagiere aan de vlucht deelnemen. Omtrent den datum van den tocht wilde Zcebkof zich evenwel nog niet uitlaten. „Onderling Kunstgenot". De. tooneeUvedstrijd, ter gelegenheid van het jubileum van „O. K." georganiseerd, behoort tot bot verleden. Zaterdag trad in het Schuttershof de laatste vereeniging op. ,,J.an van Beers" uit Utrecht ver tolkte voor een overvolle zaal het too- neelstuk „Freuleken' van Roelvink. Even als op de vorige wedstrijdavonden bracht de heer D. A. Conslandse ook Zaterdag spelers en publiek dank voor hei gebo- dene en voor de opkomst. „Freuleken" werden door O. K.'s voorzitter fraaie bloemen overhandigd. Van stukken en spelers hebben we ge durende den wedstrijd' ip de „Goesche Courant" niet op de gebruikelijke wijze ■vaagd, en we willen ons dus ook van de „totaal-critiek" onthouden, teneinde la ter de jury in deze kolommen aan het woord te laten. Wel mag hier echter thans reeds ge constateerd worden dat het plan van „O. K". om een wedstrijd te organiseeren, al leszins slaagde. „O. K." heeft Goes ge durende dit seizoen vier mooie tooneel- avonden gebracht en Goes heeft dit op verheugende wijze gewaardeerd. Alle op voeringen gingen voor geheel gevulde za len. Aanvankelijk stonden we eenigszins sceptisch tegenover de optimistische ver wachtingen van het bestuur van „O. K. doch de uitkomst heeft geleerd dat opti misme in deze gewettigd was. Een volko men artistiek succes heeft het vertrouwen van „O. K." in den kunstzin van het Goe sche publiek beloond. We verbeugen er ons van harte over en we hopen dat de tooneeUvedstrijd van 1927-1928 voor „O. K." aanleiding moge zijn dat de vereeni ging ook in de toekomst het trait d'union zal worden tusschen de tooneelspeeilkunst (beroepskunst of goed dilettantisme) en het gedeelte der Goesche bevolking, dat deze kunst naar waarde weet te schatten. Dezer dagen zullen in ons blad de toe wijzing der prijzen door de jury en bet resultaat van de stemming over de pu blieksprijs, bekend worden gemaakt. V. P. z. In het Landbouwhuis alhier is Vrijdag onder presidium van den beer ïl. A. Banken de ledenvergadering gehouden van de V. P. Z. De Voorzitter spreekt in zijn openings woord de hoop uit, dat 1928 weer even gunstig voor de leden mag zijn als 1927. De pluimveeteelt was een van de weinige takken van het landbouwbedrijf, waarover Spr. in 1927 niet heeft hooren klagen. Toch is ook hier nog wel een en ander te verbeteren. Spr. wijst er verder op, dat de provinciale legwedstrijd tot stand is gekomen en brengt dank aan den heer Rottier voor zijn hulp en bereidwilligheid. Wel is de leg, dank zij sneeuw en regen, nog niet zoo gunstig, maar Spr. hoopt, dat dit nog ten goede zal veranderen Spr. moet verder nog enkele woorden wijden aan het door den heer Kramer te Middelburg bij de opening van de pluim veetentoonstelling gesprokene. Men verweet daar het H.B. van de V. P. Z. dat dit de afdeeling Walcheren zou willen „knoeien». Dit ontkent Spr. ten stelligste. Dhr. Kramer stelde het voor, alsof de geopende legwedstrijd er een was voor Walcheren. Dit is onjuist. Het is er een voor geheel Zeeland. Dan de kwestie der eierveiling. Als het aan Spr. ligt, zal hij gaarne medewerken aan één groote eierveiling voor Zeeland. Maar dan moeten de veilingen meewerken. En het is Spr. gebleken, dat de veilingen huiverig zijn, het risico te dragen van een eierveiling. Spr. heeft op alle manieren pogingen aangewend en vele besprekingen gevoerd. Maar alles is tot heden zonder resultaat gebleven. Verder deelt de voorzitter mede, dat het V. P. Z. pluimveevoeder, te Goes gefa briceerd, een steeds grooter afzetgebied krijgt. Spr. dringt aan op nog grooter af name. Het Bestuur heeft een speciale voeder- commissie ingesteld. Ter bevoegder plaatse is aangedrongen op uitbreiding van den voorlichtingtsdienst voor de pluimveeteelt. In dit verband richt de voorzitter een woord van dank en waardeering tot den heer Van Asperen Vervenne, den pluim veeteelt-consulent, die de pluimveeteelt in zulk een uitgestrekt gebied moet na gaan. S Besloten wordt aan de landbouwten toonstelling te Zierikzee op de gewone "voorwaarden het gebruikelijk subsidie toe te kennen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. M. Slegt, is het volgende ontleend Het ledental steeg van 1209 op 1286. Dit moet nog veel grooter worden, spe ciaal in St. Philipsland en Oostelijk Zuid-Beveland. De fmancieele toestand der vereeniging is gunstig. Dit jaar werden door den heer Van Asperen Vervenne 88 toornen goed gekeurd (vorig jaar 71), Er zijn nu zes goedgekeurde fokstations (vorig jaar 3). Uit jaar werden twee pluimveetentoonstel lingen gehouden, waarvan er één door de sneeuw mislukte. De verzending van het slachtpluimvee had regelmatig plaats, maar kon nog beter georganiseerd worden. Nadat spr. nog herinnerd heeft aan de. mislukte besprekingen over de eierveiling, eindigt hij zijn verslag met het voorlezen van de verslagen der afdeelingen Oostburg en Zuid-Beveland. De rekening wijst aanontvangen f 2157,26'/, (waarbij inbegrepen een batig saldo van't vorig jaar groot f 1139,02'/,), uitgaven f 873,63, alzoo een batig saldo von f J283,63'/j, De afdeeling Tholen dringt aan op meer subsidie voor tentoonstellingen. Het bestuur stelt voor een propaganda boekje uit te geven voor de V. P. Z. en voor het V, P. Z veevoeder en daarvoor een bedrag van f 100 op de begrooting te brengen. Dit wordt aangenomen. Besloten wordt lid te worden van de Z. L. M. en den heer Siebenga, secr. der Z. L. M. uit te noodigen de bestuurs vergaderingen bij te wonen. De vergadereng verzoekt den heer Van Asperen Vervenne pogingen aan te wen den een cursus ter opleiding voor pluimvee onderwijzers te krijgen, zoo mogelijk te Roosendaal of Breda. De post buitengewone subsidies aan afdeelingen wordt van f 50 op f 150 ge bracht. De afdeeling Hulst zal hiervan f 50 ontvangen. Over den legwedstrijd worden uitvoe rige besprekingen gevoerd. De secretaris wil een besluit nemen den wedstrijd met October stopzetten of dien voortzetten. Dhr. Trimpe zou vooral den wedstrijd over twee, liefst over drie jaar willen doen plaats hebben. Dan is de waarde voor de practijk des te grooter. Besloten wordt de mogelijkheid open te stellen den legwedstrijd ook volgend jaar voort te zetten. Het bestuur krijgt machtiging deze zaak nader uit te werken. Nadat de begrooting voor 1928 is vastgesteld, wordt besloten de volgende algemeene vergadering te houden in de plaats waar de tentoonstelling wordt ge houden. Eerst is Hulst daarvoor aan de beurt, daarna Walcheren. Ook zal dezen zomer een excursie worden gemaakt naar den legwedstrijd te Vlissingen. De afgevaardigde van Schouwen vraagt den aanwezigen naar de ervaringen bij hun kippen met het voer der V. P. Z. De voorz, en versohillende heeren dee- len mede, dat de kippen het graag eten en dat de hoeveelheid eieren zeer tot tevredenheid stemt. Heeft men klachten, dan wende men zich tot de voedercom missie der V. P, Z. De omzet neemt steeds toe. Verschillende heeren begrijpen de hou ding van het Bestuur der afd. Schouwen niet, dat aan het pluimvee-voeder van een particulier een zeker cachet geeft en dat van de eigen organisatie niet wil. Het abattoir. De opening van het abattoir zal naar alle waarschijnlijkheid 5 Maart plaats hebben. to Landbouw-Bioscoop. De „Groote Parade" opende de rij dei' oorlogsfilmen. Welke rolprent haar zal sluiten is door niemand ter wereld, die weigert om het met de waarheidsliefde op een accoord je te gooien, te zeggen. Vooralsnog ds de laatste oorlogsfilm (dank zij de finantieele uitkomsten van de eerste strijdfikn en dank zij het te kont aan oorspronkelijkheid der filmdirecbeunen in Hollywood) «liet in het zicht. Ook op het wifite doek zullen we voorloopig den wereldoorlog, die de menschheid nu al 14 jaren parten speelt, in diverse scha keeringen geserveerd krijgen. Als dit steeds geschiedt op de wijze waarop de regisseur van „De schande van het regi ment" ons bedient, kunnen we er vrede mee hebben. Terwille van het scenario, de regie en het spel der hoofdpersonen in deze film neemt men den wereldoorlog gaarne op den koop toe. Temeer omdat de nachtmerrie der volken van 1914 in „De schande van het regiment" slechts een on dergeschikte rol speelt, ja niets meer is dan een achtergrond welke ongetwijfeld een en ander met reclame, doch ongeveer niets met den kunstzinnigen opzet van het scenario uitstaande heeft. De film is een greep uit het soldatenleven en kon even goed als van het Fransche slagveld, uit een kazerne zijn gehaald. Het soldatenleven is rijk aan humor en de samensteller van „De schande van het regiment" heeft deze humor op aller-

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2