Uit de Radiowereld W etenscbappen. ProVincienieuWs Radio - belas tan g Een buitengewoon onaangename indruk schrijft de 'beer J. Corver in „Radio Express" is bij ons gewekt döor de lezing van de memorie van antwoord van den minister van Waterstaat op liet voor- lioopig verslag der Tweede Kamer be treffende bet beruchte radio-wet je. Niet omdat er bijna uitsluitend dingen in staan, waarmee we bet onmogelijk eens kunnen zijn. Maar vooral om die manier van argumenteeren, die te veel op open lijke voor-den-gek-houderij van Kamer en publiek. Daar wordt de heffing van tien gut- den per jaar per toestel, die de over- groote meerderheid .dier omroepvereeni- gingen verklaart niet noodig te hebben, ge motiveerd door een vergelijking te trek ken met de gewone telefoon. Ieder kan een telefoontoestel aanschaffen, zooals ieder het een radiotoestel kan doen. Maar aan bet telefoontoestel beeft men pas wat als er een dienst is, die voor lijnen zorgt, waarlangs men niet anderen kan sprekendat men daarvoor betaalt, is billijk. En nu wit de' Nederlandsche staat ons ook voor een radio-toestel laten be talen voor die diensten, welke die staat bewijst om ons wat te booren te geven. De wijze, waarop de aan het woord zijride weldoeners dier menschheid zich bier op een voetstuk plaatsen, alsof zij ons bet genot der radio bezorgd hebben en zullen bezorgen gaat tocb in het licht der nuchtere feiten werkelijk te ver. Het is een zoo botte miskenning van hetgeen op omroepgebied in Nederland uit de luisteraars zelf is voortgekomen, een zoo Verwaten zich kronen met den krans, die toekomt aan mannen, die on der niet veel anders dan stille tegenwer king toch enorm veel tot stand brach ten, dat 't in één woord belachelijk is. Nu zou ook dit nog zoo erg niet zijn, als deze geest van decreieeren en wille keurig in een keurslijf wringen niet zoo allé soverheer schend was. Elke regeling bij wet wordt afgewe zen. Men moet maar afwachten hoe het wotdt en mag nog blij wezen, dat dit niet bij geheime decreten zal worden be paald; in dien geest staat 't werkelijk in dit staatsstuk geschreven. Uit eiken zin blijkt overigens, dat uit sluitend aan een politieke bedeeling wordt gedacht. Alles moet zich voegen in en zich onderwerpen aan de politieke imdee- ling, zooals die zich in de Kamer krach tens Verkiezingsuitslag afteekent. Men schijnt te mieenen, dat alle uitingen des levens daardoor worden omvat. Hier zit .eigenlijk wel de diepste oor zaak van de geestelijke ontsporing, waar van de memorie van antwoord getuigt. Een vergissing als deze kan alleen wor den gemaakt door hen, die van politiek hun beroep maken. Hur de geneeskunst. Een typische rede heeft de heer B. PremseLa, arts te Amsterdam, Maandag avond voor den Hilversumsche-n Omroep gehouden. Zij ging over „Humor in de Geneeskunst". De dokter verleide tal van anecdoten, die op zijn beroep betrekking hébben. Een zeer korte samenvatting van zijn rede-'moge hier volgen. Het beroep van geneesheer is alle tijden door bespot. Omdat bet nu een maal den dokters niet altijd gelukte, Ma- geren Hein van den patiënt af te wen den. Maar zijr kunnen tegen een stootje. Het zijn de slechtste kersen niet, waar aan de wespen knagen-. Een jongeman zocht vertwijfeld naar een goeden dokter. Zijn meisje was ern stig ziek. Toen verscheen hem een fee, gaf hem een talisman, en zei: „Als ge bij bet huis van een dokter komt, druk dan deze talisman tegen uw borst en de geesten van de patiënten-, die stierven), zullen verschijnen! De 'jongeman deed bet. Bij elk doktersbuis verschenen ontel bare geesten. Eindelijk: een dokterswo ning met slechts twee geestenDe jon geman snelde naar binnen. „U moet ik hebben, beroemde dokter!" „Be roemd?", zei de dokter, „ik woon hier pas een week en ik heb twee patiënten gehad!" Sommige dokters zegt men- neb ben zoo'n groote praktijk, dat ze er een eigen kerkhof op nahouden Och, de dokters moeten veel spot ver dragen, maar zij hebben het er dan ook vaak naar gemaakt. Wie kaatst moet den bal verwachten. Dat ze vaak het genees middel voor bepaalde ziekten niet vin den, is zoo erg niet, maar er waren er, die het air aannamen, dat ze i wel wis ten. En dan is het begrijpelijk, dat mein cynisch vroeg: „Wat is de overeenkomst tusscben een dokter en eein tuinman Ant woord: „Beider vruchten liggen onder den grond!" Of: „De aarde bedekt wat ze allebei bedierven!" De vele moppen ontstonden over wat in vroeger tijd, toen het ambt van dokter nog niet zoo gereglementeerd was als nu, toen een dokter bijv. vaak barbier was geweest, Mijn barbier zei de spreker moet niet alleen arts, maar zelfs een chirurg ondier zijn voorvaderen hebben gehad, want snijden dat ie kaïn! In dien tijd waren er ook de lijfartsen van aan zienlijke personen, die vroegen: „Zou het Uw Excellentie willen believen te pur- geeren!" Merkwaardig zijn de neurasthenische patiënten. Er is bij mij zei dr. Pren- sela een-s iemand gekomen, die doods bang was, want (hij had het precies ge weten) hij urineerde minder dan hij dronk. Een beroemd hoogleeraar kreeg ook eens een ï-ngebeelden lij-der en gaf hem den raad: iederen morgen een kop chocola, met een kop water er vóór en een kop wiater er na. Op een morgen komt de patiënt angstig aanloopein: hij had den kop water er vóór vergeten. „Niets erg!" zei de prof. ,.ik zal u een lavement van kould water geven, dan zit de chocola weer in het midden!" Vóór de tegenwoordige methode be stond, in vroeger jaren dus, constateerde een dokter, of er suiker in urine was, door er even aan te likken. Een hoogleeraar gelastte het zijn studenten, maar dit durf den of wilden ze niet. „Dan doe ik het u voor!" zei de hoog leeraar. En hij deed het. Toen deden de studiën ten het ook. „Dank u, heeren!" zei de leermeester, „als u goed gekeken hadt, z-ouidt u gezien hebben, dat ik m'n middel vinger in de urine heb gestoken, maar van den wijsvinger gelikt 1" Een ander hoogleeraar was bekend om het toedienen van belladonna. Een patiënt van hem stierf. Iemand zei: „Zeker door de belladonna!" „Pardon", zei de dokter, ,,'het was door de donna bella" (is mooie vrouw). „Wat verstaat u onder scheppen?" vroeg een examinator aan een camidaafc. „Scheppen, is uit niets iets maken!" zei deze. „Prachtig," repliceerde de prof., „ik zal u tot dokter scheppen!" Voor een patiënt heeft een dokter ver schillende gezichten. Een engelengezicht is hij geneest. Een duivelengezicht als de rekening komt. Van rekeningen gesprokener zijn nog heel wat dokters zei de spreker, even ernstig wordend die fatsoenlijke ar moede lijden. Omdat er te veel dokters zijn. De opleiding moest worden beperkt. En vele ouders willen per sé, dat een vain hun kinderen gaat studeerein, ook al heeft dat lamd geen hersens voor studie. Dan weer op het spottend komend Weet u wat aar dag is? Maar dat moet u niemand vertellen. De felste spotters zijin zij, die, als Magere Hein maar even om het hoekje kijkt het hardst maar hun huisdokter loopen Zoo sprak de Amsterdamschearts "n half uur lang voor den microfoon, inog allerlei andere moppen over zijn beroep vertel lend, maar eindigend met dezen geestdrif- tigen zin: „Het ambt van dokter is het mooiste, het moeilijkste het edelste vak dat er bestaat!" De Rijbewijzen. Men schrijft ons Zij, die in 1924 een rijbewijs verkre gen, moeten in de week van 20 tot 25 Februari 1928 zich ter secretarie hunner woonplaats vervoegen daar zijn aanvraag formulieren verkrijgbaardaar worden ook desverlangd inlichtingen verleend. Wie vóór 1 Mei 1924 het rijbewijs verkreeg behoeft als regel geen rijvaardigheidsbewij: over te leggen; wie op of na 1 Mei het rijbewijs verkreeg moet wel zulk een rij vaardigheidsbewijs overleggen. Verder wordt wederom op het volgende gewezenhet blijkt helaasnog steeds noodig. Met de foto's, die de aanvragen moeten vergezellen, is het meermalen niet in ordemen bedenke, dat de overgelegde foto's niet alleen welgelijkend moeten zijn, maar ook onderling aan elkaar gelijk. Ook is er meermalen verschil tusscben naam en/of voornamen in den aanvraag in de doktersverklaring en/of het uit treksel uit de bevolkings- of geboorte registers. Uit deze en dergelijke vorm fouten spruit allerlei correspondentie, oponthoud en onnoodige hinder in de afwikkeling der aanvragen en den goeden gang van zaken voort. Er wordt daarom dringend verzocht nauwkeurig te zijn en de voorschriften na te leven. Ook de secretarieën worden met nadruk uitgenoodigd op deze dingen nauwkeurig toe te zien ieders werk wordt er door vereenvoudigd. Hansweert. Het wrak van het op 11 October vorig jaar nabij Walsoorden - zonken schip „Vier Gebroeders" is thans door v. d. Tak's Bergingsbedrijf te1 Rotterdam gelicht, en hier in de vlucht- haven op de slikken omhoog gezet. Kloetinge. In Januari zijn ingekomen': J. J. Witkam, A 290; I. Hag-e en ge zón, B 78; M. J. Krijger, A 266. Vertrokken: Ka. Geelhoed, naar Rot- terdam, Kerkhof straat 54bHendrik Ma- J rinus Daane, naar Kruimmgen (Hansweert C 205); Francois Ver straten, naar Mid delburg, Sint Pie ter straat T 51. Kapelle. De vereeniging tot stichting en instandhouding van een Chr. school kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer Tb. Fosseo, De secretaris deelde in zijn jaarverslag mee, dat het bestuur heeft verzocht aan den Minister om de nieuw aan te leggen verkeersweg te wijzigen en het schoolplein niet in te krimpen. Volgens het verslag van het hoofd der school varieerde liet aantal leerlingen van 95 tot 98. Herkozen weid het bestuurslid H. Slabbekoom en gekozen M. de Looze en P. M. Kcim. Ingevoerd werd de herfstvacaint'e en beslo ten werd een ouderavond te houden. Krabben dijke. Maandag vergader Je de gemeenteraad alhier. Afwezig de heer Vogelaar. De voorzitter deelt o.a. mede, dat de begroeting 1928 is goedgekeurd, nadat de raad in zijn vorige vergadering het bedrag voor subsidie aan cursussen voor de rijpere jeugd heeft terug geno men. De voorzitter voegt hier aan toe, dat het thans een publiek geheim is, dat de Kroon hier.niet zou hebben ingegre pen, als Ged. Staten geen bezwaar tegein dezen post zou hebben gemaakt. Hij meent een ernstig woord van protest te mogen richten tegen de wijze, waarop door het Departement met de belangen van onze rijpere jeugd is omgesprongen. Dan komt aan de or die een verzoek van vele werkeloozen om van gemeentewege aan tie sluiten bij het werkloozen-besluit 1927. De voorzitter zegt, dat het college van B. en W. niet eenstemmig is. Hij df, die minderheid vormende, adviseert tot toetreding, de wethouders stellen voor afwijzend tie beschikken, omdat zij in de- :n steun armenzorg zien, wat bij de diaconie thuis behoort. Dit laatste stand punt wordt door de wethouders, alsmede door de heer de Kok nader onderstreept. Krachtig neemt de voorzitter daar tegen stelling, daarbij bij-gestaan door den heer Woutersien. Het voorstel van B. en W. wordt na betrekkelijk lange discussies aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (de heeren Woutersen em van 't Levten). Daarna wordt besloten bot bet aamgaaln van een geldleening ter dekking van de kosten voor een schuurtje bij de veld- wachterswoning en de bergplaats voor de vuilniswagen, groot f 850,af te lossen in 10 jaar. Wijzigingen der begroo ting 1927 en '28 worden ina toelichtingen met algemeene stemmen aangenomen. Aan de bijzondere scholen worden de ge vraagde voorschotten toegestaan. Nis se. Dinsdag vergaderde de koien- vereeniging „Ons Voordeel". Aanwezig waren 14 leden. Het ledental van de vereeniging bedraagt 92, tegen het vo rig jaar 93. De inkomsten over 1927 be droegen f3725,89; de uitgaven f3622,91, alzoo een goed saldo van f 102,98. Over 1927 werden in totaal geleverd 20.022 H.L., waarvan 1647 H.L. eierkolen, 275 H.L. kachelkolen, 70 H.L. anthraciet, 10 H.L. nootejs, 3200 K.G. sloffen en 11.473 K.G. cokes. Herkozen werden de bestuursleden C. Fierloos, als voor zitter en J. Bos Sr. als commissaris. Ovezande. Door den Commissaris der Koningin is aan dien heer D. Mulder alhier met ingang van 1 Maart a.s. eer vol ontslag verleend als lid en voor zitter van de Gezondheidscommissie, ze tel Goes, met dankbetuiging voor de be wezen diensten. Wemeldinge. In Januari zijn ingeko men: M. J. van Koevermge, van Berg op Zoom, Oranjeboomstraat B 92; J. M. Meloen, van Krabbend ij ke, Dorpstraat B 187; F. Warme!s en gezin, van Niéuw- land bij Gorkum, tijdelijk BonzÜjbrug C 55, Vertrokken: E. C. Gnirrep, naar Hel der, Hoofdgracht 18; P. C. Vuijk ien M, Vuijk, La Comna (Spanje); A. C. M. Segers, naar Goes, Stationsweg Hotel „Tivoïi". Wemeldinge. Maandagmiddag brak bij den werkman d. M. in de Oranjeboom straat alhier op den zolder een begin van brand uit. Door de hulp van toege schoten buren werd de brand gebluscht. Een bed met toebehooren werd gedeelte lijk een prooi der vlammen. Met ingang van 1 Maart a.s. is overgeplaatst met standplaats Terneuzen die heer J. N. Maas, opzichter le klasse, die sedert 1922 bij de werken aan de nieuwe sluisbouw werkzaam was. Wolphaartsdijk. Dinsdag geraakte P. d. M. bij het achteruit duwen van zijn landbóuwwagen met een zijiner handen bekneld tusscben de spaken van een wiel en het z.g. rongblok. Deerlijk gewond en onder veel pijn moest hij zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Yerseke. De gevolgen van het „rusten" van den mosselbond wordt door de mos selkweekers wel direct aan den lijve on dervonden. De eerste kwaliteit mosselen zijn Maandagmiddag onder den wal ge loot a f 1,per ton; een verschil van f 0,75 per ton gedurende enkele weken. Commentaar overbodig. De-verzending maar België gaat goieid. Het afzetgebied ruim, maar geld wordt niet meer ge maakt. Bovendien lijden de trouwste aan hangers van den bond het meest, doordat de afnemers in Antwerpen hen bellangste laten wachten en wel besteUiirigein be doven maar met geven^ Boven haar stand? Inwoners van andere Zeeuwsche plaat sen, die den vooruitgang van Goes met niet zooveel instemming aanzden. als de Goesenaar pleegt te> doen,,, hebben nog wel eens gaarne de uitdrukking:.in deu mond: fGoes leeftboven haar stand* Vraagt men een toelichting /hierop, dan luidt het,/t Is een plaats van nog niet eens 9000 inwoners. Toch zijn er twee ziekenhuizen, vier couranten, twee schouwburgen, een abattoir, veel.?te veel winkelzaken, ontelbate banken' en gaat zoo maar door.* '3 De Goesenaar kan natuurlijk aan de opsomming niet tomen, doch hij wijst meestal op Goes als centrum van Zuid- Be vel and, en op de vele bewoners van het achterland. v :v. Dit lijkt ons ook juist voorl enkele instellingen, niet voor alle echter/i Zoo kon dezer dagen het Goesche ach terland ook geheel buiten beschouwing blijven, toen iemand ons verweet, dat Goes te hoog greep nu het zich de weel de van vier bioscopen gaat tipeimitteeren. We konden niet anders dan den jcriticus gelijk geven //Dat is.te veel*. Een plaats met minder dan 9000 in woners, (voor het meerendeel bovendien afkeerig van wereldsche vermaken, zeer zeker in eigen omgeving) zal nooit in staat blijken drie (feestdagen vier) rol prenthuizen te vullen. En toch staan er ons binnen afzienbaren tijd zooveel te wachten n.l. De Landbouwbioscöop, de n Prins van Oranje bioscoop* en de cinema /,Slot Ostende*. Voorts worden et- op bij zondere dagen fil m-voorstellingen1 in het Schuttershof gegeven. 7 We vragen ons af waartoe dezë con currentie in de Gcesche bioscoopwereld binnen afzienbaren tijd leiden moet. Intusschen blijft het een merkwaardig verschijnsel, dat de oude Ganzestad van alle maatschappelijke en levensdingen meer dan eón soort verlangt. Een zëeF* merk waardig, maar een tevens uiterst gevaar- lijk verschijnsel De dooie boomen. Reeds eenigen tijd geleden is. een aan vang gemaakt met het -rooien - der zieke en doode boomen in de buitenwijken der stad, en thans liggen op Y^schiliendie. plaatsen de forsche stammentegen den grond. Hoewel er nog heel wat verdwij nen zullen alvorens het proces voltooid genoemd kan worden., valt nu ijfeds te oonstateeren, van welk een be teekenis de massa-rooiing is voor de schoonheid van het stadsbeeld. Vooral als men :yan het station komt ern langs de singels .wandelt valt de verdwijning der boomen op. Meer nog dan thans zal men in het voorjaar, de iepen missen. Goes komt wel dunnetjes in bet groen te staan dit jaar. \\- Het rijbewijs. Io. Men deelt ons mede dat de personen die in 1924 een rijbewijs hebben ont vangen, vanaf 16 tot en met 22 Fe bruari a.s. iederen werkdag tusschen 9 en 12 uur voormiddags, op de Secretarie dezer gemeente een aanvrage kunnen in dienen voor het bekomen Van een nieuw rijbewijs, waarvoor vanaf heden formu lieren kunnen worden aangevraagd. Aangezien vanaf 1924 geen lijsten meer bestaan van afgegeven rijbewijzélj, wordt een ieder in zijn eigen beiahg aangeraden, op de Secretarie even te informeeretn wanneer een aanvrage om verwisseling moet worden ingediend. 't Beste is het, teneinde eventueel© moeilijkheden te voorkomen om tijdig in het bezit van een nieuw rijbewijs te zijn, dat ie dier die in het tijdvak 1 Januari 1924 tot 1 November 1927 een rijbewijs ontving, zoo spoedig mogelijk op dë Secre tarie alhier opgave doet van den datum waarop dat bewijs is Een herinnering. Men schrijft uit Zeeland aftn het „Hbid.": In Zeeland, ook wel elders, leeft nog steeds vooft de naam van Smy- iegelt, als een der vpprvechters de$ Dordit- sche rechtzinnigheid in de achttiende eeuw. wiens preeben trouwens ook nu. nog wel worden gelezen. Maar er is nog een an der Goesenaar geweest, die ©yeneens het predikambt heeft uaitgeoefepd,- niet min der krachtig dan Smybegelt, maar in ge heel andere richting, want hij was een volgeling van Ignatius de Loyala: Jasper Barse, die in Indië onder de Oosterlingen wonderen moet hebben verricht. ;In 1551 werd hij provinciaal van geheel Indië, blijvende overigens de nederige man van weleer, maar vurig in zijn geloofsijver. Jt Van Barse wordf. gezegd, dat' hij 'ge boren werd in de eerste helft der 16e eeuw te Goes, uit airme ouders; hij wilde reeds in zijn jeugd godgeleerder; worden en hij wist in Leuven zich te oefenen, maar gebrek aan middelen veroorzaakten zijn werk daar te staken en haji.kwam ais krijgsman naar Portugal, waar hij evenwel de wereld vaarwel zei en na veel moei lijkheden in de orde der Jesuïten werd opgenomen onder no. 127, dus een der eerste volgelingen van Loyala. -En in zijn verdere levensbeschrijving blijkt welke groote bezwaren hij heeft moeten overwin nen voor hij het toippunt bereikte, als le vensdoel gesteld, n.l. het Evahgélie te prediken, vooral omdat hij de., gave nog miste om zijn gehoor te boeienjmnaar dit veranderde geheel. Noch de woekeraars, noch de onkqischen, - noch de nieuwsgie rigen, zoo wordt overgeleverd, konden het geweld van zijn vurigen geest weer staan. Men zag menigmaal daf ze zich aan zijn voeten wierpetoo im vollef kerken na het sermoen. .Maar nooit blaakte diiit hart meer, dan als het binneni Ormus den strijd aan de zonden dóe er'/V&ertol- ig waren en aan de sarasijmsche super stitiën leverde. Daar zag men dat vele kooplieden, tot twintig duizend, kwamen en al onrechtmatig gewonnen geld a zijn voeten bbachten. no. De twee Goesemaren, hoe ook verschil lend in richting, beoogden toch<>óén doel, beiden nederig en bescheiden en Barse heeft zich gehouden aan wat hij zeide bij zijn -toetreden -in- de- Sociëteit-*Jesu „Ik hems niet in de orde getreden om tiend te worden, maar om te dienen, niet om genoegens, maar om den geteruis- ten Christus te zoeken en Hem te volgen in heilige arnioede, kuischheiid ien gehoor zaamheid, zooals ik reeds beloofd héb". Nieuwe telefoon-aansluitingen. Lijst van nieuwe aansluitingen aan het Rijksteliefoonnet te Goes over 'Januari 1928: No. 300, P. J., V. d. Dries, Sb gelstraat 6; No. 335, J. Baljé, Kreu- kelmarkt 9; No. 336, Gemeentebestuur, Wilhelminastraat 22; No. 338vlR.K. Pa rochiaal-Armh^s tuur, Wiilhelm'na straat 50. „Roeping". Men verzoekt ons mede te deelen dat de opvoering van „Roeping*" Vrijdag avond a.s. in het Schuttershof te acht uur begint. Het drama. Een dézer nachten heeft zich te Goes een drama afgespeeld, waaatifti gelukkig, zooaJ's in vele drama's hethumoristische element niet ontbreektr Een familie was uitstedig en had de zorg voor have en woning overgelaten aan de dochter des huizes. Onverwachts keerde een mannelijk lid vah het gezin van de reis terug, en pp een nachtelijk uur trachtte hij da woning binnen te ko men teneinde- de legerstede op te zoeken. Hij belde, klopte, maakte gerucht, dioch hem werd niet opengedaan. De buiten staander kreeg daarop zeer schokkende vermoedens. Hij achtte de mogelijkheid niet buitengesloten dat de huisbewaarster, die pas een einde aan haar verloving had gemaakt, het slachtoffer was geworden van een teleurgesteld minnaar. Zooiets komt meer voor! Nadat zelfs een waar trommelvuur van slagen op. .de deur in de woning niet het minste Jteeken van leven had doen ontstaan, snelde de be angstigde ter politie, waar hij Jkond van van zijn bevindingen en vermoedens deed. De politie trok met hem op ij^ar de wo ning en men verschafte zich toegijn g. Voor bereid op het ergste besteeg het mannelijk lid der familie de trap, die naar de bovenverdieping leidde. Wie en wal 'hij er trof? Bloed noch sporen- van misdaad. Slechtsde dochter des huizes, in blakenden welstand, die ze deelde in ge zelschap van een jongmensch. Het sterke lid vaa het gezia. koelde op den indneger, die mede oorzaak van zijn vreeselijkè onTtist was, zijn woede. Er ontstond een worsteling, tusschen bei de mannen en een oogenblik leek het dat de nachtelijke gezelschapbjongeling via een raam de buitenwereld zou bereiken. Gelukkig voor hem bleef hij i met z'n kleeding. in een scherp voorwerp haken en zweefde aldus eenigen tijd tusschen hemel en aajsle:.: Het eómde van .het drama was dot de politie den amoureuzen jon geling nachtlogies verschafte. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwetr J. R. te Wemektingo f5 s. 5 d., P. P. te Yerséke f 3 s. 3 d. Jachtwet, zich met een lichtbak dn het veld bevinden: J. O. te 's Heeren- hoek f75 s. 25 d., lantaarnIVèrbeuird verklaard. Zich met eeïr klem ah het veld be vinden: A. J. te Hpédekenske/ke F15 s. 15 d. Jagen op spoorsneeuwD. M. R. te te Goes f 5 *s. 5 d„ uitleveren geweer of f 10 s. 10 d. Straatschenderij: J. J. W.; té 'sHeen Arendskerke "f 15 s. 1 maand tuéhtschool, geweer verbeurd verklaardS. A. D. te Yerseke, vrijgesproken. Strooperij: C. H. te Hoogerheide f5 5 d. xyj Nachtrumoer verwekken: Pr A. d. W. D. J. J. te Goes f 15 s. 15 d. Gevaar lijl» hond niet terughouden: J. W. te Borssele, ontslagen van rechts vervolging.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2