Binnenland Gemengd NieuWs MIJNHARDT's 's Gravenpolder. Tot notaris alhier is benoemd de beer M. Oele, candidaat- notaris te Middelburg. Hoedekenskerke. In de gasteren gehou den vergadering van aandeelhouders in de weegbrug ,,de Concmrent" alhier, werd de rekening over 1927 goedgekeurd. Besloten werd 10 pet. dividend uit te koeren. Medegedeeld word, diat in verband met de tot standkoming van dein spoorweg door Zuid-Beveland :n 1928 slechts één der beide hier bestaande weegbruggen voor het wegen van diverse landbouw producten zal worden opengesteld. Het batig saldo aan het e nd van het jaar zal dan onder de aandeelhouders vain beide bruggen worden verdeeld. Hierdoor zal een belangrijke besparing op die exploita tiekosten worden verkregen. Nisse. Voor een kie n, maar aandachtig aantal toehoorders, gaf de zangvereenigiing „Ons Genoegen" van Hein keus zand, on der leiding van den directeur H. Wolzak, Donderdagavond j.l. een uitvoering in 'de Ned. Herv. Kerk te Nisse. Een achttien tal liederen-, waaronder een paar soli (met orgelbegeleiding) werden op uitmuntende wijze ten geboore gebracht. Schone. Woensdag werd door notaris Pilaar alhier verkocht bouw- en weiland en zijkantweg, groot 3 H.A. 49 A. 09 c.A. aan den heer A. C. de jonge te Vlissingen voor f 6262,39. Waarde. Woensdagavond hield de var kenshond „Nieuwe hulp" haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer Jan Bom. Van de 44 leden waren er 27 aanwezig. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvang sten plus het kassaldo van het vorige boek jaar bedroegen f836,54. Er is uitgege ven f 146,74, zoodat f689,80 rest. Voor 2 afgemaakte varkens werd terugbetaald f 31,15. De rekening werd nagezien door de beeren L. Krijnsen en Adr. Waterman Wz. en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de beeren O. Schier, C. Dane en Mars. Weststrate, werden met groote meerderheid herkozen. Het be stuursvoorstel om in 1928 inplaatS' van 12 cent per varken 10 cent te betalen, werd aangenomen. De vereeniging telt thans 44 leden met 54 varkens. Wemeldinge. In de op Woensdag alhier gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De Voorzitter heet de leden welkom in een rede, waarin hij den algemeenen toestand schetst \an het afgeloopen jaar, waren de uitkomsten van den landbouw minder goed te noemen, die van de fruitteelt gaven reden tot te vredenheid. Besmettelijke ziekten kwamen sporadisch voor. Het zielental verminderde met 25 personen. Het geboorte en het sterftecijfer was iets hooger dan het vorige jaar Tengevolge van de voltooiing der sluiswerken o m vertrokken meer personen dan er zich vestigden in de gemeente Iets, dat van belang was voor handel en verkeer, mede ook voor de toekomst was de opening van den spoorweg. Met den wensen dat God den raadsleden krach wijsheid en voorzichtigheid schenke om de gemeente te helpen besturen opent Spr. de vergadering. Dhr. Lindenbergh betuigt den Voor zitter dank namens de raadsleden voor zijn woorden Spr. acht het begrijpelijk dat de Voorzitter uit bescheidenheid niet alles heeft kunnen noemen wat in het afgeloopen jaar van belang voor de ge meente was en neemt de vrijheid als ver* meldenswaardig feit te noemen dat de voorzitter in het afgeloopen jaar het voor recht mocht te beuit vallen zijn zilveren ambtsjubileum als Burgemeester te vieren. De voorzitter zegt de heer Lindenbergh voor diens woorden dank. Onder de ingekomen stukken wordt voorgelegd een schrijven van Ged. Staten betreffende te nemen maatregelen bij enschelijk gebleken bepeiking van ver voer op wegen, geen Rijks- of provin ciale wegen zijnde. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen alle wegen in onderhoud bij de Gemeente, hiervoor in aanmerking te doen komen. -Aldus besloten. Het jaar verslag van de commisse tot wering van schoolverzuim wordt voor kennisgeving aangenomen. De commissie zal hiervoor dank worden gezegd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten den Directeur der Werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling te be richten. dat de gemeente wenscht mede te werken aan de regeling inzake de pas- sagekosten van emigranten naar Canada. Besloten wordt tol het aangaan eener leening van ten hoogste f7000, dienst 1928 en een van f5000, voor den dienst 1927 ten behoeve van het Gasbedrijf. De heer Hoogesteger, vooizitter der ascommissie, zet het doel der leeningen ader uiteen. In dit verband wordt door en heer J. A. Dominicus geïnformeerd aar de eleclrificatie. Te voorzitter zegt, at volgens schrijven van de P. Z. E. M. e electriciteitsvoorziening onder bepaalde mstaudigheden voor de gemeenten be waren zal opleveren. De heer Lindenbergh erkt op, dat deze bezwaren best an vol ens dit schrijven bij eventueel betrekken an gas uit Goes. De kans van electrici itsvoorziening vermindert hierdoor niet. De Voorzitter deelt mede, dat door hem gedoeld werd op de kans van overnemen der gasfabriek door de gemeente Goes en de financieele gevolgen bij eventueele electrificatie. Spr. zegt, dat de zaak in- fcusschen nog steeds in voorbereiding is De begrootingen 1927 en 1928 worden vervolgens overeenkomstig de voorstellen van B en W. gewijzigd. Aan den rijks veldwachter van Koeveringe wordt een gatificatie van f 25,verleend voor be wezen politiediensten in 1927. Burge meester en Wethouders worden gemach tigd op het plein de zgn. KLoo*, de boomen te doen rooien, die zullen blij ken aldaar in den weg te staan. De heeren J. A. Dominicus en Smits achten het wenschelijk om eeu meer geschikte stortplaats voor vuilnis aan te wijzen dan de tegenwoordige. De heer Smits geeft in overweging een vuilniskar aan te schaffen. De heer Karelse zegt, dat in den asch- bak ook struiken en hagen worden ge worpen, hetgeen hem niet wenschelijk voorkomt. In verband met de voorge nomen plaatsing van een monument op de zgn. h\jOou wordt den voorzitter ge machtigd dit t.z t. namens de gemeente e aanvaarden. Op voorstel van de Gas- commissie wordt de heer U. W. Weerman, thans tijdelijk gasmeester alhier, een vaste aanstelling verleend met ingang van 1 Maart as. B. en W. vragen een crediet van plm. f70 voor het aanschaffen van buizen om deze aan te wenden bij rio- leering van den sloot aan den Nieuwen dijk. De voorzitter zegt, dat voor de uit voering van dit werk zal moeten worden gewacht op daartoe verkregen toestem ming van particuliere eigenaars en van het polderbestuur en dat het in de be doeling Jigt dit werk door de werkloozen le doen verrichten. Met de aanwonende eigenaars is bereids een overeenkomst ge troffen met betrekking tot het aanbrengen van vangputten op hun kosten. Hiertoe wordt besloten Een voorstel van B. en W. om deze rioleering, alsmede die nabij het perceel van den heer Joh. Pieterse in onderhoud van de gemeente over te nemen wordt door de heer A. Dominions bestreden. De heer A. Dominicus geefi de voorkeur aan den huidigen toestand nu de bewoners aansprakelijk zijn voor den waterafvoer. De heer Karelse is het met de heer Dominicus eens, dat het wenschelijk is geen precedenten te schep- pem, ofschoon spr. er van overtuigd is, dat de water-afvoer ter plaatse de bij zondere aandacht vraagt. Het voorstel van B en W. wordt aangenomentegen stemde de heer A. Dominicus. Aange nomen wordt een voorstel van B. en W. om de overwegen van den spoorweg in onderhoud over te nemen. Vastgesteld wordt een suppl. kohier hondenbelasting dienst 1927, met 2 aan slagen ten bedrage van f 6. Be voorzittter zegt, dat B en W. met betrekking tot de muziektent nog een afwachtende houding aannemen. Tot af breking durven B. en W. niet adviseeren Den heer Smits vraagt toezicht op het vervoer van lange ijzeren staven naar het station, hetgeen soms gevaar oplevert voor de veiligheid. De heer J. A. Dominicus vraagt in lichtingen omtrent de berekening der administratie-kosten bij de verzekering der vergoeding aan de bijzondere school. Spr. zegt dat de administratie wel ge honoreerd moet worden en verzocht een nader onderzoek van B. en W. De voor zitter zegt dit toe. Ten slotte merkt de heer Smits op dat de lantaarn bij het perceel van den heer Florusse z.i. te hoog staat. De heer Hoogesteger zegt, dat verlaging van het lichtpunt in overweging zal worden ge nomen. Liefdadigheidszegel enz. Volgens de voorloopige opgaven bedraagt de winst op de van 15 December tot en met 15 dezer verkochte kinderpostszegels ruim f 120,500, dat is ongevoer f12,000 meer dan verleden jaar. De winst, gemaakt op de kinderbrief kaarten kan op ongeveer f 9500 worden geschat, hetgeen aanzienlijk meer is dan verleden jaar. Jn totaal is dus ten behoeve van de kinderbescherming ongeveer f 130.000 bijeengebracht en naar schatting kan on geveer f20.000 meer dan verleden jaar in verdeeling gebracht worden. De cijfers van de opbrengsten van de zegels van de vorige jaren waren 1924- 1925 plm. f52.000. 1925—'2fi pl.m f75.000. 1926—'27 pl.m. f108.000 Het weder in December. Aan het overzicht van het Kon. Ned Meteorologisch Instituut over het weder in December is het volgende ontleend Van l tot 12 was de luchtdruk hoog in het N.O. en O.en trokken diepe depressies zoowel door het N. als door het Z. Van 12 tot 19 lag hoogedruk in het N.W, en lage in het N.O. en O.; daarna naderde een diepe depressie, op den 16 met een kern van 780 m.m. bij Horta gelegen, welke het weer h. t. 1. beheerschte tot den 26. Na den 26 werd de druk wederom hoog in het N.W. en N. en trokken de depressies O.-waarts over Spanje. In de eerste dekade waren O.-lijke, in de tweede en derde O lijke en N.O -lijke winden talrijker dan normaal. De wind kracht was in de eerste en tweede dekade beneden, in de derde boven normaal. Gemiddeld over de geheele maand was de overdagtemperatuur 4 4 gr., het ge middeld maximum 4.3., het gemiddeld minimum 4 2 gr te laag. Alle dekaden waren te koud, de afwijkingen bedroegen resp. —2.8 -3.1, 1.'5, —7.4 6,5 —7.2. 3 2, —4 2, gr. De dagelijksche tempe ratuur- schommeling was in de eerste de kade belangrijk beneden normaal, in de tweededekadeboven normaal Deafgeloopen Oecembermaand was te De Bildt de koudste sinds 1890, toen de gemiddelde tempera tuur nog 3.4 gr. lager was; in 1899 was de gemiddelde temperatuur 0 5 gr. hooger. De hoogste temperatuur, 11.4 gr., werd waargenomen te Warnsveld op den 6, de laagste, 16.2 gr, te Winterswijk op den 17. Op den 21 sten werd in Zuid Holland en in Zeeland een ijzel waargenomen, in het Noodelijk deel van het land op 25 en 25, vooral in Noord-Holland. Van omstreeks 1421 en van af den '7 werd over het geheele land vorst waar genomen. Beide periodes werden ingeleid door sneeuwval. De regenval gemidde'd over het geheele land bedroeg 56 m.m tegen 61 normaal In het Noorden van l\oord-Holland eu in Friesland viel 50 pet te weinig, in Groningen 30 pet. in 't Zuiden van Koord-Holland en in Drerte 20 pet te weinig daarentegen had Zeeland 35 pet boven normaal, voornamelijk tengevolge van zware regen sneeuw en hagelbuien op 26 en 27. In de beide eerste dekaden was de neerslag- over het geheele land beneden in de derde boven normaal. Het vaccinatie-ontwerp. Het voorloopig verslag is verschenen van de afdeelingen der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging en aanvul ling van de wettelijke bepalingen betref fende de vaccinatie, welk wetsontwerp 23 December door de Tweede Kamer is aan genomen. tiet afdeelingsonderzoek heeft geen aan leiding gegeven tot principieele beschou wingen ot opmerkingen aangaande de toelaatbaarheid van den indirecten vae- cinatiedwang. Enkele leden konden zich niet ont trekken aan den indruk, dat deze op schorting van de verplichting voor kin deren en personeel, om niet dan gevac cineerd de scholen binnen te treden bestemd is over te gaan in een definitieve opheffing van die verplichting Zij zouden het op prijs stellen, dat de minister openhartig zou mededeelen, waarom hij om het mogelijke gevaar, aan de vacci natie verbonden, te bezweren, het veel groolere gevaar, dat uit niet-vaccineeren kan ontstaan, oproept. Wat het tijdelijke van de voorgestelde opheffing betreft, vroegen deze leden, indien de opheffing slechts als tijdelijk is bedoeld, waarom dan de considerans van het ontwerp gewaagt van „buiten werking stellen" en niet van „tijdelijk buiten werking stellen" of „schorsen". Andere leden meenden dat, al zou de vaccinatiedwang een onderwerp zijn, dat ouiten de grenzen ligt, die het zittend Kabinet zich voor zijn werkzaamheden heeft gesteld, de minister, indien er voor de volksgezondheid onmiddellijk gevaar dreigt, gerechtigd en zelfs verplicht is, met overschrijding dier grenzen het ge vaar te keeren Enkelen dezer leden had den den ia het wetsontwerp gestelden termijn liever met één jaar verlengd ge zien. Ofschoon den oorspronkelijk door den minister gewenschten termijn van drie jaren te lang achtende, konden zij zich volkomen vereenigen met de bezwaren, door dezen bewindsman aangevoerd tegen den termijn van één jaar. Ten slotte werd er van verschillende zijden op aangedrongen, dat de regeerÏDg zorg drage, dat bij hernieuwd optreden der gevreesde ziekte voldoende entstol aanwezig zij en vooral van goede kwaliteit Bank in liquidatie. Reeds lang, zoo meldt Het Volk gin gen er geruchten, dat het met de voor malige Coöperatieve Middenstands-Spaar- en Voorschotbank „Boaz" voor Leiden en Omstreken niet goed giDg. Thans blijkt er een tekort van ongeveer f 150.000 te zijn. In een in het eind van het vorige jaar gehouden ledenvergadering is be- sloten tegen een zeker bedrag een deel der activa over te doen aan de Nederl. Middenstandsbank, die daar tegenover op zich nam de crediteuren de terugbeta ling van hun tegoed te garandeeren. De inleggers lijden dus geen schade. Ingevolge de wet op de coöperatie en volgens de statuten zijn evenwel de aan deelhouders hoofdelijk aansprakelijk. De ongeveer 50 bezitters van aandee- len behooren vrijwel zonder uitzondering tot den kleinen middenstand. Zij zijn allen in het bezit van een ten bedrage van f 25,gekwiteerd certificaat, welk bedrag bij de oprichting van de bank een tiental jaren geleden, is voldaan. Zij zullen nu, indien in een de volgende week (e houden vergadering tot liquida tie wordt besloten, ieder f 3000,heb ben bij te passen. Een der oorzaken van het tekort is het verstrekken van te groote credieten Aan fraude schijnt niet te worden ge dacht. Griezelige vondst. In de nabijheid van de onlangs ge bouwde viaduct te Bussurn as bezijden den weg aangetroffen het gedeeltelijk ver koolde lijk van een vrouw. Uit het on derzoek bleek, dat naast het lijk een fleschje lag, waarin zich benzine had bevonden. Ook werden een gedeeltelijk gevuld lucifersdoosje, alsmede afgestre ken lucifers aangetroffen. De kleeding van de vrouw, die naar schalt ng 30 jaar moet zijn, was met benzine doordrenkt en de brandwonden waren aan de voor zijde van het lichaam het hevigst. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Muntme terdief gearresteerd. Op aanwijzing van een controleur van een nachtveiligheidsdienst heeft ean agent van politie Woensdagnacht in de Buys Ballotstraat te 's Gravenhage, aan gehouden een man, dse zich daar op verdachte wijze ophield. Bij onderzoek bleek de aangehoudene te zijn de 43-jarige van V.. een goede bekende van de justitie. Hij was in het bezit van een Engelschen steutei en een zaklantaarn. Hij wordt verdacht van verschillende muntmeterdiefstallen, in den laatsten tijd gepleegd. Zijn metgezel heeft kans gezien 'te ontkomen. Het loon der braven. Per auto van den G. G. en G. D. te Amsterdam is naar bet Wdhelmina- gasthuis vervoerd een 13-jarig meisje, dat in het water aan de Bilderdijkkade was geraakt. Zij werd daaruit gered door een 25-jarigen burger, die tevoren vlug zijn schoenen had uitgetrokken. Na deze redding bleken de schoenen van den- red der te zijn ontvreemd. Vreemde patiënten.... Een verschijnsel, dat in de Russisohe ziekenhuizen, en speciaal in die te St Petersburg, nog al schijnt voor te komen, isdronkenschap onder de patiënten Het Petersburgsche gemeentebestuur heeft thans besloten, hier een stokje voor te steken. Om te beginnen zal een scherpe controle worden ingesteld op de eet- en drinkwaren, die bezoekers voor patiënten medebrengen, terwijl voorts bepaald is dat patiënten, die zich aan dronkenschap schuldig maken, ongeacht hun toestand, uit het ziekenhuis zullen worden ont slagen. Het korte vrouwenhaar. De bekende Londensebe chirurg Sir William Arbuthnot „maar een man heeft de meening verkondigd, dat de vrouwen niet laDg meer zullen voortgaan met het dragen van kort haar. Deze uitspraak heeft veel commentaar uitgelokt, dat de Evening Standard weer geeft. Lady Planket verklaart„Zoo lang korte rokken populair zijn, zal het korte haar in de mode blijven. Ik geloof niet dat lang haar goed staat bij korte rokken, ofschoon ik eiken, dat er uitzonderingen zjjn. Het kan zijn dat in de toekomst de rok langer gedragen zal worden, en dat het haar dan ook langer zal worden, maar tot zoolang zal het gebobde haar in zwang blijven". Viola Tree, de tooneelspeelster die thans mevrouw Alan Parsons is, zegt: „Ik geloof niet dat wij ooit tot de oude mode terug zullen keeren, omdat de mannen het gebobde haar aardig vinden, dat ook het voordeel beeft van gemak kelijk te zijn. Bovendien is er een aes- thetische reden. De gewoonte om het haar te bobben is nooit in de geschiedenis algemeen geweest. Heel weinige groote schoonheden scheppen behagen in het opmaken van hun haar, en het is duide lijk dat kort haar een vrouw jonger maakt. Het maakt een vrouw van veertig tien jaar jonger. Met dat al staat kort haar heel slecht aan vrouwen boven de vijftig en het is eenigszins akelig om zich voor te stellen, dat oude vrouwen met kort haar begraven worden. Wanneer vrouwen stilletjes konden beginnen met hun haar aan te laten groeien, wanneer zij de vijftig naderen, zou het probleem opgelost zijn». Lady Beecham „Ik ben het met Sir William eens, want het sieraad van een vrouw is nog altijd heur haar. Ik geloof dat er in den ouden tijd ook een periode is geweest, waarin vrouwen gebobd haar droegeD, want ik meen dat Paulus er iets over zegt. Wat mijzelf betreft, ik draag mijn haar lang. Het hoofd van een vrouw heeft een anderen vorm dan dat van een man, en het is noodig dat een vrouw beur haar lang draagt, als het karakteris tieke van bet hoofd van een vrouw be- Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabietten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten waard wil blijven. Het is waar dat velen vinden dat gebobd haar hun beter staat en gemakkelijker is, maar ik ben over tuigd dat een groot aantal anderen maar al te blij zouden zijn, om hun haar weer lang te dragen". Ken kellnerin uit het Westend zegt „Ik heb mij voor mijn heele verdere leven liet haar laten afknippen, en ik wil nie s'aafs een mode vo'gen, omdat zij nu eenmaal mode is. Ik weusch geen gezanik met haarspelden meer. Ik heb er genoeg van, om er op een winderigen dag uit te zien als een Skye-terrier. De shingle is gemakkelijker, hygiënischer vooral bij mijn werk en ook flatteuser». De verleider. Daniël Miller staat te New-York terecht wegens oplichting. Hij gaf zich in de Vereenigde Staten uit voor „lord Beaver- brook", verschafte zich gemakkelijk toe gang tot „de beste kringen" in New-York eu knoopte allerlei vrijages aan, waarbij hij groot succes had. Hij had nu en dan tien „flirtations" tegelijk loopen. En de dames bij wie hij succes had, gaven hem grif en gemakkelijk dure cadeaux. Zoo was er een mevr. Rose Burken, die hem kostbaarheden had cadean gedaan voor een waarde van een en een kwart ton Nelerlandsch. Toen mevr. Burken er achter kwam dat niet zij alleen de attenties genoot van „lord Beaverbrook», klaagde zij hem aan wegens oplichting, en toen de eerste klacht er was, regende het spoedig be schuldigingen tegen den geschenken aan- pakkenden „lord". Daniël Miller zeide ter terechtzitting, dat hij alles eerlijk cadeau had gekregen. Met een ironische herinnering aan den beroemden filmheld Valentino noemen de Amerikaansche bladen Miller „America's greatest lover", misschien nog het best te vertalen met „kampioen-Romeo". Wat de nieuwe Ford heeft gekost. De nieuwe Ford kost 500 dollars Jawel, maar wat heeft hij aan Ford zelf kost eer deze'm 500 dollars kon laten sten aan de koopers? Achtien maanden heeft de afdeeling las- scherij gewerkt om het smidswerk te ver vangen door de electrometallurgie. Voor den band zonder eind was een gebouw van 220 M. lengte noodig. Die afstand is nn tot de helft verkort zonder dat het rendement verminderd is. Voortaan worden alle groote stukken, welke naar de montage-afdeeling gaan, door mecha nische transporteurs vervoerd. De be zuiniging hiermede verkregen wordt op 2500 auto's per jaar geschat. Voor de outillage moest zoowat alles nieuw worden aangeschaft, o.a. een groep machines, waarvan de grootste twee elk de kleinigheid van 480.000 K,G. wegen. De inrichting van de .machinewerk plaatsen moest gewijzigd worden, wat is geschied volgens een systeem, dat er op uit was om heel de behandeling te ver eenvoudigen. Vier groote schepen, gekozen uit de groote voorraad oorlogsschepen, welke "Ford van de regeering heeft ge kocht, zijn verbouwd tot geweldige lichters, welke op de groote meren de ertsen, de steenkoolen, aanvoeren. De rest is gesloopt tot Alpen van metaal. Het aantal cokesovens is verdubbeld om voldoende hoeveelheden cokes en gas, ammoniumsnlfaat enz. te kunnen leveren. En om het metaal der gesloopte sche pen te kunnen verwerken voor de Motor Company is een hoogoven van 200 ton capaciteit gebouwd, bij de vier al staande. Van de acht generator-turbines, welke een plaats in de fabriek zullen vinden, zijn er al vier gemonteerd. Ze leveren 250.000 p.k. Per stuk wegen ze 180.000 K.G. De stoom wordt gecondenseerd in een condensator met circa 55.000 M. pijpleiding. Per minuut wordt erl50.000 L. water ingepompt. In totaal heeft de omzetting van bet bedrijf op den nieuwen Ford noodig ge maakt, dat 15 000 machines gewijzigd en 4500 nieuwe aangeschaft moesten worden. Wat honderden millioenen heeft gekost. De Fordfabrieken stellen het nu met 48.000 machines. MARKTBERICHT. Middelburg, 26 Januari 1928. Op de graanmarkt was de aanvoer heden redelijk. Tarwe f 10—f 18, kroonerwten f 23 tot f 27,50, maanzaad f 84f 84, witte boo- nen, ongelezen, f 19f 26, witte boonen, gelezen, f 28f 30, lange bruine boonen f 24f 30, ronde bruine boonen f 39—f 44. Boter f 0,95, part. prijs f 1.05. Kipeieren f 7,50, part. prijs f 8,50. Eendeieren f7,part. prijs f8, Poelje-eieren f 6,part. prijs f 7,

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 3