Uit den Westhoek Stadsnieuws Binnenland Kamers van Koophandel. Het as bekend, dat de invloed, die er vam de Kamers van Koophandel in haar oude constructie uitging, niet bijster groot was. En aanvankelijk leek het, dat in het algemeen de nieuwe Kam or s van Koophandel zich niet konden verheffen boven Jet niveau, waarop de vroegere Kamers stonden. Gaandeweg is echter haar invloed toegenomen; langzamerhand zijn de nieuwe Kamers van Koophandel niet in het minst tengevolge van de in voering van het Handelsregister, in ons economisch bestel ingeleefd. Belangrijke adviezen op allerlei ge bied zijn van de verschillende Kamers uitgegaan. En dikwijls met gunstig resul taat. Want al werden deze adviezen door de betrokken college's niet altijd onvoor waardelijk opgevolgd, meermalen was de invloed, dien de Kamers* van Koophandel op tal van' besluiten van overheidswege oefenen, merkbaar. De doorsnee-zakenman voelt weinig voor de politiekhij meent zijn tijd beter te kunnen besteden. Het gevolg daarvan is, dat het commercieel element maar al te veel in de overheidscoltleges ontbreekt of althans niet voldoende aanwezig is. Als correctief hierop kan in niet geringe mate gelden den invloed, die de Kamers van Koophandel, daartoe wettelijk inge steld, kunnen oefenen door haar adviezen aan de wetgevende en besturende licha men. Het is dan ook wenschelijk, dat van de Kamers, mede tengevolge van haar samenstelling, in steedis meerdere mate actie zal uitgaan, teneinde den hier be doelden invloed 'op de politieke overheids- oolleges te versberken. dan 60 c.M. water stond op weiden, waar des zomers de paarden en het vee gra zen. Maar een dier bezochte weiden is sedert de hevige regens van den iaatsten zomer niet meer- droog geweest en het kostbare hooi is er op verrot. Het is dit jaar meer dan duidelijk, dat de bestaande waterafvoer sma atregelen ten eenen male onvoldoende zijn voor deze deelen van het eiland. Watergangen, die naar suatie- sluizen voeren geven alleen geen voldoende daling aan het water, omdat het sueeren geheel van weer en wind afhankelijk is, en zoo zal een nieuwe watergang, tot aan leg waarvan besloten is, ook niet het ge- wenschte resultaat opleveren. Alleen een stoom- of electrisch gemaal zal in staat zijn het water op behoorlijk laag peil te houden of na hevige regen- of sneeuwbuien het daarop weer terug te brengen. Vermindering der bevolking. Door de R. Kath. laesvereëniging te Sas van Gent is de volgende motie aan genomen: „De R. Kath. kies vereeniging te Sas van Gent,in algemeenie vergadie- ringbijeen, met smart beschouwend de algemeen© ontvolking van Zeeuwsch-Vlaan deren, waar in het jaar 1927 in bijna alle gemeenten het aantal inwoners met tien tallen verminderde en de totale bevolking met eenige honderdtallen terugliep (overwegende, dat als de voornaamste oorzaken van dezen verontrustenden terug gang van het Zeeuwsch-Vlaamsche volk moet worden beschouwd: le. de zeer groiote werkloosheid, waar in zich thans duizenden arbeiders bevin den, alleen in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ruim 1200 werklooze landarbeiders 2e. de zich uitbreidende zedeloosheid*, waardoor het aantal geboorten steeds min der wordt, in het afgeloopen jaar had Zeeuwsch-Vlaanderen geen 20 geboorten per 1000 inwoners meer, terwijl dit getal voor Nederland nog bijna 24 bedraagt; verzoekt met klem en aandrang den bestuurders van het rijk, de provincie Zeeland, en van allen, wien het bestaan en het welzijn van het Zeeuwsch-Vlaam sche volk ter harte gaat om: a. bespoedigen en daawerkelijken steun voor vakkundige ontwikkeling, werk- verraamirig en werkverschaffing, teneinde aan duizenden bereidwillige handen werk, en aan tienduizenden monden het nood zakelijk voedsel te verschaffen, en b. krachtige beteugeling van de open bare zedeloosheid en van de gelegenheid daartoe: o.a. door slechts die bestuurders te kiezen, aan te stellen of te behouden, die de goede zeden bevorderen willen. om daardoor het eervol bestaan van bet Zeeuwsch-Vlaamsche volk te hand haven; besluit deze motie ter kennis te bren gen van de regeering en overige betrok ken geestelijke, en wereldlijke overheden, der R. Kath. Staatspartij en de pers Baarland. De heer J. Ermerins is her benoemd tot burgemeester. Driewegen. De raad vergaderde Maan dag voltallig. Besloten werd geen steun te verleenem voor de Politiehondenver- eeniging en ook geen toeslag te gevein in de r^iskdsten naar Canada. De begroo ting voor 1527 werd gewijzigd. Tot lid der Commissie van Toezicht op het L. O. (vacature A. de Korte) werd be noemd P. Ringelberg. Het reglement voor het burgerlijk armbestuur werd nogmaals aangevuld voor uil te besteden personen. We gen 9 de verlaging der rijksinkomsten- belasting werd besloten in plaats van 50 daarop 60 opcenten te heffen. De raads- raal kan voor een trouwpartij worden ge bruikt tegen f 11vergoeding en e.v. herstelling van schade. 's Gravenpolder. Maandag vergaderde de raad. Ingekomen is het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Goedkeuring van Ged. Staten op wijziging van het reglement van het burgerlijk arm bestuur. Een voorschot wordt toegekend aan de vereeniging voor L. O. op Geref. grondslag ten bedrage van f 400,Het gedeelte van de Lange Mairedijk zal weer in onderhoud der gemeente worden ge nomen. De begrooting 1928 is door Ged. Staten goedgekeurd en de rekening 1926 door hetzelfde college vastgesteld. De rooilijn van den Schuitweg wordt vastge steld op 12 M. uit de as van den weg. In verband met het reglement op het motor- en rijwielverkeer werd de be bouwde kom vastgesteld. Het kohier op de hondenbelasting werd opgemaakt voor 51 honden, een bedrag van f 153,Tot leden der commissie tot wering van school verzuim zijn benoemd de heieren D. Geir- retsen, D. A. Poldermans, M. A. Slot boom, A. de Dreu en A. Eckhardi Gz. Voorts is nog over de gebreken der straat verlichting gesproken, waarna men be sloot tot aankoop van eenige lantaarns der gemeente Heinkenszand. De heer Verhulst wenscht de verordening nog te wijzigen in dier voege, dat het verkeer over die Bosseweide vrij werd, waarop men niet wenscht in te gaain. Hansweert. Het wrak van de indertijd nabij Antwerpen gezonken zeeboot „An dreas", is thans door v. d. Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam geheel opge ruimd, ruim U/2 maand voor den vast ge stelden tijd. Door de sleepboot „Lambert" werd gisteren in het Slaak opgepikt de motorboot „Helvetia 2 geladen met stuk goed van Rotterdam naar Antwerpen, welke daar met een defecte motor lag. De „Lambert" heeft het schip naar Ant werpen gesleept. He'nkenszand. De kolenvereeniging „Sia menwerking" alhier hield Maandagavond haar jaarvergadering. Van de 177 leden waren 12 tegenwoordig. De ontvangsten over 1927 bedroegen f6300,37; de uitga ven f5938,17; goed slot f362,20. Aange kocht werden 211 ton eierkolen, 60 ton steenkolen, 11 ton sloffen, 10 ton anthra- ciet. Die aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De bode, de beer D. v. d. Velde, werd eveneens herkozen. Kloetinge. In dien nacht van Zondag op Maandag heeft een hond onder die kippen in deze gemeente een ware slach ting gehouden. Bij verschillende inwoners zijn kippen doodgebeten, in totaal 40. Kapel Ie. Maandagmiddag werd in het café „de Veiling" te Kapelle, door den architect den heer A. le Chercq te Krui ningen, aanbesteed het bouwen van een fruit- en pakhuis op het stations-emplace ment te Kapelle-Biezelinge, voor den heer P. Zegers te Kapelle. Ingeschreven door: Joz. Lansen te Kapelle voor f5388,M. Schrijver te Goes voor f5255,M. F. Goedemondt te Goes voor f5235,H. Kosten te Wemel- dinge voor f5200,— L. J. van Doorn te Krabbendijke voor f5136, J. J. Dronkers te Kapelle voor f 5062,Jacs. de Jonge te Biezelinge voor f4957, Bruijnzeel en Poleij* le Kruimingen voor f4850,A. W. van 't Veer te Bieze linge voor f4778,Firma D. van Ma- ras te Kapelle voor f 4480,Gegund aan den laags ten inschrijver Firma D. van Maris te Kapelle. De tuin bouwvereenig'mg Kapelle en omgeving kwam Dinsdagavond in ver gadering bijeen. Aangenomen we/den 6 nieuwe leden, de vereeniging telt thans 216 leden. Vanwege de chr. Boeren- en Tuindersbond is adihaesie betuiging ge vraagd voor een te stichten Lagere Chr. Tuinbouwschool te KapeMe. De voorzitter deelde mee, dat door hun de eerste ver gadering is bijgewoond te Goes voor een te stichte Lagere Tuinbouwschool, en toen was er geen sprake van richting. Hel bestuur heeft gemeend te moeten beslui ten een school van welke richting ook, krachtig te moeten steunen en kalm de be slissing van den minister af te wachten. De 'heer M. Eversdijk verklaarde zich voor adhaesie-betuiging voor een Chr. Lagere Tuinbouwschool. De voorzitter zegt: U kunt bij voorko mende zaken hierop terugkomen. De secretaris-penningmeester, de lieer D. Ganseman, deed verantwoording over gehouden beheer. Ontvangen was f265,80, uitgegeven f 149,44, batig saldo f 116,36. Hierop volgde het verslag van den controleur C. Ossewaarde. Spr. begon met te zeggen dat 1927 wat het ledental betreft en ook wat de aardbeienteelt aan gaat een groote sprong in de goede rich ting betee kende. Het ledental is met 70 leden vooruit gegaan. Waren er in 1926 nog 71 telers die een oppervlakte van 50 gemet aard beien cultiveerden, nu is dit gekomen op 171 telers met een oppervlakte van 114 gemet. Deze oppervlakte met zijn groot kwantum werd geveild in 5 perceelen en verkocht aan de heeren P. Zegers 2 perc. A. Weststrate en A. J. van Liere en F. Louisse ieder één perceel in totaal 219517 K.G. met een middenprijs van f25,73 per 100 K.G. en een bedrag van f 56480,87. De opbrengst per gemet bedroeg 1926 K.G. Van 31 telers werden een opbrengst van 16y2 gemet frambozen geveild, koo- per J. F. Jansen voor f36,70 per 100 K.G., totaal f12110,26. Aantal K.G. 32998. Het aantal K.G. boornen bedroeg 2555 K.G., bedrag f304,70. In totaal warden omgezet voor f68895,83. Aangekocht werden 10.000 K.G. di vers© pootaardappelen, 150 K.G. zaai- boomen, 3375 chips, 6650 boonstaken, 20 kisten glas, 200 lijsten voor broe:ramen iin 1 pond augurkenzaad. Herkozen werden de aftredende be stuursleden de heeren D. Ganseman, J. Bayems en M. Bom. Het bestuur herkoos ook weder als secr. den heer D. Ganse man. Het salaris van den secr .-penningmees- tier werd verhoogd met f20 en gebracht op f60, dat van den controleur op f'5 per dag. De heer C. Ossewaarde wen sch le geen herbenoeming als controleur te aanvaarden. Met voorbeeldige correctheid en ijver heeft deze steeds zijn taak verricht. Besloten werd om een oproep te doen voor een nieuw le benoemen controleur en hulp-controleur. Enkele leden stelden voor dat de veiling mede den controleur zou betalen omdat door deze veelal het administratieve pasklaar gemaakt wordt. Dit voorstel werd in handen gesteld van het bestuur. Als afgevaardigde voor de Veilings- vergaderim gen werd benoemd de voor zatter. Besloten werd om spoedig over te gaan tot gezamenlijke aankoop van chips, boonstaken en zaaibooinen. Bij voorkomende zaken vraagt de heer Burger of het niet wenschelijk was om het bestuur met twee leden uit te breiden cai hierin te doen vertegenwoordigen een lid uit die buitengemeenten en een der kassenbouwers. De voorzitter zegt nadere overweging met het bestuur toe. Verschillende leden verzochten om een verzoek aan het Veilingsbestuur te richten teneinde de veilingen voor aardbeien te doen aanvangen om 9 uur 's morgens an- plaats van 'smidags. De heer M. Eversdijk kwam terug op zijn voorstel om adihaesie te betuigen aan de Chr. Boeren en Tuindersbiomd, hetwelk door den heer J. de Jager Jozz. krachtig werd gesteund. Spr. omschreef in den breed© deze beweging en spoorde aan om de Chr. Protestantsche partijen te steunen welke .groepen sterk in* oinze streek zijn vertegenwoordigdDe heer H. A. Nijssen reageerde op het gespro kene van den heer De Jager. Als voor zitter van de Veiling heeft hij alles- meer van nabij bezien. Spr. wilde niet van een bepaalde richting hooren, maar adviseerde de beslissing van den minister af te wach ten. De secr. Ganseman las het artikel uit de notulen voor, waarin werd weergegeven dat in de vergadering van 4 Maart 1927 was besloten op een vraag van den heer P. Scheele om de Tuinbouwschool, mocht het tot oprichting komen, krachtig te hel pen steunen. De secr. merkte op, dat er geen sprake van richting was. Nadat nog eenige leden hierover het woord hadden gevoerd, werd* de ver gar dering gesloten. Middelburg. Hedenmorgen werd nar mens den hoofd-ingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg aanbe steed het vernieuwen en onderhouden- van het verf-, behang- en glaswerk van de gebouwen en kunsitwerken van bet kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1928, 1929 en 1930. Raming f3600- per jaar. Er waren twee biljetten van on waarde en twee geldige. Deze laatste wa ren van H. Roesing, Veer© f3095,en van L. A. en J. J. de Paauw te Hans- weert voor f2925,per jaar. Nisse. Vrijdagavond j.l. gaf de mu- ziekvereeniging „Ons Genoegien" te Nisse haar jaarlijksche uitvoering m het school gebouw. Na het gebruikelijke openings woord van den voorzitter den heer J. A. Rh. Bommeljé, werd een afwisselend programma van muziek en tooneel uitge voerd. Onder leiding van den- directeur* den heer H .Vermeulen van Kwadendamme gaf het gezelschap eerst ten beste drie muzieknummers, n.l. Plat Henri (Pas Re- doublé) van M. J. H. Kessels, Migno nette (ouverture) van Bonmaan en Mar- beban Kermesse (Pas Redoublé) van J. Schreder. Daarna werd opgevoerd „Hannes op de grenswacht", blijspel in één bedrijf en „Apollo", een boerenstukje eveneens in één bedrijf. Na de pauze werden weer drie stukjes muziek uitge voerd n.l. Un peu vile (Pas Redoublé) van G. Feremans, La fleur de la Reine (ouverture) eveneens van G. Feremans en Au Conon (Pas Redoublé) van Alice de Jong. Vervolgens werd weer een blij spel n.l. „De 100.000 uit de loterij" opgevoerd, waarna de finale en de slui ting door den voorzitter plaats Had. Door het applaus gaf het publiek blijk, dat de muzieknummers zoowel als ,de tooneel- stukje, ten zeerste in den smaak vielen. Nieuwdorp. In de op 24 Januari 1928 gehouden vergadering van ingelanden van den Noord-Kraaijiertpolder werden op den staat van aanbeveling ter benoeming van een gezworene om te voorzien in de vaca ture ontstaan tengevolge overlijden vain den heer J. Dekker, geplaatst de heerein H. van Gorsel, J. Dekker Jz. en D. Goense, allen wenende te 's Heer Arend s- kerke. Ovezand. De chr. werkmansvereeni ging „Draagt Elkanders Lasten", held Maandag haar 20ste jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de. veireenaging 20 jaren geleden opgericht werd met 18 leden en er nü 36 leden zijn, terwijl 3 nieuwe leden ingeschreven wer den. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten over 1927 beliepen f269,22, de uitgaven f263,50, en bet goed slot f5,72. Het totaal bezit der kas is f 1123,40. In de 20 jaren werd uitgekeerd f 1653,05. Verder kwam nog ter tafel een voorstel om, te komen tot oprichting ©ener vereeniging van var kenshouders, om elkander bij eventueel verlies te steunen. Staande de vergadering gaven zich 12 personen op. Getracht zal worden met Driewegen contact te krijgen,, om deze vereeniging te zamen tot stand te brengen*. Waarde. Deze maand bes'aat de gea- tenfokvereeniging hier ter plaatse 20 jaar. De vereeniging werd in 1908 opgericht en telde toen 15 leden. Thans bedraagt het ledental 38. De hoeren M. Weststrate, L. de Looze en C. v. d. Vréde hebben van de oprichting af zitting hl het be stuur gehad. Yerseke. De schippersknecht Jan de Wit kwam bij het uitvaren van het Ant- werpsche dok aan boord van de motor YE 153 zoodanig te vallen dat hij eenige ribben brak. Dr. Klinkenberg verleende geneeskundige hulp. De wethoudersverkiézlng. Over de op banden zijnde wethouders- verkiezing doen allerlei geruchten'de ronde Zoo zou het in het voornemen der recht- sche raadsfracties gelegen hebben Mr. Goedbloed als opvolger van Mr. Stieger aan te wijzen. Defce zou evenwel in ver band miet zijn diverse maatschappelijke functies ihlet wethouderschap niet mogen aanvaarden. Blijken deze geruchten juist, dan wordt dus het eenige recbtsche raads lid, dat voor de wethoudersfunotie op grond van zijn bekwaamheid in aanmerking zou kunnen komen, uitgeschakeld. Der meerderheid van den raad rest dan een verkiezing op grond van louter politiek© gezindheiddan wel een keuze uit de minderheid. We zijn benieuwd wat in dat gedoe bij rechts het zwaarst zal wegen: het algemeen belang, dat de raadsleden on der eede beloofden voor te staan of...... de belangen der part hen. Dé kwestie verdient ongetwijfeld innige aandacht van alle raadsleden. Zoo gemakkelijk als de „Zeeuw" het in het jongste rand so verzicht deed, zal ieder vertegenwoordiger in den raad er zich wel niet afmaken!1 Benoemd. Benoemd tot telefoniste 2© klossei bij den Interlocalen dienst, de leerling-telefo niste M. W. van Dijk van het post- en telegraafkantoor alhier, zulks met in gang van 1 Februari a.s. Met ingang van 1 Februari a.s. is al hier benoemd tot agent van politie, de heer Chr. Louisse te Schore. Besmettelijk© ziekten. Gedurende 1927 hébben zich alhier voorgedaan 28 gevallen van besmettelijke ziekten (vorig jaar 10) en wel 17 ge vallen van diphtheritis (waaronder 1 ge val met dooidielijken afloop), 10 gevallen van, roodvonk en 1 geval vatn nekkramp. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding In de bebouwde kom te Kloetinge har der rijden dan 20 K.M.: P. F. L. I. y. d. G. te Sint Laurens f0,50 s. 1 d. Zonder vergunning iets hangen over ge meentegrond J. A. V. te Goes f 0,50 s. ld Leerplichtwet: P. S. te Wissenkerke f5 s. 5 d. Als getuige niet ter terechtzitting ver schijnen: A. *J. F. F. te Zierikzee f 10 s. 10 d. Straatschenderij: W. G. te Kapelle f5 s. 5 d. Op verboden plaats in draf rijden: A. P. D. te Wissenkerke f5 s. 5 d. Met openbaar middel van vervoer te veel personen vervoeren: P. L. te Elle- woutsdijk f25 s. 25 d. Visschen zonder consent: J. v. B. te Yerseke f5 s. 5 d. Met motor rijden bij plotseling vaart verminderen geen teelten geven richting veranderen en geen teeken geven, zonder spiegel rijden: J. v. 't W. te 's Hee- renhoek 3 X f3 s. 3 X 3 i. Met motor rijden zonder rijbewijs en zonder spiegel: J. F. P. je Schore, geen straf toegepast, met motor rijden zonder nummer en' letter, ontslagen van rechts vervolging. 1 Met motor rijden zonder spiegel: J. K. te Wolphaartsdijk f3 s. 3 d. Vuile melk ten verkoop hebben en af leveren: J. v. L. te Kruiningen, H. B. te Schore, J. d. J. te Schore f 25 s. 25 P. D. te Goes 2 maal f30 s. 2 maal S0d.B P. d. D. te Goes, M. G. te Heer Abtskerke, S. G. te Kapelle^ C. R. te Yerseke, A. C. K. te Schore, J. J. K. Yerseke f30 s. 30 d., P. W. le 's Heer Hendrikskinderen f 40 s. 40 d., G. P. te Yersek^ f 50 s. 50 d., A. G. te Yerseke A. W. te Kloetinge f 50 s. 50 d., C. v. S. te Zanddijk f60 s. 60 d., J. v. L. te Kloetinge f 100 s. 100 d. Een rijwielpad anders dan met rij wiel berijden: H. J. W. le Krabbendijke f10 s. 10 d. Met voertuig rijden zonder spiegel: J. R. te Wolphaartsdijk f3 s. 3 d. Met voertuig rijden zonder licht: M. J. S. le Goes f 5 s. 5 d. Met rijwiel de linkerzijde vain den weg houden: A. v. B. te Goes f5 s. 5 d. Met rijwiel rijden zonder licht: M. L, te 's Heer Aren ds kerke f5 s. 5 d. Met rijwiel niet behoorlijk uitwijken: A. R. te Schore f 5 s. 5 d. Met mofcor rijden zonder licht: B. K. te Ossendrecht f7,50 s. 5 d. Naam van den schipper niet op vaar tuig hebben: J. T. N. te Nijmegen, J. H. te Wemeldinge, H. K. te Raamsdonk- vesr f5 s. 5 d. In localileit een in kennelijken slaat van dronkenschap verkeerend persoon bin nen laten: P. K. te Hansweert f 40 s. 40 d. Dronkenschap: T. S. te Hansweert 3 dagen hechtenis. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag .j.l. waren aangevoerd52 biggen. iEen meisje vermoord. Omstreeks half vier Maandagmiddag, ontmoette in Amsterdam een jonge man, die van den kant van de Munt kwam, op de brug tegenover den Heiligenweg een meisje. Hij sprak haar aan en even praat ten zij samen, echter, naar getuigen later hebben verklaard, niet heftig. Van een twist was geen sprake. De man haalde opeens uit den jaszak een revolver en loste plotseling een schot het meisje, dat hij in den arm trof. Het meisje draair de zich om. De man schoot nogmaals en trof haar onder den rechterschouder, waarbij vermoedelijk een longtop is ge raakt. Het meisje bloedde althans later uit ld en mond. Dadelijk schoot er veel publiek en po litie toe. Nadat het meisje was gevallen schoot de jongeling in de richting van zijn hoofd. Hij viel neer. De politie bracht de beide lichamen naar h et bureau Singel, waar spoedig artsen van den Geneeskundigen Dienst ver schenen. Het meisje bleek reeds te zijn overleden, de jongeman was, voor zoover viel na te gaan, 'niet geraakt. Hij scheen bewusteloos, antwoordde althans niet op vragen. Hij is buiten kennis, of bewuste loosheid simuleerende, naar Paviljoen 3 van het Wilheimina-Gasthuis vervoerd. Het doode lichaam is gebracht naar het Binnengasthuis. Uit op den man gevonden papieren bleek, dat hij is de 24-jarige Italiaansche beeldjesmaker Nardi Dominca, wonende Nes 70. Het meisje, dat zeer modieus was gekleed, is de 20-jarige Truus van Gladbeek, Nes 66. Waarschijnlijk is de oorzaak van den aanslag een liefdesge schiedenis. De revolver, een Waltman, is in beslag genomen. Er zaten nog drie scherpe patronen in de kamer. V echtersbazen; Ter beschikking van de justitie te Leeu warden zijn gesteld vier personen niiit Sneek, die in den nacht van Zaterdag op Zondag een dronken man uit een cel van het bureau van politie hebben bevrijd. Zaj verwondden den ©enigen agent, die aan wezig was, ernstig. De politieman trok zijn revolver, nadat hij zijn sabel was kwijt geraakt, en loste twee schoten. Later in den nacht, toen zij met hun vijven op weg naar huis waren, ontstond opnieuw een gevecht met twee agenten, die eveneens van hun vuurwapens gebruik moesten maken en verscheidene schoten losten. Des ochtends .werden de vecht- lustigen aangehouden. Vliegtuigbouw. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Polak, heeft aan den minister van Oorlog en Marine a. i. gevraagd of hij kennis heef t genomen van het verslag eener redevoering te Amsterdam door den heer A. Fokker, voorkomende in het Handelsblad van 18 Januari 11., waarin de volgende passage voorkomt; ri i

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2