Buitenland Rechtszaken. Provincienieuvtfs Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg sprak C'h. Z. te 's Heer Arendskerke vrij van niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een motorrijtuig, Wegens het als schipper niet onver wijld gehoorzamen aan alle bevelen hem door een ambtenaar van den Waterstaai in het belang van de vaart gegeven, werd C. J. F. te Hansweert veroordeeld tot f25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Wegens het niet voorzien zijn van een algemeen reglement van rivieren en rijks kanalen, noch van het Biinnemaanvarings- reglement, werd dezelfde veroordeeld tot 2 X f5 boete subs. 2X5 dagen hech tenis. Wegéns het rijden met een motorrij tuig zonder licht werd J. B. te 's Hee- renhoek veroordeeld tot f2 boete subs. 2 "dügen hechtenis en wegens het rijden met niet verlicht letter en nummer tot eenzelfde straf. Zoutelande badplaats. Voor het kantongerecht te Middelburg zijn weder enkele zaken behandeld, die betrekking hebben op het optreden van Zoulelande's gemeentebestuur tegen be zoekers van het strand van deze voor een rustige badplaats als het ware aange wezen gemeente. Een inwoner van Zoutelande was ver dacht van het plaatsen van een tent op het, strand zonder toestemming van den burgemeester, doch werd ontslagen vian rechtsvervolging. Een inwoner van Middelburg had zich veroorloofd een zonnebad te nemen op het door B. en W. voor baden aangewe zen deel van het strand, wat in de oogen van den veldwachter een ongeoorloofde daad was, het bleek op de terechtzitting, dat de verbalisant niet het verschil wist tusscbee een zwembroek en een zwem pak. Verdachte werd vrijgesproken zoo wel van het zich anders dan behoorlijk gekleed in bovenkieeding ophouden op dit terrein als wegens het zich daar op houden in badoostuum. Behandeld werd nog een zaak tegen een inwoner van Zoutelande, die verba- liseerd werd wegens bet brengen van een fleschje limonade naar iemand op heit stiramd op Zondag. Eischontslag van rech tsvervolging. De bepalingen van de politieverorde ning van Zoutelande schijnen bij het kan tongerecht nog niet erg in den smaak te vallen. Het Haa gsche vergiftigingsgeval. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den dirigeerenden officier van gezondheid 3e klasse majoor dr. G., beschuldigd van vergiftiging van kapitein Queck. Ver dachte zelf was bij het voorlezen van de sententie van het hof niet aanwezig, wel zijn verdediger, mr. Bourlier. Zooals men weet, had de advocaat fiscaal 14 dezer tegen den verdachte ter zake van moord levenslange gevangenis straf geëisoht. Het hof verklaarde verdachte schuldig aan doodslag, daarbij als wettig en over tuigend bewezen aannemende, dat kapi tein Q. gestorven is tengevolge van cy aankali-vergiftiging. Niet bewezen achtte het hof, dat verdachte gehandeld heeft met voorbedachten rade in kalm beraad en overleg; het nam aan, dat verdachte in een angsttoestand, ontstaan door de ge dachte, dat de vergiftiging met scopola mine ontdekt zou worden, gehandeld heeft Ook achtte het hof niet bewezen, dat ver dachte gehandeld heeft in of gebruik ge maakt heeft van zijn ambtals officier van gezondheid. In de omstandigheden, waaronder het misdrijf is gepleegd, n.l. het dooden van een weerloos, op bed liggend menscb, vond het Hof aanleiding tot het opleggen van de zwaarste straf, welke door de wet op doodslag is gesteld. Verdachte werd derhalve veroordeeld tot 15 jaar gevan genisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis sinds 13 April van dit jaar. Te vens werd verdachte ontslagen uit den u iren dienst en werd hem het recht zegd om bij de gewapende macht te OVERZICHT. Russische ktiek Rusland's rol in China is uugospecid. De jongeste gebeurtenissen te Kanten Hankou en andere steden in Zuid-China hebben dat afdoende bewezen. Evenals Tsjang tso-lin, de dictator van liet Noor den, hebben de nationalistische leiders van Zuid-China duidelijk te kennen gegeven, dat zij den Russisohen invloed krachtig zullen bestrijden. De Russische metho de van indringing in China is totaal mis lukt. Tsjitsjerin heeft verschillende ver klaringen in het licht gezonden over de terechtstellingen en mishandelingen van sovjet-ambtenaren en burgers in Zuid- China en bij het aankondigen van repre sailles, schuift hij de verantwoordelijkheid voor het gebeurde gedeeltelijk op de schouders van Engeland, welk land vol gens hem de hoofdrol speelde bij de voorbereiding van de anti-Russische cam pagne in China. Als compensatie voor de mislukking 'n het Hemelsche rijk, zoekt sovjet-Rus land thans toenadering totJapan. Het bezoek van oen Jiapansehe dele gatie aan Moskou biedt een welkome gelegenheid om de aandicht af te lei den van het sovjet-fiasco in China en tevens om zich een nieuwen vr and in het uiterste Oosten te verschaffen. Wederkeerig is Japan Rusland vriend schappelijk gezind. De Japansche staats man Goto, die aan het hoofd staat van de delegatie uit Tokio, heeft bij zijn aankomst te Moskou verklaard dat bij pogingen in het werk stelde om het afslui ten van een Russisch-Japansch handels verdrag te bespoedigen en om in het algemeen de vriendschappelijke betrek kingen tusschen de beidie landen te ver stevigen. Hij blijft nog twee weken in Moskou ein vertrekt clan naar Petersburg. Graaf Goto Kanaka is de voorzitter van de Japansche vereenig nig voor toe nadering tot Rusland. Zijn komst heeft, naar die „Times" uit Riga bericht, in sovjet-kriingen groote belangstelling gewekt. Gedurende de geheele reis is de delie- gatle met bijzondere voorkomen .led ~- handeld. Op alle Siberisch- st.it ons wa ren hooge ambtenaren ter be r ei'ng aan wezig. Men is te Moskou van inosnng, dat Graaf Goto onderhandel.ng.n wil aanknoopen over de verwerving van con cessies door Japan en over een sa menwerking tusschen Rusland en Japan in Mandsjoerije en Mongolië. Tram-botsing. Tusschen Vlissingen en Middelburg zijin Maandagavond twee electrische trams te gen elkaar gereden. Nadat tengevolge van de sneeuwjacht reefs veel vertraging in den tramdienst was ontstaan, bleef te ongeveer 12 uur een tram die uit de richting Vlissingen kwam te Souburg steken. Toen een tweede tram uit dezelfde richting arriveerde, werd de motorwagen van deze tram achter de eerste geplaatst, waardoor het gelukte, de zaak weer op gang te brengen. Juist toen de tram de wissel tusschen Souburg en de Abeele gepasseerd was, kwam er uit de richting Middelburg een niet verwachte tram aanrijden. De be stuurder van den voorsten motorwagen bet gevaar ziende, remde uit alle macht, maar die van den achtersten wagen, die niet be greep, wat er gebeurde, reed door met het gevolg, dat een botsing onvermijdelijk was. Groote materieele schade werd aange richt; o.a. werden de voorbalcons van bei de trams vernield. Bovendien werd een viertal personen gewond, waarvan twee ernstig. De 24-jarige winkelbediende Chr. Vol- mer, geraakte bekneld tusschen twee bal- cons. Gisternacht werd in het Gasthuis te Middelburg zijn rechterbeen afgezet. Het linkerbeen is gebroken. Daar 't slacht offer ook gedurende het vervoer naar het Gasthuis steeds bij kennis bleef, heeft hij veel geleden. De 53-jarige trambestuurder Edelman werd bewusteloos naar het Gasthuis ver voerd. Bij kennis gekomen klaagde hij over hevige pijnen in den rug. Een vrouw en een jongen hebbn eein pols gebroken, terwijl bij andere persionen nog lichte kwetsuren werden geconstateerd. Spoedig na het ongeval arriveerde een drietal doktoren uit Vlissingen. Ook het Roiode Kruis was spoedig ter plaatse. De politie stelt een onderzoek in. Jubileum burgemeester Wabeke, Zaterdag vierde de heer F. Wabeke burgemeester van Wemeidinge zijn 25- jarig ambtsjubileum. Reeds vroeg wapr perde van tal van huizen de driekleur, zoodat de aanblik vooral van de dorps straat reeds feestelijk stemde. Het beeft dén jubilaris met zijne familie dan ook in geenen deele aan belangstelling ontbro ken. Voormiddags ging het raadscollege hem complimienbeeren, en werd hij door den eersten wethouder, de heer P. Lin- denbergh Azn. namens voornoemd college cn namens de gemeente toegesproken. In een gloedvolle rede werd burgemeester Wabeke dank gebracht voor wat hij in het I tang van Wemeidinge in diens ne geer .igs tijdperk heeft helpen tot stand v gen, en voor de wijze waarop hij de bc. .igen heeft behartigd. Namens den ge meenteraad bood hij een door den heer Remigius te Middelburg welverzorgd al bum aan, bevattende foto's van al de raadsleden die in de 25 jaren met hem de gemeente hebben helpen besturen. Ver volgens waren het de ambtenaren waar van als tolk optrad de heer Chr. Glerum, gem.-secrefcaris, die hun burgemeester kwamen gelukwenschen met zijn jubileum, onder aanbieding van een gouden vu1 pen- houder met pen in étui, tevens werd den burgemeester dank gebracht voor de hu mane en prettige wijze waarop hij met hen omging. Nadat des namiddags het B. A. bij monde van den heer F. Burger, voor zitter, den heer Wabeke had geliikge- wenscht en daarbij in een prachtige lijst de foto s van het door haar oenige jaren fraai gesticht tehuis voor ouden van dagen „Vrede best" hadden aangeboden, kwamen de leden van het dagelijlcsch bestuur van het huldigingscomité uit de burgerij voor dit jubileum de burgemeester feüciteeiren. Dr. Gnirrep, voorzitter van dit comité, deelde o.a. mede, dat de burgerij op een in Januari a.s. te bepalen datum de ge meentenaren het plan hebben den burge meester op feestelijke wijze hare hulde te brengen. Tevens zou de burgerij mede vooral in verband met dien uatdrukkelijkien wensch van den burgemeester om persoon lijk geen geschenk te aanvaarden, de ge meente Wemeidinge wenschen aan te bie den een monument ter eere en ter her innering aan dit heuglijk gebeuren. Hel monument dat als een zeshoekige rustbank met een oploopende zuil van ongeveer 3 a 4 meter hoogte, en eindi gende in een sierlijke koepel, waarin een prachtige lichtinstallatie zaL worden aan gebracht. Bedoeld monument is ontwor pen door den architect F. G. C. Rothui zen, directeur Van gemeentewerken te Goes, en waarvan reeds een per spec tief- teekening aanwezig is, werd den jubilaris ter hand gesteld. Een 14 collega's en ge meente-secretarissen waren eveneens aan wezig om hem van hunne ingenomenheid te dom blijken. Hun woordvoerder, Jbr. Lewe van Nijestein, burgemeester van s Heer Arendskerke, schetste den jubi laris als een man die in zijn kwaliteit als burgemeester weet wat hij wil, zijn col lega tot steun is, en met zijn adviezen wel degelijk rekening wordt gehouden. Daarna voerde de heer Ballego ijen de Jong, secretaris van Goes en voorzitter van den bond van gëm. ambtenaren, afd. Zeeland, het woord en bracht den jubila ris dank voor den steun cn medewerking de afdieeling bewezen. Op een steen in het monument komt o.a. voor: Het dankbare Wemeidinge aan zijn burgemeester F. Wabeke Azn. 1902-1927. Den gebeden dag was het zeer druk met telegrammen en schriftelijke felicita ties die de jubilaris mocht ontvangen. Fraude. Uit een daartoe door eienige personen Ingesteld onderzoek bij 't Provinciaal College van Toezicht" as gebleken, dat bij de laatst gehouden stemming, waar bij de heer G. Kodde, te Zoutelande herkozen werd tot notabel der Ned. Herv. Kerk, aldaar, fraude is gepleegd. Rijbewijzen. Mm schrijft ons.' Zij, die in 1921 een rijbewijs verkre gen, moeten in de week van 27 Ja ar i 1928 zich ter secretarie hunner woon plaats vervoegen; daar zijn aanvraagfor mulieren verkrijgbaar; daar worden ook desverlangd inlichtingen verleend. Met de foto's, die de aanvragen moe ten vergezellen, is het nog meermalen niet in orde; men bedenke, dat de over gelegde foto's niet alleen welgelijkend moeten zijn, maar ook onderling aan el kaar gelijk. Ook is er meermalen ver schil tusschen naam en of voornamen in de aanvraag, in de doktersverklaring en of het uittreksel uit de bevolikings- of geboorte-registers. Uit deze en dergelijke vormfouten spruit allerlei correspondentie, oponthoud en omnoodige hinder in de af wikkeling der aanvragen en den goeden gang van zaken voort. Er wordt daarom. dringend verzocht nauwkeurig te zijn en de voorschriften na te leven; en wil men op de onderschei dene secretarieën ook in dit opzicht me dewerken. Onze provinciale „Hoofdweg". Men schrijft ons: Hedenmorgen per auto van Woens- drecht naar Goes reizende, bleek dat door gemeenten en polders niets is gedaan om zeer kinderlijke sneeuwophoopingen op de wegen, weg te. rypnen. Nergens hebben deze wegbeheerdars de sneeuwploeg in het werk gesteld. Heel wat beter was daarentegen de toestand op de rijkswe gen. Het wordt meer dan tijd dat de hoofdweg door Zeeland geheel bij het rijk in beheer komt. Nu is het een jan boel en een zeer gevaarlijke toestand. Driewegen. Dinsdagmorgen kwam de vrouw van den heer K. door de gladheid zoodanig te vallen, dat zij haar hand brak. Heelkundige hulp moest worden in geroepen. 's Gravenpolder. Vrijdagavond verga derde de raad dezer gemeente. Ingekomen is een dankbetuiging van den veldwachter voor de verhooging van zijn jaarwedde. Overgelegd wordt het proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger. Het verzoek van God. Staten om het raadsbesluit van 14 October tot het niet verhalen van pensioensbijdragen op de jaarwedde van den gemeente-secretaris in te trekken, wordt aangenomen. Een ver zoek van de Kon. Ned. Politiehonden- eeniging om een bijdrage van minstens f 10,per jaar wordt afgewezen. Een verzoek van de Ned. Spoorwegen om weder voor rekening der gemeento te ne men het onderhoud van die v »g gedeel ten, waarvan het onderhoud ai.- van den aanleg van tramlijn.n enige ja ren is opgeschort geweest, Wordt inge willigd voor de gedeielben Schoor ken s- zandweg en het Driewiegje, doch voor de lange Maeredijk zal men nog in on derhandeling treden. Tot lid van het bur gerlijk armbestuur wordt benoemd de heer Jb. Louis se met 5 van de 7 stem men. 1 stem op den heer A. Bakker en 1 blanco. De heter Ornée wordt her benoemd als lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Ingevolge aanschrijven van Ged. Staten wordt het reglement op het burgerlijk armbestuur aangevuld met de bepaling dat bij uit- steding van personen icen geneeskundig onderzoek moet plaats hebben.- Bespre kingen omtrent verpachting vain 'bouwland wegens vertrek van G. Goetheer wordt aangehouden. De jaarwedde van' den lan taarnopsteker wordt gebracht van f 100, op f 135,wegens uitbreiding met 5 lantaarns. Het suppl. kohier hondenbelas ting wordt vastgesteld op f6,—u voor 4 honden. De heer Joziassie mist op het convocatiebiljet de bespreking óver de vergoeding voor administratie bij' de bijz. school. Na breedvoerige discussies wordt dit vastgesteld op f0,40 per Teerling. Hij vraagt aan den 'burgemeester of hel hem bekend is, dat op 13 November j.l. In de herberg van L. Kesselaar veel mis bruik is gemaakt van sterken drank. De burgemeester kan geen positief antwoord hierop' geven, al h:ieft hij er later wel iets van vernomen. De heer Lokerse wil nog een lantaarn plaatsen op de Kadam, wat B. en W. in onderzoek' zullen nemen. 's Heer Hendrikskindieren. Herkozen tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente de heer M. Vermeule en tot diaken de heer J. v. d. Berge. Hcedeksnskerke. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad wa ren de heeren D. de Regt, M. Walra ven en M. Steijn, de twee eersten met kennisgeving afwezig. De voorzittèr deel de mede dat door Ged. ^Staten was goed gekeurd het in de voorgaande raadsver gadering genomen besluit tot wijziging van het reglement op het burgerlijk armbe stuur. Voorts dat door Ged; Staten was goedgekeurd de gemeentebegrooting 1928 en dat het besluit tot wijziging der ver ordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting, de Kon. goed keuring had verkregen. Ten slotte wc rd medegedeeld, dat kasopname bij den ge meente-ontvanger had plaats gehad én boe ken en kas in orde waren bevonden. Her benoemd werd tot lid van. de commissie van toezicht op het lager onderwijs die heer Th. J. de Boo met algemeone stem men. De leden dei' beide alhier bestaande commissiën tot wering van schoolverzuim welke allen per 1 Januari 1928 periodiek moesten aftreden, wierden als zoodanig herbenoemd. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd bij het lot herbenoemd de heer J. F. Depondt. Vervolgens werd op verzoek van Ged. Staten het regle ment op het burgerlijk armbestuur nog maals gewijzigd. Aan dé rijksveldwachter te Kwadendamme werd over 1927 een gratificatie van f 10,toegekend. De voorzitter deelde mede, dat tot nu toe de havenopbrengsten voor 1927 f 4136,63 hebben bedragen, bij een raming van f3500,een ontvangst van ongeveer f 100,kan nog worden verwacht. Voorts deelde hij mede dat de heer J. C. Pilaar te Kapelle hem had medege deeld, voor het vervolg niet meer berend 1e zijn f300,te betalen voor bet recht tot het neerleggen van suikerbieten te gen den westelijken ha ven dijk en aan spre ker heeft medegedeeld, zoo hierin z.i. geen billijke verandering wordt gebracht, voor het vervolg alle suikerbieten Voor deze gemeente aan bet spoor te ontvan gen. De heer Jobs. Boone zegt z.i. het beste is, hier weinig of geen acht op te slaan. De landbouwers moeten tóch de onkosten van liggeld voor suikerbieten wel betalen, gezien het feit dat de pulp be trokken wordt door tusscbenkomst van den heer Pilaar thans f 0,05 pier last duurder is dan oorspronkelijk gecontrac teerd, terwijl de lossers van deze pulp f 0,10 per last uitdraagloon minder ge nieten dan verleden jaar. Voorts be spreekt de lieer Boone de onmogelijkheid om langs de Kwadendamsche weg rechts te houden en 'dringt aan op het maken van een erkend rijwielpad aldaar. De voorzitter antwoordt, dat op' het hand haven dezer bepaling wegens de onuit voerbaarheid door de polite niet al te streng wordt toegezien, hij acht het dus beter de toestand te bestendigen zoo als deze thans is. Voorts bespreekt de heer Boone de wenschelijkbeid van de vaststel ling van een maximum-snelheid voor auto mobielen. De voorzitter zegt, dat hieraan nog al enkele bezwaren zijn verbonden, doch zal de politie order geven streng toe te zien op het roekeloos rijden. Na dat de voorzitter die leden heeft diank ge zegd voor hetgeen zij in 1927 in het be lang der gemeente hebben verricht, wordt de vergadering gesloten. Kapelle. De vereeniging van oudleer- llngen van de tuinbouwcursussen kwam .n vergadering bijeen onder voorzitterschap san den heer W. Glas. Na een welkomst- w orcl tot de talrijke aanwezigen, behan- ceido Ie voorzitter „de groen tenteelt in Italië Op onderhoudende wijze wist -«i op de teelt van groenten in Ji' land, waar de groenten teelt meer en meer begint op te leven en waar als concurrent w. - it opgetreden voor andere mogen,Ih-Teii. k ir men ir vele landen moeite moet deen om in kassen en waren huizen te k we eken, „gr .-en'en als vruch ten" kan men dit daar op dbr: z.g. kou den grond. Bij de o.s. kweek: de heer G!a3 uitvoerig stü en wess ook op de toename in onze streel. Reels ver-I schillende kassen zijn er ook te Kapelle. Meer en meer gaat men zich toeleggen op de groen tenteelt en de druiven cultuu Deze lezing werd met aandacht gevolgd en een drukke bespreking, volgde. De heer G. van Willigen Jz„ de tuinman van „Eureka" behandelde ,de Chrystanthe- inumHij vertelde van het stekken en kweeken van deze herfstbloem, die bij goede verzorging tot diep in dien winter zulke schoone bloemen geeft als geen enkele andere plant in die tijd van het Jaar. Het lrweeken in pot tem, het verkrij gen van groote bloemen, heit op stengel kweeken bij dit alles, wend uitvoerig, stil gestaan. De soorten keuren de o.s. va ria teiten werden besproken. De heer C. Traas Sr. te Bieze- iinge heeft zijn benoeming als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim niet aangenomen. Op den avond voor Kerstfeest gaf de zang vereeniging „De Lof stem" te Kapelle in de Geref. Kerk een uitvoe ring. Na opening door deh WelEcrw. Heer Ds. A. Scheele werden onder lei ding van den directeur, de heer A. die Jager, een 14-tal liederen ten gehoore gebracht. Kortgeme. Voor het pianodiploma, uit gereikt door de Nederlandsche Academie voor Muziek, slaagde de heer A. K. Maas, te Rotterdam, geboren alhier. Rilland. Met ingang van 1 Januari 1928 wordt het hulpkantoor op werkdagen opengesteld voor den post- en telegraaf- van 8.3011, van 1416 en van 17721- 1 9uurvoor den telefoondienst van 8-13, van 1416 en van 17x/21972 uur. Waarde. Ged. Staten hebben aan P. van Koeveringe te Waarde een vergun ning verleend voor het in werking bren gen van een autobusdienst van Waarde over Kruimingen naar Yerseke en omge keerd, uitsluitend op Woensdagen. Wemeidinge. Zondag bemerkten eemige. bewoners van liet buiten deze gemeente gelegen huizenblok, genaamd „Landzicht", dat er rook kwam uit de woning van den 88-jarigen G. H. Nadat zij zich toe gang tot de woning hadden verschaft, bleek dat de oude man in brand stond. Zij doofden de vlammen en werd genees kundige hulp ingeroepen. Dr. Gnirrep achtte na onderzoek overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. Het slachtoffer is daar aan de gevolgen over leden. Wolphaartsdijk. Maandag hield de ko- lenvereeniging „E. M. M." haar jaarver gadering. Als bestuursleden werden her kozen de heeren J. Noom en M. Smalle- gange. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in bet afgeloopen jaar het le dental is toegenomen. Yerseke. Uitslag verkoopeng van het huis en erf aan de Noordzandstraat alhier door notaris Kram te Kapelle. Perceel I: hoogste inschrijver W. Bom CLzn. voor f4444,kooper Jacob Elenbaas voor f 4450,—. Perceel II'hoogste inschrijver W. Bom CLzn. voor f375,kooper dezelfde. Combinatie I en II Jacob Elen baas f5025,gerechtskosten f 150,50 en 872 °/o. III inschrijver J. C/'Polder man en Co. f425,kooper F.Pekaar Fz. f450,gerechtskosten f21,50 en 872%. De raadsvergadering welke door alle leden bezocht was, weirid door den voorzitter geopend. De gelezen notulen werden goedgekeurd. De Ged. Staten verleenden goedkeu ring aan de raadsbesluiten. Het adres van den anti-vloekbond werd voor kennisge ving aangenomen, daar reeds jaren een vloekverbod hier is. Een verzoekschrift van de firma Pols- Bom om een geschikte losplaats voor de YE 30, werd naar B. en W. geren- voyieerd. .lrf> De Kon. Ned. Bond van Politiehon den (I) vroegen voor hun raszuivere speurhonden een subsidie of toetreding der gemeente als donateur. Dit verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. De heeren P. Dominicus en C. W. van Oeveren verzochten beleefd aan den raad om naar billijkheid him salaris te verhoogen. B. en W. adviseerden daarop afwijzend te beschikken. Dit werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Ossewaarde, de Jager en Scheele. De rekening-courant-overeenkomst met de Nationale Bank vereen! ging werd ge handhaafd. B. en W. stelden voor om weer voor twee jaar vrijstelling van onderwijs an de

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2