Stadsnieuws Kamer Overzicht. Binnenland wilden wijzen, maar verder ook U aan geven de wijze, waarop de reflector weer U zou kunnen gaan beschermen. In de wet staat uitdrukkelijk, dat gij uw reflector verticaal hebt aan te bren gen. Doet gij dit werkelijk, en is het een goede reflector, dan zal hij zijn werk naar behooren kunnen verrichtend Wij zouden met het oog op uw eigen veilig heid dus willen aanraden: Zet uw reflec tor zoo spoedig mogelijk precies verticaal d.w.z. loodrecht. Een verdere kans, die u loopt als uw reflector niet loodrecht staat, is''dat op een zekeren kwaden dag het oog van een politieman er op valt en u heeft dan kans op een proces-verbaal, omdat de wet den loodrechten stand voorschrijft. Nu de bepaling, dat elke auto zijn koplichten voor u moet dempen. Ik kan mij voorsteilen, dat toen deze bepaling van kracht werd u daarover zeer vol daan zijl geweest. Het is ook zeer on aangenaam, om tegen die moordende lich ten in te moeben trappen. Maar die moor dende lichten waren voor den bestuurder geen luxe. Hij had ze noodig, omdat bij minder scherpe verlichting hij gevaar zou leveren voor anderen en voor zichzelf. En nu na de invoking der nieuwe Motor- en Rij wiel wet is hij wettelijk ver plicht gevaar te gaan opleveren voor an deren en voor zichzelf. Want wat ziet men ais men van zijn groote lichten plotseling over gjaat op kleine lichten. Een zwak verlicht wegge deelte van eenige- meters voor zijn auto. En buiten deze lichtkring niets, absoluut nietsDeze duisternis op het rechter wegvak wordt nog geaccentueerd door het j© tegenkomende licht. Dift is niet zoo sterk als men nu een auto als tegenligger heeft, maar is d.£ tegenkomer een fietser met een electrische lantaarn, dan wordt de bestuurder geheel verblind. Dit komt, doordat deze lantaarns verkeerd zijn aan gebracht. De lampjes bevinden zich in het brandpunt van den spiegel. Hierdoor wordt het licht niet uitgezonden als dif fuus, d.w.z. gespreid licht, maar als een stralen bundel. Wijst de lantaarn naar be neden, dan is het effect ook niet zoo verblindend, maar de meeste lantaarns schijnen recht vooruit. Voegt men hierbij de eigenschap, dat zoo'n lantaarn met het stuur steeds 'heen en weer wiebelt, dan is het resultaat dat de tegenkomers voortdurend door een sterk flikkerlicht wordt getroffen, en absoluut verblind wordt. Het gevaar dat hierdoor ontstaat is niet zoo zeer gericht op den bezitter van dit schitterlicht. Neen, het is een gevaar, dat ontstaat voor collega s fietsers, da© op dat moment zich voor den verblinden autobestuurder op de weg bevinden. Deze zijn niet te zien, dus loopen groote kans overstoómd te worden. Wij zouden u daarom dan ook willen verzoeken in het belang van uwe eigen categorie uwe lichten zoodanig te mon- teeren, door b.v. uw lantaarnhaak eenigs- zins Jtaar beneden te richten, zoodat de stralenbundel niet meer recht voor u uit straalt, doch eenige meters voor uw rij wiel den grond treft. U heeft dan ook nog dit voor dat uw weg beter is ver licht. i i Het is begrijpelijk, dat de wielrijder momenteel geniet van de macht die de w:et hem toekent, dat alleen zijn ver schijnen op den weg een auto noopt zijn lichten te dempen. Maar hij bedenke, dat hij hierdoor gevaar oplevert voor an deren. Laat hij dus, hoewel hij er momen teel nog niet wettelijk toe verplicht is, bij tegenkomen zijn lantaarn even gedeel telijk afdekken. Vóór 1 Nov. deden het toch ook al vele autobestuurders voor hen. Het gaat er niet om, elkander het leven zoo moeilijk mogelijk te maken, doch om het verkeer zoo min mogelijk gevaarlijk te makeïl. Vervolgonderwijs in Zeeland. Men schrijft aan de „N. R. C. Het onderwijs aan die met meer leer plichtige jeugd zal in Zeeland een gjevoe- ligen knak krijgen. In 1923 werd besloten dat de kosten voor het vervolgonderwijs, voorzoover de salarissen der leerkrach ten betrof, niet meer door het rijk aan de gemeenten zouden worden vergoed. De meeste gemeenten waren er toen dis de kippen bij dit vervolgonderwijs eenvou dig af te schaffen. Hiervoor staken Ged, Staten evenwel een stokje. De besluiten tot opheffing werden overal waar tot dusver een voldoends aantal leerlingen aanwezig waren niet goedgekeurd, ten zij er iets anders voor het wettelijk ge regeld vervolgonderwijs in de plaats kwam. Sommige gemeenten stelden toen een avondcursus in, zooals vóór 1902, toen het herhalingsonderwijs geregeld werd, haast algemeen bestond. Men was dan niet mer gebonden aan het bij de wet vastge stelde salaris van f 2 per uur. In vele ge meenten werd de cursus gegeven door Nutsdepartementen, afdeelingen van volks onderwijs en dergelijke met subsid e van de gemeente. In 60 van de 109 Zeeuwsche gemeenten wordt op deze wijze het buiten wettelijk .vervolgonderwijs gegeven. De minister heeft nu God. Staten erop geweien, dat dergelijke cursussen in strijd zijn meti de lager onderwijswet 1920, art. 3, derde lid en art. 21, en wenschte te vernemen, of Ged. Staten aan gemeente- Begrootingen, waarbij voor deze cursus sen gelden werden beschikbaar gesteld, hunne goedkeuring hadden on'.hou enen zoo neen, of dit alsnog in hun voornemen lag. Een en ander heeft aanleiding gegpven tot een uitvoerige, schriftelijke gedach- tenwisseling tusschen den minister en Ged. Staten, waarbij Ged. Staten wezen op de zegenrijke gevolgen van dit buitenwette lijk vervolgonderwijs voor hun gewest, dat de mogelijkheid opende tot differentiatie, waardoor eenerzijds in hoogiere mate vol daan kon worden aan de bijzondere onder wijsbehoeften, die zich in een bepaald gedeelte van deze provincie mochten doen gevoelen, anderzijds in meerdere mate prof ijl kon worden getrokken van de ca paciteiten en bevoegdheden der individu- eele onderwijzers". Verder wezen Ged. Staten erop, „dat het h.i. strekt tot voor bereiding vooir het landbouwonderwijs en uit dien hoofde voor een provincie als Zeeland met een overwegend landbouwen de bevolking van bijzonder belang moest worden geacht." Niets vermocht evenwel wijziging te brengen in de zienswijze van den minis ter. Deze deelde 1 dezer mede, dat van hem niet verwacht kon worden, dat hij een ander standpunt zou menemen. Ged. Staten schrijven nu aan de ge meentebesturen, dat zij hebben gemeend thans hun standpunt niet langer te moeiten handhaven. Hangende de met den minister gevoerde correspondentie hadden zij de behandeling van verschillende gemeente- begrootingen voor den dienst 1928, waar op posten worden uitgetrokken ter bestrij ding van de kosten van het buitenwettelijk vervolgonderwijs aangehouden. Deze be grootingen zullen thans voor zooveel noo dig worden teruggezonden ter wijziging. Ged. Staten voegen hieraan nog toe: „Aan de betrokken gemeenteraden wordt in overweging gjegeven, de hier be doelde posten van de begrooting af te voeren. Een besluit tot handhaving zou slechts aanleiding geven tot een meer of minder langdurige administratieve proce dure, zonder dat verwacht mag worden, dat de zienswijze van den raad bij de Kroon instemming zal vinden." Te vreezien is, dat in het grootste deel van de 60 bovengenoemde gemeenten be doeld onderwijs nu zal worden stopgezet en men dan ook niet zal terugkeerein tot het wettelijk vervolgonderwijs, dat veel grootere kosten meebrengt. Kring Walcheren der Z. L. M. In de algemeen© vergadering van bo- vengenoemden kring werd medegjedeeld, dat de heer J. Kasse te Veere en J. Polderdijk te Nieuwland, tot eere-leden zijn benoemd. Door den heer C. Stevens, rijksland- bouwconsulent, werd een inleiding gehou den over de lagere landbouwscholen. Spr. zeide dat men dagelijks in de provincie en nu ook in de groote pers er over kan lezen, maar meestal van schrijvers, die blijk geven er niet van op de hoogte te zijn. Er zijn 3 verschillend® vormen van landbouwonderwijs. Ten eerste het Hoo- gere landbouwonderwijs; ten tweede het middelbaar landbouwonderwijs, zooals de middelbare landbouwscholen te Groningen en Deventer en de verschillende land- bouwwinterseholen zooals diiie te Goes. Ten derde het lager landbouwonderwijs dat tot nu toe bestond uit landbouw- cursussen en cursuslsen voor volwassenen. Te Groningen vraagt men voor toelating een diploma 3-jarige H. B. S. of een daarmede gelijk te stellen examen. Er wordt gedurende 3 winter halfjaren en 2 zomer 'halfjaren les gegeven, in totaal gedurende ongeveer 2500 uur. Er zijn 22 landbouwscholen, waarvan 13 rijks, 7 R.K. en 2 Protest. Christe lijke, hier wordt tweemaal een winter halfjaar les gegeven met 1450 lesuren. De gewone landbouwcursussen L. O. heb ben ook twee winterhalfjaren, doch slechts met 300 lesuren. Er kleven veel fouten aan, wat wel te begrijpen is, als men er aan denkt, dat zij in 1890 begon nen zijn en sindsdien op landbouw weten schap-gebied veel is gelieerd. De eerste schaduwzijde is, dat er een be groote tusschenruimte is tusschen het verlaten der lagere school en het begin van den cursus, omdat de praktijk leert, dat er dan veel van het gelieerde vergeten is. In de tweede plaats is het jammer dat avond-cursussen worden gegeven al-s de leider en cursisten reeds een dagtaak achter den rug hebben. In de derde plaats sukkelt men nog al eens met huisvesting, al verloopt dat op Walcheren nog al goed. Ten vierde komt die inventaris in een lokaal, waar ook andere lessen moeten kunnen worden gegeven, niet altijd tot zijn recht. Dit alles heeft er toe geleid bij het departement om een veranderd systeem te overwegen. Besloten is tot steun aan de oprichting van lagere land- en tuin bouwscholen. Na een proeftijd van ruim 5 jaar is men tot de slotsom gekomen, dat lagere Landbouwscholen op haar plaats zijn. Minister Kan heeft toen f50.000 uit weten te trekken om nieuwe scholen te subsidieerenthans zijn er 15 lagere land- en tuinbouwscholen. Het zijn ge consolideerde landbouwcur sussen, ook zijn het éénmansscholen, waarvan de leider zich geheel aan deze zaak kan geven. De le en 2e klasse, waarin resp. 2 en 1 dag per week les wordt gegeven, zijn bestemd voor het voortgezet lager onderwijs in de richting van landbouwlcenmis, terwijl de 3e en 4e klasse met 1 dag per week speciaal voor de iandb ouw vak ken bestemd zijn. Er wordt op de lesdagen gedurende 5 uur onderricht gegeven en komt men voor het eigenlijke landbouwonderwijs tot 300 lesuren. Om tot de oprichting van zulk een school te komen moet er be langstelling voor blijken te bestaan en ze kerheid beslaan, dat men sbaeds nieuwe leerlingen zal kunnen krijgen. Er moeten voor de eerste klasse minstens 12 leerlin gen zijn en verder gemiddeld 10 per klasse. Als gedurende 2 jaar achtereen minder dan 7 het gemiddelde aantal is, kan de regeer'ng over w eg)en de subsid e in te trekken. De eerste 5 jaar zal zij dit niet doen, maar in de toekomst moeiten er minstens 28 leerlingen zijn. Als er een voldoend aantal leerlingen is moet een vereeniging met rechtspersoonlijkheid wor den opgericht. Men moet de fondsen bij een brengen voor den bouw van een school en een onderwijzerswon'ng. Er hoeft niet steeds een nieuw gebouw te worden ge zet, maar wel mpeten er zijn een flink leslokaal, een vertrek voor het nemen van proeven enz. en een voor den leider. Ook voor het hoofd moet niet persé een nieuw gebouw worden gezet. Er moet subsidie zijn van de overheid, van vereeuigingen en ook van particulieren. Het rijk zorgt voor den inventaris, die terug moet worden gegeven als de school onverhoopt moet gesloten worden. Er zal f 5,tot f 60,schoolgeld moeten wor den betaald, terwijl bijdragen van ge meenten, hetzij een vaste som of een be drag per leerling, welkom zullen zijn. Een klein stukje grond bij de school is voldoende, voor de verdere demonstratie kan men op bedrijven in de omgeving wel terecht. Met bijzondere zorg moet de leider worden gezocht. De inspecteur van het landbouwonderwijs heeft er op gewe zen, dat men deze scholen niet mag ver warren met de landbouwwin ter scholen. Dit zou een stap achteruit zijn. De motor-veerboot, De heer Wallien, lid van Prov. Staten stelde de volgende vragen: Zijn aan Ged. Staten de berichten in verschillende Zeeuwsche bladen over de moeilijke bestuurbaarheid van de motor- ferryboot, vooral bij eb, bij het binnen- loopen der haven van Breskens, bekend? Indien de boot inderdaad het onder 1 genoemde euvel bezit, hebben Ged. Sta ten of de booteommissie dan reeds af doende maatregelen in voorbereiding om dit gebrek te ondervangen? Is bij de onder 2 bedoelde maatregelen ook begrepen een poging', den havenmond van Breskens verbreed te krijgen? Ach ten Ged. Staten afgezien van de bezwa ren, die de andere scheepvaart op die haven van de motorferryboot reeds on dervindt, deze verbreieding niet een na deel te zijn voor die andere schepen door onrustiger ligplaats, vooral bij storm? Daarop antwoordden Ged. Staten: Voor zoover de verschillende Zeeuw sche bladen onder onze oogen kwamen, hebben wij kennis genomen van de daarin voorkomende berichten omtrent de mo torveerboot van den dienst tusschen Vlis- singen en Breskens. Het is ons gebleken, dat de bestuur baarheid van de boot bij het bimnenloopem van de haven van Breskens bij lage wa terstanden, wanneer de machines vroeg moeten stoppen, soms minder gemakkelijk is. Dit is echter het geval -met elk schip, van welken aard of omvang ook, dat te weinig water onder de kiel heeft. Bij een ©enigszins hoogeren waterstand houdt dit euvel op. Omtrent de verbreeddng van den mond der haven te Breskens schreven wij d.d. 27 October 1927 aan den minister van Waterstaat o.m., dat de motor veerboot bij lagen waterstand bij het invaren dier haven moeilijkheden ondervindt tengevol ge van de zuiging,, welke dan daarbij ontstaat. Als onze meening spraken wij daarbij uit, dat die moeilijkheden zouden kunnen worden ondervangen door ©ene behoorlijke verbreeding van den mond der haven. Wij vernamen, dat deze zaak thans bij den rijkswaterstaat in onder zoek is. Driewegen. In de afgeloopen bieten campagne zijn op het station alhier aange voerd voor de Centrale Suikermaatschap- pij 1.481.803 K.G.; Coöperatieve Ro- zendaal 911.903 K.G.; Coöperatieve Zee land 707.624 K.G. Totaal 3.101.330 Kg. Kapel le. De vanwege de Oudercom missie der openbare school alhier uitge schreven ouderavond in het lokaal Obadja alleen toegankelijk voor ouders van de schoolgaande kinderen op deze school, is uitstekend geslaagd en druk bezocht. Het programma zoo met zorg opge steld, werd keurig afgewerkt. Het hoofd der school de heer C. Drinkwaard behandelde „Opvoeding", het welk met aandacht werd gevolgd. Het personeel der school gaf een en ander ten beste alsmede enkele ouders. De voorzitter, de heer M. Glas Jbz., sprak het slotwoord. De chauffeur J. B. te Kapelle en de zoon van dien kolenhandelaar J. op t Hof kwamen met auto en voertuig in aanraking op den weg naar Goes cn ingang Hillewerveweg. Wagen en auto bekwamen beiden door' deze aanrijding materjeele schade. De voerman op 't Hof, die naast zijn wagen liep, moest direct onder genees kundige behandeling gesteld worden. Dr. Pfeiffer constateerde benepens schamp- wonden, armbreuk. La'.er werd overbren ging naar het ziekenhuis te Goes noodig geoordeeld. Nis se. In de op 9 en 10 Dec. ge houden drijfjacht werden door het jacht gezelschap geschoten 35 hazen, 4 fazan ten, 4 houtsnippen, 2 watersnippen ten 3 eenden. Waarde. Toegekend is de bronzen ©ere medaille der Oranje Nassau Orde-aan M. Poleij, velidarbeidier, in dienst der fa milie Pieper alhier. Wissenkerke. In November zijn inge komen: M. P. Barendse, uit Colijns- plaat; L. M. van der Maas, uit Amster dam; A. de Looff, uit Kortgene; O. Heijstek, uit Rotterdam,. Vertrokken: J. H. A. Semijn, naar Amsterdam; M. A. de Moor, naar Wol- phaartsdijk; H. L. Versluis, naar Wol- phaartsdijk; J. j. de Graaff, naar Goes; L. A. Verburg, naar Rotterdam; L. M. Luijk, naar Noord-AmerikaC. M. van Dijk, naar Noord-AmerikaL. M. van der Maas, naar Ned.-Imdië; L. A. Min- derhoud, naar Zwijndrecht. Werkverschaffing. In verband met de werkverschaffing in dezen winter, hebben B. en W. een schrijven gezonden aan de vak-organisaties met het verzoek een opgave te willen ver strekken van de georganiseienden, die voor werkverschaffing in aanmerking zouden kunnen komen. Een nieuwe vereeniging. Gisteren is hier ter stede opgericht een vereeniging van eieren- en boterhan delaren in Zuid-Beveland. Tot voorzitter werd benoemd de heer M. de Dreu te Nieuwdorp, tot secretaris de heer J. v. d. Miaale te 's Heer Arend skerke. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 6 loopvarkens en 34 biggen. TWEEDE KAMER. Bij de behandeling der oorlogsbegiroo- ting is het ieder jaar het oude liedje. De roode heeren zingen over nationale ont wapening, anderen zingen er dwars tegjen in. We zullen over dit oude en bekende thema maar niet meer uitweiden, nieuws over de voor- en nadeelen van nationale ontwapening is er ook gisteren in de Ka mer niet gezegd. Enkele leden maakten er den minister van oorlog een verwijt van te veel te bezuinigen en daardoor de doelmatigheid van het leger in g|e- vaar le brengen. Vergeleken met andere Departementen is er op de militaire zeer veel bezuinigd. Dit jaar is de begrooting weer zes a zeven ton lager en niemand kan het verbazen, dat de inkrimping niet onbepaald met hetzelf de tempo kan voort gaan; de minister constateert dan óok, dat binnen afzien baren tijd een einde moet komen aan de verlaging van deze begroe ting (behalve door vermindering van pen sioenen en wachtgelden en eventueel door de Capitulanteniwet), wil men dé wieer macht niet in haar waarde aantasten. Uit de debatten as niet veel opmerke lijks naar voren gekomen. Alleen: de S.D.A.P, gaf le kennén geen nieuwen oorlog meer te dulden en hem door mas sale weigering en algjemeene stakng on mogelijk te zullen maken. Van harte hopen we dat deze woorden voor verwezenlijking vatbaar zullen blij ken. Vooralsnog twijfelen we er aan, Sprak de S.D.A.P. vóór 1914 niet in denzelfden geest In de avondvergadering heeft de Ka mer nagenoeg zonder debat de bijna 149 millioen voor onderwijs, kunsten en we tenschappen gevoteerd. Nu minister Waszink voor herstel van gezondheid in het Zuiden vertoeft, ont brak bij de Kamerleden de opgewektheid om van gedachten te wisselen met een minister, die slechts tijdelijk de zaken gaande houdt. De gansche „behandeling van deze Onderwijsbegrooting, welke an ders eenige dagen pleegt in beslag te ^ne men, heeft dan ook slechts enkele minu ten geduurd. Uitvoerig werd van gedachten gjewis'- seld over het wetsvoorstel-Albarda, om de wederinvoering van den zeven-jarigen leerplicht te stellen op 30 Januari a.s. inplaats van op 1 Juli a.s. Eerst heden wordt hierover gestemd, doch thans kan al gezegd worden dat het voorstel zal kelderen. De mislukte overval. Omtrent de mislukte roofoverval in hotel Coomans in de Hoofdsteeg te Rot terdam vernemen wij nog hét 'volgende: Had de politie aanvankelijk gedacht, dat er van een roofoverval geen sprake was en beschouwde zij de zaak aanvanke lijk meer als een poging tot flesschentrek- kerij, thans is uit het verdere pnderzoek komen vast te staan, dat er van het laatst© eigenlijk geen sprake is. De gearresteerde Nederlander blijkt reeds gedurende drie weken het hotel op verschillen^ tijden bezocht te hebben, om de situatie goed op te nemen. Een keer is hij zelfs bij den kas sier in diens Iran too r geweest, voorge vende een vriend van den directeur te zijn, met wien hij verschillende reizen naar Milaan had gemaakt. De indringer had toen het kantoor nauwkeurig bekeken en tegen den kassier een verhandeling g|e- houdem over spiritisme. De kassier zou een goed medium zijn. Als hij een zak over het hoofd van den kassier zou doen, zou de oude man wel voelen dat hij tot verschillende grootsehe daden in staat zou zijn. De oude man is er evenwel niet op in gegaan. Een zuster van den aangehoudene heeft verklaard, dat deze geruimen tijd in het bezit is geweest van een browning, maar kort voor den dag waarop hij werd ge arresteerd, het wapen verkocht heeft. Het is bij een koopman in beslag genomen. De aangehoudene is inmiddels overgebracht naar het Huis van Bewaring. Geen korte rokken o p r s'c h o o 1 Te Maastricht bestaat reeds :een tijdje aan de r.k. bijzondere meisjesscholen een verordening, waarbij het aan de school kinderen en ook aan de Leekemonderwij zeres sen verboden is, in de school te verschijnen met sokjes of sportkousen, met rokken boven de knie, mouwen bo ven den elleboog en bloote halzen. Op geen der openbare gemeentelijke meisjes scholen beslaat dit reglement. In de afgeloopen week nu werd door het hoofd der rijksleerschool.-aldaar, na een bezoek van den schoolarts, die de hoofden der meisjes onderzocht, aan het damespersomeel medegedeeld, dat de ge neesheer gewezen had op de onbehoor lijke Ideeding (blijkbaar de sportkousen) en dat door het hoofd, en den directeur der rijkskweekschool, in overleg met den hoofd-inspecteur van het L. O. besloten was zich te houden a;an het regle ment, dat geldt voor de bijzondere scho len en dat de onderwijzeressen hier het voorbeeld moesten geven. Een steiger ingestort. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe loskraan van de hoogovens t$. IJmuiden is een stelling, waarop zes arbeiders werkten, door het breken van een staal draad gevallen. Drie hunner konden zich vastgrijpen, maar de andere driie vielen ter aarde en waren op slagadood. Ben van hen, C. Meijer, woont te IJmuiden de anderen Kuyper en Arenas, onder scheidenlijk te Utrecht en te Arnhem. De ga s-co rruptie In de Zaterdag gehouden raadsveigja- dering te Drachten werd doorde com missie van onderzoek gerapporteerd dat de heer A. Sonderman, directeur der gasfabriek, heeft bekend over de jaren 19131927 een bedrag van ongeveer f5400,aan retour-commissies te heb ben genoten. Lettende op den 25-jarigjen diensttijd van den directeur waarin door zijn onvermoeide werkkracht het gasbe drijf alhier tot een snellen bloei en ont wikkeling is gebracht, achtte de commis sie geen termen aanwezig, ontslag! te verleenen. De gemeenteraad besloot ernstige af keuring te kennen te geven over de laak bare handelingen van dein heer Sonder man, gepleegd in strijd met zijn instruc ties en zijn salaris nu en voor de toe komst met f500,per jaar te verlagen. Aan den directeur der gasfabriek te Utrecht is oneervol ontslag verleend. Gestolen auto> te water. Zondagavond werd de politie teOegst- geest er van in kennis gesteld, ;dat nabij de „Drie witte palen" een auto te water was gereden. Toen de politie ter plaatse arriveerde, vond zij een auto 'onbeheerd met draaienden motor in 't water. Bern ooggetuige deelde mede, dat t!né heeren, die er in handen gezeten met een even later passeerende auto in dé richting Den Haag waren verdwenen. Even later kreeg de politie telefonisch gericht uit Den Haag, dat ten nadeele van de dames A. le Leiden, een auto, gemerkt H 37975, was ontvreemd. In de plaats van den ontvreemden wagen hadden de dieven een verouderd Ford je achtergelaten. De drenkeling bleek inderdaad de verdwenen auto te zijn, zoodat de dieyen niet veel plezier van hun buit hebben gehad.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2