OPENBARE AANBESTEDING Oeconomische Spijsuitdeeling. ATTENTIE. Sport Binnenland Gemengd NieuWs. Laatste Berichten. De onderhoudswerken der gem. diensten voor het jaar 1928, HEDEN Inlandsch Spek prima Kalfsvleesch volgen worden op ondubbelzinnige wijze op deze film tentoongespreid. Werd in die eerste 4 bedrijven alleen van goed spel en dramatiek genoten, de laatste 3 acten-gaven behalve dit nog een groote dosis spanning. Zoodoende heeft men in samenwerking miet die hoofdper sonen, die wel voor hun taak berekend waren, van dit verbaal iets gemaakt, waar men met lust naar ziet. Het is een .waardig slot van een gezelligen bioscoop-avond Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor alhier werd ai November op spaarbankboekjes ingelegd f 16.291.83 en terugbetaald f22.959,21, derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f6667,36. Het aantal nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 16. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1900,en af geschreven niets, derhalve meer in- dar afgeschreven f1900,Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 1. Dammen. Vrijdagavond dezer speelde Goes II tegen Vlissingen II. De uitslag is ais volgt Goes II: Vlissingen II: H. SchrijverJ. Streefkerk 02 De BruinJ. de Nooier onbeslist A. HendrikseC. Moss 11 L. Dekker^-A. Guyuare 11 H. Weezepoelde Lange 02 .J Cru>cq--y. d. Broeke 20 M. v. d. Bpghev. d. Plegte 20 Van Liemr—m. Maas 02 H. Hertog—L. Labruggie 20 De Waart—J. C. Krijger 02 TotaaL punten 810 Voetbal. Zuidelijke le klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: N. A. C.Roermond 42. L. O. N. G. A.-M. V. V. 2-0. EindhovenN. O. A. D. 23. Willem IIB. V. V. 1—2. WilhelminaP. S. V. 2^-1. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: ZeelandiaBreda 01. VlissingenRoosendaal AllianceDongen 21. D. O. S. K. O—T. A. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister wedstrijden voor bovengenoemde .klasse luiden als volgt: Middelburg IIHulst 41. TerneuzenWalcheren 51. De stand van de Zuidelijke 3e klasse is tot op heden: 6-1. C. 5-1. Goes Zierikzee Middelburg Walcheren Terneuzen Vlissingen II Hulst Sinoto Zeelandia II II 7 6 8 6 6 4 6 4 8 4 6 2 5 1 6 1 8 0 0 13 25—10 2 12 2316 0 10 23-8 18-9 8 23-16 4 9-12 3 7-13 2 9-27 0 11-39 Onveilig Limburg. In den nacht van Donderdag zijn de inbrekers en de politie te Heerlen weer zeer actief geweest. Reeds Donderdagavond omstreeks 8 uur werd ten hoofdbureele kennis gegeven dat er een inbraak was gepleegd bij den heer Van Rijn op den Molenbejgjijte Heerlen. Aldaar waren on der meer een radiotoeslel ontvreemd, ai" verse kleeren, vorken lepels enz. Te ongeveer tien uur ging een tweetal agenten hun vaste ronde doen. Zij pas seerden daarbij den molen, gelegen aan den OliemqqSitraat, in den tuin waarvan zij twee personen zagen liggeu. Naast hen lag een aluminium pan, waarvan de ver missing uit 'het pand aan den Molenberg was aangegeven. De agenten losten twee schoten ter waarschuwing, waarna zij tot arrestatie van de twee mannen overgin gen. Het bieken twee Hongaren te zijn J. B, en J. 'S. genaamd, wonende te Heerlerheide. De politie te Heerlen gaf aan het politiebureau te Heerlerheide kennis van hun arrestatie en de omsingeling van het pand, waar beide mannen woonden, werd gelast. Deze omsingeling geschiedde en toen de Heerlensche politie ter plaatse kwam trof zij een broer van den' laatsten, genaamd L. 8., aan, bezig met het ver branden van goederen en kleedingstukken die van inbraken afkomstig waren. Ook hij werd gearresteerd. Een groote hoeveelheid goederen van te Heerlen en overige plaatsen in Zuid- Limburg kon in beslag genomen worden Ook werd nog een partij goederen ge- vonden bij een opkooper te Heerlen, die echter te goeder trouffr schijnt te zijn geweest. Bij het voorloopig afgenomen verhoor hebben de twee eerst gearresteerden be kend verschillende inbraken te hebben gepleegd. Onder meer bleek nog, dat zich drie koffers met gestolen goederen bij de Belgische douane te Visee bevonden Nog den zelfden nacht zijn twee politiemannen uit Heerlen derwaarts gegaan en hebben de goederen te Visee in beslag genomen Verschillende dezer goederen zijn reeds door personen die voor korteren of la» geren tijd..bestolen waren herkend als hun eigendom. Te Valkenswaard is ingebroken in de villa van mej. J. Maas, gelegen in de kom der gemeente. Ontvreemd zijn f 70 aan contanten en ter waarde van f 300 aan gouden en zilveren voorwerpen De dieven hebben zich waarschijnlijk door het zolderraam toegang tot de woning verschaft .en zijn vermoedelijk ook daar langs verdwenen. Denzelfden nacht zijn sporen van inbraak ontdekt in de woningen van den burgemeester van het naburige Dommelen, den heer Ploegmaker, en den heer Snieders (bierbrouwerij). Deze in braken zijn echter mislukt. Een moordaanslag Iu den-,nacht van Zaterdag op Zondag om kwart over één klonken op de 8ingei, le Amsterdam nabij de Gasthuismolensteeg en de Paleisstraat plotseling eenige schoten. Het resultaat van de knallen was, dal van alle i kanten publiek kwam opzetten en verschillende politieagenten aanwezig ivaren. Spoedig was de dader gevat en werd overgebracht naar het politiebureau ringel. Het bleek, dat bij iemand was, die sedert vier jaren gescheiden van zijn echtgenoote leefde. Toch scheen hij zich nog voor.'de vrouw te interesseeren, althaDS hij had getracht verschillende malen met haar in aanraking te komen, In den nacht van Zateiidag op Zondag zag hij de vrouw loopen in gezelschap van een andere man, die in hetzelfde pension als zij woonde Voor het tweetal iet9 kon doen, trok hij 'n revolver en loste hiermede in het wilde weg een viertal schoten. Het eerste schot was voor de vrouw bestemd, doch het projectiel miste. Zij zette het op een loopen, waarop de dader drie schoten snel achter een loste op den man, die zijn vroegere vrouw huiswaarts bracht. De man die was blijven staan, liet zich plotseling op den grond vallen, zoodat geen der drie kogels doel trof. Eenige er van drongen in het reclamebord van het perceel Singel 28 V Na geschoten te hebben en vermoedelijk ervan overtuigd, dat de andere man ge- ;roffen was, verwijderde de dader zich kalm, doch het publiek hield hem legen en leverde hem aan eenige politieagenten iver. De bewuste persoon is werkloos corrector, zonder vaste woon- of verblijfplaats en dertig jahr oud. De 'revolver, die in be slag genomen werd, was een browning er zat nijg één kogel in de kamer en één in den loop van het vuurwapen. Zondag heeft da politie foto's laten nemen van het doorboorde reclamebord, waarop de kogelgaten duidelijk te bespeuren vielen. üe Dordtsche meterfabriek De directie van de Maatschappij tot vervaardiging van gasmeters en toestellen voor gasfabrieken te 'ordrecht deelt mede dat het bericht betreffende het overbrengen der boekhouding naar Parijs allen grond mist. De boeken zijn alle nog te l'ordt. Koude en sneeuwstormen. Draadloos wordt uit Chicago ge meld datemeer dan dertig personen den dood hebben gevonden in de sneeuw stormen, die Vrijdag over het geheele land, van de oost- naar de westkust hebben gewoed, ëfi die in Minnesota, Wiscons en Iowa de sneeuw zoo hoog hebben opge worpen, dat het treinverkeer werd stop gezet en de wegen werden geblokkeerd Op de meren leden tal van schepen schipbreuk en er moesten reddingsbooten worden uitgezonden om de in nood verkeerende bemanningen te helpen. Uit Chicago wordt gemeld dat er negen doodsgevallen rechtstreeks aan de koude zijn toe te schrijvenIn het overige deel vaü Illinois overleden vier personen. Het aantal slachtoffers in Kansas bereikte het cijfer acht door het vinden van twee nog niet geïdentificeerde lijken. Uit Iowa worden vier, uit Wisconsin drie, uit Minnesota twee dooden gemeld. Een drama. Een verschrikkelijk drama heeft op schudding verwekt in de Tiquetonnestraat te Parijs. Daar woonde het gezin van een kantoorbediende, man vrouw en drie kleine kinderen en zonder De verhouding tusschen de echtgenooten liet te wenschen over, dat was voor nie mand in het huis, waarin zij woonden, een geheim Vrijdagochtend kwam een collega van den kantoorbediende aanbellen om te vragen waar deze bleefhet ge wone uur was reeds verstreken en hij had zijn vriend niet gezien De converge ging kloppen, kreeg geen antwoord, forceerde de deur en vond de vrouw dood op den grond liggen, den man en twee der kin deren eveneens badend in hun bloed maar nog in leven. Een der kinderen, een kleintje van twee jaar was dood, omgebracht door een revolverschot. De beide andere kinderen een van vier jaar het andere van zes maan den, hopen de geneeskundigen nog te red den het jongste zal dan echter levenslang blind zijn De man sch ij ut in hoogst era stigen toestand te verkeeren Hij heeft medegedeeld, dat zijn vrouw tweemaal op hem en vervolgens op de kinderen heeft geschoten en dat hij toen, hoe zwaar ge wond ook, haar den revolver een mili tairen revolver, want de man was reser ve officier heeft ontrukt en haar daar mee heeft dood gescholen. Brand. Men meldt ons uit en Hsag Hedenochtend woedde bij Willy Mullens in de Johan Maetsuijckerstraat een felle uitslaande brand, die de bovenverdieping en zolder, waar de voorraad tilms, werk tuigen en andere materialen geborgen waren, totaal verwoestte. Onder meer is een gedeelte der nega tieven van de Indische film verbrand. De schade is zeer aanzienlijk; de films waren niet verzekerd Met 1 Januari a s. zou de filmvoorraad op last van het bouw- en woningtoezicht naar een ander perceel worden over- gebracht. Willy Mullens vertoeft in Brussel. De oorzaak van den brand is onbekend Het vergiftigingsgeval. en zonder bepaald armoede te verschillende inbraken afkomstig gepleegd lijden hadden de menschen het heel krap. Men meldt ons uit Den Onder buitengewoon groote belang stelling van de balie, officieren en medici is lieden een aanvang gemaakt, door het Hoog Militair Gerechtshof, tegen den majoor geneeskundige van de landmacht Dr. Graft. Deze was ten laste gelegd in April j.l kapitein Queck met wiens vrouw hij wilde trouwen, door middel van scopola mine en cyaankali, van het leven te heb ben beroofd. De beklaagde was in uniform ver schenen President Schepel onderwierp aan een uitvoerig verhoor. Deze ontkende door toediening van 10 milligram scopo lamine de bedoeling te hebben gehad kapitein Queck te dooden Toen bij den patiënt hallicunaties ontstonden heefi verdachte, bang geworden, kapt Queck bij injectie 3 milligram scopolamine ge geven. Daarna heeft hij vanuit zijn wo ning cyaankali gehaald en daarvan kapt. Queck. eerst in den linker- en daarna in den rechterarm, injectirs gegeven. Onge veer drie kwartier later is kapt. Queck overleden. Daarna had het getuigenverhoor plaats. Als getuige van het Openbaar Minis, terie werd met goedvinden van den be klaagde alleen gehoord dr. Blom, huis arts van kapt. Queck. De overige getuigen hadden reeds een verklaring onder eede afgelegd. Van de zijde van den verdediger, Mr. Boulier, werden ook eenige getuigen geboord Polen en Lithauen. GENÈVE, 11 Dec. In de Zaterdag gehouden zitting van den Volkenbonds raad is in het Poolsch-Lithausch conflict een compromis tot stand gekomen, dat uit de volgende hoofdpunten bestaat 1. Erkenning der zelfstandigheid en onafhankelijkheid van Lithauen, waarbij verwezen wordt naar 4e verzekeringen, die Polen in zijn desbetreffende nota reeds gegeven heeft. 2. De verklaring, dat tusschen Staten, die lid zijn van den Volkenbond, geen oorlogstoestand kan bestaan en dat der halve de oorlogstoestand tusschen Polen en Lithauen is geëindigd, 3. Hervatting der normale, vrede, iievende betrekkingen, waarover tusschen de beide betrokken regeeringen onder toezicht en met medewerking der tech nische organisaties van den Volkenbond onderhandeld zal worden 4. Regeling der grenscontrole, Over het door jhr. Beelaerts opgestelde compromis, dat algemeen als een meester stuk van diplomatieke bekwaamheid wordt beschouwd, werd noch door Zaleski, noch door Woldemaras in de Raadszitting het woord gevraagd. Beiden verklaarden zich zonder meer bereid het te aanvaarden. Daarop verklaarde de voorzitter het rapport en de resolutie voor aangenomen Hij gaf voorts uiring aan zijn groote voldoening dat het mogelijk is geweest dit moeilijke conflict tot oplossing te brengen. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. December 15 Driewegen, verpachting bouwlanden, Pilaar. 15 Heinkenszand, verpachting bouw- en weilanden, Pilaar. 16 's Heer Arendskerke, verpachting bouw- en weilanden, Pilaar. 20 Goes, olmen. Pilaar. 21 Wolphaartsdijk, verpachting bouw en weiland, Pilaar. 21 Wouw, draineerbuizenfabriek, Go- derie. 22 's Heer Arendskerke, 3 woonhuizen met schuur, erf en tuin, van Dissel. 23 Yerseke, koffiehuis, woonhuis en tuingrond, Kram, 28 Heinkenszand, bouwland, v. Cleef. Rilland, koffiehuis, Pilaaro Nieuwdorp, woonhuis met schuur, erf, tuin, boomgaard en bouwland, Pilaar. Goes, inboedel, de Kok. nogi-, Januari 11 Goes, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. December 12 en 13, Laindbouw-Bioscoop, „D cowboy-prinses 15 Prins van Oranje, algemeene ver gadering van Ingelanden Breed© Watering bewesten Yerseke' Januari 6 Schuttershof, Kon. Letterl. ver. J. J. Grom er te Haarlem, „Tieneke 27 Schuttershof, Kon. Erk. Ver. „V. Z. O. D." te Rotterdam, ,,De koe koek". Februari: 18 Schuttershof, Kon. Reder. Kamer Jan van Beers te Utrecht, „Fneu- leken". April: 10 12 en 13, Prins van Oranje, Onder ling Kunstgenot, „Bergopwaarts". 27 Prins van Oranje, feestavond her denking 25-jarig bestaan „On lening Kunstgenot". AANBESTEDINGEN. December 19 Bergen op Zoom, levering fourag|e en ligstroo, Gemeente-Reanigings- dienst, B. en W. LICHT OP. Dinsdag 13 December 4.15 uur Woensdag 14 December 4.15 uur WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van .13 dezer luidt: matige, in het Z. krachtige O. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag, later iets zachter. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren Lena, d.v. Johannes Schrijver en Maatje Scherp. Overleden Marinus Adriauui Lindhout, Tot onze diepe droefheid ont sliep heden in zijn Heer en Hei land, onze zeer geliefde Broeder JOHANNES HET4DRIKUS DONNER, in leven dienaar di&9 Goddel ij kien Woord s, in den ouderdom van 60 jaar. De wetenschap, dat hij thans juicht voor den troon van onzen God, Wien te dienen hem eên lust was, zij ons tot rij leen troost in dit zoo smartelijk verlies. Namens de familie, J. DONNER Sr. Goes, 10 December 1927. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 12 Dec. 1927. Vlasaanvoer: 6000 Groningen f 1,40 f 1,50, wit f 0,a f0,—2800 geel f 1,40 af 1,75. 8800 Blauw f 1,10 f 1,65, 200 Dauwroot f 1,10 a f0, AardappelenZeeuwsche eigenheimers 5,a f 5,30, blauwe f 5,60 a i 6, bonten f 5,75 a f 6,25. Ajuinaanvoer gering. Groote zomerajuin f 4.55 a f 4,65, Kleine ajuin f2,50 a f2,60, Pootajnin 0,Maltha f 0,f 0,Zaai 0,— a f 0, sjalotte f 0,— a f 0,—, extra f 0,— a f 0,—egyptische f0,- a f0,—-, beste f0,— a f 0,—priffi&f 0,— 0,per 100 K.G. 1,1 „4 Granen buitenlandsche, prijshoudend. Meel f 18,75 a f Mais mixed f 0,-r, f 0,Haver Canada f 18,rn;a 1 0, ais Laplata f199. Binnenlandsche: Tarwe f 16,a f 14,50 gge t U,a v 12,50 Haver 11,a ff 12,25 Gerst Chevalier 12,50 a 13,25 Boekweit n 12 50 a n Erwten n 22,a 26,75 Schokkers n 20,a 36, Bruineboonen n 20,a 30, VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1195, eerste kwaliteit f 0,62 a f 0,65 tweede f0,59 a f 0,61 a derde f 0,55 a f 0,57 zouters f 0, f 0,export f0,58 a f0,62. Handel redelijk. BURGEMEESTER .en WETHOU DERS van GOES,, zullen op ZATERDAG 17 DECEMBER A.S., des voormiddags 10 uur, ten gemeente huize in het openbaar aanbesteden: te weten: .ïri: le. het timmer-, touwwerk en dje levering van maljenierswairen 2e. het metsel- en steenhouwers werk 3e. het smids-, kachel- en slotenmakers- werk; 4e. het loodgieters- en leiidekkerswerk 5e. het schilder-, behangers- en glazen- makerswerk; 6e. het jalouziemakerswerk 7e. het vrachtrijders werken 8e. het gewone onderhoudswerk aan straten. 4> Alles volgens het tarief ..1928, dat vanaf heden op de gewone uren ter gemeente secretarie ter inzage ligt en tevens ver krijgbaar wordt gesteld, zoolang de voor raad strekt ad f0,50 .per exemplaar. Inlichtingen worden gegeven door den Directeur van Gemeentewerken op de gewone kantoor-uren. De gezegelde inschrijvingsbiljetten moe ten voorzien zijn van de namen en woon plaatsen der borgen. LAMSBOUT 60 cent per pond 5 pond RAUWE REUZEL, voor f2,25 Varkenscarbonade 60 cent per pond Varkenslappen (mager) 70 ct. per pond Minzaam aanbevelend, J. WESTVEER Vleeschhouwerij Wijngaardstraat Goes Telefoon 301 INSCHRIJVING van in den winter 1927'28 benoodigd (plan. 300 K.G.) Biljetten met monster te bezorgen op MAANDAG 19 DECEMBER van 3 tot 3V2 uur aan de Spijskokeirij. T. VAN HEEL, Voorzitter. T. FABERIJ DE JONGE, Secretaris-Penningmeester. IK NOTEER STEEDS MIJN VOOR DEN LAAGSTEN PRIJS. Vergel ij k deze prijzen bij andere. BIEFSTUK f 1,20 per pond FRICANDEAU f 1,00 per pond ROLLADE f0,90 per pond STUKJES f 0,90 per Pöhd LAPPEN f0,90 per pond COTELETTEN f 0,80 per pond GEHAKT en POULET f 0,80 p. pond HEDEN NOTEER IK MIJN FIJNE VLEESCHWAREN: Osse roolcvleesch per ons 30 cent Fijne ham per ons. 30 cent Plockworst per onis 20 cent Gekookte worst per ons 20 cent Bloedworst per ons 15 cent Tongworst per ons 25 cent Presworst per ons 16 cent Hoofdkaas per-ons 15 cent Boterhamworst per ons 15 cent Ontbijtspek per ons 15 cent Haagsche leverworst per ons 14 cent Geldersche rookworst per pond 80 cent Fijne rolpens per pond 90 cent Fijne rolhammetjes per pond 90 cent Aanbevelend, J. WESTVEER 1Vleeschhouwerij Wijngaardstraat Goes Telefoon 301

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3