Uit den Westhoek ^ProVincienieuWs Stadsnieuws Bekrompen of In plaats dat de Maasbode" het be sluit van Minister de Geer om de in komstenbelasting met 20 te verlagen toejuicht, verzet het blad zich hiertegen omdat o.a. meerdere uitgave voor luxe het gevolg van deze verlaging zal zijn; met name noemt het Rotberdamsclhe blad dan op: het zich aanschaffen van een automobiel Men kan noch zijn oogen, noch zijn ooren geiooven als men dit leest! Wat voor kwaad steekt er in een automobiel Waar zou het met de industrie naar toe moeten, als de vervaardiging van voor werpen, ^die aanleiding tot luxe kunimen geven, bemoeilijkt moet worden. Wie zal trouwens de grens tusschen een verbruiks voorwerp en een luxe-artikel bepalen? Wordt een roeibootje, dat men een dood»- gewoon voorwerp kan noemen, een luxe artikel wanneer ik er een motortje in zet? Bekrompen? of.... wil de „Maas bode" voor zedemeester spelen en voor schrijven wie wèl, en wie niet een auto- tje hebben mag? Laten we hopen, dat Minister de Geer over dergelijke bezwaren, met een hon derd-kilometer-vaartje heenrijdt! de totale hoeveelheid arbeid vermeerder de; over den arbeidsduur der bestuurders van electrische treinenklachten, klachten en verontwaardiging. Minister Van der Vegte in de zondebok en boven dien moet Z.E. opdraaien voor al het ge treuzel, de bureaucratische slapheid van het Waterstaats-departement. Ook heeft men Z.E. zelfs nog zaken in de schoenen geschoven, welke hem niet aangaan. Dat waren de klachten over de dienst- en rusttijden van het spoorwegpersoneel en de vrachttarieven. Maar de minister ver wees terecht naar den personeelraad en den spoor wegraad. Over de onbewaakte overwegen sprekend, zei hij, dat de daar op voorkomende ongelukken zoo goed als altijd te wijten zijn aan onoplettendheid of onbekwaamheid van de bestuurders der voertuigen. Van seininrichting wilde hij, evenals de directie der spoorwegen, niets weten. Zij zouden niet onfeilbaar zijn en de chauffeurs nog onbezorgder maken. De minister krijgt van ieder ongeluk het proces-verbaal en bijna altijd vraagt hij na lezing van zoon stuk: „Wat doen die menschen op den weg in een auto?" Neen Z.E. vond den tegenwoordigen toestand alleszins voldoende. Maar de Kamer dacht er anders over en nam, zon der 'hoofdelijke stemming een motie-Boon aan, waarin een onderzoek door een commissie van deskundigen werd ge vraagd. Voor de reizigers derde klasse overigens nog de verheugende mededee- ling, dat de directie der spoorwegen be reid is de nieuwe wagens derde klasse te verbeteren, door ze te voorzien van armleuningen. Maar daarbij moet 't blij ven: een bekleeding van zit-bank en wand zou deze laagste klasse ook voor de meergegoeden aantrekkelijk kunnen maken en dat zou weer tot een deficit kunnen leiden, dat dan weer tariefsver- hooging zon noodig maken. Het slot van Vrijdag was een lang debat over de vervanging van een groot deel van het Europeesch scheep spersoneel op onze handelsvloot door Aziaten. De Nederlanders worden daardoor werk loos. Het geld speelt hier natuurlijk de grootste rol, want Chineezen en Laskaren zijn in die baantjes veel goedkooper. En de maatschappijen bezuinigen. Nu de minister zal een onderzoek instellen cn als hem dat aanleiding geeft tot uitgebreider onderzoek, dit verder laten doen door een commissie. Voor het geval dat s mi nisters onderzoek echter weinig bevredi ging zou schenken aan de anti-Aziaten, diende de heer Brautigam alvast een mo tie in, waarin, naast een onderzoek naar de, bezwaren tegen de Aziaten, overwe ging van maatregelen wordt gevraagd om aan dit „euvel" een eind te maken. Een plotselinge dood. Op de algemeene begraafplaats te Mid delburg had Zaterdagmiddag de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer Ds. N. M. de Ligt, in leven predikant bij de Ned. Herv. Gemeente aldaar. De baar werd grafwaarts gedragien door diakenen en ouderlingen van de Ned. Herv. Kerk, terwijl alle predikanten aanwezig waren. Verder werden aangetroffen vele predi kanten uit de omgeving; bestuursleden van de Vereeniging tot Ohr. verzorging van Krankzinnigen; bestuurders, personeel en verpleegden uit „Kinderzorg", onderwij zers, personeel en leerlingen van Chr. scholen en van de Zondagsschool, verte genwoordigers van het collega van cura toren van het gymnasium en vele gemeente leden en vrienden van den overledene. Toen de lijkstoet naar het sterfhuis terug reed, bevonden zich in een rijtuig daarvaln de beide laatste sprekers met twee ouder lingen. Bij het station werd de heer Ds. Donner plotseling onwel, hij was blijk baar door een hartverlamming getroffen en even later nog onder het rijden naar het Gasthuis, waarheen men hem brengen wilde, overleed hij. Zeker door het plot selinge en de omstandigheden waaronder het plaats had, was dit overlijden zeker zeer treffend. Verzonden bieten. Aan het station te Baarland zijn aan gevoerd 1.950.439 K.G.; aan de haven 600.000 K.G. Aan het station te Oudelande zijn aan gevoerd 2.993.028 K.G. De tuinbouwschool. De Zeeuwscbe overzichtschrijver van de, „N. R. Gt" schrijft in zijn blad: ïn "het anti-rev. orgaan van Zeeland, i„De Zeeuw", heb ik danig op m'n kop gejeregen, van wegje de opmerkingen in mijn vorigen brief over de tuinbouw schooi. Mijn objectiviteit was volgens dat blad zoek; ik vind het heel normaal dat ook het christelijk volksdeel, dat van de open bare schooi geen gebruik maakt, in de kosten daarvan moet bijdragen, en ik vind 'het onduldbaar dat christelijke scho len in dezelfde voorrechten willen deelen. Enzoovoort. Mag ik even, vóór er legenden komen, verklaren dat ik dit alles niet zeg en niet gezegd heb ten opzichte van liet gewoon lager onderwijs. Ik erger me wiel, zooals ook velen van anti-revolutionairen huize, aan de veelheid van scholen die overal opbloeien, en waarvan ik met zeer velen de noodzakelijkheid ontken, zoodat ik het betreur dat men daar niet even wijs over kan redeneeren als Ged. Sbaten deden in de woorden die ik de vorige maal aan haalde ten opzichte van het handelsonder wijs. Maar tegen het algemeen beginsel heb ik nooit iets betoogd. Wèl heb ik dat gedaan ten opzichte van de nu aanhangige tuinbouwscholen. Ten eerste is het me werkelijk moeilijk om me voor te stellen dat tuinbouw onder wijs, let wel: tuinbouwoinderwijs, zooals het tot nu toe werd gegeven op scholen waar niemand aan neutraal of niet-neu- traai dacht, zoo hinderlijk kan zijn voor christenen, dat ze een eigen christelijke tuin bouwschool vorderen. Zoodat de oneerbie dige gedachte in me opkomt, of soms die wensch naar christelijk tuinbouwonderwijs minder geboren werd in een verlangen naar verchristelijking daarvan, dan in den wensch van personen of van christelijke organisaties om daarover zeggingsmacht te krijgen. En ten tweede gaat het hier in Zee land om de vestiging van één tuinbouw school voor de heele provincie. Er schijnt geen kans te zijn op meer scholen. En nu stelde ik in mijn vorigen brief de vraag: moet men dan die ééne school maken tot een school, zooals er tot nu toe bestonden, „gewone" scholen zonder speciale godsdienstrichting? Of moet men er een christelijke school van maken, die onmiddellijk alle niet speciaal-christelijke leerlingen voor de vraag stelt: waar moe ten wij dan naar toe? Dat is een heel andere kwestie, waarde Zeeuw, dan de door u gemaakte tegen stelling van het dragen van de kosten in openbare scholen, die ge niet bezoekt. Er is nog iets. Er is gezegd, dat in een christelijke omgeving een christelijke tuinbouwschool dient te komen. Is die omgeving van Zuid-Bevelaud zóó speci aal christelijk, dat de te Kapelle ge vraagde tuinbouwschool christelijk moet zijn? Ik betwijfelde het de vorige week. En ik betwijfel 'het nog meer na inlich tingen uit Kapelle en omgeving. Dat de raad van Kapelle christelijk is geworden, is een toeval door een verdeeldheid, d:e stemmen deed verloren gaan aan de an dere zijde. Het blijft een dubbeltje op z'n kant. De openbare lagere school te Kapelle heeft nog altijd meer leerlingen dan de bijzondere. En als we erop let ten, dat zoon ïuinbouwschool voor de heele omgeving zal werken, dan mag er zeker ook wel op gewezen worden, dat in de omliggende gemeenten Kloetiruge, Schore en Kattendijke (Wilhielminapoideir) alleen een openbare school bestaat, en dat in Kruiningen en Wemeldinge, de open bare 1 school verreweg in de meerder- iheid is. En daargelaten de vraag of de meer derheid der toekomstige leerlingen chris telijk of niet-cbristelajk is, mag toch stel lig mijn vraag overwogen worden: as het gewen scht door vestiging^ van een christe lijke tuinbouwschool het groote aantal niet- christelijke tuinbouwers-jongens te dwin gen daarheen te gaan? Of is het beter dit tuinbouwonderwijs te doen geven zon der speciale kleur zooals het altijd ge geven werd zonder iemand te ergeren. De vraag van vestiging te Goes of te Kapelle is dan een kwestie, die daar buiten staat. Dat raakt alleen overwegin gen van plaalselijken aard. Voor den kantonrechter. Voor den kantonrechter te Goes stond heden terecht Mej. N. d. B. te Rilland- Bath, die melk verkocht, waarin zich 40 °/o water bevond. De ambtenaar van het O. M.berekende dat iederen dag op deze wijze door bekl. voor minstens f 1,20 aan water wordt verkocht en eischte een boete van f400,subs. 6 maanden hech tenis. De kantonrechter veroordeelde be klaagde tot f 400,subs. 3 maanden hechtenis. Tegen J. B. Ie Wolphaartsdijk, die vond (de uiers der koeien wierden ge was schen met melk die verkocht werd) en waarin formaline werd aangetroffen, eischte de ambtenaar f 100,boete subs. 50 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde beklaagde overeenkomstig den melk verkocht waarin zich veel vuil bte- eisch. (Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer opgenomen. Red.). Colijnsplaat. In de afgeloopen bieten campagne zijn op de haven aivier aange voerd 8.897.547 K.G. suikerbie 'en, tegen 9.829.049 K.G. in 1926. Op de weegbrug „Help U zelf" werden daarvan gewogen 4.776.407 K.G. en op de weegbrug „Land bouwbelang" 4.121.140 K.G. De hoeveelheden voor die verschillende fabrieken bedroegen (in onderstaand kwantum is 't weegbruggjewicht vermin derd met 1 °/o voor grondverlies)Coö peratieve fabriek te Dinteloord 4.089.050 K.G.idem te Puttershcek 2.455.892 K.G. idem te Zevenbergen 1.055.980 K.G.; idem „Zeeland" te Bergen op Zoom 418.010 K.G.; idem te Sas van Gent 319.500 K.G.; idem te Roosendaal 194.860 K.G.; Centrale Suikermaatschap pij 144.239 K.G. Totaal 8.808.591 K.G. 's Heerenhoek. Bij de Zaterdag en Zondag te Middelburg gehouden tentoon stelling van postduiven, uitgaande van de Concours-Commissie „Walcheren", wer den door de volgende personen, alle wo nende te 's Heerenhoek in de schoonheids klassen prijzen behaald: H. Janse één 3c; L. Cappeile één 3e; W. van 't West- einde één 1ste, twee 2de; P. van 't West einde één 1ste; E. Speller één 4de en C. v. d. Bulk één 2de prijs. Hansweert, Zaterdagvoormiddag had alhier een aanvaring plaats tusschen het binnenkomende schip „Simoininc" en het uitgaande schip Ron sard". De „Simonne" bekwam zulke zware averij dat het schip terug moest keeren naar Antwerpen om te repareeren. Het van Temeuzen binnenkomen de schip ,.St. Antonaus" is Zaterdagavond op den Westberm gestooten waardoor het schip lekkage kreeg. Nadat het ruim door een motorboot is leeggepompt, is er een noodreparatie aangebracht, waarna het schip de reis beeft voortgezet. Heinkenszand. Zaterdag kwam de vrouw van den landbouwer A. de Winter alhier zoodanig van den zoldertrap te vallen, dat zij haar been brak. Dr. Griep verleende heelkundige hulp. Zaterdag had alhier de jaarver gadering plaats van de Heinkenzamdsche guanovereenigimg. Door den secretaris- penningmeester werd rekeneng an verant woording gedaan van zijn gehouden beheer over 1926-'27. Uit dit verslag bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 43.215,56V2 en de uitgaven f 43.139,58V2, met een goed slot van f75,98. Over het afge loopen jaar -waren aangekocht 955.600 .KG. diverse kunstmeststoffen. Tot be stuurslid werd hérkozen de heer H. van Iwaarden en gekozen in de plaats van den heer J. Boonman Dz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer A. Martens. Kruiningen. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk werden benoemd de heeren J. N. Elenbaas en J. Kostense, terwijl weder tot notabelen werden benoemd de heeren A. Ie Clercq, J. Poleij en J. Waverijn. Krabbendijke. Zaterdag hield de heer W. van Overbeeke uit Amsterdam voor het Nutsdepartement alhier een voor dracht over: „Wat ik hoorde en zag in Zuid-Afrika". Spreker, die zelf kort ge leden deze streek had bezocht, wist de toehoorders door zijn onderhoudende voor dracht en aan de hand van tal van duide lijke plaatjes de belangstelling op te wekken voor dit stamverwante volk, zijn zeden en gewoonten. Ovezamd. De raad vergaderde Vrijdag. Afwezig de heer D. v. d. Dries. Aan Ged. Staten zal machtiging worden ge vraagd tot het aanvaarden eener schen king ad f900,— van de verlotingscom missie, zijnde 30 °/o van de verkochte 3000 loten. Door het toestaan van eene subsidie voor herhalingsonderwijs aan de r. k. school, wordt de begrooting van 1927 ge wijzigd. Een suppletoir kohier hondenbe lasting ad f2,zijnde voor 1 hond over een 'half jaar, wordt vastgesteld. Het tweede gedeelte der politieverorde ning zijnde de art. 59 tot en met art. 125 wordt behandeld en voorloopig vastge steld. Rilland-Bath. Door B. en W. dezer- gemeente werd Vrijdagmorgen aanbe steed liet maken van rioleeringswerkeai. Ingeschreven werd als volgt: J. Nieuwen- huijse f1940,J. van de Sande te Krabbendijke f2097,A. Windhorst f2050,—; W. Bot f2185,-; G. A. Breker te Krabbendijke f1987,D. C. Windhorst f1989,Th. v. Doorn te Krabbendijke f 2196,Het werk is gegund aan den heer J. Nieuwenhuijse. Door B. en W. werd aanbesteed graafwerk. Het werk is gegomd aan A. Hoogesteger voor f 149,50. Vliss'ngen. Zondagavond werd alhier de politie geroepen voor een brand, in een bovenwoning ach'er de kerk. Bij aan komst bleek door krachtig optreden der benedenburen het vuur reeds gébluscht. Maar tevens bleek, dat twee kinderen van 6 en 2 jaar onbewaakt waren achter gelaten. Zij hadden een petroleumlamp te pakken gekregen en dit was oorzaak geworden van het vlam vatten van oen deken. Wolphaartsdijk. In de vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, werd als ouderling gekozen de heer D. Berkeveld en als diaken de heer A. Beenhakker. Waarde. Woensdagdavomd hield de afdeeling Waarde van het „Groene Kruis" een buitengewone ledenvergade ring onder voorzitterschap van dén heer W. C. de Jager, welke na opening der vergadering de aamwezag(ea hartelijk wel kom heette. Daarna wierdten de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd ingevolge ingekomen concept-contract voor een zieken-auto, be sprekingen gehouden, waarna nog een tweetal bepalingen aan het concept-coin- tract werden toegevoegd, met algjemeeme stemmen besloten het lidmaatschap te blij ven bestendigen. Naar aanleiding van een alhier, nog kort geleden ongeval, waarbij de lijder op erg ondoelmatige wijze werd vervoerd, was mede in de vergaderzaal aanwezig de bij de afdeeling in bezit zijnde brancard, om de aanwezigen te toornen op een hoe veel betere vervoerwijze, zonder onmoo- dig pijn te veroorzaken of gevaar voor nog erger verwonding toe te brengen, de bovengenoemde patiënte had kunnen vervoerd worden door gebruikmaking van deze brancard. De voorzitter sprak den wensch uit, dat in voorkomende gevallen gebruik zal worden gemaakt van de brancard. Na nog enkele besprekingen van alg(e- meenen aard, sloot de voorzitter, onder darik aan de opgekomenen, deze verga dering. Herbenoemd tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier de heer A. Wa terman Az. en tot diaken de heer Matth. Weststrate Crz. Benoemd tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is de heer Corn. Mol Az. Wemeldinge. Vrijdag was het 25 jaar geleden dat de Chr. school werd geopend. Dit feit is eenigszins feestelijk herdacht. Yerseke. Bij den landbouwer Lamper werd uit een ajuinren in de Oiseïide-polder een hoeveelheid ajuin .ontvreemd. De rijkspolitie wist het tweetal daders op te spore*. Proces-verbaal is opgemaakt. J.l. Vrijdagavond gaf de voetbal vereniging „Ajax" in de goed ^bezette zaal Nolet een feestavond, waarvoor zij geëngageerd had de vereniging - „Sym- pihonetta" te Goes, welke twee tooneel- stukken opvoerde n.l. „De patiënte en „Mevrouw is op ris". Beide stukken voldeden uitstekend. De executanten kwe ten zich goed van hunne taak. „Sympho- netta" werd door den heer J. Ossewaar- de hartelijk dank gebracht en een „tot weerziens" toegeroepen. Een gezellig bal besloot den m ooien avond. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor rechtswetenschap doet. examen onze oudstadgenoot Dr. J. van Bruggen te Dordrecht. Kerkorgel voor Zuid-Afrika. De Ned. Geref. Kerk te Uitenhage in de Kaap-Kolonie is een der oudste kerken der rformatie in Zuid-Afrika. De oude kerk thans te bouwvallig, zal' door een passend nieuw gebouw worden vervangen. Met den bouw daarvan is een aanvang gemaakt. Gelijktijdig werd besloten in de nieuwe kerk een uitgebreid orgel te doen bouwen. Een passend 16 vóets front, een teakhouten kast, zullen de omlijsting vormen van het ontworpen instrument. De algeheele uitvoering werd opgedragen aan de Nederlandsche orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes. Dezelfde fabriek ver kreeg ook de opdracht tot levering van het nieuwe orgel voor de Hervormde Kerk te Pretoria, met 37 registers, even eens met teakhouten kast. De winkel op straat. Voor den kantonrechter stonden Vrij dag terecht A. J. J. de V. en C. L., win keliers in de Lange Kerkstraat alhier, wegens het etaleeren op straat. De amb tenaar van het O. M. wees er op, dat dit geval afwijkt van het vorige. Deze menschen hebben niet geëtaleerd op par ticuliere stoepen, doch op het trottoir, wat een openbare plaats is. Spr. eischte legen De V., die het verkeer op het trottoir versperde f5 boete of 5 dagen hechtenis, en tegen L. f2 subs. 2 dagen hechtenis. Mr. Kegge, verdedigpr der beklaagden, g.ng de voorgeschiedenis dezer kwestie na. De winkeliers in de Lange Kerkstraat hebben hun stoepen aan de gemeente af gestaan omdat ze geloofden dat alle ver gunningen tot uitstallen op straat verbo den zou worden. Dit is ook wel verboden door B. en W., doch dit verbod is door de bekende beslissing van den kantonrech ter ongedaan gemaakt. De Langje Kerk straat-bewoners worden dus de dupe van hun eigen goede daad. Spr. betwijfelde het voorts nog of het trottoir* openbare plaats is en vroeg vrijspraak. De kantonrechter zal schriftelijk von nis wijzen. Het r.k. ziekenhuis. Het bestuur van het r.k. ziekenhuis „St. Joanna" verzoekt ons mede te diee- l»en dat het nieuwe ziekenhuis ook a.s. Zondag te bezichtigen is van 12-—2 uur. Hiervoor zijn geen kaarten noocSgf.' „Phyllis". De tooneeiwed strijd van „Onderling Kunstgenot" heeft een aanvang genomen. Voor een geheel bezette zaal voerde gis teravond in het Schuttershof dj&Kon. rede rijkerskamer „Zwolle" mr. van Rossum's tooneelspel „Phyllis" op. De vertolking van dit in alle opzichten zoCf aantrekkelijke werk (wat weet mr. van Rossum een vlotte en geestige ddalogfen te schrijven!) had een uitbundig succes. Met enthousias me werden de spelers na ieder bedrijf terug geroepen. Gedurende den tooneelwedstrijd zullen we ons van kritiek onthouden, omdat onze tooneelrecensent zitting heeft in de jury, en het rapport der jury mettertijd een plaats in ons blad zal vinden. Ook in ver band met het toekennen van de publieks prijs leek ons opschorting van kritiek ge- wenscht. Na de uitvoering heeft de heer Con- standse het Zwolsche gezelschap dank gebracht voor de keurige prestatie. Spr. sprak ook zijn voldoening uit over de bezetting der zaal en over het aardige gebaar van enkele stadgenooten om de leden van de rederijkerskamer in par ticuliere auto's van het station naar het hotel te doen vervoeren. De vertolkster der hoofdrol wjerd met bloemen gehul digd. De leden van „O. K." hebben tot slot de Zwolsche gasten nog eenigb gezellige uren bereid, terwijl de jury over de resul taten van den eersten avond beslissen ging. Prijswinnaars. Bij de Zaterdag en Zondag door de Walchersche Kanarie-vereeniging „Onze Zangers te Middelburg glehouden ten toonstelling met zangwedstrijd, behaalde de heer J. J. Mijnsbergen uit Goes 2 wis- selprijzen, 2 eerste, 1 vierden en 5 eere- prijzen en de heer M. B. de Munck al hier een derden prijs. Ongevallen. Vrijdag was iemand bezig op het dak van een huis in de Piccardtstraat herstel lingen uit te voeren. Tengevolge vaft de gladheid gleed de man naar beneden e*i stortte op straat. Hij werd aan het hoofd en den schouder gewond. Toen eenige arbeiders bij „Havenzicht" aan den Oude Zeedijk hoornen rooiden, trof een bijl K. uit 's Gravenpolder in den bil. Het slachtoffer werd in liet Gasthuis verbonden. Lanibouw-Bioscoop. Ook ditmaal draait in de Landbouw- bioscoop een programma dat „Elck wat wils" biedt. Het bestaat uit Nieuws, de bezienswaardigheden van BoCkaró-st, ©en mode-schow, een tweetal komische fil men en ten slotte het hoofdnummer: „De cow-boy-Prinses". Van de twee komisch© rolprenten kan gezegd worden, dat ze in den smaak van het publiek vielen, getuige het 'onbedaar lijk lachen bij de verloonhig. Vooral de komische oorlogsfilm spreekt voor zich zelf. Lieten hierin de beide hoofdperso nen het publiek o.a. genietien van hun gelaatsuitdrukkingen, de film welke „laag bij den grond" is opgenomen, g(af een spel te zien van beeinien en viervoeters. De aan dachtige toeschouwer kan ook uit de be wegingen dezer beenen wel nagpan wat zich afspeelt tusschen de bovenste deelen van deze lichamen, -al ziet men ze niet, Iets zeer interessants. Het hoofdnummer: „De cow-boy- Prinses" verplaatst om® in het midden der 18e eeuw, toen een ware dorst naar goud onder de Amerikanen hoogtij vierde. Onder zulke personen ontspint zich een geschiedenis waarin de toeschouwer ken nis neemt van datgenie wat in dien regel niet bevorderlijk is aan den goeden gang van een gelukkig huwelijk en waarvan ook vaak de gevolgen niet uitblijven. Deze gp-

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2