Uit den Westboek Rechtszaken. Stadsnieuws ProVinciemeuWs na 'Li Gelegenheid tot stalling. Niet in alle gevallen is de economische wet, volgens welke de prijs van een of ander afhangt van de vraag, te verdedi gen. In vele gevallen is zooiets zelfs t:n zeerste af te keuren, omdat het weliswaar bevoordeeliug van een kleine groep, doch benadeeling van een veel grootere groep en van het algemeen belang beteekeot. Hoe zou men hotelhouders noemen, die bij een plotselinge touristen-invasie in de stad hunner inwoning de prijzen der logeerkamers aanzienlijk verhoogen en dus boven het algemeen gebruikelijk ta rief uitgaan, omdat de vraag naar ondier dak het aanbod overtreft? Afzetters na tuurlijk. Een ongeveer gelijkluidende benaming is gisteren in de vergadering van de af- deeling Zeeland van het Ned. Irekpaar- deixstamboek, hier ter stede gehouden, ge bezigd voor de eigenaars der Goesche stallen, waar hengsten tij diens de centrale hengstenkeuring gastvrijheid vinden. De eigenaars der stallen blijken bij de heng- sten-invasie de stailingsprijzen overdreven hoog op te voeren. Wellicht baseeren zij dit op de zekerheid dat men hen nooddg heeft. We zullen wel niet behoeven verze keren dat we dit systeem „Pik wat je krijgen kunt" allesbehalve sympathiek te genover staan. Afzetterij moet altijd als een minderwaardige handeling beschouwd worden, en zeer zeker in gevallen, die eein nadeeligen invloed hebben van vérs hek- kenden aard. Eigenaars der hengsten die de Goesche stalgelegenheid duur vinden, vinden al heel gauw alles wat „Goes is" duur, en zijn dra geneigd mede te helpen om de centrale keuring elders te doen houden. De Goesche afzetters benadeelen de stad daardoor in hooge mate. Het is te hopen dat de voorzitter van de afdeeiing Zeeland van het Ned. trek paardenstamboek aan deze prijsopdrijving tijdens de keuring een einde zal maken, door de eigenaars der stallen van het onverstandige hunner taktiek te overtuigen ofdoor het treffen van maatregelen tot stalling buiten de heeren der hooge prijzen om. Want Goes mag zich de keuring niet laten ontvallen. afwerking betreft. Ook de inwendige af werking dwingt bewondéring af. Een keu rig instrumentenbord, gemakkelijk te be dienen rem- en gangwissei-hefboom en drie versnellingen. Overigens is de binnenuilvoering zeer comfortabel en heeft de wagen een voor ruit van iripiex-gias. De Ford is voor zien van zeer goed geconstrueerde bin nen werksche voor- en achterwielen. Ze- nith-carburator, nieuwe zware vooras, voor en achter breedere dwarsveeren, drie ver snellingen met plaatkoppeling, dynamo, starter en accu-ontsteking. De 4-cylinder motor is met den gangwissel aaneenge- bouwd en heeft alluminium ondercarter, waterpomp-circulatie, ondergedompelde oliepomp en verder alle constructie-details, die men aan een geperfectiomineerde, mo derne automobiel aantreft. Ook maken alle détails, zooals voorwielremmen, niet den indruk er speciaal voor de mode op aan gebracht te zijn, maar zijn opvallend goed geconstrueerd. Van onze korte bezichtiging hebben wij een uitstekenden indruk meegenomen, d e verre en verre overtrof hetgeen wij ooit verwacht hadden. Op den Brusselscken Salon zullen zes verschillende modellen geëxposeerd worden Politierechter te Middelburg. De volgende zaken werden Woensdag behandeldM M. P., huisvrouw van G. J., 26 jaar, zonder beroep te Eilewoutsdijk, werd ten laste gelegd, dat zij op 22 October 1927 te Eilewoutsdijk aangifte heeft gedaan bij de veldwachters Hejipstrijd en Kop- penhol, dat er op'dien dag rn hare wo ning een diefstal was gepleegd van f127, terwijl zij wist dat dit feit niet gepleegd was. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uit spraak 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk proeftijd 3 jaar. D. M. v. L., huisvrouw van J. A. R.. 29 jaar, zonder beroep te Goes, werd verdacht dat zij op 26 October 1927 te Goes Adriana Hi bels heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen. Hooger beroep. Door den officier van Justitie te Mid delburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank valn 25 November 1927, waarbij C. P. H- W., 45 jaar, gemeente-ontvanger te Aarden- burg, is vrijgesproken van de hem ten Laste gelegde knoeierijen bij een stem ming voor den gemeenteraad. Telefoneeren op Zondag, Gp Zon- en feestdagen kan men niet zooais door de week dag en nacht telefo neeren. Het telefoonkantoor is op zulke dagen gesloten van 9 tot 13 uur en van 14 tot 22 uur. Kostelooze rijwielplaatjes. De Ontvanger der Direct? Belastin gen en Accijnzen Ravelijn 1, zal geduren de 12 December tot 7 Januari a.s. ei ken Maandag en Donderdag van 7 tot 9 uur namiddag ten zijnen kantore zitting doen houden voor de behandeling valn aanvragen tot het verkrijgen van kostelooze rijwielplaatjes voor het jaar 1928. Ontslag gevraagd. Door den heer P. A. de Ligny is met ingang van 1 Januari 1928 ontslag gevraagd als lid van het Burgerlijk Arm bestuur alhier. Door Mevr. de Wed. A. R. Breetvelt Ittman is tegen 1 Januari a.s. ontslag ge vraagd als regenles van het Weeshuis. Benoemd. Tot gemeen te-veld wachter te Krabben- dijke is benoemd de heer A. Guiran, agent van politie alhier. Nederlandsch trekpaardenstamboek. De afdeeiing Zeeland van het Neder landsch trekpaarden stamboek kwam gis teren onder presidium van den heer H. A. Hanken in het Schuttershof alhier in vergadering bijeen. Een punt van bespre king vormde het toelaten van Belgische paarden op de tentoonstellingen van het stamboek. Het hoofdbestuur is de mee ning toegedaan, dat men de Belgische paarden vooralsnog niet moet weren. De heer Gast leverde critiek op deze houd mg van het hoofdbestuur, dat thans reclame voor het buitenland maakt. De voorzitter protesteerde er tegen, dat het hoofdbestuur een verkeerde lei ding zou geven. Besloten werd de kwestie bij de rondvraag nader onder oogen te zien. Ais commissaris werd herkozen de heer P. Vael, als afgevaardigden naar het hoofdbestuur de heeinen C. A. de Bruyckero en A. Aeraoudls. Het bestuur stelde voor om voor 1927 de f 1000 voor fokpremiën niet meer toe te kennen, doch dit bedrag voortaan op f 1200 te brengen. De voorzitter vulde het voorstel nog aan. Gebleken is n.l. dat tengevolge van boogere regjeeringssubsidie de regelingscommissae het volgend jaar f2000 subsidie van het stamboek voor de keuringen niet meier noodig zal hebben. Het betrekkelijke voorstel werd aange houden tot de voorjaarsvergadering. Dan zal de voorzitter ook in bespreking bren gen de mogelijkheid om aarihoudingsbe- dragen uit keeran, en de vraag of de ecn- Irale hengstenkeuring in het najaar vol daan heeft. Bij de rondvraag werd uitvoerig van gedachten gewisseld over toelating van Belgische paarden op de tentoonstellingen van het stamboek. Vele sprekers waren er tegen, enkele verklaarden zich voor toelating. Tenslotte verklaarde de vergade ring door stemming zich met een groote meerderheid tegen toelating van buiten land sche paarden op de nationale tentoon- stillimg in 1928. Een besluit iin deze kan echter eersit in de voorjaarsvergadering vallen. Nog werd de aandacht gevestigd pp het nut van reclame voor de Nederlanid- sc'he paarden. Tenslotte klaagden enkele leden over de hooge bedragen die men in Goes vraagt voor het stallen der hengsten tijdens de centrale keuring. Men noemde dit ware afzetterij. De voorzitter wilde trachten hierin ver andering te brengen. Orgelconcert. Velen hadden gebruik gemaakt van de uilnoiodiging der orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes, om tegenwoordig te zijn bij de orgelbespeling, die gistermiddag in de montagezaai van de fabriek gegeven werd. De bespeling geschiedde door dien heer S. P. Visser uit Bennebroek, een kunstenaar met groote gaven, die door zijn bezielende voordracht, ontroering en bewondering wist te wekken. Niet alleen beschikt hij over een geraffineerde tech niek, doch hieraan paart hij nog een zeer verfijnd gevoel voor klankkleur, waardoor hij de meest verrassende effecten weet te bereiken. Deze eigenschappen werden door de keuze van het programma op den voorgrond gebracht. Daar het orgel bestemd is voor Zuid-Afrika, en geheel volgens Engel sche begrippen en met En- gelsche dispositie gebouwd werd, was het zeer juist gezien, het eerste deel uitslui tend te wijden aan muziek van Engelsche componisten, terwijl na de pauze Fransche muziek werd gegeven. Uit het eerste deel noemen wij in het bijzonder „C'hant An- géliqué" van Grey, een zeer teere „Me ditation" van Clarance Lucas en vooral „Wedding Chorus" van William Faul- kes, een juichend en jubelende bruids- marsch. Na de pauze werden wij vergast op subtiele Fransche muziek van de meest bekende meesiers. Verrassend was de „Marche Funébre et Chant Séraphiqué" van A. Guilmant. Op meesterlijke wijze werden de zware pedaalsolo's geaccom pagneerd door een vlotte en goed aan sluitende manuaalbegeleiding, waardoor het resultaat verrassend was. Voorts mag niet onvermeid blijven „Benediction Nup tiale" van C. Saint-Saëns. Heerlijke solostemmen, waarvan enkele registers van geheel nieuwe samenstel ling zijn, stellen in staat tot het berei ken van zeer bijzondere effecten; de wer king van het zwelwerk was subliem; hst volle werk krachtig en welluidend, met een zeer beschaafd timbre; een zeer bree- de pedaaibe/e'tng geeft een machtigen ondergrond. De fraaie uitvoering van het orgel cn de speeltafel trokken veler be langstelling. In en uit. Gedurende de 2e helft van November vestigden zich hier ter stede: Joh. Voi- mer, naaister, van 's Hertogenbosoh, Nieuwstraat 35; J. Brouwer en echtge noote, zonder beroep, van Breda, Lange Kerkstraat 4; P. J. Geijsen, zonder be roep, van Eiberfeld (D.), Weslwal 34a; Joh. van de Vreede en gezin, graan handelaar, van Kloetinge, Kleine Kade 19; J. B. de Jonge en echtgeinoo'e, boom- kweeker, van Heinkemszand, Scheldesir. 52; C. Vos, winkelbediende, van Vlissin- gen, Lange Kerkstraat 6; A. van de Kreeke en gezin, koopman, van Kruiinm- gen, Wijngaardstraat 7; Wed. van den Berge, zonder beroep, van Krainingen, Wijngaardstraat 7; C. J. de Doelder, slagersknecht, van Terneuzcn, Korte Vors ts traat 11; C. van Sprundel, zonder beroep, van Frankrijk, Scheides'.raat 88; Joh. Dekker, opzichter, van Westkapelle, Stationsweg 9; Joh. Kunst, letterzetter, van Amsterdam, Poel weg V 8; W. Bou- tens, bakkersknecht, van Schoonhoven, 's Heer Hendri k s kin derend ij k 64. Vertrokken: W. J. Nieuwenhuijse, bouwk.-opzichter, naar 's Gravenhage, Binkhorststraat 88; Wed. L. van Bruggen en gezin, zonder beroep, naar Dordrecht, Matthijs Balenstr. 17zwart; G. Th. van Aken en gezin, verpleger, naar Hengelo, Gooi No. 408; A. Maquelin, winkelbe diende, naar Vlissingen, Glaeiss'raat 97; G. G. Rooze, kinderjuffrouw, naar Den Haag, 2e Sweeliinckstraat 166; H. G. van Hartesveldt en echtgenoote, zonder beroep, naar Haarlem, da Gostastraat 3; C. L. van Osch, landmeter, naar Zwolle, Roggenstraat 31; J. S. Rothuizen, onder wijzeres, naar Veur, Huize „Mayflo wer"; W. J. NobeLs en echtgenoote, on derwijzer, naar Batavia; H. J. van Koo ien en gezin, timmerman, naar Bussujm-, Spooriaan 3. Gestrand. Hedenmorgen reed een luxe Ford een der palen, die voor de apotheek van den heer La Por te staan, in stukken. Men oordeelde het niet noodig het slachtoffer voor behandeling in de apo theek binnen te dragen. Onbestelbare post. Brieven binnenland: M. L. Dekker, Goes; H. G. v. d. Berg, Eindhoven; Tannetje Westerweeie, Wageningen; Dis trictscommandant, Middelburg. Briefkaarten binnenlandEen zonder adres. Brieven buitenland: C. J. de Wael, Solingen. Briefkaarten buitenlandA. Runein- bergh, Anvers. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbesteibaar- heid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien'. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Geen spiegel op motorrijwiel hebben: I. V. Ie Kruiningen, J. F. C. d. J. te Vlissingen, C. D. K. te Yerseke, geen straf toegepast. Venten zonder vergunning: J. F. G. Ie Middelburg f3 s. 3 d. Met auto rijdende geen richting aan geven: M. J. S. te Yerseke, vonnis be krachtigd. Te Yerseke o-ver trotkxr fietsenJ. A. v. d. E. f3 s. 3 d. Fietsen zonder rem: B. W. te Am sterdam f3 s. 3 d. Met motorrijwiel rijden zonder min stens 2 goede remmien: G. P. S. te Ossendrecht f 10 s. 10 d., J. M. te Baar land f 10 s. 10 d. 's Avonds fietsen zonder licht: J. E. ie Goes f7,50 s. 5 d. Door A. Z. is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van 25 November, waarbij hij is veroordeeld tot f 20 s. 20 d., wegens het niet beletten dat hond wild opspoort en F. B. I. tegen het vonnis, waarbij hij is veroordeeld wegens met motor de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen tot f50 s. 50 dagen. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 57 biggen. Tramweg van Hoofdplaat naar Breskens. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot toekenning van een renteloos voorschot uit 's rijks schatkist ten behoeve van dien aanleg en' het in exploitatie brengen van een tramweg van Hoofdplaat naar Breskens. Deze lijn moet niet beschouwd worden als een op zich zelf slaande tramweg, doch als een verlenging van die lijn Pyra- mideHoofdplaat. De lengte van de ontworpen lijn be draagt 9025 M. Zij vangt aan bijHoofd plaatTol en doorsnijdt, geheel op eigen baan de gemeenten Biervliet, IJzcndijke, Hoofdplaat, Schoomdijke, G.oedeen Bres kens. Het eindpunt van dein tramweg ligt op het rijkshaventerrein te Breskens, waar een emplacement zal worden aangelegd. Los- en laadplaatsen met halten zijn ont worpen te Rodenboek, Sasput en aan den Klein Baarzandepolder. De kosten zijn ge raamd op f 499.500 of f 55.300 per K.M. De provincie Zeeland en het rijk zullen elk een voorschot verleenen van f 166.500 welk bedrag wordt \eirminderd met f29.807 als bijdragen van belanghebben de gemeenten, polders en darden. De Rot terdam sche Bankvereeniging heef t_ aan de Tramweg-Mij reeds een cred:et verleend van f200.000. De opbrengsten van dien tramweg kun nen uit den aard der zaak slechts worden geschat. Naar de gemaakte berekeningen zullen echter niet alleen de exploitatiekos ten en de verplichte stortingen in fondsen gedekt zijn, doch er zal een voldoende overschot worden verkregen voor rente en aflossing van het door de maatschappij op te nemen kapitaal. Vakopleiding van bakkers. De Zeeuwsche Bakkersbond heeft be sloten ingaande clen tweedien Woensdag van Januari 1928 een vakcursus met twee jarigen leertijd te openen te Middelburg, Oostburg, Goes en Zierikzee. Reeds on geveer 100 leerlingen, zoowel gezellen ais bakkerszoons gaven zich op voor dezen cursus, waarvan de algemeene lessen in Nederlandsch, boekhouden, hanJe'skeninis, handelsrekenen en ook in natuur- en schei kunde zullen worden gegeven in lokalen der ambachtsscholen in genoemde gemeen ten, terwijl de practische lesten door een speeiaien deskundige plaats hebben in daarvoor beschikbaar gestelde bakkerijen van leden. Het is die bedoeling, dat deze cursus een blijvende zal zijn, zoodiat vol gend jaar weer leerlingen voor het, eerste cursusjaar worden aangenomen. Voorloo- pig worden de kosten geheel door den Bond en de leerlingen gedragen. Ontwatering der Breede Watering bewesten Yerseke. (Vervolg). b. Bij den bouw van een nieuwe sluis te Schore van voldoende afmetingen zou een gebied van 2200 H.A., zijnde het gebied begrensd door den Weimeldriigschien zandweg tot Kapelle, vervolgens Langs den Dijkwelscben weg, de Vierwegen, Breede weg, langs den dijk van dë Wil lem Annapolder, den Schoorschein zee dijk en het kanaal door Zuid-Beveland, kunnen worden beheerscht. Hierdoor zou het gedeelte bewesten het kanaal dus een ontlasting van het gemaal krijgen van ruim 1700 H.A. of bij den aangenomen regenval een maal tijd van minstens 35 uur, hetgeen in dit geval de Poel ten goede zou komen. In het vorenstaande bepaalden we, dat bij vergroeiing van het gemaal hët over tollige water in 5 etmalen moiest worden afgevoerd, ook bij het maken van een nieuwe sluis te Schore kan het restee- nende gedeelte van den polder, zijnde 6265 H.A. in 5 etmalen bemalen wor den door het tegenwoordige gemaal. Dat de werking van een sluis aan die Wes ter-Schel de in veel gunstiger omstan digheden verkeert, dan de sluizen welke aan de Ooster-Schelde zijn gelegen, kan blijken uit de dagelijksche waarnemingen. De ebstanden aan de Westen-Schelde zijn ongeveer 50 c.M. lager dan die aan de Ooster-Schelde. Doordat het buitenwater op de Oos ter-Schelde niet laag genoeg wegloopt, sueeren de sluizen daar vele tijen totaal niet. c. Verlaging van den sluisdrempel van de bestaande sluis te Schore en verster king van het gemaal. Met de verlaging van de sluisvloer te Schore zou het gebied van ontwatering door die sluis vergroot kunnen worden tot pl.m. 1000 H.A. De overschietende 7465 H.A. blijven dus aangewezen voor het stoomgemaal, waardoor dit dus ver groot moet worden met een pomp-agre- gaat van minstens 56 W.P.K., waardoor weer uitbreiding van het machinegebouw of een geheel nieuwe motor geplaatst zou moeten worden. Bij de hierboven behandelde ontwer pen moeten natuurlijk ook de leidingen en enkele kunstwerken worden verruimd en verdiept, en bij het geval a en c voornamelijk de waterleiding door de Klappen en bij 'het Hooge pad, wat een groot bezwaar kan opleveren door het loopzand, zooals gebleken is uit een vroe gere verruiming, hetgeen bij plan b gje- heel ontgaan wordt. De globale kosten voor plan a bedra gen f 152.000,—, welke bij een aflossing :n 25 jaar met inbegrip van de hoogere exploitatiekosten komen op een jaarlijk- sche verhooging van f 1,56 per H.A. De globale kosten voor plan b bedra- pn f 150.000,-, welke bij een aflossing in 25 jaar komen op een jaarlijksche ver hooging van f LO8V2 'P&r H.A. En voor plan c zijn de globale kosten f 165.000,hetgeen per jaar een ver hooging van f 1,56 per H.A. op het dijkgeschot zou zijn. Door het Bestuur van het Waterschap de Breede Watering bewesten Yerseke, is dan ook op de Bestuursvergadering van 28 September 1927 met bijna alge meene stemmen besloten om heit elan voor het maken van een nieuwe sluis 'te Schore voor te dragen aan de vergadering. Een Franschman over Zeeland. Voor ons ligt het bijvoegsel van het Decembernummer van het „Journal de I' Association Am'cale des Anciens Eilè- ves de 1' Ecole du Boulevard Arago no. 87 dus het orgaan van de venecniging van oud-leerlingen dezer school te Pa rijs. In dit bijvoegsel is opgenomen een verslag van de hand van den voorzitter cler vereeniging en directeur der school, den heer M. Moreau, over eene lezing met lichtbeelden, gehouden in de stamp volle hal van de school door den heer Emiie Martin, welke lezing liep over Holland, naar aanleiding van een bezoek van laatstgenoemde aan ons land. De heer Martin begon met oprechten dank te betuigen aan de Nederlanders, die ham hartelijk ontvingen en hem hiel pen bij het verzamelen van alle belang rijke en belangwekkende gegevens om Holland te leeren kennen en liefhebben. De Hollanders leven onophoudelijk op voet van oorlog, aldus hst verslag, met de zee en het is dank zij een onvermoei de energie, die hun tot eer strekt, dat zij cr in geslaagd zijn, niet alleen hun land in veiligheid te brengen, maar bovendien er een der dichtst bevolkte en welvarend ste landen van Europa van te maken. Spr. bracht zijn gehoor aan de hand van lichtbeelden naar verschuilende deslen van ons land, naar de belangrijkste .steden, maar o.a. ook naar de Zuiderzeewerken, die hij noemt reusachtige werken, onder nomen door de Hoilandsche ingenieurs om op de zee te heroveren den grond, die zij vroeger heeft verzwolgen. Na de verschillende provincies genoemd te hebben, kwam de heer Martin volgens het verslag tot Zeeland. Wij zagen aldus de heer Moreau in zijn auto den heer Foimer; daarna rond mevrouw Martin vier kinderen in nationaal costuum. Te Goes, hoofdplaats van Zuid-Beveland, het kerkplein. Een boerderij in de omgeving der stad, een beer van 3 jaar, wegende 400 K.G.; een 6-jarigen hengst met een schofhoogte van 1.66 M. Het Holland sch paardenras ;n een halfbloed en een kruising van het Friescba paard en het groote Meckien- burgsche paard. Muziek van de marine defileerende door een straat ,te Vlissin gen; daarna het stadhuis te Middelburg, een der mooiste monumenten van Neder land, het dorp Veere. Domburg, gelegen aan de boorden der zee. Een belangrijke foto van een wagen, terugkeerende van jle markt. De vrouwen met mutsen op, gekiekt terzijde van het rijtuig. Het dorp Koudekerke (het verslag spreekt van Kon- derkerek). Groep kinderen te Westka pelle (Wescapelle). Hartelijk dank werd betuigd aan den heer Mulder (er staat Hulder), directeur van de Hoilandsche scheepvaartmaatschappij (bedoeld is de „Zeeland"), die zoo vriendelijk was zijn auto ter beschikking te stellen van den heer Martin, om de belangrijkste plekjes van het eiland te bezoeken. Na het laatste lichtbeeld werd den heer Martin met een warm applaus dank gebracht voor zijn heldere uiteenzetting en zijn mooie met smaak genomen foto s. Bij ieder kwam spijt op niet in Holland zelf deze mooie dingen te kunnen be wonderen. Op zijn minst begreep ieder, na deze lezing, de groote waarde van een volk, dat voetje voor voetje zijn land op de zee heeft veroverd en dat, als een waakzaam schildwacht, het onophoudelijk moet verdedigen tegen een vijand, die slechts de gelegenheid afwacht om zijn rechten te heroveren. Het is in een woord een voorbeeld van moed, geduld en genie, dat het kleine volk ons geeft, aldus de heer Moreau, die eindigt met woorden van grooten dank tot den inleider. Tot zoover 'het verslag, waaruit oi. blijkt, dat ook op deze wijze op ons land en in het bijzonder ook op Zeeland de aandacht wordt gevestigd, wat het vreemdelingenverkeer slechts ten goede kan komen. De motor-veerboot De heer A. C. de Vos te Middelburg, lid van de Kamer van Koophandel, ver zoekt ons te willen melden, dat hij naar aanleiding van de uitnoodiginig door de commissie van toezicht op de Prov. Stoombootdiensten tot het maken van een tocht met de motorveerboot aan deze commissie en aan het bureau der Kamer van Koophandel heeft gemeld het doel van den tocht heelemaal niet te begrijpen. „Er moeten volgens mij, zoo schreef

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2