ONZE WEDSTRIJD RUITENBOER N0. 157, Vrijdag 18 November I8S7 tijdens de Sint Nicolaas-weken. ill0 Jaargang. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Daarvoor hebben wij weer EEN SPREEKWOORDEN WEDSTRIJD samengesteld, waaraan op öe volgende wijze moet woröen meegeöaan: Binnenland STER-TABAK Sport wmmm ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes f2, buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt: Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. SOME a COURANT UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant HESS»? en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf ADVERTENTIEN van 15 regels fl,20, elke tegel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Dienstaanbiedingen en aanvragen 15 cent per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voormiddag. Ook dit jaar zullen wij weer onze LEZERS EN ADVERTEERDERS LATEN SAMENWERKEN om de advertentiën voor de ST. NICOLAAS BIZONDER AANTREKKELIJK te maken. Nioolaas drie maal zijn opgegeven, n.l. 30 November, plaatsen wij in den rech- C., D., enz. Elke serie A of B of C waarvan de beginletters van elk woord in is gelegd. De volgorde der woorden door Al, A2, enz. gaat zoo lang te water tot zij breekt, Al een D, in de étalage A2 een K, hoofdletter, noodag om 'bet spreekwoord letter A zou dan 10 woorden aan wijzen Men zoekt dus eerst bet aangegeven en in volgorde op en daarna kan men do van die winkels vinden om de spreek- In alle advertentiën, die voor de Sint Vrijdag 25, Maandag 28 en Woensdag terbovenhoek eon hoofdletter, b.v. A., B., enz., vormt tezamen een spreekwoord, de étalage der gelijkgelelterde annonce's wordt aangegeven in de advertentiën Nemen wij b.v. de spreuk: De kruilt dan ligt in de étalage van adverteerder in de étalage A3 een G. Het aantal advertenties mei dezelfde te vormen, zal worden aangegeven. D> en dus ook in 10 advertentiën voorkomen, aantal advertentiën met dezelfde letter voorletters der woorden in de étalage'9 woorden samen te stellen. VOOR DEZEN WEDSTRIJD ZIJN VOOR DE GOEDE OPLOS SINGEN DE VOLGENDE PRIJZEN BESCHIKBAAR GESTELD: EEN EERSTE PRIJS VAN f 15, EEN TWEEDE PRIJS VAN f 10, EEN DERDE PRIJS VAN ....f5— Winnaar is degene, die de meeste spreekwoorden goed beeft samengesteld. He t bedrag der prijzen moet worden besteed in een der winkels, die hieraan hebben meegedaan, waarvoor aan de winnaars een bon zal worden overhandigd, die aan de zaak waar gekocht wordt, in betaling kan worden gegeven. De bons zijn gesplitst in bedragen van f5,De eerste en tweede prijs kan dus in meer dan één zaak besteed worden. De bons moeten worden gebruikt vóór 6 December 1927. Inzendingen moeten inkomen vóór Vrijdag 2 December 10 uur voormiddags in de bus aan het bureau Turfkade 15, met opschrift: Inzending Prijsvraag". De uitslag wordt bekend gemaakt in het nummer dat ddenzelfden dag uitkomt. Zoowel lezers uit Goes als daarbuiten kunnen aan den wedstrijd deelnemen; al leen mag uit elk gezin maar één inzending geschieden. Een sterk ïedium". Het was de politie te Rotterdam al sinds eenige maanden opgevallen, dat een bekend waarzegster, mevrouw L., aldaar, herhaaldelijk uitstapjes naar verschillende plaatsen zooals Tiet Nijmegen en Utrecht maakte, die om meer dan één reden nog al opvallend waren. In de eerste plaats vond het vertrek van mevrouw L., die zich steeds liet vergezellen door den man met wieo zij samenleeft, herhaaldelijk in het holst van den nacht plaats, terwijl heö ook al gauw ruchtbaar werd, dat op de plaats van bestemming op de meest royale wijze geleefd werd, alsof het geld uit een ruime bron vloeide. Het eerste vermoeden was, dat mie vrouw L. haar inkomsten uit smokkelarij 14 FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. HOOFDSTUK VII. De val. Na betrekkelijk korten tijd vonden zij een vos in een boschje kreupelhout op de helling van een heuvel, en de woeste draf, die daarop volgde, joeg zelfs Anne s bezadigdheid op de vlucht. Er was nog steeds iets jeugdigs, iets jongc-mieisjeis- achtigs in haar gebleven en dit sprong nu in de wilde opwinding van de jacht weer naar de oppervlakte. De schimmei schoot als een pijl naar voren. Hij en de zwarte merrie, die Nap bereed, gingen aan het hoofd, een onder scheiding, die Anne nooit van te voren ge zocht had en die zij bij deze gelegen heid ook niet zeer op prijs stelde. Want toen zij na een waanzinnigen ren van een half uur aan één stuk door dien vos in een rotshol gedood hadden, deed zij met een wit gelaat haar paard keenen en dwong het het tooneel te verlaten. Nap volgde haar vlak daarna en vond haar bezig een hek, dat toegang gaf tot van opium of cocaine betrok, hetgeen ook de verklaring zou zijn voor de geheim zinnige nachtelijke autotochten. Dit ver moeden scheen bevestigd te zuilen worden, toen het bleek, dat mevrouw L. een ont moeting had met twee dames, die haar een pakje overhandigden, dat door zijn lang- werpigen vorm gedachten wekte aan een fieschje of dergelijks. Vorig© week Woensdagavond vond de politie het oogenblik gekomen om in te grijpen. Het pakje, dat overhandigd was: bleek niet opium te bevatten, maar geld, een bedrag van f200. Waartoe dit geld diende? Dat blijkt uit de volgende geschiedenis. Een schoonzuster van de dames, die na de scheiding van haar man te Vlaar- dingen was gaan wonen, was aan spiritis me en soortgelijke occulte verschijnselen gaan geiooven en maakte het haar familie nu voortdurend lastig met allerlei som een bosch, open te maken. ,,Ik heb de staart voor u gered", begon bij. Dan, haar gelaat ziende: „Wat is er? U ziet zoo bleek." „Ik voel mij ziek," zeide Anne rillend. Hij maakte het hek voor haar open en ging er met haar door. Zij waren daar alleen, geheel afgezonderd van die rest der jachtpartij door een dichte groep hoo rnen. „Hebt u nog nooit een vos zien doo- den?" vroeg hij. „Neen, nooit van zoo dichtbij," mom pelde Anne huiverend. Zwijgend reed bij een eindje door. Dan: „Het spijt mij, dat u er zoo slecht tegen kunt. Ik dacht, dat u het aardig zouidt vinden." „Aardig? zeide zij en huiverde weer. „Ik voor mijn persoon," antwoordde Nap, „ik zie het graag." Alice s gelaat drukte afschuw uit. „Ja," zeide hij zonder zich om de ge volgen te bekommeren, „zoo ben ik. Ik jaag om te dooden. Dat is mijn aard". Een roode glans verscheen plotseling in zijn woeste oogen. Hij keek haar uitda gend aan. „Waar jaagt u dan voor?" „Ik geloof niet, dat ik ooit meer jagen zal", zeide zij. „Nonsens, Lady Carfax, dat is over dreven weekhartig", protesteerde hij. „En dat moet u niet zijn. Dat is niet „Ik kan het niet helpen. Vroeger heb here voorspeilingen, waarbij de voorspel ling van den aanstaanden dood van nu eens dezen, dan weer dien bloedverwant schering en inslag was. Dit minder aangename vooruitzicht werkte zoo sterk op de verbeelding van deze menschen, dat zij geen beier middel wisten dan ook maar van occulte mach ten gebruik te maken om het dreigend doodsgevaar af te wenden. Zoo kwamen zij te land bij mevrouw L. Deze zou wel helpen. Haar aanwezig heid op de plaats waar de gevaren dreig den zou de geesten wel bezweren. Daar mee waren de reizen reeds verantwoord. Maar de schoonzuster, zoo heette het, beschikte over een „sterk" medium en dat moest men met nog sterkere mediuims verslaan. Sterke mediums zijn echter duur, doch de familie bleek voortdurend bereid om bet de contanten daarvoor beschik baar te stellen. Zoo liepen de bedragen die zij betaalde weldra in de duizenden. De politie heeft hieraan nu een einde gemaakt. De familie heeft den raad ge kregen haar geld op een betere manier te gebruiken. Wat mevrouw L. en haar vriend betreft, het is niet met zekerheid komen vast le staan, dat zij tot het doen van d© groote uilgaven uitlokten en er was dus geen grond om hen wegens op lichting ie vervolgen. Zij zijn dus weer op vrije voelen Schaking. Eenige rechercheurs hebben Woensdag avond in een hotel le 's Gravenhage aan gehouden den 27-jarigen C. J. v. D„ ver dacht van schaking van het minderjarige meisje F. v. W., beiden uit Den Haag. In September deed de vader van het meisje, dat eerst 16 jaar oud is, klacht van schaking van zijn dochter en ver zocht aan de politie haar opsporing. In derdaad bleek dat zijn dochter met den 27-jarigen v. D. naar het buitenland was vertrokken. Na ongeveer 10 dagen kwa men beiden weer in Den Haag terug. Van D. vergezelde het meisje tot aan de deur van de woning barer ouders, maar vond het toen het veiligst© zich te verwijderen. De politie zocht hem echter op en arres teerde hem ter zake van het ontvoeren van een minderjarige met haar toestemming maar zonder de toestemming van haar ouders of voogden. Op dit misdrijf is een gevangenisstraf van ten hoogste 6 jaren gesteld. De gearresteerde werd ter be schikking der justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Na eenige dagen werd hij door den officier van ju stitie, hangende het onderzoek, op vrije voeten gesteld. Hij keerde weer tot zijn vriendin terug en eenige dagen later ver trokken zij weer naar het buitenland. Op nieuw deed de vader van het meisje klacht van schaking, zoodat tegen v. D. nu twee proces sen-verbaal aanhangig zijn. Het meisje vertoeft nog steeds in het buiten land. Van D. moest eenige dagen in Den Haag zijn om zijn zaken te regel Door rechercheurs werd hij echter her kend en gearresteerd. Van D. is sinds eenige jaren gehuwd en vader van twee kleine kinderen. ik nooit zoo beseft, hoe wreed het is' „Natuurlijk is het wreed. Maar goed beschouwd is alles dat, is het heele le ven' wreed: En toch moet u leven. We zijn geschapen om op elkaar te azen". „Neen, neen", zeide zij vlug, want zijn woorden deden haar onuitsprekelijk pijn. „Ik beschouw het leven van een hooger standpunt". „Neem me dan niet kwalijk", ant woordde hij op den toon van iemand, die over een onderwerp liever niet verder discussieert". Impulsief keek zij hem aan. „En dat doet u ook!" zeide zij, en er was zelfs iets smeekends in haar stem. Nap trok zijn wenkbrauwen samen en wendde zijn blik van haar af. „Ik ben maar een beest", zeide hij vrij ruw. „Er is niets geestelijks in mij. Ik leef voor wat ik krijgen kan. Wanneer ik de kans krijg, dan dood ik. Zoo ik aL een ziel bezit, dan is die zoo rudimentair, dat het de moeite niet waard is erover te spreken." In de stilte, die nu volgde, keek hij haar met iets wreeds in zijn blik aan. „Misschien houdt u niet van beesten", opperde hij cynisch. „Maar nu over iets heel anders, weet u wel, dat we beelemaal van de jachtpartij afraken?" Eenigszins onwillig hield zij haar paard in. „Dan is het beter, dat we teruggaan". „Zooals Uwe Majesteit beveelt", zei de Nap. De onbekende krankzinnige. De vorige week is in de gemeente Westervoorde op den openbaren weg een krankzinnige aangetroffen, die daar ver moedelijk met een auto uit ©en andere ge meente was gebracht. Voorloopig is deze krankzinnige toen in het ziekenhuis te Arn hem opgenomen. De Arrihemsche recher che stelde een onderzoek in naar de inden- titeit en die herkomst van dezen man en ge bleken is, dat de krankzinnige in d© ge meente Ede was aangetroffen. Een amb tenaar dezer gemeente heeft buiten den burgemeester om last gegeven, dien patiënt naar Westervoorde te brengen en daar af te zetten. De man heeft jarenlang in Wes tervoorde gewoond, waaruit het vermoeden schijnt gerezen te zijn, dat hij daar ook thuis hoorde en deze gemeente dus de kos ten moest betalen. Nader is echter gebleken, dat de man thans zijn domicilie heeft te Arnhem, zoo- dat nu zal worden uitgemaakt, welke van de drie gemeenten, Ede, waar de man aanvankelijk werd aangetroffen, Wester voorde, waar hij op straat werd gevonden, of Arnhem, waar hij diomiciLe heeft, voor die kosten aansprakelijk is. De minister van binnenlandsche zaken is met het geval kennis gesteld. Vermoedelijk zal van zij nentwege een nader onderzoek worden in Door den trein gegrepen. Een geleidster van een trein met Hon- gaarsche kinderen, welke Woensdagmid dag op het stations-emplacement te Arn hem op dood spoor was gezet, met de be doeling dat de trein Donderdag naar Utrecht zou vertrekken, is Woensdagmid dag, na inkoopen te hebben gedaan, van de perrons over de rails geloopen om zoo den trein te bereiken. Een eind voorbij de overkapping be merkte zij dat een trein uit De Vork na derde en trachtte zij zich zoo goed mo gelijk tegen den muur, die het stations emplacement begrenst, in veiligheid te stellen. De ruimte tusschen spoor en muur is echter zeer gering. De dame werd door den trein gegrepen, waardoor zij zooda nig werd gewond, dat zij spoedig aan gevolgen is overleden. Het is een vier-en-veer'agjarige dame uit Boedapest. In een bus onder water. Aan den oever van den Amstelstroom ter hoogte van de Amstellaan te Amster dam heeft zich Woensdag een zonderling schouwspel afgespeeld, lezen we in hiet „Hbld." Iemand die de kunst verstond lang zijn adem in te houden, is er in een bus gekropen en heeft daarin ruim veertig minuten op den Amsielbodem gezeben. De man die dit deed, was van Engel schei bloede en droeg den naam van Attilla. Om de kunst niet te gemakkelijk te maken, werd hij eerst geboeid, daarna kroop hij in een zak en het geheel ging in de bus, die met een deksel met schroeven dichtgemaakt werd. Nadat de heer Attilla zoo was inge- popt, werd de bus met lood bezwaard van een zolderschuit af in den Amstel ge plonsd. Bus en zak en Attilla verdwenen Hij deed de merrie keeren en bleef dan staan, om haar te laten voorbijgaan. Hij zat brutaal en op zijn gemak in het zadel. Of zij wilde of niet, zij moest zien, dat hij een kranig ruiter was. De merrie stond fier en rechtop, als droeg zij een koning. „Wilt u zoo goed zijn voor te gaan?" vroeg hij. Anne reed hem voorbij met een onbe stemd gevoel van onrust, dat langzaam steeg toit een angst, of er iets verschrikke lijks gebeuren zou. Want bet scheen Kaar toe, alsof bij in die enkele oogenblikken zijn wil aan haar opgedrongen, zonder eenige inspanning alle hinderpalen van de conventioneele terughoudendheid omverge worpen, in haar het besef gewekt had van de meerderheid van den man. Zoodra zij zich weer bij den jacht stoet gevoegd had, deed zij ai haar best om hem te ontwijken, een poging, die in zoover succes had, dat zij hem het vol gende uur slechts nu en don uit de verte zag. Bij haar man voegde zij zich ech ter niet, want zij wist, dat hij haar op jacht liever niet in zijn nabijheid had. Na het dooden van den eersten vos gingen zij vergeefs een bosch in, doch vonden toch ten slotte na lang zoeken een spoor langs een stoppelveld dicht bij Ba- ronmead, een groot landgoed, dat de oud ste Erroi pas gekocht had. De vos ging recht op de Baronmead-bosschen af, waarheen de jachtstoet hem langs een r^Z3 Men is zoo licht geneigd te zeggen: „STER-TABAK is een naam- artikel en kan gemakkelijk ver- kocht wordenDoch weet gij wel, waaraan STER-TABAK haren goeden naam dankt? Aan het feit, dat elk pijpje STER- TABAK even heerlijk smaakt als het vorige en dat elk pakje t. dezelfde geurige, rijpe,lichtepijp- J tabak bevat als het opgerookte. De naam N1EMEIJER op tabak is als de keur op het gouds WAARBORG van KWALITEIT I N.V. Theodoms Niemeija Gtonlngtn tn Relttrdmi Erkend de beste in de diepte; de leiding van een electrische bel, waarmee de heer Attilla te kennen kon geven, alsdat hij er nu .genoeg van kreeg, was de eenige verbinding van de blikken bus met de bewoonbare wereld. Na verloop van tijd ging op het schip de bel, de bus werd aan een touwtje boven gehaaid, de schroeven losgemaakt en de heer Attilla, die twee en veertig minuten zijn krachten had vertoond, stapt© na be vrijd te zijn, geheel en al ontdaan en bib berend, wit en blauw en paars gekleurd, naar buiten. Het was een walgelijke ver tooning. Voetbal. Zuidelijke le klasse N.V.B. De volgende wedstrijden wordein voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld: EindhovenWilbelmitna. B. V. V.—P. S. V. Willem IIN.O.A.D. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. De volgende wedstrijden wordein voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld: ZeelandiaBredania. T. A. C.Roosendaal. AllianceMiddelburg. DongenD.O.S.K.O. BredaVlissingen. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. De volgende wedstrijden worden voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld: HuistZierikzee. TerneuzenS.I.N.O.T.O. Middelburg IIZeelandia II. steenachtig dal volgde. Anne, die voor geen geld ter wereld dien dag nog een beest zou willen zien dooden, hield haar vurigen schimmel in, die baar graag aan het hoofd van de over heg en steg galoppeerenden stoet gebracht zou hebben. Tot zijn groote verontwaar diging leidde zij hem, in plaats van de jacht in het dal te volgen, den heuvel op. Hij protesteerde er heftig tegen en dreigde zich tegen haar wil te verzetten, doch Anne was vastbeslotenzij ging den heuvel op. Het was een heel geklauter om boven op den top te komen, want de helling was stijl en modderig, doch eenmaal boven, ging bet rijden makkelijker. Zij liet de teugels vieren en de schimmel draafde in een korten galop met haar voort. Van hier af zag zij den laatsten ruiter de bocht naar Baronmaed inslaan, terwijl het ru moer, dat hoe langer hoe verder verwij derd klonk, haar zeide, dat de honden reeds in het bosch waren doorgedrongen. Vlak voor haar vormde het plateau een kalen top, vanwaar af zij ongetwijfeld een ruim uitzicht op de omliggende streek heb ben zou. Zij bracht er haar paard heen. In de vallei hing een dikke mist en het begon te regenen.. Haar armband-horloge wees twee uur aan en zij besloot naar huis te gaan, zoodra zij van af den top een blik in de vallei geworpen had. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1927 | | pagina 1