Hoofdpijn, Kiespijn Stadsnieuws Scli ooi en kerk. geleid hebben tot het ontslag van den 'heer G. Reuvers en dèn heer H. C. A. Roosa uit den dienst der vennootschap", waar op 6 Juli reed's werd vastgesteld dat adressen ter dezer zake niet bij de Prov. Staten thuis beboeren, meenan Ged'. Sta ten, dat met die besluiten de aangelegen heid was afgedaan. Om te bevorderen, dat de door den bond bedoelde commis sie tot stand' kome, achten Ged. Staten dan ook noch voor de Prov. Staten noch voor hun eigen college termen aanwezig. Zij stellen voor dit aan den Bond te mel den, maar verklaren zich; intusschen be reid1, dc dossiers betreffende de beëindi ging der dienstbetrekking van de beeren Reuvers en Roosa bij de P.Z.E.M., wel ke door den raad van Bestuur ter hunner beschikking zijn gesteld, voor de leden der Prov. Stalen vertrouwelijk ter inzage te leggen. Naar aanleiding vain de bij de behan deling der begrooting 1928 gemaak'.e op merkingen ten aanzien van den vorm en den inhoud der algemeene en der afdee- iings ver slagen, is onderzocht, boe deze materie in andere provinciën is geregeld. Waar de Prov. Staten in deze geheel souu verein zijn, onthouden Ged. Staten zich van het doen van een voorstel ten dieze en bepalen zij zich er toe de resultaten van het onderzoek mede te deelen. Of eene wijziging moet worden aangebracht in het reglement van orde laten zij ge heel aan dè Staten zelf over. Hoedekenskerke. In October zijn inge komen: Anthonia A. Vermeule, zonder beroep, uit Schore. Vertrokken: Adriaan Louisse, koetsier, naar Leerdam; Cornelia L. Smallegange, dienstbode, naar Kattend ij Ie; Johanna Pie- ternella Raas, Lucia An'honia Chamu- leau, Anthonia de Jonge, allen zonder beroep, naar Bergen (N.-H.); Maatje Menheere, dienstbode, naar Goes; Engel Cornells Kole, bakkersknecht, naar Goes. Heinkenszand. De Roode Kruis-collec- te alhier heeft opgebracht f 24,50. 's Heer Arendskerke. In de Maan dagvoormiddag gehouden raadsvergade ring kwam wederom in behandeling het voorstel van B. en W., idlat in de vorige vergadering werd aangehouden, om de rooilijn van dé nieuw te bouwen woningen aan den Nieuwen Kraaijertschen dijk te bepalen op 12 M. uit den as van den weg. Thans wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 5 stem men. Tegen het voorstel van B. en W. stemden de heeren J. Vermue, J. v. d. Weele, Johs. Sendee, P. v. d. Dries en A. Schipper. Een verzoek van C. Rijk om vergoe ding ingevolge art. 13 der Lager Onder wijswet 1920, over het tijdvak 1 Mei tot 1 Augustus 1927, wordt ais zijnde op ongezegeld papier gesteld, niet in behande ling genomen. Verder wordt aangeboden de begroo ting dezer gemeente voor 1928, welke voof wat den gewonen dienst betreft, in ontvang en uitgaaf is opgemaakt op f 92.656,04. Verder wordt vastgesteld eene veror dening betreffende het vrije vervolgonder wijs, gegeven aan dë openbare lagere scho len in deze gemeente, waaruit in hoof d zaak blijkt, dat als belooning voor het geven van dat onderwijs zal worden uit gekeerd f 1,25 per werkelijk gegeven les uur en dat het vervolgonderwijs alleen dan zal worden gegeven, indien bij den aanvang van den cursus minstens 10 leerlingen aanwezig zijn en het zal worden gestaakt, zoodra niet meer dan 6 leerlingen aan den cursus deelnemen. Thans komt aan de orde een verzoek van het bestuur van de vereeniging „Schoolmuseum" te Middelburg om sub sidie. B. en W. stellen voor dit verzoek te behandelen bij de begrooting voor 1928. De heer Lindenbergh echter stelt voor dit verzoek in deze vergadering te behan delen, waartoe wordt besloten. Met ak- gemeene stemmen wordt afwijzend be schikt. Omtrent een verzoek van Mej. T. J. Harthoorn om verhooging barer jaar wedde als onderwijzeres in de nuttige handwerken wordt op voorstel van B. en W. besloten, dit verzoek bij de be groeting voor 1928 te behandelen. Ten slotte wordt aan B. en W. mach tiging verleend tot openbare verpachting van een stukje tuingrond te Nieuwdorp, tot 1 November a.s. in pacht bij den heer A. van Antwerpen. Ierseke, Maandag werd alhier aanbe steed' het bouwen van een politiebureau met prisons. Ingeschreven werd door M. en J. Goeman te Ierseke voor f4289, Bruijnzeei en Poleij te Kruin'ngen voor f3870—; Th. J. van Doorn te Krubben- dijke voor f3786,— en door J. Marte.n te Ierseke voor f3295, De vervolg-vergaderóng van den gemeenteraad' was Maandagavond weder voltallig. Direct kwam de begrooting aan dë orde. De heer Ossewaarde wil het presentiegeld' der raadsleden verhoogen en in plaats van f 108,f250,uittrekken. Het voorstel van B. en W. f 108, wordt aangenomen met 6 voor 5 tegen. Tegen: Ossewaarde, Willemsen, de Ja ger, Scheeie en Mol. De heer Ossewaardë vraagt inlichtingen over het bramdspultma- teriaal en de brandweer-oefeningen. Het materiaal is, meent de voorzitter, goed in orde. Bij den post subsidie burgerwacht stelt de heer Scheeie voor, dezen post van dë begrooting af te voeren. De voor zitter verdedigt dezen post. In stemming gebracht, blijft de post gehandhaafd. Vóór 9, tegen de heeren Scheeie cn Ossewaar de. Bij slacht- en keurloonen vraagt de heer Ossewaarde inlichtingen, hij vindt een en ander te hoog. De voorzitter ont kent dit. De heer de Jager wil in de Noordzandstraat alle stoepen opruimen. Bij onderhoud schoollokalen merkt de heer Scheeie op, dat de privaten lim schooi II niet .n orde zijn. Verbetering naar dë eischen des tijds is gewemscli!. Hij stelt allerlei veranderingen voor en wil den post verboogen me: f 1200,—. De voorzitter zegt voorziening in diverse gevallen tce. 2 schoolloba'en zullen wor den opgeknapt. Na een lange discussie stelt dë voorzitter voor om den post als geraamd te handhaven. Aangenomen mei 7 voor en 4 stemmen tegen, Mol, Sdheiele, Ossewaarde en de Jager. Bij een an leren post «telt dë heer Ossewaarde voor een nieuwe kast aan te schaffen voor school I. De voorzitter zegt, pas een kast te heb ben laten weghalen uit school I en naar school II gebracht. De heer Ossewaarde hoopt, dat overleg plaats zal hebben tus- sclhen B. en W. en liet hoofd. Neen, zeg' dë voorzitter, er schijnt overleg plaats gehad' te hebben tusschien Ossewaarde en het hoofd'. Dien post onderhoud school boekjes etc. wil de heer Ossewaarde ver boogen, tot f 1000,Hij was geraamd op f650,Het voorstel van B. cm W. in stemming gebracht, wordt aangenomen friet 8 stemmen voor en 3 tegen, de heeren de Jager, Scheeie cn Ossewaarde. Den post voor werkverschaffing geraamd op f 1000,vindt Scheeie ie laag. Is er geen geld1? Verhoogt dan de opcenten op de vermogensbelasting. De heer Bom beantwoordt uitvoerig de heer Scheeie. Mag de inkomstenbelasting booger ge raamd worden? Neen, zegt spr. in zijn beschouwing over den financieel en toe stand en de oes Ier-industrie van Ierseke. Ook dë opdrijving vermogen^opcenten keurt spr. af. De verwachting van Ier seke mag niet te hoog gespannen worden. De prijzen der oesters zijn wei goed, maar de oester stand is een. kwart minder dan verleden jaar. Wat zal de boeren stand verdiend hebben? Hoeveel minder- zal die belasting niet zijn door de vor ming van Naaml. Vennootschappen? De post van f 1000,wondt gehandhaafd; 6 stemmen voor, 5 tegen, de heeren Mol, Daane, Ossewaardë Scheeie en de Jager. De heer Scheeie stelt voor 75 opcenten op de vermogensbelasting. De heer Bom is ook daar tegen. Ook de voorzifter vindt de (inkomstenbelasting progressief ge noeg. Men zou ook te Ierseke wei eens een kapitaaivluclht kunnen krijgen. Ier- seke's kapitaal rust op zwajkken grondslag, want als eens een strenge winter moest komen, als in 1980, dan was het kapi taal ver weg. De heer Scheeie is nie. bang voor kapitaalvlucht, cn handhaaft zijn voorstel. Ook Willemsen is tegen stander en zet zijn standpunt uiteen. Z.i. wordt de kleine kapilalist, een man die leeft van de rente van b.v. f 20.000, a f 30.000,kapitaal te veel getroffen. De grootere kan het natuurlijk wel be talen. Spr. raadt de heer Scheeie aan, dan het bedrag voor noodzakelijk levens~ onderhoud te verboogen. Dan stelt men dë mindergegoeden vrij. Het voorstel wordt verworpen met 4 voor cn 7 stem men tegen. Vóór Mol, Scheeie, De Ja ger en Ossewaaarde. De gemeente-begrooting wijst een eind bedrag aan van f 121.947met een post van onvoorzien van f 864,ide ka- pitaaidienst op f 7700,De geheele begroeting in rondvraag gebrach1, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij da rondvraag vraagt de heer Schea- le, of dë gemeente-opzichter ook van het werk der werkeloozen zijn procenten heeft gehad. Zoo neen, dan vraagt hij, of B. en W. zulks nader otndjer het oog willen zien. Op Voorstel van den heer Mol zal in het vervolg een kop thee op dé raads vergadering rondgediend worden. Waarna de raad in geheime zitting overgaat. Kapelle. Maandagavond werd in het veilingsgebouw K.B.O. te Kapelle dia eindles gehouden van den cursus in sor- teeren en verpakken van fruit. Bij deze les waren tegenwoordig de rijkstuinbouwconsulent de heer A. W. v. d. Plassche, de voorzitter van de veiling K.B.O. de heer H. A. Nijssen, alsmede het dagelijksch bestuur en den directeur. Aan 17 leerlingen die den cursus trouw gevolgd hadden, werd door den rijks tuinbouwconsulent een diploma uitgereikt aan: A. Hermus, Janus Dommisse, M. Ganseman Jz., A. Ganseman, L. Oele, L. Vermue, D. Schipper, P. W. Schip per, J, A. Pouwer, J. C. Berman, Jacs. Eversdijk Hz., Jacs. Evcrsdijk Nz„ Mars. Allemekiiidërs, Jan Almekinders, C. dé Waard, Jacob Wa'rave en Jan Gerard Eversdijk. De rijkstuinbouwconsuienl sprak woor den van waardeering en lof over het ge geven onderwijs. Mijnhardt's Hcofdpijniabietten 60 en 30 tt Mijnharclt's Kiespijntabletten 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De voorzitter der veiling constateerde met genoegen de vooruitgang oo it trrein. Den onderwijzer de hear W. Glas werd een aandenken door de leerlingen aan geboden. Kruiningen, Aan de Cnr. school wordt thans vervolgonderwijs gegeven aan on geveer 40 leerlingen. Enkele uren per week wordt les gegeven in de Engelsche taal. Rniand-Bath. Maandag \ergade:de de raad. Afwezig de heer Blok. De voorzit ter deelt mede, dat door B. en W. tot plaatsvervangend burgemeester is aange wezen dë heer J. Deurioo. In verband met een in gek omen afsch ift can een schrij ven van het bestuur van den Kreekrakpoi- der aan Ged. Staten inzake de kosten, verbonden aan de openstelling van den overweg in genoemden polder, deelt de voorzitter mede dalt te zijner kennis kwam, dat de verlenging van den weg naar den Vöickerp older niet doorgaa'. Aangezien dit juist do grond was voor den raad om deel te nemen in de kosten van openstel ling, zal bij het bestuur van den Kreek- rakpolder inlichting worden gevraagd. Een verz oek om eene jaarlijksche subsidie voor het „Schoolmuseum" wordt van de hand gewezen. Aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, die gebruik maakt van de openbare lagere school voor haar gods dienstoefeningen tijdens den duur van ckm bouw der nieuwe kerk, wordt de school eveneens afgestaan voor een spre:kleurt en' voor eventueel® huwelijk -inzegeningen Een adres van de firma Ridderhof Van Dijk om het alleenrecht te verleencn voor dé inrichting van radio-cen'rales in de gemeente, wordt voorshands net inge willigd, daar deze zaak nog in ontwikke ling is en het gevaarlijk is terstond een monopolie te verleenem. Een verzoek van Clhr. Traas om toepassing van art. 26 voor zijn verlof zaak, wordt van de hand gewezen, daar zich sedert de afwijzende beschikking van 31 Juli 1926 geen ver anderingen ten gunste dier aanvrage heb ben voorgedaan en bovendien thans van overschrijving geen sprake meer kan zijn. Door B. en W. wordt gevraagd hun ooi lege te machtigen tot verpachting der gronden, aangekocht in het belang der volkshuisvesting. De heer Van dé SanJe zou bij ingebruikneming van den grond, wanneer die niet bezaaid is, de schade loosstelling lager willen stellen dan dit bij vroeger uitgegeven gronden het geval is. De heer David meent, dat dit moei lijkheden zou kunnen geven, wanneer de pachter zorgt van een hoekje dë vruchten niet te rooven. Wel is hij voor verlaging der schadelooss telling in he t algemeen. De voorzitter doet een formule aan de hand, waarmee aan de bedenking van den heer David wordt tegemoet geko men. De bezwaren van de heeren Van de Sande en David erkennende, geeft hij in overweging dë schadeloosstelling voor bezaaiden en bebouwden grond te stellen op 8 cent per vierk. M. en voor onbe- bouwden grond op 4 cent per vierk. M. De heeren Van de Sande en David gaan daarmee accoord, waarna de raad die gevraagde machtiging verleent. Aan Mej. Fruijt van Hertog wordt een verlicht en verwarmd' schoollokaal ter beschikking gesteld voor het houden van een huisvlijtcursus. Enkele benoemin gen hebben plaats. De heer Blok heeft doen weten, in verband met zijn altreden ais lid der commissie van toezicht op de Gasfabriek, dat hij voor geen lidmaat schap van commissies meer in aanmer king wensc'ht te komen. In dë vacature A. Blok als lid' der Gascommissie wordt benoemd de heer J. Deuirloo, voorheen plaatsvervangend lid, terwijl als zoodanig thans wordt aangewezen de heer J. van dë Sande. Ais afgevaardigden naar de ver gaderingen der Waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland worden herbenoemd dehee ren J. Deurioo en P. A. vain Boven. Tot lid' van het Burgerlijk Armbestuur wordt herbenoemd de heer J. van de Sande. In vacatures M. Boonman en J. Dansen wor den tot leden der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs benoemd de hee ren M. Wisse en F. Blok. Aain de orde is dë behandeling der begrooting voor liet dienstjaar 1928. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen wordt geen gebruik gemaakt. De heer G. Weststrate vraagt inlichtingen over den post krach lens art. 13 der Lageronderwijs- wet, de heer J. van 't Leven over den post instandhouding scholen. De heer Van de Sande meent, dat het wei gewenscht zou zijn een en ander beschikbaar te hebben ter vervanging van de oude brandspuit, die uit dén aaard der zaak weinig gebruikt wordt, maar acht het niet noodig diat de betreffende post verhoogd wordt, daar het materieel voor de waterleiding in goe den staat is. Bij de begroot'ng is gevoegd een afzonderlijke nota betreffende gedeel telijke reorganisatie der rioleering. De voorzitter licht dë betreffende voorstel len toe. De heer Van de Sande gaat piet de strekking der voorstellen geheeL jac- coord, doch meent <Jat iop een tweetal ondërdeelen eenige besparing zou kunnen worden verkregen, hetgeen hij toelicht. Wethouder Deurioo meent,, dat de plan ken onder de rioolbuizen geheel zouden kunnen vervallen, de heer Van de Sande zou deze bij de uitmonding willen be houden. Wethouder Vatn Boven is van oordeel, dat daardoor de solidi eit wodlt aangetast en houdt vast aan den elsch van den gemeeniteopzichterDc wijziging, door den heer Van de ^ande voor gestel 1, wordt aanvaard, tegen weihouder Van Boven. Aan P. Geers en J. J. Willemsen wordt gedeeltelijke ontheffing' verleend van hun aanslag in Ket s iioolgeld. Bij de rondvraag wijst de heer Van 't Leven op de wen schei ij kheid om een lantaarn te plaatsen bij de huizen aan den Langen Dijk. De voorzitter zegt toe, dit punt in dis vergadering van B. en W. te zullen brengen. Daarna sluiting. Schore. In October zijn ingekomen. 4, Ja. Wissel (Wed. Fluijt), van Krui- ningen; Pa. Ca. Fluijt, zonder beroep, van Bovenkarspel; 28, P. H. J. Vertrlesi, castraar, van Le Roi (Frankrijk). Vertrokken: 4, Aa. Aa. Vermeule,naiar H oedekenskerike. De collecte van hei Roode Kruis heeft alhier opgebracht f 16,64. Wissenkerke, In de maand October kwamen in deze geme2ixteEÜzale h J. Fiipse, dienstbode, uit Amsterdam; Mar- garetha van Overduive, dienstbode, uit Axel Vertrokken: Frans van eter Maas, naar Rotterdam, Marlnierskazerhe; Pietcrueila Korshuize, naar Woiphaartsdijk; Corne lls Matthijs Noordheek, naar O. cn W. Souburg; Johannis Fiipse, naar Rotter dam, MarinierskazcïfifiRèinier Schulze, naar Vlissingen; Mariirïiïs 'Nicolaas de Visser, naar Nijmegen, Prins Hendrik- kazerne. De toondagën. Gedurende de a.s. z.g. Tcomdagen, wel ke gehouden worden vainaf 22 tot en met 29 Novaember a.s. zijn dë volgende staanplaatsen gegund vicor een luna-park; zweefcaroussei; een luchtscl onrmel; een kijktent; baiienwerptent, benevens diverse kleinere inrichtingen als poffertjes-, ge bak-, speelgoed- en siougatkramen. De pastoor van Neuvillettef! De eigenaar van die „Prins van Orapje heeft de tot stand gekomen res tau rail je van zijn gebouw gisterenavond gevierd met de opvoering van D. H. Scheffer's too- neeispel „De pastoor van Neuvilie.'te" door het Nieuw Rotterdams ch tooneel. Een nagenoeg geheel gevulde zaal wo on'If de vertooning van dit reeds vrij oude stuk bij. Vrij oud, want in 1914 ging het reeds bij het Nederlandsch tooneel, wijlen C. C. van Schoonhoven vierde er in dien tijd zijn 40-jarig jubileum mee. Ln het begin van den oorlog werd „De pastoor van Neuviilette" om zijn teindèiiz lang niet ongevaarlijk geacht en menig burgemees ter hier te lande vierde er zijn lust tot ver bieden op bot. Deze gra lis-reclame voor het stuk is intusschen verdwenen, en toch blijft het trekken. Het publiek blijkt van tooneel werk met toch eigemlujk al ver ouderde dramatische conflicten te houden. Een groot kunstwerk is „De pastoor van Neuviilette" zeer zeker niet, zijn belang rijkheid ontleent het in hoofdzaak aan de titelrol, die de schrijver buitengewoon knap buiten het ietwat semsatiotneele kadër van het geheel wist te houdën. Jules Vers'traete heeft van deze rol een prachtige creatie gemaakt. Zijn pas toor is een nobele, duep-memschelijke fi guur met heeL veel liefdé en verdraag zaamheid als er overal haat, nijd en wan trouwen beerscht. Een geestelijke met een echten christenhart deed Vers'traete voor ons opleven. Alle hulde aan dezen eenvou- digen, fijn voelenden acteur. Jammer dat zijn grime niet wat ouder maakte. Zoo enthousiast als we voor den acteur Verstraele zijn zoo ontevreden zijn we over Verstraele als regisseur. Hoe kan hij een Marianne aanvaarden als die van mevrouw Aiida Tartaud-Klein, welke vrij wel niets had van de warm-zorgzame stil genegen huishoudster van een Fransche dorpspastoor. Haar grapjes brachten haar geheel buiten de sfeer van het stuk. Bieter was Mar tha Walden die in 'de subiele lange momenten van stil spel vooral, magistraal werk leverdë. Knap was ook Braaken- siek's creatie van dën Duilschen kapitein die er behalve een goed plichtsgevoel ook een menschel ijk hart op na houdt. Frits Tartaud als de wraakzuchtige maire kon ons slechts matig bekoren. Het publiek gaf door langdurig applaus te kennen stuk en spel op' prijs te steillen. Het slot van het drama vonden we niet ideaal opgelost. Waarom niet direct na het hoogte-punt (als de pastoor de kamer verlaat om het vonnis aan zicli te laten voltrekken) het doek? Hetgeen na dit zeer pakkend1 en ontroerend weggaan van dein grijzen herder geschiedt (o.a. het schieten) verhoogt het effect geenszins, ^en is uit artistiek overweging niet te aanvaarden. Jubileum „O. K." Behalve dë in ons nummer van 14 October jj. verme'dé, zijn nader voor dën tooneel wedstrijd van „O. K." be schikbaar gesteld' metailles door de ver- ceniging ter bevordering van Vreemde lingenverkeer in Zuid- en NoorJ-Beve- iand, comité „Nijtengo", en cle N.V. Sociëteit „Thaiia" te Bergen op Zoom. De vereeniging zelf looft een zilveren „Eere-schild" uit voor dë beste verecni- ging, en zal het seizoen openen met „De KribbebijterZie vdor bijzcndërhedcn de advertentie in dit nummer. De Iep ziekte. Naar aanleiding van het ingezonden stuk in ons blad van Vrijdag j.l. over het opruimen der boomen doet een onbe kende lezer ons het navolgende courante»- knipsel toekomen, dat we gaarne een plaats verkenen. „De Iepziekte blijft door heel het land groote verwoestingen aanrichten. le s Gravenhage heeft, dé teling van dezen zomer uitgewezen, dat er dit jaar 350 iepen of reeds gestorven of zoo ziek zijn, dat zijbinnenkort zullen sterven. Binnenkort zal wel een voorstel aan de» raad verschijnen om ai dez'ë boomen te rooien. De ziekte heeft zich nu over vrij wel de geheele stad verspreid; ook onder de iepen op de 'Princessegracht en de Koninginnegracht zijn dit jaar ziektege vallen geconstateerd. De proeven om de ziekte te bestrijden zijn onder merkwaardige omstandigheden mislukt. Er zijn drie soorten-van proe ven genomen, t.w. met het preparaat van Walter Ilisch, met zout en met hout- asch. De behandelde boomen staan er niet anders bij dan de boomen, die niet behandeld zijn. De directeur van de ge meen teplants oenen, de heer S. G. A. Doo- renbos, laat dan ook geen nieuwe iepen meer aanplanten". Herinneringen. Snuffelende :n de arvhic.en 1 izen we iin een nummer van ons blad van 1906: Zoo de oude meoinjng waarh id bevia' te, dat, hoe meer zwainien een stad in haar vesten heeft, dies te grooter de weivaart dier stad is, zou het er met Goes goed uit gaan zien. Wandelende langs onze singels, ziet men dat de gemeente thans heel wat zwa nen rijker is gewonden. In de 17e 'eeuw bepaalde de gemeente raad van Goes, dat het getal zwanen zou beperkt worden tot 20. Men had er meer en deed de overige aan Zierikzee cadeau. In 1906 zijn er 7 verkocht voor onge veer f 5 per stuk. In 1906, toen het aantal te'efoonaan- sluitingen 24 bedëoeg, beplei te de redac tie het nut van meer aansluitingen. Voor- ai voor dë gemeeirite-iuistelf.ingen, waarvan toentertijd geen enkele aangesloten was. Volgens de laatste opgave is het hoogste nummer thans 324, waaronder 9 betref- treffende gemeente-instellingen of perso nen vanwege hun betrekking aan die ge meente verbaden. Gevonden voorwerpen. In November zijn aan het bureau van politie onderstaande voorwerpen a!s ge vonden aangegeven: Twee gouden broches, vier rijwielbelas- tingmerken van 1927, een sleutel met blokje, een vulpenhouder, twee rozenkran sen, een motorring, een bureau sleutel, een studentenmuis, een gebrand zilveren vul potlood, een kokertje met dubbeltjes, zes portemoTUiaies met etn zonder inhoud, een hond, twee zinken afvoerbuizen, een baars trik, een Engelsche sleutel, eein ring met drie sleutels, een hoornen arm bandje, een mantel- of jasceintuur, een paar dameskousen, een schaar, een kist flesschen, een parapluie, een zilveren gul den, twee ledige teerbussen, een zilveren armbandhorloge met riempje, een étui met inhoud, een breipriem, een bankbiljet van tien gulden, een alpacabeursje met in houd1, een heerenrijwiel. Onbestelbare post. Brieven binnenland1: J. H. Kók, Kam pen Theodorus Niemeyer, Groningen; Nationaal Instituut Zelfontwikkeling, Am sterdam. Briefkaarten binnenland: P. Schipper, machinist, zonder plaats van bestemming. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid aan' hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag 'j.l. waren aangevoerd: 23 koelen, 37 vaarzen, 6 os sen, 36 kalveren en 53 biggen. De school komt naar het kind. Wanneer schoolkinderen meer dan 4. kilometer van de diehstbijaijnde school

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2