W. U. Schuurman, Verkoudheden Sanapirin-tabletten Sport Binnenland Kaatste Berichten. houdt Woensdag 2 November a.s. SEEN spreekuur te GOES TE KOOP en volkswoningbouw op rafcioneeler wijze heeft opgelost dan Goes. Niets was dus natuurlijker dan dat men den minister verzocht, om, nu hij toch naar Zeeland trok, eens af te stappen in Goes, om te constateeren dat de Rijks steun aan den volkswoningbouw verleend1, gced besteed was. Vergezeld van jbr. De Graeff is de minister te 12 uur te Goes gearriveerd» waar hij werd ontvangen door den heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes, J. I. van Ballegoijen de Jong, gemeente secretaris, A. L. van Melle, wethouder en Rothuizen, gemeentebouwmieester. Er ston den auto's aan den trein, doch nauwe lijks gearriveerd op de plek der stads uitbreiding gaf Z.Exc. er de voorkeur aan te wandelen. Tot goed' begrip moge dienen, dat het gemeentebestuur van Goes blijk had ge geven van een juisten kijk op de toekomst toen in 1917 werd beslopen tot uitvoering van een breed opgezet uitbreidingsplan. Goes is de uitverkoren woonplaats van Zeeuwen, die genoeg gespaard hebben, dat zij hun verdere levensdagen in zalig niets doen kunnen verslijten. Vandaar ontstond er gebrek aan volkswoningen en midden standswoningen, benevens aan bouwrijpe terreinen. De gemeente heeft toen af doend ingegrepen. Al het terrein aan den rand van de stad wist zij in handen te krijgen, met inbegrip van de gronden aan de overzijde van de spoorbaan. Zoo kon een plan gemaakt worden, dat zeker voor een eeuw voldoende is. De stadsarchitect Rothuizen beeft in grootte lijnen een uit breidingsplan ontworpen, dat naar de be hoefte kan worden uitgevoerd. Daarbij is ontworpen een breede verkeersweg rond de stad, zich aansluitend aan bet groote Noord-Brabantsche wegennet. In de af- geloopen tien jaar zijn nu met steun van Rijk en gemeente het z.g. plain I midden stands- en semi-middens lands woningen gebouwd aan den hoofdweg, met daarach ter arbeiderswoningen; plan II arbeiders woningen; en plan III een serie woningen speciaal voor spoorwegpersoneel, benevens een aantal woningen ter vervanging van (de onbewoonbaar verklaarde krotwoningen. Bovendien bouwde de gemeente nog in die jaren een nieuw ziekenhuis, terwijl pen gemeentelijk abattoir in aanbouw is. Behalve vereenigings- en gemeen bebouw hebben vele particulieren eigen woningen gebouwd op de terreinen van plan I. De toestand is thans zoo, dat iedere parti culier, die in de gemeente Goes bouwen wil, bij de gemeente terecht moet ko men om grond. Zoodoende is de gemeente in staat de hand te houden aan de vaste lijn van haar uitbreidingsplan. Tijdens de wandeling met den minis ter heeft burgemeester Hajenius een etn ander nog eens nader uiteengezet en de minister was zeer voldaan over hetgeen hem getoond werd. Vooral trof hem het feit, dat de nieuwbouw zoo uitsteltend past bij de omgeving. De bouwmeesters zijn er in geslaagd het Zeeuwscbe karak ter in dè gevels te bewaren. Ook de financieel© opzet der zaak Js zeer gezond. De kosten van wegenaanleg en toeslag op bouw of huur worden vol komen gedekt door de winst van liet ge meentelijk grondbedrijf, ten gevolge van dè stijging der grondprijzen van de bouw rijpe terreinen. Er is echter één schaduw zijde, die de vreugde der Goescbe autori teiten tempert. Het aangrenzende K ioe- tin ge wil wel profileeren van de voordeP- ien van den wegenaanleg, doch weigert daaraan mede te doen. Er is één plek, waar dè breeJe verkeersweg door Goesche handèn aangelegd, plots doodloopt tegen een muur van kippengaas. Daarachter bouwt Kioetinge precies in die rooilijn van den weg. Doch een weg aanleggen, daar past men voor. Er is natuurlijk voor gezorgd', dat de minister door per soonlijke aanschouwing zich een juist in zicht kon vormen van dezen misstand en afgaande op het oordeel der omgeving kon men concludéèren, dat het zwaard der annexatie dreigt boven het nalatig bestuur van Kioetinge. De minister heeft zich tevreden ge steld' met de uiterlijke aanschouwing der bouwproducten. Hij stapte heel onver wachts hier en diaar een woning binnen, niet alleen om dè binnenarchitectuur te bewonderen, maar ook om na te gaan hoe déze woningen in de practijk voldoen. „Ik ben die minister van Arbeid en ik wil eens zien hoe die arbeiders hier wo nen", zoo introduceerde hij' zichzelf en na bekomen te zijn van dè eerste verba zing gaven de bewoonsters dan de ver langde inlichtingen, even vertrouwelijk als stonden zij tegenover een goeden huisbaas. Een langdurig bezoek werd gebracht aan dè vroegere krotbewoners, die nu (allen van een moderate woning zijn voorzien. Het laatste bezoek te Goes gold het gebouw van dien Provincialen. Keurings' dienst voor waren. Er waren snoode plan nen, welke ondersteund werden door Ge deputeerde Staten om dezen keuringsdienst over alle gemeenten te verdeden. Dank zij den minister is de dienst ge- centraliseerd te Goes. Do directeur, de heer H. van Berk, maakte van d®ze S®' legenheid' gebruik om den minister dank te zeggen voor zijn steun. Hiermede yvas die eerste dag ten einde. Rijbewijzen. Heden zijn door den burgemeester aan de personen, die hem bekend zijn in het jaar 1915 een rijbewijs te hebben ver kregen, aanvragen toegezonden voor het verkrijgen van een nieuw rijbewijs. Een ieder, die in 1915 een rijbewijs beeft gekregen en geen aanvrage voor een nieuw bewijs beeft ontvangen, kan daar voor alsnog een formulier op de secreta rie a.s. Vrijdagmorgen tusschen 9 en 12 uur bekomen. Nieuwjaarscorrespondentie. Ten einde de onderstaande landen nog vóór 1 januari 1928 te bereiken, moet de daarvoor bestemde Nieuwjaarscorre spondentie uiterlijk op den daarachter aan gegeven datum worden verzonden Argentinië 2 December; Aruba 6 Dec.; Australië 24 November; t'onaire 6 Dec.; Brazilië 2 Dec Britsch Indië 15 Dec Canada 20 Dec.Ceylon S Dec. China 14 Dec.Curasao 9 Dec Egypte 23 Dec.; Japan 10 Dec.; Mexico 23 Dec.; Nederlandsch-Indie (zeepost) 30 Nov. Vederlandsch-Indië (mail) 7 Dec. Nieuw Zeeland 17 Nov.; Paraguay 2 Dec.; Penang 8 Dec Philippijnsche eilanden 26 Nov.Saba 29 Nov.Siam 1 Dec. St Eustatius 29 Nov.St. Martin 29 Nov.Straits Settlements 8 Dec Suri name 25 Nov. Unie van Zuid-Afrika 8 Dec.; Uruguay 2 Dec,; Venezuela 9 Dec.Vereenigde Staten van Amerika 13 December. De overtochtsduur is berekend tot aan bet eerste station of de eerste haven van bet land van bestemming, waar de brie venmalen worden afgegeven. Voor cor respondentie voor verder gelegen plaatsen is dus vroeger ter postbezorging gewenscht LanJbouw-Bioscoop. Met recht wend geannonceerd: een bui tengewone Paramount-film, want dat is deze film inderdaad. „Nitchevo", of „De vrouw zonder zclnde", geeft twee d'rama's van de allerbeste soort tegelijk te zien, welke samen één geheel vormen; de een wordt gespeeld op den vasten wal, hoofdzakelijk door vrouwe lijke artisten, het andere op den bodem dér zee. Welke de voorkeur van deze twee verdient, valt moeilijk te zeggen. Immers: aan den wal werd aandoenlijk spel te zien gegeven, doch bad men er de ontknooping meegemaakt, dan verlangde men weer hon derden meters onder water te zijn, om te zien hoe de situatie zich had ontwikkeld sind's wij het hadden verlaten. Ontegen zeggelijk brengt dit gedeelte van de film veel spanning aan het geheel bij; zij stijgt ten top aan het slot van het verhaal, als bekend wordt gemaakt, dat de gezonken onderzeeër is gelicht en dat twee officier ren den dood hebben gevonden. Wie zou den dit zijn? De helden van het verhaal? Van het spel dier hoofdpersonen viel veel te genieten. In het bijzonder dat van Sonia. Ook haar echtgenoot wist in dén gezonken onderzeeër een groot spel te ontplooien. In deze film heeft men prachtige op namen weten vast te leggen. We noemen slechts: de zeegezichten zoowel bij dag als avond; de manoeuvres tusschen krui ser en onderzeeër; de talrijke natuurop namen. Werkelijk, het is een buitengewone Paramount-film. Het journaal, waarmede de voorstel ling geopend wordt, bevat ook ditmaal de voornaamste gebeurtenissen der laatste dagen. Verder een comedie in 2 acten voor de ontspanning der lachspierenen de dames wacht op het gebied der mode dè laatste snufjes. Een programma vol variatie! Opdrachten. Door de R. K. Ziekenverpleging St. •Joanna is aan den beer J. Langeveld de levering opgedragen van de benoodigde serviezen en glas- en aardewerk en aan den heer J. Boer die van het emaillewerk, voor de installatie van haar nieuw zieken huis. Dammen. Vrijdagavond werd in de melksalon Flora alhier de laatste ronde van de dam wedstrijd gespeeld voor het kampioenschap voor Goes en omstreken. De beer Jo van Calmthout behaalde bet meeste aantal punten en werd hier mee kampioen, zoodat hij nu de houder is van den zilveren lauwertak. De beer J. Schrijver werd kampioen van de tweede klasse. Het wedstrijd-rooster van de competitie van den Zeeuwscben Dambond luidt als volgt Vrijdag 4 Nov. Goes 1Middelburg 1 Dinsdag 8 Nov. Vlissingen 2Goes 2 Woensdag 16 Nov. Middelburg 1Vlis singen 1; Vrijdag 18 Nov. Goes 2 Middelburg 2Dinsdag 22 Nov. Vlis singen 1Goes 1Woensdag 30 Nov. Middelburg 2Vlissingen 2; Woensdag 7 Dec. Middelburg 1Goes 1Vrijdag 9 Dec. Goes 2Vlissingen 2Dinsdag 13 Dec. Vlissingen 1Middelburg 1 Woensdag 21 Deo. Middelburg 2Goes 2 Vrijdag 6 Januari Goes 1Vlissingen 1 Dinsdag 10 Januari Vlissingen 2Mid delburg 2. verdrijft men spoedig metMijnhardt's Wettig beschermi tegen vervalsching Genezend, pijn'tillend, koortswerend Bij Apoth. en Drog Buisje 75, 40 en 2S ct Voetbal. Zuidelijke le klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: N. A. C. -M. V. V. 4-1. L.O.N.G.A.Willem II 0-1. RoermondN. O. A. D. 0 —3. P. S. V.Eimdiboveii 1—3. B. V. V—Wilhelmba 3—3. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: Middelburg—D.O.S.K.O. 2-0. RoosendaalZeelandia 11 T. A. C—Breda 2—1. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. De uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden voor bovengenoemde klasse luiden als volgt: HulstMiddelburg II 1-1. ZeelandiallWaidheren 02. TerneuzenVlissingen II 01. ZierikzeeSJ.N.O.T.O. 41. De stand van de Zuidelijke 3e klasse is tot op heden Walcheren 4 4 0 0 8 16-2 Goes 4 4 0 8 13-2 Zierikzee 5 3 2 6 12-13 Middelburg II 3 2 1 0 5 8-1 Vlissingen II 6 2 0 4 4 9-12 Terneuzen 4 1 u 3 2 8-11 Sionoto 4 1 0 3 2 5-16 Hulst 1 1 0 1 1-1 Zeeiiandia II 5 0 0 5 0 7—123 De „Postduif" thuis. De „Postduif" is Vrijdagmiddag om kwart over drie op Schiphol geland. Daar mede was de eerste postvluebt naar Indië en terug volbracht. De heenreis duurde, de dagen van noodgedwongen oponthoud uiet meegerekend 9 dagen, de terugreis 10 dagen. Het langste traject dat op de heenreis in een dag werd afgelegd was 1850 K.M., n.l. op 1 October van Am sterdam naar Sofia, op 4 October van Bushir naar Karatsji en op 8 October van Calcutta naar Bangkok. Op de terugreis werd bet langste gevlogen op 27 October, n.l. 2200 K M. van Aleppo naar Belgrado. De aankomst van de Indië-postvliegers werd Vrijdag om 4 uur verwacht. Een vrij groot aantal belangstellenden was op Schiphol aanwezig en wachtte de komst van Koppen en de zijnen af. Iedereen was natuurlijk vol van de dingen die komen zouden, maar de meesten drentel den in de vervelende stemming van af wachten rond, of zaten aan de tafeltjes in het café. Om kwart over drie ronkte een vliegmachine in de lucht en daalde even later in glijvlucht. Men keek naar het altijd nog interessante schouw, spel van een dalingalweer een van de velen die op Schiphol komen en gaan Maar plotseling ontstaat er beweging. Een ieder bolt en vliegt, en de aanwezige politiemacht werd er ten eenenmale door verrast, zooals het publiek verrast werd door wat het, eerst verstomd, had gade geslagen niet een der velen was op Schiphol gedaald, maar midden op bet terrein stond de „Postduif", en Koppen, Frijns en Ellerman stappen al reeds uit. Dat werd hun niet moeilijk gemaakt en even later deinen ze, omhangen met lauwerkransen, op de schouders van wacln tende kameraden boven de hoofden der juichende menigte, en mevrouw Koppen met baar zoontje kan nauwelijks tot man en vader doordringen. Dan breekt de stem van overste Har- denberg bet gejuich en gegons der menigte, en begroet luitenant Koppen en zijn beide kameraden op den vaderlandschen bodem. Lang spreekt hij niet, want de menigte wil spreken en hij geeft haar daartoe ge legenheid in een juichend hoezee. En nadat minister Lambooy het drietal de band bad gedrukt, begaven zij zich naar de gereedstaande auto's die hun naar het hotel de l'Europe brengen zou. Onderweg vertelde luitenant Koppen, dat hij om kwart voor zes in Belgrado was opgestegen, en tijdens de reis, toen hij wel zag vroeger op Schiphol te zullen zijn, dan aanvan kelijk bet plan was, het voornemen te hebben gehad op Soesterberg te landen en daar te wachten tot tegen 4 nur, om de ontvangst op Schiphol niet in de war te sturen. Maar het weer werd slecht en de overwegingthuis is thuis, had hem doen besluiten zijn tocht niet te onder breken. In hotel de l'Europe had de officieele huldiging plaats. Daar deelde de mi uister van waterstaat mee, dat het de Ko ningin behaagde alle drie te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Luide toejuigingen volgden op leze re de, terwijl de muziek het Wilhelmus in zette. Nadat nog vele anderen het woord had den gevoeid bood de Kon Ned Ver. voor de Luchtvaart het driemanschap een feest maal aan, gedurende hetwelk nog menig woord van waardeering gesproken werd, Van Prins Hendrik was een telegram van ge. lukwensch ingekomen. De gas- corruptie. Utrecht heeft ook gas inet een luchtje want binnenkort zal, naar het „Utr Nieuwsbladmeldt, den raad een voor dracht bereiken om den directeur der ge meentelijke gasfabriek, den heer Bruin- wold Riedel, tegen 1 Nov. a s. oneervol ontslag te verkenen. Beide been en afgereden. Nadat Vrijdagochtend de tram nit Jlid delharnis te Ooltgensplaat was aangeko men en de locomotief met goederenwagen aan het rangeeren was, is de 18»jarige stoker J, van den Sluys uit Sommelsdijk onder de locomotief terecht gekomen beide beenen werden hem afgereden. Nadat dr. Eudt uit Ooltgenplaats het eerste verband gelegd had, is de stoker onmiddellijk naar Rotterdam vervoerd ter opneming in een ziekenhuis. Veiling van 28 October 1927. Bloemkool f 1 a f 10, Groene Savoije kool f4 a f7, Andijvie f0,90 a fl,70. Kropsla f 1,40 a f 1.50, Meloenen f4, alles per 100 stuks, Spruiten f 6 a f 22, Witle kool f 3, Tomaten f8 a f 12, alles oer 100 K.G., Wortelen f 16 per 100 oos, Hazen f 2,70 per stuk. Hoogste barometerstand 767.8 te Co- rina. Laagste barometerstand 744.5 te Lerwick. De verwachting tot den avond van 1 November luidt: zwakke tot matige Z. tof tot W. wind', zwaar bewolkt met kans op regen, later opklarend' en iets kouder. Een liefdesdrama. Men meldt ons uit Steenbergen Hedenochtend heeft zich hier een ont zettend liefdesdrama afgespeeld. De 29- jarige M. had sedert eenigen tijd liefde opgevat voor Cornelia v. d. W., die zijn liefde niet beantwoordde. M. schijnt hier over gebelgd te zijn geweest en moet reeds eecigen tijd met wraakplannen heb ben rondgeloopen. Hedenmorgen te 4 nur begaf hij zich naar de woning van mej. v. d. W. in het Oudland. Daar gekomen klopte hij met kracht op de deur De vader en het meisje gingen zien wat er aan de hand was. In den ingang der woning loste M. 4 schoten op het meisje en 3 op den vader. Mej. v. d. W werd getroffen in de bórst, in de zij en in een dijbeen. De vader kreeg een kogel m de hartstreek, die gelukkig op een rib ketste en een tweede schot ging hem door den wijsvinger van de linkerhand. Hierna richtte M. het wapen op zich zelf en schoot zich in het oor. Hij viel dood neer. De toestand van vader en dochter is redelijk wel. Kinderverlamming Men meldt ons uit Laren Er hebben zich hier twee gevallen van kinderverlamming voorgedaan. Aanvaring. Men meldt ons uit Vlissingen Het schip „Zeildijk", dat gisteren van Antwerpen naar Amerika vertrok, is op de Schelde in aanvaring gekomen met een ander schip. De „Zeildijk" kon de reis niet voortzetten. Ir, A. H. W. v. d. Vegt. Men meldt ons uit Den Haag Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Nov. aan den hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen Ir. A. H. W. van der Vegt, onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten gedurende een re van jaren den lande bewezen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De heer v. d. Vegt is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De minister van Waterstaat heeft hedenmiddag per soonlijk afscheid van den scheidenden hoofdinspecteur genomen en hem in het bijzijn van ingenieurs en ander personeel van het toezicht op de spoorwegen zeer waardeerend toegesproken. De toestand in Roemenië, BELGRADO, 31 October. Naar uit Boekarest wórdt gemeld hebben alle gar nizoenen in Roemenië het bevel gekregen zich met ingang van l November op voet van oorlog iu te richten. Op dezen dag zal n.l. de reeds aangekondigde massa demonstratie der boerenpartij gehouden worden. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw, aang.Jacob de Kubber, 22 jr. jm. en Neeltje Margrietha Rijn, 22 jr. jd. Willem Jacobus Nobels, 23 jr. jm. en Adriana Maria Erancina Hoornick 18 jr. jd. OverledenMaria van Oosten 81 jr., wed. van J. Ludikhuize. Janus Jacob Cooman, 79 jr., wedr. van Krina Weese- poel. VEILINGSVEREENIG1NG ZUID-BEVELAND TE GOES. WEERBERICHT. LICHT OP. Dinsdag 1 November 5.01 uur Woensdag 2 November 4.59 uur VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 28 October 1927. Comtesse de Paris f 16 a f 26, Nouveau Poiteau f 13 a f 18, Pondsperen f 4 a f 6, Winter Snikerij f3 a f 6, Gieser Wildeman f7 a f 9, Kleiperen f 4 a f 6, IJzerperen f 4 a f 7, Witte Gozijn f 4 a f 6, Rietperen- f 10 a f 15, Val- en Kroetperen f i a f 4. Present van Lun- teren f 10 a f 19, Engelsche Reinette f8 a f12, Muskaat Reinette f 7, Annanas Reinette f8 a f 12, Grieses Gold Per- main f 4 a f 10, Bramleys Seedling f 4 f 8, Hondsmuil f4 a f8, Goudreinette f 12 a f 28, Lemoenappel f 10 a f 16, Reinette d'Or f 4 a f 6, Zure Bellefleur f9 a f 13, Court Pendu f 5 a f 7, Striepappel f 4 a f 6, Campagnezoet f 7 a f 9, Pomme d'Orange f 10 a f 12, Bijenkorf f8 a f9, Armgaard f 8 a f 12, Grauwzoet f6 a f 9, Val- en Kroet- appels f2 a f5, Mispels f 8 a f 10, alles per 100 K.G. Noten f 0.41 af 0,51, Bloemkool f6 a f 12, Roode Kool f 7 per 100 stuks. Andijvie fl per 100 krop. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 31 Oct. 1927. Vlasaanvoer12000 Groningen f 1,55 af 1,65, wit f 0,a f 0,400 geel f 1,45 a f 1,65. 1900 Blauw f 1,25 a f 1,70. Dauwroot, f 0,a f 0, AardappelenZeeuwsche eigenheimers f2,20 a f4,50, blauwe f5,20 a f5,70, bonten f 5,50 a f 6, Ajuinaanvoer klein. Groote zomerajnin f 3,75 a f 4, Kleine ajuin f2,10 a f2,20, Pootajuin f 0,Maltha f 0,f 0,Zaai f 0,a f0,sjalotte f 0,a f 0, extra f 0,a f 0,egyptische f 0,a f 0,beste f 0,a f 0,prima f 0, f 0,— per 100 K.G, Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 18,50 a f Mais mixed f 0, a f 0,Haver Canada f 12,60 a i 0, Mais Lapiata f 176. Binnenlandsche: Tarwe f 10,— a f 15,50 Rogge 10,- a 12,— Haver 11,— a 12,— Gerst Chevalier 12,25 a 12,75 Wintergerst a Kanariezaad a Karwijzaad 87,a 39, Boekweit 12,40 a Koolzaad 19,a 21,50 Mosterdzaad (bruin) a Mosterdzaad (geel) a Maanzaad (blauw) 43,a 44, Lijnzaad (voer) 18,a 20, Lijnzaad (zaai) 22,a 25, Erwten 23,a 28,75 Schokkers 20,a 41, Bruineboonen 20,a 81,; Zonbloempitten a VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1291, eerste kwaliteit f 0,62 a f 0,65 tweede f 0,59 a f 0,60 derde f 0,53 a f 0,55 zouters f 0,a f 0,export f0,59 a f0,62. Handel redelijk. ADVERTENTIËN. Zenuwarts te Middelburg, te MIDDELBURG. Brieven No, 36, Boekhandel D'HUIJ, Middelburg.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3