Verzuim toch niet Stadsnieuws tebestuur vain Terneuzen, dat enkele plaat selijke belangen in verband' met den toe stand der gemeente op handelsgebied on dier de aandacht van den minister bracht. Daarop volgde de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaan deren, waarbij zich' aansloten afgevaar digden van de maritieme vereeniging en van de af deeling Zeeuwsch Vlaanderen van den Bond van de R.K. werkgevers- vereenigingen. In die bespreking werd naar voren gebracht die algemeens toestand van Zeeuwsch Vlaanderen ook in verband met db ligging en den algemeenen druk als ge volg van beschermende maatregelen in het buitenland, gevoegd bij de nabijheid van een land1 met lage valuta. Verder werd bepleit de noodzakelijkheid van uit breiding van de los- en laadplaatsen voor dezeevaarten een opslag terrein met lood sen voor bergruimte in verband met ver scheping van nieuwe artikelen over de ha ven en het in depot brengen aldaar. Ter sprake werden voorts gebracht de toe standen in de glas-industrie en de ver wachtingen in verband met de ingestelde staatscommissie. Gewaagd' werd van een bedreiging voor de binnen lands che suiker industrie in verband met toenemenden uit voer van suikerbieten naar Frankrijk ials een gevolg van de bescherming die deze industrie in dat land geniet. Bij vernieu wing is erop gewezen dat het loodsgeld voor Terneuzen en andere Nederlands che havens aan het kanaal het zevenvoudige bedraagt van dat van Gent en Antwerpen, hetgeen een groot nadbel is voor de ha ven van Terneuzen, terwijl Nederland aan het beloodsen van die Belgische havens duizenden guldens bijdraagt, waarom een equivalent voor de Nederlandsche haven bepleit werd, evenals steun in verband met de als gevolg van de verwerping van het Belgische verdrag uitblijvende toepas sing van dè speciale Belgische spoorweg tarieven voor de haven van Terneuzen waarbij gewezen werd op hetgeen België doet voor bevordering van vervoer over zijn havens. Ook werd verzocht te bevor deren de spoedige uitvoering van het ge reed' zijnde plan voor doortrekking van db lijnen der Zeeuwsch Vlaamsche tram van Hoofdplaat naar Breskens, waaraan dan vastzit een betere outjlage met tram lijnen van db mooie haven te Breskens. Nog werden eenige economische belangen naar voren gebracht en veirdbr werd ge protesteerd' tegen de inkrimping van de postdiensten zoowel inzake openstelling van kantoren als in db bestelling in enkele plaatsen. Vervolgens kregen nog gehoor db com missie tot werkverruiming, die verslag deed van haar pogingen tot werkverruiming en voor enkele zaken den steun van den mi nister inriep; de Vereeniging tot bevor dering van de doortrekking van het zij- kanaal van de Axelsche Sassing tot Hulst, die wees op den wensch naar kanalisatie in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen; het gemeentebestuur van Biervliet; een com missie van burgemeesters van Terneuzen, Zaamslag, Axel en Boschkapelle, die kwam spreken over slbeun voor werkver schaffing dóór vlasbewerkinghet be stuur van een vlassersvereeniging te St. Jansteen; dat van de klompemmakersver- eenigingen te Ciinge en te Hulst, benevens enkele particulieren. De minister nam met belangstelling ken nis van hetgeen naar voren werd' gebracht. Zeer vele punten moet hij aan zijn ambb- genooten overbrengen. Na het noenmaal bracht de minister rjiet den commissaris der Koningin, de leden van Ged. Staten van Rompu, van db Putte en mr. Dusseldorf en den grif fier der Staten, den heer Hartman, een bezoek aan het bedrijf van de N.V, Bouwmaterialen-maatschappij die Hoop. Daarna is hij met zijn gezelschap, uit geleid door den burgemeester, naar die aanlegplaats van de provinciale boot ge gaan om db thuisreis te aanvaarden. Kamer van Koophandel. In db Vrijdagavond te Middelburg ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor deZeeuw- sche Eilanden werd o.a. benoemd als lid der Kamer, die naast het bureau de be sprekingen over de mogelijkfoead van in voering van een ferryidienst Nederland Engeland zal medemaken, benoemd de heer A. Jeronimus, die het eerst met dit plan in de Kamer is gekomen. Bij db behandeling der begroeting voor 1928, was het de heer Jeronimus die evenals vroeger er op aandrong pogingen aan te wenden, thans bij dezen minister om vermindering der bijdragen te ver krijgen. De Kamer maakt nu maar steeds grooter kapitaal. Door den voorzitter den heer C. Bou- dewijnse en den heer Stofkoper werd af geraden die poging weer te doen, omdat men van de andere kamers geen steun kan verwachten, en de minister voor een kamer geen vermindering kan toestaan. Hierna werd de begrooting z.h.s. vastge steld1 in ontvang en uitgaaf pp f 15.000 met een post onvoorzien van f 948,50 en een som van f2500, waaraan later een bestemming wordt gegeven. i Besloten werd qan den directeur-gene raal der P. T. T. te melden, dat de. Kamer het van belang voor dbn handel acht als de gelegenheid wordt geboden kleine zendingen per briefpost tegen spe ciaal tarief te verzenden. Besloten werd den vertegenwoordiger van de Kamer in den spoorwegraad te verzoeken steun te verieenen aan db po ging van de Kamer te Breda om ee|n betere trein aan sluiting van uit Brussel te Roosendaal in de avonduren te verkrijgen. Ten slotte werd eenige discussie ge voerd' naar aanleiding van het verzoek om het oordeel der Kamer over het Rijkswegenplan te mogen vernemen, in gediend door de wegencommissie van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. Speciaal werd gesproken over de gedachte verbinding met db haven te Viisscngen. Terwijl het bureau en ook enkele an dere leden zich uitspraken voor het rijks- plan, n.l. het maken van een nieuwen weg van Nieuw- en St. Jooslandl recht streeks naar de nieuwe haven van Vlis- singen, waren er ook nog enkele ledien, die om financieel© redenen voornamelijk en ook om db stad Middelburg niet uit te sluiten, de voorkeur gaven aan verbe tering der bestaande wegen, is casu den Nieuwen Viissingschen weg Middelburg Vlissingen. Besloten werd de verschillende ziens wijzen ter kennis der wegencommissie te brengen. Na een korte rondvraag, nam de heer van Niftrik, die reeds enkele jaren te Dordrecht woont, maar nog lid dezer ka mer is en nu moet aftreden, afscheid van de leden, omdat hij zich niet meier her kiesbaar stelt. De voorzitter bracht grooben dank aan dien heer van Niftrik, voor zijn adviezen en deze laatste verklaarde zich op eien diesbe treffende vraag bereid de kamer in den spoorwegraad te blijven vertegen woordigen. De Ferryboot. Sinds een paar weken is de Ferryboot uit de vaart voor reparaties en het aan brengen van veranderingen. Een onverlichte wieg. Het lid der Stoten, de heer A. C. de Pauw, heeft schriftelijk aan Ged. Staten onderstaande vragen gezonden: 1. Is het uw college bekend, dat bij avond de verlichting langs den weg Hoe- dekenskerke (station locaal spoor) tot boot steiger totaal onvoldoende is, hetgeen tot, groot ongerief strekt voor het reizend publiek, en ongelukken niet buitengeslo ten zijn? 2. Indien vraag 1 door uw college bevestigend beantwoord wordt, wat den ken Gedep. Staten dan te doen om aan dezen middeleeuwschen toestond zoo spoedig mogelijk een einde te maken? De brug over de Eendracht. Uit Tholen meldt men aan de „Z. N.", dat het met de werken der brug tot op heden treurig slecht op schiet. De ijzeren dam wand, noodig voor 't graven en droogmaken der put ten behoeve der betonwerken der pijiers, welke reeds lan gen tijd had klaar moeten zijn, vertoont tot op heden duidelijk teekens van ver zakking, zoodat het water steeds in d© putten loopt. Naar men zegt, zal de fir ma, die deze werken uitvoert, een strop aan dit werk halen. Door den langen duur moeten reeds zooveel boeten zijn opgeloo- pen, dat van de eerste betalingstermijnen zeer weinig over zal blijven. Vernieuwing rijbewijzen. Men verzoekt ons vanwege het Pro vinciaal bestuur opneming van het vol gende: Zij, die in 1915 een rijbewijs verkre gen en thans vernieuwing verlangen, ver voegen zich vóór 14 November a.s. ter secretarie hunner woonplaats; aanvraag formulieren en inlidhtingen zijn daar kos teloos verkrijgbaar. Geneeskundig onderzoek bij deze aan vragers niet vóór 5 November a.s. Uitreiking door de Griffie tusschen 21 November en 3 December a.s. Kosten Provincie f 1,50. Borssele. In de Vrijdag alhier ge houden vergadering van ingelanden van den Van Citterspolder, is besloten een geldleening aan te gaan, groot f 18.000, tegen ten hoogste 5 en af te lossen in 25 jaar. Dit besluit werd' genomen in verband met de uit te voeren dijkver zwaring. i Heinkenszand. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoor dig waren alle leden. De notulen worden na lezing door den secretaris, onveran derd vastgesteld. Naar aanleiding van een schrijven van den minister van Binnen land sche zaken wordt met algemeene stem men besloten geen armlastige personen ter verpleging te brengen of te doen brengen in gezinnen waarvan door een arts is verklaard, dat het gezin of oen der leden daarvan besmetting voor de omgeving op levert. Een door B. en W. voorgestelde wijziging op de begrooting voor 1927 wordt met algemeene stemmen goedge keurd, Van de heeren A. J. Rijk en J. J. Franke wordt daarna een adres behandeld, waarbij genoemde heeren eigenaren van een perqeel bouw- bij het boodschappen doen, ©en doos Purol nnedie te brengen. Elk oogeinblik van den dag kan het in Uw gezin te pias komen, terrein den raad aanbieden een strook van dit terrein. Deze strook zal aan de ge meente gratis worden afgestaan, indien de raad besluit deze strook te verharden teneinde mogelijk te bouwen woningen van een verharde weg tot hun perceelen te voorzien. Dit adres lokt een langdurige bespreking uit. Do voorzi'ter licht na mens B. en W. de voor dee len toe, aan deze overeenkomst verbonden. Hij meent dat daardoor aan de dorpskom een be hoorlijke uitbreiding kan worden gegeven, terwijl bestaande woningen, gelegen aan den Varkenshoek, mogelijk in de toe komst gebaat zouden kunnen worden, wan neer de gemeente het aanbod van de aidresr santen aanneemt. Hij meent dat aan een terrein zooals het daar ligt, in deze' ge meente werkelijk behoefte bestaat en dat de kosten aan de verharding van een (eventueelen) weg opwegen tegen de voor deden aan deze gemeente geboden. De heeren Simon se en Kreune houden er een andere zienswijze op na. Zij zijn van meening, gezien het klein getal nieuwe woningen dat gedurende een reeks van ja ren in deze gemeente gebouwd, geen be hoefte aan bouwterre'n bestaat, temeer waar in de kom en daarbuiten nog over voldoende bouwg cn l kan worden be xh'kt. Zij zijn van oordeel dat me'; de thans beschikbare middelen reeds te veel moet worden gewoekerd voor een behoorlijk onderhoud van de bestaande wegen, dat uitbreiding daarover een strop zou worden voor de belastingbetalers. De heer Steke- tee zegt aanvankelijk geen voorstander van het voorstel van B. en W. te zijn ge weest, doch is van meening veranderd, toen hij vernam dat de waterleiding de hoofdleiding zou aanleggen 'langs dezen weg wanneer de gemeente daarvoor ga rant wilde zijn. Hij is van meening, dat dit in de toekomst de bewoners van de Varkenshoek toch ten goede zou kunnen komen en is daarom thans voor aanneming van het voorstel van B. en W. Tot stem ming overgegaan, wordt het voorstel van B. en W. om de grond te aamaarden verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de wethouders van Iwaarden en A. v. d'. Dries en den heer J. Steketee. Tegen stemden de heeren G. Kuzee, M. Raas, J. Kreune en A. Simonse. Thans komt in bespreking de eleetrifi- catie door de P.Z.E.M. De voorzitter zegt, dat er in.detoen geen voorstel is van B. en W., doch dat hij voor zoover hem dat mogelijk was heeft uitgewerkt, hoe de zaak bij aanneming van liet con tract met genoemde Maatschappij zou konnen te staan voor deze gemeente. Dit uitgewerkte overzicht is door hem aan alle heeren raadsleden verstrekt, terwijl het ook aan de raad van beheer der Mij. is gezonden met erzoek te willen me ,'edcelen in hoeverre zijn berekening af of niet juist was. Van dit bestuur werd bericht ontvangen dat hierop het antwoord niet direct kon worden gegeven, doch dat dit ter zijner tijd zou geschieden. Na on geveer 14 dagen is nog gepn bericht on> vangen. Bij .monde van de heeren Kreune en Steketee wordt den voorzitter dank gebracht voor het uitgewerkte rapport. Algemeen wordt verondersteld dat de kosten van s troonde vering te hoog worden voor een goede functioméening en dat daar door het verlies door de Mijl te lijden, een te groote druk op de gemeente zal leggen. Na bespreking wondt met alge meene stemmen besloten niet in te gaan op een contract met dè P.Z.E.M. Bij de rondvraag merkt de heer Kreune op, da1 uit deze gemeente een 10-tal kinderen de R.K. school te 's Heerenhoek bezoe ken, terwijl in deze gemeen!© eenlzelfd© onderwijsinrichting bes taat. Omdat de kost ten daardoor voor deze gemeente groo ter zijn, dan wanneer dejze kinderen de R.K. school alhier 'zouden bezoeken, geeft hij B. en W. in overweging na te gaan of deze gemeente verplicht is deze hoo- gere kosten te dragen. De afstand van de scholen voor deze kinderen is onge veer gelijk of korter bij d!eze gemeente. De heer Steketee is van meening dat een persoonlijk onderhoud van den voorzitter met de betrokken ouders vermoedelijk re sultaat zou hebben, waar liet schoolgaan naar db gemeente 's Heerenhoek vermoe delijk enkel steunt op familiebetrekkingen van betrokken ouders me! die te 's Hee renhoek. De voorzitter zegt de noodige aandacht aan een en ander te zullen schenken. Door den heer Simonse wordt de aandacht van B. en W. gevestigd db vernauwing van het kerkpad door een steeds breeder wordende heg. Ook hier aan zal de noodige aandacht worden ge schonken. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Yerseke. Vrijdagmiddag hebben onder leiding van Dr. Haringa van de Visr scherij-inspectie en vergezeld van con troleur J. C. Cornelisse 2 Japanneezen een bezoek gebracht'aan de oesterputten en oesterperceelen te Yerseke en déYer- seksche Bank. Zij'hebben veel studiemate riaal verzameld en zijn dankbaar voor het vele getoonde weder vertrokken om ook elders de visscberijtoes landen in Ne derland te bezichtigen. Vrijdag vergaderdie de raad vol tallig bijeen onder leiding van burgemees ter S:nke. Notulen werden onveranderd goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat als vervangend burgemeester was aangewe zen de heer C. Hartoog, daarna de heer Pde Koeijer. Voorzitter van de gas com missie is geworden de heer P. de Koeijer. Door B. en WL is de kas van den ge meente-ontvanger nagezien en in orde be vonden. Eenige verzoeken om ontheffing van schoolgelden werden toegestaan. Die heer Oorschot van Viis ingen vraagt concessie voor een radio-distributie-cen trale. Daar nog geen vergunning is te ge ven wegens „hooger hand", stelt de voor zitter voor het voor kennisgeving aan ie nemen. Het schoolmuseum te Middelburg vraagt nogmaals een subsidie. De heer Össewaarde stelt voor een jaarlijksche subsidie te geven van f 10),tot vveder- opzeggens. Dit werd aangenomen met 8 voor en 3 tegen. Tegen: J. Sinks, J. L. Bom en P. de Koeijer. De Mij. tot Nut van Algemeen vraagt de schoollokalen te gebruiken voor jeugdwerk. Daar dit voor de 3e maal is dat dit wordt aangevraagd, onthoudt B. en W. zich van advies en geeft het woord aan den raad. De vorige maal is genoeg daaarover gesproken, dit is nu wel over bodig. De heer Össewaarde dringt aan op beschikbaarstelling, ook de heer M. Scheele wil dit toestaan en stelt voor om maar direct tot stemming over te gaan. De heer Willemsen vraagt inlichtingen, welke de voorzitter en J. Össewaarde hem geven. De heer Willemsen geeft te ken nen dat hij ac'htvoor de jeugdeen taak voor de ouders om te zorgen. In stemming gebracht werd de aanvraag verworpen met 8 tegen 3 voor. Vóór waren de heeren J. Össewaarde, M. Scheele en G. de Jager. De heeren J. C. Scheele en M. Nolet vragen vergunning! om een buis te' .leggen door de Havendijk. Zij willen een kreef- tenput op dè „putjes" aanleggen. Ge woonlijk komt het water er op, maar ze zuilen het water uit die kreeftenput per motorpomp in db haven moeten aftappen langs de aan te legglen buizien; goedkeu ring van den rijksbacterioloog '\s alreeds verkregen. Toestemming tot dit verzoek beteekent dan, dat eerlang gedurende het geheel© jaar binnen- en buitenlaindsdh© kreeften kunnen worden opgeslagen en dagelijks versclh gedistribueerd door ^ge heel ons land. Zulks was anders altoos onmogelijk, daar het Vis sober ij bes tuur geen toestemming wou geven. Daar nie mand het woord verlangde over dit punt, wordt het met algemeene stemmen toe gestaan. De heeren Van Oeveren en Domini- cus vragen verhooging jaarwedde na af loop van 18 en 13 dienstjaren. Het stuk is wegens te laat ontvangen niet behan deld door B. en W. Adressanten leggen een lijst over van gelijke betrekkingen in verschillende gemeenten. De heer Össewaarde spreekt er zijn verwondering over uit dat te Yerseke geen bepaalde salarieering bestaat en s telt hij daarom voor: voor den lsten ambte naar minimum f 1400, max. f2000, 6 maal verhooging van f100; 2den ambte naar minimum f 1200, max. f 2000, 8 maal verhooging van f 103; 3den ambte naar minimum f200, max. f600, 4 maal verhooging van f 100. Te Kruiningen met ongeveer gelijke be volking als Yerseke zijn slechts 2 amb tenaren. Hier zijn er 3. Ook de heer Scheel© wil een andere, salarieering. De heer Bom wil renvoyeeren naar B. en w. om prae-ad'vies. of andcjrs behan delen bij de begrooting. De voorzitter merkt op, dat wellicht de 3e ambtenaar zelf er weinig om zou geven als zijn be trekking werd' opgeheven. Maar de heer Össewaarde mag wel bedenken, dat bij diens ontslag en bij benoeming van leen „kleine kracht" die gemeente nog duur- dier zou uitkomen. Immers dan komt bij het salaris van dien kleine, bet wachtgeld van den tegenwoordigen functionaris. De heer Willemsen is huiverig om di rect een voorstel als door de heeren Ös sewaarde of Scheele voorgesteld, aan te nemen. Reden waarom hij advies van dèn heer J. L. Bota tot renvoyeering naar B. en W. steunt. De heer G. de Ja ger stelt voor daar de tegenwoordige func tionarissen genoeg dienstjaren, hebben, om het maximum met f 300 te verhoogen. Nu zijn er dus voorstellen: van de heeren Bom, van Össewaarde, van Scheele en van dè Jager. Het voorstel Össewaarde wordt verworpen met 10 tegen 1 voor. Vóór dè heer Össewaarde. Het voorstel Scheele wordt verworpen met 10 tegen 1 voor. Vóór de heer Scheele. De heer Ossewaardè motiveert zijn stem. Het voorstel Bom wordt aangenomen met 9 voor 2 tegen. Het voorstel de Jager wordt verworpen met 8 tegen, 2 voor, 1 blanco (die heer Össewaarde). Vóór Scheele en de Jager. Vergoeding voor de bijz. lagere scho len over 1925 aan de Chr. school Ka- keldans nog te goed f810,93; Chr. school Dreef nog te goed f 682,15 V2Qhr. school Kerkboek nog te goed f589,79. Leerlingen respect. 145, 114 en 97; aan genomen. Wijziging begrooting gasbedrijf 1927 en wijziging gemeenlebegroo'ing 1927 met algemeene stemmen aangenomen. Een aanvulling reglement Burgerlijk Armbestuur zal voortaan verhinde.en dat een armlastige zal uitbesteed! worden in een huisgezin waarin t. b. c. of andere besmettelijke ziekte beerscht. Goedgekeurd werd ook de rekening 4926 en de begrooting 1928 van het bur gerlijk armbestuur. Bepaald wordt daarin 0.a. om de weduwe van den onlangs over leden concierge een pensioen toe te ken nen van f 400,-per jaar, waarna de be groeting over 1928 aan de orde komt. Hoe komt het dat zooveel gas verloren gaat, vraagt Össewaarde. Dat wordt ge- 4 schat op 30.000 meter a 12 ct. is f :)600,—antwoordt de voorzitter en is te wijten aan de soort buizen. Gegoten buizen zijn beter dan getrokken; getrok ken buizen zijn meer aan slijtage- onder hevig. Ook den lieer Bom geeft eenige inlichtingen en wijst er op dat bet gewone percentage niet wordt overtroffen. Begrooting gasfabriek wordt met alge meene stemmen aangenomen. Waarna dè begrooting der gemeente 1928 aan de orde lomt. De heer Össewaarde opent de algemeene beschouwingen. Hij gaat eerst de wethoudersbenoemingen na en geeit daar zijn meening over ten beste; ook dat spreker in geen enkele commissie of zooiets zitting heeft kunnen krijgen. De belangen van het openbaar onderwijs worden verwaarloosd. Verder worden ver schillende directe belangen opgenoemd en de wensch uitgesproken diat de komende periode vruchtbaar moge zjjn voor onze gemeente. De heer Scheele herinnert aan een uit drukking van ons oud-raadslid de heer 1. Willemsen, gebezigd bjj de behande ling b,ij een geimeentebegroo'ing. Onze be grooting, zei deze, s taat in het teelten van een degelijk conservatief beheer, dat is voor spreker niet ie vergeten en slaat ook op deze begrootimg. Onder anderen is de post inkomstenbelasting niet veel te laag geraamd? Zjjns inziens wel, wat hij met voorbeelden staaft. Hij wil 100 opcenten op de vermogensbelasting; de post voor werkverschaffing is veel te laag geraamd; het openbaar onderwijs moet beter behandeld worden, de school lokalen beter in orde gehouden. De post subsidie aan de burgerwacht heeft zjjn sympathie niet. De voorzitter beantwoordt de heer Ös sewaarde cn zegt hem nog eenig geduld te moeten hebben met „B." al is „W." opgeruimd. Hij wijst de blaam aan het oude college van B. en W. aangewreven terug. Het was onverdiend. Verder ont staat een discussie over eenige zaken, die nu bepaald' geen punt van de agenda uit maken. De heer Bom zegt in antwoord op den heer Össewaarde dat hij ondanks zijn minder net optreden in de kiesver- eeniging (wat het bestuur zelf heeft toe gegeven) toch ruimschoots het vertrouwen van dè kiezers heeft bevestigd gezien ein daaruit de conclusie heeft getrokken, zjjn best te doen voor de gemeente. Den heer Wil'emsem betreurt het op1- treden van den heer Össewaarde. Hjj heeft geen algemeene beschouwingen ge geven, maar allerlei persoonlijke dingen naar voren gebracht. Tal van dingen die hier absoluut niet bjj te pas komen. Het was zijn plan om als nieuweling niet te spreken, maar hjj voelt zich gedrongen om dit op te merken. Hij had gaarne dat de heer Össewaarde zakelijk bleef. De gemeen tebegroo ting komt hedenavond aan de orde. Middelburg. Alhier is in den nacht van Zondag op Maandag brand uitgebro ken in het café „de Karsenboom" «op de Bree aldaar, bewoond door N. P. Sche ids. Het mocht de poiifiile en de brand weer gelukken den brand te beperken .tot [iet café zelf. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Op zijn buiten te Oostkapelle is op 84-jarigen leeftijd' overleden de heer jhr. H. A. van Adrichem Boogaert, vroe ger directeur van de Middelburgsche maat schappij van Stoomvaart en van 1 Jan. 1899 tot 1 Jan. 1919 lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Het ministerieel bezoek. Op den tocht door Zeeland is de minisr ter van arbeid gevolgd door eon verslag gever van de „Telegraafdie in zijn blad een uitgebreid relaas geeft. Over het bezoek aan Goes lezen we: De eerste dag, was gewijd aan Goes. Eigenlijk is dit een zij-étappe van de reis. welke met het wezenlijke doel niets te maken heeft. Doch de notabelen van Goes zijn en zeer terecht trotsch op het geen zij op het gebied' van woningbouw1 tot stand hebben gebracht en zij stellen het op prijs dit den minister eens te too- nen. Niemand minder dan jhr. De Graeff. inspecteur van de Volksgezondheid, had ai meer dan eens verklaard, dat geen ge meente het vraagstuk der stadsuitbreiding

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2