ABDÜ5IR00P Grinmk*Pilletjes Buitenland Sport Binnenland Speel niet r met Uw KEEL AKKER'* „a s je weet waar toch móet kwijt, niet. De beklaagde bezwoer, dat hij de waar heid had gesproken. Om zijn bewering kracht bij te zetten zei hij püiedh ig „Meneer de rechter, ;n mijn pri ie jeugd ging ik reeds hand in hand met de Waar heid!" „Dat kan wel zijn," was het antwoord „maar sinds wanneer loopt u liever al leen?" Dame (die overhemden voor haar man koopt): „Heeft u niet anders meer?" Uitgeputte bediende: „Alleen wat i aan hebben, mevrouw!" Hij: „Weet je wel, dat die tunnel, c we zoo juist passieerdlen, drie maliioen heeft gekost?" Zij: „Wat jou betreft, is hel wegge smeten geld", i „Moeder", zei Wim, iets is, dan ben je het is het wel?" Moeder verbaasd„Natuurlijk Maar hoe kom je daar zoo bij". Wim: „Ja, ziet u, ik heb uw gouden broche in den put in den tuin laten val len en ik was erg bang, dat U boos zou zijn, maar nu u weet waar ze is, is het zeker niet erg hè? Moeder: „Wel, Frits je, wil je met zulke vuile handen op bezoek gaan?" Fritsje: „Och, moeder, iik kan immers mijne handen in den zak houden". Joris: „Men zegt, een goede naaima chine doet het werk. van twaalf wen. Geloof je dia-t Doris?" Doris: „Weineen; zoo'n ding kan im mers niet praten I" Eerste jager: „De jacht op hazen en patrijzen is mij niet gevaarlijk genoeg' Tweede jager: „Dat moet je niet zeg gen. Gisteren heb ik mijn zwager nog in zijn been geschoten". Te New-York trad een net gekleed heer in een juwelaerswinkel en vroeg of hij niet eenige zilveren bekers kon be zichtigen, die voor het venster te koop stonden en met goud versierd waren. De juwelier overhandigde er hem een en zei'. „Dat zijn wedren-bekers". „Wedren-bekers? Wat beteekent dat?" „Dat zijn bekers, welke hij krijgt, die bij wedrennen den prijs wint". „Welnu, als dat zoo is„ wil ik wel om een- rennen", zei dè main en was vlug met den beker de deur uit. De juwelier liep hem na, maar bij den eersten heek van de straat was de renner al niet meer te zien. OVERZICHT. Amerikaansche beschouwing. Tengevolge van hevige stormen, en re gens trad dezen zomer de Mississippi bui ten haar oevers en daardoor werd een enorme strook vruchtbare grond onder water gezet. Men zal zich de bijzonderhe den van deze overstroomimgsramp in Ame rika nog wel herinneren. Inmiddels heeft 'tten zeerste de aandacht ge'rokken, dat vanwege de Amerikaansche regeering zoo opvallend weinig gedaan werd om den nood' der tallooze salchtoffers te lenigen. Herbert Hoover, dè minister van koop handel, was vrijwel de ©enige die zich in dit opzicht en deels op eigen kosten in gunstigen zin onderscheidde van de anderen en zich het vuur uit de schoenen liep om hulp' te brengen waar zulks nood zakelijk was. Onlangs nu eenige maan den na de ramp dus heeft Hoover op nieuw, een bezoek gebracht aan de geteis terde streken en daarna in een interview o.a. medegedeeld: „Vrijwel de helft van het terrein dat overstroomd werd, mag geruïneerd ver klaard worden daar er van een oogst hoe genaamd geen sprake is; ruim zestig dui zend inwoners zijn nog ten voile van het Roode Kruis afhankelijk. Duizenden en duizenden leiden een armzalig bestaan en leven vrijwel van de hand in den tand. Er zijn ongeveer vijftig duizend personen die aan pellagra lijden. Belastingen kunnen met den besten wil niet worden betaald. En die kleine farmers die, zoo zij voort willen kunnen gaan, met het bewerken van den grond daartoe financiëel in staat zul len moeten wordbn gesteld, vormen een groot probleem." Dit heeft Hoover gezegd. En onge veer tegelijkertijd heeft president Coo- lidge verklaard „dat het volkomen over bodig is, het congres voor een buitenge wone zitting samen te roepen tot het geven van bijstand aan de slachtoffers van den watersnood." Deze verklaring heeft Coo- iidge na aankomst in het Witte Huis te Washington herhaald. Tevens heeft hij het noodig geoordeeld aan deze verklaring toe te voegen, dat hij hoopt en verwacht dat er niets „ondoordachts" gedaan zal worden door het congres inzake ge'delijken bijstand', daar dit nadee'igen invloed zou oefenen op de voorgenomen belastingver mindering". Coolidge's uitlating geeft een eigen- aardigen kijk op de Amerikaansche men taliteit. Coolidge is namelijk republikein. En de voorstellen tot b. lastngverlaging zijn van republikeinsdhe zijdie afkomstig Het verkiezingsjaar 1928 is in zicht en een belastingverlaging is uitstekend pro paganda-TTiateriaa!Het heeft er aardig den schijn \an c'at een pol it iele succes kooger wordt gesteld dan menschi evendkeid 1 Want de slachtoffers van de overstroo mingen zijn bijna zonder uitzon lering de mocraten, d'. w. z. tegenstanders der repu blikeinen! Het is zoo dwaas niet als het lijkt, om het een met het ander :n \erband te brengen. En het is zoo dwaas niet daar door tot de conclusie te komen, dat, van republikeinsch standpunt be chouwd, a'ie gelden tot hulp en voorlichting geschonken aan de democraten slechts moeten worden aangemerkt als paaiden voor die zwijnen. Het is ergerlijk, dat men niet aarzelt een zóó ongunstigen schijn op zich te Ladea, dat die conclusie mogelijk wordt en zelfs voor de 'hand liggend doet zijn. Ameri kaansche beschaving! Sensatienieuws uit Spanje. De correspondent van de Daily Ex press te Madrid is er in geslaagd een be schrijving der toestand in Spanje aan het scherpe oog van den censor -te onttrekken. Een koerier heeft zijn kopie naar Hewdaye in Frankrijk gebracht en van daar is ze per post verder verzonden. De journalist zegt, dat te Madrid eik een in bange verwachting verkeert. Samen zweringen en tegen-samenzweringen zijn aan de orde van den dag, de arrestaties over het geheele land loopen in de duizem- zendlen en depots van bommen worden in kwistigen overvloed ontdekt. Die pers is volslagen gemuilband en mag over de werkelijke toestanden niets vertellen. De nationale vergadering, door Primo de Rivera dezer dagen ingesteld, is slechte een sinistere klucht. Ze vertegenwoordigt volstrekt niets en de meeste politieke par tijen, de grote vakbonden en de pers boy cotten haar. Ondanks haar volstrekte nut teloosheid zal ze eien heel duur paardje zijn want elk lid krijgt 24 gulden presentiegeld per bijgewoonde bijeenkomst. Daar er op 250 vergaderingen per jaar wordt gere kend, kan dat dus aardig in de papieren loopen. Primo, die vroeger op het leger steun de, bouwt thans meer en meer op de poli tie en die gendarmerie, welke hij gestadig uitbreidt en te Madrid als een soort lijf wacht gebruikt. Ook aan de grenzen wordt het politiecorps voortdurend versterkt om het binnendringen van den dictator vijan dige invloeden te beletten. De populariteit van den koning, die vooral in het noorden en het centrum vrij groot was, neemt snel af. Dat ligt echter niet aan Z. M., die liever anders wilde, maar naar de pijpen van Primo moet dan sen. Aan hen, die hem verwijten zich de bevoegdheid des koinings aan te matigen, antwoordt de dictator constant: „De repu blikeinsdhe partij zocht een leider en het is zeer wel mogelijk, dat ik de eerste pre sident van de eerste Spaansche republiek word." Of de correspondent na deze vrijmoe- je uiteenzetting, nog lang te Ma!rid zal vertoeven, lijkt twijfelachtig. Voetbal. Zuidelijke le klasse N.V.B. De volgende wedstrijden worden voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld: N. A. C.Wilhelmina. P. S. V.-N. O. A. D. Willem IIM. V. V. B. V. V.Eindhoven. RoermondL. O. N. G. A. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. De volgende wedstrijden worden voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld'. M iddelburgAlliance VlissingenBreda. D. O. S. K. O.Zeelandia. Ro o sendaalBrediani a DongenT. A. C. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. De volgende wedstrijden worden voor bovengenoemde klasse Zondag gespeeld: GoesZierikzee. TerneuzenZeelandia II. S.I.N.O.T.O.Vlissingen Luchtvaart. vliegtuig is in Amerika opgestegen voor een vliegtocht naar Europa. Sinds Dinsdagavond echter heeft men niets meer van het vliegtuig gehoord of gezien. Dat ziet er dus weer slecht uit, temeer, daar zij voornemens was de route te kiezen, die door een twintig-tal stoomschepen gevolgd wordt. Het vliegtuig is een Stan son-Detvoiler, van hetzelfde type ais de machine van Broek en Schlee, voorzien van één enke- Weer Mej. Elder II. vermist Ien Wright-motor, zooals Lindbergh en andere Oceaanvliegers gebruiken. Elk onderdeel is onderzocht om na te gj of er geen gebreken waren. Ondervraagd voor haar vertrek, v klaarde miss Elder, dat zij plotseling, na de aankomst van Lindbergh te Parijs besloot de eerste vrouw te zijn om over den Oceaan te vliegen, terwijl zij werk zaam was a's assis'.n/e van een t ndirlis. Zij heeft reeds 2 jaar gevlogen, maar begon onmiddellijk haar training. Toen mejuffrouw E'der een maand ge leden ongeveer op Long Island aankwam gaf men haar te kennen, dat alleen op verschillende voorwaarden toestemming tot vertrok gegeven zou worden en drong men er o-p aan, dat zij haar vlucht tot het vol gend' jaar zou uitstellen, omdat in dit sei zoen de weersomstandigheden boven den Atlantischen Oceaan zoo verraderlijk zijn Het onverschrokken meisje lachte de zwartkijkers uit en zei, dot zij vast beslo ten was nog dit jaar de poging te wagen. Bij haar vertrek Diesdag was het weer voor dezen tijd van het jaar nogal goed. Er werden zware mistbanken boven New foundland gemeld en in het midden van den Oceaan was het stormachtig. De American Girl voert ongevae" 2400 liter benzine en 90 liter olie met zich, wat men voldoende aJht voor een vlucht van ongeveer 4600 mijl, terwijl de af stand' ongeveer 3600 mijl bedraagt. De vliegers dragen rubbeirreddingsgor- dielsj een vlot hebben zij net aan boord. Als rantsoen hebben zij een half d'ojzijn sandwiches en thermosflesischen met bouillon en koffie meegenomen. Mrs. Grayson, die ook naar Europa wil vliegen, ïeek heelemaal niet van streek bij het bericht, dat miss Ruth Elder naar Parijs was vertrokken. Zij zeide: „Br is op den Atlantischen Oceaan ruimte genoeg voor twee vrouwen en eer genoeg voor allen". Het vliegtuitg terecht Nader wordt gemeld: Volgens in Londen ontvangen berich ten is miss Elder, die met het vliegtuig .American Girl" van het vliegveld Roo sevelt was vertrokken, gered'. Zij is op gepikt door het Nederlandsche stoomschip .Barendrecht". Reuter meldt dat het vliegtuig op zee daalde bij het Nederlandsche stoomschip. De vliegers zijn gezond en wel. Een nader Reu ter-telegram meldt: Een te Parijs ontvangen telegram zegt, dat de „American Girl" bij het s.s. „Ba rendrecht" is gedaald, met e%n gebroken olietoevoerbuis Het vliegtuig vloog tijdens de redd'ng der bestuurders in brand. en nieuw opine h terstrucje. In een magazijn te Haarlem vervoegde zich Maandag een man om een haard te bestellen, die bezorgd moest worden aan een adres te Halfweg. Bovendien vroeg hij den winkelier een gulden ter leen, dien hij noodig had om een boodschap te doen. De winkelier gaf een guldien, maar ging even ater, omdat hij de zaak niet vertrouwde, op onderzoek uit. De opgegeven naam en het adres waren in Halfweg evenwel niet te vinden. Dinsdag werd van een der- ik geval aangifte gedaan. Een man die zich Blok noemde, en voorgaf in Hoofddorp te wonen, kwam in een man denwinkel te Haarlem voor een bedrag van f 46,bestellen. Alles moest aan zijn adres in Hoofddorp bezorgd worden. De man verklaarde geen geld bij zich te hebben. Hij had evenwel geld noodig om een drankje te koopen. Daarom vroeg hij den winkelier een rijksdaalder te wil len voorschieten, die dan maar op de kwitantie moest worden bijgeschreven. Ook dieze winkelier gaf het gevraagde, maar is het natuurlijk kwijt,'want naam en adres waren in Hoofddorp niet te vinden. Daudet over ons land. Léon Daudet geeft in de «Action Franpaise* zijn verrukking te kennen over zijn verblijf in Nederland, waar hij in twintig jaar niet geweest was. Hij noemt het historischen en prachtigen grond, waar hij in zijn jeugd op zijn minst eens per jaar kwam in gezelschap van wijlen zijn ouden vriend Byvanck Nederland is hem arbeidszamer en krachtiger dan ooit voor gekomen. Rotterdam is, meent Daudet, op weg de eerste haven van middel- Europa te wordenAmsterdam getuigt van weergalooze bedrijvigheid en voor spoed het Rijksmuseu n is beter ingericht dan ooit, en hij vond nieuwe redenen, Rembrandt, Hals en Vermeer te bewon deren, welke hij later zal uiteenzetten. Omtrent Den Haag vermeldt hij met be wondering, dat het in acht jaar met 200 000 inwoners vooruitging; het is nog altijd een stad van groote cultuur, even van gave .en eenvoudige weelde Hij meent, dat ondanks vermeende verwaar loozing door de Fransche regeering, de tradiuoneele gehechtheid aan den latijn- HOE GROOT DE BOOMEN ZIJN IN ASTORIA (OREGON) LAAT DEZE FOTO ZIEN. ELK STUK IS ONGEVEER 10 METER LANG. DE HOUTHAKKERS, DIE OP D E STAMMEN HEBBEN PLAATS GENOMEN, DOEN NOG DUIDELIJKER DE VERVAARLIJKE GROOTTE UITKOMEN VAN DEZE STAMMEN. schen en Franschen geest er is gebleven waarvan hij ontroerende getuigenissen kreeg. Daar hij Puitsch en Engelsch kent, kon Daudet onze couranten lezen daarover is hij voldaan wegens de objec tiviteit der agentschappen en de degelijk beid der hoofdartikelen. Over het „Hotel des Indes" barst hij in lofzang uit De geloofwaardigheid van het proces-verbaal. In bet «Maandblad voor Berechting en Reelasseering" wordt door mr. O. J. Cluy semaer te Assen een gewichtig onderwerp ter sprake gebracht. Het is allerminst zijn bedoeling de politie aan te vallen, doch slechts mededeelen, dat krachtens de er varing van vele rechterlijke ambtenaren, menig politie-proces verbaal onjuist bitkt. Na op de politie een algemecne lof rede te hebben gehouden, stelt hij vast Doch wat niet altijd den toets eener rechtvaardige tritiek kan doorstaan, dat is de methode, door de politie gevolgd bij het verhoor van verdachten en getuigen en de wijze waarop zij het resultaat dier verhooren in processen-verbaal weergeeft. Na dit nader te hebben aangetoond, vervolgt schrijverZoowel in de methode verhoor van verdachten en getuigen als in de wijze waarop het resultaat dier verhooren schriftelijk wordt weergegeven, wordt door de politie soms gezondigd. Eindelijk komt hij tot de volgende vraag en haar antwoor I Langs welke wegen kan gestreefd worden naar het verbeteren van de poJitie-verhooren en de daarvan op te maken schriftelijke relazen Liet stellen van noemenswaard hoogere eischen van algemeene ontwikkeling moet in.i. niet mogelijk en ook niet noodig worden geacht. Ik verwacht echter heil van en acht bereikbaar het navolgende: Jn de eerste plaats: een aanschrijving van den minister van justitie via de pro cureurs-generaal, waarbij voor zooveel uoodig aan de politie in herinnering wor den gebracht de allervoornaamste bij voor melde tweeledige taak in acht te nemen beginselen. Verder zouden m.i. nut kunnen stichten lezingen of voordrachten, te houden voor de gezamenlijke politie ambtenaren uit een bepaald res-ort en waarin behan deld worden belangrijke onderwerpen op het zoo omvangrijke terreiu der gerechte lijke psychologie, bijv. het verhoor van kinderen als verdachten of getuigen, waar over een uitgebreide buitenlaudsche litte ratuur bestaat, de wijze van coufronteeren, enz Men bedenke bij dit alles, dat veel po litiemannen nimmer een politieschool enz. bezochten en dat de in de practijk opge dane ervaring, welke trouwens ook niet altijd genoegzaam voorhanden is, niet im mer waarborgt ee lig inzicht in beginsel der psychologie Eu ten slotte ziet schrijver nog een der den wegdien van het voorbeeld, door de bij de strafrechtspleging betrokken ju risten, rechters, ambtenaren van het Open baar Minis'erie en raadslieden, gedurende het voorbereidende onderzoek en bij de behandeling ter terechtzitting onwillekeu rig te geven aan de daarbij aanwezige leden der politie. Minister Kan we gve r be ter a ar Minister Kar heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de Nieuwkoopsche plassen in verband met de drooglegging daarvan met Haagsch straatvuil. Op den weg daarheen, zoo meldt de Tel., ont moette de minister een verkeersobstakel, in den vorm van een hooge schutting, welde het uitzicht op de Rijnbrug te Zwammerdam belemmerde. Onmiddellijk ontbood de Minister den burgemeester van Alphen, op wiens gebied de schutting stond. Na een kort onderzoek was het euvel verholpen. Waarschuwing aan land verhuizers. Het zich binnensmokkelen in de Ver- eenigde Staten van Amerika loopt uit op deportatie en zelfs gevangenisstraf Nog altijd is dit in Nederland onvoldoende bekend, zooals wel blijkt uit het feit, dat nog kort geleden weer vijf Nederlanders uit de Vereenigde Staten naar Nederland zijn gedeporteerd, omdat zij op onwettige wijze waren binnengekomen. Men wordt ook niet eerder in de Vereenigde Staten toegelaten van uit een naburig land, zoo als Canada, Mexico of Cuba De directeur van de Nederlaudsche Vereeniging Landverhuizing geves igd Bezuidenhoutscheweg 97 te 's Gravenhage, waar men steeds voor inlichtingen terecht kan, waarschuwt daarom nog eens een ieder in zijn eigen belang nadrukkelijk om toch vooral geen pogingen te doen om op andere dan de voorgeschreven wijze in de Vereenigde Staten binnen te komen Spreeklessen voor telefoon- persone el. Het ligt in het voornemen de proef, welke genomen wordt met het geven van spreeklessen aan telefoonpersoneel te Am sterdam, Rotterdam, 's Gravenhage en Utrecht, nog uit te breiden tot eenige kleinere plaatsen In tegenstelling met de wijze, welke op deze kantoren wordt ge volgd nl. rechtstreeksche lessen aan enkele daarvoor het meest geschikt ge achte telefonisten, die op haar beurt het overige personeel weder onderrichten zal op de kleinere plaatsen de deskundige rechtstreeks aan het geheele telefoonper soneel les geven. Het zal van het resultaat dezer proef nemingen afhangen, of en in hoeverre aan het nieuwe instituut uitbreiding zal worden gegeven. De meeste aandoeningen van de keel doen zich In sterke mate in het alge meen gestel voelen en verminderen daardoor het weerstandsvermogen van den lijder. Wie een aandoening der keel niet reeds bij het begin met de Juiste middelen bestrijdt, stelt zich aan ge vaarlijke gevolgen bloot. Neemt men echter tijdig de uit zuivere plan tensappen bereide Akkers Abdijsiroop, dan brengt men daarmee niet alleen een ziektekiem-doodende, maar tevens een algemeen versterkende en dus het weerstandsvermogen verhoogende mid del in het lichaam. In enkele dagen kan een beginnende keelaandoening, heesch- heid, keelpijn, prikkelhoest verdwijnen door het gebruik van de krachtige Voorde Borst. Per koker: 11.50, f 2.75, f 4.50

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 2