Verzorg uw mei Purol Uit den Westhoek ProVmcieiïieuWs Stadsnieuws Rechtszaken. Binnenland Licht gewenscht. Eerlijk gesprokentoen we eenige maan den geleden vernamen dat Goes zelf elec- Iricibeit eenige dribbeltjes per K.W.U. goedkooper zou kunnen opwekken en dislri bueeren dan de P.Z.E.M., waren we niet weinig verwonderd. We vroegen ons af: „zou Goes in z'n streven naar vrijheid niet te optimistisch zijn?" Na lez'ng van het bijvoegsel bij het Sep tembernummer van het tijdschrift der Ne derlands* his maatschappij voor nijverheid dn handle1, in welk bijvoegsel een overzicht wordt gegeven van de kostprijzen van den electrise hem stroom bij de groote electri- sche centrales, is onze verwondering als bij boo\erslag verdwenen. We lezen n.l. in bet rapport van een deskundige, dat de al lergrootste centrales het duurst, de klei nere centrales het goedkoopst werken en dat de verschillen in prijs niet gering zijn; ja diat er zelfs belangrijke verschillen be staan. De uitspraak laat niets te raden over. Aai db electrificatie van Zuid-Beve land' door de P.Z.E.M. staan behalve groot organisatorische moeilijkheden niet geringe financieele bezwaren in den weg. H oe i anger hoe duidelijker wordt het, dat we de electriciteit niet van de provincie heibben moeten, maar dat de eenige uitweg leidt naar de zelfstandigheid van Goes. En van Goes moet de eLectrische victorie van Zuid-Beveland uitgaan. Intusschenmen praat nog, men con fereert weer, enmen schiet niet op. Dank zij den ambtelijken doolhof zitten Zuid-Beveland en de groeiende stad Goes nog steeds in het duister. Gelukkig dat in de laatste weken bet ve langen naar een oplossing van het elec ts dtós vraagstuk meer en meer vernomen wordt. In de r.k. en ook in de christelijke pers wordt om daden geroepen. In het ge heele kamp heeft men van dien sukkelgang genoeg. De roep om electriciteit is nu vernomen, doch de roep moet thans een kreet gaan worden. Een krijschetnde kreet, die de statenleden pijnlijk aandoet. Lang genoeg heeft men de theorie als oen godje aangebeden. Laat thans db practische daad heer- schen! Kapelle. Door de bouwondernemers M. Staal en J. A. Mol werden gegund aan den heer Jac. de Jonge Mz. te Bieze- linge het bouwen van drie nieuwe burger woonhuizen in het nieuwe bouwplan te Kapelle. Krabbendijke. Ingevolge het besluit genomen op de algemeene vergadering van de vereeniging het „Groene Kruis' j.L, om het bestuur uit te breiden met twee le den, om zooveel mogelijk het bestuur te doen bestaan uit leden van alle gezindten, werden drie candidaten gesteld n.l.: J. Deij (Herv.), Anth. Hindies (Oud-Ger.) en W. Timmermans (Oud-Ger.). Van de 104 uitgebrachte stemmen, waarvan 89 geldige, werden gekozen met 64 stem men de heer J. Deij en met 51 stemmen db heer Anth. Hirdes. Gemeenteraad. Boomen die verdwijnen. B. en W. schrijven den raad: Op 19 September j.L ontvingen wij van den directeur van gemeentewerken een rapport aangaande den toestand der ge meentelijke beplantingen waarvan de in houd ons met ernstige zorg vervulde. Daar uit toch blijkt niet meer of minder, dan dat vrijwel oudie boomen-, ja zelfs een aan tal jonge, in zoodanigen staat verkeeren, dat rooiing absoluut noodzakelijk moet worden geoordeeld. Teneinde echter nog meerdere zeker heid te krijgen', hebben wij gemeend; het gevoelen te moeten inwinnen van den be kenden tuinarchitect, den heer Leonard A. Springer, te Haarlem, die destijds op zoo uitstekende wijze geadviseerd heeft betreffende verbetering van den Oostwal. Ook db heer Springer acht rooiing van verreweg de meeste boomen noodzakelijk en schrijft aan het eind van zijn rapport zeer terecht, dat zware kwalen met fl.nke maatregelen dienen te worden bestreden. Mitsdien stellen wij uwen raad voor ons te machtigen: a. tot het doen rooien en het verkoo- pen van de navolgende boomen: alle boo men (23) aan den Parallelweg, 30 stuks in De Ruij terlaan, 6 zware boomen aan de Jacob Valckestraat, de drie eerste boo men aan idie Boudewijn de Wittstraat, 26 stuks aan den Oostwal en aan de Speel plaats, 40 (alle) boomen aan den Oost sin gel (van de Voorstad tot het Bergpad), 31 stuks aan de Oude Singel, Oosthaven- dijk en Roosjeshof, 50 stuks langs den weg naar Wiihelminad'orp, 15 zware boo men aan dien 's Heer Hemdrikskmderen- d'ijk, alle boomen (106 stuks) aan den Westsingel, 21 zware boomen aan de Koe poort en aan dien Westwal, alle boomen aan de J. A. v. d. Gocskade. b. db opbrengst der verkochte boo men aan te wenden voor het aanbrengen van nieuwe beplantingen en daaromtrent met den heer Springer overleg te plegen. Tot zoover het voorstel van B. en W., diat niet zal nalaten groote teleurstelling bij de Goessenaars te wekken. Want on dier de boomen in de stad zal een ware slachting aangericht wordlen, die gedu rende de eerste 10 jaren veel stedelijk schoon zal weren. Echter: een radicale operatie blijkt hier de eenige oplossing. Denkende aan het geslacht dat na ons komt moet het voorstel van B. en W. van harte worden toegejuicht. Het r i o 1 e e r i-n gsvraa gstuk. B. en W. schrijven aan den raad: Gelijk bekend is, wordt reeds sedert eenigen tijd gezocht naar een oplossing, wat betreft het rioleeringsvraagstuk. Een onderzoek naar het water der ves ten, waaromtrent wij de hulp hebben inge roepen van den inspecteur van de vo'ksge- zondheid, is nog gaande, zoodat wij dien aangaande tot onze spijt nog geen mede- deelingen kunnen doen. Een onderdeel dat evenwel ook om een oplossing vraagt, is de afwatering der bouwplannen I, II en III. Tot nu toe wate ren deze grootendeels af op de breede sloot, gelegen ten noordien van den Paral lelweg, doch deze begint hoe langer hoe meer kenmerken van vervuiling te vertoo rnen en kan dientengevolge, speciaal bij eenigszins kradhtigen wind uit het westen, een zeer onaangenamen reuk verspreiden. De directeur van gemeen tewerken heeft hiervoor nu een oplossing gevondên, waar mede wij ons goed kunnen vereenigen. Deze komt hierop neer, dat de geheele sloot wordt gedempt en daar doorheen elen riool wordt gelegd naar de spoor sloot ten noorden van de spoorbaan, welke op haar beurt in de groote af voorleiding uit mondt. Het zou te kostbaar wezen, de geheele demping te doen in zandde direc teur van gemeentewerken stelt zich daar om een geleidelijke demping voor door middel van puin, grond, enz. Hierdoor wordt tevens het belang der plaatselijke aannemers van bouwwerken gediend, die tegenwoordig weinig gelegenheid hebben om den afval hunner werken kwijt te ra ken. De demping geschiedt op deze wijze natuurlijk langzamer, doch, gelijk gezegd, zullen db kosten ook 'belangrijk min der zijn. Wat de uitvoering der rioleeringswer- ken betreft, is het echter de bedoeling deze aan te besteden en achter elkaar af te w.eriken, zoo vroeg mogelijk in het a.s. voorjaar; bij voorkeur zoodra de grond waterstand aanmerkelijk is gedaald, wat gewoonlijk in de maand Maart het geval is. Rekening kan daarbij gehouden wor den met de voorwaarde van het Burgerlijk Armbestuur, dat de afvoer van bouwplan II naar de spoorlijn aangelegd worde vóór 1 April. Voor deze demping en rio leering was de toestemming noodig van Z. E. den Mi nister van Waterstaat, de Nedierlandsche Spoorwegen, de Breede Watering bewes ten Yerseke en het Burgerlijk Armbestuur. Deze is thans van allen verkregen.' Tenslotte worden de kosten, blijkens het rapport van den directeur van gemeen tewerken geraamd' op f22.000. Bovendien zullen verschuldigd zijn twee jaarlijksche recognities resp. ad f 1 en f 26. Wij stellen den raad voor, Lot uitvoering der werkzaamheden Bovenbedoeld te be sluiten. Jubileum O. K. Naar wij vernemen zijn vootr den fcoo- nee! wed strijd van „O. K." medailles be schikbaar gesteld door: H. M. de Ko ningin, Z. K. H. Prins Hendrik, Z.E. den Commissaris der Koningin in Zee land, het Gemeentebestuur van Goes, den heer Burgemeester van Goes, de Ver eeniging voor Wetenschappe1 ijke Belan gen, hel weekblad „Ons Zeeland", de Jury-leden en de 3 leden-oprichters. Z.E. den Commissaris der Koningin heeft het Eere-Voorzitterschap en de heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes, het Voorzitterschap van het Comi'.é aan vaard. Lezing Ph. C. Visser. In het Schuttershof heeft gisteravond d'e heer Ph. C. Visser voor een volle zaal gesproken over zijn bezoek aan Voor- Indië. Na een inleidend woord van dien heer Dekker stak de spreker dadelijk van wal met de mededieeii/ng, dat deze tocht, welke de bekende Karakorum-expeditie vooraf ging een sproiokje uit die duizend en-een-nacht k-on heeiten in vergelijking met de aaneenschakeling van moeilijk heden en ontberingen tijdiens de expeditie. Spreker wilde alleen vertellen van zijn indrukken,- die hij als toerist - van Voor- Indië had gekregen. Voor-Indië is het land van tegenstrijdigheden. Men vindt er de scherpste tegenstellingen; blank naast zwart, armoede naast rijkdom, ka ravaan naast trein. Nergens vindt men zoon verscheidenheid in 'taal, cultuur en godsdienst als in dit land. De positie van de vrouw is er verre van aangenaam, zij mist alle vrijheid en gaat zwaar gesluierd, alleen zichtbaar voor haar man, door het teven. Maar vooral het lot der weduwen is te bek'agen. Wanneer een vrouw we duwe wordt, snijdt zij de hairen af, gaat in lompen gekleed' en woont voor het verdere gedeelte van haar leven ge ïsoleerd. in een uithoek van liet huis. Zé gebruikt maar één maaltijd per dag, en moet m'nstens één dag per week vasten. Deze behandeling vindt haar oor zaak in den godsdienst, en speciaal in de re-incarnatieleer, want een weduwe is in een vorig leven een slechte vrouw geweest. Bovendien staat de godsdienst geen tweede huwelijk toe. Maar het ergste is, het slui ten van kinderhuwelijken door de ouders, wat op eiken leeftijd kan geschieden, zoodat een vrouw voor haar geheele le ven weduwe kan worden. Spreker wijdde uitvoerig uit over het kastenstelsel; in Voor-Imdië telt men er niet minder dan 3000. Een voordeel van dit stelsel is, dat niemand in een andere kaste kan komen, zoodiat elk bedrijf van vader op zoon overgaat en het handwerk dus tot groote hoogte wordt ontwikkeld. Maar er zijn ook excessen. De potten bakkers bijvoorbeeld, gebruiken bij hun arbeid een draaiende schijf. Door som mige pottenbakkers wordt deze van links naar rechts, door andere van rechts naar links gedraaid. Belden hooren daarom in een verschillende kaste thuis. Spreker wilde zich niet op het terrein der politiek begeven, maar sprak toch de hoop uit, dat Voor-Indië de eerste hon derd jaar nog onder het Engelsch gezag zou mogen blijven, omdat anders de ver schillende rassen elkaar ongetwijfeld zou den vernietigen. Na een bespreking dier verschillende dynastieën' en den invloed van den godsdienst op de bouwkunst, volg de een reeks van zeer mooie lichtbeelden, welke op duidelijke wijze werden toege licht. De heer Visser is een zear charmant causeur die zijn publiek weet te boeien, en daarom is een woord van waardeoring aan het comité dat dezen avond heef t georga niseerd', zeker op zijn plaats. De heer Dekker sprak een woord van dank. Zang- en declamatie-avond. Het Zuid-Beve'andsdh a Coppeilakoor, directeur de heer S. J. Tamminga, zal Maandag 24 October een zang- en decla matie-avond' geven, -met medewerking van den heer Tibbe Siebesma, declamator, van Hillegom. Nadere bijzonderheden volgen per ad vertentie. Muziek in Middelburg. Men schrijft ons Naar aanleiding van de advertentie der Middelburgsche Concertvemeenigiug, die de vorige week in Uw blad werd geplaatst, vesitigen we db aandacht op de ïnoge'ijk- heid van vervoer per spoor naar Middel burg visa-versa per extra-motor wag cm der Ned. Spoorwegen op de concert-avonden. Dit is echter alleen mogelijk wanneer voldoende deelname van te voren va t staat en degenen, die op deze wijze de concerten wenschen te bezoeken, moeten hiervan kennis geven aan den pennjng- meester der Middelburgsche C oneertver- eeniging de heer Hondius, Vlasmarkt, Middelburg, of aan den heer A. van dier Have te Kapelle. In geval van slecht weer wil het bestuur voor een autobus zorgen, die de leden van het station Mid- delbuirgnaar de concertzaal en terug brengt. Daar het eerste concert reeds 19 Octo ber a.s. is, dringt de tijd zeer. Het zou gewenschit zijn wanneer db leien, doe van deze gelegenheid gebruik willen ma ken dit spoedig ter kennis brengen. Rijkslandbouww in iers cho o 1 Voor het toe'at'jngs-examen der rijks- landbouwwinberschooi alhier slaagden: A. Bruinooge te Borsse'e; D. J. Dees te Waarde; J. van Dijke te St. Laurens; F. de Feijter te Goes; I. A. Hage te Biergen op Zoom; A. de Jager teKloe- tinge; K. J. Jan se te Wolphaartsdijk; L. J. H. Koopman te Zierikzee; M. A. Kostense te KruiningenJ. van Leeuwen te Wolphaartsdijk; P. J. van Liere te Borssele; F. Lindenbergh te Wolphaarts dijk; C. Meeuwse te Kloet:nge; F. J. Meulenberg te Wolphaartsdijk; J. A. van Nieuwenhuijzen te Goes; J. A. vanOeve- ren te Kortgene; J. Oindiendijk te Co- lijn splaat; J. van de Stolpc te Ouwer- kerk. Vrijstelling van toelatings-examcn werd verleend aan: W. J. in 't Anker te Scbore; A. Molhoek te Goes; P. Pots te Mid delburg; G. M. van Weeie te Wol phaartsdijk. Eén leerling werd afgewezen. Tot de 2e klasse werden alsnog on voorwaardelijk bevorderd: E. P. Bonte te Rilland-BathM. H. Conslandse te te Goes; R. E. Gillissen te VLssingen; J. F. Meulenberg te Wpiphaart dijk. Eén leerling kom nipt tot db 2e kla.se worden bevorderd, terwijl é.n zich niet aan het her-examen heelt onderworpen. Landbouw-Bioscoop. Het programma voor, deze- week ver meldt ditmaal wederom twee hoofdnum mers: „Moderne landhaaien" (een Hoi- land'sche film welke door Hollandsche ar- tisten gespeeld wordit) öa|l „Lord Jim", waarin o,a. Percy Marmon! een der hoofd rollen vervult. Kantongerecht. De kantonrechter heeft \eroordeeld wegens overtreding:, - Strooperij: P. S. te Weme'dinge een maand tuchtschool voorwaardelijk meteen proeftijd van een jaar, J. F. V. en E. H. te St. Jansteen f 5 s. 5 d. Straatschenderij: D. Z. te Ierseke, J. W. te Mariaburg f 15 s. 15 d. Drankwet: C. J. v; L. te Goes f40 s. 40 d. i M} Vuilnisbak buiten laben staan: M. M. V. te Goes f 3 s. 3 d. Bij oefening van brandspuit a's brand gast niet tegenwoordig zijn: J. A. M. en J. J. d'. M. te Kapelle f2 s. 2 d.< L. J. en J. T. te 'is- Gravenpolder f3 S. 3d. Reclamebord ophangerPz^mder vergun ning L. V. te Goes f3 s.~3 d. Wielen van wagen niet schoonhouden: P. P. te 's Heer Arendskierke f 5 s. 5d. Vee over rijwielpad laten loopen: J. d. J. te Kapelle f 10 s. 10 d. G ver tred in g politieverordening Kapelle: A. M. V. te Kapelle f5' s. 5 d. Straat te Kortgene verontreinigen: M. L. M. te Kortgene f5 s. 5 d. In verboden richting in straat rijden: P. L. S. te Goes f 5 s. 5 d'. In verboden tijd kreeft in oesterput hebben: T. v. d'. H. èn M. N. te Ier seke f 10 s. 10 d'. IJkwet: M. S. te Middelburg 2 maal f2 s. 2 maal 2 d. Kwade hond niet terughouden: J. S. te Wemeldinge, ontslagen van rechtsver volging, J. M. te Waarde f 10 s. 10 d., toewijzing civiele vordering ad f4. Dieren vervoeren op kwellende wijze: J. J. K. te Ossemdrecht f20 s. 20 d. Keuringsverordening Goes: H. J. B. te Goes f2 s. 2 d'. Te Ierseke op straat met geld spelen: H. A. O. en T. J. v. S. te Ierseke f5 s. 1 week tuchtschool, AW. B. al daar, terug aan ouders, P. P. aldaar f5 s. 5 d. Zonder vergunning zich bevinden op een visscherijperceelC. P. te Ierseke f25 s. 25 d'. Te hard rijden over spoorwegovergamg- G. R. E. v. R. te Vlisslngem, vrijgespro ken, J. v. A. te Goes f2 ,s. 2 d., M. d. R. te Bergen op Zoom f2 s. 2 d. Zich op spoorweg bevinden als de trein zichtbaar nadert: J. D. te Woensdrecht f20 s. 20 d. Naam Qvan den schipper niet op zijn vaartuig hebben: L. L. te Thoucee f5 s. 5 d. Met motorrijtuig rijden' z'cnder twee goede remmen: W. M. te Krabbendijke f5 s. 5 d„ C. B. te Schone, M. M. te Borssele, P. K. te Kruimiingem f 10 s. 10 d. Met motorrijtuig rijden iin verboden richting in straat: C. J. G. te Goes, C. G. te 's Heer Aremdskerkê, J. B. te Koudekerke f2 s. 2 d, •Met motorrijtuig niet s li houden hij kruising van een weg wanneer een andere auto rechts voor is: L. v. L. te Goes f 15 s. 15 d. Met motorrijtuig geen signaal geven: A. A. J. D. te Bergen op Zoom f 10 s. 10 d. i, i Met rijwiel niet rechts houden: B. A. te Borssele f 3 s. 1 week tuchtschool, J. G. te 's Heerenhoek f3 s.,3 d., D. L. te Hoedeken siterite f5 s. 5 d., J. M. R. te Goes f 15 s. 15 d. Met rijwiel niet behoorlijk uit wijken: J. v. Z. te 's Heerenhoek f 5 s. 5 d'. Met een rijwiel de veiligheid van het verlteeT in gevaar brengen: M. v. H. te Ierseke, terug aan ouder si, A. V. te Driewegen, M. d. J. en M. d. D. te Goes f 10 s. 10 d., T. T. te Goes f25 s. 25 d. Als voren en niet rechts houden: H. C. W. te Goes 2 maal f-3 s. 2 maal 3d, Met motorrijtuig niet rechts houden: C. J. V. te 's Heerenhoek f5 s. 5 d1. Met een rijwiel in een hocht niet rechts houden en niet uitwijken: P. P. te Wis- seukerke 2 maal f5 s. 2 maal 5 d., M. B. te Krumingen 2 maal f 5 s. 2 maal 5 d. -- Met motorrijtuig niet behoorlijk uitwij ken: S. B. te Dinbeloord f20 s. 20 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar krengen: A. V. te We meldinge, ontslagen van rechtsvervolging. 's Avonds met motorrijtuig rijden zon der licht: J. d. B. te Han.sweert, A. v. d. G. te Driewegen f 10 s. 10 d. Fietsen zonder rem: J. M. te Bieze- linge, J. d. M. te Heinkenszand f 5 s. 5d. 's Avonds fietsen zonder licht: M. E. B. te Goes, terug aan ouders, E. v. D. te Heinkenszand, geen straf toegepast, J. P. te Goes f2 s. 2 dl, J. v. B. te Goes f 5 s. 5 d., A. H. te Ovezande f7,50 s. 5 d. Als voren enniet stilhouden op be vel van ambtenaar: J. d, N. te Wemel dinge 2 maal f 10 s. 2 maal 10 d. In staat van dronkenschap de open bare orde verstoren: J.r,M. d. K. te Goes f25 s. 25 d. Dronkenschap: E. J. d. L. te Goes f 15 s. 4 weken tuchtschool, le herh. L. K. te Heinkenszand 3 d. hechtenis. Hoóger beroep is aangeteekend door C. B. te Goes, verdacht van overtreding Vleeschkeuringswet en Hinderwet, ver oordeeld tot 2 maal f50 en f25 s. 2 maal 50 d. en 25 d. Cassatie is aangeteekemd door C. B. en W. G. F. B. te Goes, verdacht van overtreding Brand w e er ver ordening Goes, veroordeeld ieder tot f 10 s. 10 d. Doopsgezinde Gemeente. 1,1,1 Zondag' 16 October des morgens te half elf uur: Ds. J. Koekebakker. Rechtbank te Middelburg. In, de zitting van heden werden de volgende vonnissen uitgesproken Ontucht L. N64 jaar, werkman te Yerseke, 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. Het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuldJ. H49 jaar, winkelier te Colijnsplaat, f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Als moeder haar kind verlaten, ter wijl dat feit den dood van het kind tengevolge heeft: D. v S., 19 jaar, veldarbeidster te Dreischor, gedetineerd te Middelburg, tot 6 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest. Zwijntjest jager. R. M., 33 jaar, zonder beroep en zonder vaste woonplaats, wer.tj beklaagd dat hij op 19 Juli 1927 Ven rijwiel, toebehoorende aan J. A. Vis, dat hem in bruikleen was afgestaan, heeft ver duisterd. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Oplichting. H J. M., 53 jaar, koopman, zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij te Kortgene op 9 Mei T927 Sinnia Kanters heeft opgelicht voor-'6 gulden. Verdachte vervoegde zich'' tót Sinnia Kanters zeggende, dat hij reclamerei ziger was voor Forstersgeneesmiddelen, terwijl hij haar hoofd en maagpijn poeders te koop aanbood voor f0,30 per stuk, die zij dan f 0,40 per stuk kon verkoopen, dan zou zij ;ook mooie reclamevoorwerpen gratis krijgen, maar was dan verplicht een kleine voorraad in te slaan, dat de eerstvolgende Vrijdag een reclame auto met bedienden in livrei de reclameartikelen zou aanbieden en dat de Die te Kortgene ook depot houder was geworden. Gedupeerde werd daardoor bewogen hem 2 pakjes elk van 10 poeders, ad f0,30 per poeder, te koopen en .hem daar voor f 6 af te geven. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte was niet verschenen. Zeer onvoorzichtig. H. J L,, 22 jaar, chauffeur te Krab bendijke, werd verdacht dat hij op 15 Augustus te Kapelle als bestuurder van een autobus grovelijk onvoorzichtig en nalatig heeft gehandeld door Op het kerkplein met een snelheid van plm. 30 K.M. te rijden en een autobus be stuurd door Charles Heuse, die zich aldaar voortbewoog, zonder signalen te geven en links te passeeren door gro velijk, onvoorzichtig en nalatig rijden, over het trottoir heeft gei eden en daarbij in aanraking is gekomen met Paulina Kooman, die zich op het trottoir be vond, waardoor deze tegen den grond is geworpen en verschillende wonden heeft gekregen, waardoor zij .,14 dagen is verhinderd geweest" haar "beroeps bezigheden uit te oefenen. Eisch 1 maand hechtenis. Limbprgscke steenkolen. De minister van waterstaat heeft aan da Gedep. Staten der provincies geschre ven s Met het. oog op de moeilijke tijdsom standigheden, waarin de Limburgsche mijnindustrie nog altijd verkeert, wil de regeering zooveel mogelijk het gebruik van Limburgsche steenkolen en steen- koolprodiicten blijven bevorderen. Ik zou het op prijs etellen, indien daarmede ook door de waterschapsbestu ren werd rekening gehouden, voor zoo veel dit niet reeds het gevaL'inocht zijn. Ik moge u daarom uithoodigen, de bedoelde besturen in uwe provincie na mens mij te verzoeken, bijt aanschaffing van brandstoffen zooveel mogelijk aan de Limburgsche mijnproducten de voorkeur te willen geven.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2