Voor de Jeugd in een wagen, waarmee hij een ritje wist te maken op de ?chmelz, het toenmalige exercitieterrein van Weenen Dit model 1 van wat later de auto zou worden, schijnt niet erg voldaan te hebben. In 1875, elf jaar later dus, verscheen Marcus met zijn model U, dat al de grondtrekken van den huidigen auto vertoonde en waarmee hij van Weeuen naar Klosterueuburg reed, Toen was de auto er. Wel eischen de Franschen de eer van de uitvinding op voor Lenoir, maar diens wagen werd ge dreven door lichtgas en niet door een explosiemotor, lil 1885 kreeg Daimler zijn eerste patent voor een benzineauto, het jaar daarna Benz. Marcus was eeu echte uitvinder Opliet gebied van de telefonie peilapparaten, ontsteking van dynamiet voor den mijn bouw, electrische gloeilampen enz heeft hij verschillende verbeteringen uitgevon den. Van de Weensche academie van wetenschappeu verwierf hij eens een prijs van 2500 gulden (Oosten keizer Frans Jozef kende hem een gouden medaille toe, Van een fiacre en een taxi De Figaro vertelt Het was een braaf open bakkie, dat op het plein van de republiek „bezet" was door een span eenvoudige burgers, die op een koopje wenschten te genieten van het schouwspel, dat Parijs met zijn feestelijke avondverlichting biedt Nadat hij zijn pijp had opgestoken en met een klokkend geluid, door de tong met kracht tegen het gehemelte te druk- ken. bruintje tot loopen had aangezet welke aansporing het goede beest begreep en dadelijk ten uitvoer bracht, liet de heer van het rijtuig de teugels glippen Plotseling doet een schok, gevolgd door het geluid van vallende glasscher ven, den ouden wagenmenner opschrikken Een onvoorzichtige taxi, die hem voorbij wilde rijden, was zoo krachtig 'tegen een van zijn lantaarns opgereden, dat die den geest had gegeven Nadat zij eikaars nummer hadden op genomen, vervolgden de beide tegestan- ders hun weg. Een heelen tijd later, sloeg het wrakke aapje de Champs Elysées in, waar een weldadig koeltje het „vrachtje" opwekte tot het neuriën van een of ander wee moedig liedjetoen plotseling Bruin, tot dusver onverschillig voor de horens, toe ters, fluiten en en andere waarschuwende blaasinstrumenten, Bruin, die uit instinct zorgvuldig lechts hield en niet van den rand van het voetpad afweek, bijna zijn neus slootte tegen een stilstaande taxi. Deze ruwe schok wekte opnieuw den droo menden koetsier, die meteen het nummer van dezen onverwachten hinderpaal in het oog kreeg. Wat een verrassing. Het was zijn tegen stander van zooeven Toen vatte de koetsier, in volle waar digheid, de teugels weer krachtig in de hand, gaf zijn hoed een tik, en terwijl hij rakelings langs de auto reed, waarvan de motor maar niet brommen wilde, bracht hij een eerbiedig saluut aan zijn in het zweet badenden vijand „Zoudt gij mij willen toestaan, waarde college, u voor te stellen mij de eer te gunnen u op sleeptouw te nemeu waaraan hij, zich zijn schooljaren herinnerende, toevoegde „Leest de fabelen van La Fontaine en denk eens aan de haas en de schildpad I" Bruin zette zich in draf, als teeken van instemming. Parijs. ..echtscheidingsslad Ging vroeger een jonggetrouwd paartje naar Parijs om de wittebroodsweken door te brengen in de harmonie, die echtelieden betaam', tegenwoordig gaat men daar de Ville Lumiére om er te. scheiden. Over de geheele wereld, zoowel in To kio als in Nieuw-York, is men tegen woordig op de hoogte van de voortreffe lijkheid der Fransche rechterlijke uitspra ken op het gebied van echtscbeidingpro cessen. Het gevolg is, dat vele scheidings lustigen, die in bun eigen land niet zoo gemakkelijk ontbinding van hun huwelijk kunnen verkrijgen, er niet tegen op zien, zich voor dit nobele doel naar Frankrijk en waarschijnlijk om het nuttige met het aangename-te vereenigen... in het bij zonder naar de Lichtstad te begeven. De toeloop is te Parijs reeds zóó groot ge worden, dat de rechtbank van het Seine- departement zich genoodzaakt heeft gezien voor deze zaken een aparte afdeeling in te stellen. In verband hiermede heeft de Fransche minister van Justitie, Barthou, het noo- dig geoordeeld aan de desbetreffende auto riteiten een rondschrijven te doen toeko men, waarin hij hen verzoekt, alle aan vragen tot scheiding, die door vreemde lingen tot Fransche rechtbanken gericht worden, zeer nauwkeurig te onderzoeken. Het spreekt vanzelf, dat de vreemde lingen, die hun huwelijk wenschen ont bonden te zien, eenige formaliteiten in acht hebben te nemen, met name een be paalden termijn, die verstreken moet zijn na de aankomst op Fransch gebied, al vorens de uitspraak kan plaats vinden. Verschillende trucs worden echter toe. epast om deze uitspraken te verhaasten, a door de data op de desbetreffende tukken te vervalschen en het is juist te MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tab ietten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten gen deze vervalschingen, dat het minis terieel rondschrijven zich richt. Van Amerikaausche onderdanen werden in 1924 270 huwelijken ontbonden ver klaard Voor 1925 en 1926 zijn deze tallen resp. 839 en 591. Het geval van 1100 echtscheidingen in drie jaar tijd; alleen al voor de Parijsclie rechtbank doet het vermoeden rijzen, dat in de Nieuwe W ereld soms wel eeu weinig lichtvaardig in het huwelijksbootje gestapt wordt De vrouwenhater in het ri ooi. Tot welke rare dingen een man kan komen, die zich in zijn hooge verwach tingen aangaande het vrouwelijk geslacht teleurgesteld ziet, leert het volgende ver haal, waarvan de Parijsche correspondent van de „'lel" melding maakt. Toen dezer dagen in een der stadswij ken de rioleering vemieuwu werd vond men in de z.g. „catacomben" een man die 18 jaren lang onder den grond moet gewoond hebben. Het zonderlinge perso nage wist niet, wat er zich gedurende al dien tijd boven den grond had afgespeeld Ook van den wereldoorlog wist hij niets af. De man beweert Francois Dublot te heeten en 53 jaar oud te zijn. Hij ziet er uit als een spook en het spreken heeft hij haast verleerd zijn stembanden waren bijna verlamd. De zonderlinge „kluizenaar voedde zich met het afval van de Pa- rijsche markthallen, waar hij groente en vleesehresten verzamelde. Zijn maaltijd deelde hij met de ratten, het eenige ge zelschap, dat zijn eenzaamheid in het vochtige hol, dat hij zijn salon noemt, een beetje kwam „opvroolijken". Drink water kreeg hij uit een lekke waterpijp, Dublot heeft meermalen zijn haar met een oud scheermes afgesnedeu, doch zijn voorkomen was zoo afschrikwekkend, de arbeiders, die zijn toevluchtsoord ont dekten, het eerst niet waagden, het af- stootend wezen te naderen. „Gij gelooft mij geholpen te hebben", zeide hij stotterend tot den politiecom missaris, die hem in verhoor nam, „maar gij hebt het miswaarom wilt gij de doo den niet met rust, laten Daar beneden is het veel beter. Hierboven kan men niet denken. Het geweldig lawaai hindert me verschrikkelijk I' Op de vraag, waarom hij zijn toevlucht onder den groud gezocht had, antwoordde de eigenaardige man. dat menschenhaat, misschien ook vrouwenhaat, hem daartoe bewogen had. Hij vroeg dringend in zijn hol te mogen terugkeeren om daar rus tig te kunnen denken. „Ik dacht over din gen na, waarover ieder nadenken moet, zoodra hij het duivelsche karakter der vrouw ontdekt heeft", zoo eindigde hij een beschouwing over de beminnelijkhe den van het sehoone geslacht. De politie wist uit te vinden, dal een zekere Dublot 20 jaar geleden plotseling verdwenen was, zonder het geringste spoor na te laten. De verdwenene was in een bibliotheek werkzaam, leidde een stil en teruggetrokken leven en genoot de beste reputatie. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 5 October 1927. Aardappelen f 4,70 a f 6,40, Augurken f 40, Groene boonen f 8, Perfectboonen 12 a f 18, Rapen f0,50. Sjalotten 13, Tomaten 11 a f3, alles per 100 K.G., Bloemkool 12 a 116, Savoije kool 13 a 111, Andijvie 12 a 12,40, Kropsla 11, Meloenen 110, alles per 100 stoks. Wortelen 16 per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 5 October 1927. Groote veiling. Kroet 1 2,80 per 100 K.G. Kleine veiling. PEREN: Beurré Hüixiy f25 a f40, Bonne Louise d1 Avramches 118, Williams Duchesse f 12 a f 18, Nouveau Poi/teau f 10 a f 16, Beurré d1' Angouleme f 15 a f25, Hertogin Elsa f8 a 114, Maagde peren f 13, Bezy van Schonauwen f8 a f 12, Jodenperen f4 a f7, Rietperen f 5 a f 10, Pondsperen f 5 a f 7, Gieser Wil- déman f 6 a f 8, Kleiperai f 4 a f 6, Beur. ré Clairgeau f 12 a f 16, alles per 100 fv-G., APPELS: Transp. do Croncels f 10 a f25, Bismarck f 6 a f 10, Pmncesso Noble f 10 a f 18, Zoete Rusfer f 6 a f 8, Campagne zoet f6 a f8, Pommed'Oran je f6 a f 12, Tuin zoet f6 a f 10, Honds muilen f 7 a f9, Sterappeis. f 12 a f 16, Paradijs f5 a f7, Annanas reinetten f 7 a f 10, Gold Permain f7 a f 10, Oranje Reinetten fll, Zure Bellefleurs f8 a f 10, Goudreinetten f 10 a f 19, a'les per 100 K.G., DIVERSEN: Blauwe druiven f50 a f55 per 100 K.iG., Roadie kooi f8 a f 10, Savoije kool f7 a f9, An dijvie f 1, Kiipe'eren f8,80, Een deneieren f 8, Poeleieren f 7', Noten f 0,42 a f 0,50, alles per 100 stuit s. MARKTBERICHT. Middelburg, 6 October 1927. Op die graanmarkt was de aanvoer ruim. De no teering was: Jarige Tarwe f 16—f 16,50; Nieuwe Tarwe f 10—f 14; Kroonerwten f24f28; Maanzaad f 40- f43; Witte boonen ongelezen f24f28; gelezen f29f31; lange bruine boonen f 18f25; ronde bruine boenen f 39-f 43. Boten* f 0,95part. prijs f 1,05. Kipeieren f8,50; part. prijs f9,50. Poelje-eieren f6,part. prijs f7,- Eendëieren f7,50; part. prijs f8,50. LICHT OP. Zaterdag 8 October 5.52 uur Zondag 9 October 5.50 uur Maandag 10 October 5.48 uur BURGERLIJKE STAND over de maand September 1927. COLIJNSPLAAT. Onder rouwd: 1, Piet/er de Pree 26 j. jm. en Wi.üielmina Catharina Munter 28 j. jd.; 15, Korneiis Jan die Vos 24 j. jm. en Neeltje Hoo gerheidb 25 j. jd.; 22, Pieber Tazelaar 27 j. jm. en Adriana van der Weele pluis de Boo en Helena Maria Walra ven; 13, Johannes Marinus z.v. Anthonie Kempe en Cornelia Acda; 26, August! nus z.v. Adriaan Voet en Neeltje Vroom- Loond'. Overlieden: 17, Johanna Aoda 68 j. echtgenoot© van Fredericus Menheer©; 22 Digna Looij, 14 mnd1., d.v. Petrus Looij en Johanna Ars. HEINKENSZAND. Geboren: 6 Bastiaan z.v. Nolbertus Bal en Maria Jam- se; 13, Jacoiba Pietemella d.v. van Abra ham van der Does en Wilhelmina Leunt je Zandee; 19, Dingenis z.v. Jan Hannewijk en Elizabeth Pietemella Goedegebure. Gehuwd: 1, Jan Cornelis Paauwe 22 j. en Antje Zonnevijlle 25 j.; 14, Corne lls Snoep 23 j. en Jannetje Adriana Jo hanna Harthoorn 23 j. Overleden: 4, Apoionia van Eijkeren 37 j., echtgenoot© van Emanuel Verdbnck. 's HEER ARENDSKERKE. Gebo ren: 2, Janna Cornelia d.v. Jozias Bak en Hendrika Schipper; 4, Wilbeimina d.v. Willem Priester en Jannetje Remijn; 4, Marinus z.v. Willem Priester en Jan netje Remijn; 6, Johannes Gerardüs z.v. Marinus Verdank en Theodora Maria Petronella Timans; 10, Theodora Jacoba Wilhelmina d.v. Willem Johannes Petrus Beenakker en Catharina Margaretha Ma ria Prins; 13, Pieter z.v. Willem de Kok en Stoffelina Adriana Aimekinders; 15 Cornelia d.v. Anthonie Schipper en Tan- netje van dè Velde; 17, Adriaan z.v. Domus van der Malen em Anna Christina de Jonge; 18, Johanna d.v. Izaak Adriaan Dekker en Jannetje Goedbloed; 22, Da vid z.v. Abraham van Schade en Louisa Adriana Hannewijk; 24, Maria d.v. Jan Traas en Apoionia de Jonge; 26, An- dries z.v. Hendrik de Kok en Janna Clazina^Murre26, Wilhelm na d.v. Bas tiaan Geelhoed en: Elizabeth Jozina Slab- bekoorn; 26, Adriana d.v. Bastiaan Geel hoed' en Elizabeth Jozina Slabbekoorn; 27, Marinus Johammis z.v. Adriaan van de Gudh-te en Neeltje den Boer. Gehuwd': 1, Christiaan Melse 31 j. jm. 27 j. jd. Gehuwd1: 15, Pieter de Piree 26 j. jm. en Wilheknina Catharina Munter 28 j. jd!.; 29, Korneiis Jan de Vos 24 j. jm. em Neeltje Hoogerheide 25 j. jd. DRIEWEGEN. Ondertrouwd: 22, Adriaan van de Gucbte 27 j. }in. en Adnj- ana Korstanj© 20 j. jd. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 27, Dinia d.v. Jan vain Doorn en Jannetje Adriana Platschome. Overleden: 23, Johanna de Kok 61 jaar, vrouw van Pieter Marinus Dielemam. HOEDEKENSKERKE. Geboren Aloysius Antonius z.v. Theodórus Jose- en Catharina Mindbrhoud 29 j. jd. Overleden: 12, Jan Samderse 81 j., weduwnaar van Adriana Verburg; 15, Marinus Moerdijk 16 d., z.v. Willem Moerdijk en Johanna Verhage; 20, Ma ria Simonse 54 j., echtgenoote van Gilles Kriger; 21, Jannetje Vermeule 34 j., d.v. Jan Vermeule en Geertruida Ver donk; 26, Margaretha Vermeulen 67 j., weduwe van Johannis Grimminck; 28, Andries de Kok 2 d., z.v. Hendrik de Kok en Janna Clazina Murre. IERSEKE. GeborenJohanna d.v. Jan van Stee en Johanna Pekaar; Jan Pieter z.v. Jan db Jonge en Dina Janna van Vrede; Cornelis z.v. Comelis Hage en Adriana Bakens; Frans Gerardus Cor nelis z.v. Jakob Rothuizen en Christina Johanna Mindferaa; Maria Janna d.v. Jan van de Plasse en Jannetje Minnaard; Marinus Pieter Ferdinand z.v. Johannes Comelis Verwijs en Neeltje Fraogoi.se Dees; Susanna Maria d'.v. Hen-rik Bom en Pietemella Maria Mieras; Jacob Da vid1 z.v. Jacobus Meulbroek en Krina Paauwe; Anthon'a Gerdii.a d.v. Corne lis Rijk en Grada Johanna van Oijen; Dirkje Cornelia d.v. Thomas Eduard Zoeteweij en Cornelia Koster. Ondertrouwd: Jacobus Verla.e 26 j. jm. en Johanna Antona Servaas 25 j. jd'.; Jan Francois van Stee 23 j. jm. en Jan netje Mariia Zuidweg 20 j. jd. Gehuwd1: Marinus Jacobus Brandt 24 j. jm. te Kruiningen en. Cornelia Pieber- nelia de Jonge 26 j. jd.; Jacobus Ver- !are 26 j. jm. en Johanna Antona Ser vaas 25 j. jd1.; Jan Frangois van Slee 23 j. jm. en Jannetje Maria Zuidweg 20 j. jd. Overleden: Pietemella Daniëke 64 j., echtgenoote van Jan van dein-Berge; Jan netje Caan 50 j. echtgenoote van Frans Bakker; Pieter Jacobus Lavooij 74 j., echtgenoot van Johanna Wijnand1; Jacob Le Bleu 75 j., ongehuwdl KLOETINGE. Geboren: 7, Janne tje Elizabeth d.v. Jan WiUeim van Duij- venbode en Adriana Allewijn. Gehuwd: 15, Marinus Hirdes 37 j. jm. te Nis se en Adriana Kalmijn 31 j. jd. te Kloetinge. Overleden: 27, te Goes overledenBou- ke Siebenga 62 j. echtgenoot van Fettje Attes Dijkema; 30, Johannes van die Velde 70 j., echtgenoot van Pietemella Nijsse. KATTENDIJKE. Gehuwd22, Maar ten Janse 26 j. en Dina Suzanna van de Kreeke 22 j.; 29, Hendrik Johannes Buurman 26 j. te Oost en We*t-iSouburg en Sara Labeur 23 j. te Kattend'ijk©. KRUININGEN. Geboren: Jacob Ma rinus z.v. Pieber Paauwe en Hendrika Maria Komejan; Adriaan z.v. Charles Acd'a en Adriana Laurina Moelker; Jan z.v. Gerard Hoekman en Neeltje Flipse Margrieta Martina d.v. Jacoibus Augus tijn en Wilhelmina Klap; Neeltje Marie d.v. Laurus Witte en Maria Verburg Alphonsus Marinus Johannis Jacobus z.v. Jan Marinus de Leeuw en Coieta Sera- pbina van Ertvelde. Ondertrouwd: Jan Alibertus Vette 34 j. en Jacoba Wiskerke 21 j. Gehuwd1: Henri Adriaan van Meeu wen 42 j. en Cornelia Fagel 31 j. te Goes. Overleden: Jan Chrisiliaan Glerum 63 j., echtgenoot van Maria Nieuwenhuijse; Adriana Vermaire 71 j., echtgenoot© van Petrus Johannes Comelis. NISSE. Geboren: 1, Joannes Dingenes z.v. Cornelis Huiige en Antonia de Pun- dert; 25, Jan z.v. Jacob van 't West einde en Geertruida van Eijkeren. OVEZAND. Geboren: 3, Catharina d'.v. L. de Jonge en A. A. S. Imibens; 19, Petrus z.v. C. db Vos en S. Moison: 21, Pietemella Apoionia d'.v. W. de Jon ge en M. Vermue. Overleden: 5, Simon Hendrik Bakker 59 jaar, echtgenoot van G. Hafthoorn. OUDELANDE. Geboren: 20, Jaco bus Franciscus z.v. Jobanmis Dobbelaar en Klazina Priem. Gehuwd: 15, Janus Adriaan van Dam me 24 j. jm. te Wolphaartsdijk en Jan netje van Sdhaik 23 j. jd'. SCHORE. Geboren: 9, Willem Ma rinus z.v. Comelis Zuijdweg en Pieber- nella IJzerman; 17, Catharina d'.v. Mar cus Pieter se en Pieterke van Dijk. WAARDE. Geboren: 7, Suzanna Jo hanna d.v. Gerard Meeuwse en Abnahia- mina van Houte; 13, Jakob Jan z.v. Ma rinus Schrier en Marina Cornelia van Peenen; 15, Jacomina d.v. Leunis van Houte en Geertruida Sonike; 20, Magda- lena Huberta d.v. Krijn Gerard Krijnsen en Huberta Schrier. Gehuwd1: 8, Adriaan Harthoorn 21 j. jm. te Kruiningen en Leuntje Houteka mer 20 j. jd. Overleden: 23, (te Middelburg) Din- gema Bom 22 j„ onghuwd. WISSENKERKE. Geboren: Jan z.v. D. K. Everwijn en Camelia A. die Kam; Johanna Maatje d'.v. H. Versluis en Lena A. Bakker; Jannetje Cornelia d.v. O. P. Scherp en Maria L. Clement; Frans z.v. G. P. Stokman en Maatje van Gouds waard; Jan z.v. A.. M. Faas se en Jo hanna Meulenberg; Geertruida d.v. M. db Haze en Cornelia van der Moere. Gehuwd: Hendrik Anthonie Kramer 26 j. jm. en Laurina Cornelia Verburg 21 j. jd. Overleden: Adriana de Vos 88 j., weduwe van Abr. Meijer; Cornelia Janna 8 j., d.v. H. Vermeulen en Cathalina Korshuize; Adriana de Looff 64 j. Beste jongens en meisjes. Hier zijn weer de oplossingen van de vorige raadsels1. Een gegeven paMd ziet men niet in dien bek; 2. Schoen, sc-hoen. En een hoen is toch een kip? 3. De aanhouder wint. Het eerste van db nieuwe raadsels is nogal moeilijk. Het is dus aan te raden, wel heel goed jie best te doen. Luister maar eens: 1. Vul onderstaande figuur zoo in, dat op den bovensten regel het gezochte woord komt te staan. Het is de naam van een voorwerp, diat bijna ieder mensch bezit en waarin iets weggeborgen wordt. Als je de andere regels ook goed invult, vor men db beginletters, van boven naar onder gelezen, weer het woord' van clien eersten regel. 111111111111 11111111111 db eerste re- 1111111111 gel is een schip 111111111 piet kanonnen 11111111 aan 'boord; de 1111111 tweede regel is 111111 het laatste stuk 11111 van een rivier; 1111 de derde regel 111 is een boom, 1 1 Idlie altijd zijn 1 takken laat hangen; de vierde regel is een groot rijk, dat uit eilanden bestaat; de vijfde regel is een specerij, die men bij het eten nut tigt; de zesde regel is een schaaldier; db zevende regel vindt men bij den tim merman en ook aan den vinger; de achtste regel vindt men in de muziek; de negende regel is een lange' boot; db tiende regel is het tegenovergestelde van „uit'"; de elfde regel is een klinker. 2. In den volgenden zin komen vijf woorden voor, waarmee je een spreek woord van vijf woorden kunt vormen: Luister goed, Jan: als iemand je vraagt, wie je dit werk heeft opgedragen, dan zeg je, dat je mij ontmoet hebt en doet, wat ik je opdroeg, goed begrepen, Jan? OOM KAREL. HET HUIS VAN DE HONDERD SLAPERS. Vrij naar een oud' sprookje. Nadruk verboden. Alle rechten voorbehouden. Heel, heel lang geleden, woonden er in een ver land een koning en een ko ningin. De koning heette Komijntje (om dat hij zoo dol was op spikkeLtjeskoas, je weet wel, die heet eigenlijk Komijnen- kaas) en de koningin heette Zonnestraaltje omdat ze altijd zoo vriendelijk keek, dat heit net was, of de zon heerlijk scheen, zelfs al regende het pijpesbelenOp een goeden dag gebeurde er iets heel bijzon ders in het paleis van koning Komijntje en koningin Zonnestraaltje. Ze kregen namelijk een heel lief, klein kindje, een d'ocbtertjeNu, jelui kunt wel begrijpen, hoe «blij de koning en de koningin daar mee waren. Daarom besloten zij, als het kindje gedoopte werd, alle goede feeën voor het doopfeest uit te noodigen. En het kindje zou heeten: Prinsesje Roos- marie. Toen de dag van het doopfeest was aangebroken, kwamen al db goede feeën uit het rijk der feeën aangezweefd op haar gazen vleugeltjes en bogen zich over db wieg van Roosmarie. En: ze wuifden het kindje vriendelijk toe, raakten het met haar tooverstafjes aan en zeiden allerlei goede wenschen. De eene beloofde, dat het kindje een lief gezichtje zou krijgen, een ander beloofde haar een lief hartje, een dbrde zou haar gelukkig maken, een vierde wilde haar een lang leven toewen- schen. Maar terwijl ai die goede feeën daar zoo vriendelijk rondom de wieg ston den en koning Komijntje en koningin Zon nestraaltje blij toekeken, ging opeens db deur open en het was net, of alle vroo- lijkbeid' en - blijdschap uit de kamer ver dwenen en het heel donker werd. Want wie kwam daar binnengestapt, met een verschrikkelijk kwaad gezicht Een booze fee. Ze stampte boos met haar stok op den grond en riep uit: „Het is me wat moois, hoor, om alle feeën1 uit te noodi gen op het doopfeest, en mij thuis te la ten! Een schande is het! Jelui wilden zeker de taarten en de koek alleen op eten, is het niet? Maar wacht maar eens even, ik zal jelui straffen". Niemand' durfde iets te zeggen. De booze fee stapte op den wieg toe, keek naar het lieve kleine kindje en lachte boosaardig. „Ha"-, riep ze uit, „ik zal ook een wensch voor het kind doen! Als ze opgegroeid' zal zijn, zal ze zich in haar vinger prikken, en d!an zal ze in slaap vallen, om nooit weer wakker te worden!" Daarna lachte db booze fee nogmaals kwaadaardig, stampte met haar stok op den grond en verdween weer door de dbur. Koning Komijntje zette een gezicht, of hij geen spikkeltjeskaas meer lustte en koningin Zonnestraaltje begon zachtjes te huilen. „O, goedb feeën", huilde ze, „kunnen jelui daar niets tegen doen?" „We kunnen het alleen een beetje min der erg maken",, zeiden de goede feeën, „en dat is, dat ze wel weer wakker zal wordbn, als ze in slaap is ge-.allen. Maar hoe lang dat zal duren, dat weten we niet"'. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 3