Stadsnieuws ProVincienieuWs Rechtszaken. Binnenland Hoog bezoek. Gisterenmiddag bezocht de Commissa ris dier Koningin, Jhr. Mr. Quarles van Ufford', vergezeld van Mevrouw Quarles van Ufford en Mevr. Doorminik, de Groote Kerk alhier, om zich op de hoogte te stellen van de restauratie-werken. Mr. van Heel en dé heer Hop ster, secretaris der kerkvoogdij, waarbij zich later de heer van der Wart, president-kerkvoogd, voegde, ontvingen de hoog© bezoekers. Benoemd. Tot hoofd en onderwijzers aan den Openbaren Leergang vow die practijk voor jongens en meisjes alhier zijn be noemd resp. de heeren A. M. O verhof f, W. A. van den Dool ein M. G. van den Ende. Tot lid der Districtscommissie van het fonds tot ondersteuning van den gewapem- den dienst in de Nederlanden, is ter voorziening in de vacature van Es be noemd de heer A. C. de Wit alhier. Geslaagd. De heer J. Muldier alhier slaagde aan de vrije universiteit te Amsterdam voor het admissie-examen aan de Theolo gische faculiteit. Jongenskamp. Men schrijft ons: Dezer diagen werd te Goes de najaars- reunie van ledien en oud-leden van de Nederlandsche Christen Studenten Ver eeniging in Zeeland' e.a. gehouden. Reeds twee jaren werd door de N. C. S. V. een kamp op Zeeuwschen grond: georga niseerd'. Het slagen van dit Zeeuwsche Zigeunerkamp, ook dit jaar, heeft bewe zen, dat een dergelijk kamp, voor de H. B. S.'ers, gymnasiasten en daarmee gelijk te stellen jongens in* dit gewest, in een behoefte voorziet. De oud-leJeo-r^umie had nu in deze zaak een belangrijken stap te doen. De N. C. S. V. zelf kon het werk in Zeeland' niet langer blijven ver richten; dé oud-leden besloten daarom het werk voort te zetten. Een kamp commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren: Dr. J. J. Wallien, Ds. G. C. Postrna en Ds. G. B. Wurth, die liet werk zullen drijven. Allereerst is nu kapitaal noodig voor de aanschaffing van het materiaal. Hiervoor moet een leening geplaatst wor den. De oud-leden vestigen er de aandacht op, dat al is een jongenskamp in de laat ste plaats te beschouwen als geldbeleg ging, er toch wel eenige rente betaald zal kunnen wordenin de eerste plaats moeten zij, die deze kamp-organisatie wil len steunen, letten op de mogelijkheid, dat de te houden kampen enkele, mis schien zelfs vele, Zeeuwsche jongens zul len steunen in hun jongensjaren om doel en richting in him leven te brengen. Landbouw-Bioscoop. Het hoofdnummer van deze week is „De school dier bedelaars", een spannend drama uit de misdadigers wereld, spelend in die beruchtste wijken van New-York. Recepten. In deze tijden, nu ook de tuinbouw en met name de groenten- en fruitcultuiur met groote moeilijkheden te kampen heeft meent het Centraal Bureau van de Vei lingen in Nederland niets te mogen na laten om de Nederlandsche bevolking aam te zetten tot gebruik van producten van eigen bodem. Tot dit doel verspreidt het bureau ge heel gratis reclameplaten van groenten en fruit, ter beschiklting van de winke liers, benevens receptenboekjes voor het publiek. Van deze receptenboekjes is een oplage' gedrukt van een half millioen, die bij de leveranciers van groenten en fruit gratis te verkrijgen zijn. Deze han dige boekjes bevatten voor de huisvrouw waardevolle gegevens voor t klaarma ken van groenten en fruit. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 2 October des morgens te had elf uur: Ds. J. Koekebakker. DE ZOMERTIJD. Voor zoover noodig herinneren wij er aan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. te 3 uur de zomertijd eindigt en de zonnetijd weer de officieele tijd zal zijn. Men doet dus goed alvorens naar bed te gaan de uurwerken een uur terug te zet tin. Splitsing bij de S.D.A.P. In de afdeeling Axel der S.D.A.P. is een hevige ruzie ontstaan over de hou ding van den heer 't Gilde, voorzitter dier afdeeling en lid van den gemeente raad, ten opzichte van de kwestie der Zeeuwsch-Vlaamsche wa'erleiding de beer 't Gilde wilde er niet toe medewer ken, thans reeds, hangende een nader on derzoek, het doodvonnis over die naaml. vennootschap uit te spreken. In de vergadering der afdeeling, waar dbze zaak werd besproken, is de heer 't Gilde in botsing gekomen met zijn me- db-raadslid, den heer Hamelink, secretaris der afdeeling, en werd hem de gelegen heid' ontnomen, zijn standpunt uitvoerig uiteen t e zetten. Dit in een beknopte vorm te mogen doen beschouwde hij als een weigering, hij zag van het woord af en verklaarde, geen bevelen a la Moskou te willen opvolgen. Thans heeft de heer 't Gilde verklaard, diat hij met de groote meerderheid der afdieeling, die hem wenscht trouw te blij ven, de partij heeft verlaten. Driewegen. De alhier gehouden bazar ten bate voor de restauratie der Herv. Kerk heeft netto opgebracht de som van f 626,211/2. Hansweert. Het sleepschip „Najada" geladen met lijnzaad van Antwerpen naar Emmerich is Woensdag tijdens dikken mist nabij Boompke op de Schelde aangeva ren, waarbij het schip zoodanig bescha digd werd, dat het direct omhoog ge trokken moest worden om zinken te voor komen. De kommies te water L. Hage te Lobith wordt met ingang van 1 Oct. a.s. ^overgeplaatst naar hier aan boord van Be „Albatros". Ierseke. Bij het op 24, 26 en 27 Sep tember gehouden examen door de districts- leerlingen commissie voor Zeeland in de Typografie, ter verkrijging van een bewijs van bekwaamheid slaagde de leerling- drukker C. F. Paauwe, werkzaam ter drukkerij van J. J. v. d. Peijl. Kruiningen. Daar de bestuurder van de auto K 1090 Woensdagnamiddag achter om keek, reed hij in de sloot aan den grintweg. Met behulp van de auto van de Gebr. de Bat en eenige burgers, was liet voertuig gauw weer op dien weg. Na dat hij den motor had aangezet, ver volgde hij zijn weg zonder liet publiek voor de hulp zijn dank /te betuigen. Geen voorbeeld om een volgende maai op spoe dige hulp te rekenen. K wadendamme. Woensdagmorgen heeft op den weg van Baarland naar Kwaden- damme een auto-ongeluk plaats gehad. De heer de Bakker uit Oudelande kwam in de bocht van dien weg met zijn auto in botsing met het motorrijwiel van den heer Mol uit 's Gravenpolder, met het gevolg, dat de auto in een sloot terecht kwam en de heer de Bakker een arm be zeerde. De auto werd gedeeltelijk vernield, terwijl van het motorrijwiel zoo goed als niets heel bLeef. Kloeting©. Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in een openbare ver gadering bijeen. Voorzitter de burgemees ter. Aanwezig alle leden. Door dien heer Zweedijk worden de vereischte eeden afgelegd. De voorzitter hoopt dat de heer Zweedijk de belangen der gemeente zal behartigen en dat hij voor ziekte gespaard' mag blijven. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van kasopname bij den gemeen te-ontvanger. Kas en boeken zijn in orde bevonden. Schrijven van die spoorwegmij. „Zuid- Beveland" dat het dezerzijds schrijven over een stationsgebouw bij de halte Dorp ter kennis is gebracht van die Ned. Spoor- wegen. Schrijven van de Ambachtsvrouwe van KIoetinge dat de doode hoornen staande aan de wegen in deze gemeente opge ruimd zullen worden. Schrijven van den Pensioenraad om de pensioensgrondslag van C. van Maris, bouwmeester dezer gemeente in tetrek ken, daar deze niet onder de Pensioenwet valt en de pensioensgrondslag van A. v. d. Velde, gemeente-werkman, vast testel len op f676,Hiertoe wordt besloten, Schrijven van C. van Iwaarden en an- dère bewoners van het Noordeinde, waar bij deze te kennen geven dat de toestand in het Noordeinde onhoudbaar is» vooral verzoeken zij de daar liggende mesthoop op te ruimen en vragen verder aan deze onhoudbare toestand een einde te maken. De voorzitter stelt voor dit schrijven bij de behandeling der begrooting te behan delen. De heer Straub merkt op dat het verzoek als ongezegeid' zijnde niet voor behandeling vatbaar is. Dc voorzitter merkt op dat in het algemeen de ver zoeken welke een gunst inhouden, geze geld! moeten zijn; hij vindt dat dit ver zoek geen gunst betreft. Op voorstel van den voorzitter zal dit verzoek bij de be grooting worden behandeld. De stukkien 1, 2 en 3 worden voor ken nisgeving aangenomen. De begrooting voor 1927 wordt ge wijzigd. Behandeling gemeente-begrooting voor 1928. De heer d'e Rijk wenscht algemeene beschouwingen te houden. De heer de Rijk begint met te zeggen, dat het wellicht in deze gemeente niet db gewoonte is bij de behandeling der begrooting algemeene beschouwingen te houden. De Soc. Dem. zien daarin een prijzenswaardige houding tegenover de me deleden in den raad, omdat zij in die algemeene beschouwingen kunnen laten uit komen op welke wijze ze in den raad zijn gekomen en zoodoende ook naar vo ren te kunnen brengen hun plannen in de toekomst. Allereerst wenscht spr. het te hebben over de samenstelling van den raad. He laas kan niet van allen worden gespro ken, onder smettelooze vlag. Als wij de lijst-Straub de revue eens laten passee- ren dan zou men spreken over oneerlijke politiek; verschillende richtingen zijn bij d'e samenstelling dier lijst gepolst, totdat men tenslotte met een eigen lijst in zee is gegaan. De heer de Jonge, candidaat voor de lijst-Straub, heeft gebeekend op de lijst der S.D.A.P., dit geeft al duide lijk aan dat de politieke wonderen de we reld nog niet uit zijn. Over één lijst wenscht spr. nog iets te zeggen, n.l. de lijst der Werkmans vereeniging. Het is volgens hem niet meer dan billijk dat hij over zaken in arbeidersbelang op haar steun kan rekenen. Is daft niet zoo, dan kan men van kiezersbedrog spreken. Het zou hem echter spijten wanneer dit zoo ware. Wat de wethoudersverkiezing betreft, geeft hij te kennen dat ook de S.D.A.P. zitting moet zien te krijgen in het Dag. bestuur. De heer Straub interruppeert den beer de Rijk en zegt dat het gezegde buiten de begrooting omgaat. Ook dé voorzitter ver zoekt den heer de Rijk zich bij de be- grooiing te houden. Bij de Gezondsheiidszorg merkt hij op, dat, wat de reiniging betreft, wij op den goeden weg zijn, er komit een handkar retje. Hij hoopt binnen korten tijd met een voorstel te komen dat het vuil zal wor den opgehaald, want thans weten de huis moeders er geen raad mee, wat getuigt het vele vuil dat men in de slooten ziet liggen. Ook aan de verfraaiing van de gemeente zou dit ten goede komen. Voor vacantielcolonies is niets uitge trokken, toch zijn er volgens hem op school wel, die daarvoor in aanmerking komen. Hetzelfde hebben wij met wijk verpleging, ziekenverpleging en kinderzorg, hiervoor is f543,uitgetrokken, wat volgens hem niet te veel is. Hij vraagt naar de verdeeling daarvan. De voorzitter antwoordt hem dat alleen voor wijkverpleging het bedrag bestemd is- tevens deelt hij mede dat voor zie kenverpleging het burgerlijk armbestuur zorgt. Voor werkloozenzorg is niets uitge trokken, of zijn hier misschien geen werk- loozen? Hij gelooft dat er van den win ter wel zullen zijn, is dat niet zoo, dan leven we hier in een oase. Ook is hem opgevallen dat het burger lijk armbestuur subsidies geeft aan de ge meente. Dit is volgens hem een ongezonde toestand; wellicht hebben de armen bier- om minder. De voorzitter en de heer Eversdijk antwoorden dat dit geenszins het geval is. Van de belastingen zegt hij bet vol- Deze drukken .te veell op de niet ers, omdat er een plaatselijke in komstenbelasting is, die niet progressief is en dus geen rekening houdt met de groote inkomens of kleine en de millionair prooentsgewijze evenveel doet betalen als db minder gegoeden. Hij meent dan ook straks bij die belastingen met voorstellen te komen tot verlaging van den druk der minder gegoeden. Hij rekent hierbij op den steun van den afgevaardigde der Werkmansvereeni ging en hiermee is hij aan het eind van zijn algemeene beschouwingen gekomen. De heer Straub wenscht naar aanlei ding van het gezegde van den beer de Rijk nog iets in het midden te brengen. De heer de Rijk heeft gezegd dat no. 2 van zijn lijst op de lijst der S.D.A.P. heeft geteekend', dat is een groeten leu gen. De heer de Rijk zegt dat hij de heer de Jonge heeft bedoeld. Vervolgens wordt overgegaan tot arti- kelsgewijze behandeling der begrooting; begonnen wordt met de uitgaven. Bij den post jaarwedde van den ambte naar ter secretarie, merkt dé heer de Rijk op, dat het salaris van f 600, te weinig is. De gemeente moet als werk geefster voorgaan om een flinke bezol diging te geven, z.i. werkt de ambtenaar in deze gemeente onder het loon. Hij stelt voor het salaris te brengen op f 1000, welk voorstel niet ondersteund wordt. De heer van Liere merkt nog op, diat in deze gemeente met een halve kracht kan worden volstaan. De voorzitter antwoordt den heer de Rijk dat B. en W. ook reeds gesproken hebben over dit salaris; later hoopt hij hierop terug te komen. Bij dén post onderhoud van het ge meentehuis, vraagt dé heer Straub waarom déze kooger is geraamd dan het vorige jaar. De voorzitter antwoordt, dat dit is geschied' met het oog op het schilderen en ropareeren van dén voorgevel. Ook vraagt hij inlichtingen over den post meubelen. De voorzitter zegt, dat nieuwe gordijnen zullen moeten worden aangeschaft. Bij den post kies verrichtingen, vraagt de heer Straub waarom die op f25, is geraamd; wij hebben toch in 1928 geen verkiezingen. De voorzitter antwoordt diat dit bestemd is voor opmaken kiezers lijsten en verdere werkzaamheden, voort vloeiende uit de Kieswet. Bij den post bevolking en huisnumme ring vraagt dé heer Zweedijk, waarom deze zoo aanzienlijk hooger is geraamd. Die voorzitter antwoordt, dat zulks is ge schied met het oog op het invoeren van een nieuwe nummering. Bij dén post „kosten van de ambtswo ning van dén secretaris", vraagt de heer Zweedijk waarom f50,voor ondeihoud is geraamd. De voorzitter antwoordt, dat bij storm wel eens eenige vernieling kan plaats hebben en dat men dan de begroo ting daarvoor niet behoeft te wijzigen. Bij den post onderhoud van lantaarns vraagt dé heer de Rijk of bet niet moge lijk is de lantaarns een uur langer te la ten branden. De voorzitter vindt zu'.(ks niet noodig; trouwens het dorp is den beelen nacht verlicht. De heer Hoog- straate klaagt over het ongeregeld bran den der lantaarns; hij vindt dat ze des winters wel wat vroeg aangaan, zou men ze dan niet een half uur later kunnen la ten aangaan en dan een half uur langer laten branden. De voorzitter antwoordt, dat de tijd zoo nauwkeurig mogelijk wordt aangegeven. Is het des winters helder weer, ja dan gaan ze wel wat vroeg aan, doch is het donker weer, dan weer niet. Wat het ongeregeld branden betreft, antwoordt hij, dat dit aan de klokken ligt, deze loo- pen achter en voor; hij vindt het stelsel dér klokken niet zooals het hoort en zag liever dat een persoon ze aanstak en uitdoofde. Dit zal echter een volgend jaar ter sprake worden gebracht. Bij den post „subsidie aan de burger wacht", stelt dé heer die Rijk voor deze te schrappen; hij vindt deze instelling in den tegen woo rdigen tijd, waar alles naar vrede snakt, niet op zijn plaats. De voor zitter is het hiermee niet eens, hetgeen we in dén laatsten tijd hebben kunnen zien. De heer Buitenhuis zegt dat juist door de scheiding tussehen bezittende en niet-bezittende om de woorden vian de Rijk te gebruiken een burgerwacht noodig is en nuttig werkt. Het voorstel de Rijk wordt niet ondersteund. Bij den post „bijdragen voor wijkver pleging enz. vraagt de heer Straub hoe groot het slot over 1926 der veneeniging voor wijkverpleging is geweest. Hij vindt dat de vereeniging geen potje moet kwee ken. De voorzitter leest dé rekening over 1926 voor. Het blijkt dat deze een goed slot heeft. Dit wordt gestort in een re servefonds om later een eigen gebouw te kunnen stichten, hetgeen hij em go»ed' idee vindt en dat ook nuttig werkt. Dc heer Straub stelt voor die post met f 100, te verlagen hetgeen niet ondersteund wordt. De heer Hoogstraat© is van meeningdat wanneer dé gemeente begint om de bij- dlrage te verlagen, andere corporaties vlug zullen volgen en dé vereeniging dan wef eens een nadeelig slot zou kunnen- hebben. Bij den post „kosten ter voorkoming en bestrijding van epidemische ziekten", vraagt de heer Buitenhuis waarom deze post zoo hoog geraamd is. In 1926 is slechts f 19,20 uitgegeven en nu wordt f 100,geraamd'. De voorzitter ant woordt dat men dit bedrag noodig kan hebben bij het optreden van epidemische ziekten, in 1926 is het gelukkig niet het geval geweest. Bij onderhoud wandelplaatsen en plant soenen vraagt de heer Straub waarom f75,wordt uitgetrokken. Wanneer het marktveld blijft zooals het nu is, dan vindt hij dat bedrag niet noodig. De heer de Rijk vindt het een aardige plek en vindt dat het tot verfraaiing der gemeente is. De heer Straub is niet tegen dezen post, doch dan moet de toestand anders wor den dan thans. Nu is er geen omheining meer en zelfs zag hij er 9 koeien over loopen. Kan het marktveld nu weer niet omheind worden, niet met draad, maar b.v. met vlampijpen. Bij gemeentereiniging zou de heer de Rijk graag zien dat het vuil opgehaald werd' zooals op andere gemeenten ook gebeurd. De voorzitter zegt dat dit niet ge makkelijk te regelen is, doch B. en W. zullen dit nader onder het oog zien. Vervoer lijken vraagt de heer Straub naar het hooge bedrag, waarop de voor zitter antwoordt, dat dit bedrag noodig is. De lieer Straub zou gaarne zien dat bij het opnieuw aangaan van het contract getracht werd' een andere regeling te tref fen en dat ook naar klassen zal worden betaald. Bij onderhoud gebouwen niet voor den openbaren dienst bestemd vraagt de heer Straub waarom deze op f200 is geraamd. De voorzitter antwoordt dat de gemeente- herberg geschilderd moet worden en dat bij de woning van het hoofd der school een septic-tank geplaats zal worden. Bij onderhoud der schoollokalen klaagt de heer Zweedijk over het oliën der lo kalen. De voorzitter antwoordt dat bij B. en W. geen klachten zijn ingekomen. Bij kosten bibliotheek vraagt de heer De Rijk of het bedrag van f 35 groot ge noeg is. De voorzitter antwoordt dat dit volgens hem genoeg is, ook het hoofd' der school heeft op geen verhooging aange drongen. Bij dé belooning van kweekelingen merkt de heer De Rijk op, dat het stelsel van kweekelingen niet in het belang van het ondierwij-s is, hij zou het beter vinden diat een vaste leerkracht werd aangesteld. Bij dén post „subsidie aan de bijzondere bewaarschool" stelt dé heer Straub, gezien de kosten van het openbaar bewaarschool onderwijs voor, deze post met f200 te verhoogen. Hij vindt dat de bijzondere dezelfde rechten heeft als de openbare. De voorzitter en^dc heer Van Liere zeggen, dat een paar jaar geleden het be s-tuur dier school hoogst tevreden was met f 800. De heer Zweedijk zou gaarne de exploitatierekening overgelegd zien, dan kunnen we zien of ze tekort heeft. De heer Buitenhuis is een voorstander van bijzondér onderwijs, doch vindt het moeilijk nu een beslissing te nemen, nu er geen verzoek van het bestuur der school is ingekomen, Hij geeft dén heer Straub in overweging te wachten totdat het bestuur een verzoek zal indienen om de een of an dere reden, de subsidie te verhoogen. De heer Straub trekt daarop zijn voorstel in. Bij de inkomsten heeft niemand iets op te merken. Toch' had1 de heer de Rijk bij de belastingen nog graag eens iets willen zeggen, evenals de heer Straub. Daareven wel niemand aanmerking op dit hoofdstuk heeft gemaakt, wordt geacht dat allen zich daarmee hebben kunnen vereenigen. Die heer Straub zegt diat het hem opge vallen is, dat geen post voor herhalings- onderwijs op de begrooting voorkomt. Wanneer er animo voor is zou hij het toch gewenscht achten daar er gelegenheid is om dit onderwijs te ontvangen. Besloten wordt een memoriepost op de begrooting op te nemen. Hierna wordt met algemeene stemmen dé begrooting aangenomen in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f51648,57V2 en een post van onvoorziene uitgaven van f 1010,801/2. Bij de rondvraag zegt de heer Straub dat het verzoek van de bewpners van het Noordeinde niet bij de begrooting is be sproken. De voorzitter meent van wel, want zoodra er een handkarretje is, zal in het Noordéinde geen vuil meer worden gebracht, zooidat de hoop mest zal ver dwijnen. De heer Straub zegt, dat dit toch de bedoeling niet is van het verzoek, hij gelooft dat het meer slaat op de slechte bestrating, wat zijn inziens aan dé gaslei ding is toe te schrijven. Ook de heer De Rijk vindt den toestand van het Noord- eimde slecht, hij vraagt wat eigenlijk iin het verzoek staat. Het blijkt dat er op gewe zen wordt, dat de toestand in het Noord einde onhoudbaar is; dat de mesthoop daar liggende verwijdert dient te worden, en wondt gevraagd deze toestand te verbe teren, meer staat er niet in het verzoek. Nadat de voorzitter dank heeft gebracht aan de leden voor de aangename behande ling der begrooting, wordt de vergadering gesloten. Middelburg. Door de commissie ad hoe uit den gemeenteraad, is nader rap port uitgebracht inzake de invoering van wethouders-pensioen. De commissie komt tot de conclusie dat ze in beginsel voor invoering van wethouders-pensioen blijft, doch de meerderheid acht den financieelen toestand' der gemeente thans te ongunstig om nu tot invoering te adviseeren. Wolphaartsdijk. Door het bestuur der vereeniging Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland is aan de stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom tot geneesheer benoemd J. J. Preuniger, arts te Wolphaartsdijk. Aan dé universiteit te U bredht slaagde voor het doctoraal examen ge neeskunde, de heer J. R. Koert alhier. Mishandeling met d o o d e 1 ijken afloop. De rechtbank te Middelburg veroor deelde heden den 17-jarigen landbouwer A. P. te St. Jansteen die op 27 Juli j.l. A Meesters met een paal op bet hoofd sloeg, tengevolge waarvan deze overleed, tot 2 jaar gevangenisstraf. De eiscb was 8 jaar. Het smokkeldrama te Sluisl Voorts deed de rechtbank uitspraak in le smokkelaffaire te «luis, waarbij wacht. meester Briedé het leven verloor Beide beklaagden J. L M. P. en P. v. I,. werden tot 3 maal f 50 boete, subs. 3 maal 50 dagen hechtenis veroordeeld. Later werd tegen dezelfde beklaagden het vonnis uitgesproken in verband met het frauduleus invoeren van 8 fusten spiriti- caliën te «luis op 26 Maart. Het vonnis luidde 2 maal f 50 boete ieder, subs. 2 maal 50 dagen hechtenis. De in beslag genomen goederen en de auto werden verbeurd verklaard. Van Lear Black. Men meldt aan het Haagsehe Aneta- kantoor Vódr zijn vertrek naar de Vereenigde Staten, waarbij de vliegtuigbestuurders Geysendorfl'er en Scholte bern zullen ver gezellen, heeft de heer Van Lear Black te 's-Gravenhage met de directie der K.L 11. besprekingen gevoerd omtrent zijn plan-

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2