HEROPENINO van het CENTRAAL KLEE1IN6-MAGAZIJI den Inspan, DE BET00VËR1N6 VAN PARIJS zijn HOEFJE, LANDBOUW-BIOSCOOP Korte Vorststr. 7, Tel. 145, GOES H. HOLLESTELLE, Sport W etenscbappen. Rechtszaken. Binnenland Gemengd Nieuws. Openbare Verkooping. flink Keuken-Werkmeisje, Voorloopig Bericht. vijf honderd duizend K.G. Suikerbieten, HUISHOUDSTER. een Bediende. op Zaterdag 10 September 's middags 4 uur. Beleefd tot een bezoek uitnoodigenö, morphine onder de Chineezen en Inlan ders in sommige plaatsen in de Preain- ger is gebleken, dat dit kwaad, vooral in Soekaboemi en Tjibadiak nog steeds bestaat, ondanks de strenge maatrege len daar tegen. De verkoopers, bijna zondier uitzon dering Chineezendie de, wegens het geringe volume gemakkelijk in te voe ren smokkelwaar, vermoedelijk van sche pelingen ontvangen, blijken bij het toedie nen van het verdöo ving smiddel de spuit jes dikwijls onvoldoende le des-infecteeren. De d'aaruit voortvloeiende onaangena me gevolgen schijnen voor de verbruikers helaas niet afschrikwekkend1 genoeg. Een maal de uitwerking van het vocht ken nende, raken zij er spoedig aan verslaafde Het pijnstillende middel past men dik wijls zonder aarzelen toe op zieke kin deren. Tot welke funeste gevolgen deze ondeskundige toediening kan leiden, laat zich gemakkelijk begrijpen. Luchtvaart. Aan sensatie ontbreekt het dezer dagen in db luchtvaart niet. Weer is een vlieg tuig vermist, d'at den oceaantocht wilde ondernemen. Het is de „Old Glory"1, waarvan het laatst een teelten om hulp werd ontvangen. Verschillende schepen hebben naar het vliegtuig gezocht, doch zonder resultaat. Men vieest het ergste. Geen Duitsche poging meer. Naar de bladen melden zal er dit jaar geen poging meer gedaan worden van Duitsche zijde om den Oceaan over te vliegen. De berichten van den meteoro- logischen dienst laten geen hoop op e:n beteren weers toestand'. Een nieuw soort vliegtuig. In Bremen is een nieuw vliegtuig klaar gekomen, een constructie van Focke Wulff, d'ie het „eend" heeft gedoopt. Het merkwaardige is dat de „staart vlakken en het stuur van voren zijn aan gebracht, zoodat op het eerste gezicht dbn indruk wekt, dat het vliegtuig achter uit vliegt. Het heeft twee Siemens-moto- ren ter gezamenlijke sterkte van 150 P.K. Het voordeel moet hierin zitten, dat het nieuwe vliegtuig stabieler is en mak kelijker te remmen bij het landen. Oudheidkundige vondsten. Toen het den heer H. J. Bellen te Ede bekend werd, dat daar weer een groot stuk heide voor ontginning vergraven zou worden, meende hij niet te mogen nalaten de grafheuvels, welke uit den bronstijd dateeren en in deze terreinen voorkwa men, vooraf aan een grondig onderzoek te onderwerpen, opdat als strales de tractor db laatste rustplaats van de daar begraven dooden zou verstoren, niet de voorwerpen, die zij konden bevatten, voor de wetenschap teloor zouden gaan. Hij was bijzonder geluikkig bij zjjti nauwgezet en moeizaam onderzoek. In den eersten grafheuvel, d;e hij onderzocht, vond hij ongeveer 1.25 M. onder den top een klokbeker van Veluwsch type en ver spreid door den heuvel twaalf prachtige bamsteenen kralen in vijf verschillende modellen. Een andere heuvel gaf hem een gaven klokbeker van S-vormig model met ver brande resten van beenderen, waartus- schen een eveneens verbrande vuursteenen pijlspits, nog vond hij er een kleinen bron zen dolk en zeven bijzonder mooie vuur steenen pijlspitsen en een leisteemen pols beschermer van aanzienlijke grootte. Ver spreid' tusschen het zand verzamelde hij nog de scherven van twee klokbekers. Het wordt hoog lijd, dat er te Ede een oudheidkundig museum komt, waar al deze schatten, die toch voor de wetenschap van groote waarde zijn, verzameld zouden kunnen wandjan. Wij gelooven zeker, dal die heer Bellen gaarne zijne medewerking daartoe zal willen verleenen. Politierechter te Middelburg. Verzet. J. M. de, K., 23 jaar, loonslager te Goes, werd tenTaste gelegd dat hij in den nacht vaD 81 Juli op 1 Augustus j 1., te Goes, toen de agenten van politie Zandee en Bijleveldt hem, verdachte, die zich schuldig maakte aan het «erwekken van rumoer of burengerucht en tevens in staat van dronkenschap de orde verstoorde beetpakten ten einde hem voor den com missaris van politie te geleiden, zich tegen die ambtenaren heeft verzet. Eisch f 25 b. of 25 d. h Uitspraak idem. De schop, J. H., 25 jaar, arbeider, Colijnsplaat, werd beklaagd, dat hij in den nacht van 16 op 17 Juli 1927, te Colijnsplaat, Cornelis van Koorden heeft geschopt. Eisch f 15 b. of 16 d. h. Uitspraak idem. Mishandeling. A. H., 19 jaar, werkman, Goes, werd verdacht, dat hij op 28 Juli j.l., te Goes, Johanna Cornelis Marus gewelddadig heeft geslagen en geschopt. Eisch f 10 b. of 10 d. h Uitspraak f 5 b. of 5 d. h. Cassatie. Door den Officier van Justitie is cas satie aangeteekend tegen bet vonnis der Rechtbank van 30 Augustus j.l waarbij f. v. S36 jaar, jachtopziener te Drie wegen, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, is schuldig ver klaard aan overtreding der Motor- en Rijwietwet, zonder oplegging van straf De gemeente betaalt niet. De raad der gemeente Aalteu heeft met meederheid van stemmen goedkeuring onthouden aaneen uitgaaf van ruim f106 voor een reis van den voorzitter met 2 technische ambtenaren naar de Gesolei- tentoonstelling te Dusseldorff en deze uit. gaaf van de rekening 1926 afgevoerd zoo dat de kosten thans privé ten laste der betrokkene komen. Verder sprak de raad nog als zijn opinie uit dat eenige vergoe ding aan wethouder Jansen voor dienst gebruik van diens partculiere auto in 1926 totaal f136.50) in strijd met art 24 der gemeentewet is. De onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg aan den rijksweg te Onna, tusschen Steenwijk en Nijeveen is door een losse locomotief een auto, besiuurd door een heer uit Amster- dam, aangereden en in een langs den weg loopende greppel geworpen. De lieer bleef vrijwel ongedeerd, de auto werd belangrijk Volgens „De Msb wordt het uitzicht eer plaatse door strnkgewas, enkele ar beiderswoningen en het baanwachtershuisje zeer belemmerd. Belasting overwinningen Een onaangenaam avoniuur heeft, meldt „Het Vad.", de Nederlandsche zwemploeg, die Woensdagochtend uit Italië in het vaderland teruggekomen is, beleefd De Nederlandsche douane heeft het namelijk noodig gevonden, van de prijzen, die onze dames gewonnen hebben, invoerrechten te heffen. Dat een ambtenaar zijn plicht doet en zilveren voorwerpen, die men in ons land wil invoeren, beiast, kunnen we ons be grijpen Maar een beetje meer soepelheid had men toch in deze wel mogen ver wachten De Ne erlanders komen uit het bui tenland terug, zij hebben er roem en eer behaald, hebben met deze prijzen van het eene station naar het andere gesjouwd, er koesterende zorgen aan besteed, zijn er alle grenzen mee gepasseerd met een lachende felicitatie vau de betrokken douane-amblenaren, en in ltoozeudaal vindt men het noodig, allerlei moeilijk heden te verzinnen teneinde Bureaucra- tius niet te vertoornen Op het station Roozendaal, waar het geval eenige opschudding verwekte, vond men algemeen deze handelwijze zeer onaangenaam. Stormramp. Volgens de vijfde verantwoording van den penningmeester van het Nationaal Steuncomité >927 is door hem tot nog toe ontvangen een som van f 1 078.464,22^ Wanneer men bij dit bedrag nog de gelden voegt die door verschillende ge meentebesturen, corporaties, bonden en vereenigingen blijkbaar ontvangen doch nog niet afgedragen zijn, dan meent het comité dat het ongeveer over f 1.500 000 beschikken kan en dat geeft zeker reeds tot groote dankbaarheid aanleiding. Intusschen zou het Steuncomité gaarne voor den a.s. winter met zijn bemoeiingen geheel gereed komen en daarvoor is het noodzakelijk, dat het niet bij benadering doch met zekerheid wete boever het met de steunverleeniDg binnen billijkheidswij'e te stellen perken kan gaan. Het herhaalt daarom met den meesten aandrang het vroeger reeds gedane ver zoek aan allen die zich beijverd hebben steunpenningen te vragen en in ontvangst te nemen, om de ter beschikking gestelde gelden te storten bij de Associatie Cassa te Amsterdam (gironummer 8665) op naam van den penningmeester, den heer F. J. M. van Ogtrop, en zoo dit nog niet mogelijk is, nu reeds opgave te zenden naar het secretariaat, Dr. Kuyperstraat 8, Den Haag, van hetgeen reeds ontvangen is. Oplichter. Reeds geruimen tijd zijn te Berlijn meisjes of baar ouders het slachtoffer ge worden van een handigen oplichter, die beweert een der leiders te zijn van de filmmaatschappij Oniuwan, welke echter slechts in de verbeelding van den man bestaat. De oplichter, die op ongeveer veertig jaar wordt getaxeerd, spreekt knap uit ziende meisjes op straat aan, weet steeds het gesprek op de film te brengen en onder een kopje koffie vertelt de man dan lange verhalen over de toekomst zijner maatschappij, waarvoor hij knappe figu ranten zoekt. Na eenigen tijd haalt hij dan briefpapier en stempel te voorschijn en wordt hetzij met het meisje of als zij wat wantrouwend is, met de oudeis een contract «pgesteld, waarbij liet meisje wordt aangesteld op een salaris van zeventig mark per week, onder voorwaarde, dat tien mark door de werkneemster wordt gestort voor medisch onderzoek bij een bekend dokter. Deze dokter weet natuur lijk van niets, daar het den oplichter slechts om de tien mark te doen was Bij de polilie is reeds een groot aantal klachten ingediend. Moord in een trein. Gisternacht heeft een reiz'ger in den sneltrein ParijsAmiens in een vlaag van waanzin met een groot ines een van zijn medereizigers dusdanig verwond, dat hij spoedig aan de bekomen verwondingen overleed De andere reizigers, die in den coupé zaten trokken aan den noodrem en probeerden den aanvaller te grijpen. Deze verdedigde zich echter, en toen de trein stilstond sprong de moordenaar er uit en verdween in de duisternis. Drie andere reizigers, die ter hulp waren gesDeld wa ren min of meer ernstig gewond De ver moorde schijnt een bankemployé te zijn Een verontwaardige dame Er zijn velen, die maar weinig op heb ben met al dat waaghalzige gevlieg van dezen laatsten tijd. Tot hen behoort ook mevr. Levine, de echtgenoote van den man die met Chamberlin den Atlantischen Oceaan was overgevlogen. Zij is uit Europa le New York terruggekeerd en heeft daar aan de dagbladcorrespondenten medegedeeld, „dat zij al die malle luchtfratsen van harte beu is". Het feit dat hij zonder behoorlijk schoolde hulp van Parijs naar Londen was gevlogen had haar woedend gemaakt Mocht Charles ooit levend weer thuis komen, dan zal ik zorgen voortaan de baas te blijven". Haar man had wel een goed hart— zeide het looze vrouwtje maar hij was veel te impulsief. 445ste STAATSLOTERIJ. 3e klasse 3e lijst Trekking 7 Sept. f5000 2505 f2000r 4941 f 1000 4352 8966 16112 f 400: 3309 6725 f 100: 985 10125 11197 20433 3e klasse 4e lijst Trekking 8 Sept. f100: 14569 In de afgeloopetn week zijn in Goes en omgeving uitgekomen met eigen geld: 6936, 6993. 10868, 10886, 10899, 10866, 10877, 10887. De Unie. In de vierde klasse zijn. de navol gende nummers van de Unie uitgekomen: 12693, 13005. 13004, 330 L 7703, 12, 3, 7728, 18, 9 met f400, 7733, 38, 16, 7737, 40, 32, 7758, 62. 46, 7762, 66. 47, 7764, 74, 69. 7776, 79, 3403, 7819, 97, 23, 7820, 13106, 3506, 7827, 10, 18, 7849, 13, 34, 70. 81, 17109, 79, 94, 17126, 87, 99, 17128k 88, 17144, 13200, 17162, 5, 17192, 49. 63, 17209, 68, 17213, 76, 96, 13315, 29, 30 met f400, 38, 47, 13416, 18, 44, 46, 52, 56, 13523 met f25000, 35, 43. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.3 te Bi arritz. Laagste barometerstand 743.5 te Isafjord. De verwachting tot den avond van 10 dezer luidt: krachtige tot matige Z.W. tot W. wind', meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk eenige regenbuien, mogelijk iets kouder in het N„ overigens weinig verandering in tem peratuur. MARKTBERICHT. Middelburg, 8 Sept. 1927. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. De volgende prijzen werden be steed: Jarige Tarwe f 16f 16,50, Nieu we Tarwe f 10,00 -f 14,00, Kroonerw- len f20,00 f25,00. Maanzaad f 40,00 -f43,00. Boter f 1,—, part. prijs f 1,10. Kipeiieren f6,50, part. prijs f7 50. Eendoicren f6,—, part. prijs f7, BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Gerardus Maria z.v. Joannes de Kok em Augusta Rosalia Maria de Rijcke; M annus Pie ter z.v. Pieter Soek© ein Dana Rejack. Levenloos aangegeven een k nid van het mannelijk geslacht van Dungenis Verhage en Johanna Murre te Kapelle. Ondertrouwd: Jacobus Petrus Walirave 26 j jm. en Jozina Helena Barenids 24 j. jd. Overleden: Jannetje Tr'mpe 81 j., echt genoote van Joost Weststraaie. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. 13 Goes, woonhuis met schuurtje en tuijn, van Dissel. 14 Biezelinge, huizen en erven, Kram. 14 Biezelinge, meubii. goederen, Kram. 14 Goes, inboedel, van, Dissel. 14 's Gravenpolder, inboedel, de Kok. 13 Krabbendijke, woonhuis met schuur tje, van Dissel. 15 Schore, woonhuis, boomgaarden, bouw- en weiland en zijkantwegen, Pilaar. 15 Schore, schapen, Pilaar. 15, Nis se, inspan, die Kok. 21 Biezelinge, huis en erf, Kram. 21 Biezelinge, meubii. goederen, Kram. 21 Borsselie, inboedlel, de Kok. Kapelle, bouwland, van Dissel. Kattendijke, bouwland en wisschen- bosch, van Dissel. Ovezand, landbouwers-inspan, Ver bist. Goes, hoveniering, huis, schuur en erf, Pilaar. November 's Gravenpolder, hoefje, van Dissel. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op DONDERDAG 15 SEPT. 1927, s namiddags IV2 uur (N.T.) op de hof stede en ten verzoeke van den heer P. ELENBAAS te Nisse, verkoopen: bestaande uit: 2 werkpaarden, eenige jonge paarden, melk- en kalf koeien, kalfvaarzen, (tge- kalfd en aan de rekening), eemig jong vee, loopvarkens, schaap met lam. Voorts menwagien op ijzeren as sen, vee-wagen, driewielskar, fruitkaJl, dogcar, tentwagen, tilbury, handzaai-ma- chune, rolsleper, gewone sleper, sleepbor- den, rolblok, ploegen en eggen in soort, peeën-, moes- en snijmolen, voorladders, geeselsteen met paavid', grintbak, langwa- gen, kettingen, zwingen, melkontroamer (Melotte), melkbussen, hamassement par tij mutsaard1, staken, draadpalen, bene vens een partij nieuwe houtwaren, als planken, ribben, baddings en hetgeen ver der te voorschijn zal worden gebracht. Met den verkoop van het beestiaal wordt te 4 uur (N.T.) aangevangen. Verkooper verleent crediet tot 15 De cember 1927. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. September 9 10, 11 en 13, Landbouw-Bioscoop, „De betoovering van Parijs". 15 Prins van Oranje, Ingelanden-verga dering „Breede Watering bewesten Yerseke". ADVERTENTIËN. Mevrouw WINKLER, Heerenstraat 35, Utrecht, vraagt tegen November een Zelfstandig kunnende werken en v.g.g.v. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal in DE EERSTE HELFT VAN NOVEMBER 1927, ten verzoeke van den. heer A. C. C. VAN OVER- BEEKE te 's Gravenpolder publiek verkoopen: c.a. onder 's Gravenpolder, groot 3.19.09 H.A. TE KOOP GEVRAAGD: met opgaaf van prijs en leveringsplaats. Brieven onder No. 565, bureau Goesche Courant. JUFFROUW zoekt betrekking, liefst bij Dame, Heer of klein gezin. Brieven motto „Huishoudster", Bureau „Vliss. Courant", Vlissingen. BEDIENDE. BANK VOOR ZEELAND, Goes, vraagt j J Alleen zij, die zeer netjes schrijven, ko men in aanmerking en kunnen schriftelijk solliciteeren. Aanvangssalaris f 600, Vrijdag 9, Zaterdag 10, Zondag 11 en Dinsdag 13 September bieden wij U aan een filmwerk, dat eenig is in zijn soort, een film geregiseerd door den beroemdsten man van de wereld met name CHARLIE CHAPLIN. Die film is (Publieke Opinie). Een succes film van het REMBRANDT THEATER te Amsterdam. Hoe de Pers deze film beoordeelt DE BETOOVERING VAN PARIJS. Deze film staat zeer hoog en bezit een zeldzame aantrekkelijkheid. Deze diep ernstige film is een spiegel welke ons wordt voorgehouden. In de eerste plaats is het een heel sterk verhaal dat aanstonds boeit en dat boeien blijft dat zeer mensebkundig is en dat door iedereen wordt meegeleefd. In deze film is ADOLPHE MENJOE weer buitengewoon. Aanvang en prijzen gewoon.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3