Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnharöt's Zenuwtabletten Gemengd Nieuws. Sport Allerlei. mannen achterna, die hem verschillende gestolen voorwerpen voor zijn voeten gooiden, o.m. een zilveren beurs, een pa relsnoer, een antieken zilveren armband, zoomede een bos sleutels, een pet en een zak. Zeer waarschijnlijk dachten de inbre kers, dat de kapitein deze dingen zou oprapen, waardoor zij een goede gelegen heid hadden gehad om te ontvluchten want beiden hadden op straat 'n fiets staan. Toen kapt. O. thuis was gekomen had hij die fietsen wel gezien, maar er verder geen aandacht aan geschonken. Kapt. G. liep er echter niet in, liet de sieraden liggen, stormde op de mannen af en wist er één, den later gearresteer den R. van de fiets te trekken, hem op den grond te gooien en diens rechterpols vast te grijpen. R's makker was er in- lusscheti van door gegaan De kapitein kreeg spoedig hulp van een bakkersknecht, die een arm van het individu beetgreep. De kapitein zette zijn knie op R's rug en drukte diens hoofd tegen de straat Daar kwam nog meer hulp opdagen. Ma joor J., die eenige huizen verder woont, kwam ook thuis koffiedrinken, zag de worsieling en hielp een handje Toen heeft de inbreker een krijgslist gebruikt. Rij deed alsof hij zich totaal overwonnen gevoelde, zeide zich.kalm te zullen hou den en mee naar het politiebureau ie zullen gaan Majoor J. heeft daarop de taak van kapt. G. overgenomen, terwijl laatstgenoemde aan een dicht bij zijnde kiosk de politie zou gaan opbellen. Nau welijks was hij 10 me'er ver of hij hoorde twee schoten knallen Hij draaide zich om en zag den inbreker er vandoor gaan De niet gewapende majoor J. had hem moeten loslaten. De vluchteling sprong op de fiets, kapt. G rende hem achterna en wilde boven op hem springen, doch sprong mis Zoo nam R, opnieuw de vlucht, nu leveus achternagezet door den inspec teur Paul. Kapt. G. heeft toen nog ge tracht, den inbreker te achterhalen met een auto, doch intusschen had de tweede schietpartij met het nootlotiige gevolg Het is nog niet zeker of men met een looper is binnengekomen, dan wel door een raam via een leegstaand huis, naast dat van kapt. G. De di ven schijnen alles wat zij ge stolen hadden, weggeworpen te hebben er wordt althans niets vermist Hetdrama te Roermond. Volgens de „Tel." heeft de heer M. te Roermond die zooals bekend door de Justitie verdacht werd zijn vrouw in zijn woning aan de Schoenmakerstraat te heb ben vermoord en daarna brand te hebben gesticht, voor den rechter commissaris een volledige bekentenis afgelegd. Ren pseud o-inspecteur. Gisteravond is in een der winkels der Unie Maatschappij aan het Westeinde te Den Haag een brutale poging tot dief stal gepleegd. Tegen 6 uur vervoegde zich in den winkel een als heer gekleed persoon, die tegen de winkeljuffrouw zei de, dat bij hoofdinspecteur van de Unie Maatschappij was, en den stand van za - ken in de verschillende w nkels moest con troleeren. Hij wenschte dan ook een over zicht te hebben van de kas. Daartoe be gaf hij zich, vergezeld van de juffrouw naar het kantoortje achter den winkel ge legen en snuffelde het kasboek na. Toeu zeide bij, dat hij ook het aanwezige geld moest nagaan, want het gebeurde dikwijls, dat er valsch geld onder was. De juffrouw overhandigde hem den stapel banbiljen, die in den loop van den dag in den win kei waren ontvangen. Het gedrag van den hoofd-inspecteur» vond zij echter zon derling en zij hield hem daarom in het oog. De man bemerkte dit en deed plot seling een greep naar het geld. Hij storm de met eenige bankbiljetten het kantoor tje uit. De juffrouw liep hem onmiddel lijk na, roepende: „Houdt hem". Even buiten den winkel werd de man door voorbijgangers aangehouden en aan de politie overgeleverd. De bankbiljetten bad hij bij zijn vlucht verloren. Het bleek te zijn een 34 jarige kleermaker, W. ge- heeteu. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. „Een geval dat zich nooit herhalen mag". Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft den minister van binnenlandsche en landbouw de volgende vragen gesteld lo. Heeft de minister kennis genomen van de artikelen in Het Vaderland*), tot opschrift dragend „Een geval, dat zich nooit herhalen mag," .voorkomende in het avondblad van 17 Augustus 1927 en vlg. 2o. Is de minister bereid een onder- De bewuste artikelen in het Vader land betreffen een geval, waarin een vrouw, te wier huize zich spiritische verschijnselen zouden hebben voorgedaan, op verzoek van haar man, die haar 5 jaar geleden had verlaten, door een psychiater en zijn hel pers met geweld uit haar woning zou zijn weggevoerd om in observatie te wor den opgenomen. De artikelen richtten zich voornamelijk tegen artikel 14 der Krank zinnigenwet van 1884. zullen Uw zenuwen kalmee.en en s'.erken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. zoek in te stellen naar de in die artike len vermelde feiten en de resultaten van een eventueel onderzoek openbaar te ma ken 3o. Is de minister bereid, alvast ter griffie van de Tweede Kamer, ter inzage voor de leden, te willen deponeeren het rapport van den psychiater, dat gediend heeft tot bet verkrijgen van de machti ging van den burgemeester, eu het obser vatierapport van de inrichting, waarin de krankzinnig verklaarde dame 14 dagen opgesloten is geweest? Hetzelfde Kamerlid heeft den minister van justitie gevraagd io. Heeft de minister kermis genomen van de artikelen in Het Vaderland, avond blad van 17 Augustus 1927 en vlg, on der het opschrift„Een geval dat zich nooit meer herhalen mag." 2o. Is het den minister bekend, dat korten tijd nadat de krankz nuig verklaar de dame naar een gesticht was gebracht, aan den officier van justitie bij de recht bank in den Haag een schrijven is gericht door mr. H. G. Nederburgh, waarin het geheele verloop van de zaak werd uiteen gezet en den officier werd verzocht een onderzoek in te stellen en te overwegen of er termen waren den echtgenoot van de dame of den psychiater, die de mach tiging van den burgemeester tot in bewa- ring-stelling bad gevraagd, te vervolgen wegens onrechtmatige vrijheidsberooving 3o Wil de minister mededeelen of de officier van justitie een zoodanig onder zoek heeft ingesteld Zoo niet, waarom dit niet is geschied Zoo ja, tot welke conclusie de officier van justitie is geko men 4o. Wil de minister onderzoeken of de psychiater, toen deze op 28 Maart 's avonds ongeveer 8 uur toegang eisch'.e tot de woning van de dame om haar in een ge sticht in bewaring te stellen, in het be zit was van de machtiging, volgens art. 4 door den burgemeester in spoedeischeude gevallen af te geven „Zoet» winstje. In 1890 kocht de beursman Walter Rose uit Philadelphia een vaste plaats op de New-Yorksche effectenbeurs voor 29.000 dollar. Dezer dagen verkocht hij die plaats met een formidabele winst marge, n.l. voor 226 000 dollar, hetgeen trouwens een record-prijs was. Rose maakte dus een zoet winstje van 197.000 dollar. Hoeveel auto's zijn er op de wereld? Volgens een Amerikaanscbe statistiek zijn er op het oogenblik 28 millioen auto's op de wereld, vrachtauto's inbe grepen. Hiervan zijn er 22 millioen in het bezit van de Ver. Staten van Noord- Amerika. Met een groote tusschenruimte volgt dan Engeland met één millioen, Frankrijk met 891.000 en Canada 826.918 wagens, terwijl Duitschland met 319.000 wagens nog na Australië komt. Argentinië bezit meer dan 200.000 wagens en Italië en Spanje houden er beide ongeveer 140.000 wagens op na. De koning der kannibalen. De politie te Glasgow is, naar de cor respondent van de Daily Chronicle meldt, dezer dagen opgeschrikt en gedurende eenige uren bezig gehouden door een ge heimzinnig individu, dat vanuit verschil lende deelen van de stad telefonisch alarm maakte. Ongeveer 10 uur 's morgens bereikte haar de mededeeling, dat er in het district Charing Cross een moord werd begaan. Een aantal agenten snelde naar de plaats des onheils, maar hier was niets te zien. Het bleek nader, dat uit een zenuwin richting een jonge man was verdwenen en men vermoedde, dat deze de oorzaak van het alarm was, toen daarna de in richting verscheidene malen steeds uit een ander deel der stad werd opgebeld. De politie nam maatregelen om hem te vangen, maar tevergeefs. De jongeling ge noot van zijn vrijheid en bracht hiervan zijn medische verzorgers op de hoogte Ten slotte lukte bet éen der beambten van de inrichting om hem, toen hij weer opbelde aan de praat te houden "en te ontdekken vanwaar hij telefoneerde. Ijlings werd er een politiemacht op af gestuurd en men vond hem in een telefooncel met de hoorn nog aan zijn oor. Hoewel de zonderling hardnekkige po - gingen deed om te ontvluchten, werd hij overmeesterd en naar het politiebureau gebracht, waar bij meededeelde, „koning der kannibalen" te zijn Men heeft den vorst toen met versehuldigden eerbied naar zijn paleis teruggebracht. Vliegers vermist. De meuschen hebben een neiging om elkaar na te volgen. Als één juffrouw bij Kaap Grisuez te water gaat'om over het Kanaal naar Engeland te zwemmen, dan zijn er direct vijf anderen die dat ook be proeven Zoo is het ook met de oceaan- vliegtochten Nég zijn er geen berichten binnen van de eene dat hij is gearriveerd of een paar andere vliegers wagen het er eveneens op. Want wagen blijft het nog Dat blijkt wel, nu Minchin met zijn St. Raphael zoek is en langs de geheele Cana deesche kust en op New-Foundland naar hem gezocht wordt. Men moet hierbij den ken aan Nungesser en Coli, de Fransche vliegers die 8 Mei vertrokken en waarvan sedert dien uiets meer is vernomen. Woens dagmorgen steeg Minchin te Cardiff' op Als kameraden had hij Leslie Hamilton en lady Anne Saville, de prinses Loewen steinWertheim aan boord. Prinses Loe wenstein was de eerste vrouw, die een trans-atlantische vliegtocht ondernam. Het laatst is liet toestel gezien door een schip op den oceaan, het bericht hierover ver meldde echter uièt wéérwel dat alles goed ging. Men heeft de hoop de vliegers terug te vinden reeds opgegeven Een vies zaakje De geschiedenis van den moord op Benjamin Goldstein, die verleden week Donderdag door twee gehuurde moorde naars op last van zijn compagnon ver dronken is, wordt bij elke nieuwe bijzon derheid, die er van bekend wordt, weerzinwekkender. David Goldstein heeft aan de politie meegedeeld, dat zijn broer Benjamiu door Lefkowitz, den compagnon om den tuin geleid is. Zooals wij mee gedeeld hebben, hadden de heeren den grondslag voor hun fortuin gelegd door brandstichting, om het bedrag van een brandassuran ie machtig te worden. Dit maal hadden zij besloten op soortgelijke wijze een verzekeringsmaatschappij op te lichten. Goldstein zou zoogenaamd ver drinken, doch door Lefkowitz met een motorboot worden opgevischt en naar Hawaiï worden gesmokkeld, waar hij zich schuil zou houden totdat zijn spitsbroeder de levensverzekeringen machtig was eu de geschiedenis- wat in het vergeetboek was geraakt. De opbrengst, d. w. z. de 70 000 dollar van de verzekering, zouden de heeren deelen. Volgens David moet zijn broer een gewillig slachtoffer zijn geweest van zijn moordenaars, daar hij steeds gedacht moest hebben, dat Lefkowitz hem redden zou Toen de motorboot wegbleef, moet hij zich pas gerealiseerd hebben, dat zijn compagnon hem bedrogen had, maar toen is het natuurlijk te laat geweest Zoo althans luidt de verklaring van David Goldstein Er doen zich echter nog verwikkelingen voor. De begrafenis van het lijk van den drenkeling, die Vrijdag zou geschieden, is niet doorgegaan op verzoek van de betrokken levens verzekeringmaatschappij, daar deze door iemand, die zich als Lefkowitz had voor gesteld, vernomen had, dat de beklaagden van den moord op Goldstein ontkenden, dat 't in de Gravesend baai opgevischte lijk dat van Goldstein zou zijn. De begrafe nis is nu uitgesteld, totdat de staat de noodige getuigen bij kan brengen om het lijk definitief als dat van Goldstein te herkennen. Waar Lefkowitz uitdrukkelijk ontkend heeft iets met een moord op Goldstein te maken te hebben, zou men er toe komen zich af te vragen of de heeren hun plannetje soms toch ten uitvoer hebben gebracht, dat dan echter door het rapport van den visscher, die Goldstein's „moordenaars" heeft zien wegroeien, aan het licht is gebracht. Hoe het zij, een schunnige geschiedenis blijft het. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Herhalingsoefeningen. De lichtingen 1922 en 1924 van 14 R. I. komen deze week te Breda weer onder de wapenen. Wie van hen, die op komen, wil de Commissie werkzaam om gedurende de avonduren de „herhalers" aangename af leiding te bezorgen, daarbij behulpzaam zijn, door houden van voordracht of 't geven van muziek Wie van hen, die dit lezen, wil mee helpen de onvermijdelijke kosten te be strijden Elke gift is welkom en wordt nuttig besteed. Opgaven of geldzendingen te richten, en mag ik vragen: „liefst spoedig", aan: J. G. VAN DER VEEN, Kapitein 1II6 R I. Postrekening 46513. Voetbal. De gisteren gespeelde wedstrijd Goescke boys I—Fortuna I (beide uit Goes) werd gewonnen door Fortuna met 42. BURGERLIJKE STAND over de maand Augsutus 1927. WOLPHA \RTSDIJK. Geboren: 4, Jan, z v. Jan op 't Hof en Maatje 8u- zanna Weijns 7, Martina Jacoba, d v Jan van de Kreeke en Tannetje Geer- truida Hoek 7an Dijke. 15, Adriaan, z v Nicolaas de Bokx eu Lamberdina de Jager. 27, Jacoba, d.v. Philippus Kaboord en Jacoba Koster. 28, Anthonia, d.v. Daniël van der Weele en Dina Visser. Gehuwd 25, Adriaan Tramper, 39 jr. jtn. en Barbara Zimmermann, 34 jr. jd Overleden 5 Jacobus van Strien, 72 jr., wedr. van Jannetje Janse. 24, Jaco- mina Tolhoek, 62 jr. echtgenoote van Anthonie Lamain. OUDELANDE. Geboren: 9, Adriana, d.v. Johannis Rijk en Catharina Koens Huwelijksaangifte: 81, Janus Adriaan van Damme, 24 jr jm te Wolphaarts dijk eii Jannetje van Sehaik, 23 jr. jd. Overleden 1, Cornelis Louisse, 2 jr., z.v. Christiaan Louisse en van Maria Leinse (overleden). KAPELLE. Geboren 2, Janna Jacoba, d.v. Stoffel Rottier en van Johanna Traas 7, Adriana Wilhelmina, d.v. Willem Johannes van 't Veer en van Anna Apo lonia Nieuwdorp. 17, Pieter Gerard, zv, Adriaan Cornells Vermaire en van Janna Maatje van Koeveringe. 20, Marinus, z.v. Pieter van der Schraaf en van Hen- drika Saaman 26, Jannie, d.v. Jaeobus, Adriaan Brouwer en van Janna Delzenne. 28, Jan Jacob, z v. Jacob Tanis Anthouetta Dina Flohil. Gehuwd 4, Pieter van de Kreeke, jr. jm. en Jacoba Laurina van Willegen, 25 jr. jd. 12, Esdra Everse, £8 jr. j en Maatje Kosten, 23 jr jd. KLOET1NGE, Geboren1, Johanna Anna, d v. Cornelis Leendert van de Vreede en Jacomina Dek; 9, Geerlruida d v. Johannes van de Velde en Jacoba Carolin avan Boven 12, Andrina Johanna, dv Jaeobus Jacob de Bakker en Cornelia van der Ëijk. 17, Johannis Jan, z.v. Pieter Hoogstrate en van Pieternella Meijaard. 30, Cornelia, d.v. Maarten van de Guchte en van Catharina Lokerse Gehuwd 25, Jan Ossewaarde, 28 jr. jm. en Anna Korstanje, 26 jr. jd. te Kloetinge. Overleden: 10, Cornelis van Haveren, 60 jr., echtgenoot vau Jannetje Flip: Levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Willem van Baaien en van Sija Jacomina Hoogesteger. 's HEER ARENDSKERKE. Geboren 7, Wilhelmina, d.v. Marinus Dekker en Maria Otte; 15, Jozina Maria, d.v. Ja eobus Verdonk en Catharina Remijn 16, Bastiaan Aalbrecht, z.v. Johannes Remijn en Pieternella van den Dries Marinus Pieter, z v. Pieter Meulblok Wilhelmina Lokerse; 24, Marius. z.v. Johan Adolph Tielkemeijer en Elisabeth Maatje Smit; 31, Marinus, z.v. Willem Moerdijk en Johanna Verhage. Gehuwd 4, Gerrit Johannes de Graag, 26 jr., j.m. en Johanna Elisabeth Paaijens. 23 jr., j.d. 18, Jaeobus Verburg, 24 jr., j.m. en Adriana Johanna Harthoorn 23jr., j.d. Overleden 8, levenloos aangegeven kind van Johannis van Antwerpen en Johanna Jacoba van Sluijs, 16, Wisse Dekker, 70 jr., echtgenoot van Maria de Kok; 21, levenloos aangegeven kind van Gerard Zandee en Wilhelmina Sandee 28, Wilhelmina Lokerse, 44 jr., echtge noote van Pieter Meulblok31, leven loos aangegeven kind van Willem Moer dijk en Johanna Verhage. Geboren.: Mariinus Adriaan z.v. Adriaatn Cornelis Potter en Pieternella Verboom; Francima Johanna d.v. Johannes Corne lls Vermeuie en Framc 'ma Johanna F rank itm. Hoogste barometerstand 771.3 te Roest. Laagste barometerstand 757.4 te Vest- nnoer. De verwachting tot den avond van 6 dezer luidt: zwakke tot mat ge O. tot Z.O. wind, licht tot zwaar bewolkt, in het Z. weinig of geen regen, droog in het N., behoudens kans op onweer, weinig veran dering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. WEERBERICHT. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Wetenswaardigheden. In 1833 is door den EngelschmanTho mas Kinsworth te Goor een weefschool opgericht. Dat is de grondslag geweest van de Twentsche textielnijverheid. In de inflatie-tijd heeft de uitgever van een Beiersch weebblad den abonne ments- prijs per kwartaal vastgesteld op 24 eieren of 6 pond meel, of 13/4 pond varkens- vleesch, of 1 pond reuzel, of 1 pond boter naar de keuze der abonné's In 1894 werdt- de eerste wegwedstrijd met auto's gehouden 'op het traject Parijs Rouaan. Deze afstand van 300 K M. werd toen door den winner gereden in 5 uur en 45 min. dus met een gemiddelde snelheid van 58 K.M. per unr. In de oude geschriften staan soms malle dingen. Een geschrift 'uit de 17e eeuw deelt in allen ernst mede, dat in Schotland een den en andere vogels als bladeren aan de boomen groeien. Jn 1866 is de eerste telegraafkabelver binding tusschen Engeland en Amerika tot stand gekomeneen kabel van meer dan 4000 K.M. lengte. Eenige jaren geleden ontving een dame te Philadelphia een brief uit Rusland ge frankeerd met 1625 postzegels. 6 Goes, dekkleeden, strandgoederen, De Wilde en Heij- boer. 13 Goes, woonhuis met schuurtje en tuin, van Dissel. 14 Biezelinge, huizen en erven, Kram. 14 Biezelinge, meubil. goederen, Kram. 14 Goes, inboedel, van Dissel. 15 Krabbendijke, woonhuis met schuur tje, van Dissel. 15 Sdhore, woonhuis, boomgaarden, bouw- en weiland en zijkantwegen, Pilaar. 15 Schore, schapen, Pilaar. 21 Biezelinge, huis en erf, Kram. 21 Biezelinge, meubil. goederen, Kram. Kapelle, bouwland, van Dissel. Kattendijke, bouwland en wisschen- bosch, van Dissel. Ovezand, landbouwers-inspan, Ver bist. Goes, hoveniering, huis, schuur en erf. Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. September: 6 3 uur Raad. 6 Landbouw-Bioscoop, „TVlan durf te leven". MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 5 Sept. 1927. Vlasaanvoer3000 Groningen f 1,35 a f 1,45, wit f 0,— a f 0,5000 geel f 1,30 a f 1,40, Blauw f 0, a f 0,Dauwroot f 0,a f 0, Aardappelen Zeeuwsehe eigenheimers f3,50 a f4,25, blauwe f4,50 a i 5,50, bonten f 4,50 a f 5,50. Ajuinaanvoer gering. Groote zomerajuin f 2 30 a f 2,40, Winterajuin f 2,70 f 2,80, Pootajuin f 0, f 0,Maltha f 0,f 0,Zaai f 0,a f 0,sjalotte f 0,a f 0, extra f 0,a f 0,egyptische f 0, a f 0,beste f 0,a f 0,prima f 0, f 0,per 100 K.G. Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 19,75 a f Mais mixed f 0, a f 0,Haver Canada f 12,50 a 1 0, Mais Laplata f 182. Binnenlandsche: Tarwe f 11,— a f 15, Rogge f U>— a 11,50 Haver 10,a 11,50 Gerst Chevalier 12,a 12,75 Kanariezaad a Karwijzaad 30,a 32, Zonbloempitten a Boekweit 13,75 a Koolzaad 19,a 20,50 Maanzaad (blauw) 38,a 40, Mosterdzaad (bruin) a Mosterdzaad (geel) a Lijnzaad (voer) 17,a 19, Erwten 18.a 23,50 Schokkers 27,a 35, Wintergerst a VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1097, eerste kwaliteit f 0,64 a f 0,68 tweede f 0,62 a f 0,64 derde f 0,60 a f 0,62zouters f 0,-t- a f 0,export f 0,62 a f 0,66. Handel terugloopend. ADVERTENTIËN. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid te 's Gravenhage, onze geliefde Zuster, Behuwdzus ter en Tante, Mejuffrouw HENDRICA ABELEVEN, in dten ouderdom van bijna 77 jaar. J. A. H. ABELEVEN. M. F. PH. ABELEVEN- Zeper. G. M. ABELEVEN. W. A. ABELEVEN. Goea, 5 September 1927. Bezoeken kunnen niet wordten afgewacht.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3