Stadsnieuws Sport School en kerk. Binnenland Colijnsplaat. Ten overstaan van den Notaris J. K. C. Matthijs te Kortgeme werd Vrijdagavond in het hotel „Zee- landiia" alhier, voor de erven van Mej. de Wed. L. van Spkmtervan der Zwart in het openbaar verkocht 2.70.30 H.A. (6 gem. 145 roeden) bouwland te Co lijnsplaat in den Oud-NoordrBeveland- p older. Kooper werd de heer C. J. Janse Pz. alhier voor f 7000,—, onverminderd onkosten en premie. 's Gravenpolder. Vrijdag vergaderde de raad der gemeente. Dihrn. Vermue, Kou semaker en Lokerse zijn afwezig. De voorzitter leest een schrijven voor van dén heer J. Louiisse, die zijn benoeming als lid der Schattingscommissie niet aan neemt. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van eeniige boomen, staande op de begraafplaats wordt goedgekeurd. De commissie tot nazien der gemeenterekening 1926 adviseert deze zonder eenige opmer king tot goedkeuring, waarop deze voor- loopig wordt vastgesteld. Besloten wordt nog als vergoeding voor te late oplevering van het nieuwgebouwde raadhuis twee maanden huur te heffen. De voorzitter diankt allen bij het einde van deze zittings periode voor hunne medewerking en sluit de vergadering. Heinkenszand. Vrijdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is db goedkeuring door Ged. Staten op de in de vorige vergadering aangenomen wijziging der begrooting. Mededeeling van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat het bedrag in de kosten van onderwijs op de H.B.S. te Goes over 1926 bedraagt f393,78. Goed keuring door Ged. Staten op de vastge stelde verordening op de zegel- en leges- gelden. Rapport van den keuringsveearts hoofd van dienst in den keuringskring Heinkenszand. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Met algemeene stemmen wordt besloten den pensioen grondslag van den gemeentewerkman na der vast te stellen op f850,in ver band' met een periodieke verbooging. Met alle stemmen voor wordt besloten dat particulier eigendom van de fa. I. Cap- pon na verbouwing volgens goedkeuring van B. en W. zal worden overgenomen dbor de gemeente a f 10,per vierk. M. Na rapport van die commissie belast met het nazien der rekening voor 1926 wordt besloten de gemeentereken'ng vast te stel ten tot de bedragen, zooals die in de vorige vergadering werden voorgedragen. De begrooting voor 1928 wordt aange boden op een bedrag van ontvangst en uitgaaf tot f52.773,19. De voorzitter spreekt)' thans zijn dank uit voor het werk dat de raad heeft gepresteerd ge durende deze zittingsperiode. Hij hoopt dat de heengaande leden beiangstelLing zullen blijven toornen in de gemeente en dat ook in de komende zitting de goede toon, die steeds heeft geheerscht, zal mogen blijven. Tot den heer Dom:nicus richt hij een bijzonder woord, omdat deze na een lidmaatschap van 24 jaar de raad zal verlaten. Reeds in 1888 was hij lid doch niet voor een lange periode. Hij ziet in de notulen van dit jaar n.l. van 1888 diat zekere mijnheer Homibach verzocht om met een auito door deze gemeente te mogen rijden, waarop de raad toen af wijzend beschikte. Wanneer men thans het verkeer ziet, dajn kan men zich den tijd indenken van de periode, die achter dien heer Dominicus als raadslid ligt. Hij hoopt dat hij nog lang zal mogen genieten van zijn rust. De heer Domini cus dankt den voorzitter voor het ge sprokene en de geheel© raad voor de aangename samenwerking. Ook de schei- diende heeren W. de Vos en B. v. d. Dries brengen dank voor de gesproken woorden en zeggen wederom dank voor die aangename verhouding. Bij de rond vraag vestigt de heer de Vos de aan dacht van den voorzitter op het feit, dat Donderdag gedurende een openbare verkoopimg van een landbouw-inspan de dieren op een schandelijke manier wer- d»en gebeuld. Ondeskundige behandeling der dieren van menschen buiten1 het land bouwbedrijf, schijnt hieraan de grootste schuld' te zijn. De voorzitter zegt, dat hij de politie op een en ander opmerk zaam zal maken, waarna die vergadering werd1 gesloten. Vrijdag werd door het dagelijksch bestuur dezer gemeente en door het r.-k. Parochiaal Kerk- en Armbestuur te Goes per auto's afgehaald te Goes, den hier benoemden Pastoor den Zeer Eerw. heer A. van Schijndel, voorheen te Overschie. Na aankomst te Heinkenszand werd een mis gehouden. Van enkele woningen wap- perdb de driekleur. Zaterdagavond is de 84-jarige P. Zuid\veg alhier, verdronken ijl een sloot gevonden nabij zijn woning. Hij is waar schijnlijk in den namiddag reeds iin de sloot gevallen, want toen men hem ging zoeken, omidJat hij niet op den gewonen tijd! thuis kwam en men hem om onge veer 6 uur vond1, was hij reeds verstijfdu Hedenmorgen waren eenige jon gens aan het spelen toen een hunner zoo danig kwam te vallen, dat hij zijn arm brak en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoedekenskerke. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Duitsch L. O., d'e heer D. xde Jonge Bzn., vroeger al hier woonachtig. 's Heer Abtskerke. De raad vergader de Zaterdag. Afwezig de heeren de Roo eo Vermue. De gemeen'ereken'ng over 1926 weid in orde bevonden en voorloopig vastgesteld. De bijdrage der R.H.B.S. te Goes bedraagt over 1926 f590,67, waaraf f53,49, daar dit in 1925 teveel betaald is. Bij de bespreking over aanleg electriciteit is men algemeen die meeining toegiedaan dat 't voorstel nu aannemelij ker wordt, daar alleen de rente moet wor den betaald van de niet aangesloten per- ceelen a f25,De heer Braam maakt uiit de circulaire op, dat ook rente moet worden betaald voor 't geleden verlies op de exploitatie Middengroep. Het vol gende voorstel wordt door hem ingediend en met algemeene stemmen aangenomen. Gevraagd zal worden: „Is de gemeente enkel aansprakelijk voor de rente der niet aangesloten perceelen a f25,of ook voor die rente der door de P.Z.E.M. geleden verliezen". De bespreking straat verlichting wordt uitgesteld, totdat het advies zal zijn verkregen. Daar het de laatste vergadering is van den ouden raad dankt de voorzitter de laden voor hun arbeid in het afge/mopen tijdvak. Kwadendamme. Alhier is wederom een geval van roodvonk geconstateerd. Kapelle. De uitslag van de gehouden loting voor den dienstplicht voor de lich ting 1928 in de gemeente Kapelle is als volgt: 1, J. J. Mol; 2, W. de Schipper (broederdienst)3, J. J. Pikaart; 4, B. de Jager; 5. A. van Zweeden; 6. J. Kosten (broederdienst); 7. J. Ossewaar- dle; 8. C. de Roo (broederdienst); 9. J. Eversdijk; 10. J. Glas; 11. P. Eversdijk (broederdienst); 12. J. van de Velde; 13. J. Baas (broederdienst); 14. P. W. Sphipper (broederdienst); 15. F. de Klerk (broederdienst); 16. M. J. Vermue; 17. L. A. Vermue; 18. J. Slabbekoorn (broe derdienst); 19. J. M. Verhage; 20. J. M. Huissoon. Men schrijft ons: Db door het bestuur van de veilingsvereeniging K. B, en O. te Kapelle aangekochte Cutler Sorteermachine voor het sorteeren van fruit, voldbet uitstekend en bewijst zeer goede diensten. Er wordt reeds nu en we zijn nog maar aan het begin der campagne een druk gebruik van gemaakt, twee tot drie dagen per week wordt zij in1 het werk gesteld'. Ook d'e koopers bewijzen huinne inge nomenheid met deze sorteermachine, door dat meer besteed wordt voor het machi naal, dan door het met die hand gesor teerde fruit. Nimmer kan men met de hand' zoo regelmatig sorteeren, deze re gelmatige sorteering heeft direct een mooi aanzien. Door het bestuur van dè Ned. Herv. Kerk te Kapelle is een verplichte kerkelijke belasting ingevoerd'. Kruiningen. In db op Vrijdagavond j.l. gehouden raadsvergadering waren de heeren Franco-ijs, Minnaar en van der Straaten niet tegenwoordig. Na opening der vergadering deelde de voorzitter me de, dat een verzoek was ingekomen van db middens tandsvereeniging te Hans weert om te belebten, dat vreemde kooplieden, voornamelijk Belgische, langs de deuren hunne koopwaren, meerendeels kleed:ng- stoffeh en schoenwerk, te koop aanboden, ten nadieele van de daar wonende winke liers, die bijdragen in de gemeentebelas ting. De voorzitter stelde voor deze zaak aan te houden tot na de behandeling van de in bewerking zijnde nieuwe politiever ordening, ofschoon hij persoonlijk van meening is, dat een weren van vreemde kooplieden een inbreuk maken is op dein vrijen handel. De voorloopige vaststelling van de ge meenterekening in de vorige vergadering werd nu gevolgd door een definitieve, na dat bij monde van dien heer ELsman was verklaard, dat de commissie voor het nazien adviseert tot goedkeuring van de genoemde rekening. Met algemeene stemmen werd' besloten tot goedkeuring. Vervolgens werd de begrooting voor 1928 tot een bedrag van f 136.571,72V2 in ontvangst en uitgaaf, met een post van onvoorzien van f 1472,19V2 aangeboden. Deze werd voor ieder ter inzage gelegd op de secretarie. Het bestuur van de bijzondere katho lieke school 'te Hansweert heeft aan het gemeentebestuur een verzoek gezonden om met het oog op de onbruikbaar geworden kachels, de kachel verwarming te vervan gen door meer en meer in gebruik geko men gas verwarming. De volgens de laatst gewijzigde schoolwet van 1920 bijgevoeg de bescheiden, waarin gewezen wordt op het hygiënische en economische voordeel van gas ver warming, waarvan de kosten begroot worden op f 1500,nopen tot toestemming van het verzoek. Pe raad stemde het verzoek toe met algemeene stemmen. Aan het eind van de agenda gekomen, sprak de voorzitter een afscheidswoord tot de 3 raadsleden, die in den nieuw gekozen raad niet meer zullen optreden, n.l. de heeren Kole, Dek en Markusse. Hij zei, dat zijn afscheidswoord zeer kort zat wezen. De heer Kole heeft lange jaren deelgenomen als lid van den raad aan de beraadslagingen in het belang der gemeente. Hij heeft in dien tijd veel hel pen tot stand brengen en dikwijls het ini tiatief genomen tot het aanbrengen van verbeteringen. Met voldoening mag de heer Kole terugzien op zijn diensttijd als raadis- lid. Ook de heer Dek heeft steeds met ijver en toewijding aan de beraadslagin gen deelgenomen. Ofschoon niet zoo lang, heeft de heer Markusse de belangen van de gemeente in den raad voorgestaan. Namens d:e gemeente Kru'ringen betuig ik U allen mijn dank voor hetgeen Ge gedaan hebt voor de gemeente en hare ingezetenen, hopende dat het U moge worden nog vele jaren met belangstelling dén loop van zaken na te gaan. Ik betuig U hartelijk dank. De heer Kole het woord nemende, dankte den burgemeester voor de welwil lende woorden en de raadsleden voor dén welwillenden omgang in de raadsver gaderingen. De heer Dek sluit zich bij deze gesproken woorden aan. Ook de heer Markusse dankte den voorzitter voor zijne welwillendheid steeds betoond. Hij moet eindigen met een zelfbeschuldiging. Niet steed's is hij bij de beraadslagingen getrouw gebleven aan zijn partijbeg'nsel en dikwijls heeft hij zich als een dubbelhar tig mensch voorgedaan. Hij deed dit om bij de beraadslagingen geen roet in 't eten te gooien. Spr. dankte ook de raadsleden voor hunnen welwillenden omgang. Middelburg. Donderdag j.l. krabde een 12-jarig zoontje van dén heer de D. een puistje aan den neus open. Er ont stond' bloedvergiftiging en Zaterdag is de ongelukkige aan de gevolgen overleden. Nieuwdorp. Tot weger aan de weeg brug halte Nieuwdorp, is benoemd de heer F. v. d. Weele, aan die aan den Borsselschen dijk de heer M. S'eketee. Schor©. De lieer J. Dromkers alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen boofd-acte. De uitslag van de loting voor den dienstplicht is: no. 1 C. Gierum; no. 2 C. Bauer; no. 3 W. J. Rijk; no. 4 W. Rijn en 00. 5 J. Boonman. Wemelding©. De uitslag van de Vrij dag gehouden loting, lichting 1928, is als volgt: 1. C. van Doom, 2. J. J. Ver meulen, 3. T. Florusse, 4. Abr. Ver- brugge, 5. W. Bazen, 6. Jac. Adr. Zuijd- dijk, 7. J. J. Poelman, 8. C. van Boven, 9. C. E. Lindènbergh, 10. M. A. de Groene, 11. B. Paauwe, 12. Jb. Haver bock, 13. J. A. Hoekman, 14. A. van dér Cingel, 15. J. M. Dronkers, 16. I. Pasneer, 17. Abr. de Hamer, 18. Jac. Hoogesteger, 19. G. van Warendorp, 20. Schouwenaar, 21. H. Mcijaard, 22. joh. dé Schipper, 23. Adr. Vleugel, 24. fan van Dalen. Kinderfeest Koninginne-dag. Op Koninginne-diag, 31 Augustus a.s. zal door de zorgen van het Oranje-Comité en het personeel der scholen alhier een Kinderfeest worden gehouden-, waaraan ongeveer 1300 kinderen zuilen deelnemen. Ook op de bewaarscholen zal een trac- tatie plaats vinden. Ongeveer 2 uur namiddags zal op de Groote Markt onder leiding van den heer W. 't Hooft een drietal vaderlandsche liedieren gezongen worden met begeleiding van het muziekgezelschap „Hosanna ,dat bij loting werd' aangewezen om het feest op te luisteren. Na afloop wordt gemar cheerd naar een wei, op „Klein Frank rijk",, waar met spel en tractat:© het verdere van den middag zal worden door gebracht. Voor zoover de ru:mte het toelaat, is er buiten het omrasberdé gedeelte gele genheid1 voor belang stellenden- een kijkje te komen nemen'. Concert „Euphonic' Woensdagavond, ter gelegenheid van db verjaardag van H. M. de Koningin zal „Euphoria" om 8 uur op de Markt concerteeren. Het programma luidt: 1. Volksliederen; 2. The Middty, marsch, Alford'; 3. Ouverture „Poèime de F rance L. Reijnaud'; 4, Loin du Pays Natal, valse, Jos. Kessels; 5. Upe Soirée d Automoe aux Ardennes, Fantaisie, A. Govaert; 6. The Gladiators Farewell, Marsch, H. L. Blankenburg; 7. Ouver ture zu „Leichte Oavallerie' F. v. SuppG; 8. Jubileum-kia/nken (1898 1923) J. Horst; 9. Fantaisie sur 1'Opera Atilla Verdi-Roeien; 10. Finale. D© verdwenen brandspuit. De adj.-generale brandmeester, de heer G. M. den Herder, schrijft ons naar aanleiding van ons stukje in het nummer van Vrijdag, dat de brand weer- directie volkomen op de hoogte, was van de ver plaatsing dér materialen. Bovendien hing aan den sleutel van de bewaarplaats (ge deponeerd op het po li tie-bureau) een ken nisgeving van de verplaatsing. Landbouw-Bioscoop. „Getrouwde Coquettes", een verhaal dat gefilmd is naar den roman „Mrs. Piaramor" van Louis Joseph Vance, geeft een kijkje op het moderne huwelijksleven :n de hooge kringen. Het voert ons mee :n d'e zeer luxieus ingerichte huizen van verschillende families, waar de rendez vous tot stand' komen; naar de bals, die riet alleen dienen om den tijd te dooden, doch tevens een schoone gelegenheid zijn voor hen, die er op uitlijn om tweedracht te zaaien tusschen man en vrouw. Vooral van dit laatste laat dit film-verhaal ons veel zien. Dan l&imt de toenadering we der tusschen de gescheiden personen, doch niet eerdér, dan nadat zij, die het. onheil stichtte, het had' geveeld, wat het zeggen wil van iets gescheiden te worden wat dierbaar is. Een verhaal dat boeiend is weergegeven! De aankleedlioig van de film is, zooals gezegd', zeer luxieus. Ook het spel der onderscheidene hoofdpersonen, viel wel te prijzen; in het bijzonder dat der schrijf ster Paramor en mevr. Rex. Na aanschouwing van de ernstige ge beurtenissen des levens, gaat als tweede hoofdnummer „De Waterrat", een amu sante geschiedenis van een jongmensch, dat zijn trouwplannen in de ware zins des woord's in het water zag vallen. Al'e spelenden gevoelden zich evengoed in het water thuis als op het idboge. De kluch tige verwikkelingen verwekken veel vroo- lijkheid'. Het „Nieuws" waarmede de voorstel ling geopend' werd, geeft weer interessante gebeurtenissen. Dansen. \u y In het Schuttershof wondt Woensdag te 8 uur een Koninginnebal gehouden. Men zie de advertentie in dit riümmer. Luchtvaart. Weer een Oceaanvlucht. Voor de derde maal is het aan Ame rikanen gelukt den Oceaan per vliegtuig over te steilten, thans aan Broek en Schlee in de Pride of Drelroit". Gistermorgen te 10.40 landden de vliegers op het vlieg veld Croydon bij Londen. In 24 uren heb ben zij den tocht volbracht. De ontvangst was zeer enthousiast. Broek vertelde: „Gedurende de eerste 18 uur had onze tocht een glad verloop, maar tijdens die laatste 1200 mijl was bet weer niet zoo gunstig. Wij geraakten in een zwaren regenstorm, die verscheiden uren aanhield' 'en het zicht zeer bemoei lijkte. Daarna geraakten wij in een mist bank. Toien wij eindelijk land zagen, wis ten wij niet waar wij waren. Wij waren juist uit den mist gekomen, toen wij Ply mouth zagen en het was ons onmogelijk ons te oriënteeren. Toen wij een kust- station zagen, wierpen wij stukken carton uit om naar de juiste richting' te vragen1. Niadat wij die te pakken hadden,ging alles verder van een leien dakje. Wij gaan Maandag door naar München en van daar naar Belgrado". Schlee zei o.a.: „Wat het d'oel is van de vlucht? Wel, wij willen per vliegtuig een reis om de wereld maken en het record, dat op acht en twintig dagen staat, flink kloppen. „Wij interesseeren ons beiden buiten gemeen voor dé aviatiek en wij willen, er alles voor doen wat wij kunnen, om het vliegen te bevorderen. Reeds jaren was ik trouwens van plan een reis om de we reld per vliegtuig te ondernemen. Ons toe stel is uitgerust met dè nieuwste uitvin dingen op het gebied van de luchtnavigatie. Wij gaan dbor naar München. Dan ver der via Belgrado, Bagdad, Rangoon, To kio en Honoloeloe. De tocht van Tokio naar de groote eilanden halverwege den Stillen Oceaan gelegen, zal onze eerst volgende lange afstandsvlucht zijn. Wij moeten dan den afstand van 2480 mijl afleggen. De tocht dien wij nu volbracht hebben is 2350 mijl. Wij déden hem in 24 uur. Twee gelooven en twee scholen. Onder het motto „de vuile wasch» bev&t de „School met den Bijbel* 7an 18 Aug. een lang artikel, waarvan de inleiding het volgende feit meedeelt „Kan de onderwijzer eener Christelijke school, die huwt met een in functie zijnde onderwijzeres aan een openbare school, gehandhaafd blijven in zijn positie Het bestuur eener Chr. school meende van niet 14. October trad de betrokken onderwijzer in het huwelijk6 October had het bestuur hem schriftelijk gewaar schuwd, „dat hij zijn aanstaande echt- genoote moest verplichten, vanaf de huwelijkssluiting haar positie bij het onderwijs prijs te geven, aangezien hij, door den tegenwoordigen toestand te handhaven, het Christelijk, onderwijs te Z. zou blameeren, waarbij het bestuur aan appellant 14. dagen bedenktijd gaf en mededeelde, dat het niet opvolgen van deze waarschuwing voor appellant fatale gevolgen zou kunneu hebben, aaugezien het bestuur dan zou optreden, zooals het naar zijn inzicht zou noodig achten De lie'de won het bij dezen appellant van het principe Op een bestuursverga- ring verklaarde hij, „niet te begrijpen, hoe, door het in functie blijven van zijn echtgenoote in haar tegenwoordige be trekking, het Christelijk onderwijs gebla meerd kan worden." hi a deze onnooztle verklaring is hem nog drie dagen bedenktijd gegeven, hoe - wel, naar de meening van het bestuur, reeds toen zijn houding hoogst ongepast was., De man volhardde bij zijn weigering, en vroeg hoe naïefom bewijs, „en wel schriftelijk, dat door deze han delwijze van appellant het Christelijk ondqr.wijs te Z zou word#n geblameerd De Koningin en 'de Keizer. In de jongste aflevering van een der bekende Berlijusohe weekblaadjes, die hun waarde hebben omdat ze „enfant terrible,, weten te, spelen, in de '•Veltbühne", schrijft „Agathon" herinneringen uit den keizerlijken tijd. Natuurlijk niet met de bedoeling mouarchistische propaganda te maken. „Komödie um Wilhelm* heet zijn opstel. Dat is duidelijk genoeg. Hij vertelt van dagen aan het hof te Pückeburg, eenige tientallen jaren gele den, toen de groothertog van Saksen-VTei- mar huwen zou met prinses Karoline von lteusz, zuster van de tegenwoordige echt genoote van ex keizpr Wilhelm Fen „ma- riage de raison», volgens deu schrijver, „wie er im Buche s'ehf. De keizer, die veel van Bückjeburg hield, had zijn bezoek laten aanmelden Ook ko ningin Wilhelmina zou ais bloedverwante, het kille feest bijwonen. Maar nu verscheen eenige dagen te tevoren een kamerheer van den keizer en verlangde, dat men voor Zijne Majesteit in de kerk een troon zou qprichten. Hij wenschte daar tijdeus de trouwplechtig heid een groo'e rede te houden. Slechts de hofpredikan' i.n Hiickeburg mocht het ontwerp zien. Consternatie In de eerste plaats om dien troon Moest men voor Wilhelm II zoo'n gevaarte bouwen dan behoorde men voor de Koningin der Nederlanden er toch ook een op te richtqu. Waar moet dat heen f En dan die groote rede.. De hofpre- dikant verklapte, dat de keizer daarin de protestantsche Duitsche vorsten opriep tot een gemeenschappelijken strijd tegen Rome. Men nam onze Koningin in het vertrou wen, die natuurlijk verklaarde, zulk een rede niet te kunnen aanhooren, daar zij tegenover haar katholieke landgenoo'en haar aanwezigheid daarbij niet kon ver antwoorden. De keizer was woedend. Maar men sprak een uur lang met hem en wist hem te bewegen de passage te schrappen. Een kleine anecdote uit vroeger jaren, die „Agathon" hier verhaalt. En waarin onze Koningin blijk gaf de „kluge und selbstiindige Frau» te zijn, die hij in het vervolg van zijn opstel prijst. Of ze wadr is, de anecdote Zij, die dit bevestigen kunnen, leven nog in ons midden, schrijft het „Hbld.", waaraan het boveustaande ontleend is. Een driftig officier. Vrijdagmiddag kwam een afdeeling veld artillerie terug van de legeroefeningen op de Veluwe. Nabij Amersfoort moest even gestopt worden, omdat de passage op den llóogeweg zeer nauw is in verband met het vernieuwen der bestrating en ook, om dat juist toestemming gegeven was aan twee boerenwagens en twee autobussen om in de richting Barneveld door te rijden. Het wachten duurde den eerste luitenant C. v. 't W., van het eerste regiment veld artillerie te Utrecht, te lang en hij sloeg met zijn sabel een groote ruit stuk in de autobus van K. De zes inzittenden kregen de glasscherven om de ooren, doch geluk kig werd niemand gewond. Toen de chauf feur K. bij de politie aangifte wilde doen had de officier reeds gezegd, dat hij de schade zou vergoeden, want hij had het in drift gedaan. De relletjes te Rotterdam. In. Rotterdam is de burgelijke staat van beleg afgekondigd. Samenscholingen van meer dan drie personen zijn verboden. De politie had Zaterdagavond uitge breide maatregelen genomen om herhaling van de ongeregeldheden op den Goudsche Singel te voorkomen. Alles wat aan beschikbaar was, had. men gemo 1 en om half acht waren op het hoofdbureau ongeveer 160 agenten met inspecteurs, allen in burgerkleeding aan-

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2