Allerlei. Lobby Lud ik maak aanspraak op den prijs van de „Westminster Gazette I" Ik feliciteer u, antwoordde de ander Neen. U schertstrepliceerde de ander Maar Lobby Lud overtuigde hem en arm in arm stapte het tweetal de pier op. Twee menschen kwamen op Lud af die eveneens de bckendo woorden spraken, maarte laat Vandaag zou hij zijn tocht door de vacantieoorden voortzetten Voor zijn aan staand bezoek aan Blackpool heeft de „Westminster Gazette" zelfs een regeling getroffen om een pleizierlrein te laten loopen Om de aantrekkelijkheid van het geval en de reclame die er in zit, nog te ver groten heeft de „ff G." ook eeri neefje van den gezochte op het publiek losge laten, die een cheque van 10 pond zal geven aan ieder die hem ontdektabon- né s van het blad krijgen zelfs 20 pond E,en volksverhuizing. De grootste volksverhuizing ter wereld, die de groote beweging der volken van Europa naar de Vereenig Ie Staten evenaart toen die beweging op haar hoogtepunt was, heeft thans plaats naar de groote vlakten van Mandsjoerije, zoo schrijft de correspondent te Moekden van de Daily Mail" aan zijn blad Wij ontleenen het volgende aan zijn mededeelingen, in aan sluiting op wat Putnam Weale daarom trent reeds vertelde. Dit jaar zullen er bijna een millioen nieuwe kolonisten, die voor de armoede en den oorlog vluchten, van de overbevolkte en door den oorlog geteisterde provincies Sjantoeng en Tsjili naar het Vtesten van Noord-Mandsjoerije trekken. Toor de oude poort in den Grooten Muur te 'janhaikwam en door de moderne haven van Dairen stroomt een groote menigte, thans geraamd op 10 000 per maander zijn slechts weinig jonge meisjes en zoo goed als geen jonge mannen onder De meisjes zijn verkocht en de jongens zijn door ronselaars voor een der te velde staande Chineesche legers mee genomen. De regeeringen der Mandsjoerijsehe provincies verleenen grooten steun' aan deze immigratie. De spoorwegen berekenen slechts een gering bedrag voor het ver voer van valide immigranten en verleenen vrij vervoer aan mannen en vrouwen boven 50 en aan kinderen onder 10 jaar. Als regel gaan de immigranten naar het gebied langs de onbepaalde grens van Binnen-Mongolië, waar zij een zonder ling,n toestand in het leven roepen. In tal van gevallen krijgen zij gronden in pacht, toebehoorende aan de verschillende prinsen van Mongolië, doch ze blijven onder Chineesche jurisdictie en het land, waar zij zich vestigeD, wordt Chineesch gebied De immigratie gaat met tal van drama tische omstandigheden gepaard Als de treinreis met het vrije vervoer achter den rug is, beginnen de ouden te bezwijken tengevolge van de ontberingen van den tochi en duizenden graven van degenen, die het hebben opgegeven, duiden den weg aan dezer volksverhuizing. Tal van immigianten vinden de zorg voor hun kinderen met name voor de zuigelingen !e zwaar. Kinderen worden achtergelaten in de grootere steden Een geliefkoosde manier om van een klein kind af te komen is het in veel krantenpapier of lompen te wikkelen en het als de trein wegrijdt, op het perron te laten vallen Koningschap en reclame. Koningin Marie van Roemenië geeft den moed niet op Ze is voornemens spoedig wederom een reis naar de Vereenigde Sta ten te maken Het bezoek, dat zij verle den jaar aan de Nieuwe Wereld bracht, was weliswaar een fiasco, maar dat schrikt haar niet af. De Amerikanen bekeken haar töen met de nieuwsgierigheid, waarmede men een actrice bekijkt als men haar in het dagelijksch leven op straat ontmoet, en lang niet met den eerbied een vorstin ver scbuldigd. Eu ofschoon de Amerikaan steeds zelf hoog opgeeft van het nut der reclame, was de reclame, die koningin Marie maakte, hem toch te bar. Bovendien kreeg het reisgezelschap der koningin on derweg oneenigheid, zoodat de regeering te Boekarest het maar beter vond de ko ninklijke toeriste terug te roepen. Maar nu heeft koningin Marie aan een correspondent van de Associated Press te Boekarest, met wien zij een langdurig on derhoud heeft gehad, verteld dat zij hoopt zoodra de rouwtijd over den dood des ko nings is verstreken, naar Amerika over te steken. Toen de correspondent de kp- ningin sprak was zij, naar hij zegt, lang zaam aan het herstellen van den eersten schok, door den dood van koning Ferdi nand veroorzaakt. De koning overleed den 20en Juli en het gesprek had ehid Juli plaats, dus de Amerikaansche journalist heeft ons met deze mededeeling ongetwij feld willen geruststellen omtrent den om vang van het verdriet der vorstin. Evenwel heeft koningin Marie als voor waarde gesteld dat zij ditmaal als parti culier persoon de reis zal ondernemen, zoo dat zij kan gaan waarheen zij wil. Dui zenden dingen heeft zij op haar eerste reis niet kunnen bezoeken, „legioenen" menschen heeft zij nog niet ontmoet. Trou wens, zij heeft den steun van haar „dear American friends" noodig om de giftige pijlen, die door haar tegenstander op haar worden sfgeschoten, te weerstaan, „Mijn vijanden beweren", zoo zeide zij. „dat ik een eerzuchtige vrouw ben, dat ik het regentschap voor mij verlangde dat ik een moderne Cleopatra wilde zijn en Ko ningin wilde worden. Dit is onjuist. Jk wensch slechts dat men mij toestaat den arbeid des konings voor het heil van Roe menië voort te zetten." Met de eigenaardige vrijmoedigheid, waarmede deze uitzonderlijke vorstin steeds haar articuliere aangelegenheden in het openbaar pleegt te bespreken, begon ko ningin Marie vervolgens den Amerikaan- sehen krantenman te verzekeren, dat er niets van waar is dat zij haar schoon dochter (prinses Helena, de ex-gemalin van kroonprins Carol en de moeder van den tegenwoordigen jeugdigen koning Mi ehaël) niet lijden mag, dat zij jaloersch op haar zou zijn en zelfs Michael diens recbteu op den troon misgunt Integendeel, zij houdt veel vau Heleua en haar kind, die door hun man en vader werden ver laten. „Hoe zou ik ze in den steek kun nen laten op het plechtige oogenblik van Michaëls troonbestijging Nog grooter onbevangenheid toonde de koningin toen zij over haar jongste doch ter, de achttienjarige prinses lleana, sprak, die haar het vorige jaar op haar reis ver gezelde. Toen de correspondent vroeg of de koningin gaarne zou zien dat haar dochter een Amerikaan zou huweu, aut woordde zij „lleana was zeer ingenomen met de wijze, waarop Amerikaansche jon gens dansen en zich tegenover dames ge dragen Ik zou er geen bezwaar tegen hebben als ze een jongen, aardigen Ame rikaan zou trouwen indien ze hem wer kelijk liefhebben zou. Ik geloof, dat bei den dan wel goed met elkaar overweg zouden kunnen". Vol verwachting is koningin Marie over haar nieuwe reis. Zij wil haar in drukken te boek stellen. Den vo'igen keer werden eenige fouten gemaakt, die echter op den „next trip" kunnen worden her steld. Late slachtoffers van den oorlog. Men schrijft uit Duitschland aan de „N. R Ct Als jonge man was hij eerst een jaai naar Amerika gegaan, om later zijn kennis van de wereld nog door een verblijf van eenige jaren in Oost-Azië te vergrooten, Jn 191U naar Duitschland teruggekeerd, hielp hij zijn vader in diens exportzaak als procuratiehouder, om reeds spoedig de ziel van de zaak te worden Niemand verwonderde er zich dan ook over, dat de flinke, ijverige man, hoewel nog jong, reeds in 1918 als deelgenoot in de groote firma werd opgenomen. Een stille ver loving werd publiek en het voorjaar van 1914 zag een gelukkig, jong echtpaar een naar aller ineening onbezorgd huwelijks leven beginnen. Reeds in de eerste oorlogsdagen verliet de jonge man vrouw en zaken om hel vaderland in de voorste gelederen te dienen. Het eerste verlof na IJ jaar front dienst zag een jong officier, de borst ver sierd met ridderordes, stralend van geluk aan de zijde van zijn jonge vrouw. Het tweede veilof was treuriger, ziekteverlof ua een zware verwonding 1 Half genezen meldde hij zich aan bij het vliegercorps. Het vaderland had im mers dringend behoefte aan vliegers, toen de overmacht der Fransche, Engelsche en Amerikaansche vliegers steeds grooter en dreigender werd. De energieke man bracht het al gauw tot vlieger. De eerste successen maakten bem overmoedig, in een luchtgevecht werd zijn vliegtuig onklaar geschoten en sloeg te pletter. Met een zware schedelbreuk kwam hij in een lazaret en na maandeD als gebroken mau naar huis. Zijn jonge vrouw, flink en energiek, was gelukkig, dat zij haar man van het front vandaan had. Al was hij dan nog wel niet geheel genezen, zij zou hem met behulp van de doktoren wel weer gauw in orde krijgen. Het ging echter niet zóó gauw, als zij wel hoopte. De oorlog liep ten einde, de revolutie was voorbij, men ging weer overal aan het werk, maar haai man kon maar steeds niet op gaDg komen, de oude energie was verdwenen, de ge volgen van de schedelbreuk werden steeds duidelijker. De leiding van de zaak weer over te nemen, bleek volkomen onmogelijk. Moe deloos geworden trok hij zich meer en meer van zijn vroegere vrienden terug, begon met leegloopers kaart te spelen, werd langzamerhand menschenschuw en schaamde zich over zichzelf en zijn vrouw, zonder dat hij de kracht kon vinden, zijn leven, dat hem op die manier tot een last werd, te verbeteren. Eenige maanden geleden is een hand granaat, die bij uit den oorlog had mede bracht, ontploft, toen hij ze wilde ont laden. Bij ongeluk? Vele oude vrienden uit vroegere jaren hebben hem als drdgvig en laat slachtoffer van den oorlog op zijn laatsten gang begeleid. Reclame-resultaten. Te Londen is een reclame-tentoonstel ling gehouden, waarop ook de firma die de eet meer-fruitcampagne voert, vertegen woordigd was. Zij had er voor gezorgd in een brochure aan te loonen, welken invloed deze campagne op het fruitgebruik in Enge land heeft gehad Door f 480.000 te beste den was de Fruit- Trade Federation, die de reclame bekostigt, erin geslaagd, gedu rende .926 den omzet met 24 millioen guldeu te vergrooten I :e uitgaven bedroe gen dus 2 pet. van dez-< toeneming. Het Britsche publiek besteedde in genoemd jaar ongeveer 4171 /2 millioen gulden aaD fruit, wat, zooals gezegd, 24 millioen gul den meer was dan in 1925 en 86 millioen gulden meer dan in 1924 Dit is een mooi voorbeeld van hetgeeTi met reclame kan worden bereikt. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 17 Augustus 1927. Komkommers f 1 a f 2, Augurken f 5 a f26, Stoksinijiboonen f 19 a f25, Slam- snijboonen f8 a f 14, Princesse boon-en f 15 a f 19, Perfectboomen f 6 a f 14, Groene boonen f3 a f8, Tomaten f6 a f 11, Pootuien f3, Aardappelen f4,20 a f6,80, alles per 100 K.G., Bloemkool f8 a f 13, Roodekool f5 a f9, Groene Savoijekool f5 a f6, Kropsla f 0,10 a f 1,40, Meloenen f24 a f38, Komkom mers f 1 a f 6, Augurken f 0,25 a f 0,36, alles per 100 stuks, Worlelen f7 per 100 bos. Veiling van 18 Augustus 1927. Peren: Precose de Trcvoux f 15 a f38, Clapp's Favorite f 16 a f40, Seigneur d' Espenen f 13 a f 19, Petite Margueritlhe f 14, Beurré de Merode f 9 a f 15, Beurré d' Amanlis f 10 a f 16, Beurré Giffard f 16 a f22, Jutteperen f 10 a f 17, N.-H. Suikerperen f7 a f 10, Wiltebroodsperen f4 a f6, Diamantperen f6 a f 10. Ber gamotten f4 a f7, Dirkjesperen f6 a f 8, Bruine Heereperen f 10 a f 17. Roo- de Suikerijen f3 a f6, Calieboutsperen f4 a f7, Scharlakenperon f 5 a f9, Spekperen f5 a f7, Reme de Poire f 5 a f 8, Afval- en Kroetperen f 1 a f7, Appels: The Queen f 10 a f21, Manks Codlin f 12 a f22, Duchesse d'Olden burg f 10 a f 15, Jacques Lebel f 10 a f 14, Codlim Keswick f7 a f 12, Bramley Seedling f 10 a f 17, Transp. de Croncels f7 a f 15, Lord Grosvenor f 14, Tarwe- appels f 9, Zomqraagt f6 a f9. Zoele Ribbeling f7 a f 10, Afval- en Kroet- appels f 1 a f4, Pruimen: Dubbele Boere witte f 46 a f 64, Witte wijnpruimen f 45 a f 58, Washingtonpruimen f 33 a f 56. Abrikoospruimen f 25 a f 33, Bell-e de Louvain f24 a f36, Reine Victoria f20 a f 34, Blauwe Elerpruimen f 40, Prince pruimen f 19 a f23, Marbelanen f 16 a f 19, Diverse pruimen f 10 a f 15, Di versen: Aardbeien f78, Zure Morellen f30, Roode bessen f21, Tomaten f4 a a f7, alles per 100 K.G., Meloenen f41 a f52 per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van 17 Augustus 1927. Kroet f 1,30, Rijnsche Spekbooneti f8,70, Perfect zonder draad f11,10, al les per 100 K.G. Kleine veiling. Clapp's Favorite f 18 a f41, Precose de Trevoux f 12 a f 18, Petite Margue- riftie f8 a f 12, N.-H. Suikerij f7 a f 10, Roode Suikerij f4 a f6. Beurré de Merode f 8 a f 16, Jutten f 10 a f 16, Zomer Rietperen f8 a f 14, Bergamotten f8 a f 10, Dirkjesperen f 12, Williams Dudhesse f 14 a f 18, Madbleinen f 14 a f 25, Manks Codlin f 8 a f 16, Keswick f 7 a f 13, Tarwe-appels f 6 a f 10, Roo de Astrakan f8 a f 14, Roode Perzik appels f 12 a f 18, Zomeraagt f8 a f 14, Zomer Paradijs f7 a f 10, Lord Suffield f 12 a f 15, Eckleville Seedling f 15, Earley Victoria f 10 a f 15, Lord1 Gros venor f 13, Washington pruimen f 35 a f 50, Witte wijnpruimen f 30 a f 45, Rei ne Victoria f 25 a f 35, Belie de Louvain f20 a f40, Prince pruimen f 18 a f23. Marbelanen f 16 a f20, Kouwelijnen f8 a f 14, Princesse boonen f 8 a f 13, Per fect boonen f9 a f 13, Groeine boonen f5 a f 11, alles per 100 K.G., Snijboo nen f 0,25 a f 0,33, Komkommers f 1 a f6, Augurken f 0,20 a f 0,30, Savoijekool f4 a f8, Andijvie f3, Diverse koolplan- ten f 0,10 a f0,26, Kipeieren f6,30. al les per 100 stuks. LICHT OP. Zaterdag 20 Augustus 8.45 uur Zondag 21 Augustus 8.43 .uur Maandag 22 Augustus 8.41 uur Zonderlinge familienamen. Om een einde te maken aan de verwarring die hier te lande op het gebied van achternamen heerschte, bepaalde Napoleon bij keizerlijk decreet van 18 Augustus i8u, dat ieder Hol lander, die nog geen vasten geslachts naam had, er binnen een jaar een moest kiezen Door deze bepaling werd een belangrijke kwestie geregeld, en werd het bestaan van een goeden Burger lijken Stand mogelijk gemaakt, maar aan deze bepaling hebben ook vele Nederlanders het te danken, dat zij met een zeer vreemdsoortigen «van» opgescheept zitten. Een paar van die zonderlinge achternamen willen wij hier behandelen en wij zullen trachten aan te toonen, hoe die namen ontstaan kunnen zijn Nemen wij eerst den naam Van 't Zelfde. Twee broers, in ieder geval twee menschen met denzelfden naam, gingen samen naar den ambtenaar be last met het inschrijven der namen. De eerste gaf zijn naam op en de ambtenaar schreef dien in, Toen kwam de tweede aan de beurt: «Hoe heet u'?> «Van 't zelfde», was het aut woord De ambtenaar begreep niet, dat de man bedoelde dat hij deuzelfden naam droeg als zijn voorganger, en schreef rustig als familienaam in «Van 't Zelfde». Precies zoo is het waar schijnlijk gegaan met de namen Dito en Van Eenenname (tenzij wij hier te doen hebben met een verbastering van Van Eename, afkomstig uit Eename, een dorp in Oost-Vlaanderen). Een ander antwoordde, toen hem gevraagd werd hoe hij wenschte te heetten: «ik ben zoekende», dat wil zeggen, de man had nog geen vasten naam en zocht nog naar een passenden Ook dit werd verkeerd begrepen, met het gevolg dat nog heden ten dage de naam Zoekende voorkomt Wat beduidt de geslachtsnaam Roo senik. Men denke hier niet aan een verbastering van een schoonen naam als Roseneckneen, ook deze naam dateert van 1811Een man die veel van zijn vrouw Roosje hield, moest zich een naam uitkiezen en oordeelde het noodig den naam van zijn vrouw in zijn geslachtsnaam te vereeuwigen. Hij gaf dus als naam op «Roos en ik». Ten tijde van Olivier Cromwell kwam hier de naam Olivier in zwang ver eerders van den grooten Engelschman noemden hun kinderen naar hem. Eehter ook als achternaam kwam Olivier (misschien van het oud ger maansche Olfhari. Olfer voor. Toen nu een drager van dezen fa milienaam zich in liet schrijven, stond er achter hem iemand die nog een van moest verzinnenhij dacht bij zichzelf (dit is in Sneek gebeurd) „als Jij olivier heet, dan heet ik Oiivijf". Aan deze „geestigheid'' hebben wij dus den naam Oiivijf die ook nu nog voorkomt, te danken Niet minder aardig is de uitleg die gegeven wordt van den in Leeuwarden voorkomenden naam Zeekats Die naam heeft niets te maken met een zee monster wij hebben zeehonden en zeeleeuwen, waarom dus ook geen zee katten Bestaan er trouwens niet inkt visschen die zoo heeten Neen, de naam is op veel origineeler wijze ont staan. Mijnheer P. Cats vroeg aan Cor nells Zonder-verderen naam, hoe hij zich noemen wou Cornelis wist het nog niet, maar toen zijn beurt gekomen was, dacht hij «als een ander P. Cats heet, waarom zou ik, Cosnelis, dan geen C. Cats heeten Hij gaf zich dus op als C Cats dit werd door den amb tenaar niet goed verstaan, en mijnheer C. Cats werd ingeschreven als Zeekats Onbegrijpelijk, als men hun afleiding niet kent, zijn de geslachtsnamen Efdee en Erbee Oorspronkelijk hebben wij hier te maken met de enkele letters F D en R B De eerste was mis schien Frederik Dirkszoon en de tweede kan Robert Barendszoon geheeten heb ben Toen deze twee in 1811 een vasten naam moesten kiezen, maakten zij er zeer vernuftig een van de begin letters van hun vroegeren naam zij hadden toen een zeker niet alledaag- schen familienaam. Ook bijnamen hebben het aanzien gegeven aan merkwaardige familie namen. Iemand die veel van snoepen hield kreeg den bijnaam Soetekou deze naam misschien zat het snoe pen in de familie werd later tot familienaam. Een zelfden oorsprong zal wel de naam Suykerbuyk hebben. Dat deze laatste naam niet bijzonder mooi wordt gevonden, blijkt wel hier uit, dat in 1883 een mijnheer Guillaume Suykerbuyk naamsverandering vroeg en ook kreeg, en zich voortaan De Suyck noemde. Iemand die aan het rooken verslaafd was kreeg den bijnaam Rookmaker, terwijl een ander die aan chronisch geldgebrek leed, Platteborge werd genoemd beide namen bestaan nog als familienamen. Was mijnheer Bierhaalder altijd bezig met bier te ha len En wat werd er in het bosch uit gehaald door den stamvader van het geslacht Stoutintwood Een liefhebber van ham kreeg den naam Hameeteman als tegenhanger vinden wij iemand die geen spek lustte Spekmijder [die spek mijdt). Wat moeten wij echter denken van de namen Snitsevorg, Rhemrev, Ende- nov Kijdsmeir, Reeb Deze lijken niet alleen zeer zonderling, maar ook zeer weinig Nederlandsch. Het zijn echter eenvoudig omgekeerde namen (van) Grovestins, Vermehr, Von Ende, Riems dijk, Beer Deze dwaze namen zijn veelal ontstaan in Indiëdikwijls n.i. zijn het de namen van natuurlijke kinderen van Hollanders in den Oost en de West. Zoo komt in Indië ook nog de naam Vodegel voor, een omzetting van De Vogel. Op die manier gaf men zijn kinderen een mooien naam en dit was bijn de naam van zijn vader 1 De bakermat van de menschheid? De Amerikaansche anthropoloog Hrdli- cka een van de directeuren van het nalio nate museum der Vereenigde Staten, is on langs teruggekeerd van een reis' die hij ler bestudeering van den oermensch door de ineeste werelddeelen had ondernomen. \ls resultaat van deze reis maakt hij de gevolgtrekkingen bekend, die naar zijn meening uit de verschillende vondsten van oermeuschen mogen worden gemaakt Zij ziju lijnrecht in tegenspraak met de tegen woordig vrijwel algemeene meening. Hij meent, dat men de bakermat van de mensch heid niet in centraal-Azië moet zoeken, maar in West-of Zuidwest-Europa. Als oudste menschenras beschouwt hij de bewo ners an het dal vau den Neauder, die hij eehter uiet als bijzondere specimina beschouwt. Reeds aanwezig voor de laat» ste groote vergletschering overleefden zij deze en vonden ook na den ijstijd de noodige bestaansvoorwaarden Reeds vroeg weiden ook reizen gemaakt naar midden Europa en Afrika. In V\ est-Europa werden de be woners van het Neanderdal tijdelijk ver drongen door de menschen van de Aurig- nacklasse, maar weldra konden zij de oude plaats weer innemen, Spoedig eehter werd de ruimte zoo kieiu dat een emigraiie uaar verder verwijderde oorden moest plaats hebben. Door ontwikkeling in verschillen de richting in ver van elkander verwijder de streken zouden dan volgens Hrdlicka,s meening de tegenwoordig bekende rasver schillen zijn ontstaan. Geëxamineerde schaapherders. Ook iu Rusland bestond tot voor korten tijd een soort wijsheid van schaapherders en over het algemeen een herdersroman- riek Dit behoort nu echter geheel tot het verleden. Volgens de regeering vereischt het ambt van herder zoowel vakkundige als wetenschappelijke kennis. Een -goed herder moet van vele dingen verstand heb ben, Zoo moet hij een grondige planten kennis hebben, om zijn dieren voor het eten van schadelijke gewassen te behoeden maar hij moet ook als het noodig is, als veearts kunnen optreden- Ook kennis van meteorologie is van groot belang. Al deze wetenschappelijke dingen moeten den her der bijgebracht worden, en zoo is men op het idee gekomen cursussen te openen, waar een goed herder zich in al deze tak ken van wetenschap bekwamen kan. Slechts hij zal voor het vak van herder in aanmer king komen, die den cursus met succes gevolgd heeft. Wetenswaardigheden. Aan de kusten van de Middellandsche zee worden veel tonijnen gevangendie visschen kunnen 4 M. lang en 600 K.G. zwaar worden. Het gedroogde of gezouten vleesch is eetbaar, maar bederft spoedig en is dan zeer vergiftig. Per week bedraagt de Engelsche steen- kolenproductie ongeveer 5 millioen ton. Het beste middel voor dikke dames, om van overtollige molligheid af te komen, is volgens een Amerikaanschen dokter: boksen. De giraffe heeft een tong van meer dan een halven meter lengte. In de Académie royale de musique doop Louis XIV gesticht, mochten de auteurs alleeu in de parterre zitten. Daar werden ze door de politie bewaakt om hen te ver hinderen de werken van kunstbroeders uit te fluiten De Luhecksche rabbijn Salomon Carle- bach meent ten aanzien der zoogenaamde co-educatie dat de oude Joodsche zede die strenge scheiding maakte in den omgang tusschen jonge mannen en vrouwen, stel lig beter was dan ons tegenwoordige vrijere verkeer, Het getal bioscopen bsdraagt over de geheele wereld circa 47.000, waarvan Duitschland 3730, Rusland 3500, Engeland 3000, Frankrijk 2400, Italië 2200, België 800, Nederland 230, Vereenigde Staten 18.000, Zuid-Amerika 1200, Canada 900 Siberië 1200, Japan 60, China 12. Sommige medici achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de kleine teen over een paar honderd jaar geheel zal ziju ver dwenen, doordat dit lichaamsdeel meer en meer vervormd wordt tengevolge van het moderne schoeisel.

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 3