ProVincienieuWs Stadsnieuws Koloniën. kompas steads de juiste richting Hadden gevolgd. De wolken hingen zoo laag, dat de „Bremen" vlak boven de boomen moest vliegen. Ook op dia Iersche Zee en bo ven Ierland hingen de wolken zoo laag, dat het vliegtuig niet Hooger kon op stijgen. Hoe meer die „Bremen" de kust van den Oceaan naderde, hoe sterker weid de tegenwind. Nadat men open zee had1 bereikt, ontwikkelde de Westenwind zich tot storm. Met ongelooflijk geweld beukte de wind tegen de hut en tegen, de vlakken van het vliegtuig, maar dë „Bre men" hield dapper stand. De snelheid van het vliegtuig weid intusschen met de minuut geringer. Tenslotte begrepen de vliegers dat: de kans op verbetering van het weder verkeken was en daarom be sloten zij, zeer tegen hun zin, om te keefen en hun poging te staken. Zij na men onmiddellijk den koers over Duitsch- lamd' en daar zij thans den wind in den rug hadden, ondervonden zie geen ver dere moeilijkheden, zoodat ze gemakke lijk te Dessau kondien landen. De vlie gers en hun passagier waren vreeselijk uitgeput, daar ze van het derde uur van hun vlucht af onafgebroken hadden moe ten. strijden tegen storm, nevel en regen. In Duitsdhland' heerscht natuurlijk een geweldige teleurstelling over den terug keer dier beide Amerika-vliegtuigen. Toen prof. Junkers hoorde dat de „Europa" te Bremen een noodlanding had moeten maken, kreeg hij tranen in de oogen, maar verklaarde, dat er met menschen- vermogens tegen db hemelsche machten niet te strijden viel. Hij hoopte toen nog, dat het de „Bremen" zou gelukken verder te vliegen. Aan journalisten verklaarde Edzardj, dë piloot van de „Europa", dat hij ter hoogte van Borkum eenvoudig moest om- keeren, omdat hij van het vliegtuig uit niets meer zag dan een geweldige on- weersbamk, waaruit de bliksem onophou delijk lichtte. Bij de landing te Bremen zijn helaas dë staart en het onderstel ge broken. Van de „Bremen" had hij sinds de start niets meer gezien. Bij de kust reeds werkte de motor niet meer, zooals hij dat wensohte. Junkers dënkt er nu aan zijn reserve Amerika-vliegtuig in orde te brengen, maar voorloopdg stuit dit voornemen af op dë hooge kosten. Mocht deze finae- oieele 'kwestie geregeld1 zijn, dan gaat de bezetting van de „Europa" met dit derde vliegtuig omhoog. Henry Ford's eerste vlucht. De automobielkoning Henry Ford, die zich reedë sedert vele jaren ook met den vlaegtuigenbouw bezig houdt, is Donder dag j.l. voor de eerste maal de lucht in geweest. Als passagier van den Oceaan vlieger colonel Lindbergh, vloog hij in de „Sjtirit-OT St. Louis" gedurende twaalf miiïtiten boven Detroit en zag voor de eerste maal zijn geweldige fabrieken en zijn landgoed Dearborn van de lucht uit. „Ik vind het geweldig", verklaarde Ford' na de landing. „De vlucht is mij buitengewoon bevallen Colonel Lind bergh, die op het oogenblik een luchtreis door geheel Amerika maakt, had Ford gevraagd of hij een korte vlucht met hem wildb maken. Voor de eerste maal in zijn leven stemde Ford toe. Aangezien de „Spirit of St. Louis" slechts zilplaats biedt voor den bestuurder, moest in de zeer nauwe cockpit een extra zitplaats worden aangebracht. Het klokkenspel van Zierikzee. Dezer dagen zijn de dertien klokken van het carillon van den raadhuistonen te Zierikzee, welke in 1554 in gebruik werden genomen, neergelaten, om binnen kort plaats te maken voor vijf en twintig nieuwe klokken, die in Engeland gegoten worden. De oude klokken zijn thans onderge bracht in de gang van het stadhuis. Nu men de Hokken van nabij kan bezichtigen, treft het hoe weinig de tijd invloed! heeft gehad op het harde metaal, niettegenstaande het zoolang in ons voch tig klimaat aan de ongunst van het weer is blootgesteld' geweest. Twaalf klokken, met fijne versierde ramdën, inlichting gevende opschriften, fraaie cartouches, beeldjes dragen het wapen der stad, met den leeuw, dat reeds uit 1299 bekend is. De Mechelsche klokkengieter Van den Ghein vervaardigde deze klokken. Pe trus van den Ghein me fecit luidt het opschrift. De data varieeren van 1550 tot Men verdeelde blijkbaar met het oog op dë stadsfinanciën den aanmaak over enkele jaren. Op een klok van 1550 staan de namen van db beide burgemeesters van 1549, n.l. Lieven Jacobsz. (de Huybert) en Comelis Comelisz. (de Huybert). Blijk baar was deze klok reeds in 1549 be steld. Op een andere klok van 1550 staan de namen van de burgemeesters Willem Simonsz en Jacob Suijs. Een klok van 1553 draagt den naam van den thesaurier Wisse Herrentse Peck en op een andere klok uit hetzelfde jaar staat de naam van den thesaurier Cornells Comelisz. de Huybert. Een klok van 1550 vermeldt, dat keizer Karei V toen met zijn zoon Phi lips gelukkig db Nederlanden regeerde. Een andere van hetzelfde jaar noemt keizer Karei V en zijn broeder Ferdi nand. Een derde klok van 1550 verkon digt door haar opschrift dat toen paus was Julius III endathet Jubeljaar ge. ierd werd. Wacht tot het brood is. Bij Hassum bij Goks in Belgisch Vlaanderen, is het 4-jarig dochtertje van den landbouwer H. overleden, tengevol ge van het overmatig gebruik van versche koienkorrels. Terwijl de vader op Hol- Iandsch gebied aan het maaien was, deed het kind zich aan het koren te goed. Het kind bleek te zijn overleden aan gistingen. Aanrijding. Maandagavond omstreeks 10 uur begaf zich zekere F. K., wonende te Sas van Gent, met zijn meisje naar de kermis. Plotseling werd hij door een wielrijder, zekere G. d. H., woonachtig te West- dorpe, zonder licht aangereden en kwam dusdanig op de straat te vallen, dat hij na eemigen tijd aan de bekomen verwondingen is overleden. Door de politie is het lijk benevens het rijwiel in beslag genomen. De klok van Serooskerke. Ds. J. Gispen, geref. predikant te Groningen, becritiseert in de „Bazuin" de handeling der synode van de Ned. Herv. Kerk inzake de klok van Seroos kerke. „En welk gewichtig en wereldschok kend besluit nam nu de Haagsche Sy node? Bij haar was een roerende klacht ingekomen. In Serooskerke wordt de klok :n den toren, eigendom van de burger lijke gemeente, geluid ook voor de gods dienstoefening van de gereformeerdenDe commissie, die over deze ontroerende klacht te adviseer en had,, stelde zeer ver standig voor op deze zaak niet in te gaan, daar de toren geen kerkelijk eigendom was. Maar de Synode was het met dit adVies niet eens. Zoo iets komt toch. niet te pas, dat de klok geluid wordt voor de godsdienstoefeningen van niet-Hervormde christenen. En nu had' de gemeenteraad dat vreeselijk feit wel toegestaan. Maai' er zijn in Nederland nog hoogere auto riteiten dan gemeenteraden. En de hoog eerwaarde Synode besloot aan de auto riteiten te verzoeken, dat besluit van dien dorps-gemeenteraad alsjeblieft te willen vernietigen. Is het niet om te lachen? Zeg nu nog eens iets ten madeele van de verdraagzaamheid der Haagsche Sy node! Is het nu niet zonneklaar, dat er maar één kerk in Nederland is waardlig genoeg om haar saamkomslen door klok gelui te doen voorafgaan, ook ai hangt die klok in een toren, dis eigendom is van een burgerlijke gemeente? Leve de synthese!" Driewegen. Maandag is alhier, aan den zeedijk aangespoeld het lijk van een vrouwspersoon, dat in zoo een verren staat van ontbinding verkeerde, dat het niet meer te herkennen was. Het is ter plaatse begraven geworden. Heinkenszand. De Zeer Eerw. Heer G. Groot, pastoor alhier, is als zoo danig verplaatst naai" Overschie. Gisterenmiddag waren een twee tal kinderen van den vrachtrijder J. v. d. W. alhier, in het bezit gekomen van lucifers, waarmede zij in de schuur eenige bossen stroo aanstaken. Gelukkig werd het spoedig bemerkt. De brandweer werd door klokgelui enz. gealarmeerd. Voordat dé brandweer echter in de gelegenheid was om uit te rukkent hadden eenige bu ren en de bewoners de vlammen ge- bluscht, zoodat alles met geringe schade afliep. Kapelle. In openbare vergadering kwam de raad der gemeente Kapelle bijeen. Alle leden waren tegenwoordig, behalve dë heer Ganseman. De voorzitter deelde mee, dat de invoering van het zevende leerjaar voor de openbare school kan ingevoerd worden met ingang van 1 Sep tember a.s. Ook de beide Chr. scholen hebben het zevende leerjaar en met in gang van Januari 1930 wordt dit verplich tend', stelde voor dit te aanvaarden. Al dus werd besloten. Met dan heer de Groene zijn bespre kingen gevoerd omtrent ruiling van ge meentegrond', gelegen achter de woning van den veldwachter. Nadere beslissing van den heer de Groene wordt ingewacht. Een conferentie met dé gascommissie te Goes heeft met het bestuur der ge meente plaats gehad1. Alhoewel deze be spreking zeer geanimeerd was, is er nog geen aanleiding om met een voorstel in zake de verlichting voor Biezelinge te kunnen komen. Met het bestuur van het Coöp. Elec- trisch Bedrijf te Kapelle is eveneens vergaderd en hebben onderhandelingen plaats gehad, doch ook op heden kan geen uitslag meegedeeld worden. Alsnu kwam in behandeling herstel ling Biezelingsche straat. Met algemeen© stemmen werd aangenomen om deze straat vanaf het hotel „de Zwaan" tot aan J. A. Mol met nieuwe klinkers te beleggen. De daar uitkomende oude keien zullen verbruikt worden op o.s. plaatsen. Tot nazien van de rekening burgerlijk armbestuur 1926 en derzelve begrooting 1928 werden gekozen de heeren: Van der Have, Van Win gen en F raanje. Aangenomen werd het voorstel van B. en w. om te trachten dat de weg onder- langs den Zaaldijk binnen de gemeente Kapelle alsnog in het Provinciaal wegen- plan worde opgenomen, zulks met alge- meene stemmen. Bij de rondvraag wijst de heer Zegers op de onvoldoende afwerk'ng van de straat aan het begin van de Zandweg, telkens heeft daar verzakking plaats. De voorzitter zegt toe een grondige verbe tering te zullen laten aanbrengen, ook tusschen de school en Ger. kerk is een dergelijke verzakking dier straat. De heer van der Have vraagt of de stopplaats bij het postkantoor voor auto's niet bij de manufacturiier Blok kan ko men. De voorzitter zegt dët B. en W. juist hebben besloten deze eenigszins te wijzigen. Maandagavond werd Mej. M. K. alhier aangereden door een auto. Haar kleeding en gouden hoofdstukken waren niet weinig beschadigd. Ook moest directe geneeskundige hulp worden ingeroepen da© Dr. Pfeiffer verleende. Middelburg. Door Ged. Stalen van Zeeland is heden aanbesteed het bou wen van een wachtlokaal met kantoren enz. te Breskens ten behoeve van den Provincialen Stoomboioidiienst op de Wes ter-Schelde. Raming f 19.200,Inschrij vers waren: J. H. Rijnberg te Temeuzen f 19.500; J. A. Meertens te Temeuzen f19.500; H. Kosten Cz. te Wemeldinge f18.969; P. F. de Waal te Hontenisse f 18.870; L. Maas Jr. te Groede f 18.650; T. J. v. Doom te Krabbendijke f18.500; L. Lijk te Breskens f18.425; M. F. Goedemondt te Goes f18.250; J. M. v. Poucke te IJzendijke f 17.990; J. F. de Wind' te Schoondijke f16.990; T. H. Wielman te Hoofdplaat f 16.840 en P. J. v. d. Samde te Breskens f 16.222. Wemeldinge. In die op Maandag te Wemeldinge gehouden raadsvergadering waren alle leiden tegenwoordig. Medege deeld wordt dat de burgemeester een ver lof is verleend van 17 Aug. tot 3,Sept. 1927. Besloten wordt aan de vereenig ng Landverhuizing een bijdrage te verlee- nen van f 10,per jaar. Tegen stemde de heer A. Dominicus. Aangeboden wordt de gemeente-begrooiing, dienst 1928. Be sloten wordt ten behoeve van de plaats gehad hebbende uitbreiding der gasfabriek over 1926 het daarvoor bemoedigde kapi taal ad f 1006,29 beschikbaar te stellen, met de bepaling, diat deze schuld zal moeten worden afgelost in 5 jaren. Na uitgebracht rapport van de commissie, bij monde van den heer A. Dominicus, tot het nazien der gemeente-rekening wordt besloten tot voorloopiige vaststelling dier gemeente-rekening 1926. In de gemeente- begrooting 1927 wordt een wijziging aan gebracht, aan db hand van het door B. en W. opgemaakte ontwerp-ibesluit. Het voorstel deir raadsleden A. Dominicus, A. Dominicus, P. A. Liindenbergh en oh. Karelse om een bouwverbod' vast te stellen voor den aanleg van een weg van den Bonzijweg naar den Breedenweg, wordt met 4 tegen 3 stemmen aangeno men. Tegen stemde de heer P. Linden bergh, M. Hoogesteger en de voorzitter. In de algemeene politie-verordening word't op voorstel van B. en W. een wijziging aangebracht. Bepaald wordt, dat voortaan dé vergunningen tot venten, zullen worden afgegeven door B. en W. en dat na het sluitingsuur ook geen vreemdelingen als bezoekers in de 'herbergen zullen mogen vertoeven. Bij het punt voorkomende za ken, zegt de heer J. A. Dominicus het wenscheiijk te viniden, dat in verband met de omstandigheid, dat geen bakker meer gas van de gasfabriek voor oven verwarming betrekt de opdracht van den raad aan de gascommissie om een degres sief tarief voor industriegas te ontwer pen, wondt inge'rokken. Dienovereenkom stig wordt met algemeene stemmen be sloten. De heer P. A. Lindenbergh ves tigt de aandacht van B. en W. op dien slechten toestand' dier muziektent. De voorzitter zegt, dat B. en W. reeds in de begrooting 1928 een post hebben uitge trokken voor herstelling van de muziek tent. De voorzitter zegt, ten slotte den raadsleden dank voor hetgeen zij m de bijna afgeloopen zittingsperiode hebben helpen tot stand brengen. Inzonderheid den heer P. A. Lindenbergh Ezn., die zijn mandaat niet hernieuwd wenschte te zien, betuigt spr. zijn oprechten dank. De heer J. A. Dominicus sluit zich hierbij aan voorwat betreft de aangename sa menwerking met dén heer Lindenbergh, als lid der gascommissie. De heer PA. Lindenbergh betuigt zijn dank voor de woorden van waardeering die tot hem werden gericht. Wedierkeerig is spr. er kentelijk voor den vr.endschappelijken om gang met den voorzitter, de wethouders, de overige raadsleden en den secretaris. De heer P. Lindenbergh Azn. acht het zijn plicht ook dén voorzitter namens den raad' dank te brengen voor zijn leiding der vergaderingen. Tot besteller bij den 1 icaalspoor- weg alhier is aangewezen de heer Joh. Nous sen. Maandag werden te Wemeldinge, ten overstaan van den Notaris J. C. Kram te Kapelle, publiek verkocht de oppervruchten, wassende in diverse boom gaarden in de gemeenten Wemeldinge, Kapelle en Katlendijke. Opbrengst in to taal bedroeg f6108,vermeerderd met het gebruikelijk accessoir. Inlevering renlekaarten. De Raad' van Arbeid vestigt in een advertentie de aandacht op de verplich ting om dé rentekaarten uit Goes, met de verschuldigde zegels beplakt, in te leveren. Het is wellicht van belang voor onze lezers er op te wijzen, dat plaats- gewijze afstelling der rentekaarten is ge schied ten gerieve van het publiek en ter vereenvoudiging in de administratie. Het publiek kan nu hieraan medewer ken door op tijd zijn verplichting na te komen. Hierdoor voorkomt men tevens, dat men zich door nalatigheid een strafver volging op den hals haalt. Degenen, die zegels plakken voor zich zelf of voor anderen, met het oog op naderende invaliditeit mogen er wel medé rekenen, dat te laat plakken of te laat inleveren dér rentekaarten de rente in gevaar brengt. De oudere verzekerden, die geen loon dienst meer verrichten, mogen zelf zegels plakken. Voor ouderdomsrente kan door deze soort verzekerden met zegels van 25 cent. worden volstaan. Met het oog op invalidated tsrente en weduwen- en weiezen rente ver dient het echter aanbeveling zegels van hoogere waarde te plakken. Ook personen, die geen arbeid meer verrichten en nog in het bezit zijn eener rentekaart zijn verplicht deze o,p tijd in te leveren. De „Markische Spielgememde" in Holland. Sedert het begin dezer eeuw had een groot deel van de Duitsche jeugd door db „Wondervogel" de weg uit de groote steden naar de natuur teruggevonden. Te zamen met de nieuwe interesse in al het echte en volksaardige herleefde hel Duit sche volkslied. Tengevolge van den we reldoorlog doorleefde de Duitsche jeugd beweging vele schokken. Ondanks deze moeilijkheden werd haar streven langza merhand scherp omlijnd; in de plaats van het moderne individualisme en zijn tegenhanger, de cultus der groote massa, trad de georganiseerde gemeenschap en het levende volk. In het bijzonder op muzikaal gebied heeft deze Duitsche jeugdbeweging zich krachtig ontwikkeld onder leiding van den Berlijnschen Professor Fritz Jode; in vele Duitsche steden zijn z.g.n. „Musikanten- gilden" vol enthousiasme aan het werk om zich de schatten van oude Duitsdke meesters als Praetonus, Bach, Schütz, Rjhau e.a. weer eigen te maken. Die vak kunst moet weer volkskunst worden, waar aan iedereen aandeel heeft. Daarom staat de koorzang bij deze beweging in het middelpunt der belangstellingniet één afzonderlijke stem of instrument is be langrijk, maar de harmonie van het ge heel; en deze is slechts bereikbaar wan neer ieder zijn individualiteit offert voorv het gemeenschappelijk doel. Een van de grootere vereenigingen van dezen aard is de „Markische Spiielge- meinde" te Berlijn. Deze bestaat tegen woordig uit ongeveer tachtig meisjes en jonge mannen van pi.m. 1825 jaar; voornamelijk studenten. Sinds 1921 helpt ze op talrijke muziek tournee's in db Mark Brandenburg het halfvergelen zingen in' het Duitsche volk weer op te wekken. Ze verleent haar medewerking op vele Duitsche muziekcongressen. Haar mu ziekavonden werden volksfeesten, waar op publiek en koor tezamen zongen. Haar kerkconcerten trachtte de Spuelgemeinëe een geestelijken inhoud te geven boven net zuiver aesthetisch genot uit. Al spoedig begonnen de reizen van de Spielgemeinde naar het buitenland; in 1924 werd' Oostenrijk bezocht; in 1925 Noorwegen en Denemarken; in 1926 En geland'; zoo had de Spielgemeinde met deze volken en speciaal met hun jeugd een nauwer contact verkregen, dan door boeken en kranten mogelijk was. De buitenlands che reizen van de Spiel gemeinde hadden veel succes. Er wer den heel wat levendige en vruchtbare banden aangeknoopt van volk tot volle. Dit koor zal Vriidag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden met mede werking van het „Zuid1-Beveland sch a Cappella koor". „Jacoba van Beieren". Voor het door de haindboogsooiëteiit „Jacoba van Beieren' te houden concours a.s. Zaterdag, is door den.' heer Horsten, een zilveren mediaille uitgeloofd voor den schutter, die de hoofdvogel weet te be machtigen. Z.g. „wilde schutters" worden op dit concours niet toegelaten. Onbestelbare post. Brieven binnenland: Rijksverzekerings- bank, Amsterdam; fa. Gebr. Kemper, Winschoten. Briefkaarten binnenland: Mej. D. Wa- minge, Apeldoorn; H. v. Eisacker, Rot terdam; Eén zonder adres. Briefkaarten buitenland: J. Franc, Mo selle. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken bun naam en adres te vermeiden, opdat deze bij onbestelbaar- beid aan. ben kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres - straatnaam en huisnummer te voorzien. Kantongerecht.. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: 1 Te Kapelle rijden met een auto over een daarvoor verboden weg: D., v. T. te Amsterdam f5 s. 5 d. Verwekken van rumoer waard'oor de nachtrust kon worden verstoord: J. M. d. K. be Goes f 15 s. 15 d. StraatschenderijJ. d.f W. te Goes berisping. Te Kloetinge met ee% afato harder rij den dan is aangegeven: J. B. te Ka pelle f 1 s. 1 d. Te Goes in een straat rijden, met een motorrijtuig in verboden richting: A. D. B. te Goes, geen straf toegepast; J. J. S. te Goes f3 s. 3 d. Met motorrij'tuig rijden zonder voor zien te zijn van minstens twee goed' wer kende remmen: H. W. te Goes f5s. 5d. Spoorweg harder overrijden dan tien kilometer pér uur: J. v. A. te Goes, op roeping nietig verklaard'. Dronkenschap: M. C. V. te Kamper land, P. H. J. V. te Iepen f 10 s. 10 d. 's Avönds fietsen zonder licht: J. H. te Oudelande f5 s. 5 d. Veemarkt. Ter markt van Dtnsdag j.l. waren aangevoerd': 74 biggen. Een medische hoogeschool te Batavia. De Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia is gisteren geopend1 tiiider zeer groote belangstelling van de medische w- reld. Alle autoriteiten en de consuls wa ren aanwezig. De directeur van onderwijs, de heer Hardeman, hield een korte inleiding, waar na prof. Boekte een redevoering uitsprak. De gouverneur-genera al verrichtte de openingsplechtigheid die bestond in de onthulling van een gedenksteen. Hij wees er daarbij op dat hij vroeger sceptisch tegenover de mogelijkheid van de opening van een Medische Hoogeschool gestaan had'. Hij huldigde dr. Roll, den oud-direc teur van de S. T. O. V. I. A. en deelde mede, dat professor Kuenien, de voorzit ter van de oommissie voor de voorberei ding van de oprichting van de Hooge school, benoemd zal wordien tot Ridder van den Nederlandsehen Leeuw. De Gouverneur-generaal sprak vervol gens een waarschuwend woord tot de stu denten eai wees op de verplichting van db intellectueelen om mede te werken aan een rustige ontwikkeling van het land. De naam intellectueel is een eerenaam, die alleen verplichtingen oplegt. Indaë beeft ook buiten de ambtelijke wereld dringend behoefte aan voorgangers, die beseffen, dat de weg omhoog alleen af gelegd kan worden met geduld en voor zichtig overleg en met het aanvaarden van samenwerking met deh Nederlandsche leiding. Het gezag misbruikt Het is een pijnlijke zaak, die welke thans voor het Hooggerechtshof wordt behandeld. Twee Sumatraansche bestuurs mannen staan terecht- voor „misbruik van gezag", weswege zij dooft den Jandraad te Padang tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld. Zij zouden, hk^hun functie van districtshoofd en onderdistrictshoofd, door mishandeling verdachter!) dot een bekente nis hebben gedwongen.. Als het waar is, hebben zij straf verdiend. Maarschrijft de „Loc."; dë helft van de „aanklagers" bestaat uit beruchte communisten; een deel der „getuigen" kan. niet ver schijnen wijl het ook uit communisten bestaat; en dë „beklaagden" zijn twee beproef de dienaren van ons bestuur, die tientallen jaren ons gezag getrouw hebben gediend, de één heeft 29 jaren dienst en de ander 23 jaren. Zoodat zich daar voor ons hoogste rechtscollege staan te verantwoorden twee inJandsche bestuursdiemaren van beproef de trouw, met médailles voor lamgdurigein landsdienst op de borst aangeklaagd door lieden waarvan het meerejideel tot dë ongure oproermakers van het Solok- sche behoort. Hier is iets stuitendë in. Het recht moet zijn beloop hebben.... maar bet ware in dit bijzondere geval een daad van wijs beleid' geweest indien men had zorg gedragen, dat zulk een zaak niet

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2